tegen spotprijzen RIJNSTREEK HORLOGE VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE PENSION mooi Herenhuis SPECIALE RECLAME!!!! ADR. VAN OOY Jr COUPONS EN RESTANTEN Uk DINSDAG 22 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Middenstandsvergadering. De heer H. v. Deuren, voorz. van de pl. afd. der N.R.K.M., kon met genoe gen een goede belangstelling consta teren Maandagavond in Hotel „Cen traal", die blijkbaar getoond werd voor het onderwerp dat de heer drs. Neefs voor de middenstanders zou gaan behandelen. Na "een gebruikelijke nieuwjaars wens, die spr. namens het bestuur uitte, wees hij erop, dat 1952 naar het te verwachten is, zeker geen jaar zal zijn, waarin alles maar in de, schoot geworpen zou worden. Zoals uit een verslag van de heer L. D. Le Grand aan» het einde van de avond bleek, mag „Santos" zich wel verheugen in de daadwerkelijke fi nanciële steun der leden. De inza melingen en acties in 1951 brachten bijna 1000.op. De Santos-commis sie geeft op 3 Febr. in de St. Jozef - zaal een propaganda-avond. In" zijn speech wees kapelaan E. G. Duym erop, dat de waarde van een mensenleven voornamelijk ligt in de intentie, waarmede het wordt ge leefd. Wij kozen de weg van de we- reldvervolmaking. Die roeping moet ieder in de maatschappelijke staat vervullen. Drs. Neefs behandelde hierna de parlementaire geschiedenis van ons land. Spr. nam de onderscheidene staatsvormen onder de loupe zoals die zijn van dictatuur, republiek en monarchie, deze laatste verdeeld in absolute-, beperkte- en constitutio nele- en de parlementaire monarchie. Nadat spr. de terreinen van Kerk en Staat had belicht, zeide hij, dat het niet per sé noodzakelijk is dat de levensbeschouwing het normgevend element van een politieke organisa tie is. De omstandigheden in dit land en deze tijd maken 't evenwel wen selijk, dat men ook politiek katholiek behuisd is. Uitvoerig wijdde spr. aandacht aan de vraag welke de positie is van de middenstand binnen de grenzen van de K.V.P. Uiteraard ontspon zich na deze ver klaringen 'n breedvoerige gedachten- wisseling tussen vele leden en de bestuurstafel met als uiteindelijke vrucht, dat ook de katholieke mid denstanders zich meer met de politiek zouden moeten gaan bemoeien, maar door hun invloed te doen gelden via de hiërarchische weg in de K.V.P. BOSKOOP BRAND MET EEN PUZZEL. Maandagmorgen werd de hulp in geroepen van de brandweer voor een brand, die was uitgebroken in een pand aan de Puttekade, bewoond door de familie v. d. Born. De brand weer, die met de nieuwe spuit uit rukte, kwam echter voor de moeilijk heid te staan, eerst te moeten uitvin den, waar precies de brand was, aan gezien de melder in de haast ver zuimd had het huisnummer op te ge ven en van een uitslaande brand niets viel te bespeuren. Toen tenslotte het bewuste pand was gevonden bleek, dat er van een schoorsteenbrand sprake was, welke zonder dat de spuit water behoefde te geven ge blust kon worden. Een koud bad. Het 12-jarig dochtertje van de fam. Kleijn, aan de Ridderbuurt nam het met de ver keersregels niet zo nauw, waardoor zij, ter hoogte van de werkplaats van de heer Meijer, met een andere wiel- rijdster in botsing kwam en in de Gouwe terecht kwam. Gelukkig