Van een man, die eens koning was Woordgevecht rond prijzen van brood en margarine Kalk ir de Raad van Vakcentrelan is ongerust ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De heer SCHILTHUIS (Arb.) vroeg hoe de berekening is van het bedrag van /40 millioen, waarmede het na delig saldo van het Larodbouwegali- *atiefonds zal worden verlaagd. Spr. wilde op korte termijn zien nagegaan of de klacht der bakkers juist is, dat zij ook na de verhoging der brood prijzen nog niet een voldoende belo ning krijgen. Is de minister bereid, zo vroeg hij voorts, om een commissie te benoemen tot het ontwerpen van een plan tot sanering van de kleine bakkersbedrijven? O.m. bepleitto hij de wenselijkheid van oprichting ener P B.O. voor het Bakkersbedrijf. De consequenties der getroffen maatre gelen z(jn naar zijn oordeel voor de kleine veevocderfabrikanten onaan vaardbaar en hij wilde daarvoor een regeling. De heer VAN DE WETERING (C.H.) gaf te kennen, dat hij de strijd voor een rechtvaardige broodprijs zal blijven voortzetten. Voor een rvieuwe commissie zoals de heer Schilthuis wilde zeide hij niets te gevoelen. Men moet de overheid niet overal voor laten zorgen. De becijfering over het broodverbruik achtte spr. onjuist. Hij diende een motie in, waarin de Ka mer als haar oordeel uitspreekt, dat de bakkerij ten spoedigste een brood prijs van het brood, plus redelijke ondernemerswinst, gepaard met een verschillcnrekening. Deze motie is mede ondertekend door de V.V.D. Afwachten. De heer VERKERK (A.R.) was van oordeel, dat de onderncmersfunctie van de bakker door de maatregelen van de minister wordt aangetast en ondermijnd. Alvorens de motie van de heer Van de Wetering te onderte kenen wilde spr. het antwoord van de minister afwachten. Ook hij ge voelde niets voor een nieuw plan zoals de heer Schilthuis wilde. Wantoestand. Dc heer CORNELISSEN (V.V.D.) zeide, dat, wat betreft het verkopen van het volksbrood, aan een reeds jaren bestaande wantoestand radicaal een einde moet worden gemaakt, daarbij opmerkend, dat als men ar beiders zou onderbetalen, men wel anders zou horen. De bakkers is het niet om extra winst te doen, doch om betaling van hun arbeid. Voorts wil de hij invoering van een verschillen- rekeninig. 's Ministers verwachting, dat er meer blank brood zal worden verbruikt, deelde spr. niet. Naar het Oosten. De heer HAKEN (CP.N.) noemde de maatregelen een aantasting van het levenspeil der bevolking. Z.i. zijn de maatregelen alleen van belang voor de speculanten en de oliefabri kanten. Spr. vroeg o.a nog hoe aan de kleine boeren zal worden tege moet gekomen en tenslotte drong hij erop aan zich voor graanaankopen naar het Oosten te richten. De heer DEN HARTOG (V.V.D.) vond de maatregelen oi zich zelf wel aanvaardbaar, doch er zijn ernstige consequenties voor de boeren en er zal z.i. een regeling nodig z:yn om de grove onbillijkheden weg te nemen. Molenaars onbillijk behandeld. De heer BACHG (K.V.P.) meende, dat een aantal fabrikanten, handela ren en molenaars onbillijk is behan deld. Hij sloot zich aan bij de heer Schilthuis, die erop had aangedron gen in alle noden te voorzien, des noods door verhoging van het sub sidie uit het Landbouwegalisatie- fonds. Het broodprijsvraagstuk is nog niet opgelost, maar van een nood toestand mag z.i. niet worden gespro ken. Is er geen andere oplossing dan zal de minister moeten overgaan tot verruiming met een cent van de marge op het regeringsbrood. De heer BIEWENGA (A.R.) vroeg of de prijsverhoging voor bacon mo gelijk is met het oog op de export naar Engeland en of de prijsverho ging in de melk kan worden doorbe rekend. De heer VAN DIS (S.G.) vond de broodprijsverhoging niet gering voor bepaalde groepen. Voor de bakkers zal geen betere toestand ontstaan. Spr. betoogde, dat de bakker een be