RIJNSTREEK Begroting 1952 werd sluitend door aanwending van reserve In principe besloten tot verbetering Van der Valk-Boumanweg JCaxte GOLF DINSDAG 26 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De e,v. openbare raadsvergadering wordt Vrijdag 29 Februari des nam. om 7.30 uur ge^ houden. B en W vragen een crediet van 2300.voor de vernieuwing van de hoofdgasleiding in de Cornelis de Vlamingstraat. De oude leiding werd in 1901 gelegd, en moet vervangen worden. Een en ander is geconsta teerd bij onderzoek, n.a.v. klachten. De N.V. de Midden Ned. Bouwmij. te Utrecht is voornemens aan de Pot gieterstraat alhier 7 midden stands- woningen te stichten, met rijkssteun krachtens de premieregeling woning bouw 1950. Hiervoor wil zij van de gemeente kopen pl.m. 1875 M2 bouw grond. Overeenstemming is bereikt over de prijs van 10.per M2. B. en W. stellen voor hiertoe te be sluiten. De hoogspanningsruimte ten be hoeve van N.V. Oosthoek en Zoon, alsmede de inrichting van deze ruimte, moet vernieuwd worden in verband met de veiligheidsvoor schriften van de arbeidsinspectie. De nieuwe ruimte zal dan tevens voldoen aan de lang gevoelde be hoefte om het laagspanningsnet in dit wooncomplex te voeden, waartoe nodig is een transformator met vei ligheden en een voedingskabel, van uit de nieuwe ruimte naar de ruimte aan de Jan Nieuwenhuizenstraat. Het ten laste van genoemde N.V. komende aandeel in de inrichtings kosten bedraagt 8500.welk be drag door haar is voldaan. Ten laste van het electriciteitsbedrijf komen 12.400,B en W stellen voor tot vernieuwing te besluiten. Zilveren feest bij N. Sam som N.V. Gisteren, 25 Februari, was de heer B. Lammers gedurende 25 jaar in dienst van de uitgeverij van N. Samscm N.V. Met hem werd de rij van diegenen, die het gouden erete ken wegens 25-jarige dienst in de onderneming dragen weer uitge breid. De jubilaris werd in zijn af deling, de controlekamer, allereerst toegesproken door de directeur, de heer N. Samsom. Deze dankte dc heer Lammers voor betoonde ijver en plichtsbetrachting en legde er de nadruk op, dat de jubilaris steeds veel gevoel heeft gehad voor het fijne van het werk. De heer Samsom bood namens de directie een mooi cadeau aan, en spelde de jubilaris het gouden ereteken op de borst. Ook het vererend getuigschrift der Maatschappij voor Handel en Nij verheid mocht de jubilaris in ont vangst nemen. Namens de collega's sprak de heer Tuinman. In een zeer fraai en met veel verve voorgedragen gedicht roemde hij de capaciteiten van chef Lammers, zijn prettige persoonlijk heid en kameraadschap en dankte voor de goede samenwerking. Na mens het personeel bood hij even eens een fraai geschenk aan. Vervolgens kwam de heer Bonte aan het woord. Naast de gelukwen sen meer speciaal van dc binderij, waar de heer Lammers ook vele ja ren werkte, bracht hij enkele anec- doten en voorvallen uit de voorbij gegane tijd naar voren. De heer Lammers dapkte tenslot te directie en personeel voor de vele waarderende woorden tot hem gesproken en voor de mooie geschen ken. E.H.B.O.