Centr. Bank eist ontslag van kassier tegen besluit van alg. vergadering Verlovingsringen NET DAGMEISJE Woningruil GEROUTINEERDE TYPISTE R.K. Slagersknecht Merk Rijwielen 198.- SCHEERMESJES WOENSDAG 12 MAART 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Boerenleenbank Noordwijkerhout In café Van der Geest had Dinsdagavond de lang verwachte vergadering plaats van de Boerenleenbank ter verkiezing van een nieuw bestuur cn leden van de Raad van Toezicht, die in de algemene vergadering van 23 November 1951 en bloc v/aren afgetreden, omdat de kassier bij besluit van deze algemene vergadering was gehandhaafd ondanks het feit, dat bestuur en Raad van Toezicht het vertrouwen in de kassier hadden opgezegd. Algemeen belang heeft voorrang Voor een stampvolle zaal opende de heer J. Remmerswaal de vergade ring. Ter verklaring van het feit, dat hij als voorzitter fungeerde en niet de heer Zonneveld deelde de heer Remmerswaal het volgende me de: „Het bestuur is demissionnair, de Raad van toezicht is bij enkele candidaatstelling herkozen. Daarom leid ik, als oudste lid van deze raad, de vergadering. Spr. ric_ de clemen tie van de vergadering in en hoopte, dat de vergadering een rustig verloop zou hebben. Verklaring van Centrale Bank. Hierna kwam aan de orde het punt „Mededelingen", De heer Hendriks, inspecteur van de Centrale Bank, las voor een verklaring van het be stuur van de Centrale Bank in Utrecht. Allereerst werd aangehaald de verklaring van het bestuur cn raad van toezicht, gedaan in de bui tengewone alg. vergadering van 23 Nov. 1951, dat zij verdere samen werking met de kassier niet konden aanvaarden, aangezien zij het ver trouwen in de kassier verloren had den. Verder werden in de verklaring nog weer de feiten opgesomd, waar om dit vertrouwen verloren was o.a. eigenmachtig optreden, afgeven van cessies met als gevolg gerede kans j voor de bank van verlies van cre- diet. Intussen is volgens de voorgele- zen verklaring op 30 Nov. 1951 tij- dens een bespreking van de Centra-1 le Bank met bestuur on raad van toezicht nog een feit aan het licht gekomen van eigenmachtig optre den van de kassier in Nov. 1950, waarbij weliswaar de Bank geen schade heeft geleden, omdat de kas sier uit eigen middelen een belang rijk bedrag heeft terugbetaald. Dit was dan ook de aanleidi. g tot schor sing van de kassier op 3-12-'51, op advies van de Centrale Bank. Uit een nader onderzoek van de administratie door de Inspectie van de Centrale Bank is gebleken, dat de houding van bestuur cn raad van. toezicht gerechtvaardigd was. Aan het slot van dc voorgelezen verklaring werd vastgesteld, dat de kassier in het licht var, de reeds ge signaleerde gebeurtenissen het ver trouwen zó ernstig heeft geschokt, dat hij niet kan werden gehand haafd, mede omdat gebleken is, dat hij onbekwaam moet worden geacht. Het bestuur van de Centrale Bank staat dan ook op het standpunt zo gaat de voorgelezen verklaring ver der dat op grond van het voor gaande aan een bestuur, dat de kas sier geen ontslag zou geven, gener lei verantwoordelijkheid door de Centrale Bank voor de Boerenleen bank van Noordwijkerhout kan wor den gegeven. Ontslag noodzakelijk. Na deze verklaring gaf inspecteur Hendriks nog een korte toelichting, waarin hij zeide, dat de kassier zou moeten worden ontslagen door het bestuur onder goedkeuring van de raad van toezicht. De Centrale Bank acht dit ontslag noodzakelijk onver schillig hoe de stemming uitvalt over een 'nieuw bestuur. Het is een eis van de Centrale Bank, omdat er ho gere belangen op het spel -staan. De voorz. verzocht de heer Was senaar, die als nieuw lid v. d. raad van toezicht gekozen was, aan de be stuurstafel plaats te nemen. De nieu we raad van toezicht bestaat dus uit de volgende heren: J. Remmerswaal, P. N. van Eeden en C. Wassenaar. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat de heren G. Bouwmeester en J. Warmerdam wegens hui. leeftijd zich niet meer herkiesbaar stelden als lid v. h. bestuur. Hij dankte hen namens de alg. vergadering voor alles wat zij voor de Bank hadden gedaan Het lid v. d. Weijden, het woord verkrijgend zeide verwonderd te zijn, dat een bestuur dat voor 2/3 het vertrouwen van de leden verlo ren had, terug wil komen. De heer Remmerswaal antwoord de, dat het adyies van de Centrale Bank hieromtrent luidde, dat er niets op tegen was zich weer candidaat te doen stellen. Rustig verloop. Hierna las de voorz. voor de na men, welke door een dertiental le den op een candidatenlijst voor het bestuur waren vermeld. Dit waren J. van Marsbergen, J. v. d. Burg, W. Th. Hulsebosch, S. Th. Pennings en J. C. Warmerdam. Hierna werd de stemming gehou den. De uitslag was als volgt: In de vacature G. Bouwmeester werd gekozen de heer L. H. Muse gaas, in de vacature H. E. Hoger- vorst weer dezelfde in de vacature C. Ruigrok weer dezelfde in de va cature J. Warmerdam de heer Th. P. Warmerdam en in de vacature J. R. Zonneveld na een derde stemming weer dezelfde, zodat het geheel door het oude bestuur voorgedragen be stuur gekozen is. Alle nieuw-gekoze- nen namen hun benoeming aan on der dank voor het in hen gestelde vertrouwen. Naargeestige gedachten, tobberijen er angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. (Advertentie) BRASEMERMEER DONDERDAG VOOR SCHEEPVAARTVERKEER GESLOTEN. De groepscommandant der rijks politie te Aalmeer maakt namens de directeur-hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat Zuid-Holland bekend, dat in verband met het tot ontploffing orengen van een projec tiel het Brasemermeer op Donderdag 13 Maart tussen twaalf en twee uur voor het scheepvaartverkeer zal zijn gesloten. LEIDERDORP De zo langzamerhand berucht ge worden hoek H. RijndijkBrugge- straat doet weer eens van zich spre ken. Toen gisteravond pl.rn. half zes de 18-jarige mej. v. d. G. uit L'dorp, rijdende op de H. Rijndijk over wilde steken lette zij niet oldoende op het verkeer met het gevolg, dat zij werd aangereden door een motor fiets. Zij werd tegen de straat ge smakt doch kwam er buitengewoon goed af. Behoudens enkele schaaf wonden bekwam zij geen letsel. Er ger was het rijwiel, dat vrijwel ho peloos werd vernield. De motorrijder, wiens motorrijwiel ook beschadigd werd, trof geen schuld. ZOETER WOUDE R.K. Schaakclub „Zoeterwoude". Van de Onderlinge Competitie 1951/'52, bestaande uit 78 partijen, zijn tot dusverre 29 partijen gespeeld. De stand is momenteel: 1. P. West hof 7 gesp., 6 pnt; 2. C. Varkevisser 8 g., 5 p.; 3. P. Schouten, 7 g., 3y. p.; 4. C. Paardekooper, 3 g., 3 p.; 5. H. Sieverding, 4 g., 2y2 p.; 6. C. v. Muij- den, 4 g., 2 p.; 7. Rector J. de Groot, 5 g., 2 p.; 8. Pater C. Kauling, 5 g., 2 p.; 9. G. v. d. Berg, 2 g.. 1 p.; 10. D. v. Gelder 2 g., 1 p.; 11. F. Vis, 7 g.. 1 p.; 12. L. v. Leeuwen, 2 g., 0 p.; Besprekingen moeten worden voortgezet Het demissionnaire Indonesische kabinet heeft gisteren kennis geno men van het rapport van de delega- tie-Soepomo over de besprekingen, welke in Den Haag zijn gehouden. Prof. Soepomo zei dat naar zijn me ning de besprekingen te zijner tijd op basis van hetgeen reeds is bereikt dienen te worden voortgezet. Aan beide zijden aldus Soepomo, be schouwt men net afbreken van de be sprekingen als een opschorting. MEVROUW KOLLONTAI OVERLADEN. De bekende Russische diplomate, mevrouw Alexandra Mikailofna Kollontai, is Zondag jl op. Je leef tijd van 79 jaar overleden, aldus heeft de „Izwestia" thans gemeld. Mevouw Kollontai is Sowjst-Rus- sisch gezante en vervolgens ambassa drice in Zweden geweest van 1930 tot 1945. Zij was de ee:ste vrouw ter wereld, die als gezant bij een buiten landse regering werd geaccrediteerd. Zij werd in 1872 te Kiev geboren als dochter van een tsaristische gene raal. Reeds in haar jeugd echter werd zij socialiste. Mevrouw Kollontai bleef tot in haar ouderdom een indrukwekken de verschijning en zij placht zich zeer goed te kleden, hetgeei. haar in Mos kou sommige vijanden maakte. Sta lin schatte haar echter hoog en bleef haar vriend. VERZOEK VAN ACHESON AAN ROODE KRUIS. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Acheson heeft het Internationale Roode Kruis verzocht een onderzoek te willen instellen naar aajrd en oorzaak van de epide mieën in Korea, die volgens de Noordelijken het gevolg zijn van bacteriologische oorlogvoering door de verbondenen. AVONDKLOK IN TUNIS. Dinsdag is, nadat Maandag een Franse soldaat om het leven was ge komen tengevolge vai, een bomaan slag door Tunesische ï.ati -nalisten, de avondklok afgekondigd voor de Arabische wijk van Tunis. Tussen negen uur 's avonds en zes uur des morgeps zal niemand zich op straat mogen bevinden. Dit de eerste maal, sinds het begin, nu ongeveer twee maanden geleden de door Tu nesische nationalisten op touw ge zette wanorderlijkheden, dat deze maatregel is genomen. 26 April zal in geheel Oostenrijk, doch in het bijzonder in de hoofd stad, als nationale feestdag worden gevierd, omdat dan de Sankt Ste- phansdom weer geheel voor de gelo vigen zal worden opengesteld. Tot dusverre werden in deze historische kerk, die in de oorlog zeer zware schade opliep, slechts in beperkte mate godsdienstoefeningen gehou den. De reusachtige sommen, "die voor de restaurat:e van de dom no dig waren, een bedrag van bijna 25.000.000 schilling, is bijna geheel en al bijeengebracht door de Katho lieken van Oostenrijk. OOR AFGERETEN OP EEN LONDENSE BUS. Een afgebeten oor lag Maandag op tafel bij een Londens gerechtshof, dat een aanklacht moest behandelen van de (oorspronkelijke) eigenaar van het oor, een zekere Frederick Bvnn, een Londense havenarbeider. Volgens Bunn was zijn oor afge beten tijdens een ruzie, die een week geleden op een Londense bus ont staan was wegens de verhoging der bustarieven. Na de strijd werd het oor op de grond gevonden en dooi de politie als bewijsmateriaal mee genomen. Liftende recruten en loerende politie Enige weken geleden stonden enige recruten-met-veriof, die hun dienst plicht in Nijmegen volbrengen en in Leiden en omgeving woonachtig zijn, op de Rijksweg NijmegenArnhem, nabij Eist te liften, in de hoop, dat een welwillende automobilist hen in de gelegenheid zou stellen het vrij hoge reisgeid van Nijmegen naar Lei den te besparen. Nu schijnt er een bepaling te zijn die het liften op de Rijksweg nabij Eist verbiedt en de M.P. (Militaire Politie), die de mili tairen aanhield beweerde dat er een bord moest zijn aan het begin van het betreifende weggedeeldte, dat dit verbod tot uitdrukking bracht. Dc militairen werden op de bon geslin gerd maar nadat zij op zoek waren gegaan naar hei betreffende bord, Meek dit niet (meer?) aanwezig te zijn. Achtera* gezien hadden dc jon gens beier per trein kunnen reizen, want enige dagen na hun terugkeer in ae kazerne, m. vingen zij een post cheque. waarop de M.P. reeds het bedrag var. 5(zijnde de boete) had ingevuld Bij dit „verzoek om be taling' gmg de mededeling, oat niet nakomen Krijgsraad ten gevolge zou hebben. Afgezien van het feit, dat de militai ren al dan niet op de hoogte hadden kunnen zijn van het betreffende ver bod, vragen wij ons af, of de boete t.w. 6 dagen soldij (een recruut „ver dient" 0.75 per dag) niet aan de vrij hoge kant is. De militaire dienst is toch nog zoiets als „disciplinaire straf- afdoening" rijk, waardoor de militai ren voor hun „vergrijp" door hun commandant gestraft hadden kunnen worden met een berisping of tijdelij ke intrekking van kleine „gunsten". STATEN-GENERAAL NODIGEN BRITS PARLEMENT UIT VOOR BEZOEK AAN NEDERLAND. De voorzitters var de Eerste cn de Tweede Kamer hebben namens deze Kamers een uitnodiging gericht aan het Britse parlement voor een Lezoelc aan Nederland. Zoals men weet heeft een delegatie var het Nederlandse parlement in het voorjaar 1951 een bezoek aan Londen gebracht. De de legatie van het Britse parlement is uitgenodigd tegen de tweede of der de week van October. Ruim 73 millioen voor woningbouw Naar de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten mededeelt zijn de de finitieve uitkomsten van de Maandag j.l. gehouden inschrijving op de na tionale leningen voor de vvoning- bo w thans vastgesteld. Voor de bei de leningen tezamen is ingeschreven voor een totaal bedrag van 73.100.000 gulden. Dit bedrag is samengesteld uit: a. 69 millioen gulden voor de 25- jarige 4)4 lening 1952. Voor deze le ning is in het prospectus een bedrag van 20 millioen genoemd. Emittente zal geen gebruik maken van het in het prospectus voorbehouden recht om het boven 20 millioen gulden te aanvaarden bedrag nader vast te stellen, zodat alle inschrijvingen ten volle worden toegewezen, b. 4.100.000 gulden voor de 22-jarige 0-5-10 pro cent lening 1952. Voor deze lezing is in het. prospectus een bedrag van 5 millioen gulden genoemd, zodat op deze lening alle inschrijvingen ten volle 'orden toegewezen. Met de totaie opbrengst* van 73.100.000 gulden is het beroep op de beleggers volledig geslaagd. De ge meenten zullen met de opbrengst dei' leningen heel spoedig kunnen gaan bouwen. Zodra de voorkeur, welke voor de gemeenten zal worden uitge sproken, vastgesteld is en dat zal begin April zijn zal het naar stellig verwacht wordt mogelijk zijn, deze voorkeursgelden aan de ge meenten toe te wijzen. Ook de gelden, waarvoor geen voorkeur wordt uit gesproken, zullen spoedig worden toegewezen aan- dc gemeenten, welke daaraan voor de woningbouw het meest behoefte blijken te hebben. GROOT GEZIN NAAR CANADA. Wanneer de bepalingen inzake het tegengaan van het overbrengen van mond- en klauwzeer geen uitstel veroorzaken, emigreert de volgende maand het uit 19 personen bestaande gezin van de heer J. Griffioen uit MaartensdijkTuindorp naar Cana da. Dc heer Griffioen, een 45-jarige veehandelaar aan de Mr. Tripkade in het bij Utrecht aansluitende Tuin dorp Maartensdijk, heeft de bedoe ling in samenwerking met zijn 17 kinderen het bedrijf in Vancouver aan de Westkust van Canada voort te zetten. De oudste een 21 jarige dochter treedt, voordat de boot op 16 April vertrek, in het huwelyk. De schoonzoon gaat eveneens mee, zo dat dan twintig personen emigreren. WEER BOVEN WATER. De achttienjarige Betsy van Dijk, die voor het vertrek van haar ouders op Dinsdag 4 Maart naar Canada plotseling was verdwenen, is gister middag in Wateringen teruggekeerd. Zij heeft voorlopig haar intrek ge nomen bij haar gezinsvoogdes. Via het ministerie van justitie zal over een eventuele hereniging met haar ouders overleg worden gepleegd. Ketel in broeikas gesprongen Met een geweldige knal is van nacht omstreeks twaalf uur te Borne een verwarmingsketel in een broei kas uit elkaar gesprongen, kort na dat de eigenaar, de heer G. Adams, de