Stroom van hartelijkheid voor jubilerende commissaris Meyer Politie-muziekgezelschap gaf een goede uitvoering Receptie na opening van de St. Ursulaschool te Warmond WOENSDAG 16 JANUARI >952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Uit Leidens burgerij Drukke receptie Een stroom van hartelijkheid en spontaneïteit werd gistermiddag langs de trappen van Het Gulden Vlies naar de bovenzaal geleid, om daar de jubilerende commissaris van Politie, de heer R. J. Meyer, en zijn echtgenote te omspoelen. Uit alle la gen van de burgerij kwam men de jubilaris gelukwensen met zijn veer tig-jarig politie-jubileum en uit de overgrote belangstelling voor deze receptie is wel duidelijk gebleken hoe groot de populariteit is, die de heer Meyer in zijn 23 Leidse jaren heeft verworven! Het is ondoenlijk zelfs maar een poging te wagen alle autoriteiten, af gevaardigden en deputaties, die zich onder de 461 receptiegangers bevon den, te noemen. In een willekeurige volgorde noemen wij slechts een aantal hoofden van takken van dienst, raadsleden, hoogleraren, doc toren, advocaten, collega's commis sarissen van Politie, bestyursleden van vakbonden, muziekgezelschap pen en 'gymnastiekverenigingen, be sturen van L.S.C., V.V.S.L., Sociëteit Minerva", Pro Patria, Civitas Aca- „OUVERTURE" MET LOUIS JOUVET VOOR K. en O. Uitstekende Franse film De onlangs overleden Franse toneel kunstenaar Louis Jouvet was ook een van de grootste Franse filmacteurs. Een van zijn beste rollen vinden we in de film „Ouverture", die gister avond voor K. en O. draaide en ons Jouvet liet zien als leraar aan de Parijse toneelschool. Hij is het, die deze film relief gegeven heeft door zijn zeer beheerste spelopvatting. Men ziet geen heftige scènes of ge durfde filmstunts, alleen maar spel, waartoe slechts weinigen als Jouvet in staat zijn. De film speelt zich af in een to neelschool waarvan de leerlingen, een beetje dwaas, slechts moeilijk onderscheid kunnen maken tussen de werkelijkheid en wat zij in hun rollen beleven. Zo kan het gebeuren, dat een meisje haar liefde niet langer beantwoord weet door een zekere Francois, die in het spel haar tegen speler is. Zij besluit zelfmoord te ple gen door Frangois zonder dat hij het weet echt vergif te laten ge bruiken in plaats van onschuldig wa ter wanneer hij in 't spel het meisje moet vergiftigen. Als hij bemerkt, dat het meisje werkelijk gestorven is maakt Frangois zich de heftigste ver wijten en voelt hij zichzelf mede schuldig. Tenslotte komt er natuur lijk toch een happy-end. Temidden van deze verwikkelingen beweegt zich de overheersende guur van Jouvet sober, critisch én eenzaam, een groot speler, die deze film tot een zeer bijzondere heeft gemaakt. We m'ogen K. en O. dank baar zijn voor deze vertoning, waar mede hulde gebracht werd aan de nagedachtenis van deze grote kunste- WONINGKLACHTEN IN DE ST. JORISSTEEG. In het huis St. Jorissteeg 30 A vergaderde gisteravond een aantal buurtgenoten, bijeengeroepen door het Buurtcomité St. Jorissteeg, tc spreken over woningtoestanden, die bij de actie rioolgasvergiftiging St. Jorissteeg aan het licht gekomen zijn. Ongeveer 15 dames en heren brachten een klachtenlijstje op ta fel, dat indien juist een schrikkelijk beeld geeft van 'n s tal woningen in de St. Jorissteeg, de Gortestraat en het Levendaal. Klach ten echter, die men in alle oude wij ken van de stad kan horen: riool verstoppingen, verrotte vloeren, ge vaarlijke muren, lekke daken, ratten plaag, ramen zonder ruiten, enz. Tot bepaalde maatregelen is men niet gekomen. Heren-congregatie, St. Petrusparo chie. Hedenavond 8 uur rozenhoedje in de kerk voor het overleden lid J. P. v. d. Berg. Uitvaart en begra fenis morgenochtend om half tien en elf uur. Morgenavond wekelijkse bij eenkomst; de directeur spreekt over Rusland en communisme. Ook be-1 langstellenden zijn welkom. I Na afloop van de receptie Konden de heer en mevr. Meyer een ogen