Duinstreek De Stille Omgang van Leiden herkoos haar voorzitter Zand uit het Merenplan kan de huishuren verlagen! De Leidse Woningbouwlening ZATERDAG I MAART 1952 EERSTE BLAD PAGINA 2 ONDANKS DE OPPOSITIE: HET LEDENTAL IS WEER STIJGEND DE MET GROTE SPANNING TEGEMOET GEZIENE leden-jaarvergade ring: van het Genootschap „De Stille Omgang", afd. Leiden en Om streken, is zeer kalm en rustig verlopen. Zoals bekend, was er enige oppo sitie tegen het bestuur en tegen de wijze waarop het de gang van zaken regelde, hetgeen men in enige ingezonden stukken heeft kunnen lezen Er dreigde dus wat, temeer, daar te/ elfder ure een convocatie-vergissing per advertentie werd goedgemaakt, met de mededeling, dat twee bestuursleden, waaronder de voorzitter, aan de beurt van aftreden waren. Er waren echter geen nieuwe candidaten binnengekomen en tijdens de vergadering werden geen nieuwe namen genoemd, zodat voorzitter L. C. Schrijvers met 51 van de 70 stemmen herkozen werd. De heer W. Ouwerkerk kwam met 56 stem men weer terug in het bestuur. De overige stemmen werden links en rechts zonder een bepaalde nieuwe candidaat, uitgebracht, hetgeen geen enkel succes had. gekenmerkt werd. Hij leert ons in het jachtend zorgen van tijd tot tijd de stilte zoeken, om bezig te zijn met onze ziel en met God alleen. Dat kost offers: nachtrust, kou, stilzwijgen. Maar de stilte draagt ook schone vruchten; in stilte wor den de schoonste gedachten geboren en komt de ziel tot ontplooiing; in stilte leren we God kennen en met Hem omgaan. Met vreugde kon secretaris D Bergsma mededelen, dat het leden aantal met 140 gestegen was 2381, waaronder 925 Leidenaars. Het vorig jaar werd een verlies van 822 geboekt, wegens afscheiding van enige buitengemeenten, een streven, dat zich blijkbaar niet voortgezet heeft. Geheel tevreden kon_ het be stuur echter niet zijn; speciaal wat de stad Leiden betreft, mag een gro ter aantal leden verwacht worden. Men sprak zelfs van 2.000 Leide- r.aars! De secretaris drong sterk aan op het doorgeven van adreswijzigin gen aan het secretariaat, Waldeck Pyrmontstraat 9. De voorzitter betreurde, dat er slechts 70 leden aanwezig waren. Juist degenen, die tijdens de Om gang de bepalingen maar slecht op> volgen, zijn afwezig". De meesten denken: „Laat anderen het maar op knappen". Medegedeeld werd, dat de afde ling in April a.s. 30 jaar bestaat, welk feit kerkelijk gevierd zal wor den. Belangrijk is cok, dat de deelne mers aan de komende Omgang hun kaarten op Zondag 2 Maart var tot 1 en op Donderdagavond 13 Maart van 8 tot 9 uur kunnen afha len aan de Romanüszaal, achter de Hartebrugkerk. Contributiekaart meenemen! Een andere gelegenheid om spoorkaarten te halen is er niet. „Eucharistie en Leven" Met een boeiende rede over „Eucharistie en Leven" wist kape laan J. van Adrichem zijn klein ge hoor in de zaal aan de Maria Gijzen- steeg een prachtige gedachte mee te geven voor de komende Omgang, die geen sensationele sportgebeurtenis of recordjagerij is, maar een Eucha ristisch feest zonder pracht en praal, een feest van stilte en ingetogen heid, dat geen demonstratie wil zijn, maar een omgang voor iedereen per soonlijk, ook al gaat men met dui zenden samen. De moderne mens sjouwt de hele dag voor het eigen-ik, voor materiële zaken. Daartegen roept de Paus hem een halt toe; hi. vraagt inkeer en wijst er op, dat de ziel aan de kwaal van het materialisme zal sterven. Welk een weldaad va% God daarom is deze nacht van stilte, naar het voorbeeld van de Goddelijke Mees ter, Wiens leven door ingekeerdheid DERDE ORDE, FEDERATIE LEIDEN. A.s, Maandag om 8 uur vindt in de zaal van Evert Castelein, H. Kerk- gracht 48, een Derde