fe IsMÊk f. C. Coomans werd gekozen tot gemeente-ontvanger DONDERDAG 28 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Sdleepjuvcafi ut Wieüttyewtee* r- -<v A i 4 ¥s SSL. Woensdag is men, nadat men veertien dagen geleden bij graafwerk op een oud wrak in de bodem gestoten was, op een terrein aan de Wieringweg in de gemeente Slootdorp begonnen met het uitgraven van het wrak van een schip, datnaar men vermoedt ter plaatse in de zestiende eeuw gezon ken is. Het opgravingswerk geschiedt onder toezicht van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort. Voorzover men reeds kan nagaan heeft het schip een breedte van ongeveer zes meter en een lengte tussen twintig en vijf en twintig meter. Een foto van de voorsteven van het schip, die reeds bloot gelegd is. Het gehele opgravingswerk zal ongeveer vijf weken duren. TE VONDELING GELEGD. Toen Dinsdagavond een familie wonende in de Pieter Langedijk- straat te 's-Gravenhage haar woning verliet, zag zij op de portiek een pakje liggen, dat bewoog. De politie werd gewaarschuwd, nam het pak je mee naar binnen, waarvan de in houd bleek te zijn een jongetje, dat een dag oud was. Het kindje, dat in nieuwe kleertjes was gestoken en on geveer 7 pond weegt, is naar een ziekenhuis overgebracht. De politie wijst er met nadruk op dat het op het ogenblik voor aspi rant-pleegouders onnodig is zich te melden. „Moederloze veulens' uit de radio „Hier volgt een mededeling over een moedrloos veulen". Deze aan kondiging hoorden de radioluiste raars dikwijls enige malen daags. Hoorden, want het bestuur van de N.R.U. heelt bepaald, dat de moeder loze veulens voortaan op een andere wijze een nieuwe moeder zullen moeten vinden, evenals de moedrloze bi veen. Via de radio zullen deze medede lingen niet meer worden uitgezon den. „Tijd' NA VAL VAN KRAAN OVERLEDEN In het St. Franciscusgasthuis te Rotterdam is overleden de 18-jarige constructie-bankwerker J. M. Ru- berg, gewoond hebbende in het Zwaanshals. Gistermorgen viel hij van een ze ventien meter hoge kraan, die bij een machinefabriek aan de Oost- maaslaan stond. Via een acht meter lager gelegen steunijzer aan de kraan, kwam hij op de op de grond liggende rails terecht. Met een sche- delbasisfractuur en een bekken breuk werd hij naar het St. Francis cusgasthuis vervoerd. DE ZEI' TROK. Dezer dagen heelt dc rivierpolitie aan de Haagse kinderpolitie een 18- jarige jongeman overgegeven, die van zijn ouders mocht gaan waren, Hij kon echter geen plaats bemach tigen en dit was dc reden, waarom hij zich als verstekeling aan boord van een tanker begaf, waar men hem had geweigerd. In de Golf van Bis kaje verscheen hij aan dek. De mo gelijkheid bestaat dat hij nu de vol gende reis op deze tanker toch als schepeling mag meemaken. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Op de weg tussen Drachten er Drachter Compagnie is gisternamid dag een driejarig meisje bij een aanrijding om het leven gekomen cn haar moeder, mevrouw P., echt genote van een fruitkweker nabij Drachten, ernstig gewond. De moe der, die fietste met het meisje in een kinderstoeltje aan het stuur, werd door een personenauto Drachter Compagnie aangereden. De aanrijding ontstond, doordat de per sonenauto op haar beurt in botsing was gekomen met een van een zij weg komende vrachtauto en daar door plotseling naar links was ge zwenkt. Dc moeder is naar het ziekenhuis in Groningen vervoerd. Om t secretariaat der NAVO Sir Oliver Franks, dc Britse am bassadeur te Washington, aan wie de post van secretaris-generaal van de