Leidse kath, onderwijzers hoorden sterke staaltjes Peek Cloppenburg Leiden huldigde de heer van Zuiden Mej. Driesens 40 jaar bij Reuvens tussen de boeken F.N.G. Van Paaschen 50 jaar rentmeester op Keukenhof MAANDAG 3 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Amerikaans onderwijs De kath. onderwijzers uit Leiden en Omstreken, die Zaterdagmiddag in „In den Vergulden Turk" bijeen waren, hebben nu en dan wel een beetje ongelovig gekeken, toen hun collega, de heer J. J. van Bree uit Rotterdam, hen iets vertelde over het onderwijs in Amerika, dat enige fa cetten bleek te hebben, die inderdaad ongelofelijk schenen. Dat de Onder wijzersvereniging er een half mil- lioen leden telt, met een bureau van 400 man vast personeel, dat ging er nog wel in. Maar dat de onderwijzers geen vaste aanstelling hebben en on danks hun behoorlijk salaris tijdens de vacantie (2H maand) elders gaan werken, b.v. als chauffeur, dat kon den Hollandse onderwijzers-oren moeilijk geloven! Er werd nog veel meer verteld uit het wonderlijke land Amerika, dat allemaal zo prachtig mooi werd voorgesteld, maar waarvan de Hol landse onderwijzers toch niet kon den zeggen, dat het helemaal ideaal was. Al zouden bepaalde onderdelen van het Amerikaanse systeem in onze onderwijsvernieuwing uitstekend van pas komen. De heer van Bree wees er op, dat het Amerikaanse onderwijs in de ver schillende staten zeer sterk afwijkt. GOED GESLAAGD GYMNASIASTENFEEST. Een gymnasiastenavond, zoals deze Zaterdagavond door de Leidse Gym nasiasten Bond „Uno sumus animo" in de Schouwburg georganiseerd was, heeft zijn eigen sfeer en char me. De gehele avond gelijkt feite lijk een miniatuur en zoals een mi niatuur voor de goede beschouwer een onverwachte ontdekking kan opleveren, zo vond men ook in deze miniatuur verrassingen: alle mede werkenden spannen zich zichtbaar in en allen zowel spelers als toe schouwers werke^eendrachtig sa men, om het succes van de avond te verzekeren. Zaterdag wérd het een succes. Na het zingen van de „Bondshymnus'V opende de praeses, de heer Rob Wiggers, met een gees tig welkomstwoord de avond. Het kamerorkest, dat hierna de Sonate a tre van Vivaldi en «Gavotte van von Gluck ten gehore bracht, was in het begin een beetje zwak en niet al te goed op elkaar ingesteld, nadat echter een der spelers op bescheiden wijze het dirigentschap waarnam, kwam de muziek zeer goed tot zijn recht. Voordat tot het vrolijke gedeelte van de avond werd overge gaan, vertoefde men nog even bij cle klassieken en het Gymnasiasten koor bracht op geslaagde wijze enige zangnummers ten gehore. De hoofd schotel van de avond, het Engelse blijspel in 3 bedrijven van Gerald Savory, „George en Margaret" werd een volledig succes. Wellicht hebben de gymnasiasten in het begin wat sceptisch gestaan tegenover dit stuk, wellicht hebben zij gemeend als clas sici een stuk van hogere „standing" te moeten brengen, 'maar „George en Margaret'1 bleek volledig binnen hun bereik te liggen. De vlotheid en de charme, waarmede dit stuk ge speeld werd, heeft het publiek in de zaal en ongetwijfeld ook de spelers (sters) zelf, veel genoegen ver schaft, ook al zal „George en Mar garet" nooit op de lijst der „onsterf- 1 ijken" prijken. Het stuk brengt een episode uit het familieleven van een oud Engels gezin, waarin de meest revolutionnaire gebeurtenissen plaats vinden: De oudste zoon verlooft zieh met het dienstmeisje en de dochter des huizes raakt hopeloos in de knoop doordat een vriend van haar onstuimige