Orde-Conferen tie plaats voor novicen, postulanten en tertiarissen van de afdelingen Zoeter woude. Stomp wijk, Wassenaar. Noordwijk, Katwijk, Voorhout, De Zilk, Aarlanderveen, Hoogmade, Oegstgeest, Leiden (Haagweg en Hartebrug). Alle belangstellenden in cle Derde Orde-spiritualiteit zijn van harte welkom. De conferentie wordt gehouden door pater Cyrillus de Lange, O.F.M., uit Woerden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heer H. Lelie, Den Haag. Voor het doctoraal examen Ne derlands Indisch recht de heren R. J. Advocaat, Den Haag, S. J. Vloe mans, Den Haag. Voor het artsexamen le gedeelte mej. E. Gans, Leiden; idem de heren J. de Goeje Wassenaar, R. P. Her mans, Leiden. Voor het artsexamen 2e gedeelte Chr. Kalkman, Den Haag, TTi. J. E. van der Laan Katwijk aan Zee, Liem Soei Poh, Leiden, P. J. J. Verlooy, Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Hendrica, dr vani D. Brandt en S. M. van Hoorn; Jo- han Willem zn van J. W, Geelhoed en M. Wurthmann; Eva Petronella Johanna dr van A. J. W. J. Braams en E. P. J. Jooren; Hermanus Theo- dorus Switbertus Maria zn van W. H. Steenbergen en H. J. M. v. Diest; Paulus Cornells zn van G. Koops en A. P. Beijloo; Johanna dr van M. Monteba en J. Janse; Jozef Maria, zn van S. P. H. Hoogeveen en C. M. Captein; Yvonne Maria Louise, dr van L. A. J. Ammerlaan en A. M. L. van Oudheusden; Johannes Philip- pus zn van J. P. Velthuyzen en C. Smit; Martin zn van M. H. van Laar hoven en A. van den Berg; Rudolf Bastiaan zn van J. G. Andeweg en C. van der Marei; Helena Maria, di van P. J. Boot en L. Disselvelt; Adriaan zn van B. J. W. Roozeboom en G. Satter; Catharina dr van T. de Roode en C. Mieloo; Maria dr van I. van de Wijngaard en J Veenstra. Overleden: A. J. Kuijl, man 75 jr. BANG VOOR DF. STILTE. Geniet van de stilte, aldus spr., door gebed en ernstig nadenken. Het gemis aan stilte en inkeer is er oorzaak van, dat God op de achter grond geschoven wordt. De moderne mens gaat aan God voorbij, omdat hij bang is voor de stilte. Hij zoekt verstrooiing en laat de radio spelen, om toch vooral de stilte niet te ho ren, die ons God en onszelf leert kennen. De H. Theresia heeft ge zegd: God moet je zoeken in het bin nenste van je ziel, waar het heel stil is. Maar wat begrijpen mensen, die verstrooiing zoeken van de Stille Omgang? Van de Omgang valt al leen te genieten met een warmvoe lend katholiek hart. Voor mensen, die dit bezitten, spreekt de stilte een klare taal. Helaas, ook vele katholieken vre zen de stilte. Zij zijn geestelijk lus teloos geworden, slap van wil, koud van hart. Zij houden in hun leven weinig of geen rekening meer met kath. principes en vervallen zelfs tot het moderne heidendom. Daar om zijn in de week de kerken zo leeg. Waar is het actieve godsdien stige leven uit de oorlogsjaren ge bleven? Moeten we weer wachten totdat God ons op de knieën dwingt? LUISTEREN NAAR DE BISSCHOPPEN. Laat ons luisteren naar de Bis schoppen, die in hun Vastenbrief gesproken heben over het gezins gebed. Dan zal er zegen komen in het gezin; dan zullen ouders de kracht vinden hun kinderen op voor zichtige wijze, maar met een sterke doortastendheid op te voeden; dan zullen kinderen de kracht vinden zich te onderwerpen. Laat de Stille Omgang ons leren God meer te zoeken in Zijn Heilig dom. Er zijn mensen, die voor geen geld de Stille Oir/gang willen missen maar ie vH°r nooit de stilte zoe ken. Moge God hun in de komende Omgang het vuur geven, dat de kilheid verdrijft. Dan zal ook de komende Stille Omgang een grotè ze°en ziin. Snr. besloot met enige versregels van Adama v. Scheltema: Min de stilte in uv.' wezen. Min de stilte, die bezielt. Mensen, die de stilte