Dr. Drees in Nederland terug Geneesmiddelen voor fonds-patiënten Veevoer-opbrengst kan verdubbelen £ied aan deze tijd Schatgravers in verwoest Den Haag N.V. „TRIO" Jiaiie GOLF 1 ZATERDao zb januari 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 EEN NUTTIGE REIS DE GANGES VLOT. Een vermoeide dr. Drees stapte gitermiddag even over 4 uur uit de Constellation „Utrecht" op Schiphol na een reis van twee weken door de Verenigde Staten van Amerika Hij heeft danook een overvuld pro gramma in de afgelopen dagen afge werkt, maar hij meende, dat zijn reis wel nuttig was geweest. De premier werd op het platform van het vliegveld begroet door zijn echtgenote, zijn zoon mr. Jan Drees en verschillende autoriteiten, o.a. de ministers 'Teulings, Wemmers en Beel. In de restauratiezaal had men een hoek met touwen afgezet, waarin al lerlei cameramannen geluidstechni ci en andere technische lieden van de televisie hun installaties hadden op gesteld om het eerste contact van dr. Drees met de Nederlandse pers voor de televisie op te nemen. Dat contact met de Nederlandse pers bewees wel, dat de berichten in de Amerikaanse bladen, als zou dr. Drees de Amerikaanse persmannen geweerd hebben, op z'n minst over dreven genoemd moeten worden. Dr. Drees sprak dit danook zelf tegen. Hij heeft niets gedaan, wat de jour nalisten in hun werk zou hebben kunnen hinderen. „Zij waren de he le dag om mij heen, vertelde hij, en het enige wat ik hun niet kon toe staan was een speciaal onderhoud, wat zij allemaal wilden hebben." Onder de indruk. By zonder nieuws had dr Drees niet meegebracht. Hij was zeer onder de indruk gekomen van alles wat hij in de Verenigde Staten had gezien. Amerika beschikt over een ontzagge lijke energie. „In een stad als Pittsburg b.v. gooit men fantastisch uitgeleefde woon blokken tegen de grond, om de stad opnieuw te bouwen en te verfraaien Uit alles is mij gebleken, dat Ame rika de machtigste staat is van de wereld. In sociaal opzicht wordt er enorm veel gepresteerd. Er heerst een grote culturele belangstelling en ook de gezondheidszorg is prima ge organiseerd. Mijn voorstelling over dit land was bepaald niet gering toen ik wegging, maar myn verwachtin gen zijn in elk opzicht vere over troffen."' Over zijn bezoek aan Truman was dr. Drees vrij kort en over de defen sie- en Europese legerbesprekingen met Acheson liet hij vrijwel niets ONGERUSTHEID ONDER AUTOMOBILISTEN Over vordering bij manoeuvres Onder automobilisten hebben de berichten over het voornemen om bij de grote manoeuvres dit jaar mo torrijtuigen te vorderen ten dienste van het leger, grote ongerustheid gewekt, zegt de K.N.A.C. Zij heeft zich om nadere inlichtingen tot de minister van oorlog gewend. In de brief aar de minister wordt er op gewezen, dat nagenoeg alle automobielen voor zakelijk gebruik worden gebezigd, zodat de eigena ren deze vervoer. ïiddelen niet voor lange tijd kunnen ontberen, zonder aanmerkelijke schade te lijden. Te vens zijn automobielen dermate voorwerpen van waarde geworden, dat ook bij de vaststelling van een redelijke vergoeding, by latere te ruggave desondanks een belangrijk nadeel moet blijven bestaan. De ervaring heeft namelijk ge leerd en ook de omstandigheden brengen zulks mede, dat niet de no dige zorgvuldigheit in de behande ling kan worden gewaarborgd. De KNAC verzoekt de minister te wilen nagaan of er termen aanwe zig zijn om met haat overleg te ple gen in hoeverre het particuliere be lang tegenover dat van de overheid in dezen op de beste