jongste broer komt loge ren. Deze rampen storten zich uit over het hoofd van een geplaagde moeder, die bij haar ijzingwekkend nuchtere echtgenoot maar weinig steun vindt. Het is moeilijk namen te noemen, want wij zouden geneigd zijn mej. Elsbeth Gosling, die op zeer levendige en natuurlijke wijze de rol van de dochter Frankie ver tolkte, als eerste te noemen. We zou den daarmede wellicht de andere speelsters en spelers onrecht aan doen, want een zwakke rolbezetting was niet aan te wijzen. Zowel mej. Lirieke Lindeman in de rol van moe der, als de heren G. Galavazi, M. Blink en R. F. J. Noordhoek Hegt in de rollen van vader, oudste zoon en vriend gaven een zeer natuurgetrou we uitbeelding. De heer G. Juynboll, in wiens rol een groot gevaar voor overdrijving school, maakte zijn ról van opgeschoten jongen tot een suc ces; in aanmerking genomen, dat het voor een gymnasiast natuurlijk erg moeilijk is om op het toneel een gymnasiast uit te beelden. De overi ge rollen maakten het geheel tot een gaaf cirkeltje. Conrector dr. W. Wiersma kwam als plaatsvervan ger vam rector Scholte, die momen teel ziek is als eerste op het to neel, om de prestaties te prijzen. Vervolgens verschenen afgevaardig den van het Leidse Studenten Corps en de „Leidse Joffers", om in steke lige en „moederlijke" (de dames) speeches hun waardering uit te spre ken, waarbij zij hun woorden met bloemen onderstreepten. Het laatste woord was aan de praeses, die een groot gedeelte van de dank ei^ hulde overdroeg aan de heer W. Bok, de leraar Nederlands op het gymna sium, die als regisseur een zeer voornaam aandeel in de voorberei ding heeft gehad. Ook deze laatste hulde ging met bloemen, en een boek voor de docent, gepaard. De burge meester jhr. F. H. van Kinschot woonde met mevrouw van Kin schot de gehele avond bij. Het is over het algemeen genomen echter vreemd van intellectualisme; de karaktervorming is primair en de sociale opvoeding, het geschikt ma ken van de kinderen tot mensen in de maatschappij, wordt er zeer hoog aangeslagen. De school is aangepast aan hét leven; overbodige leerstof blijft achterwege. De kinderen doen dus veel minder parate kennis op; zij leren op een lagere school nau welijks wat breuken zijn.... Omdat Amerika practisch geen gezinsleven kent, heeft de school er een veel uit gebreider taak. Er bestaat geen nationaal onder wijssysteem; de staat geeft slechts enkele richtlijnen voor het lesroos ter, o.a. wat het aantal lesuren voor Engels en „social study" betreft. Het schrijven is over het algemeen vrij stuntelig; spi'eken vinden de Ameri kanen, voor het practisch leven veel belangrijker. Bijzonder onderwijs. Men kent er wel het bijzonder on derwijs; er is echter geen gelijkstel ling en dat verlangen de kath. ouders ook niet. De kath. scholen krijgen slechts het busvervoer, het cafetaria soms de schoolboeken door de staat vergoed. Amerika is voor 12% katholiek; 14% van de kinderen gaan naar kath. scholen, waarop het on derwijs voor 96% door religieuzen gegeven wordt. De zusters verdienen 60 dollar per maand; de broeders 70 (want die moeten een rokertje kun nen betalen!!!). De schoolbesturen worden gekozen door de bevolking. Hier openbaart zich een voordeel van het Amerikaanse onderwijs ten opzichte van het Nederlandse, aldus de heer van Bree, die er op wees, dat in Nederland de ouders alle school- zorgen ontnomen zijn, met het gevolg, dat zij er ook practisch geen belang stelling voor hebben. De Amerikaan se ouders moeten er offers voor bren gen; zij betalen zelf de leermiddelen en hebben er dus interesse voor. De onderwijzers hebben er geen rechtspositie, zelfs geen vaste aan stelling. Zij krijgen bij ziekte geen uitkering en kunnen in dat geval zelfs ontslagen worden. Wat overi gens niet zo heel erg is, want er is een tekort, zodat men spoedig weer een andere betrekking vindt. De heer van Bree vertelde nog veel meer; we hebben slechts een greep kunnen doen. Van sterke staal tjes gesproken: alle onderwijzers ver dienen evenveel, onverschillig of men op een kleuterschool of op een mid delbare school werkt! Op de middel bare scholen is het heel gewoon, dat de leerlingen per eigen auto komen! Het was een zeer interessante en amusante lezing, kriskras door het Amerikaanse onderwijs, dat de heer van Bree, op verzoek vani de Ameri kaanse collega's drie maanden heeft bestudeerd. Hij vertelde er van op zeer smakelijke wijze en volgens het Amerikaanse systeem, d.w.z. inter rupties waren toegestaan en het vra genstellen geschiedde niet na afloop, maar tussen de lezing door. Zo werd het een prettige en leerzame middag, die voorzitter S. Neefjes besloot met hartelijke dankwoorden aan collega van Bree voor zijn geestige en soms jalousie wekkende causerie. Huishoudelijke punten. Vooraf werden enige huishoudelij ke punten afgehandeld. De penning- meesteresse, mej. H. Doove, meldde een nadelig saldo van 250.omdat het gouden feest veel geld gekost had. Het spaarpotje maakte alles ech ter weer goed. De secretaris, de heer L. van Veldhoven, meldde een stij ging van het ledental van 375 tot 390 (thans reeds 395). Beide functiona rissen werd dank gebracht voor hun vele werkzaamheden. De heer N. B. M. Vreeburg, vice-voorzitter, werd bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking van de voorstel len voor de alg. verg. te Haarlem of de K.O.V. werd o.a. de afschaffing van de classificatie weer ter sprake gebracht. De leden dienden enige voorstellen in, o.a. betreffende een onderzoek naar de mogelijkheid tot oprichting van een priesterstudenten fonds en verhoging van de leeftijds grens van 35 jaar voor benoemingen in de overzeese gebiedsdelen. Maandag 3 Maart. In het portaal van de Hartebrug- kerk werd gisteren na afloop van de H. Missen een collecte gehouden ten bate van de Kath. Kinderuitzending. Nu zijn we van de Hartebrugparo- chie zeer goede collecten gewend, maar gisteren viel het tegen 147.57. Voor dat bedrag kunnen precies twee kinderen uitgezonden worden; nu er gaan er wel meer uit de Har- tebrugparochie.Het bestuur ver moedt dan ook, clat velen per onge luk hun portenionnaie thuisgelaten hadden. Of leeggeschud boven de collecte-schalen in de kerk! Hoe het ook zij, U moet weten, dat er vorig jaar 2452 verpieegdagen gemaakt werden. De gemeente gaf weliswaar subsidie, maar toch bleef er voor het bestuur ƒ1.80 per kind per dag te betalen. Wil dit mooie werk voortgezet worden, dan moet er geld op tafel komen. Parochianen, die bij het lezen van deze cijfers tot de ont dekking komen, dat zü gisteren eigenlijk wel een heel klein beetje tekort geschoten zijn, kunnen dit als nog goedmaken door hun bijdrage te bezorgen bij mevr. Wilmer, Apothe- kersdfjk 5, of bij mevr. van Wely, Breestraat 12. Aan deze adressen kan men zich ook melden als dona teur vanaf "0.50 per jaar. Dat is toch niet teveel gevraagd, zouden we zo zeggen! De Leidse Vereniging van Postze gelverzamelaars vergadert a.s. Vrij dagavond om 8 uur precies in de bo venzaal van de Kleine Burcht, Nieu we Rijn 19. En de Arb. Toneelvereniging „D.O. S." gaat binnenkort het 40-jarig ju bileum vieren. U hoort er nog wel nader van. Voor de rest: vandaag geen nieuws! Sinds Zaterdag kunt u op verschil lende plaatsen in de stad spandoeken Vandaag herdacht de heer W. van Zuiden, dat hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de fa. Peek en Clop penburg. Mede in verband met het feit, dat de heer van Zuiden over eni ge weken met pensioen gaat, is hem hedenmorgen in de feestelijk versier de bovenzaal van het bedrijf aan de Breestraat een hartelijke huldiging ten deel gevallen, waarop tot de ju bilaris, die bedrijfsleider van het Leidse huis" is, vele goede woorden gesproken zijn. Hierbij waren de commissarissen, het bestuur, de di rectie en het Leids personeel aan wezig. De heer A. C. Cloppenburg, oud directeur en president-commissaris, wees er op, dat het slechts weinig mensen gegund is een dergelijk gou den jubileum te vieren. Als leerling begonnen, heeft de heer Van Zuiden zich opgewerkt tot bedrijfsleider, hetgeen een grote prestatie genoemd mag worden. Spr. feliciteerde de ju bilaris met de gelukkige omstandig heid, dat hij deze dag mocht bele ven en dankte hem voor de wijze, \vaarop de heer van Zuiden zo goed als dat mogelijk was, de zaak heeft geleid, met bewonderenswaardige energie, plichtsbetrachting en liefde. „U beschouwde de zaak als uw eigen zaak; die mentaliteit is nodig, wil men alles tot in de puntjes verzor gen". Nadat de heer Cloppenburg de ju bilaris ook nog geschetst had als iemand, die uitstekend met z'n klan ten omging en die in Leiden een bekend figuur geworden, wees hij op het komende afscheid, dat moeilijk zal zijn voor een werkzaam mens als de heer van Zuiden. „Maar het valt wel mee; het went wel!" Namens de directie sprak de heer E. Bartel, die de loopbaan van de heer Van Zuiden releveerde, begin nend in 1902 te Leeuwarden als jongste bediende, waarna in 1913 overplaatsing naar Leiden volgde en in 1936 de benoeming tot bedrijfs leiders. Een carrière, aldus de heer Bartel, die een voorbeeld is voor iedereen, die bij P. en C. moed en kracht kan opbrengen. Spr. dankte de jubilaris voor zijn werkkracht en beleid, daarbij een cassette tafelzil ver aanbiedend. Evenals de heer Cloppenburg deed, betrok ook spr. mevr. Van Zuiden in zijn huldigende woorden. De heer A. M. V. van der Ven sprak namens de collega's bedrijfs leiders en had alleen maar lof voor de wijze, waarop de heer Van Zui den met zijn collega's in de beste verstandhouding heeft samenge werkt. Spr. bood enige zilveren scha len aan. De heer C. J. Wesseling voerde het woord namens het Leidse per soneel, wijzend op de buitengewoon grote vakliefde van de heer Van Zuiden, op wie het hele personeel trots is. Spr. wenste de jubilaris nog vele jaren van goede gezondheid en bood namens het gehele personeel een vulpen eh vulpotlood aan, daar aan nog een persoonlijk geschenk toevoegend. Tenslotte sprak ook nog de heer W. A. Twaalfhoven, oud-directeur, die de jubilaris schetste als een een voudig mens, die steeds ,een grote vitaliteit aan de dag gelegd heeft. De heer Van Zuiden sprak een dankwoord en toonde zich vooral erkentelijk voor de waardering, die men hem geschonken en het ver trouwen, dat men in hem gesteld had. Hij was het personeel, „de pa rel van P. en C." dankbaar voor de prettige samenwerking. Om twaalf uur sloot op deze hul diging een drukke receptie aan. Vwï de. EEN FANTASIE-RIJKE OPLICHTER. Voor de Haarlemse rechtbank stond terecht de 51-jarige Amster