-diploma Het aanvangs- diploma E.H.B.O. werd behaald door de dames W. v. d. Akker, I. Allart, E. J. Brants, K. C. Hamelink, J. de Jong, M. dc Jong, H. Kapteijn-Ange- nent, A. M. Kruyt, A. v. d. Neut-Sij- pestijn, H. Verhagen, V. I. M. Visser, D. G. v. d. Vechte, J. L. Zonnevylle- Mol, en J. van Zwieten en de heren W. H. Allart, E. Doeland, A. C. v. Gog, J. Hartwigsen, K. v. Hellemond, C. O. Helmus, D. L. L. Kal, M. v. d. Leeden, J. T. Punt, H. de Ruiter, H. Rademakers, D. Riemens, J. G. J. Schrama, P. Sneeuw, H. Veenema, H. J. Verhoef, J. Verhorst, P. Ver maak en J. v. d. Zwam. De cursus werd georganiseerd dooi de pl. afd. van de Ned. Ver. E.H.B.O. Docent was dr A. J. Zwartendijk. Toneelavond Maandagavond gaf de buurtvereniging „Wil'helmina- kwartier" in Hotel „Centraal" voor haar talrijke leden een feestavond. De voorz., de heer R. Davelaar sprak een kort welkomstwoord. Daarna werd, onder regio van de heer J. Noordermeer, opgevoerd het vrolijk spel in drie bedrijven, "Mijn vrouw verlangt salaris" van Wim Dumont. Muzikale medewerking aan deze welgeslaagde en gezellige feest avond, verleende het ensemble van G. v. Mild. Geslipt. Toen de 18-jarige ver pleegster C. de Ridder gistermiddag omstreeks 12.30 uur vanaf de Prins Hendrikstraat rechts de Oranjestraat wilde inrijden, slipte ze met haar rij wiel over een rioolput en kwam zo ongelukkig te vallen, dat ze haar rechteronderbreek brak. Dr. Zwar ten -Mik verleend» eerste hulp, waar na het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden is vervoerd. LANGERAAR Vastenavond uitvoering N.K.J.B. De jongemannen van de N.K.J.B. hebben als besluit van de Vasten avond een feestavond gehouden waarin vrolijkheid en gulle lach overheersten. En ze hebben gelijk om eens alle ernst en zorgen op zij te zetten om een vloedgolf van dwaas heden te ondergaan. De klucht „Een huisvol herrie", opgevoerd door „Concordia" was hiervoor bijzonder geschikt. Een volle zaal was het resultaat van de propaganda om deze vrolijke avond te komen bezoeken. Bram Vlasman sprak namens de N. K.J.B.-leden een hartelijk welkomst woord. Verder deed hij een beroep op alle jongemannen boven de 17 jaar om lid te worden van de N.K. J.B. Daarna ging het doek open. Wat een herrie en wat een dwaasheden. Hoe is het mogelijk zoveel kolder bij een te brengen. Maar 't is Vasten avond en we hebben om al deze zot heid hartelijk gelachen. Ieder amu seerde zich en was de N.K.J.B. dank baar voor deze feestavond. De leden van „Concordia" deden hun best en hebben hun voldoening beleefd aan de lachsalvo's, die zij wisten los te slaan. Aan het eind van de avond mochten regisseur en spelers een dankbaar applaus ontvangen. GEMEENTERAAD BOSKOOP De voorz., burgemeester Verkerk, opende de eerste vergadering van Boskoop's raad in dit jaar met de ge bruikelijke toespraak. Het zielental, aldus de burg. steeg van 8855 tot 9013. Dit is opmerkelijk, omdat in 1951 niet minder dan 67 Boskopers emigreerden en het totaal aantal emigranten vanaf de bevrijding bracht op 238. Door de nieuwbouw aan de Goudse Rijweg daalde het aantal samenwoningen tot 228. Het aantal woningzoekenden is hoger dan verleden jaar, dit steeg n.l. van 171 tot 187. Het hoogst aantal werklozen was 125 (ver beneden het landöge- middelde). De productiecijfers van de gemeentebedrijven waren voor gas 1.410.190 m3, voor electricitcit 1.234.751 kwh; en voor water 1.050.349 m3. Dit jaar hopen wij Waddinxveen van gas te kunnen voorzien. In 1951 vonden te Boskoop 30 aanrijdingen plaats, tegen 24 in 1950. Onder deze 30 was een 1 met dodelijke afloop. Na een korte beantwoording van deze toespraak werd overgegaan tot behandeling van de agenda. De eer ste punten gingen vrij vlug zonder belangrijk commentaar onde de ha mer door. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim wer den allen herkozen. De wijziging in de gemeenschappelijke regeling met betrekking tot de vleeskeuringsdienst in de kring Gouda, ondervond enige tegenstand bij de heer Mathot. De onbewoonbaarverklaring van de woning Laag-Boskoop 71 was blijkbaar zelfs in deze tijd van wo- ningschaarste zo nodig, dat dit voor stel zonder meer werd goedgekeurd. Uitbreidingsplan Wilhelminalaan. De vaststelling van het partieel uitbreidingsplan „Wilhelminalaan" stuitte op tegenstand, vooral van de heer Verbeij, die dit nog eens in be sloten vergadering wilde bespreken. Dit plan behelst de vrijmaking en gedeeltelijke terugkoping van gron den, waarop dan globaal gerekend 166 woningen kunnen worden ge bouwd. Voorts is er plaats voor een viertal winkels en verder voor gara ges, werkplaatsen en bergruimten. Er waren wel bezwaren tegen dit plan ingediend, doch B. en W. ach ten dit plan met de bijbehorende be bouwingsvoorschriften, zoals deze zijn ontworpen door Stad- en Land schap, alleszins aanvaardbaar, ter voorziening in bouwgelegenheid. Na beëindiging der vergadering werd dit voorstel in comité besproken, waarna het ter stemming werd ge bracht en werd aangenomen met de heren Verbeij en Hage tegen. Bij de huurbepaling van 15 ge meentewoningen was de heer Noest bevreesd, dat B. en W. méér dan 15 pet. hadden berekend. Dit was vol gens de voorz. niet het geval, waar na ook hierover de hamer viel. Hier na kwam de begroting aan de orde. Zoals gebruikelijk werd eerst gele genheid gegeven voor de alg. be schouwingen. Als eerste kreeg de heer Splinter het woord namens de Prot. Chr. Raadsfractie. Hoewel de ze begroting vroeger dan vorig jaar in de raad kon worden behandeld, hoopte deze spr., dat dit in het ko mende jaar. op tijd zou kunnen ge schieden. Zijn betoog moest wel in mineur zijn, zo vervolgde hij, wij zende op de toeneming der werkloos heid, de trage gang bij de woning-, bruggen- en wegenbouw, de misluk te burgerzinlening. De heer Hage (WD) maakte het nog korter. Deze was van oordeel, dat de begroting weerspiegelt wat in de bedrijven voorkomt, n.l. gebrek aan geld en hoopte op een gunstig re sultaat van de burgerzinlening. De heer Noest (PvdA) sprak even eens over de zorgelijke financiële omstandigheden. Hij was echter van mening dat de samenwerking tussen B. en W. en de raad veel beter kon zijn. Spr. wees hierbij op enkele voorvallen. Voorts betreurde hij de raming van winst voor het electr. bedrijf, de afschrijving voor het gas bedrijf, terwijl hij het gasverlies veel te hoog achtte. Is hier soms al op de levering aan W'veen gedacht? vroeg spr. Tenslotte vroeg spr. of reeds po gingen waren gedaan om een nieuwe toewijzing te krijgen voor dc bouw van woningen. De heer Mathot (K VP) was de laatste in deze rij van sprekers en bepaalde zich tot enkele opmerkingen. Hij vond de begroting overzichtelijker dan voorheen, doch het laatste gedeelte nogal duister. Spr. wees op het gevaar van de zwa- r e vrachten, welke over de slappe wegen worden vervoerd. Wij kun nen dit onderhoud niet blijven beta len. Deze post is nu alweer met 25.000.verhoogd. Antwoord van de voorzitter. Na een korte pauze beantwoordde de voorzitter vervolgens de sprekers. Hij hoopte met hen, dat de burger zinlening zou slagen. Het vastrecht tarief voor de levering van electri- citeit is onverbreekbaar verbonden aan het contract met Leiden. Ook de andere opmerkingen en wensen van de sprekers werden door de voorz. of wethouders toegelicht. Bij de ar- tikelsgewijze bespreking werden nog meerdere op- en aanmerkingen ge maakt, waarbij wellicht nog een lichtpuntje voor de kleuterscholen was te bespeuren. De subsidie voor deze scholen bedraagt n.l. 10. per jaar per leerling. Gezien de zor gen vein deze schoolbesturen had de commissie in overweging gegeven deze subsidie te verhogen. Na enige discussie verklaarde de voorz., dat nog geen enkel contact