De regeerbaarheid van het land wordt moeilijker N.V. „TRIO" Partijraad heeft staatkundig program vastgesteld Capaciteit van de gashouders zal aanmerkelijk worden opgevoerd groene tafel ZATERDAG 1 MAART 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Indien politieke partijen geen morele bindingen erkennen Prof. Romme op Partijraad Prof. C. M. Romme is zijn gebrui kelijke politieke rede voor de Par tijraad van de K.V.P. begonnen met een herdenking van minister Van Maarseveen en prof. dr. Barge. Na reeds op het vierde Partijcon gres voorlichting te hebben gegeven over de staatkundige toestand en het parlementaire werk, meende de fractievoorzitter nochtans, in het licht van de komende verkiezingen, enige gebeurtenissen te moeten be spreken. Op het terrein van de buitenland se politiek heeft de Kath. Tweede Kamerfractie van harte meegewerkt aan de aanvaarding van het Schu- rnan-plan, aan de Europese defen sie-gemeenschap en aan de moge lijkheid van een Europees politiek gezag. Binnenlands is een aanpas sende politiek gevoerd, naar Katho lieke beginselen, consciëntieus ge richt op het bevorderen van de juiste verhoudingen. Men heeft zich laten leiden door het algemeen wel zijn. Werkloosheid en belastingen Twee grote punten zijn op het ogenblik zeer actueel: de werkloos heid en het ruim vloeien van de be lastingen. In verband met het eer ste heeft prof Romme herinnerd aan de motie-Andriessen, waarbij de Kamer zich met klem vóór de 50.000 woningen in 1952 heeft uitgesproken, alsook voor het opstegen van pen beleidslijn inzake verdere woning- voorziening en oplossing van het huurprobleem. Wat de belastingen betreft, herin nerde de spreker aan het Regerings voorstel om dit jaar een deel van de kapitaalsuitgaven uit belastingen te financieren. Men vraagt zich af, of de belasting druk wel zo geweldig moet zijn» nu blijkt dat dc ramingen telkens be langrijk worden overschreden. Doch men 'bedenke,dat er behalve een budgetaire ook een monetaire kant aan de zaak zit, namelijk in verband met de betalingsbalans. De wettelijke regeling der orga nisatie van de uitvoering der sociale verzekering is reeds belangrijk ver beterd ten gunste van het zelf-doen door het bedrijfsleven. Inzake de broodprijs-kwestie is getracht te be reiken, dat de bakker niet alleen tot een redelijke winst kan komen, als hij maar genoeg wittebrood kan ver kopen, maar dat hij ook op het volksbrood redelijke winst kan ma ken. Danig in de steek gelaten Terwille van het grotere gezin heeft de Kamer de Kath. fractie da nig in de steek gelaten. Een ogen blik zelfs dreigde ook de Regering wat gemakkelijk liever de Kamer meerderheid te volgen dan te blij ven vasthouden aan haar eigen program. De regeling toezicht op het cre- dietwezen, ten onrechte als blijvend opgezet, is in een tijdelijke veran derd en teruggebracht tot een wer kingsduur van drie jaar. En op aan drang van de fractie zal in sterke mengde en diaspora-streken. Aan deze regionaal-geschakeerde samen stelling wordt in het politieke vlak soms te weinig aandacht geschon ken. Toch is zij van grote betekenis, ook om de stabiliserende werking in het politieke leven, prof. Romme bewaren, ook al, om dat de Katholieken in het sociale vlakqua kraCht bijna telkens ach ter liggen, vergeleken bij wat zij kunnen opbrengen in het politieke vlak. Zeer concreet zeide spreker, dat De veelzijdige maatschappelijke i het getal in de Katholieke partij be- samenstelling van de K.V.P. als langrijk is voor de omvang en dus grootste politieke groepering wordt j vooral oni de naaste toekomst, en wel eens uitgekreten voor haar j de veelzijdigheid naar elke kant is zwakheid, maar ze behoort tot de j belangrijk voor het karakter en^ dus volstrekte onmisbaarheden van x kracht Althans zo is het voor deze tijd, waarin het zwaartepunt van het politieke leven in het financieel- economisch-sociale vlak ligt. Het gaat thans om een evenwich tige, harmonische oplossing van de vraagstukken, om een in evenwicht brengen van alle belangen. Om die synthese