Drie kinderen gewond en een gedood bij ernstig ongeluk te Wassenaar Bewoners van Kerkehout dienen fel protest in tegen uitblijven van een tunnel Begroting 1952 aanvaard Wisselend weer ZATERDAG 1 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Het tragische ongeval, dat zich gis- hersenschudding opliep, overgebracht termiddag op de Rijksstraatweg voordeed, toen een vrachtauto, waar van de rechtervoorveer brak, het voetpad nabij Kerkehout opzwenkte en een viertal kinderen aanreed, heeft grote verslagenheid gebracht in het Kerkehout en in de gehele ge meente. Het was ongeveer half een, toen, zoals gebruikelijk is, schoolkinderen uit het Kerkehout door een politie agent de drukke Rijksstraatweg wer den overgeleid. Juist was een groep je van 8 kinderen op deze wijze overgestoken naar het aan de Noord oostzijde van de weg gelegen wandel paadje, toen vanuit de richting Den Haag met matige snelheid een vrachtwagen naderde. Plotseling zwenkte de wagen naar rechts af en reed regelrecht op het groepje kin deren in. Naar later bleek, was een rechtervoorveer van de auto gebro ken en daardoor ook de reminrich- ting defect geraakt. De auto greep vier van de kinderen en ramde een deel van het hekwerk langs het pad. De vier kinderen wer den ernstig gewond en overgebracht naar de St. Ursulakliniek. Het waren de zusjes Th. Koot (8 jaar) en A. Koot (9 jaar) een 8-jarig jongetje, T. Vermeulen en een 9-jarig meisje C. v. Eyk, allen wonende in het Ker kehout en leerlingen van de Pius X- school. De toestand van de 8-jarige Th. Koot was zorgwekkend. Direct werd operatief ingegrepen, maar dit mocht niet meer baten. Enkele uren na het ongeval overleed het meisje. Haar 9-jarig zusje was er eveneens ernstig aan toe. Zij had arm- en beenbreuken opgelopen, eeu gebro ken neus en vermoedelijk een her senschudding. Later in de middag is zij met het dochtertje van de fam. van Eyk, die een beenbreuk en een naar het Gemeenteziekenhuis aan de Zuidwal. Het zoontje van de familie Vermeulen liep een lichte hersen schudding op en bleef in de St. Ur sulakliniek. De 21-jarige chauffeur van de vrachtauto, J. van D., die in dienst is bij de fa Gebr den H. te Rijnsburg, liep door het gebeurde een ernstige zenuwschok en een hersenschudding op en moest eveneens in een zieken huis worden opgenomen. Enkele uren na het ongeval heeft de loco-burgemeester van Wassenaar, die zich ter plaatse van het gebeur de op de hoogte had gesteld, een te legram gestuurd naar de minister van verkeer en waterstaat, waarin aan gedrongen wordt op een spoedige be slissing over het bouwen van een voetgangerstunnel onder de Rijks straatweg door, tegenover het Kerke hout, over welke tunnel reeds gerui me tijd wordt gesproken. In het te legram wordt o.m. gezegd, dat het gemeentebestuur de verantwoorde lijkheid voor de uiterst gevaarlijke situatie het Kerkehout niet langer kan dragen. Kerkehout protesteert. Gisteravond kwamen de bewoners van Kerkehout in een spoedvergade ring van hun buurtvereniging bijeen. Op deze vergadering, die door zeer velen werd bezocht, bleek eerst dui delijk, hoe groot de verslagenheid in deze buurtschap is en hoe fel men de betrokken instanties verwijt, dat van de reeds zo lang beleden beloof de voetgangerstunnel nog steeds niets terecht gekomen is. Besloten werd, uit protest, de kin deren Zaterdag niet naar school te la ten gaan en de politie te verzoeken met twee man behulpzaam te zijn Gemeenteraad Lisse Urgentie-program voor kapitaalswerken In een zitting, die ruim negen uur duurde, heeft de gemeenteraad van Lisse gisteren de begroting 1952 be handeld en goedgekeurd. Begonnen werd met de algemene beschouwingen. De heer De Koning (K.V.P.) was verheugd, dat B. en W. een sluitende begroting hadden kun nen aanbieden, hoewel de post on voorzien slechts 20.000 is. Naar aan leiding van de leningen voor uit voering van kapitaalswerken vroeg spr. zich af, of hierbij onderwijs en sociale zaken niet in het gedrang ko men. Indien dit zo is, zou hij gaarne een langere afschrijvingstermijn in' acht genomen willen zien. Tenslotte waarschuwde spr. B. en W. voor over bezetting van personeel bij openbare werken. De heer v. Waveren (S.G.P.) bracht de gebruikelijke principiële punten betreffende Zondagsheiliging naar voren. De heer Steenwinkel sprak namens de C.H.U. en de A.R. min of meer ontzet over de schuld .van 7.000.000. Spr. achtte het onrustbarend, dat er een bedrag van ƒ3.000.000 nodig is aan kasgeld voor kapitaalsuitgaven en sprak de wens uit, dat hiervoor spoedig een vaste lening komt. Ook het zwembad stond nog steeds op zijn verlanglijstje. Deze spr. vroeg zich voorts af, of de onwelriekende beerwagen' niet vervangen kon wor den door een voertuig, dat minder luchtjes verspreid. De heer van Leeuwen (P. v. d. A.) zeide, dat de woningbouw, die zeer zwaar drukt, niet doorgezet kan wor den tenkoste van alles en wenste derhalve een nauwkeurig onderzoek naar de uitbreidingsmogelijkheden. De heer de Vries besprak daarna het ontslag van enkele tijdelijke krachten, dc werkeloosheid en de op voering der arbeidsuren. Onderzoek woningbouw. In zijn antwoord zeide de voorz., dat ook hij voorstander is van een onderzoek ten aanzien van het aan tal woningen, dat nodig is. Bouwen irn Halfweg en De Engel is momen teel niet mogelijk. Hoewel de woning bouw primair is, zal ook aan andere aangelegenheden de aandacht worden besteed. De algemene wens om de vergoeding per leerling het volgend jaar te verhogen, zal de aandacht van B. en W. hebben. Weth. Lefeber verklaarde, dat de plantsoendienst inderdaad te duur werd. Hierop is bij het opmaken van de begroting bezuinigd. Men streeft naar eenvoud en soberheid. Nadat nog enkele leden in tweede instantie het woord hadden gevoerd, werd overgegaan tot de behandeling van de begroting. Bij bespreking van het hoofdstuk gas- en waterleidingbedrijf werd be sloten tot verhoging van de gasprijs met 1 cent per m3. en een wijziging van het waterleiding-tarief. Bij de behandeling van Openbare Werken merkte de heer v. Leeuwen op, dat hij gaarne zou zien, dat op kleine kapitaalsuitgaven extra wordt afgeschreven. De voorz. antwoordde hierop, dat de percentages misschien aan de hoge kant waren, doch op het einde van het jaar verlaagd kunnen worden. Gemeente-begToting. Toen de gemeente-begroting aan de orde kwam, deelde de heer Mesman mede, dat hy de wethouderssalarissen te laag achtte. De voorz. meende, dat dit eerst mogelijk zal zijn, als het inwonertal de 12.000 overschreden heeft. De heer v. Leeuwen was tegen ver hoging van de presentiegelden voor raadsleden en stelde voor de oude bedragen te handhaven. Met 7 tegen 6 stemmen werd dit voorstel aange nomen. De heer v. Briemen wees op het grote verschil in kosten van electri- sche straatverlichting en die met gas. Per lantaarn komt dit verschil neer op 76.min 26.Hij stelde voor de gaslanaarns op te ruimen. De voorz. was hier tegen omdat er grote kapitaalsuitgaven aan vooraf zouden gaan, welk standpunt instem ming vond. Hierna werd de begroting aanvaard en ging men over tot de bespreking van de urgentie der kapitaalsuitga ven en de daarmee verband houdende begrotingswijzigingen. Het program ma van de op korte termijn uit te voeren werken is: Bouw van Gerfor- meerde Ulo-school 122.655); ver betering huisvesting van openbare werken enz. (ƒ13.255); verbetering Delfweg (ƒ12.500); verbetering bocht Bönninghausenlaan 1125); riolering Broekweg 72.