IS VEEL GEZELLIGER/ Woningruil Slagersleerling of halfwas ZATERDAG 8 MAART 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 5 Mening van A.N.W.B. Doorgaand verkeer A dam-R dam v.v. moet weg uit Wassenaar en Den Haag Een spoedige aanleg van de Rijksweg Ypenburg-Leiderdorp gewenst Het tragische ongeval te Wasse naar is thans ook voor de A.N.W.B. aanleiding geweest in een adres aan de minister van verkeer en water staat aan te dringen op een spoedige en afdoende verbetering van de on houdbare situaties op de Rijksstraat weg. Deze drukste interlocale ver binding van ons land, vormt in feite een traverse door het dorp Wasse naar. Door zijn breedte, het ontbre ken van enig tussensteunpunt en de enorme intensiteit en snelheid van het over deze weg jagende ver keer, is het voetgangers en wiel rijders vrijwel onmogelijk veilig over te steken. Reeds vele dodelijke ongevallen en talloze bijna-ongeval- len waren daarvan het gevolg De jongste verkeerstellingen van de gemeente Den Haag hebben uit gewezen, dat ongeveer 30 van het verkeer tussen de Hoornbrug over de Vliet te Rijswijk en het viaduct te Wassenaar van doorgaande aard is. De ANWB is dan ook van oordeel, dat de enige afdoende oplossing, om de door het steeds toenemende ver- J keer ontstane moeilijkheden in Den 1 Haag en Wassenaar althans in aan zienlijke mate te verlichten, daarin bestaat, het doorgaand verkeer tus- sen Rotterdam en Amsterdam van deze route weg te halen. De ANWB dringt dan ook aan op spoedige aanleg van de Rijksweg Ynenburg-Leiderdoro-Burgerveen of althans van het gedeelte Ypenbur»r- Leiden, met aansluiting bij Oegst- WASSENAAR Geboren: Maria Johanna, d. van E. J. Tijhof en A. Korte; Adria- na Geertruda d. van G. P. Wielenga en A. G. Schoep; Gabrielle d. van J. W. van Otterloo en A. J. A. Heu- kers; Martinus Johannes Willibror- dus z. van W. T. van Steijn en A. de Groot; Barbara Theodora Maria d. van J. Zonneveld en H. B. H. Zand vliet; Johanna Maria Elisabeth d. van J. A. Gras en W. M. Tap; Adria ns Maria d. van J. A. Knijnenburg en M. P. J. Heijmans. Ondertrouwd I. A. C. van Haren, te Tilburg, en L. M. Smulders; M. P. van den Berg, te Voorschoten, en M. T. Brederode; P. C. Groen en M. M. Thijssing. Getrouwd: H. Coers en M. M. Smalt; J. Moonen en H. Bysterbo^ch; G. van Hees en A. J van Heijst; D. Bakker en J. G. Schwuchow; F. van Zijp en P. de Jong. Overleden: Clara Cornelia Rufina Maria Vergroesscn 10 j.; Reina Jo- hanna Mettau 51 j., echtg. van R. M. van der Ende; Henriette Ludovica I van Bragt, 35 j. echtg. van G. M. Kenter; Cornelia Anthonia Snelder- waard 71 j. wed. van H. J. Zonne veld. I geest op de autosnelweg naar Am sterdam. Thans ligt deze aanleg geheel stil. De verkeerssituatie op de Rijks straatweg, zal echter ook na de om leiding van het doorgaande verkeer, moeilijkheden blijven opleveren, zo dat ingrijpende voorzieningen hier geboden zijn. Deze zullen, naar de mening van de ANWB, onder meer dienen te bestaan uit een scheiding van de rijbanen en het maken van veilige oversteekgelegenheden. Daar toe acht .de bond de aanleg van een tunnel of een verhoogde oversteek plaats voor wielrijders en voetgan gers noodzakelijk bii het viaduct op de grens van Den Haag en Wasse naar, alsmede de bouw van een tun nel bij het Kerkehout. Ook dient een doelmatige afscherming tussen rij baan en rijwiel- en voetpaden te worden aangebracht, alsmede een zodanige verlicht'ng, dat met stads lichten kan worden gereden. De ANWB acht het plaatsen van verkeerslichten, hoewel deze thans in zekere mate kunnen bijdragen tot beperking van het huidige gevaar, op deze overbelaste weg, waar de ge ringste stagnatie tot gevaarlijke oo- eenhoningen van motorrijtuigen leidt, niet de juiste oplossing. KATWIJK Geboren: Huig, z. van G. C. Hoek en M. van Duyn; Arie, z. van C. van der Marei en S. J. Zweers; Dirk, z. van Y. van der Bent en E. Hartevelt; Lydia E. J., d. van J. van Duyn en A. Kruvt; Adrianus, z. van A. van Duyn en M. Kuvt; Greetje. d. van W. van Duvn en J. van der Plas; Jan, z. van J. Plug en C. C. Noorlander; Jan, z. van J. P. Smittenaar en J. G. Bos- ker; Ferdinand W. J., z. van J. W. van der Horst en M. Schaap. Ondertrouwd: D. van Duyn en L. Hoek; A Durieux en M. G. Meijvogel; J. Verdoes en M. M. Kruyt. KATWTTK AAN OEN RIJN Haventje wordt gedempt. De plas, de voormalige haven van de Amsterdamse Ballastmij., wordt ge dempt. Dat wordt een waterolas min der en een grote oppervlakte bouw grond meer. Bovendien is men met deze demping de beruchte vuilnis- staal ten Noorden van het dorp kwijt. Behalve dat de haven gedempt wordt, zal ook de aldaar bestaande brug met doorvaart moeten verdwij nen. Dat zal niet zo eenvoudig gaan, omdat veel hinder wordt ondervon den van het drukke verkeer. Maar een opruiming zal het zijn! Zondag zullen de doktersdien sten voor wat betreft de patiënten van de doktoren Bergman, Van der Laan en Hueting worden waarge nomen door dokter E. van der Laan. nssE SPELERSCURSUS W.ILA. Gisterenavond is in het K.A.B.-ge bouw een bijeenkomst gehouden van toneelspelende liederu uit de Bollen streek. De bedoeling was te komen tot een spelerscursus. De voorz. van het W.KA.-kring- bestuur, de heer G. G. van Elburg, zette de werkwijze uiteen voor de vele aanwezige niet-W.K.A.-leden. Hierna verkreeg de heer C. Hakkert uit Leiden, toneeldeskundige, het woord. Deze zal de spelerscursus lei den en gezien de leerzame en aange name manier, waarop hij diverse to neelmoeilijkheden en mogelijkheden raar voren bracht, of liet brengen, kan het niet anders of deze cursus zal vruchten afwerpen. Een groot aantal dames en heren gaven zich op. De cursus zal aanvangen Dinsdag 18 Maart, om 8 uur in het K.A.B.-ge- bouw te Lisse. Duur der cursus 6 Dinsdagen. Verdere inlichtingen bij L. C. Élferink, Vreewijk 24, Lisse. Geboren: Christianus Hendricus, z van Chr. .v. Rooijen en G. v. d. Voort; Adrianus Hendricus, z. van J. v. d. Poel en M. van Dijk; Francis- cus Carolus, z. vani J. v. Veen en C. K. C. L. van Paaschen; Cornelis Lam- bertus Johannes Maria, z. van J. M. Boot cn A. M. Burgers; Helena Theo dora Maria, d. van K. Tulen en A. M. Lemmers; Agnes Cornelia, d. van J. M. Grimbergen en J. Boot; Willem Peter Maria, z. van P. G. Rozendaal en W. G. v. d. Zwet; Jacoba Corne