wijze kan wor den beschermd. De sleepboot Ganges is van de los. Alleen merkte hij met veel na- Maasvlakte af. De sleepboot Zee- druk op, dat hij bij de Amerikanen paard van Van der Taks bergings van hoog tot laag veel begrip heeft bedrijf te Rotterdam heeft de Gan- ontmoet voor ons land. Vooral het vi0t optrokken en haar od sleeD- feit, dat onze huidige betalingsbalans er beter uitziet dan van de meeste Europese landen, heeft de Amerika nen zeer geïmponeerd. „Wij hebben geen nieuwe ideeën over een Europees leger of defensie ontwikkeld. Alleen maar gedachten uitgewisseld." ges vlot getrokken en haar op sleep touw genomen. I et achterschip van de Ganges lekt zwaar, het roer is ernstig beschadigd en voorts heeft het schip flinke deuken opgelopen bij de aanvaring met de Witte Zee. De Ganges wordt naar Maassluis gesleept. Lijst van wat men zelf betalen moet De Nederlandse Staatscourant van 23 Januari j.L bevatte een lijst van genees- en verbandmiddelen, waar op verplicht-verzekerden van alge mene ziekenfondsen na 1 Februari a.s. GEEN recht meer zullen hebben Verwacht kan worden, dat de fond sen deze lijst ook van toepassing zul len verklaren op de vrijwillige ver kering. Krachtens de beschikking dienen de verzekerden zelf te betalen voor geneesmiddelen, die tevens voedings middelen zijn, zoals suiker, melk suiker, kindermeel en raapolie; ge neesmiddelen, die tevens genotmid delen zijn, zoals alcohol, cognac, wijn, saccharine laxeermiddelen; de z.g.n. specialité's, waarvan de samen stelling niet volledig op de verpak king is vermeld; alcohol als desinfec- tiemiddel, met uitzondering voor lij ders aan suikerziekte; schoonheids middelen, bij voorbeeld huidcremes, likdoornmiddelen, tandpasta's en tandpoeder, huismiddeltjes, zoals va seline, voor zover niet verwerkt in zalven, glycerine voor ruwe handen en Hoffman's druppels; reinigings middelen, bij voorbeeld zepen, ace- ton, benzine en creoline, verple- gingsartikelen, zoals talkpoeder en kampferspiritus. Deze maatregel staat niet op zich zelf. Binnenkort zal een algemene re geling worden ingevoerd ten aanzien van de soorten en hoeveelheden van genees- en verbandmiddelen, die voor rekening van algemene zieken fondsen aan verzekerden mogen worden verstrekt. Tot die regeling behoort ook een lyst van middelen, waarvoor geen voorafgaande goed keuring van het fonds nodig is, ter wijl voor andere middelen de behan delend arts vooraf goedkeuring be hoort aan te vragen. Voorts omvat de regeling lijsten van maximale hoe veelheden van genees- en verband middelen, waarop verzekerden recht hebben. Alle lijsten, waaruit de nieuwe re geling bestaat, zijn opgesteld door een uit artsen en apothekers gevorm de commissie, ingesteld door de Zie kenfondsraad. Deze heeft de regeling goedgekeurd en zal een beroep doen op de algemene ziekenfondsen om in overleg met de artsen en apothe kers deze maatregel toe te passen. ETENDE GEZANTEN Nadat Dinsdag de leden van het corps diplomatique naar Amsterdam waren gekomen voor de nieuwjaars receptie van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard, w-ren zij Donderdagavond andermaal verza- medl in het paleis op de Dam. Dit maal gold het het jaarlijkse diner, dat de Koningin en de Prins het corps diplomatique aanbieden. Het diner werd gehouden in een der zij galerijen van de burgerzaal. Er zaten 96 personen aan, onder wie de minis ter van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stikker en echtgenote. In tegen stelling tot de nieuwsj