kas had verlaten. De kas, die achter de bloemen winkel van de heer Adams stond en ongeveer acht bij acht meter groot was, werd geheel vernield. Ook glas- percelen in de nabijheid werden be schadigd. Persoonlijke ongelukken gebeurden niet. Verzekering dekt de schade. De veiligheidsinspectie zal een' onderzoek instellen. RODE KNIPPERLICHTEN BIJ AFGESLOTEN OVERWEGEN. De Nederlandse Spoorwegen heb ben de toeristenbond A.N.W.B. be richt, dat thans in beginsel is beslist, dat de afsluitbomen bij de meer be langrijke overwegen gemarkeerd zullen worden door een rood knip perlicht, dat aan weerszijden van de overweg, aan de rechterzijde van de rijweg zal worden aangebracht. Er zal een onderzoek worden ingesteld, welke overwegen voor deze beveili gingsmethode in aanmerking zullen komen. In een uitgebreid adres, dat de A. N.W.B. op 19 Februari jl. in zake de overwegenbeveiliging tot dc minis ter van Verkeer en Waterstaat heeft gericht, sprak de bond als zijn me ning uit, dat de talrijke aanrijdingen van gesloten overwegbomen in 1951 niet minder den 284 voor een belangrijk deel veroorzaakt worden I door het feit, dat deze bomen, zelfs ook bij dag, vaak te onverwacht en dus te laat voor het snelver keer zichtbaar worden. BAVIAAN AT BOLLEN Uit het Noorder dierenpark te Emmen wist gisteren de grootste baviaan „Kea" te ontsnappen. Deze enorme vrouwelijke beren- baviaan vluchtte door het dorp naar de Mar- keweg, waar het dier een woning binnendrong. In de bijkeuken deed het dier zich te goed aan bloem bollen en aan de inhoud van flesjes en busjes en zelfs de vuilnisbak. De oppassers wisten het dier na veel moeite en list in een kist te vangen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). NOORDELIJKE WIND. Vannacht cn morgen vroeg: weinig wind, op verschillende plaatsen mist cn plaatselijk nachtvorst. Overigens nu en dan overdrijvende wolkenvel den, maar overwegend droog weer. Morgen overdag meest matige wind uit Noordelijke richtingen en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 13 Maart: zon op 6.59. onder 18.41; maan op 21.09, onder 7.11 uur. DROOG WEER DUURT VOORT. Het KNMI deelt mede: Het weer in ons land staat nu on der invloed van een langgerekt ge bied van hoge luchtdruk, dat zich van Groenland tot over de Noord zee en onze omgeving uitstrekt. Bo ven de Golf van Biscaye bevindt zich een front, dat langzaam in Noord oostelijke richting Frankrijk binnen dringt. Aangezien de hiermee samen hangende regenzone eveneens slechts langzaam naderbij komt en tevens in betekenis afneemt, ziet het er naar uit, dat het droge en vrij zon nige weer nog wel even zal aanhou den. In de afgelopen nacht "konden de temperaturen bij windstilte en heldere hemel flink dalen, zodat op vele plaatsen nachtvorst voorkwam. Tevens vormde zich op verschillende plaatsen een koude mist. Vandaag voerden Noordoostelijke winden vrij koude lucht aan, waardoor de tem peraturen ondanks de in kracht toe nemende zonneschijn nog tamelijk laag bleven. VERKEERSONGEVAL OP DE WEG DORDRECHT—MOERDIJK. 2 Op de weg DordrechtMoerdijk is gisteravond omstreeks half zes een uit de richting Dordrecht ko mende personen-auto, merk „Skoda'", bestuurd door de heer G. L. Goed hart uit Den Haag, in botsing ge komen met een vrachtauto, die in tegenovergestelde richting reed. Be stuurder van de vrachtauto was de heer De Mooy uit Rijnsburg. Door onverklaarbare oorzaak werd de vrachtauto van achteren gegrepen dooi de „Skoda", waardoor de gehele ach-erbrug werd vernield. De „Sko da" werd geheel vernield. De be- stumder liep een hoofdwonde op en werd naar een ziekenhuis in Dor drecht vervoerd. Een achter de vrachtauto rijdende