staan moet kunnen vinden uit zijn arbeid. De heer SUURHOFF (Arb.) zeide o.a. te twijfelen aan de juistheid der cijfers over het broodverbruik Z.i. zou het mogelijk zijn geweest het wit brood in prijs te verhogen. Ter com pensatie leek een verdere verlaging van de prijs van margarine en spijs- vetten gewenst. Kan dat niet dan wilde hij compensatie langs anders weg. De motie-Ven de Wetering be vat z.i. niet wat de vooreteller ver moedelijk bedoelt. De heer KIKKERT (CJJ.) opmer kend, dat het onjuist was de maat regel binnen een distributieperiode te nemen, vroeg of het mogelijk is grote schade te compenseren. Hierna maakte minister MANS- HOLT een begin met zijn rede. Hij zal deze Dinsaag vervolgen. Te kwart voor vijf is de vergade ring gesloten. Tweede Kamer De grotere gezinnen en de kleinere molenaars in 't gedrang Na enige wetsontwerpen van een voudige aard te hebben goedgekeurd is de Tweede Kamer gistermiddag begonnen met de beraadslaging over de brief van 2 Fcbr. 1.1. van de Mi nister van Landbouw betreffende de wijziging van de prijzen voor brood en spijsvetten. Nadelig voor grote gezinnen. De heer ENGELBERTINK (K.V.P.) besprak o.a. de consequenties van de wijziging der subsidies. De gemiddel den van het gezinsverbruik, welke de minister gebruikte in zijn brief, komen naar sprekers oordeel prak tisch niet voor. De minister had reële cijfers moeten gebruiken. De economisch zwakkeren en speciaal de grote gezinnen besteden meer aan brood en minder aan margarine. De ze categorie komt er nu aan tc kort. Spr. vroeg wat dc minister daunaan denkt te doen. Wordt het loonniveau aangepast en wordt de kinderbijslag gewijzigd? Spr. merkte verder op dat de pro ducenten in de agrarische sector de v/eerslag der maatregelen in ernstige mate ondervinden. Met het bedrijfs leven zou z.i. moeten worden over legd wat gedaan kan worden om de bezwaren op te vangen. Voorts vroeg hij overleg met het bedrijfsleven om de spanning tussen veehouderij en gemengde bedrijven te verminderen en om de graanverbouw wiet ongeli miteerd te laten doorgaan ten koste van de verbouw van veevoederge wassen. De bakkers-klachten. het koninklijk bezoek aan de V.S. Koningin Juliana zal tussen haar bezoek aan New York en Washing ton een bezoek brengen aan King ston, aldus heeft de Nederlandse consul-generaal te New York, mr. J. A. G. baron de Vos van Steenwij k, bekend gemaakt. Dit bezoek zal op 5 April worden gebracht tijdens het weekeinde, dat de Koningin als gast bij mevrouw Eleonore Roosevelt hoopt door te brengen in Hyde Park. Kingston herdenkt zijn driehon derdjarig bestaan. Het werd in 1652 ctoor Hollanders gesticht, die de plaats Wiltwyck noemoen Men verwacht, dat Koningin Ju liana een officieuze lede te King ston zal houden. KONINGIN NAAR UTRECHT. H.M. de Koningin zal hedenmid dag te circa vier uur in Utrecht aan komen ter bijwoning van de jaar vergadering van de Nationale Unie der Nederlandse Soroptimistclubs in Esplanade. Soroptimisten zijn leden van een vrouwenvereniging van Amerikaan se oorsprong, die zich als "oei stelt het vervullen van de beroepsplichten op de beste wijze). Wederom: „DE RADMAR" „Jan Lals" haalt bargers van boord De reddingboot „President Jan Leis" is gistermiddag om 1.40 uur uitgevaren naar de gestrande Rad- mar", om in verband met de slecht geworden weersomstandigheden per soneel van de bergingsmij. van boord te halen. De reddingboot keerde om half vier in de haven van Hoek van Hol land terug met in totaal 16 perso nen aan boord, onder wie niet alleen zes man van de bergingamij. doch tevens nog een tiental bemannings leden van de „Radmar". Aan boord van de .Radmar" bevinden zich nu nog 6 personen. WAARSCHIJNLIJK GEEN VORDERING VAN AUTO'S De minister van Oorlog heeft op een brief van de KNAC geantwoora, dat hy verwacht dat