aarsreceptie geschiedde de aankomst der gasten zond.r enig ceremonieel. De Kon. Ned. Mij tot bevordering der Pharmacie heeft zich eveneens bereid verklaard deze zaak onder de aandacht van haar leden te brengeiv In verschillende delen van het land bestaan reeds dergelijke regelingen, die onderling verschillen. De nieuwe regeling geldt voor het gehele land en wil een einde maken aan onnodi ge uitgaven van de fondsen voor ge nees- en verbandmiddelen. De verzekerden blijven recht heb ben op alle middelen, welke voor hun herstel noodzakelijk zijn. NIEUW CLARISSENKLOOSTER TE EINDHOVEN. Dezer dagen is op het terrein van de „Rapelenburg" te Eindhoven de eerste paal geheid voor het klooster der Clarissen, dat nabij de Domnfel zal verrijzen. By deze eenvoudige plechtigheid waren de rector van het Clarissenklooster en de architect aanwezig. Een ongeval met een vrachtwagen heeft Donderdag in Oss een 25-jarig meisje het leven gekost, terwijl een 19-jarige vriendin zwaar werd ge wond. Een monteur wilde de remmen pro beren van een gerepareerde vracht auto. Toen hij een bocht nam om de garage binnen te rijden trachtte hij af te remmen, doch de wagen schoot door. Op dat moment passeerden drie meisjes. De 25-jarige Th. de Zwart uit Keent (gem. Overasselt) werd op slag gedood; de 19-jarige J. Kuppen uit Wychen werd in zorgwekkende toe stand met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis vervoerd. Het derde meisje, een zuster van het overleden slachtoffer, kwam met de schrik vrij. Indien boeren niet meewerken dreigt tekort Minister Mansholt heeft gisteren te Almelo zijn ernstige bezorgdheid uitgesproken over de huidige situa tie van de Nederlandse veevoeder- productie. Dank zij het feit, diat Nederland kort voor het uitbreken van het conflict in Korea 450.000 ton veevoe der (voldoende voor een half jaar) extra heeft kunnen inslaan, kon tot nog toe de behoefte gedekt worden, doch volgend jaar zullen de vee teeltbedrijven daarvan niet meer kunnen profiteren. Er is voor dit jaar 800.000 ton nodig, hoewel er slechts 600.000 ton kan worden aan gekocht in het buitenland. Indien de boeren niet alles in het werk stellen om de eigen veevoederproductie te verhogen, dan wacht ons land voor 1953 een zeer gevaarlijke ontkke- ling, dan zullen de toewijzing^.» moe ten worden verminderd en'dan kun nen prijsstijgingen niet yitblijven, aldus minister Mansholt. Niet hopeloos, maar Door drastisohe maatregelen zou de veevoedèrproductie met niet min der dan 50 kunnen stijgen, aldus de minister. Dan zou Nederland, dat momenteel gemiddeld 900.000 ton veevoeder moet invoeren, nog slechts 4 a 500.000 ton behoeven tc impor teren. Hierdoor zou Nederland ge komen zijn op de basis van de Deense landbouw en eerst dan zou de boer kunnen spreken van een werkelijke bestaanszekerheid. De boer in de eerste plaats, aldus de minister, moet zich over maatrege len tot verhoging van de veevoeder- productie beraden. De melk is niet best. De kwaliteit van onze melk noem de de minister „niet best". Door sa menwerking tussen particulieren en coöperaties zou er in dót opzicht veel te verbeteren zijn. Hij verwachtte over enkele maanden overeenstem ming tussen partijen, hetgeen de minister van zeer veel belang noem de, daar z.i. op de jnelk onze belang rijkste industrie steunt, belangrijker nog dan b.v. de textielindustrie. NAAR DE MAAN 'k Ben lid geworden van de club die mensen naar de maan wil sturen, ofschoon ik ben geschrokken van de tijd, die zulk een reis kan duren. Want raak je even uit de koers, dan kun je onderweg vergrijzen en bovendien ik vraag mij af: wat zijn de kosten en de prijzen? Is het een eenpersoonsraket of is het ding geschikt voor velen? Een vijf persoonsarrangement in één raket kan heel wat schelen. 't Zou dienstig zijn te zorgen ook voor een raket voor jonge paartjes. En gaat er een bestuurder mee en een voor 't knippen van de kaartjes? Ik weet ook niet of j' onderweg langs de stations een krant kunt kopen en of er kellners zijn, die met een blad met hete koffie lopen. En broodjes: rostbief, kaas en ham, moet men in maangeld die betalen? En zijn er banken op de maan waar men deviezen kan gaan halen? Hoe langer men hierover peinst, hoe sterker rijzen ook de vragen. Zijn er sigaretten op de maan en wat voor kleren moet men dragen? En als ik al die vragen tel bij d'ongekende moeilijkheden daar op de maan, dan ben ik hier zoals het reilt, maar weer tevreden. Och, gaan de mensen naar de maan, wat zou men daar dan zien gebeuren? Niet anders dan wat hier geschiedt achter de vensters en de deuren. Ik blijf maar hier; ik ken mijn lot, bepaald door menselijke waarden, wanneer wij reizen naar de maan verhuizen wy een stukjeaarde. POLITIE GRIJPT IN I voorworpen in hun tuinen hadden f begraven, opdat deze niet in handen Met gestrengheid gaat de Haagse der Duitse bezetters zouden vallen, politie optreden tegen de schatgra- Maar ook andere metalen voorwer- vertj in de puinhopen van het Bezui- pen en oud metaal zyn op het ogen- denhout, die rijkseigendom zijn en weer veel waard en menigeen onder toezicht van de gemeente I poogt een goed daggeld daaraan te staan. verdienen. Bijna zeven jaar geleden, in Maart De Haagse politie is van zins 1945, trof het Bezuidenhoutkwar- vervolgt het „N. v. d. D." krachtig tier een grote ramp door het bom- tegen deze gelukzoekers op te tre- bardement van de R.A.F., waarbij den en zo werd gisteren de 44-jari- 500, Hagenaars het leven lieten. Erge ios-werkman C. J. N. M. by de werden 200.000 mensen dakloos en gegrepen toen hij bezig was YPENBURG OF SCHIEVEEN? Naar het A.N.P. verneemt is te ver wachten, dat de min. varn Verkeer en Waterstaat binnenkort de vliegveld kwestie YpenburgSchieveen aan de ministerraad ter beslissing zal voor leggen. BLIJ-DORP SLUIT DE TUIN. WONINGBOUW LENINGEN Gemeenteraad voor Tilburgse lening De Tilburgse lei ing van 5 millioen 4 pet. obligation met een looptijd van dertig jaar is overtekend, zodat mende mate optreedt heeft de direc- op de inschrijvingen een zeer be- tie van de diergaarde Blij-Dorp het langrijke reductie zal moeten wor-1 wandelgedeelte van de tuin gesloten den toegepast. ter voorkoming van infectie met Zoals bekend is vervroegde alge- mond- en klauwzeer, hele aflossing aan de gemeente niet De hal en de beide vleugels waar- toegestaan en hebben obligatiehou-in behalve de tropische planten en ders het recht ieder jaar op 1 Fe- j vogels ook de dikhuiden en de apen- bruari aflossing te vragen voor de' Een uitkomst ^ijd onze BETO N-KOLENHOKKEN onverwoestbaar, inhoud 7 H.L. Leidsche Schelpkalkbranderij Bouwmaterialenhandel Zoaterw.weg 25, Leiden, Tel. 21747-21748 (Advertentie.) LUITENANT VOOR DUIZEND LITER BIER Bij het traditioneel Sebastianus- feest van het „jonge" gilde van de Arcense schutterij is dit jaar de opengevallen 2de luitenants plaats in het gilde aan de hoogst biedende toegewezen. Eigenaar van de titel v/erd Jan Kuippenberg voor niet minder dan duizend liter bier, dat aan het gilde ten goede zal komen. Het verdelen