Sneeuw en regen spelbrekers bij de veldspelen Goede overwinning van Ajax UVS behaalde 3-1 zege op verbeten strijdend VUC twtlow van dQmV. Voetballers, die hun geld waard zijn MAANDAG 11 FEBRUARI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Sneeuw in het Zuiden, Oosten en Noorden en regen in het Westen zijn oor zaak geworden, dat slechts een zeer klein gedeelte van het voetbalprogram ma gisteren gespeeld kon worden. Slechts negen van de 23 eerste klas-wed strijden vonden doorgang, reden waarom wij vandaag de competitie-standen achterwege laten. UVS klopte VUC Inmiddels boekte Ajex een fikse 60 zege op de Oosterparkers in Gro ningen, zodat de Ajecieden hun voor sprong op Wageningen nog wat ver stevigd hebben. Het afdelingskam pioenschap kan de Amsterdammers bijna niet meer ontgaan. RCH verloor in deze af deling van Blauw Wit, zodat de Haarlemmers thans met evenveel punten als Wa geningen en Vitesse, welke laatste van Be Quick in Groningen won, op de vierde plaats staan. De grote strijd in de le klasse D tussen VW en PSV eindigde zoals hij begonnen was, zodat de Venlona- ren zich met één punt voorsprong op Hermes DVS, maar ook met 1 wed strijd meer gespeeld, weer op de kop plaatsten. In de 2e klasse B verraste UVS het Haagse VUC door deze club een 31 nederlaag op eigen terrein toe te brengen. Meer dan zich zelf hielp UVS daardoor Coal cn Excelsior Want Coal, dat zelf won met 31 van Fluks, slaagde er 'daardoor eindelijk in VUC van de eerste plaats te ver dringen, welke plaats de Hagenaars sedert het begin van dc competitie in September hadden ingenomen. En Excelsior volgt als goede derde op de ranglijst. De Rotterdammers wonnen zelf met 41 van Unitas, blijven dus evenveel vcrliespunten houden als Coal, want zij hebben een wedstrijd minder gespeeld en hebben daarnaast een verliespunt minder dan VUC, zodat de kans der Hage naars op het kampioenschap een le lijke knauw heeft gekregen. Gouda tenslotte won met 21 van Quick in Den Haag, waarmede de Gouwenaars een goede stap in de richting naar behoud deden. Doal VUC Execelsior 14 UVS 15 Fluks 15 Unitas 15 Schevening. 15 Quick 15 Gouda 16 Leerdam 15 Overmaas 14 15 10 1 4 3 2 9 21 36—21 20 36—26 19 38—21 19 30—24 17 26—22 15 28—33 12 32—27 12 26—34 12 26—37 9 13—27 8 13—27 In de lagere klasseni zijn in totaal slechts elf van de 24 wedstrijden ge speeld. RKAVV cn Roodenburg wonnen in SA, terwijl Blauw Zwart gelijk speel de met Hillegom, zodat de Wassenaar- ders hun voorsprong behielden. In 3B noteerde Wassenaar een prachtige zege: de Zandvoortmeeu- wen werden met 8—2 verslagen. In 4A een 41 zege van ASC op THB en een 42 overwinndng van VVSB op Concordia, terwijl Rouw koop en Lisse puntloos gelijk speel den. Tenslotte verloor Meerburg op eigen terrein met 41 van Oudewa ter in de 4e klasse E. DE UITSLAGEN Eerste klasse A: Dc Volewijckers— Velocitas 52; EDOAGOW 01. Eerste klasse B: Oosterparkers— Ajax 0—6; Blauw Wit—RCH 3—2; WASSENNAAR—ZANDVOORT- M EE UI VEN 8—2. Wassenaar heeft gistermiddag op eigen terrein een sprekende 82- overwinning behaald op Zandvoort- meeuwen, cn daardoor haar positie aan de kop verstevigd. De eerste helft van de wedstrijd gaf een matige strijd te zien. Zand- voortmeeuwen begon met snelle aanvallen, die enkele malen gevaar voor de Wassenaar-vestc oplever den. Daarna was het de beurt aan Wassenaar, dat