Blauw Zwart zette haar overwinningenreeks voort Lisse zorgde voor de verrassing en klopte Wilhelmus 4-0 Verrassend hoge scores met Eric Gengnell als topscorer: 7 doelpunten Broekman en Huiskens reden uitstekend MAANDAG 21 JANUARI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 In een matige wedstrijd heeftniet bijzonder hoog. Er werd vaak Blauw Zwart gistermiddag op eigen I gemist en geaarzeld, en goede aan- terrein een 40 zege behaald op vallen waren aan beide kanten erg Postduiven, een tegenstander die j schaars. Enkele malen liet de Post- niet onderschat mag worden, maar J duiven-keeper uitstekend werk zien. In de allerlaatste seconden van de die gistermiddag niet op dreef kon I komen wat het schieten betreft. En ook bij Blauw Zwart wilde de juiste vorm niet komen. In de voorhoede ontbraken linksbinnen Piet van Rhijn wegens militaire dienst en rechtsbuiten Vogels. Zij werden vervangen door C. Remmerswaal en L. Uitendaal. Beide invallers hebben goed werk gedaan, al werd in dc voorhoede van Rhijn node gemist. wedstrijd werd de stand nog opge voerd tot 40 door C. Noordover, die, nadat hij enkele tegenstanders had gepasseerd, met een strak schot de Postduiven-keeper het nakijken gaf. CONCORDIA—A.S.C. 0—3. Wederom hadden de rood-zwarten Wils, die actief en snel genoeg was, hun opstelling gewijzigd. Zo zagen had weinig geluk met zijn schoten wjj bijv. De Wit en Veigel weer op en ook doof andere voorhoedespe- hun oude plaatsen resp. als links- Iers werden wel eens opgelegde kan- back en linkshalf opereren. Ook de sen gemist. De wedstrijd begon met voorhoede was gewijzigd, zodat De fproye centervoor speelde en de Adriaan en Wim In het huis van de familie van der Voort te 's-Gravezande heer ste grote vreugde over de suc cessen welke de beide zoons, Adriaan en Wim in de sport hadden gehaald. Adriaan van der Voort eindigde als tweede in de cycle cross te Overveen. Als amateur kwam hij slechts 20 sec. later aan dan de professional Gerrit Voorting. Wim van der Voort werd tweede op de 1500 meter op de schaats te Oslo. Twee tweeede plaatsen voor de sportieve zoons van de familie van der Voort brachten blijd schap in het huis te 's-Grave zande. een offensief van Postduiven. Reeds in de eerste minuut brak de Loos duinse linksbuiten gevaarlijk door en moest doelman van Leeuwen alle zeilen bijzetten om het gevaar te ke ren, wat hem overigens uitstekend gelukte. Er werden verscheidene Postduiven-aanvallen ondernomen in de richting van' het Wassenaarse doel, voordat eindelijk in de 7e mi nuut de eerste goede aanval van de Blauw Zwart-voorhoede genoteerd kon worden. Wils brak door en gaf door naar Leo Dekleermaeker, die echter naast schoot. In de 10e minuut ontstond een hachelijk moment voor het Blauw Zwart-doel. Dick van Leeuwen, die ver was uitgelopen moest voor de voeten van een der Loosduinse voorwaartsen duiken en de bal weggraaien, om het gevaar te keren. Kort daarna snelde Wils al leen op het Postduiven-doel af, maar zijn schot werd door de doelman der bezoekers of fraaie wijze tot corner verwerkt. Het duurde tot in de 28e minuut voordat eindelijk een doelpunt werd gemaakt. Bij een aanval op het doel der bezoekers, die geruime tijd duur de en waarbij de bal steeds weer werd weggewerkt, kwam het leer uiteindelijk terecht bij rechtsbuiten Uitendaal, die met een hard schot, vlak onder de lat, de doelman pas seerde en Blauw Zwart de leiding gaf (10). Nauwelijks twee minuten later was het 20. Wils ondernam weer een soloren op het doel. de bal sprong terug tegen de paal, maar werd weer door Wils opgevangen en nu snel in het net gewerkt. Blauw Zwart kreeg nog verschei- dene goede kansen, maar steeds werd de bal naast df overgeschoten, terwijl bovendien de