Noord-Atlantische Verdragsorga nisatie is aangeboden, heeft voor de eer bedankt. De tweede, die op de nominatie stond, de Canadese minis ter van buitenlandse zaken Lester Pearson heeft eveens geweigerd. Dc plaatsvervangers der NAVG- ministers zullen nu waarschijnlijk Vrijdag of Zaterdag bijeenkomen om een nieuwe candidaat aan te wijzen. zijn vader nog leefde en het dus he lemaal niet nodig was, had hij zon der vergunning het schoenverkoop- en herstelbedrijf overgenomen en op zijn naam voortgezet. De officier van justitie adviseerde de man om de zaak, officieel ten minste, maar weer aan zijn vader over te doen en dan vlug de diplo ma's te halen. Conform de eis werd de schoenlapper tot ƒ15,boete veroordeeld. Dure bollen. Aan de rij tuin ders en bloembollenkwekers die voor de Haagse Politierechter komen, schijnt nimmer een einde te zijn. Thans stond terecht een bloembol- lcnkweker uit Rijnsburg, die in Aug. 1951 pl.m. 360 meter gladiolen had geteeld zonder vergunning. De eis was 150 gulden, het vonnis luidde 100 gulden boete. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor de Haarlemse kantonrechter moest terecht staan een garagehou der uit Hillegom omdat hij op 16 Dec. 1051 op de Hillegommerdijk een auto had laten besturen door een 15-jarige jongeling uit Nieuw Ven nep. Verdachte was niet verschenen. Uit de dagvaarding bleek, dat ver dachte bovendien een glaasje jene ver had gedronken, hetgeen door de 15-jarige jongeling werd bevestigd. De ambtenaar achtte na getuigen verhoor het feit bewezen en eiste een geldboete van ƒ50,subs. 20 dagen hechtenis. De kantonrechter velde overeenkomstig de eis vonnis. DE NEDERLANDSE EMIGRATIE NAAR CANADA IN 1951. In 1951 emigreerden 18.604 Neder landers naar Canada, zo vernemen wij van het bureau van de commis saris voor de emigratie. Varu Cana dese zijde werd reeds meegedeeld, dat het aantal immigranten in 1951 het grootste was na 1913 en wel 194.391. Jiatte GOLF BINNENLAND. Een van de twee honderdjarige ingezetenen van Soest, is overleden. Het is mevrouw M. A. SegersVan Lil, die 26 Juli 1951 honderd werd. Sinds Kerstmis was haar toestand al achteruitgaande. De tweejarige Johan ten Cate te Almelo, wonende op Huize Bel- linckhof, is bij het spelen in de vij ver van het landgoed geraakt en verdronken. Vaoï de Wèl verduistering geen verduistering! De krijgsraad te velde „West" heeft de 22-jarige sergeant P. van R. uit Tilburg' wegens verduistering van 5000 rupiahs tot een- voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf maanden met een proeftijd van drie jaar ver oordeeld. Sergeant van R. is van eind 1950 tot begin 19 1 belast geweest met de administratie van de militaire rayon-arts te Surabaja. Toen er op een gegeven ogenblik 1350 rupiahs ontbraken aan de hem toevertrouw de kas, vulde hii dit tekort aan uit een bedrag van 5.000 rupians, dat hij aan twee ziekenhuizen ter hand moest stellen. Wat er van de 5000 rupiahs was overgebleven, maakte hij verder op. Daarna meldde hij zich bij de mili taire politie. Twee dagen later ont moette hij een gefortuneerde vriend, die hem 5000 rupiahs terhand stelde. Van R. betaalde daarmee dc zieken huizen, zodat de directeuren van de ze inrichtingen later zeer verbaasd keken, toen de Dolitie kwam vragen of zij het slachtoffer van een ver duistering waren geworden. Zij antwoordden, dat zij het geld alleen twee dagen later dan gewoon lijk hadden ontvangen. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Op afbetaling. Een Leidse win kelier had de beschikking op de ver koop op afbetaling overtreden. Hij berekende voor het inwinnen van informaties over de credietwaardig- heid van klanten voor inkopen be neden de ƒ400— de somma van ƒ1,75. Aangezien men alleen bij aankopen op afbetaling boven de 400,kosten voor informatie bij de klant in rekening mag brengen ■belandde de winkelier in de Jan v. Nassaustraat in Den Haag, waar de Economische Politierechter zetelt. De winkelier kwam er nog tame- goed af, want conform de eis werd hij veroordeeld tot J 25,boete. Veevoer. Als is het dan var kensvoer, toch mag men er maar niet alles in verwerken. Dat onder vond een graan- en veevocderhan- delaar uit Katwijk a. d. Rijn, die drie boeten van f 250,tegen zich hoorde eisen, omdat hij in zijn pro- ducten afval had verwerkt dat er niet in verwerkt mocht worden. e Economische Politierechter vond het verdacht dat verd. zijn pro ducten afleverde in verpakking zon der label of naamsvermelding,"zodat herkomst moeilijk na te gaan Bovendien deed het de rechter rfiet erg betrouwbaar aan dat bij controle het recept niet te vinden was. Conform dc eis kreeg verd, drie boeten van f 250, Op eigen benen. Alle kleintjes worden groot en komen dan oj eigen benen te staan. Een schoen lapper uit Nieuwkoop vertrouwde zijn benen echter te vlug. Hoewel Gemeenteraad Leidschendam De gemeenteraad heeft gisteren aan de hand van een betrekkelijk korte agenda toch nog een verschil van mening gehad naar aanleiding van het voorstel tot benoeming van een nieuwe gemeente-ontvanger. Zoals te verwachten was is de be spreking achter gesloten deuren ge schied. Wat er al zo naar voren ge bracht is, blijft derhalve geheim, maar de heer Boone (P. v. d. A.) noemde, nadat de deur weer geopend was, de voordracht niet reëel, terwijl de heer v. d. Berge (A.R.) als zijn mening te kennen gaf, dat het beter het benoemingsvoorstel terug te nemen. De voorz. deelde daarop mede, dat de heer H. G. F. Jansen, commies le klas ter gemeente-secretarie op de afd. financiën, genoegen had geno men met de tweede plaats op de voordracht zodat er geen reden is aan de voordracht te tornen. In een enigszins pijnlijke sfeer werd toen tot stemming over gegaan met als re sultaat dat de heer J. C. Coomans, de commies 2e klas en sinds enige tijd assistent van de gemeente-ontvanger, werd benoemd met 10 stemmen, 2 stemmen op de heer Janspn; 3 blanco biljetten waren ingeleverd. De heer J. H. Groenewegen heeft zijn functie van gemeente-ontvanger gezondheidsredenen moeten neer leggen. Leidschendam verliest in de heer Groenewegen een trouw en nauwgezet ambtenaar, die thans met ingang van 1 April a.s. eervol uit zijn betrekking is ontslagen. Bij de be groting zal worden bepaald in hoe verre hij door de gemeente zal ge steund worden naast het wachtgeld waarop hij thans aanspraak kan ma ken. Volgens de statuten van het borg stellingsfonds valt het daaraan ver bonden personeel niet onder de be palingen van de pensioenwet. Het be stuur van dit fonds acht dit onbillijk en deze onbillijkheid kan worden weggenomen indien de statuten in enige onderdelen worden gewijzigd. In een uitgebreid prae-advies zijn die veranderingen door B. en W. nader omschreven en de raad ging daarme de zonder op- of aanmerkingen ac- coord. Onderwijsvergoedingen. De raad kwam vervolgens voor het geval te staan, dat zij moest beslis sen over de vergoeding per leerling van de diverse scholen. Daartoe is als norm aangenomen de redelijke behoeften van een in normale om standigheden verkerende school. B. en W. zijn van mening dat door de sterke stijging van de