te verkrijgen is onderling overleg nodig tussen hen, die vanuit hun maatschappelijke milieu de be- langen-overvloed kennen. Doch we staan in een geestelijke verdeelde samenleving, waarin het belang drijfveer is naar de constructie van het beginsel, en niet omgekeerd het beginsel het belang beteugelt en beheerst. Waarom te zamen blijven Vervolgens somde prof Romme de redenen op, waarom de Katholieken politiek aan elkaar vasthouden: om de emancipatie, om de elementaire gezinsbelangen, om de rechten in opvoeding en onderwijs, om de gees telijke cultuur. Het is eigenlijk droevig, dat voor dit behoud een blok van politieke macht nodig is; doch wij kunnen niet onder de maat blijven. In de veelzijdigheid van maat schappelijke samenstelling ligt onze kracht en die veelzijdigheid :i vooral om de verdere toekomst, De groep-Steenberghe In verband met de groep-Steen berghe zeide prof. Romme, dat men de nuance-verschillen vooral niet moet vertalen met conservatief en vooruitstrevend. Die verschillen hangen samen met aanleg en activi teiten. Een feitelijk verschil van mening was, dat mr. Steenberghe van oordeel is, dat er gevaren heb ben bedreigd voor min of meer be langrijke afzwakking van de partij. Spr. zelf gelooft daarvan niets. Maar dat ongeloof heeft hem aller minst verhinderd, uit te zyn op overleg, zoals de heer Steenberghe wilde overleggen ter voorkoming van de aantasting van de partij langs de weg van inbreuk op haar veelzijdigheid. wil I LEIDSCHE SCHELPKALKBRANDERIJ Alle bouwmaterialen Zoetsrw.weg 25, Leiden, Tel. 21747-21748 (Advertentie.) die door het Partijbestuur zullen worden overwogen. Ten aanzien van de begrotings cijfers heeft de heer De Kousemaker (Leiden) dank gébracht voor de post van /15.000 als subsidie voor de Kringen. Hij zeide te hopen, dat dit bedrag niet nodig zal zijn voor het innen van contributie. Het subsidie zal z.i moeten dienen voor het pro pagandawerk en voor bijstand aan noodlijdende afdelingen. Penning meester Alberts erkende de moge lijkheid van een ruime interpretatie en soepele toepassing van de richt lijnen. De begroting werd vastgesteld op een bedrag van f 381.500,Voor dit jaar rekent men op 300.000 leden met een gezamenlijke contributie van ƒ375.000,—. Voorstellen uit de Kringen. In verband met een voorstel Den Haag heeft de vergadering besloten: aan de besturen van KVP-afdelin- gen in de gemeenten waar tuin- bouwgrond in gevaar is, als gevolg van stadsuitbreiding^ en industriali satie en anderszins,* met nadruk te wijzen op de betekenis van deze gronden, opdat de besturen met de Kath. raadsfracties contact opnemen, teneinde te bevorderen, dat aan alle belangen een in het algemeen be lang passende aandacht wordt ge schonken. Vanuit Amhem-Nijmegen werd aangedrongen op snelle uitvoering van de wet op de materiële oorlogs schade en op meer efficiënte bestrij ding van de woningnood. Op voorstel van Dordrecht werd besloten, de Kamerfractie te verzoe ken, bij de Regering aan te dringen op uitgebreide voorlichting van die problemen, welke de verdere ont wikkeling van de Westerse wereld betreffen. Aan het verkiezingsprogram, waar op ongeveer honderd amendementen zijn ingediend, zal de gehele verga dering van heden (Zaterdag) wor den gewijd. mate het bedrijfsleven en de geen eenzijdig beleid gevoerd, schappelijk samengestelde Bank-1 ml. h raad zijn ingeschakeld. Leiden en ook Limburg hebben nog iets gezegd over de kwestie-De De verkiezingsstrijd wacht |gr^'n> waardoor het gezag van de I Party zou kunnen inboeten. Beiden Meer in het bijzonder over de 1 zÜn uitvoerig op dit onderwerp m- aanstaande verkiezingen sprekend Se6aan, maar we kunnen volstaan tieeft prof. Romme er op gewezen, dat nMt ^de^meded^mg. dat het ganse de verkiezingsstrijd wordt gev J Tvrn oom nnB orTQ op een vastgesteld, min of meer uit voerig minderheidsprogramma van de eigen partij. De ervaring heeft helaas geleerd, dat de regeerbaarheid van ons land de tendenz vertoont van moeilijker te worden. Het schijnt steeds lasti ger te zijn, zich in