vordering van motorvoertuigen ten behoeve van de grote herhalingsoefeningen in het najaar niet nodig zal zijn. Mocht dat evenwel toch het geval z(jn dan zul len alleen vrachtauto's gevorderd worden. As uit Auschwitz naar Nederland Van de zijde van het Comité Her denking Auschwitz wordt meege deeld, dat op 25 Januari tien Neder landers, op uitnodiging van de Pool se verzetsbeweging, in Auschwitz een herdenking hebben bijgewoond van de bevrydmg van de voormalige concentratie-kampen Auschwitz en Birkenau. Bij deze herdenking wa ren twintig delegaties, o.a. uit Frankrijk, Italië, België, Noorwe gen en Denemarken aanwezig. Elke delegatie vulde een urn met as, die was achtergebleven op de plaats, waar de crematoria hun werk hadden gedaan. Vandaag zal meldt „Parool" de Nederlandse delegatie een onder houd hebben met de burgemeester, van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, om te bespreken, op welke wijze aan de door haar meegebrachte urn een waardige plaats zal kunnen worden gegeven. De aardbeienteelt De afdeling Heemskerk van de Hollandse Maatschappij van Land bouw heeft voor de op 23 Februari te Alkmaar te houden jaarvergade ring voorgesteld het aantal extra teeltvergunningen voor aardbeien niet verder uit te breiden. In een toelichting op het voorstel wijst de troffen door verdergaande Engelse maatregelen tot beperking van de import van tuinbouwproducten. Zou dit inderdaad het geval zijn, dan be tekent dit een ramp voor geheel Kennemerland. In verband hiermee acht de afdeling de door haar voor gestelde maatregelen dringend nood zakelijk. GUMMISTOK TEGEN DORIS-MEISJES Een Utrechtse lunchroom gaf gis teravond een aantal dilettanten ge legenheid de zangeres Doris Day te imiteren. Er was een zo grote be langstelling, dat vele honderden mensen niet toegelaten konden wor den. Ze drongen buiten op zodat een overvalwagen van de politie moest uitrukken. Er vielen rake klappen met de gummistok voor de menigte verspreid was. (Parool) toelichting op het voorstel wyst ae afdeling op de mogelijkheid dat de aardbeiencultuur zwaar wordt ge- CHEMISCHE INDUSTRIE N.V. „TRIO if Z«.t.rw w.g 26, LaMtn, Td. 21747-21748 (Advertentie.) Met de oude koningin-Moeder Mary. In de Verenigde Staten, waar de prins even later arriveerde, ging het niet minder stormachtig toe. „Bij de Batterij gingen wy aan land. Ik had intussen onopvallend mijn gastheren opgenomen. Onder hen was een imposante vreemde ling, wiens zwarte snor, zijden hoge hoed en overjas met fluwelen kraan hem in Parijs als een „Boulevardier- zouden hebben gestempeld. In de varwarring was het mij niet moge l#k 's mans naam te verstaan of uit te maken wat z(jn juiste rol was in de phalanx van verwelkomende autoriteiten, maar het was duidelijk, dat hij een persoon van gezag was. Kenners van Amerika in deze perio de zullen deze vreemdeling natuur lijk reeds hebben geïdentificeerd als de befaamde Mr. Grover Whalen, die belast was met de regeling en dat in derdaad ook deed. Met dit personage naast mijn elleboog werd ik stevig voortgeduwd in de richting van een open auto. Tussen de andere hoog- gehoede inzittenden herkende ik tot mijn opluchting een oud vriend van myn familie, mr. Rodman Wanama- ker van Philadelphia. Toen ik mii behoedzaam op de achterbank had neergelaten, vroeg Mr. Whalen, „Zit U goed, prins?" Op mijn geruststel lend gebaar schreeuwde hij, „O. K.. daar gaan we". Een ogenblik later werd ik Broadway op geloodst om het welkom van een stad te erva ren, dat z'n weerga niet vindt waar ook ter wereld. Uitkijkei d in de schaduwrijke, stijl oprijzende kloof van Broadway, ontdekte ik, dat de lucht tussen de hoge gebouwen aan beide zijden van de straat werd ver duisterd door iets dat op een jagen de sneeuwstorm leek. „Wat is dat", vroeg ik aan Mr. Wanamaker, schreeuwend om