zich eveneens en kele goede kansen wist te scheppen, waaruit na 11 minuten het eerste doelpunt voortkwam. Bij een -ge vaarlijke aanval werd de bal tot corner gewerkt. En de hoekschop genomen door Jaap Remmerswaal werd door Piet Remmerswaal met een cn onhoudbaar ingeschoten (10). Er volgde weer een periode waarin de bezoekers meer in de aan val waren, maar tot een doelpunt kwam het niet. Na ruim een half uur spelen werd het 20. De Was senaar-rechtsbuiten schoot op doel, de keeper viel op de bal, die blijk baar achter de lijr. was geweest cn de scheidsrechter kende een doel punt toe, een beslissing, waartegen dc spelers van Zandvoortmeeuwcn hevig protesteerden. Vijf minuten later maakten de bezoekers hun eerste tegenpunt. Kort voor rust slaagde P. Remcmrswaal er in, de voorsprong tot 31 te vergroten. Na de rust was Wassenaar in alle opzichten haar tegenstander de baas. Reeds na 2 minuten werd het 41 door J. Remmcrswaal, die door de verdediging heenbrak en de keeper kansloos sloeg. Vier minuten daar na zette de Wassenaar-voorhoede een aanval op, die werd besloten met een tam schot van Weezenaar, dat dc keeper evenwel liet glippen (5i). Vrijwel in dezelfde minuut werd een scherpe voorzet van de Zandvoortse rechtsbuiten fraai inge kopt, waardoor de stand 52 werd. Een ver schot van midvoor Weeze- aaar verdween precies onder de lat ;62), uit een bijzonder fraaie aan bal maakte Houps onhoudbaar 7—2 mi linksbuiten P. Adam maakte het ichttal vol (82). Be Quick (Gr.)Vitesse 03. Eerste klasse C: DHCNAC 4—2; ADO—BW 1—2; Feijenoord—SW 6—2. Eerste klasse D: WV-PSV 0-6. Tweede klasse A: HWVienden- sdhaar 14; ONAEBOH 16. Tweede klasse B: QuickGouda 1—2; Fluks—Coal 1—3; Excelsior— Unitas 4—1; VUC—UVS 1—3. Derde klasse A: VIOSRKAW 27; RoodenburgTYBB 32; De PostduivenRijswijk sch. n.o.; Hil legomBlauw Zwart 11. Derde klasse B: WassenaarZand voortmeeuwcn 82; HBCGDA 30; WesterkwartierLaakkwar tier 24. Vierde klasse A: ASC—THB 4—1: IHiHi VVSBConcordia (H.) 42; Rouw-1 gasten, weet Rodenburg stand te koopLisse 00. houden en zelfs nog enkele kansen Vierde klasse E: UNIOGouderak te missen. Twee kostbare puntjes 21; MeerburgOudewater 14. I voor de thuisclub, ROODENBURG—TYBB 3—2. Ondanks het gemis van enkele prominente spelers, heeft de jonge ploeg van Roodenburg door enthou siasme veel goed gemaakt en een verdiende overwinning weten te be halen. Op een zwaar en moeilijk te be spelen terrein waren de gasten tech nisch beter, maar wist de thuisclub door enthousiasme veel te vergoeden. Wel waren de aanvallen van TYBB iets gevaarlijker, echter bleek de Roodenburg-achterhoede in prima conditie zodat doelpunten uitbleven. Na ongeveer 25 min. spelen een af geslagen aanval, waarbij de Klerk hoog voor 't doel weet te plaatsen, de Haarlemse keeper mist en Ouwer- kerk gemakkelijk kan doelpunten (10). 10 min. voor rust weten de gasten door Snoeks gelijk te maken (11) waarna even voor tijd Hey- mans zijn club de leiding hergeeft (2—1). In de tweede helft is TYBB vrijwel steeds gevaarlijker geweest, echter zonder .succes. Een foutje van doel man Bakker brengt beide puntjes nogmaals op gelijke voet (22), waarna direct hierop Heymans z'n tweede doelpunt wist te maken (3 2). Ondanks verwoede aanvallen der TpOEN DE WEDSTRIJD V. U. C.U. V. S. precies een half uur oud was, haalde de Hagenaar die voor