motorfiets, die niet snel genoeg kon stoppen, vloog tegen de vrachtauto op. Alleen de duo passagier van het motorrijwiel, de heer dc Bree werd hierbij ge wond cn eveneens naar het zieken huis overgebracht. Later konden bei de gewonden naar hun woonplaatsen worden overgebracht. De vrachtauto, die geladen was met appelen, verloor bij deze botsing bijna de gehele lading. Een voorbij komend militair transport stopte. De militairen verzamelden de lading en zorgden voor verder transport. In een van dc parochiekerken van Tilburg heeft de Kath. Veren, voor Slecht-horcnden een installatie aan gebracht voor slecht horenden. Hier mede wil zij deze mensen in staat stellen tijdens de Missie in Tilburg de avondoefeningen te vogen. Het apparaat staat gratis tot hun be schikking. Faillissementen in Februari gedaald Het aantal faillissementen in ons Land is in Februari jl., in vergelij king met de voorafgaande maand, belangrijk gedaald, doch was toch nog hoger dan in Februari 1951. Uitgesproken werd in Februari 165 faillissementen, tegen 202 in Januari en 143 in Februari 1951. In de eerste twee maanden van dit jaar werden 367 (v.j. 289) faillissementen uitge sproken. Volgens een opgave van Van der Graaf Co.'s Bureau's voor den Handel bedroeg het aantal fillissc- menten in de provincie Noord-Hol land (excl. Amsterdam) 22 (v.m. 22, v.j. 17), Amsterdam 18 (25, 22), Zuid-Holland (cxcl. Den Haag cn Rotterdam) 26 (23, 11), Den Haag 17 (22, 11), Rotterdam 10 (12, 14), Utrecht 11 (16, 13), Gelderland 19 (14, 13), Noord-Brabant 21 (22, 20), Limburg 5 (11, 6), Zeeland 4 (4, 2), Friesland 7 (11, 4), Groningen p (11, 12). Drente 0 (4, 0) en Over- ijsel 3 (5, 3). Enige en Algemene Kennisgeving. tNa voorzien te zijn van de Genademidde len enzer Moeder de H. Kerk verloste God, twee dagen voor zijn 57ste verjaring uit zijn lang durig, smartelijk, doch met geduld gedragen lijden onze dierbare Man, Vader, Broer, Be- huwdbroer en Oom JACOBUS JOHANNES GRIFFIOEN Echtgenoot van MARIA CORNELISSE. Uit aller naam, M. GRIFFIOEN CORNELISSE TINY De H.H. Missen als Uit vaartdiensten voor zijn zielerust zullen worden opgedragen in de Deke nale Kerk (Herensin gel) op Zaterdag 15 Maart. De stille H.H. Mis te 7.45 uur. de ge zongen H. Mis van Re quiem te kwart over acht uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 10 uur op de R. K. Begraafplaats „Zijlpoort". Rozenkransgebed Don derdag- en Vrijdag avond te 8 uur Borneo- straat 38. 8074 Heden overleed na een .kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze innig ge liefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder MARTINA MEIJER Weduwe van CORNELIS BERG in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, Familie Berg. Noordwijkerhout, 12 Maart 1952. Nieuwe Duinstraat 4 De H Uitvaartdienst zal plaats hebben as. Vrijdag 14 Maart in de Par. Kerk van St. Jozef om 9.30 uur, waarna be grafenis. 8073 Enige en algemene kennisgeving. Wegens opkomen in Mil. Dienst afwezig van 15 Maart tot 6 April J. BERGMAN Arts te Katwijk. Practijk wordt waargeno men door H. M. Hueting, arts te Katwijk aan den Rijn. tel. 2102 en E. E. van der Laan, arts, Rijnsburg, telefoon 2810. 3069 Onze kunnen een auto dragen (Zie etalage) C. DE KEMP Juwelier, BOTERMARKT 12 G7EVRAAGD: Aanmelden: 's avonds tus sen 6 en 8 uur Mevr A. Parmentier, Burggraven- laan 30. 