Veertig jaar bij de Politie Commissaris Meyer bevorderd tot Officier Orde van Oranje Nassau HARTELIJKE HULDIGING Leidse Gemeenteraad staat Maandag voor kleine zaken (Uünadiging, Zonder liefde komt er van opvoeding niets terecht Krijgt dr. van Nes een kliniek in Alblasserdam DINSDAG 15 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De foyer van de Stadsgehoorzaal bood vanmorgen de rijke aanblik van een grandiose feestzaal: rode lo pers, stemmige tapijten, grcfne pal men, bonte bloemenmanden, feeste lijke bouqoetten op de gezellig ge rangschikte tafels en dichte rijen met hoge autoriteiten van Justitie en Politie. Dit alles ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum, dat de heer R. J. Meyer, commissaris van Politie te Leiden, in politie dienst viert. Ter gelegenheid hier van werd hij bevorderd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer en mevr. Meyer werden in de hal van de gehoorzaal ontvan gen door hoofdinspecteur D. J. v. d. Wal, hoofdinspecteur J. C. Hof stede en mej. mr. Zeelenberg, insr;ec- trice, om naar de feestzaal geleid te worden, waarin behalve de autori teiten ook bijna het gehele Leidse Politiecorps aanwezig was. Onder de aanwezigen bevonden zich de wethouders van Schaik, Menken, Jongeleen en v .d. Kwaak, gemeente-secretaris mr J Bool, mr. E J. M. Bolsius, lid van Ged. Sta ten van Z.-Holland. het feestcomité, onder voorzitterschap van mr. W. J Geertsema, de heer W. Hagendoorn, commandant van de Brandweer, mr. R. Warmoltz, commandant van de Rijkspolitie, district Leiden, mr H. R. Goudsmit, secr. van de Voogdij raad, de directeur-generaal, hoofd afd Politie, van het nvnisterie van Justitie, mr. D. J. van Gilse procu reur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Giravenhage de hoofdcommissaris, sen van Utrecht en Rotterdam (vroe gere standplaatsen van de heer Meyer), mr. W. de Clercq, pl.v. kan tonrechter van Leiden, mr. E. A. J. Hillen, ambt. Openb. Ministerie bij het Leidse Kantongerecht en vele an dere autoriteiten. Grote waardering. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot was wegens de begrafenis van een dezer dagen overleden zwa ger, helaas verhinderd deze officiële huldiging bij te wonen. Daarom was het weth. J. C. van Schaik. die na mens het Gemeentebestuur de jubi laris toesprak. Het is opzichzelf geen verdienste, aldus de heer van Schaik, om veertig jaar ergens in dienst te zijn en de commissaris zal wellicht zeggen, dat hij altijd doodgewoon niet meer dan zijn plicht gedaan heeft. Maar juist de wijze waarop de jubilaris zijn plicht vervult, heeft hem de waardering van autoriteiten ep burgerij geschonken. Spr. herin nerde aan de grote verschillen tussen de politie van 40 jaar geleden en van thans, welke veranderingen geen verslapping gebracht hebben in de wijze waarop de politie haar taak vervult, en prees de activiteiten van de commissaris bij de bestrijding der baldadigheid. Nadat de wethouder ook mevr. Meyer in deze hulde had betrokken, om haar steun en zorg, die het de commissaris mogelijk gemaakt heeft zijn taak op een dergelijke wijze te vervullen, deed hij de verheugende mededeling, dat het H.M. de Konin gin behaagd heeft de jubilaris, die reeds Ridder is, te bevorderen tot Of ficier in de Orde van Oranje Nassau. Op deze mededeling zette het Leids Politiemuziekgezelschap het Wilhel mus in, waarna de wethouder onder daverend applaus het ereteken op speldde. Namens het Gemeentebe stuur bood spr. een geschenk aan. Nog vele jaren! Hoofdinspecteur v. d. Wal bood na mens het Leids Politiecorps de geluk wensen aan en wees op de hoge taak van de politie, die niet altijd even prettig is. De commissaris is er ech ter in geslaagd tegenstellingen te overbruggen, waardoor hij veel good will kweekte bij