lia, d. van S. Breijer en A. Ros. Ondertrouwd: W. C. Smit 22 j. te Hillegom en G. Kardol 25 j. Getrouwd: P. E. Vonk te Bodegra ven en G. W. Hogervorst; F. J. C. v. d. Veek te Haarlemmermeer en E. D. Ruigrok. Overleden: M. H. Doeswijk 42 j., echtgenoot van J. v. d. Meij; P. van Bezu 78 j., weduwnaar van J. M. Duindam. NOORDWIJK KAB-jubileum. Morgenochtend zal ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der KAB te half zeven in de parochiekerk van Sint Jeroen een H. Mis worden opgedragen voor de overleden oud-geestelijke advi seurs, bestuursleden en leden van de KAB en te half tien een plech tige Hoogmis uit dankbaarheid. Te 10 uur zal een Hoogmis worden op gedragen in de parochie van Maria ter Zee. Geboren: Cornelis zn van C. Kap- teijn en J. A. v. Rooijen; Wilhelmina C. dr van H. Hoek en M. J. Korbee; Cornelis zn van D. de Hollander en J. H. v. d. Haak; Petrus H. zn van A. Smeltink en E. P. Geerlings; Ma ria A. dr van J. P. Olijerhoek en C. Schelvis. Ondertrouwd: A. Smits en A. G. v. Rijn, W. F. Choufour en W. Brier, G. W. v. Brecht en J. v. Egmond, G. Albers en D. Ike. Getrouwd: L. P. v. d. List en I. A. Groenewoud, P. Abswoude en J. van Veen, P. J. Ruigrok en E. M. Hoo- tenboom, P. J. v. d. Zalm en A. M. e Haas, W. G. Boogaards en A. W. j H. Neelissen. Overleden: M. Bijl 88 jr, wed. van J. H. Steeneker, M. Brederode 82 jr wed. van G. Steenvoorden. NOORDWITKERHOUT Begrafenis broeder Desiré. Don derdagmorgen is het stoffelijk over schot van broeder Desiré, secr. van de St. Bavo Stichting onder grote belangstelling ter aarde besteld. Vooraf werd in de kapel van het St. Bavogesticht een plechtige H. Mis opgedragen voor ae zielerust van de overledene. Celebrant was de rector van de stichting, de wel- eerw. heer van de Gendt. Deze werd geassisteerd door kapelaan Keijor uit Vogelenzang en de conrector pater J .van Straalen van de Pries ters van het H. Hart. Onder de tal rijke belangstellenden merkten we in de kapel op de eerw. broeder provinciaal van de Broeders van Liefde uit Eindhoven, de vroegere oversten van de St. Bavo Stichting, vader Nathanaël en vader Ulphus, het gehele convent van de broeders van de stichting, de sub-regent van het seminarie Hageveld, de inspec teur van het krankzinnigenwezen en de burgemeester van Noordwijker- hout. Na de H. Mis vond de teraardebe stelling plaats op het kloosterkerk hof. De absoute werd verricht door de rector van de stichting. Mutaties Sint Bavo Stichting. Tot secretaris van de Sint Bavo- stichting is aangesteld de broeder Othmarus en tot waarnemend over ste broeder Aresius, hoofd van het Sint Marie Paviljoen. Voorlichtingsavond Ziekenfonds. In café „de Zwaan" hield het zie kenfonds „Haarlemmermeer en om streken" een voorlichtingsavond. De directeur van genoemd fonds, de heer de Blanken, en de adjunct-di recteur, de heer van der Wolf, wa ren voor deze voorlichting naar Noordwijkerhout gekomen. De heer N. v. d. Klauw, contactpersoon voor Noordwijkerhout van het fonds open de de bijeenkomst. De directeur hield hierna een korte inleiding en wees op de vele wetten en regelingen, waarmede het uitvoeringsorgaan