der titels is een van de middelen vooi het gilde voor de gebruikelijke „teerdagen" op het ge wenste vochtige peil te houden. Vol gens overeenkomst wordt de prijs van het bier tegen het „historische" bedrag van 7 cent per liter bere kend. In kolendamp gestikt De 76-jarige Ch. F. Takkenberg is Donderdagavond in zijn woning te Amsterdam door kolendampvergifti ging om het leven gekomen. De oude heer had afgesproken aldus „Trouw" Dij zijn dochter op het publiek geopend. Tijdschriften toch in leesmappen eerste maal op 1 Februari 1953. Te rugbetaald zal dan worden 1000 per obligatie, verminderd met hetgeen aan rente meer betaald is dan het thans voor de overheidslichamen gel dende rentegamma toestaat. Deze leningsvorm heeft in korte tyd grote opgang gemaakt en is in middels door bankinstellingen aan de gemeenten Groningen, Den De uitgeversfirma „De Spaarne- Haag, Utrecht en Zwolle aangebo- stad" heeft haar zaak tegen een Am- "e£l- sterdamse leesinrichting, die enige Het blijft intussen de vraag nog door „De Spaarnestad" uitgegeven of de Kroon de Tilburgse lening zal tijdschriften ter beschikking van een goedkeuren. leesportefeuille had gesteld, verlo- Het ministerie van binnelandse za- ren. ken heeft inmiddels aan gedeputeer- Op de voorpagina van die tyd- de staten van alle provinciën een schriften stond vermeld, dat het ter circulaire gezonden, waarin ernstig beschikking stellen van leesporte- wordt gewaarschuwd tegen leningen feuilles verboden is, en de uitgeefster voor de woningbouw, die van een had geen goedkeuring verleend, soortgelijk type zijn als die welke I Nadat de rechtbank de eiseresse door de gemeente Tilburg wordt ge- niet ontvankelijk had verklaard en sloten. het gerechtshof deze uitspraak had Uit de houding die het Rijk heeft bekrachtigd, heeft nu de Hoge Raad doen blyken ten opzichte van de het beroep in cassatie verworpen op Tilburgse lening kunnen Gedepu- dezelfde gronden als die het Hof had teerde Staten en de gemeenten nu aangevoerd, n.l. dat het prijsgeven een les trekken en hun beleid be- aan de openbaarheid was voltooid palen. Dit is dar. ook het doel van j toen de uitgeefster de bladen voor deze circulaire. I het publiek /erkrygbaar stelde. collectie worden gevestigd, blijvenvisite te komen. Toen hij niet ver- evenals het roofdierengebouw, voor I scheen, ging met op onderzoek. De politie schoof het raam open, klom naar binnen en trof de man levenloos op bed. De schuif van de kachel stond geheel dicht, waardoor de kolen damp in het vertrek was gedrongen. Het stoffelijk overschot is naar het W.G. overgebracht. De 40-jarige Amsterdamse koop- velen konden ternauwernood hun bezittingen op krui wagentjes weg voeren. Anderen waren nog ongelukki ger en hebben al hun eigendommen verloren zien gaan bij de felle bran den en zware ontploffingen, welke deze fraaie middenstandswijk in rui nessen puinhopen veranderden. Deze laatste, evenals de bouw vlakken, waarvan een deel der puin hopen is verwijderd en die op de nieuwe bebouwing wachten, zijn reeds lang het jachtterrein van ge lukzoekers, die naar schatten del ven. Zij speuren en graven ijverig op eigen gelegenheid naar verdwenen eigendommen der zo deerlijk getrof fen oudbewoners, van wie er niet weinigen hun gouden en zilveren Laatste uitbarsting De edelachtbare heren achter de groene tafel van de rechtbank te As sen hebben Vrijdag enige onvergete lijke ogenblikken beleefd. In een zaak tegen een Amsterdamse inbre ker, F. O., was nauwelijks een jaar gevangenisstraf