GEEN GRAPJE £ied van deze tijd Met Citcuófiind correspondentie (Zaantuven aan Slim zijn reis om de wereld ZATERDAG 19 JANUARI 1952 DE LEIPSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 ZotidcuynoJiqexi TOEN we onlangs in Zwitserland waren (dat „onlangs" is bijkans 9 maanden geleden, maar we houden de herinnering vast om de kosten van dat grapje te verantwoorden), toen we dus onlangs in Zwitserland waren, voelden we ons tussen al die speelgoed-buisjes, gesuikerde bergen en ratelende spoortreintjes, die tun neltje-in tunneltje-uit schieten, even prettig als Adam in het paradijs. Wat heerlijk, zo dachten we bij ons- zelven, in dit land te wonen, waar alleS er even kwiek, fris, bloeiend en rijk uitziet: de natuiur, de steden, de mensen, de winkels en zelfs de koeien met hun bronzen klokken. In zulk een vacantie-stemming, bij tijd en wijle nog kunstmatig verhoogd door een glaasje „Krüter" of „En- zian", begint men te twijfelen aan het sombere geloofspunt van de erf zonde en de aardse ballingschap van Eva's zonen. Deze herinnering aan het „dal van tranen" wordt ons in Holland iedere morgen ingepeperd, wanneer na'de Mis de Salve Regina wordt voor- en nagebeden. Ook in Zwitserland gingen we wel eens ter kerke, in van die snoezige tempeltjes met schilderingen van buiten en als maar zwevende en dansende plafond engelen van binnen. Na de Mis het gebruikelijk gemurmel. Nieuwsgierig keken we een kerkboek in, om te zien wat die rijke, gezonde Zwitsers ervan maakten. Geen „dal van tra nen" hier, maar: in diesem Jammertal, in Frans Zwitserland: gémissant et pleurant dans cette vallée de larmes. Maar de Duitse lezing gaf ons de zwaarste schok en deed ons uit de vacantie-stemming omlaag-tuimelen. Een „Jammer-dial"! Zwitserland een „Jammer-dal", een dal, waar gejam merd wordt van verdriet en pijn in de schattige buisjes, beschut door kristallen bergen. In die door de eeuwen gebeitste houten huisjes is geslacht na geslacht pijnlijk op- en pijnlijk ondergegaan. In die huisjes hebben boovaardij en hebzucht ge woekerd, ruzie, teleurstellingen, be nauwdheden, dood zoals in de ge hele wereld, welke één groot Jam merdal is. Proberen we niet te veel ook het dagelijks leven als in een vacantie-stemming te zien, liefst zo min mogelijk denkend aan het leed en de ellende rondom ons, leed en droefenis die ook ons deel zullen worden? Zo veel mogelijk trachtend uit het leven geld, gemak en ple zier te slaan, terwijl 'het ons iedere morgen wordt voorgehouden, dat de aarde een Jammerdal, het leven een ballingschap is? En pas na dit leven aan de hand van de, zelf met een zwaard van droefenis doorboorde „Advocata notra" geleid zullen worden naar de Zoon, die aan het kruis de verstikkings-dood stierf en Kenmerkend. Jantje kwam te laat op school en verontschuldigde zich bij de meester met de medede ling, dat ze er thuis een kindje had- len bij gekregen. „Is het een jongen of een meisje?", vroeg de onderwijzer belangstellend. „Ik denk een meisjes", antwoordde Jantje, „want toen ik wegging werd het juist gepoederd". Verstrooide professor. Prof.: „Nou heb ik tijdens mijn ochtend wandeling mijn paraplu toch verge ten". „En wanneer merkte je dat?", vroeg zijn vrouw. „Pas toen ik haar wilde sluiten, omdat het niet meer regende", ant woordde de professor. Netelige vraag. „Zeg kerel, nu moet je me toch eens vertellen, wat jullie op die universiteit zo al leren", vroeg oom aan zijn neef-student. „Wiskunde, physica.somde de neef op. „En waar houd je het meeste van?" vroeg oom. „Nou om U de waarheid te zeggen, van de dochter van mijn hospita", was het antwoord. Teveel gevraagd. Gast: „Maar kijk nu eens, kellner. Dit stuk kip is enkel vel en benen". Kellner: „Wilde U de veren er soms ook nog bij