wordt overstroomd. Door al deze voorschriften is het ziekenfonds ook voor de leiders van dit fonds een zeer ingewikkelde zaak geworden, doch hij zou trachten de aanwezigen zo juist mogelijk voor te lichten. De adj. directeur gaf een histo risch overzicht van het ziekenfonds wezen. Vervolgens behandelde de direc teur de zakelijke zijde van het fonds, waarna hij verschillende on derdelen belichtte als de speciaiis- tenhulp, tandarts enz. Hij vertelde ook dat heilgymnastiek, massage en hoogtezon voor rekening van het fonds komen. De sanatoriumkosren zijn herverzekerd bij de N.S.V. Na de uiteenzetting werden vele vragen naar genoegen beantwoord, ORGSTGBEST Medische dienst. - Dr. Hugenholtz en dr. v. d. Vliet- -de Vries. Geboren: Jacoba Margaretha, d. van H. M. C. Oosterom en H. Th. Bierling: Jean Marie z. van J. J. Bonnet en A. J. Duivenvoorden; Cor nelia d. van H. H. van Ees en Th. J. de Groot; Elizabeth d. van W. G. Griffioen en L. de Mooij; Marijke d. van G. Wolters en S. M. Sdhone- veld; Annemarijke Elisabeth d. van D. Smit en M. H. H. A. Rittershaus. Ondertrouwd: E. M. Maijer 20 j., te Amsterdam, en S. C, Hartsinck 23 jaar. Getrouwd: C. Bijkerk en J. P. den Haan; L. van den Berg en A. M. Prins. Overleden: F. K. Betcke, echtg van B. Owel, 68 j.; J. H. den Haan, wedn. van G. van Delft, 77 j.; A. S. de Leen, wede. van C. van Noorlan der, 82 j.; J. van der Meij, wede. van F. Bouwman, 85 j.; M. Boer 82 jaar. SASSENHEIM Geboren: Gerrit, z. van W. P. Kruik en T. van der Meij; Christina Maria Francisca, d. van W. P. vara der Holst en M. Th. Haverkort; Ludovicus Ma ria Martinus, z. van J. J. P. Bontje en van J. M. Bisschops; Jozef Jaco bus Maria, z. van F. G. van Keste- ren en A. C. Berkhout. Getrouwd: J. G. van Tol 24 j. en J. F. Borst 23 j. Overleden: E. Aland, weduwe van J. Kupreus 76 j- VOORHOUT Geboren: Martinus C. M.. zn van A. A. van Kampen en J. E. Berbee; Maria A., dr van P, W. van Dam en B. C. Jonker; Adrianus P., zn van J. A. L. Molenkamp en E. P. van Werkhoven; Antonius C., zn van A. v. d. Geer en C. A. Baars. Ondertrouwd: H. v. d. Eist, 26 jr en P. H. van Nassou, 24 jr. Getrouwd: A. M. Dofferhoff en W. F. v. d. Hulst, Overleden: T. W. van Ark, man, 93 jr; C. v. d. Voort, man, 71 jr. VOORSCHOTEN Medische Zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 520. Geboren: Martina, dr van P. J. Krijgsman en H. v. d. Blom; Jacque line Elise Joanna, dr van J. F. M. Wolsky en A. S. M. Heijnen. Ondertrouwd: Barend Wijnand Vonk 28 jr en Elisabeth Cornelia Adriana Waltman 22 jr. Gehuwd: W. Münker en C. W. v. Rhijn; I. J. v. d. Grijspaarde en J. C. v. d. Berg. Overleden: Sebastianus Langeveld 80 jr, echtg. van Wilhelmina Johan na Slootjes. WARMOND Jaarvergadering Stille Omgang. Op een ongewoon laat uur, dit ten gevolge van de conferenties ter ge legenheid van de „Gezinsweek", opende de waarn. voorz., de heer Joh. J. Sik king de vergadering met een kort woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder de spr., kap. A. de Greef uit Bodegraven. Hij deelde mede, dat de voorz., de heer A. H. A. Burcksen, wegens ziekte verhinderd was, de vergade ring te