LODALINE 43 IS VEEL GEZELLIGER./ ftmte GOLF Proeftuin van het Veendistrict vergaderde in Langeraar Vertrouw altijd op Lodaline! VERENICIKCS- DRUKWERK ZATERDAG 23 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Meppel beleefde spannende uren Kinderen speelden met handgranaat Het Oostelijke stadsdeel van Mep pel heeft enige uren lang in opwin ding verkeerd over het zoekraken van een handgranaat, die vermoedelijk in handen van spelende kinderen was terecht gekomen. Aan de rand van dit stadsdeel werd bij werkzaamheden door een der werklieden een handgranaat, een z.g. ciergranaat, gevonden. De vinder bedekte het gevaarlijke projectiel met een deksel en ging de politie waarschuwen. Toen hij terugkeerde was evenwel de granaat verdwenen. Daar vermoed werd, dat kinderen uit de buurt, die geregeld op dit ter rein spelen, zich er mee uit de voe ten hadden gemaakt, ging de politie onmiddellijk de gehele buurt alar meren. Niemand kwam evenwel de granaat terugbrengen. Toen men evenwel later het terreini nog eens ging inspecteren, werd het projectiel, nu gedeukt, teruggevon den. Men neemt aan, dat kinderen met het gevaarlijke tuig zijn gaan spelen, onbewust van het gevaar dat hen boven het hoofd hing. Bang ge worden door de waarschuwingen moeten zij later het projectiel heb ben weggeworpen. Dieven waagden hun leven Koper gestolen van hoogspanningen In samenwerking met de rijks politie te Diemen heeft de politie te Amsterdam drie Amsterdammers ge arresteerd, die vorig jaar en dit jaar in totaal 2100 meter koperdraad heb ben ontvreemd ten nedele van de Pegus te Utrecht en het Amsterdam se G.E.B. Uitwisseling van electrici- teit tussen Utrecht en de hoofdstad was langzamerhand onmogelijk ge- worgden, aangezien het hoogspan ningsnet steeds defect was. Hierdoor kwam de voorziening van Amster dam in gevaar, terwijl de dieven ook him leven op het apel zetten. De gearresteerden zijn een 33-ja- rige koopman, een 20-jarige lasser en een 24-jarige bankwerker. De waarde van het gestolen koper be draagt 2000,maar de schade voor de twee electriciteitsbedrijven is aanmerkelijk groter. Honderd kilo koper kon worden achterhaald. KLM-VLIEGTUIG GELEIDDE SKYMASTER Een toestel van de K.L.M. heeft Vrijdagavond een Skymaster van de Amerikaanse luchtmacht, die geseind had, dat één der motoren buiten werking was, tot Prestwick bege leid, waar de Skymaster veilig landde. In de Skymaster bevonden zich 29 pasagiers, onder wie elf kinderen. Brise vliegtuigen zochten boven de Atlantische Oceaan naar de Skyymas- ter na ontvangst van het bericht der motorstoring, doch voordat zij het toestel, dat op weg was naar Prest- tvick, hadden gevonden, kwam het toestel van de K.L.M. de Skymaster tegen en verleende het geleide. Gewonden uit Korea Weer arriveerden gistermiddag op het vliegveld Valkenburg gewonde Nederlandse militairen, ditmaal acht in getal. Om ongeveer 3 uur daalde de regerings-Dakota uit Engeland voor het platform. Kolonel J. Da- niëls sprak hen namens de minis ter van Oorlog en de chef van de generale staf hartelijk toe en spelde de mannen het kruis .,Voor Recht en vrijheid" op de borst. De comman dant van de groep, de eerste luite nant De Haas, vertelde ons tijdens een kort onderhoud, dat hij in Juni van het vorige jaar naar Korea was vertrokken. Zij hadden voortdurend in de eerste linies gevochten, maar de grootste moeilijkheden ondervon den zij