burgerij en studen ten. Onder aanbieding van een prach tig tapijt, wenste spr., dat de commis saris- in dezelfde vitaliteit nog vele jaren voor het Leidse corps behouden moge blijven. Rij van sprekers. Namens het Openbaar Ministerie sprak mr. van Silse over het eigen aardige verzoek, dat hij ontvangen had om politie-bijstand in Leiden. Echter niet om onrust te bestrijden, doch om de openbare orde te hand haven, opdat practisch het hele corps bij deze huldiging aanwezig kon zijn. Spr. was verheugd over de goede verfiouding tussen Leidse politie en Justitie, welk contact nooit proble men heeft opgeroepen, wat op de eer ste plaats aan de rustige leiding van de heer Meyer te üanken is. Mr. R. Warmoltz sprak namens de Rijkspolitie over de goede verstand houding met de Leidse gemeente-po- litie. De heer S. W. Moolenaars, hoofd commissaris van Groningen, sprak als voorzitter van het Landelijk in stituut van Commissarissen van Poli tie, over de activiteiten van de jubi laris voor betere voorwaarden voor hogere politie-beambten, als secreta ris van dit Instituut. De heer H. M. C. A. Staal, hoofd commissaris van Rotterdam, hield een geestig speechje over de „eeuwi ge pijp" van de heer Meyer. De heer J. Fremery Kalff, voorzit ter van de Bond van Politie-ambtena- ren in Ned. tot Bescherming van Die ren, over de activiteit van de jubi laris op dit terrein. Commissaris Meyer-mars. Na deze meer of min officiële toe spraken was het een grappig moment toen de negen-jarige jongen Geer de Jong namens het Leids Politiemu ziekgezelschap mevr. Meyer bloemen aanbood, waarna het negen-jarig meisje Carla Ham de commissaris het feestgeschenk van het muziekge zelschap overhandigde: de Commis saris Meyer-mars, gecomponeerd door directeur D. Anderson, op tekst van de heer P. Eveleens. Voorzitter J. Dragt dankte de heer Meyer, ere-voorzitter van het mu ziekgezelschap, voor zijn grote steun en hoopte op dezelfde belangstelling te mogen blijven rekenen. In de hierop volgende pauze werd koffie gepresenteerd en liet het mu ziekgezelschap zich enige keren ho ren. Ten slotte sprak de jubilaris een dankwoord en uitte z'n dankbaarheid voor het geluk deze dag te mogen beleven in goede gezondheid. Spr. bracht eerbiedige dank aan H. M. de Koningin voor de verleende onder scheiding en hoopte zich in de toe komst deze onderscheiding waardig te tonen. Dank ook aan de hierbij betrokken autoriteiten. Spr. wees op de prettige verstandhouding met B. en W., verheugd als hij was over het feit, „dat de wethouders het te druk hebben om zich met eens andermans zaken te bemoeien" De jubilaris dankte tenslotte alle sprekers per soonlijk voor hun hartelijke geluk wensen. Het verdere feest. Gisteravond was de heer Meyer te gast bij het Leids Studentencorps; in de Sociëteit Minerva" werd hem een intiem diner aangeboden. Hedenmiddag recipieert de com missaris van hali vier tot half zei voor de Leidse burgerij in Het Gul den Vlies, in aansluiting waarop hem een diner wordt aangeboden door de Leidse hoofden van takken van dienst. Hedenavond zal de jubi laris aanwezig zijn op de uitvoering van het Leids Politie Muziekgezel schap. De Gemeenteraad van Lejden ver gadert op Maandag 21 Januari a.s. cm twee uur. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming van een lid van de Commissie voor de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit (vacature J. jl. van Weerlee). Benoeming' van een lid van de Commissie van toezicht op de Ge meentelijke Werkplaats (vacature J. J. van Weerlee). Benoeming van een lid van de Mo numentencommissie (vacature E. Pelinck). Aanbevolen worden: 1. ir. J. J. Terwen b.i., 2. drs. N. J. Swier- stra. Benoeming van een tydelijk leraar in de Oude Talen aan het Gymna sium. Voorgesteld wordt dr. A. D. Leeman. Benoeming van een tijdelijk leraar in de Engelse taal en letterkunde aan het Gymnasium. Voorgesteld wordt de heer E. J. Luxemburg. Voorstel inzake het verlenen van een bijdrage in de kosten van aan schaffing van meubilair voor de R K. jongensschool voor buitengewoon la ger onderwijs aan de Pelikaanstraat. Voorstel inzake het toekennen van een bijdrage aan de „Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam". Praeadvies op -het adres van be woners van de Hooigracht inzake het verbeteren van het wegdek van de Hooigracht. Voorstel tot het verkopen aan de Staat der Nederlanden van de grond met opstal van het voormalig brand weerhuisje gelegen aan de Hugo de Grootstraat, ten behoeve van uit breiding van het Rijkszuivelstation aan de Vreewijkstraat, voor 850. Voorstel tot het verpachten van het visrecht in een gedeelte van de Haarlemmertrekvaart en het Poel meer aan de heer C. D. Zandvliet voor 200.per jaar. Voorstel tot het wijzigen va* de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1951 en de begroting voor dat dienstjaar van enkele takken van dienst, ten aanzien van welke artikel 252 der gemeentewet is toe gepast. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van twee boekhoudmachines ten be hoeve van de Gemeentelijke Volks- credietbank. Voorstel inzake het verlenen van een bijdrage in het aan de Vereniging an Nederlandse Gemeenten aan te bieden geschenk ter gelegenheid van de in 1952 te houden herdenking i van haar oprichting, 40 jaar geleden, groot Vi cent per inwoner, in totaal f 450,—. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op het beheer van de takken van dienst der gemeente Lei den. ƒ10,— VOOR DE BOND TEGEN HET VLOEKEN. De „Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam" verzoekt om toekenning van een jaarlijkse subsidie. Uit het ter inzage gelegde advies van de Commissie voor het Onder wijs blijkt, dat, ofschoon het stre ven van deze bond de instem ming heeft van de gehele Commis sie, de meerderheid der Commissie, met het oog op de h.i. niet geringe financiële consequenties, verbonden aan de inwilliging van het verzoek, geen vrijheid vindt tot toekenning van subsidie te adviseren. Zij ver wacht namelijk, dat, indien het ver zoek wordt ingewilligd, vele andere bonden, verenigingen e.d., die ook nuttig werk verrichten, daarin aan leiding zullen vinden eveneens bij de gemeente om subsidie aan te kloppen. B. en W. delen die verwachting niet, indien de bijdrage der gemeente beperkt blijft tot een gering bedrag, dat slechts als een erkenning van het belang van het streven van dp bond ook voor de plaatselijke gemeen schap zal moeten worden beschouwd. Zij zijn trouwens van mening, dat elke aanvrage op haar eigen mérites moet worden beoordeeld. Er bestaat derhalve naar hun gevoelen voldoen de aanleiding om het ten deze door vele gemeenten en alle provinciale besturen gegeven voorbeeld te vol gen door aan de bond, wiens streven ook hun volle instemming heeft, een kleine bijdrage te verlenen van 10,—. In venband met het in de laatste jaren sterk gestegen aantal credieten dat door de 0°"">pent«»i;;i-e Volks^re- dietbank jaarlijks wordt verstrekt, waardoor een zeer groot aantal kas- en girobetalingen plaats vindt, was het noodzakelijk een onderzoek in te stellen, op welke wijze de admini stratie der bank op de meest doel matige wijze aan de uitbreiding van het werk kan worden aangepast. Dit onderzoek heeft tot de slotsom ge leid, dat herziening en modernise ring van de administratie der bank noodzakelijk is en dat dit slechts kan .worden bereikt door invoering van een tweetal moderne boekhoud machines. Na zorgvuldige afweging van de mogelijkheden, die de ver schillende kantoormachines bieden, en na gehoeven demonstraties ten