het scoringsbord zorgde, met een trooste loos gebaar de nul van „tegen' weg om er het cijfer een voor in de plaats te hangen. De Leidse supportersschaar begeleidde deze handeling met een soort Indianengebrul en was zich zeer zeker niet bewust van de ongelofelijk benauwde periode welke doorgeworsteld moest worden alvorens de twee kostbare puntjes officiéél Leids eigendom waren. zijn been en kort voor de scheids rechter voor rusten floot, verliet hij het veld, om zijn plaats af te staan aan Azier. Dat een 10 voorsprong niet veel is, werd duidelijk zodra de tweede helft begonnen was. Ondanks de fel le wind en de sneeuwval, welke om- Benauwde 2e helft Het was De Wolf, die dit eerste doelpunt voor zijn rekening nam. Na een pittige aanval, die besloten werd met een hoge voorzet van Verhoogt nam hij dc bal op het hoofd, waarna de geweldige duik van de Haagse doelman in de linker benedenhoek geen redding meer kon brengen. Een schitterend doelpunt en tevens een verdiende beloning voor het zwoe gen van de Blauw Witten (01). Het was direct na de aanvang van de wedstrijd reeds te bemerken, dat er twee ploegen in het veld stonden, die wisten, hoe er gevochten zou moeten worden voor de kampioens kansen. Bij zulke belangrijke ont moetingen is de eerste klap vaak een daalder waard en soms nog meer. Daarom trok er een huivering door de Leidse gelederen, toen na vijf minuten VUC een indirecte vrije trap kreeg te nemen op enkele me ters van v. Puttens doel Het gehele elftal ging echter op de doellijn staan en het vinnige schot van Smit ketste af op een UVS-been. UVS was in de eerste helft het meest in de aanval, maar zij had moeite om die meerderheid in een doelpunt tot uitdrukking te bren gen. Het korto spel was voor de ver dediging der Hagenaars gemakkelijk onder controle te krijgen en wan neer men het met open aanvallen probeerde, werd meestal met succes de buitenspelval gebruikt. Na het eerste doelpunt van De Wolf gooide VUC er een schepje op, maar met haar groter enthousiasme verwaarloosde zij vaak de dekking. Eenmaal was de doelpaal zo vrien delijk om een handje te helpen, maar vlak daarna kreeg Oostrom een fraaie kans, die hij helaas niet wist te benutten. Wellicht was dit te wij ten aan zijn blessure. Hij liep met een geweldig plakkaat pleisters op VIOS—RKAW 2—7. Na de aftrap was Vios, die met 4 invallers moest uitkomen, zeer ac tief en heeft daardoor geruime tijd het veld beheerst. Zij heeft herhaal de malen heel goede kansen gehad omdat de verdediging van de Leid- schendammers wel wat te wensen liet. Vooral door dit laatste kreeg de keeper van AW de handen vol maar hoewel hij voor het eerst (op proef) in het eerste elftal speelde, heeft hij zich heel goed gehouden. Toen AW zich wat had ingespeeld ging zij tot de aanval over. Piet Hakkaart gaf van rechtsbuiten op behendige wijze over. De Haagse kee per liep een weinig uit, maar Cor van Dorp was hem te vlug af en schoot in (01). AW bleef ook daarna in goede positie, maar toen Vos uitbrak, hadden de Hagenaars vrij spel. Uit een ongetwijfeld bui ten-spel positie plaatste Vios de bal naar dc middenspeler Vink, die hiaar netaan inschoot. Er was wel twijfel aan de echtheid van dit doel punt, dat de scheidsrechter op ge zag van de grensrechter toekende (1—1). AW nam daaruit het besluit om stevig door te spelen. Vele goede kansen liet zij echter onbenut tot dat Piet Hakkaart op het hoofd van Van Oosten plaatste, die met een schitterende kopbal de stand op 13 bracht. Na de rust pakte Vios weer flink aan en reeds dadelijk plaatste Vink de bal in het net (23). Daarna komt Vios mode door de sneeuwvla gen in de minderheid terwijl AW lustig doorspeelt. Frans Hakkaart weet enige spelers te passeren en de stand wordt 24. Tot 3 maal toe is het nu weer Piet Hakkaart, die deze middag goed op dreef was, en tel kens de bal zo weet op te brengen, dat achtereenvolgens van Oosten en 2 maal Cor van Dorp de bal in het net kunnen plaatsen. Daardoor werd dc stand gebracht op 27 en heeft RKAW door deze verdiende over winning 18 punten behaald uit 15 wedstrijden HILLEGOM—BLAUW ZWART 1—L Blauw Zwart, dat gistermiddag, vergezeld van ongeveer 500 suppor ters in 15 autobussen een bezoek bracht aan Hillegom, heeft de pun ten gedeeld in een 11 gelijk spel, waardoor de voorsprong van een 6-tal punten op deze tegenstander behouden bleef, een resultaat, waarmee beide ploegen tevreden kunnen zijn. Het veld was glad en dat maakte goed en snel voetbal vrijwel onmo gelijk. Toch werden er in de eerste helft van beide kanten diverse goe de aanvallen opgezet. Blauw Zwart speelde in deze eerste helft tegen de wind in. De stand bleef blanco gedurende de eerste drie kwartier. Vijf minu ten voor oe rust leek het er even op, alsof de gastneren de leiding zouden nemen, eer. hard schot van een der Hillegomse voorhoedespelers stuitte terug van het lichaam van keeper van Leeuwen, die het leer daarna nog juist op tijd onder con trole* kon krijgen. In de tweede helft kwam na 14 minuten eindelijk net eerste doel- p«jit. Wils gaf de bal door naar Piet van Rh\jn en deze spelei gaf de doel man der tegenstanders met een hoog schot, dat via de enderkant van de •at in he* net verdween, het nakij ken. Kort daarna was het wéér van Rhijn, die een schot loste, dat ech ter juist vóór het verlaten doel langs ging. En nadat een volgende poging van Blauw Zw-art, om de voorsprong te vergroten op een schot tegen de lat wa, uitgelopen maakte Hillegom gelijk Hoor haar spil (1-1). Hillegom ontketende een offen sief, dat de Blauw Zwart-verdedi- ging gelegenheid gaf haar goede vorm te tonen. Kort voor het einde moest P. v. Rhijn wegens een blessure vervan gen worden door C Remmerswaal. Aanvoerde- C. Heemskerx had een ongeluksmiddag want hij kreeg en kele malen een hard schot tegen de maag. Over de organisatie van het bus- vervter door de supportersvereni ging Blauw Zwart, had iedereen veel lof.' standigheden nu niet bepaald aan lokkelijk zijn voor een partij voet bal, ging VUC tot een offensief over, dat de Leidenaars een dik half uur in angst en beven bracht. Na drie minuten joeg Rosbergen langs twee Leidse verdedigers en voor v. Put ten, die een goede wedstrijd speel de, kon reageren, was de half mis lukte schuiver tussen zijn benen doorgeglipt om tergend langzaam over de doellijn te rollen (11). Van dat moment af was VUC niet meer te houden. De ene aanval na de andere golfde naar de Leidse ves te en het is aan slecht plaatsen, slecht schieten en stuntelig afwerken te danken, dat v. Putten in deze pe riode niet een keer of vier' de bal uit het net moest halen. Het veld werd door de sneeuw steeds gladder en het had er veel van weg, dat de wedstrijd op boter werd gespeeld in plaats van op een grasmat. Balcontrole scheen onmo gelijk en veel fraais was er niet te zien. Tussen de mislukte VUC-aan- vallen donr gaf de scheidsrechter de verkleumde spelers les in 't ingooien. Toen er ruim een half uur in de tweede helft was gespeeld, kregen de Leidse supporters hoop, dat hun favorieten het zouden houden. Met een gelijkspel had men al dubbel en dwars genoegen genomen, maar toen kreeg Sloos het op zijn heupen. Hij glipperde in zijn eentje langs de üing en kogelde plotseling de bal langs de schot R00yakkers verraste (2—1). De Haarlemse club E. D. O. moest Zondag in A. G. O. V. V. de meerdere erkennen. Met 0-^1 werd zij op eigen terrein door de Apeldoomers versta gen. Tijdens een aanval op het doel der gasten, v. 1. n. r.: Dijkgraaf (A. G. O. V. V.) en zijn clubgenoot Kolk (op de rug gezien), Prins van E.D.O. en doelman Bremer, beiden naar de bal springend en de A G. O. V. V.-ere Jonker en Kruitbos, de laatste op de rug gezien. A.S.C.T.H. B. 4—1. Voor de aanvang heeft de A.S.C.- voorzitter Koopmans Jan de Troye, de sympathieke rood-zwarte center voor hartelijk toegesproken, omdat deze wedstrijd voor de tegenwoor dig te Hilversum wonende speler diens afscheidswedstrijd betekende. Wel worden de banden niet door gesneden, maar hel eerste elftal van deze club zal het voortaan toch zonder De Troye moeten stellen. Een verlies, aangezien hij door zijn tech nisch en tactisch spel zijn plaats al tijd waard was. Met twee doelpun ten liet hij tevens zien, dat ook dit belangrijke onderdeel behoorlijk ver zorgd was Het eerste doelpunt, waarmee hij voor ASC de score opende, was niet zo fraai, doch yormde toch de inleiding voor een welverdiende Leidse zege op de zeer sportief spelende Haarlemmers. Het doelpunt waarmee Freeken de stand op 2—0 bracht, was van beter kwaliteit, want diens kogel van 20 meter afstand belandde in de uiter ste bovenhoek. Na de rust pakte THB aanvanke lijk zeer energiek aan. En nadat eerst de rechtsbinnen hard tegen de lat had geknald, volgde corner op corner. Echter zonder succes. Tot dat toch nog onverwachts een ver volkomen verraste Haagse doelman. VUC gaf zich echter nog niet ge wonnen. Zij zette alle zeilen bij, maar in de Leidse verdediging hield Kantebeen opruiming. Tenslotte was het Verhoogt, die de Haagse illusies definitief wegvaagde door bij een goed opgezette aanval nummer drie in de touwen te jagen. Met deze 31 overwinning mag UVS dubbel en dwars tevreden zijn. Nadien is echter ASC in de aanval geweest. Binnen enkele minuten was de stand 31, toen de hard wer kende Lasander tegen de lat schoot en op de doellijn zwevende bal door een THB'er er in eigen doel ge knald werd. TIIB kreeg geen kans meer het initiatief te hernemen, om dat vrijwel iedere aanval door Riet bergen en Veigel werden afgestopt. Van de Engelse velden Op alle voetbalvelden in het Verenigd Koninkrijk hebben Zaterdagmiddag voor de aanvang der wedstrijden, publiek en spelers staande de nagedach tenis van Koning George VI geëerd. Er werd een minuut stilte in acht ge nomen, waarna men gezamenlijk het bekende lied Abide with me" zong, gevolgd door het „God save the Queen". In Wales lieten mannen en vrou wenkoren zidh horen in prachtige volksliederen. Forest doch een beter doelgemid- delde. Bijna een m'llioen toeschouwers Het weer was koud maar helder, met het gevolg, dat het totaal aan tal toeschouwers hoog was voor de tijd van het jaar. Het bereikte bijna het millioen voor de 46 wedstrijden in de Engelse league. Enkele belangrijke wedstrijden werden gekenmerkt door hoge scores van enkelingen, en in twee gevallen waren er schutters by betrokken voor wie hun clubs grote bedragen hebben betaald. Zo stond Sheffield Wednes day in de thuiswedstrijd tegen Car diff City, welke van vitaal belang was voor de promotie naar de eerste divisie, na de eerste helft met 02 achter. De club miste Derek Dooley, die over een vervaarlijk schot be schikt. en haar supporters waren nu niet bepaald in een opgewekte stem ming. Maar na de rust kreeg Jackie Sewell, de voorwaarts, die Sheffield het recordbedrag van 35.000 pdst ge kost heeft, het op zijn heupen. Hij schoot vier maal raak, terwijl Cardiff, de leider in de tweede divisie, geen enkel doelpunt meer kon maken. Dank zij Sewell is Sheffield opge klommen naar de eerste plaats, met evenveel punten als Cardiff en Notts Verder verrichtte Trever Ford, de Welse international voor wie Sunder land 30.000 pdst. heeft neergeteld, de hattrick iru de wedstrijd tegen Chel sea. Een pikante bijzonderheid is, dat hij bijna voor Chelsea getekend had alvorens hij overging naar Sunder land. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaPorts mouth 20; Charlton AthleticBol ton Wanderers 10; Derby County Liverpool 11; FulhamNew Castle United 1—1; Manchester City Blackpool 00; MiddlesbroughWest Bromwich Albion 01; Preston» North EndManchester United 12; Sun derlandChelsea 41; Tottenham HotspurArsenal 12; Wolverhamp ton WanderersHuddersfield Town 00; BurnleyStoke City 40. Tweede divisie: BrentfordQueens Park Rangers 00; BuryBarnsley 30; Coventry CityWest Ham Uni ted 12; Doncaster RoversNotts Forest 01; EvertonLeicester City 20; Leeds United—Rotherham Uni ted 30; Luton TownHull City 1 1; Notts CountyBlackburn Rovers 01; Sheffield WednesdayCardiff City 42; SouthamptonBir mingham City 20; Swansea Town Sheffield United 3—1. Was het spel aanvankelijk wat pie tepeuterig geweest, nu werden de vleugels De la Bye en Wolterink aan het werk gezet. Het gevolg: een steeds schietende rood-zwarte aan val en een zich wanhopig verdedi gende Haarlemse achterhoede, waar in vooral de doelman schitterde. Het zij gezegd: Vrouwe Fortuna was op zijn hand, want diverse malen kwam lat of paal hem te hulp bij schoten van De la Bije, Vreeken of Lasander. Rustig als altijd zorgde De Troye voor de climax door na een fraaie dribble met een hard schot de eindstand op 41 te bren gen. Een laatste opvoering waarop De Troye met vreugde kan terug zien. V.V.S.B.—CONCORDIA 4—2. Het was aan de verrichtingen van de spelers te merken, dat er vele weken niet was gevoetbald. WSB verscheen in het veld met enkele in vallers en had de vaste wil de in Hillegom geleden nederlaag te wre ken. De eerste phasen van de strijd waren dan ook van WSB Reeds spoedig kwam het eerste doelpunt aan het bord. Een voorzet van Koo- men werd door Warmerdam keurig benut 10. Concordia gaf echter geen krimp en sloeg van zich af maar de aanvallen liepen dood op de WSB-verdediging. De rust brak dan ook aan met een 10 vootspong voor WSB Na de.rust bleek, dat de jeugdige Warmerdam vervangen moest wor den door H. van Paridon. Aanvan kelijk kwam Concordia gevarlijk op zetten en had hun linksbuiten suc ces met een effectbal, die niet vol ledig door de keeper gekeerd kon worden. Het zag er eventjes niet goed uit voor WSB, maar even la ter benutte v. d. Togt een goed aan gegeven bal en scoorde onhoudbaar (2—1). Nu draaide het v/eer voor WEB. Nederstigt bemachtigde de bal op de doeliin en met zijn voorzet werd No. 3 in de touwen gescoord. Kort daarna was het wederom de linksbuiten, die de bal keurig wist vrij te spelen en Koomen behoefde slechts zijn voet uit te steken om er 41 van te maken. WSB deed het nu wat kalmer aan en zo kon Con cordia weer iets in de aanval komen. In de laatste minuut kopte de Con- cordia-midvoor uit een voorzet van links onhoudbaar in (42). ROUWKOOP—LISSE O—0. Rouwkoop kreeg gisteren de Lis- senaren bij zich op bezoek om elkaar onder gure weersomstandigheden te bekampen. Rouwkoop, dat de laat ste tijd verbeten vecht om zich te handhaven, pakte de strijd goed aan en toonde in de eerste helft een zo danig enthousiasme, dat zelfs van een overwicht gesproken kon wor den. Menige aanval op het Lisse- doel, werd goed opgebouwd, maar de voorhoede was nog te onproduc tief om winst te forceren Daarente gen hielden de Lissenaren goed stand onder de druk. Toen de Graaf (Rouwkoop) op 3 meter afstand voor het Lisse-doel kwam. was men er overtuigd, dat een doelpunt zeker was. Jammerlijk slechts plaatste hij de bal naast. In de tweede helft kwam Lisse meer in vorm en moest Rouwkoop alle zeilen bijzetten om de aanvallen van Lisse te weerstaan. Maar ook de pogingen van Lisse om met winst Voorschoten te verlaten, bleven slechts pogingen. Het tempo van de wedstrijd was wel vlot, maar de van weerszijden vaak goed opgezet te aanvallen misten de goede afwer king om resultaat te behalen. Zo kwamen beide ploegen niet tot doel punten en werden de punten broe derlijk LEIDSE VOETBALBOND FOREHOLTE—DOCOS 2—2. In deze spannende wedstrijd heeft de zege de thuisclub steeds toege lachen, doch juist in de laatste mi nuut behaalde Docos een gelijk spel. Tegen de verwachting in, want Fo- reholte, dat met 2 invallers speelde gaf vaak de toon aan. Zelfs drong het de gasten geheel op eigen helft. Tegen wind in scoorde Foreholte na een kwartier voor het eerst. De mid voor passeerde de Docos-verdedi- ging en wist de keeper laag in de hoek te verschalken (10). Toen zette Docos even op en for ceerde enkele corners, doch zonder succes. Weer werd Foreholte actief en beleefde de Docos-verdediging benauwde ogenblikken. Toen dit goed doorstaan was, wist Docos weer enige aanvallen op te bouwen en uit een corner ontstond de gelijk maker (11). In de tweede helft had Foreholte wind mee en speelde dientengevol- ge voorlopig op de Docos-helft. Toch duurde het bijna een kwartier vóór- I dat de Docos-k. moest vissen. Even I buiten het strafschopgebied loste de F.-linksbinnen een schot, waar over de Docos-doelman heen dook (21). Nog was de druk niet afge lopen en dachten we elk ogenblik, dat Foreholte He voorsprong zou ver- I groten. Een doelpunt viel echter juist aan de andere kant. Bij een der I uitvallen van Docos appeleerden de I Foreholte-backs voor vermeend bui- j tenspel en bleven zij staan, met als j gevolg, dat de Docos-linksbinnen zeer gemakkelijk scoorde (22. Toen weer werd afgetrapt, kwam spoedig I het einde. Stompw. BoysLDWS 45. Op een glad veld werd deze wedstrijd on der een vrijwel aanhoudende sneeuw jacht gespeeld. Met de schuinstaande wind mee start LDWS direct met kort aanvalsspel en ofschoon enige kansen te voorschijn komen, wordt door slecht schieten het net niet gevonden. St. Boys staat wat onwennig en weet de vorm niet te vinden. Niet goed opstellen en slecht plaatsen geeft LDWS de gelegenheid in de meerder heid te komen. Tegen de verwachting in neemt St. Boys na een kwartier de leiding uit een corner, waarbij van dichtbij de midvoor de bal in het doel weet te werken (10). In de 30e mi nuut wordt de gelijkmaker van dicht bij ingewerkt (11). In het nog res terende kwartier wordt de stand op gevoerd tot 13 door doelpunten die niet mooi, maar bruikbaar waren. De 2e helft is nog geen 4 minuten oud, of door aarzeling in de Stompw. verde digingslinie wordt no. 4 van LDWS geboren. Met de wind in de rug komt St. Boys toch steeds meer op de LDWS-helft te spelen en is het over wicht van LDWS verdwenen. In de 6e minuut wordt door de St, Boys met een hard schot gedoelpunt, doch om onverklaarbare reden keurt de arbiter dit doelpunt af. Nog geen mi nuut later weet deze.fde speler uit een corner toch het net te vinden (24). LDWS krijgt nu een vol goede moed spelende St. Boys-aanvalslinie voor zich. Ondanks het goede werk van de backs wordt in de 15e minuut door de St. Boys linkshalf met een ver schot het net gevonden (34). Met een gelijkspel voor ogen wordt er nog een schepje opgegooid. Het enthousiasme krijgt echter een klap, als arbiter van Es aan LDWS een strafschop toekent. Waarom? Dit kon den we met geen mogelijkheid ont dekken Maar de stand werd 35. Nog bleven er 26 minuten over om deze achterstand in te halen. St. Boys heeft een korte inzinking, waarin LDWS weer even aan bod komt. De invaller-rechtsbuiten van» St. Boys neemt het 4e doelpunt, een van de weinige mooie doelpunten van deze middag, voor zijn rekening. Vertwij feld vecht St. Boys nog door, doch zonder verder resultaat. Na het eind signaal ontstond meningsverschil tus sen de scheidsrechter en de grens rechter, daar er geen tijd afgetrokken zou zijn voor enkele spelonderbrekin- gen in de 2e helft. De scheidsrechter handhaafde echter zijn ingenomen standpunt. VOLLEYBAL. DE COMPETITIE. De uitslagen der Leidse competitie zijn: Heren 2e klas: HVL 2—Donar 2 30; Stadihuis 2HVL 3 03; Sleu telring 2Donar 2 13; NRM 2 Blyf Fit 1—3. Heren le klas: Donar—Sleutelring 22; Donar'NRM 13; HVL Prof.wijk A 2—2; Stadhuis—Prof.- wijk B 22. Dames: LUW—N. Brunhilde 1 2—2; NRM—Prof.wijk B 3—0; Stad huis—N. Brunh. 2 0—3; Prof.wijk A —NRM 2=—2. Den Haag. Mede door de slechte leiding speelde Prof.wijk 1 gelijk tegen VPSV, dat technisch vei in de minderheid was. De gamestonden waren: 1511, 13 '5, 15—12, 7—15. LUW won verdiend van Olym- pia 1 met 3—0. Het tweede team van Prof.wijk behaalde op Celebes 2 een 31 over winning. Gamestanden: 8ld, 154, 15—13, 15—10. De dames van Prof.wijk speelden tegen RVC lang niet onverdienste lijk maar moesten toch hun meer dere erkennen in de Haagse dames. Uitslag: 0—3, 7—15, 9—15, 12—15. Voor aanstaande week is het vol gende programma vastgesteld: He ren le klas: OVCProf.wijk; Smash —LUW. Dames le klas: Die HaghePro fessorenwij k. Heren res. le klas: Profjwijk 2 RVC 3.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6