was opgeno men door de betreffende schoolbe sturen. Wanneer dit gebeurde zou men altijd nog kunnen zien. Na de verdere besprekingen werd de begro ting, welke sluit met de cijfers van ink. en uitgaven van 898.857,63, nadat een bedrag van 18.000.van de reserve is aangewend, goedge keurd. De kapitaalsdienst geeft aan in komsten 2322.794,59; uitgaven 3.734.300,25, zodat het nadelige sal do is 1.411.505,66. In sneltreintempo werden vervol gens de bedragen vastgesteld voor de vergoedingen per leerling. Voor het openb. onderwijs 32,60, 55,68 voor het uitgebreid lager onderwijs, (vorig jaar resp. 30,75 en 57,35). De wijziging der beheersverorde- ning voor de gemeentebedrijven, de bedragen der voorschotten aan de besturen der bijzondere lagere scho len (dezelfde als voor de openbare scholen) gingen onder de hamer door. Besloten werd een overeen komst aan te gaan met de Centrale IJkinrichting voor eüectriciteitsme- ters. Geboren: Jacob Gerrit z. va G. Kruiswijk en J. H. Schouten. Jacques Pieter z. v. R. Oudijk en E. C. Ie Feber. Loura, d. v. D. Koster en P. C. Edenburg. Helene Emma Nelly, d. v. P. E. Guldemond en N. Grootendorst. Petrus Maria z. v. J. J. M. Korver en A. E. Mathot, j Overleden: Jacob Paans 75 j. W. Lancee en H. G. Hoogenboom. Gehuwd: L. Golstein en P. Geers. NOORDEN Vastenavondviering N.S.V. In de zaal van de wed. A. Kuyf was Zondagavond door N.S.V. een kaart- wedstrijd georganiseerd. Voor deze avond hadden zich 95 deelnemers ge meld, doch door bijzondere omstan digheden waren er maar 52 opgeko men. De eerste prijs, één liter oude klare, werd gewonnen door de kop pel Hoogerwerf-Knaap; 2e prijs, C. v. Egmond-B. Westra; 3e prijs, Th. Pieterse-H. Pieterse (Hzn); 4e prijs, M. v. Koert-J. v. Lith; 5e prijs, P. Pieterse-J. de Jong (Nzn); 6e prijs, J. Vork-J. van Cauel; 7e prijs, Mevr. Pieterse- Mevr. Knaap; 8e prijs, J. Pieterse (Soar)-W. v. d. Weyden. Voor de junioren was in de mid dag de gezellenzaal gereserveerd. Hier werden de prijzen als volgt ge wonnen. Sjoelen: le prijs, J. Schut ter (Mzn); 2e prijs, J- Pieterse (Hzn) 3e priis, J. Vianen. Voetbalspel: le prijs de kopoel G. Schalkwijk-J. v. Koert: 2e priis, Jac. Pieterse (Hzn)- J. Pieterse (Czn); 3e prijs, G. Ver- haar-L. Schalkwijk. In deez' wereld, men weet het al jai immer in duizend Maar ieder weet ook gewis, Zolang „Bootz' Tip" er is, i altijd wel vrede Inz. hr M. V. Den Dolücr oi..v. 1 .1. TIP (Advertentie.) Burcemeester J. A. Bakhuizen viert zilveren jubileum in Leimuiden Ter gelegenheid van het feit, dat burgemeester Bakhuizen 30 jaar bur gemeester der gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude was, kwamen de raden van beide gemeenten, de amb tenaren en de politie bij elkaar om in kleine kring met de burgemeester, diens echtgenote, zijn dochter en schoonzoon deze gebeurtenis op enigszins feestelijke wijze te herden ken. De heer S. J. Visser, loco-burge meester van Rijnsaterwoude, felici teerde de burgemeester met zijn ju bileum en hoopte, dat gedurende de laatste jaren van zijn ambtsperiode er ook huizen in Rijnsaterwoude ge bouwd zouden worden. De heer Tasseron, loco-burgemees ter van Leimuiden, was daarna aan het woord. Spr. roemde het werk van de burgemeester. Hij sprak de wens uit, dat de jubilaris al de dingen, die hij nog onderhanden had in vervul ling zou zien gaan. Namens de* beide raden en de ambtenaren bood hij de burgemeester de versierselen bij zijn ridderorde aan. Aan mevrouw Bak huizen werden fraaie bloemen aan geboden. Daarna was het woord aan de se cretaris, de heer J. W. de Ren, die namens alle