hebben?" Vrije keus. Een matroos, die na een schipbreuk op een onbewoond eiland terecht was gekomen en daar sindsdien jaren had vertoefd, zag op zekere dag tot zijn verbazing een roeiboot naderen met matrozen van een voor het eiland liggend schip. Juichend ging hij ze tegemoet. Toen ze aan wal waren overhandigden ze de eenzame een pak kranten. „Dit zijn de kranten van de laat ste jaren", zei de oudste. „Lees ze vandaag eens door, dan komen we morgen vragen, of je nog zin hebt om met ons mee te gaan". HYPOTHEKEN on Toor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen 8ouw-enMskelaarsbedrljf v.d. Drift Oude Vest 29 Lelden Telet. 20513 Korte metten. Toen de directeur toevallig even in het magazijn moest zijn zag hij een jongetje op een kist zitten, dat rustig een sigaret rookte. „Wel ja", zei de directeur, „ga er bij zitten! Hoeveel verdien jij per week?" „Acht gulden, mijnheer", antwoord de het jongetje. „Nou, hier heb je acht gulden en laat ik je hier nooit meer terugzien!" Woedend ging de directeur naar de magazijnchef. „Mooi personeel, neem jij aan", brieste hij. „Pardon, mijnheer", antwoordde de magazijnchef, „het is geen perso neel van ons, maar een loopjongen, die juist een pakje had afgegeven". De heer. Dienstbode: „Mevrouw er is een bedelaar aan de achterdeur". Mevrouw: „Zeg hem maar, dat hij niets krijgt!" Dienstbode: „Maar hy ziet er uit als een heer". Mevrouw: „Laat hem dan aan de voordeur komen en zeg het hem daar". (Advertentie) zó uitgerekt werd, dat men „al Mijn beenderen" kon tèllen? Het leven is geen grapje. De troost van de „Salve Regina" ondervinden zij eerst goed, die dat aan den lijve of in hun ziel ondervinden. MARTUS. Aetherklanken HILVERSUM n, 298 m. 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 10.00 KOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 NCRV, 19.4524.00 KRO. KRO: 8,00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gramofoonmuziek. 8.25 Hoogmis NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden; 1.45 Gramofoonmuziek; IKOR: 10.00 ,De open deur"; 10.30 Doopsgezinde Kerkdienst; NCRV: 12.00 Gewijde muziek; KRO: 12.15 Apologie; 12.35 Gramofoonmuziek; 12.40 Lichte mu ziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws weerber. en katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert; 13 35 „Uit het Boek der Boeken" 13.50 Brabants orkest, Oratoriumvereniging en solisten; 14.35 „Realisme en abstractie in de kerkelijke kunst", causerie; 14.50 Vo caal kwartet, sopraan en tenor; 15.15 Gitaarspel; 15.30 Cembalo-gezelschap en solist; 16 00 Gramofoonmuziek; 16.10 „Katholiek Thuisfront overal!" 16.15 Sport; 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Gereformeerde kerkdienst; 18.30 Omroeporkest en solist. 1.00 Gramo foonmuziek; 10.15 „Zeven stemmen uit het Nieuwe Testament", causerie; 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weer berichten. KRO: 19.15 Reportage; 19.52 Boekbespreking; 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma; 22.45 Avond gebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15—24,00 Gramofoonmu ziek. MAANDAG. HILVERSUM I. 402 m. HILVERSUM I, 402 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO. 17.00 VARA 1830 VPRO, 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws- en weerbe richten; 8.18 Gramofoonmuziek; 8.35 Voor het platteland; 8.45 Orgelspel. 9.02 Sportmededelingen; 9.05 üramo- fot^nmuziek; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10.00 Volksliederen; 10.15 Met en zonder omslag; 10.45 Geva rieerde muziek; 11.15 Cabaret, AVRO 12.00 Disco-causerie; 12.40 Voor de jeugd; 12.50 Orgelspel. 13.00 Nieuws; 13.05 Mededelingen of gramofoon muziek; 13.10 New-York calling; 13.15 Theater orkest; 13.50 „Even afreke nen, Heren' 14.00 Gramofoonmuziek; 14.05 Boekbespreking; 14.30 „L'Ivrog- ne corrigé", opera; 15.30 Gramofoon muziek; 15.45 Toneelbeschouwing. 