prijzen (vooral van papier en kolen) een verhoging van het bedrag van de vergoeding alleszins gerechtvaardigd is. In ver band daarmede werd besloten de vol gende vergoedingen vast te stellen gerekend per leerling: 26.50 25. voor het gewoon lager onderwijs; 28.50 25.voor het voortgezet lager onderwijs; 32.50 31.voor het uitgebreid lager onderwijs. Deze vergoedingen hebben dan be trekking op scholen welke niet in bruikleen zijn gegeven. Voor scholen welke wel in bruikleen zijn afge staan, zijn de vergoedingen bepaald op resp. ƒ25.— (ƒ23.50), f 27.— (/23.50) en ƒ31— (ƒ29.50). De be dragen tussen haakjes hebben be trekking op de vergoedingen, welke vorig jaar zijn gegeven. Als vergoedingen voor het vakon derwijs handwerken wei-den de vol gende jaarbedragen toegestaan: ƒ200 voor de Maria-school in de St. Jozef straat; 1300.voor de St. Jozef school in de Damstraat; 200.voor Ulo-school Kon. Julianaweg; 1400.voor de meisjesschool Dr. van Noortstraat te Stompwijk. Pleidooi voor Grondonderzoek. Zoals bekend wordt de laatste jaren door meerdere laboratoria propa ganda gemaakt voor het grondonder zoek, De meeste boeren en tuinders zijn zo langzamerhand wel over tuigd geraakt van het grote nut hier van. Over de practijkwaarde van de verschillende uitgebrachte analyses bestaat echter nog verschil van me ning. In verband hiermede hebben de samenwerkende organisaties in de landbouw n.l. de R.K.L.T.B. de C.B.T.B. en de Hollandse Maatschap pij van Landbouw een gecombineer de vergadering gehouden in Leid schendam waartoe ook de afdelingen in Stompwijk en Wassenaar mede werking verleenden. Nadat de heer P. A. van der Ham had geopend hield de heer ir. F. Dechering, directeur van het bedrijfs- laboratorium voor grond- en gewas- onderzoek een spreekbeurt met als onderwerp „Het grondonderzoek aan het laboratorium". Spr. drukte er zijn voldoening over uit dat de labo ratoria te Oosterbeek, Groningen, Geldrop en Goes eigendom zijn van de georganiseerde landbouw en ge heel tot stand zijn gekomen zonder steun van derden, ook niet van re geringswege. In November a.s, is het 25 jaar ge leden dat het eerste laboratorium werd gesticht door professor Hudig. De stichting van meerdere laborato ria is het bewijs dat vruchtdragend gewerkt wordt. Winst wordt niet ge maakt, want indien te eniger tijd een voordelig saldo wordt behaald dan wordt dit gereserveerd voor een nieuw laboratorium. Er is sprake ge weest van de stichting van een nieuw laboratorium in Leiden, doch dooi de hoge kosten en de minder gun stige ligging zijn de plannen voor lopig op de achtergrond geraakt. Sprekend over het grondonderzoek deelde de spr, mede dat in het labo ratorium de plant zo volledig moge lijk in haar groei wordt nagegaan. Dif is een uitermate moeilijk werk en vereist uitgebreide proefnemin gen. Door de z.g, schimmelmethode worden bij dit onderzoek de beste resultaten behaald wat spr. verder in details uiteenzette. Per jaar worden ongeveer 100.000 grondmonsters onderzocht waaruit blijkt dat de belangstelling daarvoor zeer groot is. Hoe meer onderzoeken, des te beter zal de productie van de bodem worden. Door middel van een bedrijfsfilm werd het besprokene tenslotte in beeld gebracht. WASSENAAR PROPAGANDA-ACTIE VOOR WONINGBOUWLENINGEN Er zal in Wassenaar een grote propaganda-actie worden gevoerd voor de nationale woningbouwlenin gen, welke vorige week door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werden uitgeschreven. Het gemeen tebestuur, dat het initiatief tot deze actie nam, heeft gisteravond in de