Loosduinse keeper op zijn post was. In de tweede helft behoefde niet zo lang op het eerste doelpunt te worden gewacht. In de 6e minuut, bij een Wassenaarse aanval, bleef een gedeelte van de Postduiven-ach terhoede staan, in de mening verke rend, dat voor buitenspel gefloten zou worden. Leo Dekleermaeker maakte van de gelegenheid gebruik en doelpuntte met een hard en strak schot, dat via de onderkant van de lat in het net verdween. (30). Enige minuten later kreeg Blauw Zwart bijna een doelpunt cadeau toen een der achterspelers van Post duiven gevaarlijk terugspeelde, maar de bal ketste tegen de paal het veld weer in en werd toen corner getrapt. Het spelpeil in de tweede helft was ZANDVOORTMEEUWEN—LFC 1—1 Het is LFC niet mogen gelukken deze wedstrijd te winnen, hoewel zij tot zeven minuten voor he< einde met 10 de leiding had. Tot de rust bleef de score dubbel blank na een gelijk opgaande strijd. Vijf minuten na de rust was het Sira, die LFC de leiding gaf. Veel ging er van de voorhoede der Kana ries ook nu weer niet uit. De achter hoede werkte, als van nuds, zeer goed de aanvallen van Z.M. af. Een zeker doelpunt werd door Pijnake:* op het laatste moment uit het doel gekopt en ook Neuteboom redde een keer, op de lijn staande. Zoals ge meld 7 min. voor het einde kwam de gelijkmaker, welke tenslotte toch wel verdiend was (11). ALPHEN—WESTERKWARTIER 4-0 Alphen ging op het goede pad voort door een kostbare overwin ning op de verjongde Westerkwar- tierploeg. Y. Tuinenburg speelde weer mee en dit betekende een ver sterking van de achterhoede en de middenlinie kon hierdoor haar aan dacht meer op de aanval richten. A. Post was niet aanwezig wegens mil. dienst en werd waardig vervangen door G. v. Enthoven, die zich zeer productief toonde Over het verloop van de wed strijd het volgende. Nauwelijks na de aftrap dachten we Lentz te zien scoren, maar zyn schot ging hope» loos naast. Hierna volgden nog en kele fraaie kansen, welke echter geen doelpunten opbrachten. Een van deze aanvallen werd wel omge zet in een doelpunt, maar door de scheidsrechter wegens vermeend buP"n<;ncl niet toegekend. Toch kon de Alphen-aanmang voor de rust pog tweemaal juichen door goede doel punten van Nic.#v. Oort en Lentz. Na de rust kwam Westerkwartier danig opzetten en met een beetje meer geluk zou uit deze aanvallen zeker een doelpunt gemaakt zijn, maar vrouwe Fortuna was nu eens niet tegen Alphen en in laatste in stantie was er altijd weer doelman Britsemmer, die de laatste tijd in prachtvorm is. Langzamerhand nam Alphen het spel echtei weer in han den en was het R. Tuinenburg, die na enkele spelers gepasseerd te hebben, 'iin soloren besloot met een pracht schot en hiermede het derde doel punt maakte. Vlak voor het einde zag Lentz nog kans uit lastige positie no. 4 in de touwen te doen verdwij nen (40) Alphen in de aanval floot de goed leidende scheidsrech ter einde. eens weet te herhalen, zodat ASC na een half uur met 20 leidt. Concordia neemt dan het initiatief over, doch enkele kansen worden D?Ta" BÏf'engeSerWN?et "dïïd°°r' h°°® overschieten verknoeid. ue ia Bye en La.anaer. «iet, aat weten de Hillegoramers nu de ASC-machine op rolletje liep, integendeel. Aanvankelijk ging het vrij onwennig, maar daarna bleek toch wel, dat deze wijzigingen ver beteringen inhielden. De sympathieke Hillegommers, die ondanks de zware nederlaag te Lei den destijds geen onverdienstelijke indruk maakten, spanden zich ook nu weer uitstekend in. Echter, hun Tenslotte weten het net te vinden, doch buitenspel positie ontneemt hun de illusie- op een doelpunt. Na de rust is het een vrijwel ge lijke strijd geweest, waarbij de Hil legommers wat meer in de aanval waren. Te kort spel en slecht schie ten voorkomen echter doorboringen van het heiligdom van Rooyakkers. Eerst een kwartier voor tijd ver voorhoede hield het spel te kort, zo- hoogt ASC de voorsprong met een dat de ASC-verdediging steeds met i doelpunt van Wolterink, die de succes kon ingrijpen. Na een twin- fraaie boogbal van De Troye, die de tal minuten omspeelt De Troye de keeper reeds geslagen had, het laat- uitstekende centerhalf van Concor-1 ste zetje geeft. De scheidsrechter dia en met een goed schot opent hij strafte overigens wel wat veel af, de score voor de Leidenaars, welk hoewel dat met het oog op het zeer solospelletje hij voor de rust nog I zware terrein wel verantwoord was. In een door Lisse enthousiast gespeelde wedstrijd is de thuisclub er in ge slaagd oon Wilhelmus haar eerste nederlaag toe te brengen. Dat deze ont moeting een 40 zege voor Lisse zou opleveren, had wel niemand gedacht, te meer daar de geelzwarten tot dusver nog ongeslagen waren. Deze ontmoeting, welke onder van v i(j. Voort langs de Wilhel- grote belangstelling werd gespeeld, mus-doelman kopte. Hoewel het begon met een offensief van Wil- zware terrein voor beide elftallen helmus, doch dit was van korte een grote handicap was, wist Lisse duur, daar Lisse al spoedig, goed zich beter aan te passen. De oranje- gesteund door midhalf v. d. Berg, j zwarten kunnen op een goede wed- tot de aanval overging. strijd terugzien en het mooie succes Nadat van 't Hort, die wederom j tegen de sterkste tegenstander van prima in vorm was, tegen de uitge- haar klasse is wel een bewijs, dat iopen doelman had aangeschoten, kwam na 10 minuten het eerste doel punt. Met een ver schot opende hij voor Lisse de score (10). Bij een voorzet van v. d. Voort kreeg Bon een opgelegde kans voor een tweede doelpunt, maar nog zag deze speler kans om over het verlaten doel te schieten. De Lisse-doelman moest hierna enige moeilijke ballen on- sohadelijk maken, wat hem goed af ging, eenmaal kwam de lat hem te hulp. Tien minuten voor de rust verraste. H. t Hort de Wilhelm us - doelman met een ver hard schot, dat doel trof (20). Vlak voor de rust ontsnapte het Lisse-doel aan een doorboring, de Wilhelmus-voorhoede liet echter een mooie kans onbenut door langs het verlaten doel te schie ten. Ruststand 20 voor Lisse. Na de rust was het veld zwaar der geworden vanwege de regen, wel ke echter niet lang aanhield. Beide doelverdedigers werden a) spoedig weer op de proef gesteld. Bij een fraaie Lisse-aanval stoof v. 't Hort op de Wllhelmus-doelman, welke door tijdig uitlopen een zeker schij nend doelpunt voorkwam. Toen 12 minuten voor het einde linksbuiten v .d. Voort van korte afstand de stand op 30 bracht, was het vonnis van Wilhelmus vol trokken. Het werd zelfs nog kort voor het einde 40 voor de Lissena- ren doordat P. Kapteyn een voorzet Lisse tot de kopplcegen behoort. DE TRAINING VAN DE NEDERLANDS ELFTAL CLUB Morgen zal, in het kader van de wekelijkse training der spelers van de Nederlands elftal club, een oefen wedstrijd worden gespeeld met be perkte speeltijd, waarbij van de tri bune af Coach Jaap van der Leek via de microfoon tactische wenken zal geven. Het ligt in de bedoeling in de toekomst meer van. dergelijke tactische partijtjes te spelen. Het ene elftal zal bestaan uit spelers, die in de laatste wedstrijd tegen België zijn uitgekomen en de andere spelers van de Nederlandse Elftalclub zullen het team van de tegenpartij vormen, aaneevuld met van der Kuil van VSV. Albers van Vitesse, Hendriks van Vitesse en Veltman van AFC. WARMUNDA—TEIJLINGEN 2—3 Reeds direct liet de thuisclub zien, dat het deze middag ernst was met haar pogingen van zich van de ge vaarlijke zóne te distancieren. Direct na het beginsignaal zaten zij al voor de