16.00 Discogram; 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Amusementsmuziek; 17.25 „Monus de man van de Maan", hoorspel voor de jeugd; 17.45 Piano spel; 17.55 Sportjournaal; 18.15 uur Nieuws- en sportuitslagen; VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. kerkdienst; IKOR: 19.00 Voor de jeugd; 19.35 Voordracht. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Amusementsmuziek; 20.30 uur AVRO-allerlei; 20.35 „De familie Ma- linden", hoorspel; 21.15 Gramofoon muziek; 21.40 Hersengymnasïiek; 22.05 Radio Philhanmonisch orkest; 23.00 Nieuws; 2315 Weekoverzicht; 23.2524.00 Gramofoonmuziek. VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten: 9.12 Gra mofoonmuziek; (9.309.35 Water standen) 9 50 Voor de huisvrouw; VPRO: 10 00 „Voor de oude dag", causerie; 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de kleuters; 10.40 voor de zieken; 11.35 Gramofoonmuziek; 12.00 Idem. 12.15 Dansmuziek; 12.30 Land en tuin'bouwmededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Dansmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de Midden stand; 13.20 Accordeonorkest en so list; 13.50 Gramofoonmuziek; 14.00 Voor de Vwuw; 14.15 Kamermuziek; 14.45 „Toen 't kermis was in Hindle" hoorspel. 15.50 Gramofoonmuziek; 16 00 Voor de jeugd; 16.30 Zender sluï'ing; 1'3.00 Nieuws- 18.15 Milit-ir Commnetaar; 1825 VARA-Varia: 18.30 Orgel en zang; 18.50 Regeringsuitzen ding: Prof. Dr. C. C. Berg: „Indone sië en de Philiopijnen": 19.00 Parle mentair overzicht. 19.15 Pianorecital; 19.45 Re.eeringsuitzending: Ir. C. Riet- sema: „Rassenlijst en Tuinbouv/ge- wassen"; 20.00 Nieuws: 20.05 Actua liteiten. 20.15 Koninklijke Militaire Kapel; 20 45 Gevarieerd programma- 21.45 „De we? naar vrijheid", lezing 00 Radio Philbarmonisch orkest 23.00 Nieuws: 23.15 Socialistisch nieuws in Esoeranto; 23.20 Dansmu ziek; 23.4524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n 298 m. 7.00—24.00 NCRV. N.C.R.V.: 7 00 Nieuws; 7.10 Sport HUISSEN TT,, opwinding in Huissen is voorbij, die eindde met de kerkdeur te forceren, met bijl en koevoet. Wel een vreemde wijs om zo de mensen het geloof te leren. Zij trokken in de avond erop uit en hakten de geliefde kerkdeur open; zo kon de Zondag worden ingezet met ingetogen naar de kerk te lopen. Het had iets Middeleeuws, iets van de tijd, toen men nog niet zo werelds was geworden, toen nog niet zo de afgunst haat en nijd het geestelijke in de mens verdorde. Toen nog een zondaar aan de Kerkdeur stond te boeten voor het kwaad door hem bedreven, niet met een b"l, maar met het boetekleed, maar dat vindt men in Huissen om het even. Toen waren kerken de klassieke plaats, waarheen men voor het strenge recht kon vluchten. Daar had tot d'allergrootste zondaar toe, niemand maar iets van recht en wet te duchten. Was dat de reden soms voor dit gebaar, dat dit recht daar in Huissen steeds bleef leven? Dan is de hele zaak voldoende klaar en 't zy de Huissenaren grif vergeven. Maar Huissen kwam tot inkeer na de daad en kwam met geld, om 't misdrijf uit te boeten, beseffend, dat de kerkdeur was geschaad en dat zij dit nu ook betalen moeten. Zij moesten feit'lijk aan de kerkdeur staan, en hun berouw ootmoediglijk betuigen; het kwaad is bovendien voor niets begaan, het hele plan viel immers in de duigen. Wanneer ge later rustig ergens woont, met uw gezin en ro'.d u vele buren en dit vergeten is en gij het goede loont, dat langer dan het kwaad steeds moge duren, en g'hoord dan in de nacht een rauwe stem en slagen van een bijl en veel gedruis en, de kreet van een, die binnen wil, weest dan vast overtuigd: „Dit is er een uit Huissen". TROUBADOUR. uitslagen; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Zendersluiling; 9.00 Nieuws en weerber.. 9.10 Voor de zieken; 9.30 Familie-competitie; 10.05 Orgel spel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Pia norecital; 1125 Gevarieerde muziek; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land. en tufn- bouwmededelingen; 12.33 Orgelcon cert; 12 59 Klokgelui. 13.00 Nieuws; 13.15 Vocaal dubbelkwartet; 13.45 Gramofoonmuziek; 14.00 Schoolradio; 14.35 Gramofoonmuziek; 14.45 Voor oe vrouw; 15.15 Gramofoonmuziek; 15.25 Harp en fluit; 16.00 Bijbellezing 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje; 18.25 Voor de mannen in grijs, groen en blauw; 18.30 Gemengd koor; 19.00 „Volk en Staat", caoiserie; 19.15 Engelse les; 19.30 Gramofoonmuziek; 19.40 Ra diokrant; 20.00 Nieuws en weerber.; 20.10 „Vijf minuten". 2015 Radio Philharmonisch orkest en soliste; 20.50 „De amourette van Catherine d'Orléans", hoorspel; 21.30 Vocaal ensemble; 21.50 „Wie waren uw voor ouders?"; 22 00 Gramofoonmuziek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS-beriehten; 23 15 Residentie- orkest en soliste; 23.4524.00 Gra mofoonmuziek. was een hele klim. Toen ze weer boven op de tjprg waren aangekomen zagen Te dat er aan de andere kant van de berg ook een baan was. Samen gleden ze nu aan die andere kant de berg af; het ging zó fijn en de zon scheen zó heerlijk. Ze gingen steeds maar verder, berg op, berg af. Ze hadden niet ge merkt dat ze steeds verder van de an dere mensen waren afgedwaald en het al donker begon te worden. Hulpeloos keken ze elkaar aan, geen van beiden wist de weg terug. Als ze probeerden boven op een top te komen om de trek te kunnen afzien dan zagen (Vervolgverhaal) Het leven in het circus ging verder. Uiterlijk ging alles zijn gewone gan getje. maar inwendig was er ontzettend veel veranderd door de dood van Bian co. Daar hadden we allereerst Lisette. die nu geheel alleen voor de kinderen moest zorgen. Zij mocht niet toegeven aan haar grote droefheid maar zo vlug mogelijk weer meewerken in het pro gramma van het circus. Ondanks haar verdriet moest zij opgewekt haar taak volbrengen en steeds lachend wuiven en danken voor het applaus van de toe schouwers en dit was voor haar dik wijls een bovenmenselijke taak. Voor Lisette was een moeilijke tijd aange broken en het was gelukkig dat zij da gelijks haar steun zocht in de H. Com munie, want zonder de hulp van O. L. Heer had zij het nooit klaar gespeeld. Ook Yvonne had het niet gemakke lijk. Zij was al op een leeftijd dat zij heel goed begreep hoe moeilijk moe der het had en het liefst zou ze ook 's avonds in het circus willen optreden om zodoende ook wat te kunnen ver dienen en haar moeder de last helpen verlichten. Ze was echter nog te jong en bovendien moest ze nog geregeld naar school.'Men kon haar dagelijks vinden op de oefenuren in de arena wanneer zij klaar was met haar school werk. dan vergat zij het verdriet over het verlies van haar vader en ging ge heel op in het oefenen op haar ponny en het lopen op het koord. Haar „durf" was gewoonweg verbluffend. Ook door haar aangeboren aard om met de wilde dieren om te gaan mocht zij dikwijls helpen met de verzorging van hen. De directeur sloeg nauwkeurig haar pres taties gade en zag in haar de toekom- - stige „ster" van zijn circus. Voor de clown Flip was door de dood van Bianco een tijd van inspannend oefenen aangebroken, hij toch moest de taak van Bianco overnemen en zich oefenen voor de „dodensprong". Flip had nu fijn zin. Hij deed reuze zijn best en probeerde door hard te wer ken het verwijt te verdringen de oor zaak te zijn van de dood van Bianco, want die gedachte liet hem geen rust. Steeds weer kwamen de omstandighe