blikje uitpuffen in hun nieuwe stoe len. Vol belangstelling bekijken zij het receptieboek met de handteke ningen van de bezoekers. Mr. Geert- sema (rechts) ziet belangstellend toe en de zoon van de jubilaris (links) komt juist met „alweer een geluks telegram" toelopen. (Foto: „De Leidse Courant"). demica, het bestuur van de 3 Octo- ber-vereniging met haar oud voor zitter W. v. d. Laan, het bestuur van de Vereniging „Koninginnedag", de Overijssels-Gelderse Vereniging, de heren C. F. Meerpoel en mr. dr. P. G. Knibbe, onder-voorzitter en se cretaris van de Kamer van Koophan del, de heer Leembruggen en mr. Trapman, namens de Leidse Vereni ging van Industriëlen, bestuur en di recteur van het V.V.V., pastoor Beu kers, pater Duyngtee. de heren L. Questroo en W. v. d. Burg namens de Ex-pol. Gevangenen uit de Be zettingstijd, de heren H. de Wilde en M. B. de Jong namens „K. en O.", vertegenwoordigers van de Nacht veiligheidsdienst, de Brandweer-per soneelsvereniging ,De Vlam", de jreer B. van Julsingha, voorzitter van de Ver. voor Veilig Verkeer, de heer J. D. A. Boks, dir. Gem. H.B.S., de heer Gorter, voorzitter v. d. Raad van Arbeid, de heer D. v. d. Vijver namens de N.Z.H.N.M.-directie, de burgemeesters Hoynk van Papen- drecht en Höweler van Alkemade en Rijnsburg, de heren J. v. d. Horst en N. Blitz namens de Ned. Reisver- eniging, de heer G. van Ettekoven, stationschef, kortom burgers van hoog tot laag, van jong tot oud, een stroom, die twee uur lang onafge broken heeft aangehouden. De heer en mevr. Meyer werden niet moe handjes te schudden en vriendelijke woorden te aanhoren. Zo zij toch moe geworden zouden zijn, kunnen zij weer op verhaal ko men in de twee prachtige armstoe len, die het huldigingscomité namens de Leidse burgerij aanbood. De voor zitter, mr. W. J. Geertsema, bood dit geschenk aan, evenals deze receptie als het resultaat van een groot aan tal spontane blijken van medeleven uit de burgerij, die door het comité waren samengebundeld. Spr. wees op de grote populariteit van de com missaris, die geslaagd is in een taak, waarin velen gefaald zouden heb ben: mensen, die fout zijn, te straf fen en toch algemeen geacht te zijn! Alhoewel de jubilaris no0 bruist van activiteit, was de heer Geertsema er toch van overtuigd, dat de twee stoe len van pas zouden komen, om na het gedane werk in te rusten. Zoals wij gisteren reeds berichtten, was burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, wegens droeve familie omstandigheden, verhinderd op dit feest aanwezig te zijn. Hedenmorgen vernamen wij echter, dat de burge meester reeds Zondagavond zijn ge lukwensen en een geschenk ten hui ze van de commissaris heeft aange boden. Na de verschillende festiviteiten ter ere van het jubileum van de Leidse commissaris van politie, de heer R. J. Meijer, werd de dag be sloten met een concert gegeven door het Leidse Politiecorps onder leiding van de heer D. Anderson. Toen de vele genodigden zaten, arriveerde de jubilerende commissaris en als één man rees de ganse zaal op, te zijner respecte, en werd 't concert ingeleid door een strophe van 't Wilhelmus, dat fraai van toon gespeeld werd. In de kleurrijk versierde zaal was 't goed luisteren naar een prettig pro gramma, dat de huidige dirigent An derson had gekozen. In zijn ope ningswoord sprak de voorzitter, de heer Dragt, een welkom, gaf enkele kleine inlichtingen en stelde de nieuwe dirigent voor. Naar men ons vertelde is deze amateur en maakte voorheen deel uit van 't corps, maar heeft 't dirigentschap overgenomen van de vorige dirigent, die verleden jaar naar Canada is gegaan, en het resultaat van de muzikale bemoeiin gen van Anderson is niet zonder succes geweest. Zijn optreden ten opzichte van zijn orkest is gedeci deerd en vrijmoedig. Hij was in zijn programma volledig thuis, beteugel de een te groot enthousiasme, zo dit zich opdrong of vuurde aan waar dit nodig was, met genoeg muziek in z'n nerven om dit goed te doen. Geen enkele groep instrumenten ontsnapte ook zelfs niet even aan zijn aan dacht. De mars, nu Commissa ris Meijer-mars geheten, van d( hand van Anderson, sloeg geweldig in. Het Trio voorzien van een aar dige tekst werd gezongen, wat een goed effect maakte. Dat het corps de dirigent wel wat aandurven blijkt uit 't feit, dat ze de Ouverture Sym- phonique van Deneufbourg speelden en 't werd voor hen een triomf, en deze ligt nu niet zo maar voor 't grijpen, want eenvoudig is dit stuk met z'n vele chromatische lopen en fanfares niet. Dan kregen wij een uit 't hoofd gespeeld duo voor twee pis tons te horen. De heren Bierman er Roskamp solieerden in „De twee Kleine Vinken" van Kling. Beide solisten hebben 't al aardig ver ge bracht op hun instrument,, soeelden vaardig en zuiver en begeleiding en solospel klopte best. Alles klonk fris en ongekunsteld. Van de soeelse geest van dit stukje werden wij ver plaatst in de romantiek van een stuk van Alexandre Georges, arr. Pierre Dupont, Taraso Boulba genoemd muziek, al moge deze hier en daar nog wel eens inzinkingen doen ho ren. toch zeker dankbaar geïnstru menteerd is en enthousiast is schakering en wisselende rhythmen, schreven. Met velerlei dramatische geldt dit stuk als een zware opgaaf, 't Klankrijke stuk werd stormachtig Promotie mgr. N. J. C. Geise O.F.M- Hedenmiddag om 3 uur promo- de betovering, een wapen dat in ge veerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversi teit te Leiden mgr. N. J. C. Geise O.F.M. Apostolisch Prefect van Su- kabumi op West Java, op een proef schrift, getiteld „Badujs en Moslims in Lebak Parahiang. Zuid-Banten". De promotor was prof. dr. J. P. B. de Josselin de Jong. Het proefschrift van mgr. N. Geise O.F.M. behandelt de verhouding tus sen de Badujs en Moslims in Zuid- Banten (West-Java). Reeds in de ja- heel Zuid-Banten bekend en ge vreesd is. Op de gebruiken en instellingen van beide groepen gaat het proef schrift uit de aard der zaak diep in. In het Besluit zegt de schrijver, dat de Badujs een grote sociaal-politie ke eenheid vormen, dat er van oude vroeger bestaande groeperingen niets meer is overgebleven en dat de omstandigheden gedwongen heb ben tot een zuiver endogaam sys teem. waardoor de aloude functies ren 19391941 heeft mgr. Geise daar binnen bepaalde families bewaard een onderzoek ingesteld; hu woonde zijn gebleven. Uit de verhalen blijkt, er tussen de mensen en sprak met dat Badujs en Moslims inderdaad hen in het Sundanees. j nauw verbonden zijn en kinderen De oorlog en de na-oorlogse jaren j zijn van hetzelfde land, het oude maakten voortzetting van de arbeid I Banten. onmogelijk en slechts een gedeelte van de verzamelde gegevens over leefde de gebeurtenissen. Slechts op deze overgebleven gegevens is het proefschrift gebaseerd. Radujs en Moslims vormen af zonderlijke levensgemeenschappen. De Badujs hebben een eigen reli gieus systeem, eigen terrein, eigen bestuur, eigen kleding en sommige eigen instellingen. Er is echter veel meer dat gemeen schappelijk is aan beide groepen. Volgens oudere schrijvers die de eigenaardigheden der groepen te veel bezagen, zouden de beide groe pen oorspronkelijk niets met elkaar te maken hebben gehad, doch mgr. Geise kon zich Lij zijn onderzoek steeds moeilijker indenken, dat zij inderdaad een verschillende oor sprong hadden. De badujs bleken hem echte Bantammers te zijn. die van Noord naar Zuid zijn getrokken en de cultureele verschillen kunnen verklaard worden door hun isole ment. Op de anderen heeft de Islam eeuwen lang vat gehad en daaraan is het te wijten, dat beide groepen uit elkaar zijn gegroeid, maar de Moslims voelen de Badujs niet aan als vreemde elementen. De Badujs zijn overigens wel een interessant volkje, want zij zijn meester in de toepassing van teluh, ,;Ik heb daar mensen gevonden, al dus besluit mgr. Geise zijn proef schrift, levend in zeer bescheiden omstandigheden maar met ware in nerlijke beschaving, die zich uitte in goedheid, hulpvaardigheid en vriend schap jegens de vreemde onderzoe ker, aan wie zij hun vertrouwen niet hebben onthouden. toegejuicht. Als een bijzondere at tractie vermelden wij het solospel op de sopraan-saxophoon door heer Voerman. De moeilijke variaties in de 4e Fantasie van Exudid waren met zorg gestudeerd en terecht was men met "t gebodene zeer ingenomen. Dan nog een paar marsen, waarvan de Athalia-mars van de heer Bolder- dijk, als extra. De Harmonie was in de marsen goed in haar element, daar fonkelde het, en de vonken spatten er af. Het auditorium werd door 't vurig rhythme opgezweept. Men applaudiseerde al z'n best, wat nog toenam, toen de grijze voorma lige dirigent Bolderdijk, het podium betrad om een waarderend woord te zeggen. Na 't succesvolle concert volgde een cabaret-progr. Berry Kie- vits en Gerard Walden presenteerden hun nieuwe revue „Dat doet de deur dicht". Donderdag 17 Januari zal van deze avond een herhaling worden gegeven. J. KORTMANN. LEIDSE AMATEURFOTOGRAFEN- VERENIGING. De Leidse Amateurfotografen-ver eniging vergaderde gisteravond in „De Doelen". De voorzitter verwel komde speciaal het mede bestuurs lid A. Forma, die juist van zijn reis naar Amerika en Curagao was te ruggekomen. Hierna werden de geld prijzen uitgereikt aan hen, die foto's voor de zomerwedstrijd hadden in gezonden: mevr. Troost en de heren Hulsbos, Hogerwerff en Kloos. De wedstrijdfoto's en een Zweedse na tionale collectie werden nadien be sproken. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men geologie de heren H. Hoppener Den Haag, M. M. J. Meyer, Leiden; voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (A) J. v. d. Broek, Boskoop, idem (F) C. A. F. Tuyn man, Leiden, idem (K) mej. N. Croin Michielsen, Den Haag. DELFTSE HOGESCHOOL Aan de technische Hogeschool te Delft slaagden voor het candidaats examen civiel-ingenieur de heren G. H. Toebes en P. van Ovost, beiden uit Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha Johanna, d. v. C. G. Abels en M. G. Verhoeven; Jannetje, d. v. G. Dongelmans en J. Kruit; Jacob, z. v. A. Klaasscn en T. Beers; Raymond, z. v. A. J. Brandt en M. C. van Egmond; Anneliesje, d. v. L. D. B. van den Burg en D. P. Swaak. Overleden: M. J. Adegeest, huisvr. van Friggen, 42 j.; W. A. van Klave ren, huisvr. van Verkade, 48 j.; N. Barnhoorn, wed. van Kaptein, 62 j.; J. P. van den Berg, man, 45 j. Woensdag 16 Januari. U zult zich vandaag met een be scheiden hoeveelheid Hutspot tevre den moeben stellen, want veel nieuiws is er niet. Wat U echter beslist moet weten, is dat er gisteravond een nieuwe volleybalclub werd opgericht als onderafdeling van de R.K. Gym.- veren. „Sportief". Er hadden zich on geveer 25 liefhebsters voor opgege ven. Er zullen aparte teams voor junioren en senioren gevormd wor den. De trainingsavond werd vastge steld op Maandag. Er zijn drie pro pagandisten benoemd. Waarschijn lijk zal t.z.t. een afzonderlijk bestuur gekozen worden. Een zwaluw maakt nog geen lente. Maar toch doet het prettig aan de Plantsoendienst in Leiden zo actief te zien. Overal worden de beplantin gen aangevuld en opgeknapt. Ook aan de Zoeterwoudseweg, tussen To- matenstraat en Voorschoterweg, is aan de slootkant een lief plantsoentje aangelegd. Wanneer de heesters een maal bloeien, zal het een aardig ge zicht zijn. In de gevaarlijke bocht van de Zoeterwoudseweg, nabij de Leidse Wolspinnerij, is enige verbe tering tot stand gekomen, nu de heesters van de beplanting langs de Hollandse Constructiewerkplaatsen gesnoeid zijn. De automobilisten heb ben nu een beter uitzicht, waarom de ANWB indertijd gevraagd had. De Kynologenvereniging „Rijn land" heeft de heer H. J. Stol, die renarts te Leiden, bereid Tevnnden een lezing te houden over Eerste Hulp bij Ongelukken voor Honden. Deze lezing wordt gehouden op de bijeenkomst van a.s. Maandag om 