^00)doortrekking Nassaustraat (ƒ30.825); aanschaffing van en ombouwing van ford-trekker tot trekker van motorspuit 18.000) Met enkele andere urgente werken wilden B. en W. nog wachten. Rest van de agenda. Na de behandeling van dit urgen tieprogram werd de rest van de agen da met de nodige spoed afgewerkt. De commissie tot wering van school verzuim werd herbenoemd en de her benoeming van de heer Mesman als lid van de raad van beheer van de sportcommissie vond eveneens aller instemming. Daarne deelde de voorz. mede, dat i.p.v. 40 duplexwoningen 80 etagewo- ningera zullen worden gebouwd. Over het algemeen was de raad hierover zeer voldaan. De heer De Vries toonde zich ech ter geen voorstander van bovenwo ningen, omdat men dan geen tuin heeft. De voorz. zeide, dat de boven bewoners een stukje grond zullen krijgen. Hierna ging men irn geheime zit ting. Na heropening deelde de voorz. mede, dat gesproken was over de fi nanciering van de woningbouw. B. en W. stelden voor 300.000 te lenen te gen een rente van 4% en de rest van de benodigde gelden te putten uit de burgerzinlening, die ongeveer 200.000 heeft opgebracht. Voor de verbetering van de straten bij de Hobaho stelde B. en W. voor een geldlening aan te gaan van 76.000 tot 80.000. De Hobahostraat kan dan tevens naar de Laan van Rijckevorsel worden doorgetrokken. Na enige opmerkingen kon de raad met dit voorstel instemmen. Bij de ingekomen stukken was nog een schrijven over de melksanering. Over de wyze, waarop deze tot stand was gekomen, waren de leden niet erg te spreken. B. en W. stelden voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, omdat de onderhavige kwestie niet tot de competentie van de overheid behoort. Na een korte bespreking werd be sloten de melkhandelaren mede te delen, dat de raad de wijze, waarop de melksanering tot stand werd ge bracht, niet kan waarderen. by het oversteken in plaats van tot nu toe met een agent. Bovendien werd een commissie benoemd, be staande uit de heren H. W. Dunne- wolt, G. J. ten Veldhuys, Tft. van Beek en A. J. Kurvink, welke com missie een audiëntie zal aanvragen bij minister Lieftinck. Van het mi nisterie van financiën komen n.l. de bezwaren tegen het uitvieren van het tunnelplan. Tussen gemeentebe stuur en minister van verkeer en wa terstaat bestaat in deze kwestie reeds geruime tijd volledige overeenstem ming. Het ministerie van Financiën heeft zich evenwel tot nu toe steeds tegen de uitvoering van de plan nen verzet, met het oog op de budge- taire en monetaire moeilijkheden van deze tijd. Een van de aanwezigen op de ver gadering, het raadslid mr. L. G. Hor- tensius waarschuwde de buurtver eniging voor het nemen van over haaste beslissingen. Hij herinnerde eraan, dat dit tragisch ongeval te wij ten is aan een noodlottig defect aan de auto, en niet aan de grote snel heid, waarmee gereden werd en ook niet aan het ontbreken van toezicht bij het oversteken. Spr. vroeg zich af, of het wel juist was op deze ge beurtenis te reageren met het thuis houden van de schoolkinderen, al zeide hij zich volkomen te kunnen voorstellen, dat men tot een of an dere manifestatie wil overgaan. De meerderheid van de vergade ring bleef echter op haar standpunt staan. De vergadering ging ermee ac- coord, dat eventuele overige stappen zullen worden overgelaten aan de commissie van vier buurtbewoners. Deze commissie heeft na afloop van de vergadering een telegram verzon den aan de ministers van verkeer en waterstaat, van financiën en van onderwijs, met de volgende inhoud. Bewoners van Kerkehout en omge ving, in vergadering bijeen, protes teren