kantore van de bank, zijn B. en W. met de Commissie voor de Volks- oredietbank en de Commissie'voor de Financiën, van oordeel, dat de Mon- roe-boekhoudmachines voor het werk Hierbij vestigen toij Uw aandacht op onze demonstraties van PROJECTIE-A PP A RATU Uit, te geven in samenwerking met de vertegenwoordigers voor Xcderland van de firma A ld is Brothers Ltd. - Engelandfabrikant van de zeer bekende A ld is kleinbeeld-projectoren en epidiascopen voor scholen, zieken huizen en industrieën. Dc demonstraties worden doorlopend gehouden in één der bovenzalen van Het Gulden Vlies", Breestraat 125Leidenop Woensdag 16 Januari a.s, van 14-17.30 uur en Donderdag 17 Jan. van 14-17.30 en 20-22 uur. Uw bezoek zullen wij op grote prijs stellen. Hoogachtend Foto-ciné Jan Wolfslag Breestraat 79, Leiden, Telefoon 21851 (Advertentie.) Kath. Leidse Gezinsvoogden van de Volkscredietbank het meest geschikt zijn. Op de prijs der ma chines is een belangrijke korting be dongen. Deze prijs bedraagt thans 7.200,per stuk, netto a contant, inclusief volledige instructie van het personeel en één jaar garantie en vrij onderhoud. De aanschaffingskos- ten ad 14.400,— kunnen in 10 jaren worden afgeschreven. BESTRATING HOOIGRACHT. In de zitting van 26 November 1951 stelde de Raad om praeadvies in handen van B. en W. een adres van bewoners van de Hooigracht, waarin verzocht wordt verbetering te bren- ligt om het wegdek van de Hooi gracht. In verband hiermede delen B. en W. mede. dat het in het voornemen ligt o rhhet wegdek van de Hooi gracht geheel te reconstrueren. Hier toe kan echter eerst worden overge gaan, wanneer de daarvoor nodige middelen ter beschikking zullen zijn. B. en W. kunnen nog niet zeggen, wanneer zulks het geval zal zijn. Teneinde geluidshinder, dat door het verkeer wordt veroorzaakt, in de omgeving van het St. Elisabeths Ziekenhuis, gelegen aan de Hooi gracht, tegen te gaan, heeft het weg dek ter plaatse in het vorige jaar een oppervlakte behandeling ondergaan. Uitbreiding van deze behandeling over de gehele Hooigracht, waar mede een bedrag van f 3500,ge moeid zal zijn, komt B. en W., met het oog op de toekomstige algehele verbetering van de Hooigracht, niet verantwoord voor. Bovendien bestaat niet de zekerheid, dat daarmede aan „Gezinsvoogdij is opvoeding en het succes van de opvoeding wordt be paald door de verhouding tussen hij/ zij die opvoedt en hij/zij die opge voed wordt. Maar ook door de on derlinge verhouding tussen de op voeders. In vele gezinnen dreigt de opvoeding te mislukken, omdat de verhouding in het gezin niet goed is". Aldus pater dr. J. de Groot, S.C.J., uit Rotterdam, toen hij gisteravond in het St. Lidwinahuis aan de Zoe- terwoudse Singel sprak voor een groot aantal leden van de Vereni ging voor Kath Gezinsvoogdij en Patronage te Leiden, over het on derwerp „Liefde en Techniek". Twee begrippen, die ogenschijnlijk niets met elkaar te maken hebben, maar waartussen toch een groot verband is, omdat dc techniek van het opvoe den faalt, wanneer de liefde niet dc alles beheersende factor is. Pater de Groot ging uit van de onjuiste verhouding in vele gezinnen Vaak komt de opvoeding alleen op moeder neer eri wordt vader niet meer dan de „sterke arm", die slechts in het geweer komt, wanneer er sancties moeten worden toege past. Dat de huwelijkspartners ge lijke lasten hebben, vergeten vele vaders; de rollen zijn zodanig ver deeld, dat hij eigenlijk geen rol meer heeft, behalve die van de „gro te onbekende" voor het kind. Man en vrouw dienen echter eikaars las ten over te r.emen en het zou in vele gezinnen aanmerkelijk beter gaan, wanneer ook de vader z'n handen eens uitstak voor een huishoudelijke bezigheid. Als hij alleen maar de man is, die straf uitdeelt, ontbreekt het A.B.C. van de opvoeding! De liefde is het middel Ook in het werk van de gezins- voogd(es) moet een goede rolverde ling zijn. Hij/zij moet nooit verge ten, dat de ouders op de eerste plaats de opvoeders zijn, die van de gezinsvoogd een gezonde steun no dig hebben, zonder al te zeer van hem afhankelijk te worden. De ouders zijn ook beter in staat tot op voeding, omdat zij een natuurlijke affiniteit tot de kinderen hebben, iets wat de gezinsvoogd missen moet. Toch moet ook de laatste opvoe den, een moeilijke taak. Want de mens is moeilijk te kennen; hij is weersverwachting (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WESTELIJKE WIND In het Zuiden van het land tijdelijk matige, overigens krach tige en langs dc Waddenkust wellicht af en toe harde Weste lijke wind. Veranderlijke bewol king met hoofdzakelijk in de Noordelijke provincies enkele verspreide buien. Morgen over het algemeen minder hoge tem peraturen dan vandaag. 16 Jan. zon op 8.41 en onder 16.59; maan op 21.48 en onder 10.23 uur. slechts gekend in zoverre hij bemind wordt", zegt St Augustinus. Wat zou de maatschappij in waarde stij gen, wanneer we slechts de grote wet: bemin de evenmens als Uzelf, zouden nakomen! Dc liefde is mach tig; met liefde zal ons werk succes kunnen hebben. „Ons werk", besloot pater de Groot, „is vol desillusies. Als het goed wil zijn, moet het omgeven worden door gebed, moeten alle suc cessen terugkaatsen tot Hem, die in het middelpunt van ons werk moet staan, moet het geïnspireerd zyn door dc liefde, die geënt is op Jesus Chris tus". De voorzitter, mr. J. G. Berg- meyer, sprak hartelijke dankwoor den voor deze bezielende inleiding, die de gezinsvoogden een beter in zicht in hun werk had gegeven. Pa ter de Groot beantwoordde tenslotte een niet op te lossen mysterie. Hoe kan men echter opvoeden zonder te weten met welk materiaal men werkt? Een vraag, die een tweede vraag uitlokt: moeten dan alle ge zinsvoogden psychologie gaan stu deren? Het kan ook anders: ga te rade bij de liefde! Zonder liefde komt er niets van terecht. In deze twintigste eeuw, vol van beklemmende proble men, wordt met liefde gehuicheld als wellicht nooit te voren. Maar het I nog een aantal vragen, waarby hij is ook de eeuw waarin de liefde gelegenheid vond op enige hier wordt gezien als het middel om tot I niet te bespreken details wat die- elkaar te komen. „De mens wordt per in te gaan. de klachten der bewoners zou wor den tegemoetgekomen. B. en W. stellen daarom voor op het verzoek afwijzend te beschikken. MEUBILAIR VOOR DE R.K. JONGENSSCHOOL VOOR BLO. tiet bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera verzoekt een bij drage te verlenen in de kosten van aanschaffing van 40 lessenaars met 40 stoeltjes voor twee klassen en van 2 bureau's met 2 stoelen voor het on derwijzend personeel, een en ander ten behoeve van zijn jongensschool voor B. L. O. aan de Pelikaanstraat. De kosten van aanschaffing wor den geraamd op 3000.gevraagd wordt een bijdrage in die kosten van 2/3 x 3000.— 2000.—. Deze aanschaffing is nodig, omdat het getal klassen, wegens toeneming van het aantal leerlingen, met één moet worden vermeerderd en omdat het bestuur het destijds van een an der R.K. schoolbestuur voor één klas se in bruikleen ontvangen meubilair terug moet geven. Naar de mening van B. en W. bestaat dan ook tegen inwilliging van het verzoek geen be zwaar. Dinsdag 15 Januari. Wie vanmorgen in de stad zijn ogen de kost gegeven heeft, zal be merkt hebben, dat hij helemaal geen bekende gezichten gezien heeft bij de dienstdoende politie-agenten. Nu moet u weten, dat alle Leidse poli tiemannen van hoog tot laag heden morgen in de Stadsgehoorzaal waren op het feest van commissaris Meyer Het zou een mooie kans geweest zijn voor inbrekers en ander gespuis, wa re het niet, dat een aantal agenten van de Rijkspolitie naar Leiden ge komen was om het werk over te ne men en er voor te zorgen, dat alles vlot verlopen :'ou. Hetgeen inderdaad het geval geweest is. De aanwezigheid van voormelde agenten verhinderde echter niet, dat hedenmorgen op het Rapenburg een bakkerswagen van K. N. in het wa ter reed. Een groot aantal broden dreef op het drabbige grachtwater. Pech voor de broodslijter! Evenmin kon voorkomen worden, dat hedenmorgen een vrachtauto bij de stoplichten aan het Rapenburg op een klein volkswagentje reed. De vrachtwagen moest stoppen voor het rode licht, maar de chauffeur remde te laat, zodat het arme olkswagentje het moest ontgelden. Het werd van achteren gekraakt. Gelukkig waren er geen persoonlijke ongevalen bij betrokken. Dan kunnen we U nog vertellen, Momenteel wordt ernstig overwo-1 stuur ernstig overwogen wat te gen in de Cornelis Vroege-stichting te Alblasserdam een orthopaedisch centrum te stichten, waar dr. Van Nes, die tot voor korte tijd werk zaam was aan de Anna-kliniek te Leiden, zijn werkzaamheden zal kunnen voortzetten, aldus bericht „Trouw". De Cornelis Vroege-stichting te Al blasserdam kon gebouwd worden, dank zij een legaat van wijlen de heer C. Vroege van Wijngaarden, die bepaalde, dat het gebouw als ziekenhuis geëxploiteerd moest wor den. Omstandigheden, o.a. finan ciële. maakten het echter onmoge- lijk deze bepaling uit te voeren. Het grote gebouw werd slechts voor Groene Kruiswerkzaamheden ge bruikt. Nu dr. Van Nes zich tot de Cor nelis Vroege-stichting gewend heeft met het verzoek een orthopaedisch middeling in de bestaande contro- centrum te stichten, heeft het be-1 verse. doen. Van de zijde van de stichting vernamen wij, dat men niet afwij zend staat tegenover de plannen. De stichting meent, dat zonder veel extra-kosten aan een vijftigtal patiënten onderdak kan worden verleend. Voor de plannen ten uitvoer wor den gebracht, moeten echter nog ver schillende besprekingen gevoerd worden, o.a. met diverse ambtelij ke en medische instanties, waar onder de inspectie voor de volks gezondheid. In Alblasserdam heeft men even wel goede hoop, dat het plan door gang kan vinden. Inmiddels heeft het hoofdbestuur van de Alg. Ned. Invalidenbond aan prof. dr. L. J. van Holk, voorzitter van de Vereniging voor Misvorm den te Leiden, en aan dr. Van Nes .goede diensten" aangeboden tot be- Burgerlijke Stand Geboren: Veronica Sophia Patricia d van H .F. van Leeuwen en H. C, Laman. Izaak z. van I. van den Nieu- wendijk en B. van Gelder. Bertus z. van E. van Helden en D. Bakhuizen. Lcendert z. van W. Snoeker en A. Verhaar. Petronella Margaretha d. van J. A. Louwerens en M. Leuering. Johanna Cornelia d. van I. Stouten en S. Montanje. Wilhelmina Jose phine Maria Barbara d. van A. H. Disselkoen en J. W. M. Salden. Mar- jam d. van C. Nekeman en A. Min- nee. Jacoba d. van C. Nekeman en A. Minnee. Rudolph Hendricus Johannes z. van J. A. Kriek en G. M. Nijssen. Petrus z. van J. Brouwer en W. Bak ker. Philippus Eelke z. van J. de Roos en J. van Hooven. I-Iendrika Johanna Maria d. van H. W. van Marwijk cm B. J. Verhagen. Egbert z van M. J. van Houten en J. Nij- boer. Wilhelmina d. van A. J. Aan- hane en W. Langcveid. Amanda Ma ria d. van A. C. de Ridder en H. Glasmacker. Catharina Margaretha d. van J. Felix en G. Bentick. Jo hannes Jacobus z van P. J. Lievers en M. van Ravesteijn. Thomas z. van Th. van der Holst en W. van den Berg. Hendrik Amerik z. van P. Q. Roeradc en A. van Duijvenvoorde. Joanna Maria Petronella d. van L M. van Heugten en P. M. Ber gers. Karine Martha Cornelia d. van W. A. Devilee en C. M. van der Hoeven. Nienke Froukje d. van C. J. Piena en S. Buiteveld. Johanna Eli sabeth Maria d. van L. J. Rekelhof en A. J. Rekelhof. Marijke d. van A. J. Wasenaar en C. C. van Stein. Overleden: N. P. van den Ing, man, 56 j.; H. L. A. Creyghton, man, 86 j.; J. van der Zyden, man, 62 j.; L. Eradus, man, 73 j.; W. Kaptein, 'huisvr. van Hakhoff, 61 j.H. Beek man, wed. van Brugman, 88 j.; M. G. M. E. Visser, huisvr. van Knuttel, 69 jaar. Gehuwd: A. G. Pekelharing en A. Th. van Haasteren; P. J. Riemens en H. J. Prins; P. van den Heuvel en M. K. Montagne; A. Zierikzee en J. Uiterdijk; W. F. Serlie en C. van der Laan. dat de heren schilderspatroons van Leiden en omstreken door de Vak groep Schildersbedrijf en de bestu ren der vrije organisaties bijeenge roepen worden voor een vergadering op Vrijdag 18 Jan. a.s. om half acht in „De Harmonie", o.a. om de mo gelijkheden te bespreken ter beko ming van de 20 Rijkssubsidie voor werken die in Februari en Maart worden uitgevoerd. Een zeer bijzon dere vergadering dus. Nu vernemen wij zo juist, dat jon gens tot 6 jaar van de R.K. Gym.ver. „Groen Wit" Woensdagmiddag les hebben van 2 tot 3 uur en dc jon gens van 6 tot 9 jaar van 5 tot 6 uur, telkens in dc gym.zaal van de school Langebrug 58, bij dc Steenschuur. Jongens boven 9 jaar blijven les hou den op Dinsdagavond van half zeven tot half acht in dc gym.zaal van school Herensingel, hoek Os- en Paardenlaan. Maar er is ook nieuws van de R.K. Gym.ver. „Victorie", die ons kwam vertellen, dat de lessen van de Rhythmische clubs een uur ver vroegd zyn, zodat zij voor de meisjes om kwart over zeven en voor de da mes om kwart over acht aanvangen. Op de meisjesclub (1016 jaar) zijn nog enige plaatsen vrij. Aanmelden op de lessen van Woensdagavond in de gym.zaal Krauwelsteeg. De da mes worden verzocht morgenavond allemaal aanwezig te zijn, in ver band met de wedstrijd van a.s. Zon dag. Kaarten voor de feestavond van Zondag 20 Jan. zijn nog verkrijgbaar bij mej. Wesseling, Van Hogendorp- straat 1. Verder kunnen we u nog vertel len, dat ons weer het een en ander te wachten staat: A.s. Vrijdagvond om 8 uur vergaderen de R.K. Han delsreizigers in De Harmonie. Op deze jaarvergadering worden de nieuwe leden geïnstalleerd, worden de gebruikelijke verslagen uitge bracht en vindt een bestuursverkie zing plaats. Hetgeen bij elkaar vol doende is voor een gezellige verga dering! De Toneelgroep „Euripides" gaat morgenavond in de Leidse Schouw burg „Vogel, vlieg de wereld in" van A. W. Dearsly opvoeren onder regie van dc heer G. v. d Wijngaard. En het Leids Harmoniegezelschap „De Post" geeft a.s. Zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal de jaarlijkse uitvoering. Na de pauze treedt een Tirolerkapel op. STADSKOK. ZR. ANACLETA Benoemd tot overste van Huize Elisabeth en St. Marg. v. Cortona Stichting Tot overste van Huize Elisabeth en de St. Margarita van Cortona Stich ting aan de Haagweg, als opvolgster van de eerw. moeder Sebastiana, is benoemd de eerwaarde Zr. Ana- cleta, sinds ongeveer een jaar werk zaam bij de administratie van het St. Elisabeth Ziekenhuis aan de Hooi gracht. Moeder Anacleta (Johanna Maria Jacobs) werd 9 Aug. 1901 te Don gen geboren. Op 1 Maart 1934 trad zij in de Congr. d. Zusters Francisca nessen te Breda, werd gekleed op 17 Sept. van datzelfde jaar en deed haar H. Professie op 17 Sept. 1936. Zij kreeg haar opleiding in het St. Elisabeth Ziekenhuis alhier, alwaar zij enige jaren in dc verpleging werk zaam was, om daarna overgeplaatst te worden naar Doesburg, vanwaar zy na acht jaar naar Leiden terug keerde Op 13 Maart van het vorig jaar kwam zij bij de administratie van het St. Elisabeth Ziekenhuis. De installatie van de eerw. Moeder Anacleta zal hedenavond door de eerw. Moeder Assisia, algemeen over. ste, geschieden.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3