vrezen, hebben nooit geknield. VLASVELD's BEDDENREPARATIES IN DAG GEREED. Vraagt vrijblijvend prijsopgave LAQE RIJNDIJK 28 B - TEL. 22293 ST. ADELBERT-VERENIGING. De St. Adelbert-vereniging heeft besloten tot de oprichting van een zelfstandig bureau. Dit' bureau wordt met ingang van 1 Maart 1952 gevestigd aan de Mini- rebroederstraat nr. 17 te Utrecht, al waar ook het landelijke secretariaat (tot nu toe te 's Gravenhage geves tigd) zal worden ondergebracht. De leiding van het bureau zal be rusten bij de secretaris der St. Adel bert-vereniging, mr. J. A. Geukers. HET WERK DER VER. NATIES Ver. voor Internationale Rechtsorde Onder leiding van de voorzitter, mr. W. J. Geertsema, kwam gister avond in „Het Gulden Vlies" de af deling Leiden-Oegstgeest van de Vereniging voor Internationale Rechtsorde bijeen. Bij verhindering van jkvr. dr. E. (}e Marees van Swin- deren sprak de 2e secretaris van het hoofdbestuur, mr. J. G. van Putten, over het werk der Ver. Naties. Spr., die in het licht stelde, dat de V.N. zich als voornaamste doel heb ben gesteld het dienen van de vrede, wees er op, dat men dit mede langs economische en sociale weg denkt te bereiken. Bijzondere waardering had spreker voor de wyze, waarop de V.N. in het conflict-Korea zijn opgetreden, Hierdoor was de collec tieve veiligheid ten zeerste gediend. Voor het eerst in de geschiedenis is hier een internationale vredesorga nisatie actief opgetreden, waarmede een belangrijke stap is gezet op de weg van de internationale rechtsor de. Naast tal van noodzakelijke mi litaire maatregelen, wensen de V.N. ook technische hulp aan minder ont wikkelde gebieden te verlenen. Mr. Van Putten, die hierover uit voerig uitweidde en daarbij ook de activiteit van alle sub-commissies der V.N. besprak, eindigde met een dringende oproep waar mogelijk dit werk te steunen. Ons land, aldus spr., neemt een belangrijke plaats in bij het verle nen van technische hulp, vooral door het uitzenden van experts en het geven van studiemogelijkheden aan bewoners der achtergebleven landen. Het doet zodoende mee aan zeer vruchtbaar werk van de V.N., dat zich als geen ander in populari teit mag verheugen. Een geanimeerde gedachtenwisse- ling, waarbij nog verschillende fa cetten van het werk der V.N. naar voren kwamen, volgde op deze in leiding. LEIDSE COMBINATIE BOUWT 116 FLATWONINGEN Voor „Eensgezindheid" De architect de heer D. L. Land man, heeft namens de Woningbouw vereniging „Eensgezindheid" het bouwen van 116 flatwoningen in de Meerburgerpolder alhier, opgedra gen aan de Leidse Aannemei-s-com- binatie t.w. K. Burgy te Leiden, firma gebrs. A. en J- de Graaff te Voorschoten, N. Mol te Leiderdorp en de firma Jac. van Riet te Leiden voor de somma van1.145.980. 112 portiekwoningen van „Ons Doel" Weth. Jongeleen Het genodigden binnen de ophoging met zand, dat 3.75 per m3. gekost heeft. Spr. hoopte daarom, dat het verschil van mening over het Leidse Merenplan spoedig opgelost zal v/orden, zodat de Gemeente dan zand kan zuigen, dat een gulden per m3. goedkoper is, hetgeen tot uit drukking kan komen in een lagere huur. Over de verbinding van deze wijk met de stad, kon de wethouder niets anders mededelen, dan hetgeen wij reeds vorige week Zaterdag in ons blad publiceerden: de spoorwegen hebben een viaduct-plan voor de verbinding LammenschanswegVer lengde Lammenschansweg, welk plan op het Stadhuis in studie is. Gaat het plan door? Wethouder Jongeleen kon slechts met een schouder-ophalen antwoorden. Wel kon hij toezeggen, dat ini deze wijk binnenkort een blauwe tram-halte komt. Indelingsmoeilijkheden. Na dit officiële gedeelte bezichtig den de aanwezigen een beneden- en een