voor haar was zij de zwemkunst meester en zo zwom zij parmantig weer naar de kant en beklom de oever. Haar rijwiel werd later opgevist. Weer kippendieven op pad. Na enige tijd van betrekkelijke rust zijn gisternacht weer een achttal kippen en twee konijnen ontvreemd van een haar jaarvergadering in hotel „Het Vliegende Paard". Na het jaarverslag van de penningmeester en het keuri- geverslag van de secretaris volgde de bestuursverkiezing. De aftredende heren H. Markman en L. Vergeer werden In het bestuur herkozen; de heer Markman bleef secretaris. Hier na worden uitgeloot 7 aandelen van het vaandel. Er moesten slechts vier aandelen worden uitgekeerd, aange zien er drie werden geschonken door kwekerij aan de Biezen ten nadele aandeelhouders. Na enige bespre- van de heer Kromhout. Door de po litie wordt een nauwkeurig onder zoek ingesteld. KOUDEKERK „Kunst na Arbeid" gaf uitvoering. Gisterenavond gaf de muziekver. „Kunst na Arbeid" haar jaarlijkse uitvoering in hotel de Bruin. De ere- voorz., burg. G. Verheul, opende de avond en memoreerde de successen die de ver. in het afgelopen jaar op de concoursen heeft behaald, o.a. te Maartensdijk en Schoonhoven, waar de ver. 2 maal een eerste prijs in de wacht sleepte. Het muziekprogramma werd ge opend met het Wilhelmus, waarna achtereenvolgens werd gespeeld: de mars Death or Glory, de ouverture Hephaistos, Mondnacht auf der Als- Ier en Marionetten Wachtparade. Het koperkwartet zorgde toen voor een afwisseling met Vuurwerkkwartet en Restless Water. Daarna werden nog gespeeld Disciplin mars, Ouverture Romantique, Weense parels en tot slot Marsparade no. 2. Uit de uitste kende uitvoering van dit muziekpro gramma bleek, waartoe de vereniging in staat is. Na de pauze konden de aanwezi gen genieten van het vrolijke spel in drie bedrijven „Mijn vrouw verlangt salaris" door Wim Dumont. Zonder de andere spelers tekort te doen wordt gewezen op het vlotte, zeer sterke spel van „de Neus", om wie het meeste gelachen werd. Zeer vol daan konden de bezoekers naar huis terug keren. NIEUWKOOP Jaarvergadering L.T.B. Onder voorzitterschap van de heer N. J. de Jong en in aanwezigheid van de g. a„ pastoor Vloothuis, hield de pl. afd. kingen dienaangaande werd beslo ten om op Dinsdag 12 Februari a.s. een feestavond te organiseren voor de leden cn hun echtgenoten en huis genoten. Welke gezelschap het pro gramma moet opluisteren is nog niet bekend. De g. a. sprak aan net einde van de vergadering nog een woordje be treffende de geestelijke belangen van de boeren en tuinders, waarna de heer N. J. de Jong met een dank woord de vergadering sloot. TER AAR Geb.: Johannes W., z. v. J. C. van Wanrooij en M. C. Isbrucker; Maria Th. P., d. v. J. C. Wassenburg en W. M. A. Koeleman. Ondertr.: J. B. Bosland, 28 j,. A. P. Stijnman, 26 j.; A. J. J. van Kints, 25 j., eri P. W. Hoogervorst, 25 jaar. Getr.: W. G. Vermeulen, 28 j-, en W. A. v. d. Jagt, 24 j. Overl.: G. D. Verhoef, 53 j. DE KWAKEL VAN DE TRAP GEVALLEN Mej.' J. S. F. in de Zuiderlogmeer had het ongeluk van de zoldertrap te vallen. Na onderzoek van de dokter werd zij naar het ziekenhuis ge bracht. Daar bleek, dat zy haar bo venarm had gebroken. Na verbonden te zijn. kon ze naar huis terug. Heden slaagde voor het diploma aannemer Fï de Jong. Geboren- Nellie A., d. van K v. Zevenhoven en P. Staat; Cornelia A. M., d. van G. P. M. Nierman en W. H. F. Enkelaar; Johanna P. M.. d. van C. W. Schijff en C. M. van Egmond; Roelefina E d. van J. Verkerk en E. P. Roodzelaar. L.T.B. KRING „DE VENEN". Toeslagen van 2 en 5 procent niet in nieuwe arbeidscontract Op de agenda van de jaarvergade ring van de L.T.B. kring „de Venen" waren de belangrijkste punten be handeling van een nieuw af te sluiten arbeidscontract en verkiezing van een voorz. wegens bedanken van de heer A. H. Verdel. In café Hoogenidijk waren gisteren middag afgevaardigden van de afde lingen R.A.Veen, Nieuwveen, Kwakel, Langeraar, Noorden. Aarlanderveen en Hoogmade bijeengekomen. De voorz., de heer A. H. Verdel, zei, dat het afgelopen jaar geen bewo gen jaar is geweest. Het heeft geen weelde gebracht, maar is toch wel zo geweest, dat men er het volgende jaar weer voor zou willen doen. De vele spanningen in het huidige tijds gewricht op economisch-, militair- en sociaal gebied leggen een zware druk op de bedrijven door de lasten welke hieruit voortvloeien, maar we zullen dit aanvaarden. Als leden van de L.T. B. leren we in onze organisatie de sociale verhoudingen verstaan tussen de standen. Mensen die geen lid zijn van hun standsorganisatie missen- veel, aldus de voorz. Hier in onze or ganisatie wordt een gemeensciups gevoel aangekweekt, waardoor onze blik verruimd wordt, vooral ook op sociaal terrein ten aanzien van rech ten en plichten. Samen moeten we hecht aaneengesloten de kracht vor men die aan onze organisatie beteke nis geeft. Voor de vergadering van de K.B.T. B. welke 24 Jan. a.s. in Utrecht wordt gehouden werden afgevaardigden be noemd. 4 Afd. zullen een afgev. aan wijzen t. w. R.A.Veen Langeraav Kwakel en Nieuwveen. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er een batig saldo was. De kascontrole werd verricht door de afd. Noorden welke een gunstig rapport uitbracht, Nieuw arbeidscontract. Dan is aan de orde de behandeling van een nieuw af te sluiten arbeids contract. Vanwege de werknemersor ganisatie wordt voorgesteld: De 5 pet. toeslag, die door de rijksbemiddelaars niet verplichtend werd opgelegd aan het loon toe te voegen. Voor vaste arbeiders wordt alsdan gevraagd: 23 jaar 47.68, 22 jaar ƒ45.59, 21 jaar /43.53, 20 jaar ƒ38.45, 19 jaar ƒ33.88, 18 jaar ƒ29.10, 17 jaar ƒ24.98. Hierbij gevoegd nog 2 pet. vacantietoeslag. De losse arbeiders van 1 Mei tot 31 Augustus 1.75 per week hoger. Los se arbeiders per dag ƒ9.50. Langer dan 4 maanden 50 cent per dag hoger. Eerste knecht of voorman 3.50 per week hoger. Over deze kwestie ontstond een uit gebreide gedachtenwisseling, en ver schillende inzichten werden geuit. De afd. Langeraar gaf bij monde van de heer J. Th. Volgering als haar mening te kennen liever niet verder te gaan dan is opgelegd als verplich ting. Het bestuur achtte het een in consequentie nu vrijwillig te aan vaarden, datgene wat de rijksbemid delaars niet verplichtend hebben ge steld. De 2 pet. vacantietoeslag werd ook door de werkgevers-commissie van de hand gewezen. De voorz. zei, dat de ontheffing is verleend op grond van de slechte bedrijfsuitkom- sten voor 1950. Omdat in veel geval len toch die 5 pet. wordt uitbetaald achtte spr. het royaler om deze ver hoging in het contract op te nemen. In dezelfde geest spraken ook eni ge afgevaardigden van de afd. R.A.Veen. De heer Kerkvliet acht de reden die destijds gegolden heeft voor het niet-verplichtend stellen van de uitbetaling vervallen. De afdelingen Kwakel en Hoogmade vrezen bij niet toestaan een trek van de beste ar beidskrachten naar de industrie. Al stond men dan ook in de afd. R.A.Vecn welwillend tegenover de voorgestelde opname in het contract willen zij toch deze mening niet aan de vergadering opdringen. Na nog meer wikken en wegen komt de ver gadering tot het besluit om de 5 pet. verhoging niet bindend in het con tract op te nemen, evenmin als de 2 pet. vacantietoeslag. Wat natuurlijk niet uitsluit dat men vrijwillig tot uitbetaling mag overgaan. Voor de jeugdige arbeiders zullen de vastgestelde percentages worden berekend volgens het volledige loon en niet over de geldende basisionen. Nieuwe voorzitter. Wegens bedanken van dc heer A. H. Verdel als voorz. stelde de afd. R.A.Veen voor in deze vacature te kiezen de heer L. Kerkvliet. De heer J. Volgering vroeg zich af of de huidige regeling voor het aanwijzen van een voorz. wel zal vol doen, als de voorgestelde reorganisa tie inzake samenstelling van het Hoofdbestuur doorgaat. Hij wil op deze zaak terugkomen als de reorga nisatie tot st8nd komt. De heer Sassen drukte zijn spyt uit over het heengaan van voorz. Verdel. Hij hoopte, dat de kring niet ieder jaar een andere voorz. krijgt. Voor een krachtig beleid is dit fu nest. De heer Kerkvliet was de eni ge candidaat en wordt nu gekozen verklaard. Deze vindt het ook spijtig dat de omstandigheden zo zijn, dat de heer Verdel de functie niet kan blijven waarnemen. Bij de rondvraag gaf'de heer Bank als zijn mening te kennen, dat hy gaarne behandeling van de voorstel len voor de vergadering van B.K.T. B. had gezien. Dit gaf nog aanleiding tot het bezien van enige voorstellen t.a.z. van teeltregeling en enkele be grotingsposten. De wenselijkheid werd te kennen gegeven om de voor stellen en prae-adviezen af te druk ken in Boer en Tuinder. De heer Jac. Dobbe vraagt hoever men gevorderd is met het vaststellen van z.g. con tactdagen of -avonden. Dit leidt tot vaststelling van een eerste contact middag op 19 Febr. a.s. te drie uur n.m. De heer Verdel sprak daarna een afscheidswoord. Schietpartijen in Tunesië Maandag zjjn bij schietpartijen in Tunesië naar aanleiding van de ar restatie van nationalistische en communistische leiders, vijf perso nen gedood. Nationalistische betogers wierpen handgranaten van de daken tij dens onlusten te Nabeul en in Tu nis loste de politie waarschuwings schoten, toen de demonstranten van vuurwapens gebruik maakten. In Nabeul vielen verder 20 gewonden, van wie vyf ernstig. Ongeveer 50 personen werden in hechtenis genomen doch weer vrij gelaten. Hedi Sjaker, penningmees ter van de nationalistische partij „Neo-Destoer", werd in hechtenis gehouden. Jonge Tunesiërs hielden voor het gebouw van de Franse resident-ge neral een demonstratie. Zij riepen: „Lang leve Boeurguiba.lang leve de Neo-Desttoer" (Boerguiba is de leider van de