mij verstaanbaar te maken boven het rumoer uit. „Tikker-lint", schreeuwde hy te rug. Het antwoord was slechts gedeel telijk verstaanbaar, maar wetende dat de wolkenkrabbers in dit gedeel te van New York voornamelijk bezet waren door effectenkantoren, leidde ik daaruit terecht af, dat het sneeuw stormeffect veroorzaakt werd door het gooien van stukgescheurde pa piertjes en lange smalle papierstro ken, waarop beurskoersen worden getikt, uit de ramen van de bovenste verdiepingen. Zo nu en dan vloog er tussen de zich uitrollende papier linten een groter voorwerp, dat met een smak op de straat terecht kwam. Dat was volgens de geruststellende verklaring van Mr. Wanamaker geen reden tot ongerustheid. „Alleen maar stukken van telefoonboeken", schreeuwde hij. „Sommige lui zyn zo verduveld ongeduldig". Dit meester stuk van bijval ter ere van mij was onbeschrijflijk opwindend. Half ver stikt door de benzinestank zat ik ach ter op de auto, buigend en wuivend als een acteur, die voor het voetlicht geroepen wordt Plotseling verminderde het lawaai en dook de wagen vanuit Broadway op in een klein park; in het centrum van dit park stond een twee verdie pingen hoog gebouw van zeer fraaie afmetingen. Dat was het Stadhuis". „IK RAAKTE HEM". Drie en een halve maand na zijn Amerikaanse reis ging de prins op nieuw erop uit en nu naar Australië. Het Australische volk uitte zijn en thousiasme al even hardhandig als het Amerikaanse. „Het volk van Australië", aldus had Mr. Hughes, de eerste minister. Over stijgende werkloosheid en consumptie-beperking rvE RAAD VAN VAKCENTRALEN, bestaande uit C.N.V., K.A.B. en N.V.V., heeft zo deelt hij mede zich heden met een brief tot de de regering gewend, waarin hij blyk geeft van zijn gTote ongerustheid aan gaande de stijging van de werkloosheidscijfers in de laatste maanden. In verschillende bedrijfstakken heeft aldus de brief de werkloosheid een zodanige omvang aangenomen, dat speciale maatregelen vereist zijn. Na een analyse van de ontwikkeling der werkloosheid en de spreiding er van over de verschillende bedrijfstakken, verzoekt de raad van vakcen- tralen de regering de navolgende maatregelen te nemen. 1. Oplossing van de financieringsmoeilijkheden bij de woningbouw. De R.V.V. is van mening, dat de sanering van de betalingsbalans than3 zo ver gevorderd is, dat thans wegens het niet in voldoende mate functionneren van de kapitaalmarkt, de financiering van de uitvoering van het verhoogde woningbouwprogramma door het Rijk zelf verantwoord moet worden ge acht. De Raad laat in het midden of deze financiering door het Rijk zal dienen te geschieden uit het tegenwaardefonds van de Marshall-hulp dan wel via voorschotten ex artikelen 56 en 57 van de Woningwet. In verband met de ontwikkeling van de woningbouw acht de Raad het gewenst ten spoedigste de bestudering van het vraagstuk der huren ter hand te nemen. 2. De Raad stelt voor een versnelde uitvoering van de streekplannen ter bestrijding van de werkloosheid voor Zuid-West en Oostelijk Groningen, Oostelijk Friesland, Zuid-Oost Drente, Noord-Oost Overijsel, Oostelijk Friesland, Zuid-Westelijk en Noord-Oostelijk Noord-Brabant en Noordelijk Limburg. De Raad verwacht dat de werkgelegenheid ter plaatse reeds direct in be langrijke mate zal kunnen stijgen door het ter hand nemen van een reeks van openbare werken, terwijl door toeneming van de industrialisatie-moge lijkheden in deze gebieden de ontwikkeling van nieuwe bestaansbronnen zal kunnen worden versneld. 