den waaronder alles gebeurd was, hem klaar voor de geest: het hevige on weer. daarna het onklaar worden van het licht in de verblijven van de wilde dieren; hoe hij bij het aansteken van een kaars de onvoorzichtigheid beging de lucifer in het hooi weg te gooien en hoe daarna een klein brandje ontstond. Onmiddellijk gooide hij toen een em mer water, die in zijn nabijheid stond, over de vlammen, die toen spoedig doofden, maar door zijn felle kreet: „brand", had hij Bianco, die juist klaar stond voor de dodensprong" zenuw achtig gemaakt. Door die alles door dringende kreet was Bianco weifelach tig geworden, hij nam zijn sprong niet zuiver, met het noodlottig gevolg. Neen Flip had nooit kunnen vermoeden dat zijn jaloersheid zo vreselijk gestraft zou worden. Die gedachte liet hem geen rust. Hij deed al het mogelijke om Li sette te helpen en Yvonne in het oefe nen bij te staan. Ook nam hij de dres suur vr»n Caro over. Met Janka ging het niet veel beter. Ofschoon ze medelijden had met Ma dame Lisette werd ze steeds knorriger. omdat de twee jongens bijna geheel aan haar zorgen werden toevertrouwd. De jongens groeiden voorspoedig maar ze werden met de dag ondeugender en juist omdat zij zo vaak uit haar hu meur was en ze dan streng strafte, ge hoorzaamden zij haar dikwijls niet. Moeder Lisette maakte zich grote zor gen over haar jongens. Overal zaten ze bij en aan en meestal op verboden terrein. De verblijven van de wilde dieren waren een grote aantrekkings kracht voor hen maar ze waren ver boden voor hen. Wanneer hun moeder met Wittekind aan het oefenen was en ze van Janka weer de nodige standjes en oorvijgen hadden gekregen zochten ze hun toevlucht bij een Indiaan die als „slangenbezweerder" en „degenslikker" optrad in het circus. Doodstil konden ze dan lange tijd. met verbazing zitten kijken in het afzonderlijke hoekje van de tent waar de Indiaan geregeld oefen de. Daar waren ze zo stil als een muis er. dachten aan geen boze Janka. YVONNE MAG OPTREDEN Groot was de spanning onder de cir cusmensen en niet het minst bij Lisette en Yvonne zelf toen het zo ver was en ze oud genoeg was om een deel van het programma voor haar rekening te n°- men en ze met haar ponny voor het publiek zou optreden. Voorlopig zou ze samen met haar moeder optreden in het nummer „schoonrijden". Op de aan plakbiljetten stond haar naam naast die van haar moeder vermeld met gro te gekleurde letters. Nadat haar moeder de toeschouwers in verrukking had gebracht door haar mooie staaltjes van schoonrijden en het applaus nog weerklonk, kwam Yvonne in haar fonkelnieuw schitterend rij- costuumpje op haar ponny gezeten de arena ingereden. Het publiek klapte weer enthousiast en Yvonne boog en wuifde en groette naar alle kanten Angstig joeg haar hartje toen de ponny door het lawaai wat onrustig werd. maar zodra haar moeder op Wittekind naast haar kwam rijden was ze weer kalm en had alle aandacht muziek. Juist op de maat moest ze •erken; al tientallen malen had ze ge oefend en toen de ponny voelde dat zijn meesteres hem kalm en vastberaden bestuurde, gehoorzaamde hij haar da delijk. Het was een lust voor het oog te zien hoe de kleine paardrijdster haar ponny in haar macht had. De directeur wreef zich in de handen van plezier, dit nummer zou „inslaan" bij het pu bliek. Het werd een ware ovatie toen Lisette en Yvonne naast hun paarden staande buigend dankten. De loopbaan als „paardrijdster" was voor Yvonne begonnen. Avond aan avond zou ze nu optreden en voor het gezin mee helpen geld verdienen. De grote Amerika-reis was door de dood van Bianco uitgesteld maar nu Yvonne zoveel succes behaalde in haar nummers dacht de directeur er over de onderhandelingen weer aan te knopen en binnen afzienbare tijd te vertrek