nationalistische party). De demonstranten gooiden winkel ruiten in. Het Marokkaanse Nationale-Front, een unie van nationalistische par tijen, heeft in Casablanca een ver klaring uitgegeven, waarin het „al gehele solidariteit van het Marok kaanse volk" aan het „volk van Tu nesië" toezegt. Stalin bij Lenin- herdenking .Maarschalk Stalin heeft gister avond met de plaatsvervangende pre miers Molotof, Malenkof en Berla in het Bolsjoi-theater te Moskou een bijeenkomst van Sowjetleiders bijge woond, die gehouden werd ter ge legenheid van de 28ste herdenking van Wladlmir Iljitsj Lenin's dood. De Sowjet-hoofdstad was getooid met rode vlaggen, die rouwranden vertoonden en fel afstaken tegen de' verse sneeuwlaag. Alle kranten brachten een portret van Lenin met artikelen- over zijn fnvloed op het Sowjet-leven in al zyn schakeringen, alsmede op de buitenlandse politiek: „Zege van de alles-overwinnende denkbeelden van het Leninisme" en „Lenin leeft en zegeviert", zo luid den een paar koppen. Naar vrijer pond De negen landen van het Britse Gemenebest hebben besloten met kracht te streven naai- een vry en inwisselbaar pond sterling. Dit stre ven kan echter niet geheel worden bereikt aldus werd na afloop van de conferentie medegedeeld zonder de actieve medewerking van de V.S. andere landen. Volgens minister Butler zal de vrije inwisselbaarheid geen voorloper zijn van een deva luatie van het pond sterling. Behalve tot een aantal maatrege len op lange termijn zal op korte termijn tot een invoerbeperking moeten worden besloten welke waar schijnlijk voornamelijk de aankopen in Europa en in Japan zullen be treffen. Sluiting Britse consulaten in Perzië Gevolg gevend aan een Perzisch verzoek heeft Engeland gisteren zyn negen consulaten in Perzië gesloten. Om dit te vieren hebben op een plein in een voorstad van Teheran ruim twintigduizend Perzen een de- OVERTREDING VAN HET RECLAMEVERBOD IN DE RADIO. Naar wij vernemen heeft de rege ringscommissaris voor het radiowe zen aan de chef van de afdeling gc sproken woord cn aan één van dc omroepers van de AVRO een spreek verbod voor de microfoon opgelcg, voor de duur van acht dogen, in gaande 28 Januari, zulks in verbanc met een overtreding van het recla meverbod. Voor de AVRO op 1 Ja nuari (gedurende een rondvaart door de Amsterdamse grachten) zijn lof liederen gezongen op onderscheidene etablissementen, welke tijdens die rondvaart bezocht werden. monstratie gehouden. „Dood aan de Britten, lang leve Mossadeq, dc held van Perzië", riepen zy. De demon stratie was georganiseerd door Kas- janl, een van Mossadeqs vurigste aanhangers. Perzië heeft 23 millioen dollar aan Amerikaanse hulp geaccepteerd. Na wekenlang te hebben tcgongesput- terd heeft Mossadeq schriftelijk doen weten, dat zijn regering had inge stemd met de voorwaarden, die de Amerikanen aan hun hulp verbon den. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 307 stuks. Notering: zware 2.12—2.17, lichte 1.90—2.02. zeugen 1.801.95 per kg, levend gewicht. Handel vlug, enkele boven notering. Bovendien één nuchter kalf LEIDEN, 22 Jan. Groente. per 100 kg.: witte kool 6 90, rode kool 715, gele kool 8.7013, groene kool 1117, boerenkool 6 10 13.80, rapen 3.40, prei 823, kro ten 10.3019.20, kroten gekookt 28 30, uien 540, poen 1226, spruiten 1640, andijvie 3874, Nero 540. druiven 4346, witlof 1041, spinazie f 3037, tomaten A 40, winterpeen 1619, per 100 stuks: salade 1314, knolselderij 6.70—15, per 100 bos 3.80—7.20. BODEGRAVEN, 22 Jan Kaas Aanvoer: 67 partijen. Prijzen: 1ste 6oort 2.312.37, 2de soort f 2.27 2.30, extra kwal. 2.54 per kg. Han del kalm. ROTTERDAM, 22 Jan. Vee. Aan- voer 3640 totaal: 875 vette koelen, 717 gebruiksvoe, 40 vette kalveren, 235 graskalveren. 1032 nuchtere kal veren, 98 varkens, 186 biggen, 223 paarden, 17 veulens, 169 schapen, 48 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.72—2.86, 2.45—2.65, en 2.152.40, vette kalveren f 2.70 2.90, 2.50—2.70, 2-30—2.50 per kg. levend gewicht; graskalveren 350260—220; nuchtere kalveren 605652; biggen f 55—5245: slachtpaarden f 2.05. 1 95 en 1.90 per kg. levend gewicht; schapen f 145 125105. lammeren 120110 100' kalf- en melkkoeien 1000900 770. varekoeien 720650—580, vaarzen 725850580 cn pinken 550—450—350 per stuk. Vette koeien aanvoer even minder, handel tamelijk, pryzen iets stijver; vette kalveren aanvoer als vorige weck, handel vlug. prijshoudend; graskal veren aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen constant; nuchtere kal veren aanvoer iets groter, handel kalm. pryzen iets lager; biggen aan voer als vorige week, handel matig, prijzen onveranderd; .slachtpaarden aanvoer even gToter, handel stroef, prijzen goed te handhaven; schapen en lammeren aanvoer als vorige week handel tamelijk, prijshoudend; kalf- en melkkoeien aanvoer korter, han del stil, prijzen onveranderd, vare koeien aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets stijver; vaarzen en pin ken aanvoer iets minder, handel stil, prijzen onveranderd. t Heden overleed, zacht en kalm. na voorzien te ziin van de H.H. Sacramenten der Stervenden in het Al gemeen Burger Gast huis onze geliefde Echtgenoot en Vader, in de ouderdom van 82 j- HENRICUS MARTINUS DOMcE Echtgenoot van JOHANNA MARIA HOOYMANS J. M. DOMéE HOOYMANS H. C. M. DOMéE. G. C. M. DOMéE. Bergen op Zoom, 21 Jan. 1952. Halsterseweg E 19. De plechtige Uitvaart dienst. gevolgd door de begrafenis zal plaats hebben in de kerk van de H.H. Martelaren van Gorcum od 24 Januari om half tien. De rozenkrans zal wor den gebeden in de kerk van de H.H. Martelaren van Gorcum Dinsdag en Woensdag des avonds om half zeven. 1616 Voor een goed (met garantie) C. DE KEMP Juwelier, BOTERMARKT 1 2 Bijeenkomst met Experimenten 1562 Z Te koop Moderne hang en legkasten. 2 armfa.:- leuils met 4 stoelen, bank ■iel, tafels, losse stoele: dikanten, 1 en 2 per istellen. vloerkleden, r: den. autopeds, alles tr I /eer hec! lage prijzen l -aebt 55 (Geen wir. 2106 50 JAAR GERWIG Ter gelegenheid van het GOUDEN1 JUBILEUM van onze Banketbakkerij en Lunchroom, PATISSERIE GERWIG, houden wy op Woensdag 23 Januari a.s. in Hotel .Toor"Alphen aan den Rijn, van 3-»-5 uur receptie. 