leiden. Na voorlezing van de notulen werd mededeling gedaan, dat de omgang dit jaar gehouden zal worden op 15 Maart 1952. Zaterdagavond zal te half twaalf een kort Lof in de paro chiekerk gehouden worden, waarna de trein om 0.14 uit Warmond zal vertrekken. De prijs is onveranderd en bedraagt 2,40 per persoon. Kaartverkoop zal plaats vinden Zondag 9 Maart na de laatste H. Mis tot half één. Dit jaar zal men geen kerïeboek mede behoeven te nemen, omdat aan de deelnemers een Zondagsmissaal zal worden uitgereikt. Hierna vond de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heren Burcksen en Joh. J. Sikking. Beiden werden bij acclamatie herkozen, ter wijl de heer Burcksen wederom in de fupetie van voorz. bevestigd werd. Het hoogtepunt van de avond, de rede van kap. A. de Greef, getiteld „De Wereld heeft geen honger meer, helaas" werd met grote aandacht door de aanwezigen gevolgd. Via de jaarlijkse aanbidding in de nacht van Witte Donderdag op Goede Vrijdag, de viering van het aanbiddingsfeest met de processie in de tuin, kwam spr. op de Stille Omgang in Amster dam. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Maart. Groente. per 100 kg.: rode kool 14.90—18.20, sav. kool 12.30—12.60, boerenkool 12.50 —15 70, prei 2433, kroten, gek. 36—-40, uien 33. peen 3136, spruiten 1 44—62. sla 135—143, wit lof 5870, spinazie 7387, per 100 stuks: salade 17.2023.40, per 100 bos: pieterselie 6.807.90, bleek selderie 24. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Maart. Groente. Rode kool 14—20, gele kool 911, groene kool 13.50— 14, spruiten I 4456, idem II 16 44, knolselderie 27, waspeen I 1744, idem II 12—39, kroten 2.50 4.85 per kist; uien 2230, prei 30— 31, breekpeen 323, witlof I 5469, idem II 3952, bruine bonen 49.50 50—. R'VEEN. 7 Maart. Bloemen. Ca- rara 4252 ct. W. Pitt 5176 ct. v. d. Eerden 5577 ct. Prunus Om 51 65 ct. Rose Copland 5076; E. Eddy 5471 ct. Zenober 38—53, Crown Imperial 4461, Ibis 3850 ct. Al bino 4263 ct. W. Copland 5064 ct. White Sail 3857 ct. Golden Harvest 5880 ct. Moederdag 5580 ct. Bar- tigon 4365 ct. Fabiola 4052 ct. Rijzende Zon 5963, Mozart 5561 ct. Olympiade 5867 ct. Campfire 54—65 ct. Weber 57—64, Athleet 60— 65, Tulpen gemengd 52—69, Dubbele tulpen 4772 ct. Blauwe Druifjes 10 26 ct. Anemonen 2953 ct. Prunus 3950 ct. Wilg. Katjes 1226 ct. Crocussen 2340 ct. lYesia's 4174 ct. Asp. Plumovis 5661 ct. Sneeuw klokjes 1217 ct. Helios 3747 ct. Early 4453 ct. Cheerfulness 4245 ct. King Alfred 50—56 ct. Livia 54 60 ct. Groente. Witlof I. f 48—49; Spruiten f 14—48; Boerenkool f 7— 9; Sjalotten f 15; Prei f 713; Uien f 24—30. TER AAR, 7 Maart. Groente. Witlof 1 52—64 ct., idem 2 30—52 ct.. idem stek 527 ct., spruiten 3346 ct., idem los 1223 ct„ was peen 14—22 ct., idem B. 69 ct., uien 30 ct., prei 3040 ct. ideni 2 18 ct., spinazie 92 ctveldsla 28 32 ct., groene kool 15 ct., glasandtf- vic 73—76 ct., alles per kg; sla 1 1419 ct., idem 2 58 ct., knolselde rij 111 ct., alles per stuk; peterse lie 2 ct., selderij 1—2 ct„ alles per bos; boerenkool 6570 ct., stooisla 80 ct. per kist. MÉÉR DAN EEN HALF MILLIOEN GEZINNEN GENIET ELKE WEEK VAN „MARGRIET"I... GEEN WONDER: Aangeboden te Tilburg: vrij huis, op goede stand, voor- en achtertuin, bevat tende suite, keuken en bij keuken, 3 slaapkamers en grote zolder. Huur 6.35 per week. Gevraagd te Leiden of naaste omgeving een ge lijkwaardig huis als boven staand, zo mogelijk iets groter. Br. onder no.7970 bureau van dit blad. Bericht van Inzet Notaris A. H. J. LOHMAN te Oude Wetering bericht, dat de percelen te Oude Wetering in bod staan: de grond op 1000. Huis c.a. Kerkstraat 7 op 10.500.—. 7963 AFSLAG: 12 Maart 1952 te 11 uur, in het Café van de Heer KLEIN te Oude- Wetering. BAKFIETSEN Te KOOP TE HUUR GEBRS. HUISMAN Levendaal 76 te.ef 22962. gevraagd v. g. g. v., bij A. H. VISSER, de Genestet straat 4, Leiden, tel. 23393. Gevraagd per 1 Mei R.K. Dienstbode niet beneden de 20 jaar. Th. Kempens, Hoorn no 113 Alphen aan den Rijn. 7993 AANGEBODEN: Automobielen Opel Kaptein met radio en kachel 1950; Volkswa gen de lux 1950; Ford Prefect 1950. Vauxhal, 4 cyl. 1951; Skoda 2 pefrs cabriolet 1949: Renault 4- pers. Sedan 1947. J. NATZIJL Jletepaantjea PERSONEEL S" Gevraagd tegen 1 April. of 1 Mei R. K. Boeren knecht goed kunn. mel ken, bij W. J. Dobbe, Leid- sescraat 69, Hillegom. 2640 3? Zakenvrouw vraagt be schaafd meisje boven de 25 jaar voor verzorging van 4 kinderen, tiidens d£ Paasvacantie, lec.pijd 14, 13. 12 en 8 jaar (3 jongens 1 meisje) te Oegstgeest. Persoonlijk aanbieden Maarsmansteeg 46. 2637 3?' Gevraagd een R. K. Dienstbode per 1 Mei bij F. A. van Swieten, Oost einde 23, Stompwijk. 2642 3? Gevraagd nette jongen om melk te venten, leeftijd 1516 jaar. Br. onder let ter W. aan R. Paauw, Kan toorboekhandel Roelof- arendsveen. 7991 3T Gevraagd per 1 Mei een R. K. aankomende Dienstbode. Jac. v. d. Poel Vennepolder no. 1, Oud- Ade. 7983 •3T R. K. Meisje. In gezin van 3 personen gevraagd net R. K. Meisje voor d. en n., zelfst. kunn. werken en enigszins met koken bekend, v. g. g. v., Van Helvert, v. Oldenbarneveld straat 33 (hoek Joh. de Wittstraat), Leiden. 2661 3? Wegens dienstplicht gevraagd bloemistknecht, ongeveer 18 jaar, goed met het vak bekend. J. P. Ho- genboom, Zuideinde 105, Roelofarendsveen. 2585 "Z Gevraagd een werkster voor twee halve dagen per week. Lammenschansweg no. 12, Leiden. 2633 3T Bijverdienste. Wij vra gen in enkele plaasten pro voor het Kath. Huisgezin (op gemakkelijke betalings voorwaarden). Ruime pro visie 40tot 60.— per week of meer. Br. onder no. 7955 bureau van dit blad. 3E" Gevraagd met Mei een boerenarbeider of knecht, g. k. melken. J. N. Koot, Kouderkerk, Bronstee. fg Gevraagd nette R. K. Boerendienstbode, niet be neden 18 jaar, desgewenst Zondags vrij. Goed loon. C. W. van Haastert, Vliet- weg 12, Zoeterwoude. 3T Gevraagd nette R. K. Dienstboda zelfstandig kunnende werken en ko ken in klein gezin voor dag of dag en nacht Br. onder no. 2814 bur. van dit blad. AANGEBODEN 3F Aangeboden: Handnaai machine. Compleet met kap 55, zonder gebreken. Na 5 uur Herenstraat 23 Leiden. 2654 3P Dikke koemest 1. per 40 liter bus thuisbez. S. Bunnik, Hofweg no. 13. Voorschoten. 