8 uur in „Zomerzorg". Er zullen ook enige films vertoond worden. En de toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" gaat op Zaterdag 2 Febr. „Het spook van de Vrjjburcht" op voeren, onder regie van de heer A. Arentsen, in de grote Stadsgehoor zaal. In de serie nederlaag-wedstrijden nssE K.A.J. De zaal van het K.A.B. gebouw althans nabij het toneel ge leek op een aannemersbedrijf omdat er steigers waren geplaatst. Wat moest dit wel betekenen? De K.A.J. „op de steigers", zo was de titel van de door hen samenge stelde en door hen opgevoerde revue op Zondag en Maandagavond. Deze revue, waarvan de baten kwamen aan de Nieuwe kerk op de Oranjelaan was zeer kunstig en zeer goed in elkaar gezet en men had iets voor iedereen. De aardige schetsjes liedjes en muzieknummers waren voortreffelijk en vielen zeer in de smaak. De avonden waren goed be zet, zodat de baten voor de niewe Kerk meegevallen zullen zijn. De spelers en speelsters en allen, WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN. Veranderlijke bewolking met enkele buien, sommige met hagel of natte sneeuw. Matige, langs de Waddcnkust af en toe krach tige of harde wind hoofdzakelijk tussen West en Zuidwest. Vooral in de nacht iets kouder. 17 Jan. zon op 8.40 en onder 17.00. maan op 23.00 en onder 10.32 uur. die hebben medegewerkt tot het wel slagen van deze avond komt dan ook een woord van lof. LEIDSCHENDAM „QUO VADIS" GESTORVEN. In een gisteravond gehouden ver gadering van de R.K. supporters van de voetbalvereniging RKAW is na rijp beraad besloten de vereniging ..Quo Vadis" op te heffen. De moei lijkheden tussen het bestuur van „Quo Vadis" en RKAW waren blijk, baar niet te overbruggen. Ook de verstandhouding tussen het voetbal- minnend publiek had van de onaan genaamheden tussen beide clubs te lijden. De voorzitter en oprichter van „Quo Vadis", de heer P. Nap. heeft getracht de vereniging nog in stand te houden, maar het bleek tenslot te. dat het beter was tot opheffing over te gaan. De leden van „Quo Vadis" zullen nu als niet-spelende leden rmar RKAW overgaan. Gouden Bruiloft. Op 20 Januari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer en mevr. M. A. Aarts-Jacobs in het huwelijksbootje stapten. Bestemming vrijgekomen lokalen bekend gemaakt om de Groenveldbeker won Spijker- bak gisteravond met 1707815768 van Groenoord. Vandaag groot feest op Jan Lie venstraat 3, ter ere van de heer E. S. Prins, loodsbaas van Van Gend en Loos in Leiden, die zijn zilveren dienstjubileum viert. Vanmorgen kwam de directeur, de heer Schoenmaker, de jubilaris hartelijk gelukwensen. Het bleef niet bij woorden, want er kwam een dikke enveloppe met inhoud te v< schijn! Ook de personeelsvereniging liet zich niet onbetuigd. U moet na melijk weten, dat de heer Prins zelf voorzitter. Daarom zei de heer J van Vliet, de penningmeester, dan ook, dat hij er eigenlijk niet hoor de te staan, omdat jubilarissen hul digen het werk van de voorzitter is. Enfin, nadat dit allemaal breedvoe rig uit de doeken was gedaan, kwam de grote verrassing te voorschijn: een prachtige rookstoel! De jubilaris wist gewoon niet wat hij zag. En dat was nog niet alles, want het personeel van de loods deed er nog een extra schepje bovenop in de vorm van een heerlijke taart. De heer Prins is ook bestuurslid van de Leidse K.A.B., zodat ook uit die hoek iets te voorschijn kwam: een vulpen er. vulpotlood. Bovendien waren er de gebruikelijke bloemstukken, zo dat het huis een feestelijk aanzien kreeg op deze voor de heer Prins gedenkwaardige dag. We wensen de zilveren loodsbaas nog vele jaren toe. Bij Van Gend en Loos. En bij de K.A.B. STADSKOK. Nadat de inzegening en officiële ingebruikneming van de nieuwe school teneinde was en de genodig den een rondgang door de school had den gemaakt, verzamelden velen zich in Hotel „De Stad Rome", alwaar het Kerk- en Schoolbestuur een receptie hield. Wel werd er veel gesproken, maar