dc practijk neer te leggen bij een gemengd regeer- program, waartegenover men zekere morele verplichtingen beeft aan vaard. Doch wanneer overlegd is aldus spr. dan ontstaan daaruit wèl morele bindingen. Uitvoerig is de spreker daarop in gegaan, waarna hij er aan herinner de, voor het huidige tijdsgewricht nogal fervent voorstander te zijn van een Kabinet op brede, liefst op zeer brede basis. Een stut en steun Van de Katholieke fractie heeft prof. Romme getuigd, dat zij een stabiel element in ons staatkundig bestel vertegenwoordigt. Ons land heeft stabiele elementen in de poli tiek hard nodig, zei hij. Men moet weten wat men aan ons heeft en de Kath. Kamerfractie moet de zelfbe heersing weten op te brengen, die de uitvoering van een gemengd pro gram noodwendig vraagt en die in de levenspractijk niet steeds even gemakkelijk is op te brengen. Het stabiele element in 's lands belang is in belangrijke mate te danken aan het karakter van de par tij, aan haar beginselen, aan de ver gaande uitwerking van haar prac tised program en aan de veelzijdig heid van haar samenstelling. Terwille van vruchtbare politiek Do veelzijdigheid van de samen stelling der Partij draagt er toe bij de Katholieke politiek te maken tot een vruchtbaar stabiel element in het Nederlandse staatkundige leven. Daarbij had de spreker zowel op het oog haar veelzijdige maatschappe lijke samenstelling uit alle rangen en standen, als haar regionale sa menstelling uit katholieke, uit ge- Resultaten van overleg-Steenberghe aanvaard De openingsrede van voorzitterprof. Kors en het KRO-bestuur, dat Andriessen heeft de Partyraadsver- de televisie, behalve in het verkie- gadertng aanleiding gegeven tot zingsprogramma ook in het alge- enige gedachten wisseling in de zaak meen programma wordt genoemd, van de groep-Steenberghe. Met Nadat prof. Romme had betoogd, dat name de heer De Kousemaker (Lei- de televisie nog experimenteel is, dus den) stelde de vraag, of de gevoerde I nog kwalijk in een duurzaam pro- critiek en contra-critiek wel zijn ge- gram kan worden opgenomen, zeide weest in het belang van de komende de heer Hoonhout, op deze zaak te- verkiezingen. Had het geen aanbeve- rug te komen bij de behandeling van ling verdiend, dat vóór de bekend-het verkiezingsprogramma, making van het communiqué in de j Een ingediend amendement werd pers een vergadering van de Partij- I daarop ingetrokken. 'De heer De Kousemaker (Leiden) had twee vragen. Moeten wij niet streven naar een krachtige bevor dering en tot bloei brenging van Nederl. Nieuw-Guinea; en is het wel juist, dat het streven naar een slui tende betalingsbalans zo sterk wordt voorop gesteld. Liever wenste hij te gaan in de richting van een natio naal monetair budget. Naar het oor deel van prof. Romme kon de zaak van Nieuiw-Guinea beter worden behandeld in het verkiezings- dan in het staatkundig program. Over de kwestie van de sluitende betalings balans zei spr., dat men geen grote gevaren onder ons volk moet oproe pen. En een sluitend monetair bud get vond spr. een bepaald onduide lijke omschrijving. Vanuit Limburg kwam de sugges tie te bepalen, dat belastingen als regel uit inkomen moeten kunnen worden betaald. Prof. Romme zeide, persoonlijk voor die gedachte te voelen. Tal van punten van het program mene stemmen een motie-Gelderlandzijn nog in bespreking gekomen, aangenomen waarin de resultaten1 maar de voorzitter vond, dat geen van het gevoerde overleg wordenwezenlijke veranderingen waren aanvaard waarin vertrouwen wordt I voorgesteld. Het ging z.i. slechts om uitgesproken en het Katholieke volk enkele redactie-wijzigingen, enkele wordt aangespoord, zich achter de I aanvullingen en om het wegnemen van énkele onjuistheden. Daarom stelde hij voor, dat het Partijbestuur, in overleg met de program-commis sie onder leiding van pater Stokman, alle oneffenheden in het concept zal nagaan. Algemeen was men het daar mee eens. Subsidie voor de afdelingen.