ambtenaren de burge meester dankte voor de prettige sa menwerking. Ook mevrouw Bakhui zen betrok hij in deze dank voor de prettige ontvangst aan huis, als daar besprekingen plaats hadden. Door de heren Maarse werden eni ge fraaie kleurenfilms van het bloe mencorso en van de tulpen ralley vertoond. Van deze prachtige kleu renfilms en ook van een gedeelte van de bedrijfsfilm van de firma Maarse en Kroon werd genoten. Tussen de vertoning der films werd nog het woord gevoerd door de heren W. Maarse, een van de directeuren van Maarse en Kroon, P. de Bil, groeps commandant van de rijkspolitie, J. l'Ami, wachtmeester le kl. der rijks politie en H. J. A. Bouwman, hoofd van de Techn. Dienst. De burgemeester dankte alle spre kers en dankte voor de cadeaux en de bijzonder plezierige avond hem en zijn familie bereid. Deze viering in kleine kring deed hem goed. Het was reeds tegen 12 u. toen aan deze aar dige feestavond een einde kwam. Toneeluitvoering. De toneel vereniging St. Genesius bood de ge legenheid om de vastenavond gezel lig te besluiten, want Zondag en Maandagavond gaf zij haar uitvoerin gen in de zaal van mevr. Sneeboer. Beide avonden was de zaal behoorlijk bezet. Het programma moest deze keer natuurlijk bestaan uit een vro lijk spel, en hiervoor was „Een Ko ninkrijk voor een Dochter", van Ad de Ruyter dan ook heel geschikt. In de drie bedrijven zien we hoe de on getrouwde Piet en Marie van Dorp in nun Kapperszaak in moeilijkheden komen, omdat hun oom uit Amerika zal overkomen, aan wien zy geschre ven hebben over een huwelijk en zelfs een dochter, omwille van een erfenis. Wanneer Oome Jan met ziji? zwarte secretaris is gearriveerd pro beren de Van Dorpen met behulp van hun dienstmeisje de comedie vol te houden, waardoor allerlei verwarde en ingewikkelde situaties ontstaan. Tenslotte wordt de comedie voor verschillenden te zwaar en komt al les uit. Uitblinkers waren er deze keer niet, maar er werd over het al gemeen vlot gespeeld. Ook de grime en het décor waren goed verzorgd. Beide avonden waren de bekende Vrolijke Vrijbuiters uit Aalsmeer present om de pauzes te vullen en een kort samenzijn na afloop gezellig te maken. RIJP WETERING E1NDLES KAASCURSUS In café Bakker had de eindles plaats van de in dit winterseizoen gegeven kaascursus, door het be stuur van de L.T.J., afd. Oud-Ade en Rijpwetering op touw gezet, voor de leden. Bij de opening heette de voorz., de heer J. G. Duivenvoorden de aanwe zigen hartelijk welkom, in het bij zonder de heer Schroder en zijn echtgenote, alsmede de heer Mau- rits, vice-voorzitter van de Bond van Kaasproducenten, en de besturen van de afdelingen der L.T.B. van beide plaatsen. Daarna nam de heer J. Zwetsloot de leiding over voor het afnemen van de examens, waarna de heer Maurits na een korte toespraak de diploma's uitreikte aan de volgende cursisten: C. Borst, H. Castelijn, G. P. Duivenvoorden, C. P. Duiven voorden, H. Duivenvoorden, L. de Haas, C. Juffermans, Th. Juffer mans, W. Juffermans, Cors van Leeu wen, H. Pennings, H. S. Pennings, J. v. d. Poel Jz., C. D. v. d. Poel Jz., J. v. d. Poel Jacz., C. v. d. Poel Jacz., G. v. d. Poel Johz., J. H. v. d. Poel Hz. en G. v. d. Poel Hz, Ir. Schroder constateerde een prachtig resultaat, wat zijns inziens mede te danken was aan de zeer trouwe opkomst der cursisten, van wie er vijf geen enkele les hadden verzuimd. Op het schriftelijk exa men waren ook allen present ge weest. Het gemiddelde van de be haalde punten lag hoog. Dat was een goed teken en spr. hoopte, dat de jongelui, die deze cursus fot een groot succes hadden