Raadszaal een vergadering belegd, waartoe vertegenwoordigers van een 36-tal plaatselijke verenigingen, die tezamen vrijwel de gehele bevolking vertegenwoordigen, waren uitgeno digd. De loco-burgemeester, nu*. A. J. M. van Moorsel, leidde de actie in. Hij gaf enkele cijfers, die duidelijk de grote woningnood, welke in Was senaar heerst, illustreerden. Wasse naar telde bij het uitbreken van de oorlog in '40 een inwonertal van 18.000, welk aantal thans gestegen is tot bijna 25.000, dat is met ruim een derde. Terwijl Wassenaar in totaal 5050 woningen telt, wonen er in de gemeente 6400 gezinnen. Wanneer men bovendien in aanmerking neemt, dat een 350-tal echtparen of a.s. echtparen als woningzoekend staan ingeschreven, dan blijkt, dat Wassenaar ongeveer 1700 gezinnen méér telt. dan het aantal woningen bedraagt. Door allerlei oorzaken konden er Wassenaar tot nu toe slechts be trekkelijk weinig woningen worden gebouwd. Een van die oorzaken was, dat men ten onrechte meende, dat het met de woningnood nogal losliep in deze gemeente. Er zijn nu plannen gereed voor de bouw van een 100-tal woningwet woningen. Voor het uitvoeren van deze plannen is een kapitaal nodig van 1.2 millioen gulden. De gemeen te Wassenaar beschikt over onge veer 600.000 gulden voor dit doel, welk bedrag onlangs verkregen werd door een aantal grootboekin schrijvingen te verzilveren. Voor het verwezenlijken van de thans gereed liggende plannen is dus nog een be drag nodig van ongeveer 6 ton. Mr. van Moorsel deed op de be sturen van de plaatselijke verenigin gen een beroep, om in eigen kring het intekenen op een van de drie leningen te propageren. Het gemeentebestuur zal ook op andere wijzen propaganda maken. Er zullen enkele malen brochures en circulaires huis aan huis worden verspreid, waarin alle details van de leningen zullen worden vermeld en er zal propaganda-materiöal worden beschikbaar gesteld voor de pl. ver enigingen. Op deze wijze hoopt men in alle lagen van de bevolking daadwerke lijke belangstelling te kweken voor de mogelijkheid die thans aanwezig is om het bouwen van althans 100 woningwetwoningen in de gemeente mogelijk te maken. Door zijn fiets gezakt. Door het breken van de voorvork van zijn fiets kwam de kapitein B. uit Oegst- geest, op het fietspad langs de Rijks straatweg zodanig te vallen, dat hij een hersenschudding en diepe won den aan zijn bovenlip opliep. Nadat dokter Plink eerste hulp had ver leend, is kapftein B. overgebracht r.aar het militair hospitaal te Den Haag. Voor het eerste gedeelte van bet artsexamen slaagde aan de gem. universiteit te Amsterdam de heer H. D. Stiggelbout. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. In de nacht en ochtend plaat selijk mist, overigens zwaar be wolkt met hier en daar opkla ringen en droog weer. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen West en Noord. Ongeveer dezelfde temperaturen als van- 29 Febr.: zon op 7.28 onder 18.18; maan op 8.31 en onder uur. HILLEGOM Jubilea. De heer B. Schone- veld vierde gisteren zijn 40-jarig jubileum bij de fa. M. van Waveren Zn., bloembollenkwekerij en -han del „Leeuwenstein". Tevens was de jubilaris 25 jaar gehuwd. KATWIJK AAN DEN RIJN_ Oranjevereniging. De Oranje vereniging hield haar jaarvergade ring in ,,De Kroon." De heer P. A. Schoneveld wrn. voorz., opende met een welkomstwoord en herdacht de overleden voorz. dr. L. Hueting. De secr., de heer E. van Wens veen bracht een uitgebreid jaarverslag uit en me moreerde het gedane werk in 1951. De penn., de heer Schuitemaker, kon