^ Bij monde van de heer Hoonhout heeft de Kascommissie daarop ver klaard, dat men alle bescheiden in orde heeft bevonden. Ook de be grotingscommissie 1952 bracht rap- raad was gehouden. Nu moet men zich achteraf met een afspraak ver enigen. De heer Schreuder (Limburg) vond het communiqué bovendien weinig zeggend; hij meende, dat de dingen niet in onderonsjes mogen worden afgedaan en dat het getal niet mag overheersen ten koste van het recht. Voorzitter Andriessen zeide over tuigd te zyn, dat het communiqué de aangelegenheid openlijk heeft be handeld; maar het was niet moge lijk, eerder in de openbaarheid te treden. Zeer bepaald, aldus spr., is £ied aan d&ze tijd SCHRIKKELDAG Eens had een maagd een man behaagd, de jongen was wat blode, zodat hjj haar noch sprak noch vroeg en zij in leed haar liefde droeg, maar dat was toen nog mode. En had de maagd, zo gij mij vraagt, daarvan ook hevig hinder? Wel had de maagd, zoals 't behoort, hem door haar zedighéid bekoort, maar 't jongmens haar niet minder. Ook had de maagd het niet gewaagd van liefde hém te spreken. Zij bloosden beiden op hun beurt en hebben om elkaar getreurd, dat duurde vele weken. Men had defiaagd lung) zo diep beklfcgd, zo men had kunnen lezen diep in dat maagdelijke hart, waar slechts een overvloed van smart en liefde nog kón wezen. Toen heeft de maagd het maar gewaagd 't was schrikkeldag geworden. Een advertentie in de krant naar oude en gedegen trant meldt U straks: 't is in orde! TROUBADOUR. probleem Dog eens in het dagelijks bestuur zal worden bekeken. Tenslotte werd met bijna alge- j De zomerzegels En de verdeling van de opbrengst Zoals bekend komt een klein ge deelte van de opbrengst van de zo merzegels aan het personeelsfonds van de P.T.T. ten goede. Mr. W. F. Schokking, de voorzitter van het comité voor de zomerzegels, deelt ons mee, dat de 4% welke voor dit fonds van de P.T.T. wordt be stemd, met volledige instemmnig van het comité worden afgetrokken. Het comité acht het volkomen, ge rechtvaardigd, dat het fonds in de opbrengst deelt. Hiermee wordt de erkentelijkheid tot uiting gebracht voor de grote steun welke de post ambtenaren, van hoog tot laag, ge heel onverplicht en vaak in hun vrye tijd, bij de verkoop van zomerzegels verlenen. Bovendien wordt op deze wijze een sociaal doel gediend, volkomen in de lijn van de bedoeling van de ver koop van zomerzegels, die worden uitgegeven ten nutte van sociale en culturele instellingen. Kassier waste goed f 45.000 verduisterd Het staat vrijwel vast, dat de ge arresteerde 52-jarige beheerder van het correspondentschap der Ned. Handel Maatschappij te Winschoten, j W N., die rond 45.000 verduister-1 de dp hpdraeen niet ten eieen bate den» meermalen helmgen had ge- heeft aaneewend maar gepoogd pleegd. In eerste instantie was hy heeft vastgelopen transacties daar-tot twee maanden gevangenisstraf mpp wppr nn eane te breneen veroordeeld. Hy had geld aangepakt In 1947 refds verdween 15 00 I uit de opbrengst van door arbeiders uit de kas, de rest 30.000 in 1951. j gestolen vleeswaren Deproc.gene- Wanneer N. een cliënt bij zich kreeg j *za? geen ïl S vSf? tth en in zijn functie als beheerder of- de str. ^n,yor£ e ^vestiging. Ult" ficieel niets voor hem kon of mochtspraak 14 Maart, coen» probeerde hij het privé. Maar j Zij kreeg minder. Een 42 jarige Gemeenteraad Alphen ad. Rijn Benevens een aantal schoolzaken welke z.h.st. werden goedgekeurd, behandelde de raad van Alphen a. d. Rijn Vrijdagavond het adres van mevr. de weduwe W. J. Spreij-Jon- genburger om een tegemoetkoming in de kapitaalsinvestering als gevolg van verkoop aan de gemeente van het pand Wilheiminalaan 66. Dit pand is na een lange onderhandeling tenslotte op basis van onteigening ge meente-eigendom geworden, ten be hoeve van de nieuwe Rijnbrug Em- malaanHooftstraat. Door wijziging van de brugbouw- plannen behoeft thans dit pand niet te worden afgebroken. Intussen heeft de eigenaresse voor zich een nieuwe woning laten bouwen in het Burgem. Visserpark. B. en W. wezen het ver zoek af. De raad heeft tenslotte zich hiermede verenigd, behalve de heer Gesman, die de voorzitter in gebreke stelde van niet nakoming van een in een eerder gehouden geheime raads zitting gegeven toezegging om over leg te zullen plegen met de eigena- naresse. Hiervan kon de voorz. zich niets meer herinneren. Dit punt van de agenda werd hierna in geheime bespreking behandeld. Na drie uur KVP te scharen. Staatkundig program. Bij de behandeling van het ont werp algemeen staatkundig program heeft de Kring Leiden bij monde van de heer Hoonhout gevraagd, waarom in het nieuwe artikel 24 de televisie niet wordt geplaatst op de zelfde lijn als de radio. Pater Stok man vond, dat er ten aanzien van de televisie nog niet voldoende ze kerheid 'bestaat. De heer Hoonhout w sloot zich aan bij het oordeel van port uit; zy had enkele suggesties, Op de vergadering van de Partijraad der K.V.P. zagen wij o.a. van links naar rechts: Mr. Th. R. J. Wijers, oud-minister van Justitie in gesprek met Prof. Dr. L. J. G. de Beaufort, lid der Eerste Kamer en Mej. M. A. M. Klompé lid van de Tweede Kamer. het geld moest uit de kas komen en om de boekhouding te doen kloppen pleegde hij valsheid in geschrifte. Men komt tot de conclusie, dat N. het slachtoffer is geworden van zijn eigen te ver gaande welwillendheid. Van buitensporige uitgaven voor zijn pri vél even is vrnwel niets gebleken. Niet het jaarlijkse accountantson derzoek heeft de zaak aan 't licht gebracht maar de klachten van cliën ten. Aanvankelijk probeerde N. het ene gat met het andere te stoppen, maar toen de moeilijkheden zich op stapelden bleef hem geen keus; hy gaf zichzelf by de nolitie aan. Ook in zijn functie van penning meester van een Buurtvereniging, van het Fonds Bijzondere Noden, van de Barmhartigheidspost van het Leger des Heils en van de plaatse lijke afdeling der Stichting 1940 '45. heeft hij diverse bedragen ver duisterd, tot een totaal van naar schatting f 2500. N. heeft echter toe gezegd deze tekorten uit zijn privé- vermogen te zullen aanzuiveren. De boekhoudingen dezer instellingen zijn echter erg onoverzichtelijk, zo dat de accountants nog geen rapport hebben kunnen uitbrengen. Ook aan de uitlatingen van de heer N, die zeer verward en ner veus is, heeft men weinig. Hij is VriMagmidd&g voor de officier van Justitie te Groningen geleid en daarna voor nader verhoor naar Winschoten teruggebracht. Vao>i de HAAGS GERECHTSHOF. Worst in blik. Het Haags Ge rechtshof bevestigde hei vonnis waarbij een 52-jarige blikslager uit Leiden werd veroordeeld tot 14 da gen gevangenisstraf. Bij de fabriek waar hy reeds 25 jaar werkte, had de veroordeelde twee blikjes worst weggenomen. Heling. In hoger beroep ver scheen voor het Haags Gerechtshof een 27-jarige magazijnchef uit Lei verpleeghulp uit Leiden had zich voorgedaan als directrice van een ziekenhuis en zopder betalen twee dekens meegenomen ui' een winkel. In eerste instantie was zij voor de ze oplichting veroordeeld tot f 50.— boete en drie maanden gevangenis straf voorwaardelijk. De proc. gene raal vorderde in hoger beroep een maand gevangenisstraf. De verpleeg hulp werd thans door het Haagse Hof veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk en f 25.boete. Vorstverlet. Een 50-jarige aan nemer uit Leiden had op vorstverlet- formulieren namen van mensen in gevuld, die niet in aanmerking kwa men voor een uitkering. Voor vals heid ln geschrifte was hij tot drie maanden veroordeeld. Bij de behandeling in hoger beroep zei de proc. generaal dat di euvel steeds toeneemt. Het is moeilijk na te gaan, maar als iemand gesnapt wordt moet er ook een flinke straf volgen en daarom eiste hij bevesti ging van de straf. De verd. voerde aan in moeilijke financiële omstan digheden te hebben verkeerd. Uit spraak 14 Maart. Fles jenever. Volgende week komt een zeevisser uit Katwijk, na een straf van tien maanden te heb ben uitgezeten voor poging tjt dief stal, weer vrij. Thans stond hij voor een ander feit in hoger beroep te recht. Hij had voor diefstal van een fles jenever te Katwijk twee maan den gevangenisstraf gekregen. „Van