heftig tegen uitstel tunnelbouw Rijksstraatweg, op grond van talrij ke ongelukken met dodelijke afloop en gezien de onhoudbare toestand voor de schoolgaande kinderen. Besloten werd voorts een persoon lijke brief te schrijven aan H. M. de Koningin. Geboren: Robert N. zn van C. van Breukelen en P. J. M. Wensveen; Eduard H. M. zn van A. H. ^Rietveld en A. M. A. Zonneveld; Hanneke, dr van J, van Keppel en G. M. Schot man; Cornelia, dr van W. Kwerre- veld en J. van Kooten; Andrea J. zn van T. A. Vogelezang en A. Verhoe ven; Maria H. A. dr van B. A. Voor ham en G. W. M. Hoogeveen; Cor nells W. H. zn van B. A. Voorham; en G. W. M. Hoogeveen; Henny, zn van C. G. van Keppel en G. v. d. Vlekkert; Philip D, zn van J, Zwet sloot en E. A. van der Meer; Johan nes H. L. M., zn van J. L. W. Elli- gens en J. F. van Weel; Paulus zn van H. B. Poesiat en W. de Groot. Overleden: Henriëtte L. van Bragt 35 jr vrouw van G. M. Kanter; Cor nelia A. Snelderwaard, 71 jr wed. van H. J. Zonneveld; Gerardus Oos- terveer, 78 jr man van L. Remmers waal; Helena W. M. van der Biezen, 58 jr, vrouw van P. Tegelaar; Ariaantje Bos, 73 jr weduwe van J. G. Grüschke; Cornells J. van der Werff, 81 jr, man van W. P. Sneep. Ondertrouwd: A. B. Roels (Den Haag) en M. O. Streng; P. de Hoogh (Den Haag) en C. P. Vis; L. G. Koot en T. L. M. Bayer, H. J. M. Grevers en J. H. M. van Vlymen, J. M. J. Kok en C. M. J. Steebs (Voorburg). Getrouwd: J. Choufour en E. C. de Roo, J. Heule en J. A. Brinkers, T. Herngreen en T. Schimmel; G. Meijer en C. C. Hoogeveen. OEGSTGEEST Jaarvergadering „Stille Omgang". De pl. afd. van het Genootschap van de Stille Omgang hield onder voorzitterschap van de heer J. Thorn haar jaarvergadering. De voorzitter heette speciaal welkom prof. v. d. Boog uit Warmond, die na de voor lezing van de notulen door de secre taris, het woord kreeg. Het wezen lijke der liturgie, aldus spr., is ge legen in de Christushouding, die wij aannemen, zodat wij, wat aan Chris tus voltrokken is, ook aan onszelf voltrekken of laten voltrekken. Dit geldt voor allen, niet alleen voor de priesters. De bovennatuurlijke we dergeboorte, onmogelijk gemaakt door de zondeval, waardoor hulpeloos stonden tegenover God, werd door de Zoon weer hersteld; en alleen door Christus kunnen wij weer God bereiken, daarom moeten wij ons bij Hem aansluiten. Pius X verwachtte van de liturgische herle ving de zedelijke herleving; en hij had gelijk, want bij liturgie en bij moraal gaat het om de navolging van Christus. Liturgie geldt voor het hele leven en is centrum van gelo ven. En vooral de praktijk der Sa cramenten, als centrum der liturgie, is een practische geloofsbeleving. De bedetocht naar Amsterdam is in staat deze gedachte in ons levend te maken. Ieder viert in die nacht mee „het geloofsmysterie" der H. Mis. Als monniken en kloosterlin gen houden wij het groot silentium, waardoor ingetogenheid, meditatie en overweging in ons groeien, daar bij biddend het Gebed des Heren en de Groetenis tot de Lieve Vrouwe, en vragend om geloofsverdieping en verbetering van mentaliteit. Als wy zó naar de Stille Omgang gaan, dan betekent onze tocht een stap nader tot de zo vurig begeerde vrede, de intentie van dit jaar. De voorzitter bracht prof. v. d. Boog dank voor deze begeesterende en met aandacht gevolgde inleiding. Secr.-penn. G. v. d. Dungen bracht hierna een verzorgd jaarverslag ter tafel. De Omgang van* dit jaar kwam ter sprake: het bestuur deelde mede, dat deze in de nacht van 15 op 16 Maart zal plaats hebben en liet voor het vervoer de vergadering de keuze tussen een aanbieding van de NZH en van de fa. Beuk, waarbij men ondanks het kleine prijsverschil de voorkeur uitsprak voor de fa. Beuk. De deelnemerskaarten kunnen wor den afgehaald op Zondag 9 Maart na de H.H, Missen aan het parochie huis, waarbij de deelnemersprijs 2,50 bedraagt. Het kasverslag vermeldde een ba tig saldo van f 144,12 en de kascom- missie bracht een gunstig rapport uit aangaande het beleid van de pen ningmeester. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G."v. d. Dungen met alg. st. herkozen, terwijl de here H. Kui pers de plaats innam, ontstaan door het bedanken van de heer G. Koel man.' Pastoor Looyaard sprak tenslotte nog enkele bezielende woorden ten aanzien van de Stille Omgang en van de Vriendenkring ter ere van het H. Sacrament, waarna de voorzitter i sloot. SASSENHEIM 2-jarig jubileum. Vandaag is het 121 i jaar geleden dat zuster Corina benoemd werd tot hoofd van R.K. meisjesschool ,.St. Anna". Het is geen gemakkelijke periode voor haar geweest, want juist de be zetting van haar school viel er in. Alle moeilijkheden heeft zij echter overwonnen en nog steeds werkt zij met de zelfde ijver voor haar school en leerlingen. Moge zr. Carina nog een lange en vruchtbare tijd in Sassenheim be lhoren zijn. Er zit muziek in. Na een lang niet ongunstige inzamelingsactie om de nodige gelden tot oprichting van een R.K. Harmonie bijeen te krijgen is men thans overgegaan van de be schikbare gelden de instrumenten te kopen. Deze instrumenten zijn vanaf vandaag tentoongesteld in de etalage van de heer Bemelman aan de Hoofd straat. Vergadering K.A.B. „St. Franscis- cus". De R.K. landarbeidersbond „St. Franciscus" heeft in samenwer king met de K.A.B. een vergadering voor haar leden uitgeschreven, waar bij een inleiding werd gehouden over de komende wachtgeld- en werkloos heidsverzekering. De voorz. van „St. Franciscus", de heer F. Wiering, heette alle aanwe zigen, vooral het hoofdbestuurslid, de heer Elfrink, welkom. Hierna be gon de heer E. direct met z'n inlei ding. Alvorens tot de eigenlijke wachtgeld- en werkloosheidverz. te komen gaf spreker een overzicht van hetgeen er tussen 1914 en heden voor de werklozen is gedaan. Waren het eerst de vakorganisaties, die een werklozenkas stichtten, later werd dit overgenomen door de overheid met het werklozenbesluit in 1917. Reeds voor de 2e wereldoorlog dacht men aan de invoering van een wacht geld- en werkloosheidverzekering. De oorlog is wel de schuld geweest, dat deze verzekering thans pas kan worden toegepast. Spr. gaf hierna een duidelijke uiteertzetting van het doel der W.-W.-wet met daarbij een op gave van de te betalen premies voor vasten- en losse arbeiders. Eveneens werden de uitkeringen krachtens de ze verzekering uitvoerig besproken. Vele aanwezigen stelden vragen, welke alle betrekking hadden op de te betalen premie, uitkeringen enz. Nadat de voorzitter nog een pro pagandistisch woord had gesproken werd de vergadering gesloten. VOORSCHOTEN De medische Zondagsdienst wordt voor spoedgevallen gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, Tel. 527. HYPOTHEKEN en voor alle andere «aken op bet gebied van on roerende goederen 8ouw- en M a kilnr» bedrijf v.d. Drift (Advertentie) BEURSOVERZICHT VRIENDELIJK ASPECT. Het aspect van de beurs was gis teren in vrywel alle sectoren vrien delijk, waarbij Kon. Olie de toon aan gaf. De koersstijging van vier punten in dit fonds werd grotendeels een ge volg geacht van de vaste stemming voor Olies in Parijs. Bovendien schijnt er ook vraag tc heersen van de zijde van de arbitrage. De gehele middag werd rond 288 gehandeld, waarop ook gesloten werd. Philips, Unilever en Aku waren eveneens aan de vaste kant, met koerswinsten van een tot drie punten. De omvang van de affaire hield echter geen