met aftrek geëist, toen de verdachte vriendelijk ver zocht de door hem gestolen voor werpen, die ter zitting aanwezig waren, nog eenmaal te magen zien. De president gaf aarzelend toe, maar de verdachte aarzelde niet Hij greep een pendule en een baro meter en voordat de rechters wis ten wat er gebeurde, begon hij de gestolen en overigens nuttige voor werpen stuk te slaan en te trappen. De president hamerde, maar dat gaf niets. Parketwachters en deur waarders snelden toe en grepen de woesteling, die enkele ogenblikken later op de gang stond, de rechters temidden van de ravage achterla tend. Alg. Dgbl. PECH BU HOORSPEL. Het hoorspel „Een oud, geslacht", dat de AVRO Donderdagavond uit zond, werd door pech achtervolgd. Het toch al ingewikkelde famielie- verhaal werd onontwarbaar, toen doordat een der spoelen van de ge luidsband in een verkeerde doos was terechtgekomen enkele scènes metaal te delven uit de troosteloze weggebombarderde wijken van Den KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel. 20114 is gistermorgen door de verwisseld werden. De omroeper rechtbank te Amsterdam wegens op lichting tot een jaar en zes maanden veroordeeld. De eis was twee jaar. Verdachte had in een groot weekblad een huwel jksadvertentie geplaatst. Hij slaagde er door valse voorspiege lingen in zijn slachtoffers in totaal ruim ƒ20.000 afhandig te maken. NOTARIS AANGEHOUDEN Verdacht van valsheid in geschrif te is in de provincia Utrecht aange houden de notaris W. F. van Ter schelling. Hij is op transport gesteld naar Leeuwarden. Door zijn handelingen zouden tal van kleine boeren op het eiland zijn gedupeerd. Jan Boots bood verontschuldigingen aan, waarna de desbetreffende ge deelten in de goede volgorde wer den herhaald. „TeL" Een slager van het abattoir te Hoorn keek vreemd op toen hij bij het schoonmaken van de pens van een koe een gouden ring vond. De ring had geen inscriptie en men heeft geen notie wie de eigenaar kan zijn. Maar de koe bleek nog meer in pet to in dit geval in de pens te hebben, namelijk een handjevol spij kers. ZUSTERS LEREN HAARKNIPPEN Enige Katholieke kappersbedien den uit Nijmegen, die de missiona rissen een warm hart toedragen, zul len zes verpleegsters afkomstig van de Missieschool van Ubbergen voor haar vertrek naar Brazilië in April, de beginselen van het haarknippen bijbrengen. De Kath. Bond van Kap persbedienden „Sint Cosmas" heeft daarenboven besloten met behulp van alle afdelingen voor elke ver pleegster een complete uitrusting klaar te maken. ,De spullen moeten niet tweede hands zijn, maar nieuw en voor 15 Maart bij de secretaris Oudenoord 12 in Utrecht bezorgd zijn." De zes zusters, die naar de onont wikkelde streken van Brazilië ver- HAAKGSE POLITIERECHTER. Ladelichtster. Een dame uit Leidschendam stond terecht voor de groene tafel van de Haagse politie rechter omdat zij in een onbewaakt moment een bankbiljet van 10, uit de lade by een groenten winkel had ontvreemd. Diezelfde morgen was zij nogmaals in die winkel ge komen en had toen ontkend iets van de diefstal te weten. De officier van justitie vond dit een zeer bedenke lijk feit en eiste 40,boete of 20 dagen en een maand gevangenis straf voorwaardelijk. De politierech ter veroordeelde haar conform de eis. Mishandeling van agent. Een opperman uit Leiden werd in Juli 1951 op heterdaad betrapt op een overtreding en moest met een agent mee naar het bureau. Hij had zich toen teweer gesteld en de agent mishandeld. Zijn broer, eveneens opperman, had zijn