RIJNSTREEK DUINSTREEK Noordwijks begroting niet sluitend rRIJDAG 11 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN VERKLARING Thans ben ik in kennis gesteld van de wijze, waarop twee Leidse bladen in het bezit zijn gekomen van het weerwoord van de heer Kempkers naar aanleiding van het rapport van de heer Ploeger. In het midden latende of dit al dan niet onrechtmatig moet worden ge noemd, is gebleken, dat zij net stuk verkregen met medewerking van de opsteller. De beide bladen verkeerden in de mening, dat het hier niet een ver trouwelijk stuk betrof. Deze medede ling hunnerzijds wil ik in dit geval aanvaarden. Vast is komen te staan, dat door een betreurenswaardig misverstand in de kring van de redacties der bei de bladen publicatie heeft plaats ge vonden op een tijdstip, hetwelk daar voor naar het oordeel van het ge meentebestuur nog niet geëigend was. Met de thans gegeven opheldering van zaken wil ik hiermede de kwes tie, zowel voor mij als' voor de be treffende redacties, gaarne als afge daan beschouwen. Mededeling hiervan is gedaan aan de twee bovenbedoelde Leidse bladen alsmede aan die, welke ik ook mijn eerste verklaring deed toekomen. Alphen aan den Rijn, 9 Jan. 1952. De burgemeester van Alphen aan den Rijn, ED. C. WITCHEY. PLAATSELIJKE AFD. VAN NED. JEUGDGEMEENSCHAP OPGERICHT. Reeds lange tijd wordt te Alphen a. d. Rijn gestreefd naar oprichting van een pl. afd. van de Ned. Jeugd Gemeenschap. Na vele voorbereiden de besprekingen en vergaderingen werd Donderdagavond in de Martha- Stichting een bijeenkomst gehouden, waarin tot oprichting werd besloten. De besprekingen werden geleid door de heer G. Nijman, de initiatiefne mer. Deze zette opnieuw het doel en streven van de N.J.G. uiteen. Uitvoe rig werd gesproken over de samen stelling van het bestuur, dat men op een zo breed mogelijke basis wil zien. In Gereformeerde kringen had men hiervoor geen belangstelling en hield men zich afzijdig, evenals dit het ge val is bij de oprichting in landelijk verband. Het voorlopig bestuur wordt ge vormd door de heren G. H. Franken (Ned. Herv. Jeugdraad), A. W. G. v. Leeuwen Bzn. (R.K. Jeugdbewe ging), mej. N. Scheerder (R.K. Jonge ren gemeenschap), H. J. v. Egmond (Ned. Kath. Jongeren beweging), mej. J. Zwartjes (R.K. Gidsenbewe- ging), mevr. G. E. Herbig-Hofstee (Ned. Padvindsters Gilde), G. Lijzin- ga (V.C.J.C.), ds. F. Palmboom (vert. Remonstrantse jongeren), W. M. Of- fringa (Martha Stichting) en G. Nij man (Ned. Padvinders). Het voorlo pig dagelijks bestuur is als volgt sa mengesteld: G. Nijman, voorz., N. eVrkleü, secr. en ds. F. Palmboom penn. ALKEMADE Verkeersongevallen in 1951. De groep rijkspolitie te Alkemade heeft blijkens bijgewerkte grafiek 56 ver keersongevallen geregistreerd over 't jaar 1951, waarvan 2 met dodelijke afloop, 2 zeer zwaar gewonden, 20 gewonde personen. De meeste van deze verkeersonge vallen zijn toe te schrijven aan de slechte verlichting aan de achterzijde van de voertuigen. De rode achter lichtjes zullen daarom weer meer in de belangstelling van de politie ko men. BODEGRAVEN Loop der bevolking. Op l Januari telde Bodegraven 7709 inwoners. Hiervan waren 3778 mannen en 3931 vrouwen. Geboren zijn 188 personen, zich 253 personen gevestigd, (117 mannen, 136 vrouwen) 319 personen zijn vertrokken. 160 mannen, 151 vrouwen. Georen zijn 188 personen 99 van het mannelijk- en 89 van het vrouwelijk geslacht. Over leden zijn 56 (36 mannen en 20 vrouwen). Het geboorteoverschot bedraagt 132 per sonen, het vertrek overschot 66. een toename derhalve van 66 personen. BOSKOOP Ledenvergadering V.V. Boskoop De jaarvergadering werd gehouden in hotel Neuf o.l.v. de waarn. voorz. de heer A. van der Helden. Na de opening volgde het belangrijkste punt van de agenda, n.1. de verkie zing van een vocrz. Lv.m. het be danken van de heer Booij. Na de ge houden stemmingen is het bestuur thans als volgt samengesteld: A. van Helden, voorz.: P. Spaarman, secr. P Goudkade, penn.: M. van Drielen en A. Hoogeveen allen herkozen. De hr. Polderman werd niet herkozen, ter wijl de heren J. de Graaf en T. A. Venema als nieuwe bestuursleden zitting kregen. Geboren: Pieter D. z. v. A. W. van Meerveld en C, Verheul: Mari anne C. d. van C. Hogendoorn en M. Scherpenzeel. Getrouwd: A. A- Hogenboom en G. M. T Barendsen. Overleden: J. Broer 73 jaar. TER AAR Dam- en schaakclub. Woensdag avond speelde de Schaakclub van „Nooit-Gedacht" haar competitie wedstrijd tegen de Schaakclub „Kijk Uit" van Oude Wetering. Het ver loop was: B. RietveldW. Duiven- man 01; Adr. v. d. HavenM. Ruis 01; H. AaftinkW. Raaphorst 01; Adr. van VlietH. Wesselius 10; C. ZevenhovenH. Vrankhuizen 1 0; J. de GrootC. Wesselius 01; Jac. Rietveld—W. Turk 10; J. Es- veldtP. Meyer 01; J. W. de Bruyn H. van Bostelen 10; M. Heyns W. Zoet afgebr. Voorlopige uitslag Uitslagen om het dam- en schaakkampioenschap van Ter Aar: Dammen: C. EgbertsN. Groen in 't Woud 11; H. C. A. BroerL. Koe- leman 20; J. v. d. StarreH. Koe- leman 20; W. v. d. StarreW. Es- veldt 20; Th. van EykN. Groen in 't Woud 0—2. Schaken: J. BesemerH. Bos 10; H. B. OttoA. Koeleman 10; S. v. d. JagtC. Zevenhoven 10; H. B. OttoH. Aaftink 10. Uitslagen voor de onderlinge bor dencompetitie dammen: A. Hartveld 2x A. v. d. Vegte 13; D. v. d. StarreA. van Vliet 20-W. Snater- seA. van Vliet 20; C. Egberts2x Jac. v. d. Starre 40. OUDE-WETERING Voor het diploma boekhouden van de Ned. Associatie voor Practijk- examens slaagde de heer G. H. de Jong. RIJNSATERWOUDE Loop der bevolking. Bevolking op 1 Januari 1951: 443 m_, 387 vr., totaal 830. Geboren: 7 m., 10 vr. In gekomen: 23 m., 29 vr. Overleden: 7 m., 2 vr. Vertrokken: 31 m., 32 vr. Bevolking op 1 Januari 1952: 435 m., 391 vr., totaal 827. ZWAMMERDAM Loop der bevolking in 1951. 1 Januari 1352 mannen en 1486 vrou wen is 2828, 31 Dec. 1952 1365 man nen en 1495 vrouwen is 2860 inw. Ondertrouwd: A. C. Mes 28 jaar te Nieuw Lekkerland en G. van Buren, 27 jaar. Overleden: W. Steenvoort, 74 jaar, weduwe van J. v. Vliet. Eerder van P. G. H. Blomanesteijn; Jacob Sluij- ter 81 jaar. ZOETERWOUDE Broeder Wilhelmus v. d. Span t- In het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiden overleed hedenmorgen op 73- jarige leeftijd broeder Wilhelmus v. d. Spon kruisheer, in het 45e jaar van zijn kloosterprofessie. Sinds 1931 was de thans ontslapene in het kruishe renklooster te Zoeterwoude. Voor de raad van bestuur van het bouwbedrijf is voor het aannnemers- diploma geslaagd de heer Overde- vest Nz. ^yOUBRUGGE Hengelaars vingen een V 1 Een paar vipers, die enkele weken geleden op het Brasemermeer onder de gemeente Woubrugge aan het vis sen waren, kregen plotseling een ta melijk groot voorwerp beet Een na der onderzoek toonde tot hun verba zing aan. dat zij een hele V-l aan de haak hadden geslagen. De vissers hierdoor niet in het minst van hun stuk gebracht besloten 't ontplofbare oorlogstuig naar een rustiger plekje te brengen. Ze namen het geval op sleeptouw en vervoerde het zo naar 'n brede sloot, die door een eilandje gedeeltelijk is afgesloten van de rest van het Brasemermeer. Hier lieten ze de V-l achter, om vervolgens hun vondst te gaan rapporteren. In allerijl werd de mijnopruimings- dienst gewaarschuwd. Binnenkort,, wanneer de weersomstandigheden dit beter mogelijk maken, zal het ge vaarlijke voorwerp worden gede monteerd. Tot zo lang blijft de V-l in de sloot liggen,op een stil plekje waar bijna nooit iemand komt, om ringd door enige waarschuwingsbor den. Het wapen zal niet tot ontplof fing worden gebracht, zo vernamen wij nog, aangezien dit gevaar zou kunnen opleveren voer een in de na bijheid gelegen dijk. Geboren: Jan Marinus, zn van C. Wisse en F. van Beest; Johannes Ja cobus, zn van J. J. A. v. d. Star en C. M. van Seggelen; Petrus Wilhel mus Johannes zn van P. C. Beers en C. C. van Tongeren; Cornells zn van J. Windhorst en G. van Arkel; Alida Josephina M., dr van P. Th. Borst en C. G. van Goozen. Overleden: Gerrit Anker, 90 jr; Jo hanna van den Berg, geb. Wansinck, 80 jr; Annigje van den Boom 75 jr; Flora F. van der Voorn, geb. van Tol, 70 jr. Ondertrouwd: Willem de Vogel, 29 jr en Susanna Bregman 24 jr; Joan nes Antonius J. Kapteijn 38 jr en Helena Cornelia Pouw, 35 jr; Antoon Sanders 29 jr en Cornelia Gerarda Hoogenboom 27 jr. ROELOFARENDSVEEN Voor het diploma boekhouden van de Nederlandse Associatie voor Practijk-examens slaagden de heren: George Schrama en J. N. van der Meer Th.zn. een dergelijke vergadering te hou den. Medische dienst. In de periode van Zaterdagmiddag vier uur tot en met Maandagmorgen 8 uur wende zich men voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen M. de Haan. Lange Kerkdam 56, Tel. 2501 en J. C. de Neef, van Heecekernstr. 7, Tel. 4018. Tot en met de volgende eek Zaterdagmorgen heeft de Wasse naar se apotheek, Schouwweg 32, Tel. 2402 Zondags- avond- en nachtdienst. Geboren: Theodorus Johannes Gerardus z. v. J. L. A. Remmers waal en C. J. van Winsen. Anna Elizabeth Josephine d. van J. J. Lourier en J. Jongen. Thomas Jacob z. v. T. Kik en E. A. van der Wiele. Warmold Hendrik z. v. G. A. van Borssum Buisman en W. E. Tonc- kens. Pieter Gerrit z. v. H. Meel en G C. van Veen. Ludovicus Corne lls z. v. P. A. Zandvliet en A. W. Noordover. Louis Nicolaas Cornelia z. v. L. L. Zandvliet en J. E. West geest. Overleden: Maria Barbara Hen- drika Sullot 1 jaar. Jacoba Cladine Beucker Andreae 67 ongehuwd. Getrouwd: W. Alberts en E. A. Pet. A. C. van der Heiden en C. J. Elgershuizen. A. van der Pal en M. C. van Kuyen. VOORHOUT Gemeenteraad. Maandag 14 Jan. a.s. 's avonds 7.30 uur komt de gemeenteraad in openbare vergade ring bijeen. Na de Nieuwjaai-stoe- spraak van de burg. zullen een 19- tal agendapunten in behandeling ko men, waaronder o.a. onbewoonbaar- verklaring perceel v. d. Bergh van Heemstede weg 9. Voorstel tot deel name aan het garantiefonds voor ijsbestrijding te Leiden. Voorstel om het Koninklijk besluit inzake vacan- tietoeslag van toepassing voor het gemeentepersoneel te verklaren. Voorstel om aan de gemeentegenees heer H. A. G. Bots per 1 Januari 1952 eervol ontslag te verlenen en dr. A. W. Bots per 1 Jan. 1952 als zodanig te benoemen. Aanbieding gemeentebegroting 1952. Aanbieding gemeenterekening 1950. Voorstel tot herziening van het raadsbesluit tot aankoop van het „Overbos". WARMOND De 4000 gepasseerd. Bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente op 1 Januari 1951 nog 3088 thans is de 4000 gepasseerd en bedraagt het aantal inwoners 4051. Een aanmer kelijke vooruitgang dus. Door de Stichting Gezinshulp is als gezinshelpster aangesteld met in gang van heden mej. P. Koster uit Leiden. Geboren: Jacobus Engelbertus z. v. H. v .d. Geest en M. J. Bis schop. Adrianus Cornelis z. van E. M. Slingerland en C. J. v. d. Valk. Margaretha Maria d. van P. W. van Rijn en C. M. v. d. Poel. Leonardus Petrus Wilhelmus z. van L. J. Hage en R. C. C. van Arnhem. Tine d. v. P. de Wit en T. v. d Heuvel. