Wordt Leidse Kaasmarkt teruggebracht naar Vismarkt en het Stadhuisplein? Rijnstreek Plan van de heer Weima ontmoet bezwaar bij boer en handelaar. Afscheid van de Pedel, die Churchill en Smuts begeleidde Gemeente Koordwijk ZATERDAG 2 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA .1 IN HET BELANG VAN VREEMDELINGENVERKEER Op de wekelijkse kaasmarkt, die gistermorgen in Leiden werd gehou- den, was enige deining te bespeuren onder de kaaskopers en boeren, die zich bezighielden met de vraag wat de voor- en nadelen zouden zijn van een verplaatsing van de kaasmarkt naar de vroegere plaats op de Vis markt. Het is een publiek geheim, dat de directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M Weima, met dit plan rondloopt, reden waarom er informatief overleg is gepleegd tussen enige kaashandelaren en ver tegenwoordigers van boeren-organi- saties enerzijds en wethouder D. v. d. Kwaak met de heer Weima an derzijds. Zyn wij goed ingelicht, da - beoogt de heer Weima met deze verplaatsing de kaasmarkt een grotere aantrekke lijkheid te geven, vooral voor de tou- risten, die zoals bekend ook op andere wijze zoveel mogelijk naar Leiden getrokken zullen worden. De huidige markt op het Kaasmarkt- terrein ligt buiten de verkeersaders en valt dus practisch niet op, terwijl de bebouwing rondom over het alge meen 'geen aantrekkelijke indruk maakt. Bovendien ligt de markt te ver van het historische Waaggebouw, waarin van oudsher de kazen gewo gen worden, zodat de meeste hande laren hun kaas bij particulie. en aan de Oude Rijn of in de Beschuitsteeg laten wegen, hetgeen aan het Waag gebouw een alleraardigst cachet ont neemt. De heer Weima heeft berekend, dat op de Vismarkt en ht Stadhuis plein 72 kaasbrikken kunnen staan Naast de Nieuwe Rijn, met het Stadhuis en het Waaggebouw op de achtergrond, in de directe om geving van Korenbeurs en Vis- brug, zal de kaasmarkt een zeer aantrekkelijk schouwspel opleve ren, dat de oudere Leidenaars zich ongetwyfeld nog van vroeger zul len herinneren. Om de particuliere wegers schadeloos te stellen, zou de heer Weima hen voorgesteld hebben het wegen in de Waag voor hun rekening te nemen, waardoor ook deze traditie weer meer kleur krijgt. Een alleszins te loven plan, belangrijk voor Leiden en zijn vreemdelingen-verkeer! Verschillende beswaren. Maar nu de schaudwzyde. By een aantal kaashandelaren is ernstig pro test gerezen tegen dit plan. De heer J. van Wingen, Herengracht 15 licht te ons daarover in, er op wijzend, dat de huidige Kaasmarkt vele voor delen biedt voor koper en verkoper. Op de eerste plaats is het een vier kante en overzichtelijke ruimte, waarop niet alleen de kaasbrikken, maar ook de auto's der kaashandela ren geparkeerd kunnen worden, zo dat men weinig behoeft te lopen. Het wegen bij de particuliere wagen verloopt steeds vlot. Bovendien is het er rustig, hetgeen voor koper en verkoper van grote waarde is. „Want het moge voor vreemdelingen wel aardig zyn wannee zij boeren en kaaskopers horen en zien onder handelen met de gebruikelijke hand klappen", aldus de heer van Wingen, „voor de betrokkenen zelf is deze belangstelling allerminst prettig. Buitenstaanders kunnen meestal hun mond niet houden en het is een vast staand feit, dat zodra een derde zich met de zaak bemoeit, gaat de koop minder vlot of helemaal n!et door." Volgens de heer van Wingen zou den er van de 40 kaaskopers die de Leidse markt regelmatig bezoeken,' 27 tegen verplaatsing zijn en 5 voor, B. -Feltema gehuldigd Kwarteeuw bij Leidse Universiteit Hoe vaak heeft de heer B. Feltema met baret, in toga en met de pedel staf in z'n handen plechtig de stoet geopend van professoren, wanneer zich in de Academie een plechtigheid voordeed? Hoe vaak heeft hij pro movendi naar de plaats gebracht, waar zij hun doctorsbul ontvingen? En was het de heer Feltema niet, die met de heer Van Hartevelt de stoet stoet van hoogleraren opende, toen Churchill en wijlen generaal Smuts het ere-doctoraat van de Leidse Uni versiteit ontvingen? Welnu, voor de heer Feltema is dit alles historie geworden; gistermiddag heeft hy baret en toga aan de kap stok gehangen, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tevens nam hij afscheid als chef van het Medisch Chemisch La boratorium, in welk gebouw hen; gistermiddag een hartelijke huldi ging ten deel gevallen is. Namens de Medische Faculteit sprak de decaan, prof. dr. S. E. de Jongh, die er aan herinnerde, dat hoogleraren onder elkaar wel eens gezegd hebben: „Feltema is met zijn baret, toga en staf eigenlyk de mooiste professor van de hele stoet!" en d e er op wees, dat de studenten voor de heer Feltema geen num mers, maar levende jonge mensen waren, met wie hij zeer persoonlijk en buitengewoon tactisch omging. Men zou de heer Feltema een „on partijdige verbindingsofficier" tussen hoogleraren en studenten kunnen noemen, aldus prof. de Jongh, die de scheidende chef en pedel wilde zien als 'n incarnatie van de civitas- gedachte en die hem grote intelli gentie, mensenkennis en mensen liefde toeschreef. Een leegte achtergelaten. De heer P. v. d. Pol, voorzitter van de Medische Faculteit van de Leidse studenten, betreurde het heengaan van de heer Feltema, die na meer dan 25 dienstjaren in beide functies een leegte achterlaat. Spr. beschreef de scheidende functionaris als een vitale, zeer geziene figuur, die er een hoge plichtsbetrachting op na hield en die door alle medi sche studenten als hun pedel be schouwd werd, omdat alleen de medische faculteit een eigen pedel heeft, terwyl alle overige faculteiten samen de andere pedel moeten „de len". Mede namens de hoogleraren bood spr. een bedrag aan, bestemd voor een reis naar Zwitserland. Namens de wetenschappelijke staf sprak dakter H. L. Wolff, die een foto-album aanbood, waarna dokter W. A. L. Dekker mevr, Feltema met bloemen verraste. De heer Feltema dankte de sprekers voor hun vrien delijke woorden en geschenken, er op wijzend, dat hij zijn beide func ties steeds met veel genoegen heeft vervuld. terwijl de rest geen mening heelt of niet gevraagd is. Ook het merendeel van de ondervraagde boeren is te gen verplaatsing. Een van de bezwaren is, dat de ruimte op de Vismarkt te klein is. hetgeen ongeveer 25 jaar geleden voor de toen pas benoemde directeur, de heer L. A. Mennes, aanleiding was het Gemeentebestuur voor te stellen het voormalige Militair Invaliden huis te slopen en op de Vrijkomende ruimte een Kaasmarkt in te richten. Hetgeen schiedde. Teveel wagens. Gemiddeld komen er per week 60 kaasbrikken naar de markt, een aantal, dat volgens de berekening van de heer Weima (72) niet te groot zou zyn voor de Vismarkt, temeer niet, daar het in zijn voor nemen zou liggen de wagens tot op de helling van de Visbrug te plaat sen en een hek aan de walkant aan te brengen. De heer van Win gen wees er ons echter op, dat het aantal wagens in de zomermaanden aanmerkelijk groter is dan het jaargemiddelde van 60. Ruim 90 kaasbrikken zijn in de zomer geen uitzondering; het zyn er zelfs wel eens 100. Dit grote aantal brengt ongetwijfeld vele moeilijkheden met zich mee, vooral ook wat het af- en aanrijden betreft, om over het gedrang voor het Waaggebouw maar niet te spreken. Het zou weliswaar in de bedoeling van het plan-Weima liggen het ver keer tijdens de kaasmarkt af te slui ten, maai- voetgangers zullen toch altijd moeten kunnen paseren. Aan gezien de markt 's zomers reeds om 8 uur begint, zullen er vele voetgan gers, zoals ambtenaren (Stadhuis!) en schoolkinderen passeren, hetgeen op het toch al niet grote marktter rein extra drukte geeft. De heer van Wingen wees ons er tenslotte op, dat de Leidse kaasmarkt practisch even druk bezet is als 25 jaar geleden, terwijl vele andere markten, zoals Woerden en Bode graven, een teruggang van 30 a 40 procent geboekt hebben, omdat de boeren minder kaas maken. Wan neer Leiden nu een stap terugzet, wat de vlotheid van komen, hande len, wegen en gaan betreft, is het niet onmogelijk, dat een aantal boeren de kaas naar andere markten gaat bren gen, hetgeen niet in het voordeel van Leiden is. De heer van Wingen meent, dat er geen bezwaar is tegen wegen in het Waaggebouw, als de handel maar op de oude plaats blijft. Botsende meningen. Hier botsen dus twee meningen op elkaar. Wat moet er nu gebeuren? Vooropgesteld zy, dat het plan-Wei ma (nog niet officiéél, want de Ge meenteraad heeft er nog niet over ge sproken) veel aantrekkelijks bevat De historische omgeving van de Vismarkt zou aan deze typische Hol landse handel een speciaal cachet ge ven en het Waaggebouw zou inder daad weer meer aan zyn bestem ming gaan beantwoorden. Tenslotte heeft Leiden groot belang by een in tensief vreemdelingen-bezoek. Anderzijds echter mogen de be zwaren van boeren en handelaren, wanneer die inderdaad algemeen ge voeld worden zoals de heer van Win gen ze ons beschreef, ook niet te lioht geteld worden. De kaasmarkt is op de eerste plaats handel; pas daarna komt het kijkspel, hoe be langrijk overigens ook. We moeten toegeven, dat de huidige Kaasmarkt ook ons oog niet bekoren kan. Maar wij zijn kijkers, geen boeren of ko pers! Met het uitspreken van een voor of tegen willen we nog even wachten. Mogelijk dat de heer Weima zelf nog een andere visie op deze zaak kan geven We zyn benieuwd. Het laatste woord hierover is nog niet gesproken Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej. E. E. Goemans Leiden; voor het candi- daatsexamen Franse taal- en letter kunde de heer G. W. Punt Leiden, voor het doctoraal examen Indone sisch recht de heer Tan Sing Tjwan Leiden; voor het Voorbereidend Ker kelijk examen» de heer A. van Haar lem Leiden; voor het candidaatscxa-* men geneeskunde de heren M. H. Groenewegen, Rotterdam, J. Hoogen- doorn den Haag, H. Kaulesar Sukul Suriname, A. S. Muller Amsterdam, en P. W. de Rooy den Haag; voor het doctoraal examen Geneeskunde mej. E. G. Jansen Leiden, idem de heren L. M. Brans Leiden, P. O. H. Gevaerts den Haag, A. J. M. van» Grootel Aalst, E H. Kusen Voorburg, B. J. F. Mous- sault Wassenaar, R. v. Spronsen den Haag. W. M. v. d. Valk Laren en A. van Vianen Leiden; voor het arts examen le gedeelte mej. J. v. d. Wijst Haarlem, idem de heren J. M.C. Tom- brock Heemstede, J. J. v. d. Werff ten Bosch Rotterdam en A. Ch. Wet- ters den Haag; voor het artsexamen 2e gedeelte mevr. S. C. Cost Budde- Rochat Oegstgeest, idem de heren Th. A. Cust Bodde Oegstgeest, W. J. O. M. v. Dijk den Haag. Dt 1. H. V. D. BERG BENOEMD IN UTRECHT Het Curatorium voor de Bijzondere Leerstoel in de Pastora psychologie en psychopathologie van de faculteit der Godsgeleerdhtyd aan de Rijksuni versiteit te Utrecht heeft dr. J. H. van den Berg benoemd tot Bijzonder hoogleraar in dc pastorale psycholo gie en psychopathologie. Dr. van den Berg werd in 1949 privaat-docent aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam. welke functie hij sedert 1951 ook aan de Leidse Universiteit vervulde. Dok'ersdienst. De Zondagsdienst wordt morgen waargenomen door de dokters de Bruyne, Hartman, Mas tenbroek, Simons en Verbrugge. Apotheken. De avond- nacht- cn Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 2 Febr. 13 uur tot Zaterdag 9 Febr 8 uur waar genomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Ryn 18 Tel 20523; en de Doe- za-apotheek, Doezastraat 31, telefoon 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelmniapark 8, te lefoon 26274. Vidmar won tournooi te Bazel Door remise tegen Euwe in de laatste ronde WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond opgemaakt te >0 uur.) PLAATSRLUK BUHN Vanavond en vannacht opklarin gen en temperaturen om het mespunt. Morgen overdag half t<A zwaar bewolkt en plaatselijk regen- of sneeuwbuien cn over het algemeen iets lagere tempe raturen dan vandaag. Zwakke tot matige wind tusen West en Zuid. LEIMUIDEN Raadsvergadering. De raad van Leimuiden komt 6 Febr. om half acht bijeen Op de agenda staat o.a.: Behandeling en vaststelling gemeen tebegroting dienst 1952; Vaststelling bedrag per leerling ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920 voor het jaar 1952; Behandeling verzoek der bij zondere scholen om voorschotten op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920; Wijziging legesveror dening. Jaarvergadering O.D.I. De zesde jaarvergadering van de Gymnastiek vereniging Odi werd Donderdag avond gehouden in het café van de heer J. Keijzer. De uitvoering op 10 Februari werd besproken en aller medewerking gevraagd. Ook werd de verkoop van de steunbonnen voor het toestellenfonds warm aanbevo len. De penn. C. P. Beuk deed een uitvoerig verslag van zijn finantieel beheer. De ontvangsten hadden be dragen 1917,37 en de uitgaven 1907,87. De aftredende bestuursle den C. Buyckx, J. Verdel en A. van Haasteren werden met bijna alge mene stemmen herkozen. De open gevallen bestuursfuncties ontstaan door het vertrek van C. Straathof en Th. Obdeijn werden ingenomen door mej. A. Mooren en de heer Th. Hcu- zen. De contributie werd voor dit jaar weer ongewijzigd vastgesteld. De aandacht werd nog gevestigd cn de bazar ten bate van het jeugd werk die op 23 en 24 Februari ge houden zal worden, en waarvoor dc medewerking van verschillende le den gevraagd zal worden. Oudste parochiaan overleden. Hedenmorgen overleed de heer Jac. van Galen, de oudste parochiaan, die enkele weken geleden 90 jaar Door in de zevende on laatste ron de tegen dr. Euwe remise te spelen heeft dc Zuid-Slaviër Vidmar het in ternationaal schaaktournooi te Bazel gewonnen. Daar Vidmar in» de partij tegen onze landgenoot aan remise voldoende had om de eerste plaats te behalen, nam hy geen onkel risico. Hij dwong al spoedig een koninginne- ruil af, waarop een eindspel ontstond, dal vrijwel geen mogelijkheden bood, zodat de partij in remise eindigde. De overige uitslagen waren: Müllcr II (Zwits.)Schudel (Zwits.) 01; Christoffel(Zwits.)Müllcr I (Zwits.) 10; Teschruer (Duitsl.)Leepin (Zwits.) 01. Dc afgebroken partij uit de vierde ronde tussen Muller II en dr. Euwe werd door Euwe gewonnen, terwyl Schudel zijn hangpartij uit de 6e ron de tegen Teschner verloren zag gaan. De eindstand luidde: 1. Vidmar 5Vi pnt., 2. dr. Euwe 5 pnt., 3. Schudel Wi pnt., 4. Techner 4 pnt., 5. Leepin 3j-j pnt., 6. Christoffel 3 pnt., 7. Mül- ler II 2 pnt., 8. Müller I H prX. Wisselvallig weer Het K.N.M.I. deelt mede: In de ho- Sere luchtlagen was het de laatste agen koud en als gevolg daarvan kwamen cr behalve regen af en toe sneeuwbuien voor. Toch is op vele plaatsen in ons land het sneeuwdek al bijna geheel verdwenen. De winter trekt zich op het ogen blik echter maar heel langzaam vor der naar het Oosten terug. In Duits land trad gisteren lichte dooi irt maar in Oost-Europa en in Rusland vriest het nog licht tot matig; ook in Scandinavië handhaaft zich de vorst. In Noord-Zwcdcn vroor het vanmor gen plaatselijk meer dan 10 graden. rEen vrij actieve storing veroorzaak te gisteren in Zuid-Frankrijk en van nacht ir> het Middellandse Zeegebied plaatselijk zware regen. In de Alpen en ook in de Ardennen viel daarente- gen een flink pak sneeuw. Tijdens hot weekend zal dc luchtaanvoer uit het Westen gesehieden, zodat dc tempe raturen overwegend boven het vries punt zullen blijven. De kans op eni ge neerslag, waarschijnlijk in de vorm van buien, is voor Zondag ta melijk groot. was geworden. Jaarvergadering KAB. De KAB hield haar jaarvergadering in café De Boci\ Tijdens zijn openingswoord memoreerde voorz. Broekhuizen de nog jeugdige leden Antoon Heuzcn on Cok de Rijk, die dit jaar de afde ling door de dood ontvallen waren. De geest, adv., kapelaan Zondag hield hierna een inleiding over de toestand waarin de arbeiders zich thans bevinden in vergelijk met een halve eeuw geleden. De KAB ver dient hiervoor waardering, aldus de g.a. De bestuursverkiezingen bracht geen wijzigingen aan de bestuurs tafel. Voorz. R. Broekhuizen en seer. P. J v. d. Hoorn werden bei den met royale meerderheid van stemmen herkozen. Het bestuur deed hierna mededeling, dat de feest avond in de zaal van mevr. Sneeboer op 17 Februari zal wordpn gehouden. Tolhulssluis. Dc vacature ont staan door het overlijden van de sluismeester wijlen A. Schipper, is voorzien door de benoeming van de heer A. Hoekstra, die reeds enige jaren adjunct-sluismeester van de Prov. Waterstaat waa. RIJNSATERWOUDE Raadsvergadering. De raad van j Rynsaterwoude komt Vrijdag 8 Febr. jom half acht in vergadering bijeen. Op de agenda staat: Behandeling en vaststelling gemeentebegroting dienst 1952. Vaststelling bedrag per Teerling ingevolge art. 55 der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1952. Wyziging leges- verordening. Wie „overstuur" is, blijve van het stuur all Verbond voor Veilig Verkeer Laatste Berichten KAAS UIT NEDERLAND. De invoercommissie van de Duitse Bondsrepubliek heeft vandaag toc- MILITAIR GEWOND BIJ OEFENING. Tydcns een militaire oefening op de rivier de Oude Maas ter hoogte van de Spijkenisserbrug is hedenmor gen de soldaat eeratr klasse A. S. uit Amsterdam zwaar gewond. Door hot ontploffen van een apnoe'ndine werd zijn rechterhand afgeslagen on de duim van zijn linkerhand verbrijzeld. Hjj ia opgenomen in het Zuiderzie kenhuis te Rotterdam. Soldaat S. behoort tot het korps commandotroepen uit Roozendaal. Zyn onderdeel was hedenmorgen aan het oefenen rond een aantal bruggen op Voorne-Puttcn. Op een geg n ogenblik kreeg hij met de soldaat Van dc Woreld opdracht een spring lading ann to brengen onder de Spijkenissorbrug. Terwyl straalja gers over do rivier scheerden, roei den de twee soldaten in een rubber boot naar do brug Toen zij bozig waren de springlading aan te bren gen, ontplofte de springstof van welke aard deze was is ons niet bc- kond door onbekende oorzaak. Zwaar gewond werd soldaat S. door de schok uit de boot in het water ge slingerd. Soldaat van de Wereld sprong hem onmiddellijk na cn wist zijn makker van. dc verdrinkings dood te redden. MARKTBERICHTEN LELDEN, 1 Febr. Groente. Per 100 kg.: rode kool 0—14, gele kool 10.70, groene kool 7.5015.40, boerenkool 8—14.30, prei 11—20, kroten f 8.8019.60, kroten, gekookt 30—32, uien 7—30, poen 7 8—29, spruiten 21—40, andyvie 02—69, witlof 444, appelen 28—32, win terpeen 16—19, per 100 stuks: sa lade 11.30—14.10, knolscldcric 9__ 12.60; per 101^ bos: pieterselie 3.70 4.90, selderie 2.104.40, KATWIJK a. d. RIJN, 1 Febr. Groente. Rode kool 8.70—13.20, gele kool 8.1010.20, groene kool 11.70 14.90, Boerenkool 1012, waspeen I 18—31, idem II 25—32, spruiten 31—37, witlof 13—32, knolselderic 210, uien 935 kroten A per kist 3.25—4.60, idem B 2.15—2.20. prei 10—17, breekpeen 8—12, ra pen 55.10, gr. erwten 51—64. ONTTREKKING HALFWEGSE SCHULP WEG AAN HET OPEN BAAR VERKEER. Burgemeester en wethou ders van NOORDWIJK brengen ter openbare ken nis dat door hen van 4 tot en met 18 Februari 1952 ter gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het od 5 Juli 1951 door burgemees ter en wethouders van Am sterdam op grond van ar tikel 11 der Wegenwet by Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ingesteld be roep tegen het niet vol doen door de Raad der ge meente Noordwiik aan hun verzoek van 18 April 1951 om de Halfwegse Schulpweg onder deze ge meente voorzover deze weg door de Amsterdamse duinwater winplaats loopt, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen hr onttrekken aan het open baar verkeer van genoem weggedeelte tot uiterliik 25 Februari 1952 schrifte lijk bii Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland in dienen. 1964 Noordwiik, 1 Febr. 1952. Burgemeester en weth voornoemd. C. F. W. v. BERCKEL De secretaris, B. IKE. Setefaanljeó PERSONEEL 2? Gevraagd per 1 Mei a.s. R. K. Boerenknecht, eoed kunnende melken en een flinke R.K. dienstbode Ge negen goed loon te betalen. P. J. v. d. Geest. Zyldijk 8, Warmond. 2187 Gevraagd net R. K. meisje voor halve of hele dagen. Mevr. Kallenberg, da Costastraat 30. Leiden. S" Gevraagd een net zelfst. meisje voor dag of dag en nacht. Huiselijk verkeer. Er biedt zich aan net R. K. meisje. 19 jaar. als werkster voor Maandag, Woensdag en Donderdag. Br. onder no. 2221 bureau van dit blad. "S Biedt zich aan Boeren arbeider. goed kunnende melken ook met mach., met alle boerenwerk be kend. Huis disponibel. Br. onder no. 1963 bureau van dit blad. 22* In klein R. K. gezin gevraagd flink meisje, cir- ~a 30 jaar, v. dag of dag en 'acht. v. g. g. v. Rynsbur- ?rweg 141, Leiden. Biedt zich aan R. K. (uishoudster in klein ge- :in, liefst vader cn zoon. Mej. N. F. Alkemade. Kerk straat 50. Hoogmade. 1969 "7 Biedt zich aan R. K. Juffrouw, 25 jaar per 15 Maart als hulp in de huis houding of winkeljuf voor 4 dagen in de week. Br. onder no. 2223 bureau van dit blad. 3T Biedt zich aan om streeks Mei R K. Boeren arbeider. v. g. g. v.. goed kunnende melken, bekend met alle boerenwerkzaam- heden. Huis cn tuin moet disponibel zijn. W. Meiier. Voorweg 9. Nieuwe Wetering 1971 Gevraagd Dagmeisje van 8 tot 3 uur 's Zondags vrij om de 14 dagen. Mevr. Tolenaar. Plantsoen 63. 3T Met 1 Mei gevraagd een R. K. Dienstbode bij Chr. van Leemven. Rade- nolder no. 2. Oud-Ade. 2213 7 Biedt zich aan per 1 Maart a.s. Jongeman 22 jaar. voor het bloembol- lenbedrijf. van goede ge tuigen voorzien. Br. aan H. Koreman. Dorpsstraat 77 Oegstgeest. 2206 Biedt zich aan Huis houdster of hulp in de huis houding voor klein gezin. Middel b. leeftijd. Goede behandeling. Hoog loon geen vereiste Br onder no 1939 bureau van dit blad. f2" Net meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. Mevrouw Reekers, Bree- straat 87. 1979 AANGEBODEN 2* Hotel-inventaris. Grote partij stapelklapstoelen. fauteuiltjes, tafeltjes, bu reau. boekenkast, ameu blementen, nachtkastjes laag model, kasten, ledi kanten, matrassen, spira len. opklapbedden. uit- schuiftafels. Koopt inboe dels, zolderopruimingen. Pluym. Hogewoerd, Tele foon 21266. 1895 Meisje. Mevr. Steen metser Oranjelaar. no. 6. Oegstgeest. vraagt een me;sje voor de dag of dag en nacht. 1916 Een dienstbode gevr. i ■"«i b>' P Nao. Veen- derpolder. Gem. Woubrue- ft. 1972 *2* 2 Huizen te koop. Win kelhuis op goede stand. He renhuis met grote tuin. Beide huizen met vrij leeg bovenhuis. Br. onder no. 2214 bureau van dit blad. *2? Aangeboden Sierteelt vergunning A. B.. warme en koude kas. Tuinbouw- teeltverg. punt 4 en 7 c. v. N. Bakker Hzn.. Roe lof arends veen. Tel. 487. K 1713. 3T Aangeboden Ford V 8 Sedan, in goede staat, ook geschikt voor bestelwagen, tegen elk aannemelijk bod. Adres Rijndijk 256. Voor schoten. 2217 Singer trapnaaimachine (inzakbaar), splinternieuw Ook te leveren op speciale condities. Herenstraat 23. Vert. Singer Mij. N V. w? Te koop: Babyledikant 7.50, 2 pers. 3-delig bed- stel 27.50. 1 pers. 15.—. ledikanten 9. twee rollen vloerzeil 9.— tafel i 10. rijwielen 15 en 25 on- klapbed 17.50 Hooigracht 55 (geen winkelhuis)a 2220 Te koop aangeboden een schelft hooi, ongeveer 5000 kg. A. de Groot, Brou werlaan 59. Hillegom. 2216 ST Pieterae. Baby-weeg schaal 12.50, 2 persoons auDing z. g. a. n. 27.50 prima 1 pers. apiralen 9. houten ledikant met spi raal 25. jongensfiets 10. Watertje Tel. 290. Zoefer- woude. 2227 SP Te koop in goede staat zijnde Berini. Te bevragen na 6 uur 's avonds Zuid- weg 37. Rijpweterine. 1973 GEVRAAGD 2? Huiswerk gevraagd. Een moeder die met 5 kin deren zit en geen gelegen heid heeft om uit werken te gaan, vraagt huiswerk onverschillig welke bran che. Br. onder no. 2224 bu reau van dit blad. Iets te verkoper? Dan 'n Telefoontje plaatsen I DIVERSEN 2? Corsctten naar maat. Een goed verzorgd figuur. Indien U. uw Corsotton cn BeHa's luat aanmeten. Niet duurder als confectie. Oude Vest 27a. Leiden. Telefoon 23373. Dl-. Do-. Vr-, 9—5 u. fr Gitaren 1.— per week ccordeons 2.50 per week uw eigendom. Les op alle instrumenten. Vraagt gra tis prospectus. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. teL 24358. 955 $P Mandenmaker!! van W. Nauta, Oegstgeesterweg 19 Rijnsburg. is noe steeds het oude adres voor nieuw en repa*atiewerk. Vraag prijs opgaaf. Geen depot of ver tegenwoordiger. 1704 ST Modern Grimeren en Filmpruiken v amateurton. Louis van Velaen ass. Coiffeur Haagse Co- medie. Ned. Opera. Ned Film e. v. a. Herengracht 61. Leiden. Billijke prijzen. Tel. 21766. 1749 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. r.ieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek Donkerstee? 3 3T Veel geld hoeft het niet te kosten als u maar bij een betrouwbaar adres uw horloge of ander uurwerk koopt. Enorme keuze voor iedere beur» Uurwerkkli niek Lm Rijndijk 8. 1813 X Gratis. Gedurende Fe bruari bii jeder Permanent een friction cadeau, 5 gld. permanent, wassen, water golven inbegrepen. Be spreekt vroegtijdig. Horen, kapper voor lastig haar. Het Kappershuis. Apothe- keredtik 8. tel 26218. 2229 3P Attentie. Wij repare ren gebroken oorceleinen Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal •voor koper brons enz Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Porsische kleden. Brem- ner Haarlemmerstraat 99 ngana Goe-Gerritsteee 1 22791 X Reeds nu worden voor bereidingen getroffen voor de a.s. Carnavals- en vas tenavondfeesten; de Volle Neef. Diefotecg 19. ver wacht U met een keurcol- lectie maskers, confetti, serpentines, g-uirlanders, smink en scherUartikelen. EAlle grocnlcnzadcn in e gewenste hoeveelheid uit voorraad levcrbaai. J. v. d. Meer. Vooratraat 4 winkel. Noordeinde 125 te Roelofarenc&vcen. I960 2T Autorijschool - Cltax- bedrljf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal snelle opleiding rijbewijs motorles en ver keerswet tnbegr TaXl dag en nacht beschikbaar Marks. Morsstraat no. 60a Herenkleding op aan trekkelijke condities voor contant-prijzen. Winterjas sen, demi's, kamgaren cos- tuums, dames- en heren- rceenjas8cn uit late klas zaak. .Solide personen vra gen rcizigersbezoek. Br. onder no. 2168 bur. van dit blad. X Aquarium-, tropische- en koudwatervissen. Erko- so-luchtpompen. luchtslang slangklemmcn. filterbak- ken, norit, glaswatten, cel- luloidbuif, voor filters en doorluchting. nieuw model celluloid broodkamers, electr. verwarmers. L. J. den Holder, Janvossenstcei- 75-77. Tel. 26901. 2218 T Stomerij ..Quicker than Ouick", stomen verven, ajouron. stofknopen. kou senreparatie. stoppage in Leiden. Hnarlcmmcrstrnn* 215 tri 22702 Hoeden ato. men en vormen 1 1.25. Abonneert U op het Parochieblad tfuilum OoAxla pw laar. 14.80 par kwartaal 11.20 par maand f 0.40 Burtau: Papangraoht 32,L»idM Taltfoon 2BM5

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3