gemaakt hun boekjes nu niet bij het oud papier zouden deponeren, maar ze steeds weer zouden inzien om het geleerde in practijk te brengen. In verband hiermee stelde hij voor, dat elke cursist in de maand Mei een week lang kaas zou maken en deze dan ter keuring voor te le?een. Dan eerst zou men het nuttig effect van deze cursus kunnen aanschouwen. De heer Adema wist de reeds ge zellige stemming door zijn vrolijke humor nog te verhogen. Ook de heer J. Juffermans hielp daarbij nog een handje. Namens de cursisten sprak de heer G. v. d. Poel Hz. een woord van dank aan allen, die voor de organi satie van deze cursus hadden ge zorgd, in het bijzonder aan de heer J. Zwetsloot, die de cursus op zo uitstekende wijze had geleid. Als blijk van de grote waardering voor het vele werk werd hem hierbij een klein presentje aangeboden. De heer Zwetsloot dankte voor de hem toe gezwaaide lof en hoopte dit soort werk nog vele malen onder dezelfde prettige sfeer van samenwerking te mogen herhalen. Door de vlotte gang van zaken kregen de heren Adema en Wesse- ling nog de gelegenheid enkele mooie kleurenflimpjes te draaien over de veehouderij in Zwitserland, die zeer in de smaak vielen. MARKER JEUGD OP TIJD NAAR BED. De gemeenteraad van Marken heeft met vier tegen drie stemmen besloten in de algemene politiever ordening de bepaling op te nemen, dat jongelui onder de 18 jaar in het vervolg zonder geleide niet meer op straat mogen zijn van 23 uur tot 5 uur. Alleen onder leiding van ouders of daartoe bevoegden en eventueel bij ziekte, is het toegestaan, dat de jongeren op bedoelde leeftijd de openbare weg na elf uur 's avonds betreden. Deze maatregel werd voorgesteld aldus het Alg. Dgbl. omdat de Marker jeugd de laatste tijd meer dan eens baldadigheid heeft bedre ven. Vooral laat in de avond en des nachts gaan jongelui op stap om kattekwaad uit te halen. Zo stookten zij het kacheltje in de kajuit van de veerboot zo heet, dat brandgevaar ontstond en een volgende keer maakten zij zelfs de veerboot los, zodat men deze de volgende dag in de haven drijyende trof. Gemeenteraad Leiderdorp BINNENLAND. Het openbaar slachthuis in Den Haag zal worden verbeterd. De var kenshal zal worden vernieuwd en de opslagruimte in de koelhuizen wordt verhoogd. Er zullen nieuwe koel machines worden aangekocht. Ook zal een betere losplaats voor vee worden gebouwd De kosten zullen 1.200.000 gulden bedragen. De Haag se gemeenteraad heeft gistermiddag besloten voor dit bedrag een lening aan te gaan. Bij de aanvang van de raadsverga dering, die gisteravond te Leiderdorp werd gehouden, deelde de voorz; me de, dat een dertigtal militairen, die in Indonesië zijn geweest en in aan merking komen voor een onderschei, ding, op 12 Maart a.s. op het ge meentehuis zullen worden ontvan gen. Het eerste punt van de agenda be- I trof de toewijzing van 27 flatwonin- gen aan de industrie, van deze 27 j woningen zijn er 5 bestemd voor de plaatselijke industrie. 2 voor inwo ners der gemeente, 16 voor industrie buiten de gemeente en 4 voor parti culieren buiten de gemeente. De in dustrie zou voor deze woningen ga rant zijn voor een bedrag van 1000.