bovenwoning, die beide door de woninginrichting fa. van Cleef wa ren aangekleed en gemeubileerd. Met grote &naak soms echter iets te vol, maar er moest keus zijn zijn de twee woningen gezellig ingericht. Over het algemeen werden kleine, practische meubelen gebruikt, die niet te veel plaats innemen. De benedenwoningen zijn bestemd men en verwachtte, dat de woningen voor gezinnen van twee personen, wel aan hun doel zouden beantwoor- j Men vindt er een behoorlijke voor den. kamer in .waarachter een tamelijk De huizen zijn gebouwd met de kleine slaapkamer en een keuken, z.g.n. verminderde rijksbijdrage. De I die helaas geen kast heeft. Arcitect huur is helaas verre van laag. De j Pino heeft moeten woekeren met de benedenwoningen vragen 7.55 per;ruimte en we willen geloven, dat week en de bovenwoningen, waarvan i niet alle moeilijkheden te overwin- rechts iets groter is dan links, resp. nen waren. Maar het blijft jammer, ƒ11.05 en ƒ10.80. dat men pal achter de voordeur te- Voor de afwisseling nu eens niet met het openen van een deur aan de buitenkant, maar door het binnenla ten van een aantal genodigden in een model-ingerichte nieuwe woning, opende wethouder A. J. Jongeleen gistermiddag officiéél de 122 nieuwe woningen, die door de Woningbouw vereniging „Ons Doel" aan de Ver lengde Lammenschansweg gebouwd zijn. Er is snel gewerkt. In November 1950 vond de gunning plaats; een maand later werd met de bouw reeds begonnen, waarna op 14 Febr. 1.1. het eerste blok opgeleverd kon worden. Het tweede kwam dezer dagen ge reed en het derde volgt hopelijk in twee gedeelten op 7 en 14 Maart a.s. Dit deelde de voorzitter van „Ons Doel", de heer M. H. Noteboom, me de, toen hij een groot aantal geno digden had verwelkomd in de bouw keet, o.a. architect Pino, de aanne mers gebr. Koudüs en .enige ambte naren, die hun medewerking aan de bouw hadden verleend. Spr. noem de het een unicum, dat de vereniging in 16 maanden aar.' 214. gezinnen een woning kon toewijzen, evenals het een unicum was, dat „Ons Doel" portiekwoningen in gebruik nam. Deze blokken hebben twee étages bo ven de begane grond. Twee boven- en twee benedenwoningen doen sa men met één portiek. De voorzitter vond de uitvoering weliswaar sober, maar moest dit op de koop toe ne- Spoed met zandzuigen. Wethouder Jongeleen wees op de grote moeilijkheden bij de woning bouw, vooral door het gebrek aan geld, reden waarom spr. de Nationale Lening in aller aandacht aanbeval. Ook de bouwgrond brengt grote moeilijkheden met zich mee. Niet zo zeer het aankopen van grond, maar WAT LEZERS SCHRIJVEN: T-Né* ONT5LU!T THANS DE gEUBs'^^S) f "4:-' j(S EN STBAl'S EEN DEUK Ontboezeming van een propagandist Tjonge, jonge, waar zit die brie venbus hier nou weer? O, hier, nee toch niet. Ja, hier heb ik 'm. Wat een geniepige, nét onder zo'n richeltje. Die postbestellers kennen die kneepjes natuurlijk al op hun duimpje. Ik heb nooit geweten, dat er zoveel verschil in brievenbus sen kan zitten. Je hebt van die klei ne, smalle, met „brieven" er op, met of zonder klepje, indrükbare, optil- bare; horizontale, verticale, royale, vriendelijke, gul, uitnodigende symptomisch voor de bewoners dier huizen? Heb ik nou de goede enveloppe? Verdikkeme, wat is het hier donker! Die wethouder van de bedrijven had voor deze gelegenheid de lichten wel eens op een vol pitje kunnen draaien. Hè, m'n kantoorvingers worden koud. Wat kan je een last onder vinden van die voorganger-lectuur- bezorgers. Waarom nu niet die krant er helemaal ingeduwd? Hoe doe je dit hekje nü open? Plekje in, hekje uit...., als het nu maar veel ople vert. Zouden ze het begrijpen? Ja toch? Het gaat immers voor daad werkelijke bestrijding van de wo ningnood, waarin duizenden stadge- noten nog steeds verkeren! Nu kun nen we er toch allen iets aan doen! Met zo'n kleintje van 25 gulden of eentje van honderd. Of een 4% van 500; zo'n vette van 1000.U kunt er krijgen zoveel u er hebben wilt. Ingaande Maandagavond a.s. ko men we terug, maar dan niet aan de brievenbus, maar aan de bel. Open de deur uitnodigend! Stel ons niet teleur, ontsluit uw beurs en straks een deur!! P. geni de W.C.-muur staat en dat de douche-cel in de W.C. is aangebracht. De bovenwoningen hebben op de woon-etage een flink2 huiskamer met doorverbinding naar een kleinere achterkamer. Bovendien een keuken met flinke kast en een aparte dou che-cel. Op de tweede verdieping hebben deze bovenwoningen twee flinke en een kleine slaapkamer, zo dat hier een behoorlijke ruimte aan wezig is. LEIDSE GEMEENTERAAD De Gemeenteraad van Leiden zal, onvoorziene omstandigheden voor behouden, op Maandag 17 Maart om 2 uur in openbare vergadering bij eenkomen. LEEROPDRACHT AAN MEJ. A. M. ELSHOUT Bij K.B. is aan mej. A. M. Els- hout, arts, wetenschappelijk ambte naar 1ste klasse aan de Rijksuniver siteit te Leiden, «opdracht verleend om in de Faculteit der Geneeskunde dezer universiteit onderwijs te ge ven in de anatomie. HONDEN ALS GELEIDERS VAN BLINDEN Voorzichtig met weldadigheid De secretaris van de Sociale Raad schrijft ons: Er bestaan verschillende instellin gen, die ten doel hebben honden op te leiden, opdat zij als geleiders van blinden kunnen dienst doen. Er wordt op het publiek telkens een beroep gedaan dit werk met giften te steunen. Men zij in dit opzicht voorzichtig. Er is geen terrein, waar meer misbruiken tieren als op het terrein der weldadigheid. De Sociale Raad, Nieuwsteeg 6, tel. 21052, is gaarne bereid advies te geven, over de be trouwbaarheid van instellingen, die giften vragen. Op het terrein van de geleidehonden beslaat er in Ne derland slechts één instelling, die ten volle waarborgt, dat de haar verstrekte steun aan het doel ten goede komt. Dat is de stichting „Nederlands Geleidehondenfonds", waarvan het secretariaat en het op leidingsinstituut zijn gevestigd te Amsterdam. Zaterdag, 1 Maart. Ons verkilde hart en ons hoofd-met- een-griepje hebben met vreugde ge constateerd, dat vandaag de lente maand begonnen is. Nog drie weken! Hoe vrolijk ziet de stad er uit op zo'n zonnige Zaterdagmorgen. De lucht is blauw, de Breestraat vol, de markt een gezellig geroezemoes, het carillon een feest van speelse klan ken Heerlijke stad op zo'n morgen, die de naderende lente verkondigt! Gisteren heeft de heer J. van Wee- ren na een diensttijd van ruim 30 jaar waarvan de laatste 19 jaar als huis meester, afscheid genomen van het Stedelijk Museum „De Lakenhal". De heer van Weeren voelde niets voor uiterlijk vertoon. Daarom vind het afscheid in zeer intieme kring plaats, in aanwezigheid van burgemeester van Kinschot, vertegenwoordigers van de voormalige Leidse Kunstver- enigmg „Oud-Leiden" en „Ars Aemula Naturae". Allen gaven blijk van hun grote waardering voor de nimmer aflatende toewijding en hulpvaardigheid van de scheidende huismeester, die als pronkstuk tot de Lakenhal was gaan behoren. En hier volgt een belangrijk be richt voor de Middenstand. Men is er van overtuigd, dat de in wording zijnde nieuwe vestigingswet vele voordelen bevat, maar de midden standers zijn ook niet blind voor de bezwaren, die er aan verbonden zijn. Daarom zullen zij ongetwijfeld grote belangstelling tonen voor de inlei dingen, die de beide secretarissen van de Kamer van Koophandel, mr. dr. P. G. Knibben en mr. A. G. de Blecourt a.s. Woensdagavond om 8 uur in In den Vergulden Turk zullen houden over dit onderwerp. De drie Leidse Middenstandsorganisaties heb ben deze bijeenkomst belegd en re kenen op een grote opkomst. Aan vang 8 uur. Er zal gelegenheid zijn om vragen te stellen. En a.s. Maandagavond organiseert de Scheidsrechtersgroep Leiden Omstreken een forum-avond in Kleine Burcht, aanvangend om 8.15 uur. waaroo sportliefhebbers en be langstellenden alle mogelijke vragen kunnen stellen aan een forum, staande uit de heren Wondergem (U.V.S Bredeveld (Lu^dunum). v. d. Geer (scheidsrechter) en Van Einsber?en (oud-speler) onder lei ding van de heer Dusee. Mogen we ook nog even wijzen op JAN BRUSSE SPRAK OVER ZIJN NIEUWE BOEK In het kader van de boekehweek hield gisteravond de bekende Ne derlandse radio-spreker en journa list Jan Brusse uit Parijs een cau serie over zijn pas verschenen boekje „De wijsheid in de kan". De fa. Kooyker kon tevreden ziin: de foyer van de Stadsgehoorzaal was geheel bezet, vooral met jongeda mes. De typische verteltrant o: was het voorlezerij? van mon sieur Brusse over het wijndrinken kreeg een propagandistisch karak ter. Zó zelfs dat de aanwezigen to taal vergaten waarom Schiedam zo beroemd is! In de pauze was het re sultaat dan ook duidelijk te zien. De tafels in de foyer zagen er uit als een Parijs terras. Toch moet bij velen de vraag gerezen zijn, of men voor het voorlezen van een boekje nog wel een avond van huis zal gaan. Nu zal het resultaat van deze avond wel zijn, dat menigeen plan nen is gaan maken deze zomer weer zijn tweede vaderland te gaan bezoe ken. Dan nog eerst een boekje van Jan Brusse gekocht, waardoor dan ook de boekenweek weer resultaat gehad heeft. PROFESSORENWIJK HIELD- JAARVERGADERING Ledental ging vooruit In haar clubgebouw hield gister avond de Buurt- en Speeltuinver eniging „De Professorenwijk" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. D. Beversluis, gaf in zijn openingswoord een terugblik op het jaar 1951, dat voor de vereniging met haar onderafdelingen naar wens verliep. Met inspanning van vele krachten kon zelfs nog een leden winst worden geboekt. Bedroeg de schuldenlast aan de gemeente in het begin van 1951 nog 1500.thans is deze reeds teruggebracht tot 400. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. L. Questroo, gaf blijk van grote verenigingsactiviteit. Nog steeds blijkt de speelweide in een grote behoefte te voorzien. Plm. 300 kinderen namen in 1951 aan de va- cantiebezigheden deel. Het ledental bedraagt momenteel 834 (v. j. 808). •Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer H. J. Mattheus, meldde een batig saldo. Tot bestuurs leden werden herkozen de heren P. D. Beversluis en J. Rosdorff. In de vacature van de heer S. Platteel werd de heer C. van Meijgaarden benoemd. Uitvoerig werden in deze verga dering de plannen van het komende seizoen besproken. VAN ONZE ADVERTEERDERS. M.E.AJL-INSTITUUT THANS IN EEN GROTER PAND Het onderwijsinstituut M.E.A.B., onder leiding van de heer M. van der Horst, kampte reeds lange tijd met ruimte-tekort in het pand Oude Rijn 158. Gelukkig heeft men nu een groter pand kunnen vinden. Op Herengracht 4 kan he* stijgend aan tal cursisten een goede plaats vinden. Bij de officiële opening, gistermiddag, toonden velen hun belangstelling. de K. V. P.-jaarvergadering, a.s. Maandagavond om 8 uur in De Doe len? Tenslotte dient U te weten, dat de Ver. voor Kath. Gezinsvoogdij en Pa tronage te Leiden op Dinsdag 11 Maart a.s. weer een bijeenkomst hee't in het St. Lidwinahuis, Zoeter- woudse Singel 33. Mej. E. M. Hibbe- ler, sociaal werkster te Rotterdam, spreekt over ,jDe Psychologie van het fabrieksmeisje". De leden wor den verzocht precies om 8 uur aan wezig te zijn. STADSKOK. DELFTSE HOGESCHOOL. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats- examen civiel-ingenieur de heer W. F. Mühlstaff uit Leiden. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: het herenhuis met schuur en tuin te Leiden, Hooi gracht 59, in bod: 18200.koper de heer A. van Nood te Leiden voor 18.200.Het winkelhuis en erf ie Oegstgeest, de Kempenaerstraat 67, is niet verkocht. Doktersdienst. A.s. Zondag 2 Maart zal de dienst worden waar genomen door: dr. Jansen, Lahr, Nieuwzwaag, Postel en Veldhuizen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Maart 13 uur tot Zaterdag 8 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammen schansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. NOORDWIJK Stille Omgang. Gisteravond vergaderde de Stille Omgang onder voorzitterschap van de heer W. de Ruijter. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo is van 435,20. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Buy ze met algemene stem men herkozen als secretaris. Hierna kwam de komende Stille Omgang ter sprake, welke plaats heeft Zaterdag 29 Maart, 's Avonds 8.30 uur plechtig Lof in de parochie kerk, pl.m. 9.30 uur vertrek van de eerste groep deelnemers, de tweede groep vertrekt te 12.15 uur. Om 1.45 uur begint de Stille Om gang, te 3.15 uur H. Mis in de kerk van de H. Thomas van Aquino, Rijn straat. De zittingsdagen voor het verkrij gen van bus- en kerkkaarteri zullen nog nader worden bekend gemaakt. De reiskosten zullen dit jaar 2, per persoon bedragen. Naar aanlei ding van enige strubbelingen, vorig jaar met het vervoer ondervonden, werd op de vervoersgelegenheid enige critiek uitgeoefend. Het bestuur gaf de verzekering, dat er met de busondernemer over gesproken zal worden. Deken Brinkman hield hierna een toelichting op de algemene intentie van dit jaar. welke luidt: „Dat de Christenen de ware vrede winnen door goed te zijn voor iedereen". De voorz. was de tolk van alle aanwezigen, toen hij de Deken har telijk dgnkte voor zijn toespraak. Handbal. Morgen zullen bij goed weer twee elftallen van de MSV de strijd aanbinden tegen twee elftal len van Altior te Langeraar. Dit be looft een goede oefening te worden. R.K. Middenstand. Ter gelegen heid van de 38e oprichtingsdag der afd. R.K. Middenstand te Noord- wijk zal er Maandag a.s. te 7.15 uur een H. Mis worden opgedragen in de parochiekerk van St. Jeroen voor de overleden leden. Dinsdag te 6.45 uur wederom een H. Mis tot inten tie van de tijdelijke belangen der leden, waaronder pater Rembertus een korte predikatie zal houden. Dinsdagavond te 8 uur een leden vergadering in café Flora om de 38ste verjaardag bescheiden te her denken, waarbij pater Rembertus een belangrijk onderwerp zal be handelen. NOORDWIJKERHOUT O.P.A. HEEFT ZIJN JEUGD- GEBOUW. Wie er nog aan mocht twijfelen of O.P.A. het klaar zou spelen om de Sint Jozef-parochie een jeugdge- bcuw te bezorger, kunnen wij nu al van alle twijfels verlossen. O.P.A. heeft het klaar gespeeld. Hij kreeg de kans om een bestaand houten jeugdgebouw over te nemen en met de voortvarendheid aan zijn leeftijd eigen heeft hij zijn kans genomen. Onmiddellijk is de bouwvergunning gevraagd en deze is gisteren door B. en W. verleend. Ket gebouw zal wor den geplaatst achter het klooster der zusters Dominicanessen. Maar denk niet dat O. P. A. nu kan gaan rusten. Vast en zeker niet, want al het geld dat .voor het kopen, afbreken en weer opbouwen nodig is, heeft 'hij in die korte tijd dat hij met zijn actie bezig is, natuurlijk nog niet bij elkaar kunnen krijgen. Hij werkt onverdroten verder en re kent op aller medewerking.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2