1627 B. H. KROON Gevraagd voor indiensttreding met kantoorervaring, leef tijd 18—20 jaar. Schriftelij ke sollicitaties te richten aan Hartogs en Co., Hoge Rijndijk 86, Leiden. Gevraagd voor Jongeman van goede huize een dege lijk pension. Liefst met te lefoon Gebrs. van Ulden Vardamstraat 6 - Lalden Op veler verzoek nog G 1 week verlenging van O op een der Singels, leeg te aanvaarden. Br. onder no. 1618 bur. v. d. blad. Beleggingsmaalsctiappii X II. TE OEGSTGEES1. Als. Vergadering van aan deelhouders od Zaterdag 2 Febr. 1952 des nam. 3.30 uur in „Klein Minerva". Vrouwensteeg. Leiden Agenda ligt ter inzage. Deponerine van aandelen bij de Twentsche Bank. Inc.- Amst. Bank, Ned Handelmij.. van Mierlo, Breda en Raiffeisenbank. Onherroepelijk ZATERDAG 26 JAN. a.s.. voor het laatst bij elk KARPET een Tafelkleed CADEAUIII Enorme sortering tegen lage prijzen. Wie nu niet koopt bezorgt zichzelf schade Tol en met 31 Jan. bij elke regenjas of regenmantel een korting van 1. 1 5.bij aankoop van een japon. 2 PERS. DEKENS voor .f. 27.50 ROOKSTOELKUSSENS .«.27.50 COCOSLOPERS 10% korting. RESTANT JAPONNEN tegen fantasie-prijzen li! COSTUUMS«.55.- enz., enz. Dus alles spotgoedkoop!!! DIT KAN ALLEEN BREESTRAAT 9, LEIDEN Ca. Tal. 20890-20298 £a Filialen: - bP \J Utrecht en Haarlenj v/ Z Verloren Maandag pl.m. 12.30 uur, gaande Oude Riin tot Atjehstraat 35 151.—. zeer gedupeerd. Tegen beloning terug be zorgen of bericht J. P- Pont. Atjehstraat 35. 2105 Z Er biedt zich aan net R. K. Meisje, 19 jaar. als werkster voor Maandag. Woensdag en Vrijdag of Dinsdag en Donderdag. Liefst omtrek Oegstgeest. Br. onder no. 2096 bureau van dit blad. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.Ï0, uitsluitend tegen contante df taling. Z Dames! Het adres voor goedkoper en beste per manent 5 gulden wassen, knippen watergolven in begrepen. Bespreek vroeg tijdig. Heren, de kapper voor lastig haar. Het Kap- pershuis, Apothekersdiik 8 T?l. 26218. Te koop: 2 pers. hout ledikant met z. g. a. n. Auping spiraal 30. pracht winterjas, blauw. flinke maat 25, divan 10, grote eiken koffer 10, 1 en 2 pers. Engelse ledikanten, theekastjes 7.50 p. stuk. F. v. d. Pluym, Janvossen- steeg 51. 2103 Z Tuin- en bloemzaden. 20 korting als U voor 1 Februari a.s. bestelt. Prijs courant gratis op aanvraag Voor hoge kiemkracht en grote opbrengst: Zaadhan. del W. Segaar Czn.. Dief- steeg 8. Telef, 21195. Lei den. 2091 Z Café „Ik leer nog". P-ysjassen voortaan elke Der, derdagavond om de bekende pryzen: vlees, spek cief m, krentenbrood enz. Belet fd aanbevelend A. M. Piinaeker, Hoge Rijndijk 313. Zoeterwoude. 1623 Z Naaimachine defect? Rcpa-atie direct by U aan huis. Geen vervoer, niet" wachten, geringe kosten er: ond.r garantie. Naaima- chi ie Service, J. B. H. Sc1 oots, Rijnsburgerweg 291 Tel. 26664. Leiden. T Accordeon club Lelden Lr kunnen nog enige leden lieplaatst worden bij onze B of C club. Ook by de .eugdclub is nog plaats. Aanmelding dagelijks, Ko- revaarstraat 5, Tel. 24358. Z Leidse Autorijschool. Algemeen bekend door ge degen, en vlugge opleiding Lesprijs slechts 5per uur, ook 's avonds. Prima ref. Gedipl. instr. Ook voor motoren en motor- carriers. Bert v. d. Meij, Maredijk 159, Tel. 21280 Leiden. 2108 WOENSDAG, DONDERDAG EN VRIJDAG in alle afdelingen o.a. Japon- en Mantelstoffen. Flanel, Graslinnen, Cocos, Balatum enz. ZIET ONZE ETALAGES HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG BETER EN TOCH GOEDKOPER

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3