Teylingenveste, waar Witteman klaar staat om een slecht weggewek- te bal in het onbeschermde doel te plaatsen (01). De thuisclub blijft in de aanval en komt kort achtereen enige malen langs de verdediging doch op bijzondere wijze ontkomt het Teylinger-doel aan een doorboring. Ook Teylingen probeert het, doch voorlopig zonder succes. Eenmaal denken we de roodzwarten te zien doelpunten als de bal van links voor gezet wordt en H .Zwaan de bal mist doch de rechtsbuiten weet de goede kans niet te benutten en schiet voor langs het doel. Warmunda herneemt het offensief en komt zeer gevaarlijk voor het doel der gasten. Onbegrijpelijk is, dat in deze periode geen doelpunten ont staan. Eenmaal komt v. Hulst vrij voor doel, doch schiet de bal keihard tegen een tegenstander, die een wan- hoopssprong met succes beloond ziet. Kort daarop is Meskers er doorheen doch een der achterhoede-spelers weet hem uit balens te brengen, waarna de bal naast schiet. Het zit de thuisclub in deze periode zeker met mee. Beter lukt het aan de ande- ze zijde als bij een corner keeper Stol de bal onder de lat wegstompt voor de voeten van de linksbinnen van Teylingen, die tussen een wir war van benen raak schiet (11). Er is dan ongeveer 25 minuten gespeeld. Direct daarop is het weer raak als bij een heftige scrimmage de bal we derom in het Warmunda doel ver dwijnt (12) De thuisclub laat deze tegenslag niet op zich zitten. Weder om trekt zij ten aanval, doch het lukt niet, zodat de rust met een voor sprong aanbreekt. Na de rust wordt er wat steviger aangepakt doch scheidsrechter Hoorn treed tactisch tegen de felle charges op, zodat de snelle wedstrijd binnen de perken blijft. Na 'n veldmeerder- heid van de bezoekers komt dan de thuisclub aan bod, zowal over links als over reohts wordt het Teylingen- doel belaagd doch de juiste richting kan niet gevonden worden. Ook Tey lingen probeert het nog eens, doch de thuisclub achterhoede weet de aan vallen tot staan te brengen voordat direct gevaar ontstaat. Als bij een der Warmunda aanvallen de midvoor wordt aangevallen, schiet van Hulst de toegestane strafschop laag in uiterste hoek (22). Heftig valt Warrmmda aan, doch juist aan de an dere zijde komt weer een doelpunt als Stol een verre bal vangt. Bij zijn uittrap tikt Hoogervorst handig de bal van zijn voeten en 't is 23. Gedeprimeerd door deze opnieuw verkregen achterstand, tracht thuisclub alsnog een gelijkspel te redden, doch geen der aanvallen krijgt resultaat, hoewel de situaties voor het Teylingen-doel vaak benau wend waren. Aan het correcte optre den van scheidsrechter Hoorn was het tenslotte te danken dat in het laatste kwartier de al te grote geest drift niet tot incidenten leidde waar door de fraaie wedstrijd zeker mis lukt zou zijn. ROUWKOOP—GRAAF WILLEM S—1. Eindelijk heeft Rouwkoop in dit seizoen zy'n eerste overwinning be vochten. Inderdaad bevochten, want Graaf Willem, nog geducht om de nederlaag, die Rouwkoop in de eer- Van de Engelse velden De derde League-Zaterdag van het nieuwe jaar bracht in vele wed strijden hoge scores. Fulham was met de 60 zege op Middlesbrough de meest productieve ploeg van de eerste divisie, doch het record was voor Oldham Athletic, een derde divisieclub, welke met 112 van Chester won. Oldhams midvoor, Eric Gmegmell nam 7 doelpunten voor zijn rekening, daarmee het record van de grootste productiviteit in één wed strijd benaderend. Dit record staat sedert April 1936 op naam van Joe Payne, die toen in één wedstrijd 10 goals voor Luton Town maakte. In de vernietigende zege van Ful ham op Middlesbrough was Mitten, de vroegere linksbuiten van Man chester United, die later ook enige tijd in Bogota speelde, de grote man. Tezamen met Taylor had hij in 5 van de