2651 3? Singerauto Te koop aangeboden een Singer auto 1949 voorzien van kachel en rolhoes. Prijs 1300.Garage v. Berge Henegouwen, Utrechtse Veer 28. 2660 ,3T Ter overname colbert- costuum (grijs), 1 jasje en vest en idem zwart mt. 50 52, mantelpak (terra), leren jasje groen, mantel blauw mt 42, schoenen 45, Plantsoen 65, tel. 26558. S* Vitrine. Moderne glazen Vitrine met schuiframen, electnsch verlicht, groot vloerkleed, gordijnen, wor telnoten hangklok met mechaniek. Kamergastel 5 gulden. Te zien Muusse, Hooigracht 59, telefoon no. 23264. 2645 3? H.H. Tuinders. Ter overname aangeboden 6J Are Groenteteelt vergun ning punt 4. Br. met prijs aan agent A. Hoogervorst 's Gravendamseweg no. 8, Voorhout. 2648 Gasfornuizen. Diverse merken, o.a.: Etna Pel grim enz., grote keuze, la ge prijzen, gascomforen. Keukenuitzetten reeds vanaf 49.50, wasketels, teilen, emmers, huishoud trapjes enz. Langezaal, Stille Rijn 7, Telef. 26545. 3? Te koop 4 stoelen met 2 fauteuils 45.salon tafel 12.50, babyledikant 12 50, modern vouwwa- gentje 12.50 2 pers. 3-de- lig bedstel 25, ledikanten 9.opklapber 17.50, rijwielen 17.50 en 25. handnaaimachine 35. Hooigracht 55 (Geen win kelhuis). 2652 3? Wegens emigratie te koop nieuw origineel Edy emaille keukenuitzet. Te vens een modern 2 pers. ledikant. Aanmerkelijk la ger dan huidige kostprijs. Zandvoortsestraat no. 14, Noordwijk-Binnen. 7994 Aquarium aangeboden compl. met vis en planten Form, 80-40-40. Tegen elk aannemelijk bod. Br. onder no. 2643 bur van dit blad. WONINGRUIL 3? Woningruil. Aangebo den te Lisse: vrij huis, 2 kamers en suite, keuken, gang. tuin. en schuur. Bo ven 3 slaapkamers en zol der. Huur 5.60 Gevraagd dito in Leiden of omgeving Hogere huur geen bezw. Br. onder no. 2619 bureau van dit blad. TE HUUR f? Bromfietsen verhuur c.v. Solex Avros, Berini- tandem 50 stuks. Verze keringen gratis. T. v. d. Sluis. tel. 26281. 7751 3? Zit-slaapkamer te huur aangeboden met gebruik van keuken. Voor alleen staande dame. Br. onder no. 2050 bureau van dit blad. GEVRAAGD 3? Gevraagd: Tuinb. teelt- verg. punt 4, 6 en 7. Hoe veelheid en prijs. c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarends veen tel. 487 K 1713. 7828 Contracttelers gevraagd voor bonte of donkerrode pronkers a 1per kilo. J. M. Hogenboom, Rijp- we tering. 3T Te koop gevraagd een in goede staat zijnde kaas pers. Br. met prijsopgave onder no. 2657 Dureau van dit blad. DIVERSEN R. K. Weduwnaar, arb. ruim 60 jaar, zoekt ken nismaking met R. K. juf frouw of weduwe, leertijd tussen 50 en 60 jaar. Br. onder no. 2641 bureau van dit blad. H.H. Landbouwers moet U ploegen of heeft U een meststaal of bagger- wal weg te rijden, wij kun nen U helpen met tractor en bandenwagens. Even een briefkaart of belt even op en wij komen. J. H. van Benten, Lindelaan 9, Roelofarendsveen. tele foon K 1713-365. 7945 3? Weggelopen zwarte gr. kat met wit befje en witte pootjes. Terug te bezorgen Verlengde Lammenschans weg 174, Leiden. 2644 3? Stomerij ..Quicker than Quick", stomen verven, ajouren, stofknopen, kou senreparatie. stoppage in Leiden, Haarlemmerstraa' 215 tel. 22702 Hoeden sto. men en vormen f 1.25. 