- per woning ter verlichting van het risicobouwfonds, tot 1250.voor een kleine flat en tot 1500.voor een groter flat zulks uit overweging, dat de risicoregeling niet onderschat moet worden. Hiermede kon de raad accoord gaan. Niet accoovd evenwel gingen alle raadsleden met het voor stel van B. en W. om ook particulie ren in deze regeling te betrekken. De heer Los vond dit bezwaarlijk en zou graag zien, dat dit voor particu lieren niet gold. De heer Moraal merkte op, dat het bedrag reeds is verhoogd van 1000 tot 1250 en 1500 en onderstreepte nog eens wat de heer Los hierover gezegd heeft De voorz. antwoordde, dat hij zoveel mogelijk rekening wil houden met de idee deze woningen te verhuren als geldbelegging. Het bedrag dat ge stort wordt, is nodig om een e.v. cor rectiefactor op te vangen. Van een Leiderdorpse lijst van woningzoe kenden hoeft er niemand te betalen. In verband met een opmerking van de heet- Boon betreffende het bouw volume merkte de voorz. op, dat het zeer moeilijk is voor Leiderdorpers te bouwen omdat velen slechts een huurprijs kunnen opbrengen van pl.m 4.De heer Moraal vroeg, of het niet mogelijk is het bedrag in de huur te verdisconteren. De heer Snel merkte dan op, dat toch vele particulieren een woonark bouwen welke veel geld kost en tenslotte toch ook weder in een woning terecht komen. Zij kunnen dan beter een be drag storten en een huis huren. De heer Kuilenberg zei dat particulieren dit toch alleen maar kunnen doen als zij over voldoende financiën beschik ken en is ook tegenstander van het voorstel. Nadat nog verschillende op merkingen hierover waren gemaakt en de voorz. nog de nodige voorlich ting verstrekte, stelde de laatste ten slotte voor om alleen met de indus trie de voorgestelde regeling aan te gaan en van particulieren van buiten de gemeente de storting niet te hef fen. Een zestal punten gingen daarna onder de hamer door. Aan de Chr Oranjevereniging zal de gebruikelij ke jaarlijkse subsidie ad 0.60 per kind verstrekt worden. Voor het kleuteronderwijs werd een subsidie uitgetrokken van 413.33 Verbetering v. d. Valk Boumanweg. Vervolgens kwam het voorstel over de v. d. Valk Boumanweg aan de orde. Zoals reeds werd vermeld, heeft de raad besloten het voorstel van B. en W. inzake een reconstructie van de Van der Valk Boumanweg te aan vaarden. Dit voorstel houdt in, dat er zal getracht worden binnen zo kort mogelijke tijd de goedkeuring te verkrijgen van de minister Het advies van Ged. Staten om het plan goed te keuren is reeds afgekomen en daar voor 1 Maart de verzoeken om goedkeuring in Den Haag inge diend moesten worden zal deze kwestie dezer dagen in behandeling komen bij het ministerie van binnen landse zaken. Het werk zelf, dat door een voorlopige globale schatting komt op een bedrag van 650.000. zal de weg veranderen in een mo derne verkeersweg. Waar nodig zal de weg recht getrokken worden, de sloot langs de weg wordt gedempt, terwijl de weg een totale breedte krijgt van 13 meter, t.w. 3 m. berm, 6 y« m. ryweg, een scheidingsstrook van 1 m. voor beplanting, 4}^ m. ventweg voor parkering van auto's, tevens rijwielpad en een trottoir van 1 m. De voortuinen der woningen zullen variëren, doch tenminste 5 Y m. diep zijn. Tussen tuinen en weg zal een behoorlijke afrastering ko men. Een nieuwe beschoeiing welke voor rekening van de Provincie komt en waar zij binnenkort toe overgaat staat geheel buiten de ge raamde kosten. De heer Moraal vroeg, hoe men tot het bedrag van 650.000.gekomen is en of dit niet te laag is. De heer Broxterman drong er op aan, dat bij het beroep op het gemeentefonds, men moet trachten een minimum bijdrage te verkrijgen van 32.700.