deze man is geen goed woord te zeggen", zei de proc. generaal en hij vorderde bevestiging van de straf. „Je moet je handen eens leren thuis houden want anders breng je je leven door in een gevangenis of inrichting", merkte de president op. „Laat mij ook eens een kans krijgen", ant woordde verd. Uitsprak 14 Maart. Plankendiefstal. Het Haagse Ge rechtshof bevestigde het vonnis, waarbij een 31 jarige fabrieksarbei der uit Alphen aan den Rijn tot een maand gevangenisstraf was veroor deeld wegens diefstal van planken. Ook de procureur-generaal .had be vestiging van de straf gerequireerd. werd dit voorstel opnieuw aan de orde gesteld en aangenomen met de stem van de heer Gesman tegen. Bouw van 7 woningen. De raad besloot voorts tot verkoop van bouwgrond aan de N.V. Midden Nederlandsche Bouwmaatschappij te Utrecht voor het bouwen van 7 wo ningen aan de Potgieterstraat. Uit de bespreking bleek o.m., dat deze N.V. het plan heeft om nog een elftal wo ningen in deze gemeente te bouwen. Z.h.st. is aangenomen het voorstel om een crediet vóór het bouwen van een hoogspanningsnet bij de N.V. Oosthoek, alsook een serie voorstel len tot verpachting van gemeente eigendommen. Een crediet van ƒ2300 werd verleend voor het vernieuwen van de gasleidingen in de Cornelis de Vlamingstraat. De legesverorde ning werd gewijzigd en leden wer den benoemd van de drie commissiën tot wering van schoolverzuim. Het voorstel i.z. het aangaan van een overeenkomst met de heer A. L. Oudenes betreffende zandwinning uit aan de gemeente toebehorende gron den, gepaard gaande met eigendoms overdracht aan de gemeente van wei en bouwland werd na een korte tech nische gedachtenwisseling, waarbij o.a. de controle-kwestie werd gesteld, z.h.st. aangenomen. Met vreugde werd het voorstel tot verhuring van het pand Julianastraat 62 aan de Amsterdamse comm. venn. „Terralum", fabrikante van kunst tanden, aangenomen, terwijl over het algemeen geprezen werd de koop mansgeest van het college om een gedeelte van het gemeentelijk terrein t/o Avifauna te verhuren o.a. aan de heer A. Mullens te Zaandam voor 2500.als standplaats voor een pa- tates-friteskraam. Uit de verdere me dedeling van de voorz. bleek, dat er nog andere gegadigden zijn, o.a. plaatselijke middenstanders om even eens grond voor standplaats te hu ren, bij elkaar voor pl.m. 4500. De heer v. d. Brink wilde niet meer dan 3000.geven, omdat de voor waarde werd gesteld, dat de stands Zondags dicht moesten zijn. Het voor stel werd aangenomen met alg. st. Capaciteit gashouder. De raad stelde voorts 95.000 be schikbaar voor vergroting van de ca paciteit van de gashouders. De heer Kroon informeerde waar om er geen prijs is gevraagd bij an dere firma's. Levert het werk in be drijf geen gevaren op? Waarom is deze aangelegenheia niet op de nor male wijze in de commissie gebracht? Dit vroeg ook de heer Nijman, die daarom tegen was. De heer Brouwer vroeg, waarin het verschil zit tussen de eerste prijsopgave van Dec. j.l. en de tweede opgave van Februari, wel ke laatste f 13.000 lager is. De voorz. was bereid over deze aangelegenheid in de geheime zitting meer te vertellen. Hij stelde de raad verantwoordelijk voor de gevolgen, indien dit voorstel nu niet zou wor den aangenomen. De uitvoering later zou zeker duurder zijn, terwijl voorts niet te bezien valt welke de gevol gen zullen zijn als gashouder nr. 3 buitengebruik zou moeten worden gesteld. Hierna aangenomen. In de commissie met de taak de wenselijkheid te onderzoeken vani de instelling van een weekmarkt wer den benoemd de raadsleden W Geer lof, A. F. Ruijssenaars, W. v. d. Meent en P. Verdonk. Voorts besloot de raad deze commissie aan te vul len met één afgevaardigde van de contact-commissie van de huisvrou- wenverenigingen, één van de raad van overleg der vakcentrales en één vertegenwoordiger vani de beide mid denstandsverenigingen. Deze verte genwoordigers zullen de betreffende organisaties en verenigingen zelf moeten aanwijzen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6