MATZE RIJNSTREEK VAN NELLE'S Opmerkingen bij Alphense begroting Burgerzinlening heeft nog niet veel inschrijvingen opgeleverd Nieuwe poging om raadzaal te kunnen restaureren OfCavte GOLF extra lage prijzen VERENIGMCS- DRUKWERK DONDERDAG 17 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Enkele grepen uit de gemaakte op merkingen met betrekking tot de gemeentebegroting 1952. De woningbouw moet voorrang hebben, desnoods met gebruikma king van aanvankelijk voor andere doeleinden bestemde gelden. Over hoogbouw heerst verschil van in zicht. Men maakt zich bezorgd over het trage verloop van de „burger- zin"-lening. Wat doen B. en W. als deze mocht mislukken? Ten aanzien van de woningbouw en het aantrek ken van industrieën zijn de daden niet in overeenstemming met de woorden. De commissie voor de in dustriële ontwikkeling vergaderde pl.m. 1 Yz jaar geleden. Zijn er nog contacten met eventuele hier te ves tigen industrieën? Bepleit worden Vaoh, de ECONOMISCHE POLITIERECHTER. Te ingewikkeld. Onlangs stond voor de Haagse economische politie rechter terecht de bloembollenhan delaar J. P. W. te Noordwijk, die di recteur is van een bloembollenex portfirma te Sassenheim. Toen werd de zaak aangehouden voor het ho ren van een getuige en thans stond verd. weer terecht. Hij had destijds aan een ïirma in Darmstadt (Duitsland) een grote hoeveelheid bloembollen geleverd. Doordat kort daarop grote hoeveel heden bollen naar Duitsland gingen, zakte de prijs echter en kon de fir ma in Darmstadt de bollen niet meer kwijt. Er ontstonden grote fi nanciële moeilijkheden. Daar verd. zelf ook een firma te Bentheim had, die de dure bollen wel kwijt kon, stelde hij de firma in Darmstadt voor, de bollen aan zijn zaak in Bentheim over te doen. Aldus ge schiedde. Door dit alles kwam verd. echter in aanraking met de justitie, want de Ned. Bank was van oordeel, dat zij gekend had moeten worden bij de verschillende transacties. Deze ingewikkelde zaak kv/am thans niet duidelijk naar voren, zo dat de behandeling opnieuw aange houden werd. Thans tot 13 Februari a.s. Hij bofte. Een garagehouder uit Alphen a .d. Rijn ging de grens over en vergat prompt de 53.50, die hij in zijn zak had, aan te geven .bij de douane. Nu stond de vergeetach tige man terecht voor de Haagse Eco nomische politierechter. De officier van justitie eiste 15. boete. De politierechter maakte het goed met verd., want hij veroordeel de hem tot 10 boete, maar gelastte tevens teruggave van de inbeslagge- nomen ƒ53.50. Zo was verd dus rijker toen hij ging dan toen hij kwam, iets wat niet vaak voorkomt bij de rechter. Bloembollenteler was in overtre ding. De bloembollenteler C. G. uit Noordwijkerhout stond voor de economische politierechter omdat hij zonder vergunning op open grond had gekweekt en bloemen had ver kocht. Hiervoor werd door de offi cier van justitie, mr. Lulofs, 50.— boete tegen hem geëist. Het vonnis van de politierechter mr. Gelder- man luidde 25 boete. „De zware misdadiger". Die „zware misdadger" was een Leidse koopman. Stelt u zich voor, hij had zomaar op Zondag zijn zaak open gehad. Dat was niet erg, want hier voor had hij vergunning. Veel erger was dat hij de kaari, waarop stond, dat hij vergunning had, niet in de zaak had hangen. En om dit feit moest hij nu terecht staan bij de Haagse ecconomische po- ditierechter. Deze toonde de ernst van de overtreding naar waarde te schatten, want conform de eis werd verd. met ƒ3.boete weer naar huis gestuurd. Ambtenaar plakte geen radiozeael Een leemte in de wet Gisteren stond voor de