ge lijke tred met de verbeterde stem ming, ook gisteren bleven de trans acties beperkt; Donderdag is amper 1.000.000 nominaal in aandelen ver handeld. Dat de Cultuurfondsen nog wel eens een verrassing kunnan opleve ren, wordt thans weer eens bewezen door Lahad Datu. Vorig jaar zijn de aandelen nog op de veiling voor circa 15% gekocht, hierna is de koers ter beurze sterk gestegen tot circa 140, terwijl er in verband met het gun stige jaarverslag de laatste dagen nog 40 punten bijgekomen zijn. De aan delen werden geadviseerd op 180 (175). De Cultuurmarkt hield zich overigens goed oj peil, waarbij de voornaamste Suiker- Rubber- en Ta bakswaarden 1 a 2 punten avanceer den. Ook voor de minder courante Cultures overheerste er enige vraag. De Scheepvaartsector bleef bij deze koersontwikkeling eerder wat achter. Verliezen werden er weliswaar niet geleden, maar de winsten beperkten zich in het algemeen slechts tot frac ties. Aandelen Ford reageerden nau welijks op het dividend voorstel van 13 8/9 procent. Staatsfondsen wisten het niveau van Donderdag gemakke lijk te handhaven. De regelmatige daling van het agio is gisteren onder broken, het werd op ruim 4%. dus iets hoger dan de vorige dag, ge taxeerd. Prolongatie 314%. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). GELEIDELIJK ZACHT TER. Overwegend zwaar bewolkt met enige neerslag, hoofdzake lijk vanavond of vannacht Tot matig of krachtig toenemende Zuid-Westelijke wind. Geleide lijk zachter. 2 Maart: zon op 7.24, onder 18.22; maan op 9.13, onder 1.38 uur. 3 Maart: zon op 7.21, onder 18.23; maan op 9.45, onder 2.53 uur. Het KNMI deelt mede: een hogc- drukgebied, dat ons in het midden van deze week enkele zonnige dagen bezorgde, trok zich geleidelijk naar West Frankrijk terug. Hierdoor kwam Nederland weer in de baan van enkele zwakke storingen te lig gen. Deze storingen ontwikkelen zich in de omgeving van Schotland, waar een koude en een warme luchtstro ming elkaar ontmoeten. De koude luchtstroom voort lucht aan, die recht van de Poolstreken komt. Hij verlaat deze met temperaturen van meer dan 20 graden onder nul, maar moet voor de Noorse kust het warme Golfstroomwater passeren en bereikt dan met temperati'.ren omstreeks het vriespunt Schotland. JDe warme luchtstroom komt uit de omgeving van Portugal en bereikt Schotland met een temperatuur van ongeveer 8 graden boven nul. De warme luchstroom buigt boven Schotland naar het Zuidoosten om. De grens tussen beide luchsoorten handhaaft zich boven de Noordzee. Dat betekend, dat ons land in het overgangsgebied blijft tussen de kou dere en de zachtere lucht met als gevolg veranderlijke bewolking en MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Febr. Groente. Per 100 kg.: rode kool 713.80, gele kool 6.50, groene kool 8.30—18. boerenkool 6.1013.30 vapen 3.90 prei 1940, rabarber 3341, kro ten J 13.10, kroten gekookt 34, uien 34 peen 3039, spruiten 2354 andijvie 83105, stoofsla 118 127, Nero 32, witlof 2570, win terpeen 2129, spinazie 95 —101, per 100 stuks: komkommers 3139. salade 6.9021.10, knolselderie 6.10—10.90 per 100 bos: pietersedde 5.90 en selderie 2.604.10. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Febr. Groente. Rode kool f822; Gele kool f 814; Groene kool f 1218; Boerenkool f 46; Spruiten I f 27 46; idem II f 725; Breekpeen f 11 —12; Uien f 8—27; Prei 22—86; Wit lof I f 48—61; idem II f 41—56; Kro ten f 2.304.20 p. kist; Knolselderie f 214; Groene erwten f5960; Was- peen I f 26.—50; idem II f 10—38. R'VEEN, 29 Febr. Bloemen. v. d. Eerden 55—79 ct. White Sail 41 58 ct. Krelage 3848 ct. W. Pitt 5874 ct. Golden Harvest 7090 ct. Rose Copland 5470 ct. E. Eddy 55 64 ct. Carara 4258 ct. Pluviador 52 58 ct. Albino 50J65 ct. W. Copland 4968 ct. Weber 4652 ct. Olympia de 62E4 ct. Queen of the Night 85 1.00 ct. Crown Imperial 42—61 ct, Sc, Admiraal 3952 ct. Delice 50 56 ct. Prunus 7079 ct. Cordell Huil 901.00 ct. Dubbele tulpen 5268 ct. King Alfred 4255 ct. Helios 42 51 ct. Koster 3238 ct. Anemonen 3055 ct. BI. Druifjes 10—20 ct. Cy clamen 2832 ct. Asp. Plumovis 32 65 ct. Freesia's 4346; Prunus 60 —70 ct. Groente. Andijvie 5052; Witlof I 52—59; idem II 38—40; Spriuten 2845. TER AAR, 29 Febr. Groente. Wit lof I, 48—63 ct., idem II, 32—48 ct., idem stek 326 ct., Spruiten 3243 ct., idem los 1229 ct. Prei 2231 ct. Aardappelen 11 ct. Veldsla 3037 ct. Waspeen 1219 ct. idem B. 810 ct. Groene kool 814 ct. Uien 30 ct. Stoofsla 53 ct. Kroten 20 ct, Knolra pen 1 ct. alles per kg. Sla 1, 11—20 ct. idem 2, 810 ct. Knolselderij 1 9 ct. alles per stuk. Selderij 2 ct. per bos. Boerenkool 1525 ct. per kist. AANGEBODEN 'uw eigendom. Les op alle instrumenten. Vraagt gra tis prospectus. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358. 955 Een in goede staat ziin- Electro Wasmachine te koop. Th. van Goozen, te Hoogmade^ Noordeinde 22. Te koop een goed on derhouden platte wagen od luchtbanden en een zo goed als nieuwe brik met hekken. Br.'onder no. 2543 bureau van dit blad. 2 Te koop: Opel Olympia Cabriolet met Nat. bewijs. P. v d. Meer, Hoge Rijn dijk'152, Tel. 24316 Lei den. 2528 2 Te koop: crème kinder wagen en ledikantje met matras en wol dekentje. Te bevragen na 7 uur. Adres: de la Reijstraat no. 6 Mors- weg. 2563 2 Te koop aangeboden Tandem en Herenriiwiel. Te bevragen Lijsterstraat 1 Leiden. 7779 2 Hout te koop: pl.m. 20 balken, 5 m. lang, ramen enz. Tevens gevraagd vas te wastafel. L. Diefsteeg no. 1012, Leiden. 2558 2 Solex te koop aangebo den wegens omstandighe den. zo goed als nieuw. Te bevragen v. Beek. Mau- ritslaan 2. Oogstgeest. 2 Van particulier Trap- naaimachine te koop ge vraagd, moet beslist in goede staat zijn. Aangebo den met uiterste prijs en merk. Br. onder no. 7765 aan agent J. J. Kroon. Ha venstraat 46, Noordwijker- hout. 2 Guitaren. Gebruikte guitaren te kooD gevraagd tegen goede prijs. Aanbie dingen dagelijks tot 22 uur ook Zondags. Nieuwe Run no. 43a. 7705 W0NINGRUIL 2 Woningruil. Aangebo den in Den Haag: modern benedenhuis bev. kamer en suite, 2 slaapk. w. v. een met v. w., keuken, achter tuin, veel bergruimte. Huur 8.50 p. w. met wa ter. Gevraagd: woning in Leiden. Ev. tegemoetko ming in verhuiskosten! Br. onder no. 2549 bureau van dit blad. 2 Woningruik Bewoner heel huis (5 kamers, voor- en achtertuin) Prof. wijk zoekt woning met vrij of ruim uitzicht in Leiden of naaste omgeving. Br. met uitvoerige inlichtingen on der no. 2545 bureau van dit blad. 2 Sportcorset naar maat. IJzersterk, soepel, keurig modeL alle maten 29. Buikbanden prima Dumicr elastiek vanaf 25. Corsetten diverse model len vakkundig aangeme ten. ook bij aan huis. Oude Vest 27a, Tel. 22873. 2 Een alleenstaande we duwe, 60 jaar, zoekt langs deze weg kennismaking met een weduwnaar R. K. Br. onder no. 2546 bureau van dit blad. 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw lëer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Rechtskundig Bureau van Th. J. v. d. Heijden Hoge Rijndijk 103a. Lei den, tel. 23405 incasso's contracten pachtzak-en, woon- en bedrijfsruimten, processen, rechtszaken. 2 Te koop: modern inzak (Singer) trapnaaimachine 135.handnaaimachine 37.50, 3-delig bedst°l ƒ35 1 pers. 20. ledikanten 9 rijwielen 17.50 en 25. twee fauteuils 4 stoelen f 45. babyledikant f 7. Hooigracht 55 (geen win kelhuis). 