damse administrateur A. v. H., die er van beschuldigd werd een zijner cliënten voor enige duizenden gul den te hebben opgelicht. Verdachte bekende. Van een zijner klanten had hij 1.600 te leen gekregen, nadat hij hem een ontroerend verhaal had opgehangen over de vrouw van een kennis, die voortdurend ziek lag en in grote financiële nood verkeerde. De kennis bestond evenwel niet en het geleende geld stak verd. in eigen zak. Eniige tijd later deelde van H. dezelfde klant mee, dat hij duizend gulden belastingschuld had staan, die nodig voldaan moesten worden. De duizend gulden kwamen op -tafel, maar de helft er van kwam nim mer bij de fiscus terecht. Toen verd. later weer eens om geld verlegen zat, kwam hij met het voorstel om nog 4.000.ter delging van de overige belastingschuld te storten. De klant ging ook op dat voorstel in en de verdachte eigende zich daarvan 2.500.toe. De eis luidde 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voor-arrest. zien hangen, die de bevolking aan sporen deel te nemen aan de Natio nale Leningen voor de Woning bouw. Weet u het nu ondertussen, wat er precies aan de hand is? II heeft toch zeker de folders wel ge lezen, die u in de bus gevonden heeft? Vanavond gaat het beginnen. Dan gaan de wijkhoofden met hun medewerkers op stap, om huis aan huis te vragen of u soms interesse heeft voor een rentespaarbrief van 25 of 100 gulden. We horen van ve len het antwoord al: geen geld! In derdaad, het is moeiijk. Maar in deze benarde tijd. kan het niet anders of grote zaken worden moeizaam tot stand gebracht. Juist de omstandig heid, dat het moeilijk gaat, moet dc bevolking aansporen mee te doen. Als zij het niet doen, doet niemand het. En waarvan moeten dan straks de nieuwe huizen gebouwd worden? Maar hoe het ook zij, wees in ieder geval vriendelijk tegen de man, die bij u aanbelt. Ook al kunt u beslist niet meedoen, kunt u nog wel res pect hebben voor de heren, die hun vrije tijd opofferen en die heus niets voor zichzelf komen vragen. Maar voor dc Leidse Gemeenschap! STADSKOK. |ubilaris ontving een koninklijke onderscheiding De heer F. N. G. van Paaschen, rentmeester van het landgoed Keu kenhof van graaf van Lijnden, her dacht Zaterdag zijn gouden dienst- jubileum. Deze bijzondere feestdag werd begonnen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid, waarna de ochtenduren in intieme kring wer den doorgebracht. In de namiddag had op het kasteel Keukenhof een receptie plaats, welke druk bezocht werd door adellijke fa milies, bekende persoonlijkheden van de Stichting Keukenhof, het personeel van het kasteel en vele vrienden en bekenden. Tijdens deze receptie werd het woord gevoerd door burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, die de toe wijding en trouw van de jubilaris, gedurende een halve eeuw bewezen aan de familie van Lijnden, memo reerde. Met trots zo zeide spr. kun u terugz.jr. op de door u afge legde weg, want gij hebt de zaken, die'aan u waren toevertrouwd, goed behdrt'gd. Luarom is het mij een grote vreugde u te kunnen medede len, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, u voor uw trouwe dienst tce te kennen de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester spelde vervol gens de jubilaris dit ere-teken op. De heer Van Paaschen dankte de burgemeester voor zijn hartelijke woorden en uitte zijn vreugde over de koninklijke onderscheiding. Graaf van Lijnden sprak een woord van dank tot de jubilaris die zovele jaren het lief en leed van de familie heeft gedeeld. Hij trok een vergelijking tussen de jubilaris en kapitein Carlsen van de „Flying En terprise". De heer Van Paaschen, zo zeide de graaf, heeft ons steeds dooi de moeilijkheden geholpen en is bij Mej. M. R. Driesens, bij de talrijke boekenvrienden en regelmatige be zoekers (sters) van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" een zeer bekende figuur, heeft Za terdag het feit herdacht dat zij vóór 40 jaar als assistente van „Reuvens" werd De jubilaresse, die op Eerste Kerst dag 1887 te Groningen werd gebo ren, verhuisde reeds op 5-jarige leef tijd naar de Sleutelstad. Aanvanke lijk koos zij de richting van het kleu teronderwijs. In later jaren gingen haar ambities meer uit naar de na aid vakken en was zij plm. 16 jaar als handwerkonderwijzeres verbon den aan de Maresingelschool. In de tijd, dat het handwerkonderwijs als afzonderlijk leervak werd opgehe ven, stapte mej. Driesens over naai de leeszaal. Na eerst enige tijd als volontaire bij „Reuvens" werkzaam te zijn geweest, volgde op 1 Maart 1912 haar aanstelling als assistente. Zeer vele jaren werkte zij in deze kwaliteit samen met de eersti direc trice, mej. A. C. Berends, sinds 1936 naast de tegenwoordige, mej. H. B. A. Heyse. In al deze jaren stond mej. Drie sens trouw op haar post en heeft zij vele duizenden lezers (essen) aan een boek van hun gading geholpen, waarbij het niet zelden voorkwam, dat men uitsluitend op de goede smaak van mej. Driesens afging. Steeds heeft zij haar arbeid met gro te voortvarendheid en animo ver richt. In intieme kring werd dit jubileum Zaterdagavond gevierd. Onder de vrienden van Reuvens, die daartoe in het gebouw bijeengekomen waren, bevond zich ook burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, die de jubi laresse een koninklijke onderschei ding, de bronzen eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, aanbood. Er werden vele kleine attenties aangeboden, in de vorm van bloemen, enz., alle verge zeld van vriendelijke woorden. (Dok mr. W. de Clerq, voorzitter van het bestuur, sprak de jubilaresse harte lijk toe. Het ligt in de bedoeling van mej. Driesens op 1 Januari 1953 met pen sioen te gaan. Ongetwijfeld een af scheid, dat haar zwaar zal vallen, doch tevens een afscheid, dat voor haar een periode van welverdiende rust inluidt. PAULUSKRING VOORTREKKERS DISTRICT LEIDEN. Vele Voortrekkers uit Leiden en omstreken kwamen Zondagmorgen in alle vroegte naar Oegstgeest om hun zgn. Pauluskring te beginnen met een H. Mis, in 'n besloten kapel opgedragen door de ass. districtsaal moezenier. In een kort preekje spoor de hij hen aan, hun wil, zeker in de ze Vastentijd te versterken, door zich vrijwillig te versterven, te onthech ten en juist door zelf dienstbaar te worden, anderen behulpzaam te zijn. In de stamhut van de St. Bavo- stam kwamen allen samen, om na een frisse run-out met gespannen verwachting de gedaohtenwisseling aan te vangen, met de heer v. d. Son van de Jonge Boeren, een buiten staander dus. In den beginne afhankelijk van moeder, aldus spreker, worden wij langzamerhand onafhankelijker, gaan bewuster denken en willen ons voorbereiden op 'n mogelijk vader schap. De belangrijkste vraag was, welke invloed het Voortrekken heeft op onze levenshouding. Door op bevattelijke manier actue le problemen te bespreken aan de hand van artikelen, door begrip van staatsinrichting, bezoek aan gemeen teraad e.d., kunnen we ons maat schappelijk raakvlak verbreden. Uit gaande van onze traditie-gevormde beginselen