broer willen hel pen en had aldus een ambtenaar be lemmerd bij de uitoefening van zijn taak. De verdachte ontkende droniken te zijn geweest. Hij zou slechts twee glazen bier hebben gedronken. De agent vertelaarde echter dat de ver dachte wel in staat van dronken schap verkeerde. Het gebit van de agent was stukgeslagen waarvoor hij vergoeding van f 100 vroeg. De ver dachte kon niet begrijpen dat een tand zo duur kostte. Ook de officier van justitie vond het niet zo goed koop. Hij eiste tegen de opperman een week gevangenistraf en tegen de broer f 40,boete of 20 dagen. De politierechter veroordeelde de opperman conform de eis tot een week gevangenisstraf en toewijzing van de vordering, terwijl de broer tot /30,— boete werd veroordeeld. Eenden gestolen. Wegens dief stal van eenden stonden voor de Haagse politierechter terecht twee landarbeiders uit Noordwijkerhout. „Wij dachten dat het wilde eenden waren", zeiden ze. Hierop merkte de trekken, rullen tot tuk hebben het Can^tieop datzUgem verplegingswerk ter hand te nemen. jachtacte hadden en dat het gesloten jachttijd was. De eis was: 40, verplegingswerk WILD ZWIJÏTÏN NIJMEGEN Gisterenavond is een wild zwijn tot de buitenwijken van Nijmegen doorgedrongen. Toen een politieman, die de jacht wilde aanvangen zijn geweer uit zijn woning had gehaald was het dier reeds verjaagd. Het verdween in de bossen van Heu- mensoord, waar het zijn weg wel zal hebben gevonden naar de bossen van Groesbeek. boete subs. 20 dagen. De politierechter veroordeelde beiden tot f 25,subs. 10 dagen. BINNENLAND Daar de naam van de stichting „Nederland helpt Indi'ë' reeds ge ruime tijd niet mee in overeenstem ming is met de feitelijke werkzaam heden der sti.hting, die zich nu uit sluitend beperken tot hulpverlening aan de in Nederland vertoevende gerepatrieerden heeft het bestuur besloten deze naam te wijzigen in stichting „Zorg voor Gerpatrieer- den". Te Coevorden is op 102-jarige leeftijd overleden de heer H. J. Ha- bers. Door ie gladheid is te Heeg de 58-jarige mevrouw Veenstra in het kanaal gevallen en verdronken. Vierhonderd musicerende Kerk radenaren zullen op 30 April een be zoek brengen aan Haarlem. Zij zul len per extra trein naar Haarlem ryden, waar hun een diner wordt reis van 32 dagen in het buitenland. aangeboden. In de middag zullen zij op verschillende plaatsen in de stad muziekvoorstellingen geven. Een jong Nederlands kunstenaar niet jonger dan 16 en niet ouder dan 20 jaar zal op uitnodiging van de television-club" van Paul Whiteman in New York een reis naar de nieu we wereld maken om daar voor te levisie en radio op te treden. Tot 9 Febr. as. kunnen de jeugdige kun stenaars in instrumentale of vocale muziek, Engelse voordrachtskunst of dans zich melden bij Duinrell. Een 6-jarig jongetje A. de Bruin uit de Verboomstraat te Rotterdam is, toen de wagen een schok kreeg, van een schillenwagen gevallen en door het voorwiel dodelijk getroffen. BUITENLAND. Een nieuw Canadees genees middel, heparin genaamd heeft vol gens dr. Charles H. Best, de mede ontdekker van insuline, het aantal sterfgevallen door hartstoornissen met 50 pet. verminderd. De aartsbisschop van New York kardinaal Spellman, heeft in New- York verklaard, dat 72 pet van de 150.000 communistische krijgsgevan genen in Zuid-Korea te kennen heeft gegeven, niet terug te willen en lie ver voor het Westen te willen vech ten. Kardinaai Spellman is enkele dagen geleden teruggekeerd van een

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6