Schiedam- se kantonrechter, mr. Kos, terecht de secretarie-ambtenaar uit Vlaar- dingen W. H., die had geweigerd radiozegels te plakken. Hij liet zich voor het kantongerecht door mr. T. G. Scheer uit Den Haag verdedigen. De verdediger zeide, dat de Neder landse regering in Londen in 1944 een beschikking had uitgevaardigd, waarbij werd bepaald, dat ieder die een radio-toestel gebruikte of zou gebruiken, twee maanden na de be vrijding, hiervoor radiobelasting zou moeten betalen. Op 10 October 1945 werd echter, aldus mr. Scheer, in het Staatsblad een wijziging op deze beschikking gepubliceerd, waarbij de datum van inwerkingtreding van deze wijziging niet werd opgeno men. Tot op dit ogenblik zoekt men, tot nog toe tevergeefs, naar enig stuk waaruit blijkt, dat de radiobe lasting op een nader bepaalde da tum in het verleden is ingegaan. Het hoofd van de afdeling Radio van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. A. W. Schade van Westrum, kon ter zitting niet aantonen, dat deze da tum wel ergens was vastgesteld. Om volkomen zekerheid te hebben vroeg mr. Kos hem alsnog naspeu ringen te doen. Over veertien dagen zal de zaak dan wederom dienen. Dit is, voor zover bekend is, het eerste geval waarin de rechter zijn oordeel zal moeten uitspreken over radioretributie. de werkloosheid het :n. Met betrekking tot de verkeers situatie bij de Alphense brug wordt in overweging gegeven de eigendom van een gedeelte van het Kerkplein te verwerven. Aangedrongen wordt op vervan ging van de veelal slecht function- nerende gaslantaarns door electri- sche lantaarns en op verbetering der straatverlichting in de buiten wij ken. Het ontwerpen van een bebou wingsplan tussen Vinkebuurt en de Rijksweg wordt niet zo urgent ge acht. De mogelijkheid bestaat, dat dit straks in groter geheel moet worden bezien. Gevraagd wordt of de wrn. dir der gasfabriek nog een volle dagtaak heeft. Gebleken is, dat hij niet altijd binnen de gemeente aanwezig is. Hij verricht blijkbaar ook elders werk? Een lid merkt op, dat de kos ten van de verschillende directeu ren zwaar op het bedrijf gaan druk ken. Hoe lang zal de huidige toe stand bestendigd blijven? Gevraagd wordt aansluiting aan het electrisch net van de woningen aan de Wou- brugseweg vanaf nr. 34 en aan de Herenweg en Hoogendijk, een en ander te bestrijden, in overleg met Leiden, uit het fonds voor onrenda bele uitbreidingen. Enkele leden dc-* len de bezorgdheid van de commis sie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven met betrekking tot de daling van de winst van het electri- citeitsbedrijf. Een lid uit opnieuw zijn bezorgdheid over de gang van zaken bij het waterleidingbedrijf en vraagt volledige inlichtingen omtrent de toestand. Enkele leden vragen of het juist is, dat het waterwingebied voor Alphen a. d. Rijn is afgekeurd door de te nauwe begrenzing met de bebouwing ter plaatse (omg. Brou- wer-woningen-Watertoren). Twee leden vragen aansluiting aan het waterleidingnet van de woningen, gelegen achter de fabriek van de N.V. v/h. D. v Oordt en Co. in de 's-Molenaarsbuurt. Deze hebben ge zamenlijk één waterpunt en zijn vaak gedwongen water uit de Hey- manswetering te gebruiken. Enkele leden achten het onge wenst dat in de vacature van direc teur van gemeentewerken nog niet is voorzien. Welke plannen bestaan ten deze? Hoe staat het met de instelling van een weekmarkt? Komt niet voor op het urgentieplan! Meerdere leden tonen zich voorstanders. - Bezwaar wordt gemaakt tegen de heffing van rechten voor het ophalen van huisvuil. Andere leden wensen dan uniforme vuilnisemmers be schikbaar te stellen. Voorgesteld wordt een tarief van 3.50 per jaar, zolang nog geen emmers zijn ver strekt. Enkele leden achten de raming van de in 1952 te ontvangen parkeer- gelden ad f 12.000.