zes doelpunten een belangrijk aandeel. Al met al een opvallende „uitschieter" van een club, die zijn tweede overwinning behaalde in een reeks van 17 wedstrijden. De meeste belangstelling ging na tuurlijk uit naar de grote derby tus sen Manchester United en Manches ter City. Lang voor de aftrap de tribunes waren met ruim 54.000 toe schouwers bezet moesten de toe gangshekken worden gesloten. Het werd een strijd, die men alleen in ste ronde tegen deze ploeg leed: 10 3, was geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken. Rouwkoop heeft dit begrepen en zette dan ook zijn beste beentje voor. Enthousiast trokken zij ten aanval en al direct was het Graaf Willem-doel in gevaar. 3 corners moesten worden genomen, maar tot doelpunten kwam het nog niet. Eerst later kreeg Rouwkoop een doelpuntje als een cadeautje. De ach terhoede van Graaf Willem begreep elkaar verkeerd, met het gevolg, dat een eigen speler de bal in het doel liep. (10.) Dit doelpunt werd even later gevolgd door een tweede, toen Boendermaker, vlak achter de links back opgesteld, de bal opving en met een goede schuiver langs de grond de keeper verras'(20), Graaf Willem zag stellig nog geen gevaar, want hoewel deze ploeg goed technisch voetbal ten beste gaf, was er weinig te merken van hun wil om te winnen. Toch komt er uit hun goed samenspel nog een doelpunt te voorschijn, waarmee de achterstand wordt teruggebracht tot 21. Zo kwam ook de rust, met een stand, waarin nog veel veranderingen kon den komen. De verwachting, dat Graaf Willem na de rust enthousias ter zou gaan spelen was ij del. De gasten gaven goed samenspel te zien, maar zij misten de doortastendheid, die nodig was om de goed opgezette aanvallen af te werken Rouwkoop daarentegen vocht verbeten en bleef voortdurend aanvallen. Het spelbeeld geeft een overwicht van Rouwkoop te zien. Voortdurend is het Graaf Willemdoel in gevaar, maar de ach terhoede weet nog veel te redden. Rouwkoop wil haar overwinning ze ker stellen en probeert een grotere voorsprong te krijgen. Het is Beets, die de voorsprong met een goed schot vergroot tot 3—1. Graaf Wil lem doet nog enkele pogingen om het Rouwkoopdoel te doorboren, maar ook de Rouwkoopachterhoede is goed op dreef en weet de aanval len af te weren. Met deze stand komt dan ook het einde en Rouwkoop be haalde haar eerste overwinning. SJCWSB 1—2. Zowel uit als thuis heeft SJC in deze competitie beide punten aan V VSB moeten afstaan. Dit wil echter nog niet zeggen, dat dit de krachts verhouding weergeeft, want zoveel pech als SJC had, zoveel geluk had den de Bavo-spelers, welke drie kwart van de wedstrijd het over wicht aan SJC moesten overlaten. Hiertegenover staat echter ook dat WSB zich van begin tot het eind toe het uiterste heeft ingespannen, waarbij hun doelman en linksback wel uitblonken. In gelijk opgaand spel werd deze ontmoeting ingezet en spoedig bleek, dat de verdedigin gen in deze strijd wel het sterkste waren en eerst na 24 min. spelen wist de linksbinnen van WSB een goede voorzet van Marijnen te be nutten (01). Het tegenpuntje scheen de SJC-ers nogal te prikke len en thuisclub bleef veelal in de aanval. Een tweetal vaste scoring- kansen zagen wij onbenut, terwijl de doelverdeaiger van WSB buitenge woon op zijn qui vive was en steeds niet thuis gaf. E enlets te ver opdrin gen werd SJC 5 min. voor rust nood lottig, want toen Marijzen snel door brak en afgemeten voorzette, was het weer de linksbinnen, die de Lin- cel de bal uit het doel liet halen (2 0). De eerste 10 min. na rust ging de strijd nog tamelijk gelijk op, doch van lieverleden kreeg SJC steeds een grotere veldmeerderheid en moes ten de Bavomensen zich hoofdzake lijk bepalen tot verdedigen en al hadden zij wel eens benauwde ogen blikken te doorleven, zij kwamen er glansrijk doorheen, doordat het ver rassende schot in de SJC-voorhoede uitbleef. Tien min. voor einde kreeg SJC een elfmeterschop te nemen, doch ook deze wist de Bavo-doelman te keren en eerst 4 min voor einde wist Jan Groenenwoud met een for midabele kopbal 12 in te zetten. De resterende min. verliepen onder een grote druk op het WSB-doel, doch verandering bleef uit. Onze schaatsenrijders in Oslo Op de eerste dag van de interna tionale wedstrijden in het hardrij den op de schaats, door de Oslo Skoyte Klubb in het uit ver koene Bisletstadion gehouden, vielen er en kele opmerkelijke resultaten te no teren. Het ijs was goed, er stond af en toe wat wind. Op de 500 meter eindigde Arne Johansen, de Noorse specialist voor de korte afstand, op de eerste plaats in de zeer goede tijd van 43,6 sec vóór de Amerikaan Ken Herry, die als sterk favoriet geldt voor de korte afstand op de olympische winterspelen. Wim van der Voort, die tegen Gunnar NiJsen reed, noteerde 45,7 sec. cn werd daarmede 13e en Broekman deed, wat men van hem kon verwachten, en kwam in de middenmoot van de uitslagenlijst terecht, 17e in 46,4 sec. Anton Huiskes werd 25e in 47 sec. Finn Helgesen, de olympische kam pioen van 1948 St. Moritz kwam in een afzonderlijk nummei uit en werd met Bernd Malmsicn, een Zweedse sprinter, eerste in 44,4 sec., bleef daarmede echter nog aanzien lijk boven de tijd van Johansen. Op de 5000 meter was Hjalmar Andersen ongenaakbaar. Hij no teerde een tijd van 8 min. 16,5 sec. in zijn rit tegen Per Ocdegaard, waarmede Jallis een nieuw baanre cord vestigde. Het stond op zijn naam met 8 min. 17,9 sec., in 1950 gemaakt. Bovendien was deze tijd de snelste, tot nu toe in dit seizoen in de inter nationale schaatsenrijderswereld af gedrukt. De grote verrassing was het rijden van Anton Huiskes., die zich in prima lichamelijke conditie bevindt en toevallig (door loting) tegen Kees Broekman op deze af stand moest rijden. Kees nani de leiding en Anton geraakte een 25 meter achter Maar Huiskes had ziin krachten beter verdeeld, Broekman was te snel begonnen en in de laat ste ronden liep Huiskes zienderogen in. Op de laatste 400 meter ging Huiskes Broekman voorbij er. hij won de rit in 8 min. 32,3 sec. tegen Broekman 8 min. 32,6 sec. Het was de vijfde rit geweest, maar hun tij den waren zo snel, dat naar later zou blijken alleen Andersen de presta ties van onze beide landgenoten nog zou verbeteren. Met een tweede en bezette nummer sloeg Nederland een bijzonder goed figuur. Wim van der Voort kwam tegen Roald Aas uit. Iedereen verwachtte een scherpe en opwindende strijd. Maar het kwam anders uit. Al spoe dig lag Wim 20 meter achter en na enkele ronden zakte hij nog verder af. Roald Aas won gemakkelijk in 8 min. 32,9 sec. De tijd van van der Voort bedroeg meer dan negen mi nuten. Aan het rijden van van der Voort was duidelijk te zien, dat hij zelfvertrouwen miste, dat hij ner veus bleek te zijn in deze eerste grote internationale wedstrijd van het seizoen. De uitslagen van de eerste dag luiden: 500 meter: 1. Arnc Johansen 43,6 §ec.; 2. Ken Henry 43,8 sec.; 13. van der Voort *45,7 sec.; 17. Broekman 46,4 sec.; 25e. Huiskes 47 sec. 5000 meter: 1. Hjalmar Andersen 8.16.5, nieuw baanrecord Bisletsta dion; 2. Huiskes 8.32,3; 3. Broekman 8.32.6. Andersen in grootse vorm, successen voor de Neder landse rijders Op de tweede dag stak Andersen met kop en schouders boven alle andere deelnemers uit, toen hij op de 10.000 meter de schitterende tijd van 17 min. 0,1 sec. noteerde, slechts enkele seconden boven zijn wereld record, dat hij met 16 min. 57,4 sec bijna drie jaar geleden te Davos heeft gemaakt. Hij reed tegen Anton Huiskes, beiden