3. De Raad vreest dat de beperking van de consumptiemogelijkheden der werknemers, die sedert Maart 1951 is doorgevoerd, wel productieve krach ten voor militaire doeleinden heeft vrijgemaakt, doch dat tot dusverre van deze krachten in onvoldoende mate gebruik is gemaakt wegens het in te traag tempo plaatsen van militaire orders. Indien de deflatoire werking van deze vertraagde ontwikkeling niet spoedig een einde neemt, acht de Raad een herziening van de consumptiebeperlang noodzakelijk. De Raad wenst daarover nadere besprekingen met de regering te voeren, teneinde de werk loosheid die het gevolg is van een te ver gaande consumptiebeperking, in bepaalde bedrijfstakken effectief te bestrijden. 4. De Raad acht activering van de provinciale commissies voor de werk gelegenheid, het coördinatie-college voor openbare werken en de inter departementale commissie voor de werkgelegenheid noodzakelijk om zo spoedig mogelijk te kunnen beschikken over een totaal overzicht van de in de provincies aanwezige mogelijkheden voor de uitvoering van openbare werken. De Raad van Vakcentralen verzoekt de regering de hier genoemde maat regelen ten spoedigste ten uitvoer te leggen en daarover onverwijld be sprekingen met de Raad van Vakcentralen te voeren. 0E WERKLOOSHEID IN BELGIË EN IN NEDERLAND IN 1951 verklaard in zijn welkomstspeech, ziet in U de dingen, waarin zij ge loven". Nu was het allemaal goed en wel om te worden gehuld'gd als de belichaming van het Rijksbelang. Maar daar waren ogenblikken in de algemene opwinding, waarop het mij toescheen, alsof het volk zelf ge neigd was my eerder te beschouwen als een soort Rykssouvenir, dat van hand tot hand kon gaan als een ge lukspoppetje. De Australische manier van gast vrijheid was zo mogelijk nog „krach tiger" dan de Canadese. In dit Domi nion was zelfs een auto geen bescher ming tegen de hartelijke begroetin- i gen van mijn vaders onderdanen daar aan de „onderkant van de wereld".) Zij noemden mij een „digger" en tel kens wanneer ik een uitstapje maak te vanuit het heiligdom van het re geringsgebouw, was ik in voortdu rend gevaar om aangeklampt te wor den door schreeuwende groepen van lui. die zichzelf tot „diggers" gepro clameerd hadden, uit de auto ge sleurd te worden en onder gejuich over de straat gezeuld te worden. Het niet officiële dakboek, dat door myn staf bijgehouden werd het eninge dat niet bestemd was om door mijn vader te worden gelezen bevat de volgende passage, opge tekend in Melbourne; „Confetti ver schijnt in onplezierig grote hoeveel heden en de aanrakingsmanie is be gonnen; tengevolge van de hartelij ke stemming van de Australiërs heb ben deze aanrakingen meer weg van slagen en stompen en Z.K.H. en de admiraal arriveerden half blind en -ont en blauw". De „aanrakingsmanie", een van de meest merkwaardige verschijnselen verbonden aan mijn reizen, nam de vorm aan van een massale aandrang om een of ander deel van de prins van Wales een por te geven. Zodra ik mij tussen de menigte begaf, slo ten zij my in als een reuze inktvis. Tk hoor nog de schrille opgewonden kreet: „Ik raakte 'm". Als ik buiten bereik was scheen een klap op mijn hoofd met een opgevouwen krant i voldoende te zijn om aan deze aan drift te voldoen. Myn gevolg en ik droegen met stoïeijnse gelatenheid ons deel van stompen en builen, welke wij begon nen te beschouwen als een onderdeel van onze dagelijkse uitstapjes. De arme admiraal werd voortdurend op zijn voeten getrapt, als het niet was door de menigte dan door mü of door iemand van mijn gevolg als wij do ken en sprongen om uit de mêlée te komen. Zijn half-gesmoorde zeemans- vloeken kon men horen boven het gejuich van de menigte uit. Aan het eind van menige zware dag kon men hem zijn kamer rond zien hinken of zijn gekneusde extremiteiten zien verzorgen in een warm bad." 170 - 100 - 160 HO 90 - 80 - 70 - 60 - 50 - *0 - 30 - 20 - 10 - 130- 120- 110 - 100- 90- 80 70- 60- 50- 40- 30- 20- 10- De verongelukte „Ihunderjet" PHoot ging, onvoldoende getraind, een schijngevecht aan Naar aanleiding van het neerstor ten der „Thunderjet" op de start baan te Leeuwarden, Donderdag j.l., waarbij de piloot om het leven kwam, deelt de Luchtmacht Voor lichtingsdienst ons het volgende mede: „Bij het onderzoek is het vol gende gebleken: Sergeant-vlieger Kohier maakte als nummer één een oefenformatie- vlucht met een ander vliegtuig. De opdracht was, om gedurende de vlucht boven 15.000 voet op een ge geven ogenblik individueel acroba tie-oefeningen te verrichten. Vlie gende in de buurt van Leeuwarden, onder de wolken, tussen 2 en 3000 voet, heeft hij, in afwijking van de opdracht, gevraagd of hij over de vliegbasis mocht vliegen. Leeuwar den deed op dat tijdstip mee in een internationale luchtverdedigingsoefe ning. De verkeersleiding gaf hem toestemming om één maal over de vliegbasis te vliegen. Vier „Meteors" die zich boven het veld bevonden, terugkerend van een opdracht, zagen in de „Thunderjets" aanvallers op de eigen vliegbasis en attaqueerden. Sergeant Kohier, die daartoe nog onvoldoende geoefend was, ging het gevecht aan en maakte daarbij enige tonneaux op ongeveer 2000 voet. Hierbij verloor hij de macht over zijn vliegtuig en viel op de start baan. De andere vlieger van deze formatie brak het gevecht af en vloog naar Volkel terug, toen hij geen antwoord kreeg van nummer een. Hij landde onbewust van het ge beurde op zijn thuisbasis". ONWETTIG BIJ ZIJN VROUW GEWOOND Voor de kantonrechter te Hilver sum stond gistermorgen terecht de employé van de Philips Telecommu nicatie Industrie, ter B„ die 9 No vember 1950 in het huwelijk was ge treden en daarna bij zijn schoon ouders en bij zijn vrouw in een wo ning in Laren was ingetrokken. De Volkshuisvesting in Laren had hem echter geen vestigingsvergunning verstrekt en zo stond de man dus eigenlijk terecht omdat hy „onwet tig bij zijn eigen vrouw had ge woond". De zaak was reeds eerder voor de kantonrechter behandeld, doch die had toen om nadere getuigenverkla ringen verzocht. Het bleek nu gis termorgen, dat in de dagvaarding sprake is van Augustus 1950, hoewel de „overtreding" eerst plaats vond in November 1950. Op die gronden sprak de kantonrechter hem vry. ZICH VERGREPEN AAN GELDEN VAN EEN ARMENRAAD De geschorste secretaris van de Apeldoornse Armenraad, de 35-jari- ge W. B„ is wegens verduistering in dienstbetrekking door het ge rechtshof te Arnhem veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf, waar van 1 maand voorwaardelijk, bene vens gedurende 3 jaar ontzegging van het recht om in openbare dienst een functie te bekleden. B. was o.m. door een grootscheep se bruiloft voor 120 gasten zo in schulden geraakt, dat hij zich ver greep aan gelden van de Armen raad. Ten slotte bleek het verduis terde bedrag 6500 te zijn. De rechtbank te Zutphen had B, veroordeeld tot VA jaar gevangenis straf en 5 jaar ontzegging van het recht een functie in openbare dienst te bekleden. Dc Postduiven-ruzie Batluurdcrs in 't gelijk De president van de rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in het korte geding, dat vier bestuurs leden van de Amsterdamse postdui venvereniging „De Postiljon" die door het bestuur der afdeling Am sterdam van de algemene bond van Nederlandse Postduivenhouders wa ren geroyeerd tegen dit afdelings bestuur aanhangig hadden gemaakt. De gedaagden het afdelingsbe stuur van de algemene bond werd zowel in persoon als tezamen bevo len zich te onthouden van elke han deling waardoor de eisenden ge schaad zouden kunnen worden in hun rechtmatige handelingen het deel nemen aan wedvluchten. Voorts moet het vonnis per rondschrijven binnen acht dagen aan alle leden bekend worden gemaakt, met daarop een dwangsom van 100 gld. voor elke dag van het in gebreke blijven daarvan. En tenslotte werden de gedaagden veroordeeld in de kosten van het ge ding, door eisenden geschat op 150 gld.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6