— (Avifauna) te optimistisch, meerdere leden ver wachten aan vermakelijkheidsbelas ting van Avifauna in 1952 minder dan de geraamde f 80.000. Speeltuinver. „Ons Buiten". De speeltuinver. „Ons Buiten" van de Steekterweg hield in Hotel „Cen traal" Woensdagavond een propa- gandafeestavond met het doel een klein kasje te vormen voor de start. Daarom werkten belangeloos mee een 15-tal leden van het Muziek- en Revue-gezelschap .Djalak Wajang" uit Gouda, met een gevarieerd pro gramma, dat insloeg. Bij de aanvang sprak de heer H. A. Óverbeek (de heer C. Vos, voorz. was verhinderd) een kort propagandistisch woordje. BOSKOOP Propaganda-avond K.V.P. De afd. Boskoop van de K.V.P. hield een geslaagde propaganda-avond. Het actieve afdelingsbestuur had voor een afwisselend en actueel programma zorg gedragen. Wegens verhindering van de voorz. opende de waarn. voorz. de vergadering. Deze heette de aanwezigen welkom in het bijzonder de spreker, de heer W. Hoonhout uit Gouda. Vervolgens gaf hij een kort overzicht van de werkzaamheden der afdeling, waarna een onderdaad in teressant tekenfilmpje werd vertoond. Hierna kreeg de heer W. Hoon hout het woord voor zijn rede: „Wij Katholieken en de politiek". In een begeesterend betoog belichtte spr. de principiële zijde vfn het lidmaatschap van de K.V.P. Na de pauze werd nog een muziekfilm vertoond, welke zeer in smaak viel. „Nut en Sport"-successen. Meer dere leden van de Boskoopse Pluim vee en Konijnenfokver. „Nut en Sport" waren met hun dieren verte genwoordigd op de grote Driedaagse Bondsshow van konijnen en sierdui- ven te Aalsmeer. Niet minder dan 3600 dieren waren er tentoongesteld, waaronder meerdere malen bekroon den. Het was daarom geen wonder, dat de Boskopers met weinig moed bezield waren voor wat betrof de plaatsing in een hoge prijsklasse. Dat „Nut en Sport" echter een goede plaats inneemt, bleek wel uit het feit, dat de heer A. v. Lomwei, met één der hoofdprijzen terugkeerde, n.l. een prachtig sierschild, toegekend voor een ram en een voedster, bei den in de klasse 1 ZZG. Verschillende andere leden kregen certificaten ZG en GG, hetgeen gezien het grote aan tal ingezonden dieren eveneens een flinke prestatie kan worden genoemd. LEIMUIDEN SE A-OTTER MAAKTE NOODLANDING. Gistermorgen omstreeks elf uur heeft de Sea-otter 12-J van de ma rineluchtvaartdienst wegens motor storing een noodlanding moeten ma ken op een weiland bij de Westein der Plassen. Aan boord bevonden zich de sergeant-vlieger J. B. Grosso en J. C. Schenk, de korporaal-vlieg tuigmaker-monteur G. H. Bontius en de gesohutsmaker 3e klas Th. Kete laars. De defecte motor kon niet ter plaatse hersteld worden. De inzitten den bleven ongedeerd. GEMEENTERAAD ZOETERWOUDE Gisteravond vergaderde de raad van Zoeterwoude. Aanwezig alle le den. In zijn nieuwjaarsrede herinner de de voorz. aan het geldgebrek, waardoor de woningbouw belemmerd wordt. De tedmijn van inschrijving voor de burgerzin-lening is nu uit gesteld tot Februari. De verhoogde bijdragen uit de ondernemingsbelas ting en het gemeentefonds verhoogde de reserve tot 40.000.waarvan voor de gemeentebegroting 1952 maar een klein bedrag 7000.nodig was om ze kloppend te krijgen. Meer vertrek dan vestiging. Het aantal geboorten was 159 en er waren 34 gevallen van overlijden, 248 personen vestigden zich en 277 personen vertrokken. De bevolking steeg met 96 tot 5648. Het verslag van de woningvoorzie ning blijft, ondanks de vestiging en vertrekcijfers een zeer ongunstig beeld geven. Er zijn 110 aanvragen om een woning, terwijl nog vele wan toestanden te verbeteren zijn. Dc heer Schinkel beantwoordde de rede van de voorz. Het jaar 1952 is voor het gezin van de voorz. wel van bijzondere be tekenis; spr. getuigt, dat de gemeen te Zoeterwoude trots is op de dochter van de burgervader nu zij zich met haar echtgenoot gaat wijden aar, de medische verzorging van de arme be volking van Indonesië en hoopt, dat zij haar lang gekoesterde idealen zal kunnen verwezenlijken. De voorz. dankte voor deze wopr- den en zei te weten, dat de bevolking met hem en zijn gezin meeleefde. Van de Commisaris der Koningin was bericht ingekomen, dat het Mi nisterie niet bereid is de gemeente Zoeterwoude voor de burgerlijke ver dediging in te delen bij Leiden Met het oog op de samengang met Leiden in brandweerzorg zal deze tak van dienst met Leiden samen kunnen gaan. Overigens zal Zoeterwoude bij Alphen ingedeeld worden B. en W. kunnen geen klemmender argumen ten meer aanvoeren, zodat contact met Alphen zal opgevat moeten wor den. De N.V. Bank van Ned. Gemeenten zal voor 1952 een maximum crediet rekening courant verlenen van 215.000.Even hoog als in 1951. Met het oog op de mogelijkheid van een aan te bieden geldening zijn de kwartaals-kasgeldleningen reeds la ger gesteld. Voor het le kwartaal zal deze 40.000.a 1 7/8 pet. zijn. De door G.S. voorgestelde jaarwed- deregeling van re secretaris en ont- GEMEENTERAAD WOUBRUGGE Gisteren kwam de raad van Wou- brugge in vergadering bijeen. In zijn Nieuwjaarstoespraak herdacht de voorz. de in 1951 overledenen J, C. Boer, oud-gemeentewerkman, G. W. Anker, oudste inwoner, C. v. Rijn en P. L. Zwetsloot. Laatste drie heb ben allen zitting gehad in de ge meenteraad. Er waren 66 jonggeborenen in 1951. In dit verband memoreerde de voorz. de oprichting van het bureau praenatale zorg. Spr. hoopte, dat in samen werking met schoolartsen dienst en mogelijk in de toekomst de school- tandverzorging, een goede gezond heidstoestand voor de jeugd zou worden bereikt. In verband met de Bescherming van de Burgerbevolking in Oorlogs tijd, zal in de loop van dit jaar een beroep op de burgerbevolking moe ten worden gedaan. Spr. hoopte op medewerking van de raadsleden. Van de teleurstellingen die 1951 gebracht hebben, noemde de voorz.: het niet kunnen aansluiten van eer. gedeelte van de bevolking op de wa terleiding, het niet bouwen van 2 politiewoningen met cel en brand weerkazerne te Hoogmade. Dit laat ste vooral door de non-investerings politiek van de regering. De heer De Hertog beantwoordde deze rede en sprak wederkerig de beste wensen uit Hij vergat daarbij de gemeente-secretaris, de heer H. Hoogenboom niet, die hij roemde om zijn behulpzame aard. Ingekomen stukken en mededelin gen: goedgekeurd besluit bezoldi- gings-verhoging van de schoonmaak ster van het gemeentehuis. Voor de Onderpemingsbelasting was tot nu toe 27.900,— per jaar terugontvangen. Dit bleek echter te laag te zijn. In het vervolg zal ƒ40.683 door het Rijk teruggestort worden. De voorz .sprak zijn lof uit over het werk van de brandweer bij de brand bij van Egmond te Ofwegen. Herziening ambtenarenreglement Het gemeentebestuur zal de richt lijnen in verband met het „Ambte narenverbod" van de ministers over nemen in het gemeentelijk ambtena renreglement. Dit laatste reglement wordt in totaal herzien en zal bin nenkort aqn de