3T Uw oude horloge rui len wij in bii aankoop van een nieuw. Gro'.e keuze, eerste klas merken en voor iedere beurs. Wekkers vanaf 7.50. Uurwerken kliniek. Lage Rijndijk 8. 3? Houtwormen en motten worden in onze moderne Gaskamer radicaal ver delgd. Prima referenties. Vraagt inlichten aan Klei- ne's Chemische Fabriek, Afd. Zuivering. Lammen schans-weg 10, Leiden. Te lefoon 25738. 2639 3T Gitaren 1.— per week Accordeons 2.50 per weck uw eigendom. Les op alle instrumenten. Vraagt gra tis prospectus. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. tel. 24358. 955 3? Visserij-artikelen. Vis sersgaren, nettennualden, fuikenlijntjes, fuikenzijde, vleugelwant. fuikenrotting, fleur- en dobberhaken, schakelkurken, schakel loodjes, gebbewant, ca- chou, nylon, fuikengaren, enz. L. J. den Holder, Janvossensteeg 75-77, te lefoon 26901. 2649 DE VLAG VAN MEXICO Elke scholier kent die vlag. want elk kind !s dol op Faam Pepermunteiispaart de kleu rige dle le bij elk e/ :^aML\r munt ca- vlaggenparade Ült 100 verschillende lande/ vlaggen en andere intere.-y bilzonderheden. Verzamel/ FAAM-PEPERMUNT wordt bortld mot dt kostbaarst! pspsrmun olie ter wereld! een tien voor aardrijkskunde haalt leder kind. dat de 100 Faam vlaggeplaatjes heeft Van 100 landen de vlag en vele an dere bijzonderheden. Bi) elke rol met rood etiket io'o prach tig plaatje gratia. In voor JL kskunde Ind. dat de 100 laatjes heeft. Van vlag en vele an- frierheden. Bij elke d etiket zo'n prech- Juffer In Buren Lt turen. Faam het raam. nooit te lang duren G ES WIMPÜ, de strijd om kwall- zuiverheid. Faam Peper- bereid met de kostbaar- pepermuntolie ter wereld. dan 110 Jaar onover- mltn regenjas gisteren verdwenen f De „vin- ïr" mag hem gerust houden, als hU de 2 rollen Faam Peper munt en de 12 vleggeplaatjes van Faam trttr terugstuurt 3? Invalidewagens. Alle modellen invalidenwagens o. a. wandel-, huiskamer-, zelfbeweegbaro en motor wagens Carrierhuis Gebr. 11uism.-in. Hogewoerd Tel. 22962, Leide 3T Autorijschool - Citax- bedrijf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal, snelle opleiding rijbewijs, motcrles cn ver keerswet inbegr. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 2Ü584, Parkstraat 5a, Telef. 22513. 3? H. H. Bollenkwekera Tulpen en NarcissensDui- ten? Neem Aafertis of Fer- matc. Jan v. d Meer. Voor straat 4. winkel Noord einde 125. Roelofarends veen. Geopend: 10.3012 en 12.30—13.30 uur. 2566 f? Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 3T Onze verlovingsringen zijn voegloos gesmeed, spe ciaal hard goud en kunnen altijd groter en kleiner ge maakt worden. „De ring voor uw leven" Uw juiste adres is: Het Ringenhuis, Morsstraat 9. tel. 24920. 3? Meubelmakerij L. Bre- derveld, Oude R(jn 7. tel. 22439, voor handwerkmeu- belcn naar eigen ontwerp. Tevens spiralen en ma trassen met 20 jaar garan tie. Nieuw! Kantelbedden. Ideaal voor kleinbehuisden Vraagt vrijblijvend inlich tingen en prijsopgave. 2659 op de schoorsteen. De mooiste, de beste, maar bovenal de laagste in prijs. .DE Goedkope Zaak", maar betere waar. S. v. d. Water. Haarlemmerstraat no. 185. 2553

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3