vormden het eerste paar op de lange afstand. Klaas Schenk had voor onze landgenoot een schema van 17 min. 42 sec. op gesteld, wel begrijpend, dat hij het tempo van Andersen niét zou kun nen bijhouden. Huiskes reed voor treffelijk, wist ongeveer zes secon den binnen het schema te blijven en had de voldoening niet door zijn grote tegenstander te worden „ge lapt". Een spannende strijd ontspon zich tussen Kees Broekman en Yngvar Karlsen. Onze landgenoot reed op een schema van 17 min. 30 sec. Eerst bleven beide rijders tezamen, maar in de 20e ronde liep de Noor even van Broekman weg. Met goede dergelijke plaatselijke ontmoetingen •kan verwachten, nerveus, hard en spannend. De verdediging van de City .speelde een uitstekende wed strijd en de Unitfed moest zich met 1 punt tevreden stellen. Jackie Milburn, de aanvalsleider van Newcastle United, scoorde in de wedstrijd tegen Burnley zijn hon derdste na-oorlogse doelpunt, maar helaas voor Newcastle was dit de enige goal van de wedstrijd, hetgeen tegenover de tweemaal, dat Burnley scoorde, een nederlaag betekende. Van de kanshebbers voor het Leaguekampioenschap bracht ook Portsmouth het niet verder dan tot een gelijk spel, terwijl Arsenal een kleine, doch verdiende overwinning in een uitwedstrijd tegen Derby County behaalde. In de tweede divisie hielden West ham United en Sheffield United ge nerale repetitie voor hun ontmoeting in de vierde cupronde. Het is voor Sheffield te hopen, dat het gezegde: „een slechte generale repetitie, een goede uitvoering" bewaarheid wordt, want Westham won met 51. Huil City, dat er na de „kwestie Carter" niet meer bovenop gekomen is, ver loor met 30 van Swansea Town en is nu tot de laatste plaats van de ranglijst afgezakt. De uitslagen luiden: Eerste Mi visie: Aston VillaBlack pool 40; BurnleyNewcastle Uni ted 21; Charlton AthelticWest Bromwich Albion 33; Derby Coun tyArsenal 12; FulhamMiddles brough 60; HuddersfieldTown Chelsea 10; Manchester United Manchester City 11; Preston North EndBolton Wanderers 22; Sun derlandLiverpool 30; Tottenham HotspurStoke City 2—0; Wolver hampton Wanderers-Portsmouth 11. Tweede divisie: BrentfordLeices ter City 13; BuryBlackburn Ro vers 02; Coventry CityBarnsley 00; Doncaster RoversBirming ham City 05; E vertonCardiff City 30; Luton TownQueens Park Rangers 01; Notts ForestNotts County 32; Sheffield Wednesday Leeds United 12; Southampton Rotherham United 31; Swansea Town—Hull City 30; West Ham UnitedSheffield United 51. BergambachtNic. Boys 32. Op een zeer slecht bespeelbaar veld hebben de Nic. Boys voor Bergam bacht het hoofd moeten buigen, na dat zij tot tweemaal toe de leiding hadden genomen. Met een mooi strak schot opende Piet Lenting na een kwartier spelen de score (01) en tot de rust was het een meer spannende dan fraaie wedstrijd. In de eerste minuut na rust maakte Bergambacht de stand gelijk (11) en het zag er het eerste kwartier naar uit, dat ie groenzwarten een dikke nederlaag zouden lijden, want zij misten het enthousiasme, dat de gastheren in ruime mate in hun open spel met succes toepasten. Twintig minuten was er in de tweede helft gespeeld toen de tal rijke groenzwartsupporters weer den Berg terug en drie ronden voor het einde lagen zij weer zij aan zij. In de voor laatste ronde liep Broekman van Karlsen weg en nam een kleine voorsprong, welke voldoende was i konden juichen. Jan om hem de zege, zii het met klein I twijfelde geen seconde maar school verschil, te doen behalen. Met zijn in vrije positie keihard in de rech- tijd 17 min. 25 sec. bezette hij de terbovenhoek (12) Maar Berg- tweede plaats in het klassement over ambacht gaf zich nog niet gewon de 10.000 meter. nen> AOg meer enthousiasme Wim van der Voort, die met een i vochten zij voor de gelijkmaker die tijd van 9 min. 0,1 sec. in de bene een kwartier voor het einde uit een denste helft van de 5000 meter op vrije schop werd gescoord (22). eerste dag was geëindigd en dus niet i Dat de boys daaruit nog niet wak- mee kon rijden in de 10.000 m 'ter, ker geschud waren is niet te begrij- revancheerde zich op de 1500 meter I pen maar zij kwamen toch aan volkomen. Zaterdagavond laat had i enthousiasme tekort bij de gasthe- de vader van Wim van der \oorc reri) <jie vjjf minuten voor het einde het winnende doelpunt wisten te scoren (23). Daarna trok wel het hele Nic. Boysteam ten aanval, maar Bergambacht verdedigde haar twee kostbare punten met hand en tand. Door deze nederlaag zijn de kampioenskansen voor Nic. Boys wel zeer klein geworden, maar voetbal kan verrassingen brengen. Scheids rechter de Boon leidde uitstekend. een derde plaats op dit zeer sterk strijdlust bezield kwam de Lierenaar van hem uit 's-Gravenzande opgebeld en hem met enkele woorden een hart onder de riem gestoken. Daardoor was het zelfvertrouwen, dat hem op de 5000 meter in de steek had gela ten, teruggekeerd. En oo de 1500 meter noteerde hij de fraaie rijd van 2 min. 21,s;- waar- j hij op een .'chema van 7 min. 22 s.'c had geje den. Ook h" c last van de hinder lijke windvlagen. Maa zijn tijd was zo scherp, det^ alleen Roal 1 Aas, die zich gehel leeg reed, ham op de uit slagenlijst kon passeren en met 2 min. 19,8 sec. cp ae eerste plaats be slag legde. Hjallis Andersen deed er ruim 1 seconde langer dan van der Voort over, wel een bewijs, da" onze land genoot zich volledig had hersteld. De uitslagen luiden: 1500 meter* 1. Roald Aas 2 min. 19,8 sec.; 2. Wim van der Voort 2 min. 21,2 sec.; 12. Anton Huiskes 2 min. 26,3 sec.; 15. Kees Broekman 2 min. 26,5 sec. 10.000 meter: 1. Hjallis Andersen 17 min. 0,1 sec., nieuw Noors record en nieuw baanrecord; 2 Kees Broek man 17 min. 25 sec.; 3 Yngvar Karl sen 17 min. 26,7 sec.; 4. Anton Huis kes 17 min. 36,7 sec. Eindklassement: 1. Hjalmar An dersen 193.222; 2. Roald Aas 197.225; 3. Ivar Martinsen 197.627; 4. Yngvar Karlsen 198 660; 5 Kees Broekman 198.743; 6. Anton Huiskes 199.165; 7. Nic Stene 199.977; 8. Finn Hodt 200.377. DRIE NEDERLANDERS NAAR MOSS Wim van der Voort, Kees Broek man en Anton Huiskes zullen mor gen deelnemen aan internationale wedstrijden, welke in de avonduren te Moss, ten zuiden van Oslo wor den gehouden. Er staat een 500 en een 3000 meter op het programma. SKISPORT Dick Pappenheim heeft met grote voorsprong de afdaling der Neder landse skikampioenschappen te Val d'Isère gewonnen en aangezien hij ook eerste was geworden in de sla lom van Zaterdag behaalde Dick Pappenheim voor de eerste maal de titel van nationaal kampioen. De af stand bedroeg 2.000 meter, waarbij een hoogteverschil van 700 meter moest worden overwonnen, een be langrijk percentage dus. Door de geweldige sneeuwval der laatste dagen kon een belangrijk deel van de piste niet worden aange stampt, hetgeen de tijden minder gunstig beinvloedde. Het weer was redelijk goed. Ger Mosier werd ge handicapt, toen hij tijdens zijn afda ling plotseling een toeschouwer in zijn baan zag en moest afremmen. Mevrouw Prajoux-Bouma legde de zelfde baan af en noteerde een tijd van 3 min. 47 sec. een goede tijd ver geleken met die der heren. Bij de toerklasse werd Deknatel eerste over een verkort parcours. Hij werd eerste in de combinatie. Bij de dames zege vierde mej. Volz wederom, zodat ook zij winnaresse werd in de combinatie der toerklasse. Of mevrouw Prajoux-Bouma de Nederlandse kampioenstitel zal ont vangen, wordt t.z.t. door het bestuur van de Nederlandse skivereniging ■•♦rrpTnaakt.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6