raad worden aange boden. Bebouwde kommen en B-wegen worden aangewezen door Ged. Sta ten. De gemeente had nog wel en kele bezwaren in dezen, maar deze leverden geen succes op. Enkele grondruilingen reeds lang een slepende zaak nabij de Van Feuernalaan te Hoogmade. wer den zonder discussie goedgekeurd. Tot leden van de Commissies tot Wering van Schoolverzuim werden benoemd: te Woubrugge: J. H. Kam minea. J. A. Keuken, J. Metselaar, P. Schraverus en C. Oudshoorn; t€ Hoogmade: H. J. Hoogenboom, A. C Lieverse, S. J. van der Meer, C. F v. Rijn en P. C. Beers. B. en W. stellen voor een 2-tal lichtpunten aan te brengen te Hoog made: één bij de brug over de Doe.- (die de hele nacht zal doorbranden) en één voor een betere verlichting van de bocht bij de Ned. Herv. Kerk Aldus besloten. Voor de restauratic van de raad zaal stelt de raad 3500,beschik baar. Dit is reeds eerder besproken, maar door Ged. Staten niet goedge keurd. Men hoopt nu deze lang ge koesterde wens in vervulling te doen gaan. vanger geeft een wijziging in deze salarissen en wordt goedgekeurd. Voor het jaar 1952 werd wederom besloten art. 55 der L.O.-wet 1920 toe te passen, waardoor het mogelijk is voor de bijzondere scholen een lagere norm van uitkering te geven als de kosten van de openbare lagere school, die door het klein aantal leerlingen zeer hoog is. Nieuwe drinkwatertarieven. B. en W. stelden voor de tarieven voor de drinkwaterlevering te her zien. Door de nieuwe bepalingen val len woningen onder j 125.niet meer in de personele belasting, zodat hier voor geen ambtelijke aanslag meer komt. De tariefschaal is nu gewijzigd tot een maximum aanslag tot 123. huur per jaar voor 2.60 per kwar taal. Door de laatste huurverhoging zal door deze wijziging alles hetzelfde blijven. Alvorens over te gaan tot het be handelen van het verzoek van Tj. Bruines inzake verhuur van grond ging de raad in geheime zitting, wel ke bijna een uur duurde. Na herope ning stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken, omdat het gewenst is dat over deze grond vrijheid van han delen blijft. Voor de Stichting Maatsch. Werk in Z.-H. werd een subsidie van 20. gegeven. Het R.K. Lyceum te Leiden werd een subsidie voor 5 leerlingen ad ƒ15.73 per leerling gegeven. De voorz. deelde mede, dat tijdens zijn onderduiking over 1943 een sub sidie is gegeven, die toen niet be taald Ls. De^.e betaling ad 62.88 zal alsnog gedaan worden. Het partieele uitbreidingsplan Wa tertje en Noordbuurt, waartegen geen bezwaren zijn ingediend, wordt vast gesteld. Bij de rondvraag stelde de heer Dorrepaal voor langs de Ommedijkse weg vanaf dc spoorlijn tot H. Rijn dijk weder bomen te planten. De voorz. zei het beter te achten aan de eigenaar van de berm N.V. Kleiwa- renfabriek vh. D. v. Dort en Co. plantrecht te vragen. De voorz. deelde mede naar aanlei ding van een verzoek in de vorige vergadering de uitbreiding van de autobusdienst gevraagd te hebben. De rondgezonden circulaires voor de burgerzin-lening zijn aan de H. Rijndijk niet goed terecht gekomen; deze zullen nog volgen. De lening heeft totduverre slechts voor 3000. inschrijvingen. BINNENLAND. Dc ambtenaren van de burge- lijke stand in Wognum bij Hoorn zullen voortaan in toga de huwelij ken voltrekken, aldus is gisteravond op een gemeenteraadsvergadering aldaar besloten. Het lijkje van een 4-jarig jon getje werd gisteravond opgehaald uit het Westerkanaal te Anjsterdam. Het knaapje was spelende te water geraakt. In het Beatrixpark te Amster dam vond de politie gisteren een on geveer 55-jarige man in bewustelo