2559 2 Te koop: prima essen bonenstokken en essen tak ken ruime voorraad essen- palen in lengte van 1 tot 4 meter. A. C. Bocxe Voor weg 101. N. Wetering. 2568 GEVRAAGD 2 Goed tehuis gezocht voor ionge Herder, reu. 4 maanden. Br. onder no. 2565 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Autorijschool - Citax- bedrijf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal, snelle opleiding rijbewijs, moterles en ver keerswet inbegr. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstra*at no. 60a Tel. 26584, Parkstraat 5a, Telef. 22513. 2 Onze verlovingsringen zijn voegloos gesmeed, spe ciaal hard goud en kunnen altijd groter en kleiner ge maakt worden. „De ving voor uw leven". Uw juiste adres is: Het Ringenhuis, Morsstraat 9. tel. 24920. 12 Attentie. Wij repare ren gebroken, porceleinen Saksische groepen, antie ke borden, beelden, kristal, ivoor, koper, brons enz. Schoonmaken en vernissen van schilderijen, reparatie Perzische kleden, Brem- mer Haarlemmerstraat 99, ingang Goe-Gerritstecg 1, TeL 22791. Herenhoeden „Hetro' maakt uw oude hoed weer keurig in orde. Stomen, keren, nieuw lint en leer „Hetro". Herenhoeden rep. inr., Hogewoerd no. 109. Korevaarstraat 5. 2427 Speciale aanbieding 15 steens anker herenhorloges Zwitsers fabrikaat 36.00. dameshorloges vanaf 26.50 Al onze uurwerken worden verkocht met een jaar schriftelijke garantie. Uur. werkkliniek Lage Rijndijk no 8. 7704 2 Aquarium-, tropische- en koudwatervissen. Aqua ria en Viskommen, diverse maten. Geheel glazen aqua ria, ook voor laboratoria of fotografie. Vuilhcvels, vangklokken, U-buizen. „Erkoso" luchtpompen enz. L. J. den* Holder, Janvos- sensteeg 75-77. Leiden, Te lefoon 26901. 2551 2 Bromfietsen. Wat U ook van plan bent tc ko nen: Kaptein Mobyleite, Berini, Aros. of een zwaar dere motor, vanduag be steld, morgen rijden, met prima service. Onderdelen steeds voorradig. Henk v. Heek. Lage Rijndijk 92a. 2 Broedthermometcrs. Ethercapsules, El. verwar mingslampen. Sportbrocd. machientics 100 eieren, Electr. Cenlr. Broederii Groeneveld. ODffokbedrÜT. Rijks Erk. 15386, Valk Boumanwcg Tel. 25590. Volkstuinders!! Erwten en bonenrijssen tegen billijke priis te koop (nog pl.m. 500 stuks). 2521 2 Stomerij ..Quicker than Quick", stomen verven, ajouren. stofknopen. kou senreparatie. stoppage in Leiden. Haarlemmerstraa1 215 tel. 22702 Hoeden sto. men en vormen f 1 25. 2 Rijwielen, Rijwielen. Grote sortering diverse merken o.a. Simplex, Er- res, Maxwell enz. Zeer ruime keuze ook in sport- tiiwielen en kleuren. Lan- gêzaal. Stille Rijn 7, schuin tegenover „De Waag" 7716 2 In iedere gezellige huis kamer hoort een Pendule od de schoorsteen. De mooiste, de beste, maar bovenal de laagste in prijs. „DE Goedkope Zaak", maar bbtere waar. S. v. d. Water, Haarlemmerstraat no. 185. 2553 2 H. H. Bollenkwekcrs Tulpen en NarcissensDui- ten? Neem Aafevtis of Fer- mose, Jan v. d Meer, Voor straat 4, winkel Noord einde 125, Roelofarends- veen. Geopend: 10.3012 en 12.30-13.30 uur. 2566 2 Dierenvrienden. Hagel witte Leeuwtjes, kleine huishondjes 5.Prima kanaries. broedpoppen, Meeuwtics, Pauwstaarten, Zaden. Broedpnnnen. Ta bakstelen. Rashonden en Kanaries gevraagd. Sche ren en Trimmen. Tcun's- sen Levendaal 28, tel. 22653 Leiden. 2556 2 Betaal niet meer. Want wij zijn in staat uw schoe nen te reoareren: Heren zolen en hakken 3.50, Dameszolen en hakken 3.met prima rubber en le klas werk. P. B. La- bruyère. Haarlemmer'tr. 117 Tel. 20983. 2562 2 Opgelet. Het juiste adres voor het verkopen van Inboedels en Zolder opruimingen is Pluym en Zoon, Hogewoerd 41. tel. 21266. Aangeboden pracht bad lits jumcaux ameuble menten. kloostertafels, uit- schuiftafels enz. 7760

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3