—. Ook de heer Kuilenberg vond de schatting der kosten aan de lage kant en vroeg of de weg een klinkerweg dan wel beton of asphalt zal zijn. Voorts vond hij de strook van 1 m. met beplanting overbodig en zag de ze strook liever ten goede komen aan de rijweg evenals de heer Los, die graag een zo groot mogelijke be scherming zag aan de kant van het water. In zyn antwoord deelt de voorz. medee, dat waar in het uitbreidings plan de kalkwetering langs de Ber kekade zal verdwijnen, er rekening zal gehouden worden met de belangen van tuinders enz. in verband met hun bedrijf. Bij het ramen van de kosten van de reconstructie van de Van der Vaik Boumanweg is men uitgegaan van een oud plan destijds gemaakt door de Provincie waarmede rekening is gehouden met de ver anderingen welke de huidige veran deringen meebrachten. Het staat ook geenszins vast, dat de schatting nauwkeurig is. Wat betreft de strook met beplanting langs de weg als men deze bij de rijweg voegt, zal men het gevaar in de hand werken. Immers bij 7 of 7 Y m. komt er meer ruim te naast het verkeer vrij. zodat het gevaar voor onvoorzichtig inhalen groter wordt. Als in principe besloten wordt kan in de volgende raad het definitieve plan ter tafel komen. Het Ingenieurs bureau Chvistiaanse te Rotterdam geassocieerd met het Architectenbu reau van der Steur en de Groot zul len dan de nodige plannen en bere keningen opstellen. Hierop werd door de raad met algemene stemmen het voorstel aanvaard. De voorz. hoopte, dat door de betrokken, autoriteiten in Den Haag zoveel begrip zal worden getoond, dat deze zaak zo spoedig mogelijk tot ontwikkeling zal komen. Rondvraag. Bij de rondvraag werd er op ge wezen, dat de bouw van een aula op het kerkhof zeer urgent is. Ook over de burgerverdediging en de gedane uitgaven werden vragen gesteld. Wat de aula betrof, deelde de voorz. in zijn antwoord mede, dat het plan hiertoe in de raad eerlang tegemoet gezien kan worden. De uitgaven van de burgerverdediging hielden ver band met voorbereidend werk. Zelf is spr. met deze zaak nog bezig voor nader onderzoek- Over het algemeen zijn degenen, wier medewerking ge vraagd wordt, zowel bij de Nat. Re serve als bij de Res. Rijkspolitie te lauw. Wat lezers schrijven DE VOETBALWEDSTRIJD ALPH. BOYS—SVLV. Voorschoten, 25 Febr, '52. Naar aanleiding van het verslag van de wedstrijd Alphense BoysS. V.L.V. zou ik graag het volgende zien opgenomen. 1. Het spel werd niet ontsierd door een der gasten, maar tweemaal door een der gastheren.De eerste maal werd een speler geslagen door een „Boij" en toen de aanvoerder van SVLV daarna een dreigende houding aannam, met de aanvaller naar de kleedtent verwezen. 2. Ten tweede male werd het spel ontsierd door een „Boij", die een S. VX.V.'er tegen de grond schopte, toen ei* geen bal in de buurt was. Dit gaf later nog een heel dispuut in. de kleedkamer tussen de scheidsrechter en de voorzitter van A. Boijs, die bei den de eer voor zioh opeisten, deze „Vandaal" het veld te hebbe- uitge stuurd. Scheidsrechter Cornelissen gaf toe deze knaap niet van het veld te hebben gestuurd en men haalde de naam van deze speler, die reeds aan de achterzijde van het formulier stond vermeld, door. De Bond zal hierin wel het laatste woorc' spreken. 3. Reeds tijdens de rust hadden de voorzitters der beide verenigingen met elkaar contact opgenomen, om dat er veel te ruw werd gespeeld, betgeen door de scheidsrechter niet werd tegengegaan, ook niet toen de ze heren de scheidsrechter verzoch ten strenger op te treden. 4. De grote fout werd deze mid dag niet gemaakt doov besturen of spelers ofschoon het bij verschil lende spelers aan de nodige zelfbe heersing ontbrak maar de fout lag bij de scheidsrechter, die geen kans zag zijn gezag te handhaven. Reso luut ingrijpen van de arbiter had hier veel onheil kunnen voorkomen. J. M. JANSSEN, Secretaris van S.V.L.V.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2