ze toestand. De man, wiens indenti- teit niet kon worden vastgesteld is naar het Wilhelminagasthuis over gebracht. Zijn toestand is ernstig. Tegen de oud-besteller van de P.T.T. te Amsterdam, F D., eiste de officier van justitie gisteren twee jaar gevangenisstrai met aftrek. De besteller had zichzelf voor anderen bestemde postwisels laten uitbeta len, na ze eerst van een valse mach tigingshandtekening te hebben voor zien. BIOSCOPEN De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Morgen ben ik rijk", alle leeftijden. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Affaire in Buenos Aires". 18 jaar. Trianon: „Morgen is te laat", 14 jaar Rex: „Zij, die wij vereren". 14 f jaar. Donderdag-cyclus- „Noodlot", 18 jaar. Bij reparatiewerkzaamheden in een der bijgebouwen van de Middelbare Technische School te Dordrecht heeft men onder de vloer een aantal pro jectielen, mortier- en luchtafweer- granaten, gevonden. De werkzaam heden werden direct stilgezet. De opruimingsdienst zal het arse- naaltje verwijderen. Hoe de projectielen onder de vloer gekomen zijn weet niemand. MARKTBERICHTEN GOUDA, 17 Jan. Kaas. Aanvoer 65 partijen: le soort 2.312.36, 2e soort 2.272.30, extra kwaliteit 2.40 per kg. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN. 16 Jan. Bloemen. White Sail 5881 cent, Krclage 4662 cent, Sc. Wonder 50 59 cent, Rose Copland 0.601.00, Crown Imperial 4864 cent, Hille- garda 5564 cent, Pierson 5268 et., Golden Harveet 0.701.05, W. Cop land 6572 cent, Pink Gem 8090 cent, v. d. Eerden 65—75 cent, Olym piade 6066 cent, Helios 4363 cent, TER AAR, 16 Jan. Groente. Wit lof I 17—27 cent, idem II 1219 cent, idem stek 3—11 cent, spruiten 2130 cent. idem los 18 cent, sjalotten 19 20 cent, idem B 9 cent, Glas-andjjvie 3558 cent, andijvie 23 cent, groene, kool 813 cent. witte kool 6 cent, rode kool 1215 cent, sav. kool 10 15 cent, prei 1221 cent, waspeen 1722 cent, idem B 811 cent, uien 2631 cent. knolrapen 7 cent, kroten 16 cent, alles per kg., knol Selderij 10 cent per stuk, selderij 46 cent per stuk, boerenkool 3055 cent p. kist. LEIDSCHENDAM, 16 Jan. Eieren- veiling. Op dc cierenveiling waren aangevoerd 9650 kippeneieren. De prijzen waren voor: 200 eieren no 0 17.05—17.55, 1900 eieren no. 1 15.65 16.05; 1600 eieren no. 2 14.00— 14.85; 4500 eieren no. 3 13.70—14.20; 1000 eieren no. 4 12.9013.25, 450 eieren no. 5 12.0012.60. De verdere aanvoer bestond uit: 10 hanen 1.05 4.85. 13 kippen 2.054.00, 28 konij nen 1.357.75, 5 eenden 1 05, 5 duiven 45—65 cent. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den. voorzien van ,de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zuster. Be huwdzuster en Tante HELENA ENGELBERTHA MENS Weduwe van GODEFRIDUS ONDERWATER in de ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam: J. W. VAN DER POST Executeur testamentair Warmond, 16 Jan. '52 Huize St. Liduina. De plechtige H. Uit vaartdienst zal plaats hebben op Maandag 21 Jan. a.s. des morgens 9.30 uur in de Parochie kerk van de H. Matthias te Warmond, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. Rozen kransbidden des namiddags 5 uur in de Kapel van Huize St. Li duina op Vrijdag, Zater- dae en Zondag. 1479 Na een kortstondige ziekte, voorzien van de Genademiddelen van on ze Moeder de H. Kerk. overleed onze beminde Moeder, Groot- en Over grootmoeder JOHANNA MARIA VAN DER GEEST Weduwe van JOANNES BAKKER op 15 Januari 1952. in de ouderdom van bijna 83 jaar. 1477 Uit aller naam, J. L. BAKKER. De gezongen Requiem mis zal worden opge dragen in de Parochie kerk St. Petrus Banden te Roclofarendsveen op Vrijdag 18 Januari a.s. te 9.30 uur, waarna de begrafenis op het R. K. K?rkhof. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Man en Papa PETRUS CORNELIS VAN BERKEL Echtgenoot van ELIZABETH CATHARINA KOEK in de ouderdom van cuim 36 jaar. E. C. v. Ber kei—Koek Rini Corrie Fam. v. Berkel Jan Fam. Koek Freddy R'veen, 17 Jan. 1952. Noordeinde 135 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden Maandag 21 Januari a.s. in de paro chiekerk van St. Petrus Banden. De stille H. Mis te 7 uur, de Gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur, waarna de be grafenis op het R K. Kerkhof aldaar. Met diep leedwezen ge ven wij kennis van liet overlijden van ónze geachte vriend en me dewerker, de Heer W. KORSWAGEN in leven Procuratiehou. der Algemeen Kantoor- machine Bedrijf N. V. Z«n hulpvaardigheid en vriendschap zal zijn na gedachtenis bij ons steeds levendig houden. Medewerkers van het Algemeen Kantoor machine Bedrijf N.V. Leiden. 16 Jan. 1952. Met diep leedwezen ge ven wij kennis van hef overlijden van onze pr ocu ratieh ouder, de Heer W. KORSWAGEN op de leeftijd van 34 j. Gedurende vele jaren heeft hij met grote trouw, ijver en plichts betrachting ziin taak verricht Wij zullen hem node missen en hem blijven gedenken als een hooggewaardeerd medewerker. Algemeen Kantoor- machine Bedrijf N.V. DE DIRECTIE. Leiden 16 Jan. 1952. Voor advertentiën Telefoon 20826 Goudse Moppen van 0.49 voor 0.39 per 250 gram, bij aankoop van 2.50 aan kruidenierswaren. 1 fles Advocaat en 1 pot Abrikozen op sap, samen voor 3.50 Cacao, 100 gram 0.29 Huishoudthee 100 ge.0.48 Pittige Thee. de beste 100 gram 0.65 Lettertjes. 200 gram 0.27 Peperm.- en Kaneel Ohocokorrels, 100 gr.Ö.20 Zw. ballen en Boterwafeitjes 200 gr. „0.27 Drups. 200 gram 0.27 Huishoudjam. pot 0.39 Appelstroop pot0.39 Doperwten, zeer fijn. van 1.50 voor,, 1.25 Soepasperges, p. blik 0.95 Zalm, 2 blikken voor 2.50 Blanke Rozijnen, 250 gram,,0.45 2 Staaf Zeep 0.45 3 Pak Waspoeder 0.50 Zelfw wasmiddel pak 0.39 Lodaline, literfles 0.43 Hierbij Closetrol voor 0.10 MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115. Aangeboden D. K. W. 200 c.c. prima met Nat. be wijs, Ardic 98 c.c. sport- model, H. D. 750 c.c. prima motor en banden. H. van Heek. motoren, Lage Rijn dijk 92a. 2044 IS1 Wit U nog eens wild eten? Wilde konijnen 2.75 per stuk. Hazen per stuk 6.Braadkippen f 3.50 5.50, kippenpoulet 1.90 p. 500 gr. Dc Bruyn, Hoge woerd 72. Tel. 25031. vanaf 8.wilde konijnen 2.75. tamme konijnen f 2 per 500 gr.' kippenpoulet 2 p. 500 gr. Afgehaald van de winkel. H. de Mooij Lange Dicfstccg 18, tele foon 21184. 2039 2T Gevraagd wegens hu welijk der tegenwoordige een net R. K. Meisje boven 20 jaar, voor 3 dagen per week. Wed. P van der Meer. Noordeinde no. 80. Roclofarendsveen. 2040 3T Heren. Voor een vlotte en vakkundige bediening, een vertrouwd en bekend adres. Herenkapsalon Alex v. d. Lek. Apothekersdijk no 2, Leiden Ook Zat- terdags wordt de gehele dag geknipt. 2037 2T Jongeman, 23 jaar. R.K. enkele jaren werkzaam ge weest als bediende in een melkwijk zoekt wederom als zodanig plaatsing, even tueel in zuivelbedrijf of melkzaak. Br. onder no. 2036 bureau van dit blad. 3T „Roslne" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16 Tel 26854 alt: programma's reglementen convocaties biljetten n.v. De LeidscheCieriRt PAPENGRACHT 32. LEIDEN Krijtwit brandend sigarettenpapier van Van Nelle. Eeri waarborg voor volledig rookgenot 1 SIGARETTENPAPIER

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3