2693 BANKETBAKKERIJ GEVRAAGD: Aankomend 3e Bediende Aanmelden na 6 uur. C. PETERSE, 8072 Noordeinde 31. Mooie burgerwoning te koop of te huur te Aals meer voor ruil woning te Leimuiden of omgeving. Br. onder no. 7967 bureau van dit blad. VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 9 Leiden Telefoon 25468- Gemeente Alphen aan den Rijn GEVRAAGD EEN Sollicitaties met referen ties en opgave van ver langd salaris vóór 18 Maart a.s. aan de Burgemeester. NET MEISJE gevraagd voor de huishou ding. Genegen 's middags in de winkel te helpen. Dinsdagmiddags viTj. Goed loon, v. g. g. v. Leidse Melkinrichting DE SIERKAN de Sitterlaan 87, Leiden. Terstond gevraagd een (HALFWAS) in- of extern. Er wordt aan huis geslacht. Slagerij H. van MEURS, Dorpsstraat no. 65, Hazerswoude Dorp, Telefoon 24. 8050 In gezellig gezin te Voor burg wordt een MEISJE gezocht, dat volkomen zelfstandig kan koken en wei-ken voor d. en n., leef tijd tussen 2040 jaar. Br. onder no. 8039 bureau van dit blad. Gevraagd per 1 Mei R.K. Dienstbode niet beneden de 20 jaar. Th. Kempen, Hooi-n no 113 Alphen aan den Rijn. 7993 BAKFIETSEN" Te KOOP TE HUUR GEBRS HUISMAN Levendaal 76 teef 22962 1108.—, 1129.—, 1145.— enz. SPORT en NORMAAL Model deegew. voor 13.— per week zonder rente- oerekening. Firma Dusoswa LEIDEN, TURFMARKT 2 KATWIJK N00RDWIJK 2 Te koop gevraagd zes oude mahonie stoelen cn ronde tafel, alsook andere antieke meubelen, mag beschadigd zijn. Br. -onder no. 8054 bureau van dit blad. 2 Woningruil. In ruil aangeboden vrij beneden huis, bevattende kamer en suite, 1 slaapkamer, gang keuken, achtertuin met achteruitgang voor een §roter heel huis. Br. on er no. 2694 bureau van dit blad. "2* Mevrouw Timmers, Pa pengracht 19, vraagt tegen 1 April of la.er een meisje voor dag cn nacht, v. g. g- v., kunnende koken. 2698 2" Biedt zich aan nette flinke jongen 16 jaar, R.K. 3 jaar Gymnasium oplei ding genoten hebbende, voor winkel of kantoor, of iets dergelijks. Ook ge negen vak te leren. Br. on der no. 8063 aan agent L. Crt. te Langeraar. 2 Gevraagd tegen 1 April of 1 Mei Iï. K. Boeren knecht goed kunn. mel ken, bii W. J. Dobbe, Leid- sesiraat 69, Hillegom. 2640 2 Gevraagd voor de och tenduren net eerlijk meis je. warme maaltijd inbe grepen. Br. onder no. 2695 bureau van dit blad. 2 Nette R. K. jonge vrouw van buiten zag zich gaarne geplaatst als huis houdster. Br. onder no. 2700 bureau van dit blad. 2 R. K. Persoon, flinke nette verschijning, vast werk, in het bezit van Hu welijksuitzet, zoekt langs deze weg kennismaking met R K meisje, flinke verschijning in de leeftijd van 30 tot 40 iaar. Br. on der no. 2703 bureau van dit blad. 2 Biedt zich aan R. K. Juffrouw, wed., wegens stergeval, 65 jaar, als huis houdster, goed gezond, bij man alleen, tegen kleine vergoeding. Geen huwelijk Br. onder no. 2702 bureau van dit blad. 50 STUKS ƒ1.50 Garantie 10 DAGEN OP PROEF S Zendt mij 50 scheermesjes van 1.50 BON betaling: 14 dagen na ontvangt _J of, bij teleurstelling ongefrankeerd retour. Inzenden als drukwerk (2 ct. porto) aan: j. MINGERS Rapenburg 17 - Leiden. Naam: Adres: Plaats: 2 Terstond gevraagd net R. K. Meisje, liefst voor de dag, zelfstandig kunnende werken bij J. van Leeu wen, Schenkelweg 46 Zoe terwoude, tel. 269. 8071 2 Rijwielen. Prima Da mesrijwiel m. lamp en jas- beschermer en slot, klein model B. S. A., herenrij wiel en jongens en meis- jesrijwiel. leeftijd 510 jaar. Ook inkoop van rij wielen Levendaal 47 hoek Oranjeboomstraat, Leiden. 2 17 sl. Onsa polshorloge verloren, gaande van Nieu we Wetering naar Roelof- arendsvecn Zuideinde. Te gen beloning terug te be zorgen bij Th. Hoogen- boom Voorweg 73, Nieuwe Wetering. 2699 2 Hout in 't groot of klein moet van De Houthal" zijn. Een balk, een plank, een latje of lat, in „De Houthal" vindt iedere knutselaar wat. Het knut selaars-eldorado, Hoge- woevd 99. 2680 LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidsche Courant - Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3