kunnen we met beleid en enthousiasme een welgevormde drie hoek opbouwen. Na deze, hierboven zeer beperkt in enige facetten weergegeven, gedach ten wisseling, werd dit „botsen der meningen" om 12 uur correct geslo ten in tegenwoordigheid van D. C. Th. Scholte en A.D.C. voor Voor trekkers Mr. J. v. d. Poel nssE Door een auto gegrepen Zaterdagavond omstreeks half 12 kwam dc heer A. P. E. J. G. van Lisse uit de richting Haarlemmer meer bij het kruispunt Oranjelaan- Kanaalstraat. Hij wilde de weg per fiets oversteken, doch bemerkte niet, dat er een personenauto aankwam. Hij werd door de auto gegrepen, opgenomen op de motorkap, daarna op het dak, waarna het slachtoffer op de weg terecht kwam, alwaar hij bewusteloos bleef liggen. Geneeskundige hulp werd inge roepen en dokter Haasc was zeer spoedig ter plaatse. Hij achtte de toestand van de patiënt zodanig, dat hij per ziekenauto naar het Acade misch Ziekenhuis tc Leiden moest worden vervoerd. Blijkens nadere inlichtingen bleek dc patiënt er nog betrekkelijk goed te zijn afgekomen. Een aantal ribben zijn gekneusd en gebroken terwijl hij bovendien ver schillende hoofdwonden heeft opge lopen. De politie maakte van een en an der proces-verbaal op. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Gevestigd van 25 Februari tol 1 Maart 1952: E. C. UtrechtBastiaan, Mezen- straat 7; Wed. J. C. KennedyBenoit, de L, de Kanterstr. 2; G. van den Bern, h. i. d. huishouding. Morsweg 65; V. M. van Bossc, Rapenburg 53; A. J. Bruijn, hofmeester III K.M.. Noordeinde 2a; M. A. Diehl, ambtenaar M. v. O.. Stiel- tjesstr. 23; H. C. Franken. Maatsch. v. erker, Hoogl. kerkgracht 17.; C. P. SchalijHaremaker. Rijnsb.weg 125a; E. Hazewinkel. analyste. J. v. Goijen- kade la; W. G. H. A. Hesselman. Ma- riënpoelstr. 21; C. J. van Steenbergen v. d. Hoorn, Oosterstr. 57; H. M. J. Keijzer. 1.1. verpleegster.de M. v. Streefkerkstr. 6; F. J. Koot, 1.1. ver pleegster. Rijnsb weg 10; L. W. Kottier, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; M. A. van Rijckevorsel van Rijsenburg Krantz en fam., Rijnsb.weg 153; J._ Loc- meijer, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; N. P. M. van Leeuwen. H. de Vriesstr. 14; J. A. van der Meyden, huisschilder. Hansenstr. 48; J.M. Pelgrim, Waard- gracht 48; M. Popp, verpleegster, Mors- kade 3; A. T. Post, 1.1. gezinsverzorg ster, Rapenburg 59; T. M. Rietbroek van Putten, Aarstrnat 5; A. Recourt, L. Morsweg 71; L. Slikkerveer. Rapenburg 13; A. J. Suijkers en fam.. bedrijfslei der in wollenst. fabriek, Stieltjesstr 14; J. Stavleu, matroos I, K.M., Schelpen kade 65; S. Terpstra. buffetjuffr., W. Rozenstr. 16a; E. Timmers en fam. Papengracht 19; H. Tuin, h. i. d. huish., N. Bectsstr. 33a; W. Veldhuizen, con troleur, O. Vest 89; F. M. A. H. de Vries, calculator, Morsweg 9b; M. H. Vijzelaar en fam., Rijnsb.weg 50; G. M. van der Willigen, P. de la Coutrstr. 25. schier onoplosbare problemen steeds een vraagbaak voor ons geweest. Hij hoopte, dat de jubilaris zijn werk nog vele jaren zou voortzetten. De heer Van Paaschen zegde dit gaarne toe. Graaf van Lijnden was voor hem steeds een vriend en va der geweest, die hem veel heeft ge leerd en het was hem een genoegen, dat hij hierdoor de tegenwoordige graaf dikwijls van dienst kan zijn. Behalve op de receptie ontving dc gouden jubilaris nog vele andere blijken van belangstelling. Het aan tal bloemstukken was niet te tellen. Twee maal op deze feestdag rukte de muziek het park van Keukenhof binnen. „Trou moet Blijcken", waar