in zijn financieel verslag een batig saldo vermelden. Tot leden der kas- commissie 1952 werden gekozen de heren C. Onderwater, Adr. Verhart en J, van Delft. De bestuursverkie zing gaf tot uitslag, dat herkozen werden de heren P. A. Schoneveld, E. van Wensveen en M. J. Alkemade. Tot voorzitter werd uit het voltallig bestuur gekozen dr. J. Bergman. Be sloten werd de Oranjefeesten dit jaar te houden eind Augustus. Op 30 April zullen alle schoolkinderen worden getracteerd. Na nog enige bespreking volgde een mooie verlo ting waarna sluiting. ZOETERMEER Eindelijk! Het heeft lang ge duurd maar eindelijk is dan toch een aanvang gemaakt met het ver beteren van de Vlamingstraat. Het wegdek wordt opnieuw onder pro fiel gebracht en het voetpad zal met zware betontegels worden be straat. Tegen het wegzakken van de berm in de watering zal langs een deel van de straat een beschoeiing worden aangebracht. Biljarten. De biljartvereniging „Carambole" speelde weer enkele wedstrijden voor de dorpencompe titie. Het A-team speelde uit tegen Het Noorden. A. Uitslag 62. Het B-team speelde een thuiswedstrijd tegen 't' Raedhuijs B; uitslag 5—5. Het C-team speelde uit tegen 't Raedhuijs C, uitslag 46. 1 „Volksbelang' te Lisse vergaderde Etage- in plaats van duplexwoningen Mump.e Matt licit en het geheimzinnige kasteel 13. „Ik moest maar eens een luchtje gaan scheppen", vond Humpo Hots- flots gehuld in zijn dertiende-eeuwse kamerjas. „Ik meen dat ik ergens een balkonnetje heb gezien, dat er erg gastvrij uitzag.'1 Hij wandelde naar het bedoelde balkon toe, dat gezellig door het maanlicht overgoten werd. „Het lijkt wel een schilderij," vond Humpo, wiens Kunstenaarsziel hem nooit verliet. „Het is prachtig weer! Maar ik moet nu toch eens kij ken, of ik myn atelier niet ergens zie liggen!" Hij herinnerde zich name lijk plotseling de vreemde manier, waarop hij het kastéél te zien had gekregen en hoe hij was binnengeko men. Maar hij zag niets anders dan wijde vlakten en velden, waarop hjer en daar een armoedig huisje geplant stond. En toen hoorde hij eensklaps de ruzie. De Woningbouwvereniging „Volks belang" hield gisteravond een leden vergadering. De heer van der Lans, voorz., wees op de woningbouw in de afgelopen jaren, waarvoor hij een speciaal woord van dank bracht aan het gemeentebestuur. Momenteel zijn er nog plannen in uitvoering en over de toekomstplannen zullen waar schijnlijk binnenkort mededelingen volgen. Het financiëel jaarverslag was: inkomsten 568.022,81; uitgaven, 603,205,81. De vereniging exploi- teerd thans 252 woningen. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat er plannen bestaan voor de bouw van 80 etagewoningen, nl. 32 aan de Irenestraat en 48 aan de Broekweg. De aftredende bestuursleden, de heren B. Randsdorp, penn., C. Hors man en J. van der Voort, werden allen bij enkele candidaatstelling herkozen. Medegedeeld werd, dat de bouw van duplexwoningen niet doorgaat. Hiervoor komen in de plaats de etagewoningen. Deze woningen zullen bevatten. 1 grote woonkamer, keu ken, W'.C., wascel, 1 grote slaapka mer en 2 kleine slaapkamertjes. De kosten bedragen omstreeks 750.000,—. GEMEENTELIJK NIEUWS. De raad van Lisse is „in openbare vergadering bijeengeroepen op Vrij dag 29 Februari a.s. des namiddags om 2 uur. De agenda vermeldt o.a. Goedkeuring begroting voor de dienst Sociale Zaken; voor gemeen telijke woningstichting; voor het gemeentelijk gas- en waterbedrijf met voorstellen a. tot verhoging van de gasprijs en b. tot wijziging van de tariefsverhoging van het