in October bij het Mondong- Ni-dal. Daar werden 12 Nederlan ders gedood en 65 gewond. Op de vraag of hij nog terug wilde gaan, antwoordde hij ontkennend. Vol lof was hij over de behandeling door de Amerikanen. Ook in de hospitalen, waar zij waren verpleegd, hadden zij het zeer goed gehad. In hoger beroep concludeerde de pfocureur-generaal tot bevestiging van het vonnis tegen de 40-jarige fabrieksarbeider P. A. v. d. K. uit Nootdorp. De rechtbank had hem tot 1 maand gevangenisstraf veroor deeld wegens mishandeling van G. C. v. 't W., wiens kunstgebit in tweeën werd geslagen, v. d. K. verkeerde enigszins onder invloed van sterke drank. Uitspraak 7 Maart. BINNENLAND. Een groep van bijna honderd leerlingen van de Academie van Beeldende Kunsten te 'sHage toon de zich vanmorgen zo ontevreden over een gehouden controle op de betaling van het lesgeld, dat zij en bloc een bioscoopje gingen pikken, 's Middags hervatten zij de lessen weer. De politie te Amsterdam heeft zich gisternacht, op verzoek van de buren, toegang verschaft tot de wo ning van een 64-jarige man in een huis aan de Haarlemmer Houttuinen. Men trof de man dood aan. Vijf da gen geleden was hij van de stoep voor zijn huis gevallen, maar had toen iedere hulp geweigerd. Een Franse wijnhal is gisteren in het Franse reisbureau aan het Rokin in Amsterdam geopend. Het initiatief daartoe is uitgegaan van het Franse nationale comité voor de propaganda van de wijn. R.K. Vrouwenbeweging Zoeterwoude vierde haar zilveren feest Drie jubilaressen werden gehuldigd Alle genodigden hadden de vrien-1 Mevr. Lommerse-van Buuren is tot delijke uitnodiging van de R.K. Vrou- haar vertrek naar Hazerswoude de wenbeweging aanvaard, want men zeer verdienstelijke penningmeeste- wist het zou een spontane, ongedwon gen viering zijn met een gezelligheid en huiselijke sfeer zoals alleen vrou wen kunnen bereiden, een feest waarop aan alle gasten „elk wat wils" zou worden geboden; iedereen vond het prettig aanwezig te zijn om be langstelling te tonen voor het schone werk al die jaren gedaan. De R.K. Vrouwenbeweging omvat elke staat en stand en zo mocht de presidente, mevr. G. Schouten-Krom, vreugdevol, nu als gastvrouw, als hare gasten hartelijk begroeten: De ken Bont, prior Snabel, pastoor Kla verweiden, kapelaan Nieuwenhuizen, pater van Beurdeni, burgemeester Smeets, de volledige vertegenwoordi ging van de standsorganisaties, alle leden en zeer vele echtgenoten. In een feestrede brengt de presi dente dank aan God voor de wasdom aan het plantje, dat deken Jansen z.g. heeft geplant en waaraan zo vele jon ge priesters vani de Sint Janskerk hebben gewerkt. Dank ook voor de morele steun, vooral door deken Bont, na de hervatting aan het einde van de oorlog met het adviseurschap ge geven. De trouw van de leden aan de vrouwengemeenschap en het zeer veel bereikte op godsdienstig, sociaal en cultureel gebied zijn evenveel re denen tot dankbaarheid en bewijzen van het nut en de behoefte van de R.K. Vrouwenbeweging. Grote dank moet gebracht worden aan het be stuur en bovenal aan de thans jubi- resse geweest en daarna even lof waardig opgevolgd door mevr. van Leeuwen-de Jong. Mevr. Vlasveld van Benten, ook jubilaresse, had gro te verdiensten en is nog steeds vitaal en ijverig. Gevarieerd programma. Na deze rede kwam het klein kunst ensemble „De Varende Zan gers" uit Amsterdam voor het voet licht. Hoewel niet in alle opzichten, was dit optreden een groot succes, waar voor de feestelingen zich dan ook zeer dankbaar toonden. De voordrachtkunstenares Joop Keessen, bij velen hier geen onbe kende meer, gaf zich weer meester lijk in „Jeanne d'Arc", de Schepping en De Witte van Ernst Claes. Haar optreden was telkens weer een hoogtepunt. De sopraan Di-Vièta zong heel schoon o.m. Zonnelied van Cath. van Rennes en het Nonnenkoor. Peter van Zon, tenor, was op zijn best in Schubert-liederen ,en Smart- lied uit Opera Paljas. Beiden zongen ook o.a. heel goed: „Niemand liebt dich so wie ich" van Fr. Léhar en andere operette-duetten. De pianist Jac. van der Bijl oogstte groot suc- voor zijn accompagnement en vrolijke nummers. De balletdansen van Anne Marie Kühne kwamen door onvoldoend dé cor en belichting en muzikale bege leiding ndet zo goed tot hun recht. Frans Jansen, aangekondigd als lerende secretaresse, mevr. A. Paar- vertolker van het vrolijke cabaret en dekooper-Mentink, voor het vijf en levenslied heeft onze bewondering twintig jaar accuraat en stijlvol ver-1 voor de vitaliteit op zijn hoge leef- vullen van het secretariat. tijd en vooral om de goede verzor ging van het aaneenbinden van het programma. Heel leuk was zijn gelegenheids dichtwerk gezongen als inleiding van de huldiging van de drie jubilaressen door hem op het podium gebracht waar zij daverend toegejuicht en toe gezongen elk fraaie exotische plan ten en fruitmanden ten geschenke kregen. Huldiging jubilaressen. Deken Bont hield een hartelijke toe spraak om op de eerste plaats mevr. Schouten-Krom te huldigen voor het vervullen vara het presidentschap al die jaren lang. Na dank te hebben ge bracht voor de toewijding van de jubilaressen en de leden, waarvan er zovelen 25 jaar lid zijn, zegt de deken eerlijk, dat er nog wel meer gedaan zou kunnen worden. In krachtige woorden zet spr. uit een, dat de Vrouwenbeweging een grote internationale betekenis heeft en zelfs vertegenwoordigd is in de Verenigde Naties, de Uno. De Paus heeft het zo krachtig voorgehouden, dat de vrouwenbeweging zo ontzag lijk veel goed kan doen voor de we reldvrede. Kardinaal Griffen, de Engelse pri maat, heeft zo duidelijk voorgehou den, dat de vrouwen door hun na tuurlijke aard vara beminnen zoveel tegen de haat kunnen doen. De we reld heeft gebrek aan liefde, aan christelijke charitas. Zeer geestig zegt de deken, de Zoe- terwoudse beweging gekend te heb ben als meisje, haar te zien groeien tot bakers en nu tot de wasdom, waarop een volgend 'uitdijen zeker niet ontsieren zal. Dan weer ernstig wordend zegt de deken, dat de vrou wen hun taak bewust moeten zijn, vaardig zijra in de charitas en besef fen moeten, dat er iets gedaan moet worden als er bij anderen leed ge- 1 leden wordt; de vrouwen in de pa rochie moeten burenhulp verlenen, niet om geld vragen, maar om echt te helpen als een uiting van begrijpen van de plicht tot christelijke naas tenliefde. Dat geve God, zo besluit de deken zijn indrukwekkende slot rede. Als echte gastvrouwen schonken de vrouwen heerlijke koffie en werd de gasten fijn gebak geserveerd. Het heerlijk feest in de puntjes verzorgd tot het einde toe was te elf uur geëindigd. ALPHEN AAN DEN RIJN ZANGERS NAAR DE FILM De leden van Schola Cantorum en het Parochiaal Kerkkoor werden Vrijdagavond in de Sint-Josephzaal verrast op een filmavond. Deze film avond, welke roede door