ken. Als koorddanseres moest Yvonne ook oefenen zodat ze in Amerika ook als zodanig zou kunnen optreden. De onderhandelingen hadden het gewens te resultaat en met spoed moest alles voor het vertrek in orde gemaakt wor den. De jongens waren lastiger dan ooit. Lisette moest helaas te veel van hun opvoeding aan Janka overlaten. (Wordt vervolgd) Corric Hoogeveen, Zwartewcg 16, Noordwijk. Dat heeft lang geduurd hè Corrie. eer je een antwoord in de krant kreeg. Ik hoop dat je in die tijd weer helemaal beter bent want het valt niet mee om maar steeds op bed te moeten liggen. Die tekening met het Zwitserse huisje en de bergen heb je zeker van een plaatje nagetekend. Of ben je wel eens in Zwitserland geweest? Je ver haaltje krijgt vandaag ook een plaatsje. VERDWAALD IN DE BERGEN Tonnie en Marga woonden samen met hun ouders aan de rand van de Zwit serse bergen, een heel eind van het kleine dorpje Paltz. Hun vader was boer en had 5 koeien, 2 schapen, 15 kippen, 1 paard en 4 vette varkens. Eens op een mooie zonnige dag zou den Tonnie en Marga samen een eind gaan skiën. Ze hadden van vader ieder een stel latten cadeau gekregen en wa ren er reuze gelukkig mee. Ze zouden met het treintje naar een hoge berg gebracht worden; er waren nog meer mensen in het treintje, die gingen ook I skiën. Op de top aangekomen deden ze I meteen de ski's aan en gleden naar be neden. Het ging heerlijk, maar telkens I moesten ze weer naar boven en dat kei weer hogere besneeuwde toppen en geen mensen meer, die waren allemaal al naar huis gegaan. Stil gingen ze te- Ten elkaar aan zitten want ze waren doodmoe en het duurde niet lang of ze vielen in slaap. Thuis waren ze ongerust geworden. Vader vond dat ze veel te lang weg bleven. Hij waarschuwde de politie, die dadelijk met enige mannen er op uit trok om de kinderen te zoeken. Met grote schijnwerpers werden de bergen aan alle kanten afgezocht en na enige urén vonden ze de slapende kinderen, verkleumd van de kou. Ze werden toen thuisgebracht en zo vlug mogelijk in bed gestopt. Voortaan zouden ze nooit meer zo ver de bergen ingaan. Tini van Bcnnekom, Rijndijk 338, i Hazerswoude. Ik denk dat de deken, die iullie op school breien, al lang klaar is, want het heeft lang geduurd hè, eer ik je briefje beantwoord. Schijf nog eens, hoe het er mee staat. Engelina van Steyn, Welpoortseweg 9, Zocterwoude. Ik kan me best voor stellen dat je zo genoten hebt van die missiefilm. Dat is altijd heel mooi. Heb je nog een tas gekregen met St. Nico- Nellie Schrama, Beatrixstraat 7, Sas- l~ senheim. Jij kunt voor moeder al een I fijne hulp zijn. Zo'n meisje uit de vijfde klas kan al aardig meehelpen. Hoe het met de gymnastiekuitvoering? Al geweest? Groetjes ook aan je vriendin Tini. Jopie Straver, Leidseweg 21, Oud- Adc. Dank je wel voor de raadsels, die krijgen vast wel eens een plaatsje. De uitdrukking: „een kou pakken", wordt heel dikwijls gebruikt. Connie van Veldhuizen, Haagweg 46, Leiden. Dat was boffen hè Connie, om een boek te winnen. Heb je het al uitgelezen? Jacques van Breukelen, Stadhouders laan 34, Leiden. Heb ik je naam ook niet gelezen bij de prijswinnaars van de „vacantiebezigheden"? Doe maar dikwijls met ons mee, dan win je vast ook bij ons wel eens een prijs. Dag Pet Langelaan, Beatrixstraat 11, Sas- vent. vraag eens of je zusjes ook mee senheim. Eindelijk hè Piet. Zeker al I doen. Groeten ook aan vader en moe dikwijls uitgekeken. Ik was heel blij de£\ met je briefje. Groeten ook aan je Wetje Baas Hollandsekade 1, Noor- broertjes en zusjes. I den- Wat hebben jullie buitenkinderen het toch fijn. altijd zo buiten te kun- Me' den Hollander. Dorpsstraat 70 j w j we| dat er vee, Oegstseeat Fijn dat je ook zo graag kinder^ de stad op ecn klein b0. het vervolgverhaal leest Het WOTdt nu venhuisjc woncn en nooil zo heerlijk spannend hè Dag Biet, schrijf ons nog kunnen ravotteni zoa,s juUie doen? Dag maar dikwyls. 1 meiske! v Wilbert de Haas, Hoofdstraat 262, Cokkie Schuur, Zuidbuurtseweg 22, Sassenheim. Gaat het op school ook zo Zoeterwoude. Dat vindt je zeker wel goed Wilbert? Je moet maar veel voor- prettig om in de winkel te helpen. Mag I lezen aan je kleine broertje. Dag jon- j je 00k gj wegen? En dan maar zorgen, gen. dat de zuurtjes en snoepjes niet in je I Josje Alkemade, Kerkstraat 22, Noord- mond terecht komen. Als ik eens langs wijk. Je verhaaltje bewaar ik meisje, kom, op de fiets, kom ik vast eens wat Vandaag moet ik nog veel briefjes be- bij je kopen. antwoorden. Je briefje zag er keurig Hcnnie van Rfjn, Katwijksestraat 19, netjes uit. i Noordw(jk-B. Geen tijd gehad voor een I briefje Hennie? Volgende keer zeker. Ineke en Dora SIoos, Vaartkade 9, Leiden. Welkom twee nieuwe nichtjes. Leuk, dat jullie de kinderkrant zo graag lezen. Maar niet kibbelen er om hoor! Nel v. d. Geest, Watertje 19, Zoeter woude. Maar Nel wat een fijne lange brief heb je me gestuurd en wat kun nen jullie thuis gezellig Sint Nicolaas vieren. Doe maar trouw mee, dan win je vast wel eens een boek. Ludo de Haas, IJmuiderstraat 11, Noordwijk-B. Altijd vind ik het weer even prettig zo'n oude bekende tussen de stapel briefjes te zien. Je was toch niet ongeduldig geworden Ludo? Bea Weyermans, Kempenaerstraat 44, Oegstgeest. Hoe gaat het nog op school bij de nieuwe juffrouw? Is de pakjes avond nog leuk geweest? Zeg Bea, zou je het volgend briefje met inkt willen schrijven, dat staat veel netter. Reentje George, Langenhorststraat 48, Voorschoten. Ik geloof dat je ook een nieuw nichtje bent. Heb ik dat goed ge raden? De kinderen Giezen, Maresingel 56, Leiden. Jullie vragen of ik ook veel gehad heb van Sint Nicolaas. Nou en of hoor, ik ben dubbel en dwars tevre den. Dag kinders. Kinderen Rcmmerswaal, Hellegats polder, Sassenheim. Dat was me even een fijne dikke brief van jullie. Liefst drie oplossingen. Prachtig, zo maar doorgaan. Jopie Homan, Bijdorpstraat 15, Sas senheim. Zeg Jopie schrijf voortaan een briefje bij je oplossing, dat vind ik al tijd veel aardiger. Cobi en Wim Huigsloot, Zuidhoek 25, Roelofarendsveen. Eindelijk hè kinders, vandaag een briefje. Ja, alle kinderen willen wel graag eens een boek win nen. Blijven meedoen dan heb je tel kens een kans. Henny Kret, Schafferstraat 18, Noord- wyk a. Zee. Jij gaat nu met die gewei - l dige stormen, zeker wel eens naar de I zee kijken? Ik vind het altijd prachtig om te zien. Jammer echter, dat er dan zoveel mensenlevens verloren gaan. 44. Nauwelijks was het hoofd van de booswicht in de buitenlucht ver schenen of Basli's handen grepen toe. Geoffrey Wicked werd uit zijn pant serwagen getild alsof hij een post pakketje was. Bim hield de hand boeien die Basli altijd in zijn rechter jaszak droeg al klaar toen er een paar handen verschenen. Zo werd ook de tweede man geknipt. „We zullen ze maaï weer naar de politie bren gen", zei Basli zuchtend. „Dit is al minstens de vijfde keer dat ik Geof- fry Wicked bij de politie aflever." En zo gebeurde het. Een half uur later reed Basli met de gepantserde auto van Wicked door de poort van het naastbij zijnde politiebureau. „Wij komen U een gangster brengen", zei Bim tegen de commissaris. „Hij heet Geoftry Wicked", voegde Basli eraan toe. „Maar dat is één van onze be kende staatsvijanden", zei de com missaris. U komt in aanmerking voor een geweldige beloning." „Laat de beloning maar zitten", zei Basli ver moeid. „Hoe meer geld ik bij me draag, hoe lastiger de mensen het mij altijd maken."

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8