water; vaststelling van de begroting voor Openbare Werken en vaststelling van de gemeentebegroting voor 1952; nota inzake urgentie-plan 1952; wij ziging gemeentebegroting en be drijf sbegrotin gen 1952 in verband met kapitaalsuitgaven; wijzigingen gemeentebegroting 1951; voorstel tot instelling van een commissie ad hoe in verband met de vaststelling van het uitbreidingsplan; voorstel tot wijziging van het maximum-crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten; voorstel inzake verhoging van het verplicht aandelenkapitaal van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom- Lisse-Sassenheim; voorstel tot het verlenen van een garantie ten be hoeve van de Vebo; voorstel inzake woningbouw; voorstel tot het aan gaan van een geldlening; wijzigingen gemeentebegroting 1952; ingekomen stukken en mededelingen; rond vraag. Gasprijs ver hoging. B. en W. stellen de raad voor te besluiten om de gasprijs te verhogen met 1 cent per m3 en wel met ingang van de tweede periode van meteropneming in het jaar 1952. Verwacht wordt dat deze verhoging de goedkeuring zal verkrijgen. Commissie tot Wering van School verzuim. Dit jaar treden de leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim af en in verband hiermede stellen burg. en weth. voor om de aftredende leden, t.w. de heren L. Bunt, C. Strik, H. C. Hulzebos, W. P. de Jonge, G, H. Die- Vers, II. M. J. Ragas, G. M*srelile, J. C. Sloibbe en P. van Rossan, te her benoemen. Uitbreidingsplan. Het nieuwe gemeentelijke uitbreidingsplan zal vóór 1 Juli 1952 gereed moeten zijn voor de behandeling in de raadsver gadering. In verband met het te plegen overleg achten B. en W. het noodzakelijk, althans wenselijk, dat uit de gemeenteraad een commissie wordt benoemd om de sociale en economische vraagstukken hiermede verband houdende regelmatig te be zien. Het college van B. en W. stelt voor hiervoor te benoemen de heren J. W. A. Lefeber, voorzitter, P. van Leeuwen, E. Scholte en G. J. Verdegaal. Geboren: Cornelia Alida Cecilia Maria, dr van S. v. Velzen cn J. M. de Rooij; Pieter Floris zn van G. Scheepmaker en J. S. Rietmulder; Gemma Margaretha dr van A. v. d. Aart en A. v. d. Laan; Bernardus zn van C. Lemmers en S. Heems kerk; Catharinus zn van B. P. Heijer en N. v. d. Maas; Elisabeth Maria di van Th. M. J. de Graaf en W. H. M. Theling; Apolonia Cornelia dr van C. v. d. Ploeg en M. J. de Groot; Henricüs Antonius Maria zn van H. P. Langeveld en W. M. Schoone; Jo hannes Petrus Marinus zn van Th. H. Wasenaar en W. C. A. Schoone; Johannes zn van C. Kozijn en A. H. J. Vesseur; Elizabeth dr van D. Schaap en C. van Blitterswijk; Ma ria Petronella dr van J. D. v. d. Peet en W. P. Miltenburg; Alida Jacoba dr. van G. C. Mijnders en F. Nieu- wenhuis. Ondertrouwd: Petrus Eiber tus Vonk 25 jr te Bodegraven en Geer- truida Wilhelmina Hogervorst, 23 jr. Adrianus Petrus v. Kesteren, 36 jr, en Wilhelmina Maria van der Laan 25 jr te Haarlemmermeer; Francis- cus Cornelia van der Meij, 28 jr en Wilhelmina Clara v. d. Vlugt 24 jr, Getrouwd: J. Weijers en M. F. A. Beijsens; W. J. Ruigrok en W. Th. Langeveld; J. Koning en C. den But ter; Th. M. v. d. Lans en H. Korte- kaas; A. W. Steenbergen en C. J. v. d. Hoorn; P. H. v. d. Berg en J. War merdam. Overleden: Adrianus Antonius Maria van Zeist, 10 mnd. Lydia Kor- pershoek, 41 jaar, echtg. van B. Keij- zer; Gerrit Horsman, 80 jr, wedn. A. de Vries; Adrianus Brak, 82 jr, wedn van K. Moolenaar; Adrianus de Vree- de, 76 jr wedn. van C. de Graaf.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2