van de graaf van Lijnden bescherm heer is, cn „Canite Tu'ba" brachten de jubilaris op verschillende tijd stippen een serenade. Het feest werd besloten in intieme kring, waarbij het gehele personeel aanwezig was. WARMOND ZILVEREN JUBILEUM C. ZEVENHOVEN. Het was te voorzien, dat de heer C. Zevenhoven bij zijn vijf en twintig jarig jubileum als arbeider in dienst van de gemeente grote belangstel ling zou ondervinden. Des middags was hij verzocht met zijn echtgenote ten gemeentehuize te willen komen, waar hij in de eerste plaats wercl toegesproken door de burgemeester. Deze memoreerde in kernachtige woorden de grote verdiensten, die de jubilaris in de afgelopen 25 jaar voor de gemeente heeft gehad, waarbij hij vooral naar voren bracht zijn grote werklust en ijver. Namens het ge meentebestuur bood hij hem een ge schenk onder couvert aan. De ge meente-architect bracht de heer Ze venhoven dank voor alles, wat hij voor de dienst gemeentewerken had gedaan en dat was meer dan hij on der woorden kon brengen Nooit was U iets te veel en steeds hebt gij de U opgedragen taak met liefde en vreug de volbracht. Zowel B. en W. als het administratief en technisch personeel hebben spontaan gevolg gegeven aan het plan om U deze dag een ge schenk aan te kunnen bieden en na mens allen bood spreker de jubila ris een prachtige rookstoel cn een kist sigaren aan. Nog verschillende sprekers voerden het woord cn allen getuigden van dc grote waardering en sympathie, die de heer Zevenho ven genoot. Des avonds werd hem nog een muzikale hulde gebracht door de muziekvereniging „St. Mat thias". De heer Zevenhoven kan met trots op zijn jubileum terug zien, overtuigd van de sympathie en hoog achting, welke hij van alle ingezete nen der gemeente heeft. Bij Kon Besluit is de burge meester, Jhr. Mr. L. M. E. von Fi- senne, als zodanig herbenoemd, voor de tijd van 6 jaar. HILLEGOM R.K. Gezinszorg. Dc Stichting „R.K. Gezinszorg Gezinshulp" voor de beide parochies heeft met ingang van 1 dezer als Sociaal Werk ster aangesteld mej. Cl. Bijvoet. Zij is gevestigd Hofstraat 10, waar' men haar iedere werkdag tussen 9 cn 10 uur voorm. kan spreken. Schoolbroei-tcntoonstelling. De uitslag van de schoolbroeiwedstrij den is als volgt: Chr. Burgerschool: 1. J. v. d. Moren, 2. A. van Markas, 3 G. de Vries; St. Teresiaschool: 1. Flora Brouwer, -2. D. Schlaman, 3. Jopic Koppert; Maria-school: 1. J. v. d. Lans, 2. A. van Rooden, A. v. cl. Aart; School met de Bijbel: 1. Joop de Rooy, 2. Gcrda Koning, 3. Jan netje Kool; Julianaschool: 1. Fia Been. 2. Henny Poortvliet, 3. A. v. d Akker; Prinses Marijkeschool: 1. R. van Maonen, 2. Annie Boclcc, 3. Helga Buckens; Johannes-school: 1. J Walraven, 2. J. Klcijn, 3. K. de Groot; H Hartschool (Zilk): 1. Riet je v. d. Borg, 2. Corry Romijn, 3. J. Ruigrok Jr.; St. Franciscurschool (Bcnnebroek): 1. P. Heemskerk, 2. H. v. Rooyen, 3. Fr. Asscndclft; Willinkschool (idem): 1. Olga van Waveren-, 2. Jannie v. d. Staag, 3 G. Haringa; R.K. Meisjesschool (idem) I. J. Sluyter, 2. Grietje Vader, 3. Jaantje Weijers; Sparrcbosschool id. 1. Kobi van Kampen, 2. Annie Hol, 3. Toni van Kampen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 Maart. Ve«. Aanvoer 1690 totaal, waarvan 910 vette koeien en 780 varkens. Pvijzcn: vette koeien 2.80—3.00, 2.60—2.75 en 2 302.55 en varkens 2.06, 2.03 en 2.per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd; varkens aanvoer ruim, handel traag, prijzen lager.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3