niemand voerde officieel het woord. Bestemming vrijgekomen localen. Tijdens de receptie werd ook de bestemming van de opengekomen lo kaliteiten bekend gemaakt. De naai school gaat verhuizen naar de St. Nicolaasschool, waar ruimte voor dit doel is gevonden. De plaats waar deze thans is, zal ingenomen worden als vergaderplaats van de Gidsen en de J. G. De N.K.J.B., die thans onder dak heeft op de zolder bij de dames Schouten, betreft het lokaal boven de kleuterschool. De kleuterschool wordt met één klas uitgebreid en wel voor kinderen, die in de laatste 3 maanden van 1951 4 jaar geworden zijn, waarmede vooral diverse huis moeders gebaat zullen zijn. Deze klas zal gevestigd worden in „De Burcht" beneden aan de Herenweg kant. Ook het Wit-Gele Kruis zal van deze verruiming profiteren. De ruim te boven de Burcht is deze instelling aangeboden, waarbij de voormalige naaischool als wachtkamer zal fun geren. De bedoeling is, dat de aan geboden ruimte zal worden ver bouwd, zodat een meer verantwoord consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters wordt verkregen. Gedacht wordt een dokterskamer, een ruimte voor de hoogtezon en een behande lingskamer in te richten. Een en an der zal afhangen van de beschikbare gelden, waarvoor het bouwfonds van deze vereniging zal worden aange sproken. Inrichting nieuwe school. De inrichting van de nieuwe school is als volgt: Aan de lange kant be vinden zien 4 klaslokalen, waarvan de eerste voorzien is van zgn. combina tiemeubelen, zijnde een dubbele les senaar met daaraan vast verbonden twee aparte stoeltjes. Dit meubel is gekozen, omdat de lokalen 7x7 meter zijn en dus te klein om losse tafel tjes en stoeltjes te bevatten. Hiervoor is de minimum maat 8x8 meter. De overige klassen in deze gang hebben allen de thans nog gebruikelijke ge wone schoolbanken. In de centrale hall, die de twee vleugels verbindt, komen de leermid delenkamer, de onderwijzerskamer en de toiletten uit. In de korte vleu gel zijn de hoogste klassen onderge bracht. Deze klassen hebben ook het nieuwe combinatiemeubel. De verwarming geschiedt met gas en wel zodanig, dat iedere klas haar eigen centrale heeft, terwijl onder de kapstokken een ribbebuis er zorg voor draagt, dat bij regenachtig weer, de kinderen met droge kleren huis waarts kunnen gaan. Een ruime be tegelde speelplaats bevindt zich ach ter de school. De voorzijde biedt ruimte voor aanleg van een plant soen. Dc grote ramen, die een zfjde van de klaslokalen beslaan, laten een overvloed van zon en licht door, wat met de overige aankleding, mo derne drie-delige borden, waarvan cr twee omklapbaar zijn en die alle drie op gewenste hoogte gesteld kunnen worden, een prettige indruk maken. Warmond is met deze school een inrichting rijker geworden waarvoor het aan het school- en gemeentebe stuur grote dank is verschuldigd. Zondag 20 Januari a.s. is er van 2 tot half 4 gelegenheid de school te be zichtigen, van welke gelegenheid, naar wij mogen verwachten, een gre tig gebruik gemaakt zal worden. OEGSTGEEST Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het cand.-ex. civiel-ingenieur de heer F. Hoekstra. VOORSCHOTEN Voor het cand.-ex. civiel-inge nieur slaagde aan d< te-h" hogeschool te Delft de heer R. M. Stikvoort. HAZERSWOUDE (Rd.) Pauselijke onderscheiding voor A Zuödwiik HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Bij koninklijk besluit is benoemd tot hoogheemraad van het hoogheem raadschap van Rijnland, jhr m'r L. N. E. von Fisenne, te Warmond. Gelijk wij reeds meldden, ontving de heer A. Zuydwijk te Hazerswou- de Rijndijk Maandag op de dag van zijn gouden huwelijksfeest dc pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice voor zijn vele verdiensten in de parochie van Het Zwaantje. pastoor Koene spelde de onderscheiding op. Naast de heer Zuydwijk staat zijn gouden bruid. Foto: Nic. v. d. Horst.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3