echtgeno ten, verloofden of huisgenoten der leden werd bijgewoond, was een ver lengstuk van het Sint-Ceciliafeest, dat in November reeds was gevierd, eveneens met een film als hoofd schotel. Dit keer draaide, behalve wereldnieuws en een muzikale film met natuuropnamen, de film „De blauwe lantaarn" Het was een rolprent vol sensationele achtervol gingen, botsende auto's, fluitende kogels en neerzijgende slachtoffers. De vorige keer was er nogal wat critiek geoefend op de filmkeuze toen die viel op het grootse kleuren- filmwerk over het leven van Chopin. Welke keuze meer te waarderen viel in het kader van een zangersfeest, la ten wij gaarne aan de toeschouwers ter beoordeling. De films werden ge draaid door Foto „Lux" alhier. Van deze gelegenheid maakte de Deken gebruik om een hartelijk af- i Het lijkt ons een gelukkige maatregel van het bestuur van de Proeftuin om de vergaderingen te houden beurtelings ira de verschillende centra van tuinderij en zijn werk meer bekendheid te geven, en daardoor bij de le den meer interesse op te wekken voor dit belangrijke werk was op geen betere manier te bereiken. rijke product snijbonen werden proe ven genomen met telen bij stokken en bij touw. Op de proeftuin was de kwaliteit en opbrengst het beste met touw. In de tuinderspractijk werden echter weer andere resultaten ge meld. Voor een goed advies is de praktijk nog onvoldoende. Daarom zal nu op het Ter Aars bedrijf van de heer D. den Haan met een vijftal snijbonenrassen proeven worden ge nomen. Met penen worden proeven genomen om de eigenschap der vlies loosheid over te brengen op de Veen- se peul. Ook hiervan worden op het bedrijf van D. dera Haan 39 peulense lecties als proef uitgezet. Bij komkommers hebben de ent- proeven bij bestrijding van Fusarium en vruchtvuur goede resultaten opge leverd. Met bloemkool werden proe ven genomen ter bestrijding van de koolvlieg en klemhart. Verder zijn proeven genomen met prei, witlof, wortelen en frambozen. Ook was er een belangrijke teeltproef genomen met de ligging van dubbele rijen. Ge bleken was over twee jarera, dat de ligging Noord-Zuid, of Oost-West ge lijke uitkomsten gaf. Proefplan 1952. Hierna gaf ir. P. Delver een over zicht van het proefplan 1952. Op het programma staan proeven met plat- glas, ook richtingproef. Verder teelt van spinazie met als nateelt poste lein, proeven met witlof, en entproe- vén met meloenen op verschillende rassenonderstammen. Verder ver warmingspro even met verschillende broeimest en ondergrondse buizen, veredelingsproeven met komkommers en mogelijk met zeven Amerikaanse meloenenrassen. VollegrondTproeven en bemestings- proeven met bloemkool, spinazie en Savoyekool. Mogelijk kojmt er in de Veenstreek nog een proefveld voor pepermunt. Op een gestelde vraag of men het bestrijdingsmiddel al gevonden heeft tegen steengrauw in de snijboraen moest, helaas, nog geantwoord wor den, dat men dit nog niet kent. Even min nog tegen virusziekte in de augurken. De voorz. raadt de tuinders aan zelf eens naar de proeftuin te kom'en en de proeven te bezichtigen. De aftredende bestuursleden Kem- pers te Amsterdam, van Sente te Vinkeveen en Frakking te Naarden, werden bij acclamatie herkozen. De rondvraag levert geen belang rijke bespreking meer op en dan wordt vertoond de klank-kleurenfilm „Met de grondboor op zoek naar ver leden en heden" van het Proefstation voor groenten- en fruitteelt onder glas te Naaldwijk. Ir. v. d. Kloes gaf voor de vertoning van deze zeer in teressante film een verklarende in leiding. Hierna werd nog vertoond de kleurenfilm Bloemencorso 1951 van het Corso-comité te Aalsmeer. Daarmede kwam het einde van deze zeer geslaagde avond. Groot program voor 1952 Uit verschillende plaatsen uit het district waren belangstellenden en leden in het Parochiehuis te Lan geraar bijeengekomen. De voorz., de heer Bakker, ging in op de vraag: „Wat hebben wij aan een proeftuin?', nu we een tijd be leven, waarin de oogst die ons het bestaan moet geven vaak tot een pro bleem is geworden. Het doordraaien van de producten in de tuinbouw is een ramp. Ook door ziekte en plagen in de gewassen gaan veel van de pro ducten verloren. Eis is, dat onze kwa liteit altijd hoger en beter wordt. Hieraan moet alle aandacht worden besteed, en om dat te bereiken is het werk op de proeftuin onontbeerlijk. De heer J. v. Rossum gaf een fi nancieel verslag. De inkomsten wa ren niet ongunstig geweest. De uitga ven echter waren boven de begro ting. Hoewel er een klein tekort was, is de financiële positie niet veront rustend. Over 1950 was nog een extra subsidie ontvangen van 5000.De begroting voor 1952 bedraagt 68.000, die van het bouwfonds 24.000. De Rijkstuinbouwconsulent ir. G. W. v. d. Helm, dir. van de proeftuin, gaf een verslag over de genomen proeven der twee laatste jaren. Spr. deelde mede, dat een jaarver slag niet is verschenen, omdat de voornaamste resultaten steeds ver meld worden in het voorlichtingsblad. Daarna werden de verschillende proeven besproken, allereerst met glasaardbeien. Een bemestingsproef is genomen met organische- en met kunstmeststoffen. Verwelkingsziekte. Voorts augurken, welke vooral voor Roelofarendsveen en Ter Aar van be lang zijn. De gevreesre verwelkings ziekte wordt in Roelofarendsveen veroorzaakt door een grondschimmel, in Ter Aar is het een virusziekte. De bestrijding is dus zeer verschillend. In R.A.veen kan enten goede resul taten geven. In Ter Aar kan men mo gelijk met het telen van bepaalde rassen tot goede resultaten komen. Voor stambohen werden bemestirags- proeven genomen. Voor het belang- scheidswoord te richten tot de heer M, W. v. d. Linden, voor diens diens ten in de 31 jaren van zijn verblijf in de St. Bonifaciusparochie aan het kerkelijk en verenigingsleven be toond, heel in het bijzonder als lid van het kerkkoor. Zoals bekend is de heer v. d. Linden met promotie over geplaatst naar het station te Weert. (L.) .Tijdens de pauze werden verver singen aangeboden. GEBREK AAN BURGERZIN De burgerzinlening van Alphen a. d. Rijn is mislukt. In plaats van het beoogde bedrag ad 1 millioen, is nl. in totaal 85.500 binnengeko men, hetgeen nog niet voldoende is voor 9 woningen. BODEGRAVEN Rectificatie Het verslag van de simultaan seance door dr Euwe is gisteren door een vergissing onder het kopje Roelofarendsveen geplaatst. MÉÉR DAN EEN HALF MILLIOEN GEZINNEN GENIET ELKE WEEK VAN „MARGRIET"!... GEEN WONDER: Met diep leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van onze vriend en medewerker H. C. WESSELIUS Zijn nagedachtenis zal bij ons in herinnering blijven. De Directie en Personeel, C. VAN LENT en ZONEN. De Kaag. 22 Febr. 1952. Vooi* de vele blijken van deelneming na het overlij den van onze onvergetelij ke Man. Vader, Behuwd- en Grootvader betoond, betuigen wij U onze oprefihte dank. Mevrouw de Wed. W. E. ROSKAMP— VELTHUIJZEN Leiden, Febr. 1952. Morsweg 29. 7552 Het is mij onmogelijk om ieder persoonlijk te be danken. Daarom langs deze weg aan eenieder mijn op rechte dank voor hun be langstelling en prachtige cadeaux, bij gelegenheid van mijn afscheid, op 19 Februari jl. als wijkver pleegster van Warmond. Ook voor de talrijke feli citaties bij het ontvangen van mijn koninklijke on derscheiding mijn hartelij ke dank l9 Februari 1952 is een onvergetelijke dag voor mij geworden! Zr. P. J. TEMPELAAR. Waïmond. Oogartsen GOEKOOP Praktijk hervat Part. spreekuur Hoogl. Kerkgracht 22. Ziekenfondsspreekuur: Diaconessenhuis. 7545 „Een waag, zeg zo'n nieuwe blouse voor het eerst te wassen!" „Ja, vroeger vond ik dat ook omdat dan het nieuwe er meteen af was" „Vroeger? Wat bedoel je?" „Tegenwoordig heb ik n.l. een fantas tische hulp. LodalientjeDie kan ik zoiets gerust toevertrouwen." Lodalientje: Lodaline is het ideale wasmiddel voor wol, nylon, ztfde, kunstzijde e.d. Het tast de vezel niet aan en de kleuren blijven fris. Maar mjjn raad is toch altjjd: neem vooraf een kleurproefje want bet kón eens slecht geverfd zjjn. Natuurlijk geschikt voor alles en nog wat,... inplaats van een (speciaal) pakje voor dit en een (speciaal) pakje voor datDaarom is LODALINE zo-goedkoop. ct. PERSONEEL fg Gevraagd: R. K. Leer lingverkoopster, branche manufacturen, mode-arïi- kelen. Niet beneden 16 jaar Brieven met opgave van fg Met 1 Mei gevraagd R. K. Boerenknecht of ar beider, goed kunnende melken bii C. W. Pennings Vennemeer. Oud-Ade. 2471 fg Net meiaje gevraagd P. van Velzen. Pastoor van der Plaatstraat 31, Rijp- wetering. 7550 fg Biedt zich aan net R.K. meisje, 21 jaar, acht zich bekwaam als hulp voor winkel of huishouding. Br. onder letter P aan R. Paauw. Kantoorboekhan del, Roelofarendsveen. fg Gevraagd flinke jongen voor de bloemisterij André Elstgeest, Zuideinde no. 89, Roelofarendsveen. 2485 fg Gevraagd net R. K. meisje voor d. en n.. voor de huishouding bij brood- en banketbakkerij J. Th. v. d. Krogt. v. Zuylen van Nijeveltstraat 350, Wasse naar. Tel. 3778. 7559 fg Gevraagd met 1 Mei een R. K. aankomende boeren, knecht, goed kunn. mel ken bij H. C. v. d. Geest, Zi.jldi.jk 10. Warmond. 7568 fg Gevraagd in gezin met 4 kinderen een beschaafd R. K. Dienstmeisje voor dag en nacht, die goed kan werken. Hoog loon en goe de behandeling. Br. onder no. 2492 bureau van dit bl. fg Biedt zich aan met Mei net R. K. Meisje. 19 jaar. in gezin met kinderen, liefst omgeving Zoeter- meer. Br. onder no. 7558 aan agent van dit blad te Zoetermeer. fg Voor direct gevraagd eerlijk net R. K. Meisje, boven 20 jaar. in zakenge- zin met kinderen. Gewend zelfstandig te werken voor d er. n. Huiselijk verkeer en hoog loon. Br. onder no 7573 bur. van dit blad. AANGEBODEN fg Gitaren 1.per week Accordeons 2.50 per week uw eigendom. Les op alle instrumenten. Vraagt gra tis prospectus. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358. 955 fg Te koop aangeboden- 1500 takkenbossen, ook in gedeelten. Verkrijgbaar bij J. J. van Lijden, Vissers weg 6. Hoogmade. Te koop: Palen ien planken van afbraak bij Th. v. d. Weijden, Pické- straat 6, Noord wijk. 7528 fg Vruchtbomen te koop. Comtesse de Paris, Beurré Hardy, en Bon Louise d'Avranche enz. J. Borst, Hubrechtstraat 10, Leider dorp. 2463 fg Te koop ongeveer 10.000 mooie slaplanten: Meikoningin. J. van Die- men, Zuideinde 119. Roe^ lofarendsveen. 2465 fg Brandk., schrijfm., fels, geijsers, pracht schrijfmachines, brand kast, ovale antieke maho nie tafel baden, geijsers, linnenkasten 4 kamers linoleum, kleed, haarden, ledikanten, matrassen, bu reaux enz. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht Tele foon 22150. fg Graszoden te koop. Graszoden bij grote en kleine hoeveelheden. J. J. Philippo. Ambonstraat 12, Tel. 31512 en J. L. Philip po. Irenestraat 6a. 2469 fg Te koop wegens over compleet nieuw theemeu bel en een in prima staat verkerende koffergramo- foon merk „Odeon". Br. onder no. 7561 bureau van dit blad. fg Rijwielen. Prima Da mes-, Heren en klein mo del rijwiel, meisjes- en jon. gensfijwiel, leeftijd 514 jaar en een Fongers meis- ;esrijwiel leeftijd 8 jaar, _levendaal 47, hoek Oran- jeboomstraat. Leiden. 2474 fg Populieren poten. Te koop Populieren Poten. C. v. d. Berg, van Hemessen- kaae 42, Woubrugge. 2488 fg Zinken bad, geijser, pracht kolenfornuis, hand naaimachine 20, 1 pers. ledikanten 10, 1 pers. ka pok matrassen 20, schrijf, bureaux, gaskachels, hang- boekenrekje dienstbode- kastjes. koffer, 2-pits gas stellen, keukentafels. Jan Pluym, Hooigracht no. 51. tel.'25955. 2462 Aangeboden: Herenrii- wiel in prima staat. S. Prevoo, Zijlsingel no. 30 te Leiden. 2454 fg Zwarte grond, veen, verkrijgbaar bii Th. War merdam. Loosterweg 51, Voorhout, aan vaarwater. fg Te koop: moderne stoe len met twee fauteuils 65 2 pers. 3-deng bedstel f 35 1 pers. 17.50. ledikanten 9.opklapbed f 17.50 grote en kleine rijwielen 17.50 en f 25. Handnaai machine 47.50, Hooigr. 55 (Geen winkelhuis). fg Pieterse, stoelen voor kamer en keuken, club fauteuils. armstoelen enz. vanaf 2.50 per stuk, 2 pers. hout ledikant 10, 2 pers. spiraal 15. Watertje Tel. 290. Zoeterwoude. fg Portable schrijfmachine aangeboden tegen elk aan nemelijk bod. Te bez. Rijns burgerweg 169, bij voor keur 's middags. 7560 fg Te koop 2000 Essen bo nenstaken voor 50, de duizend a contant bii G. J. v. d. Hoorn Azn., Lange- raarseweg 97. 7554 GEVRAAGD fg Per 1 Maart door ana- lyste gezocht zitkamer plus kleine slaapkamer, plus kookgelegenheid. Br. on der no. 2486 bureau van dit blad. fg Gevraagd tuinb. teelt- verg. punt 4 en 7. Hoeveel heid en prijs. c.v. N. Bak ker Hzn.. Roelofarends veen, tel. 4S7-K 1713. 7412 fg Piano of vleugel en een orgel te koop gevraagd door muziekvereniging. Br met opgaaf van merk, kleur en prijs onder ito. 2487 bureau van dit blad. fg H.H. Tuinders. Ge vraagd spit. en delfwerk. Ook tuintjes. Br. onder no 2455 bureau van dit blad. W0NINGRUIL fg Woningruil. Aangebo den heel hüis. bev. 4 k. en 2 kab. en achtertuin. Gevr. bovenh. met balkon, en zolder. Besl. aparte op gang. Br. onder no. 2475 bur. van dit 'blad. fg Woningruil. Zonnig bo venhuis Prof. wijk, bev. kamer, enz., keuk., 2 slaap kamers balkon, vliering, ruilen tegen grote huis in Le'den of Oegstgeest. Br. onder no. 2473 bureau van dit blad. 2473 fg Woningruil: Haarlem Leiden. Aangeboden te Haarlem vrij benedenhuis suite, serre, sl.k., keuken en achtertuin op goede stand, bij het station. Gevr. soortgel. ben. of bov. wo ning te Leiden, van Breu- kelen Parklaan 61, Haar lem. 2482 Voor •li: programma's reglementen convocaties biuetten n.v. De LeidscheCevrut PAPENGRACHT 32. LEIDEN

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10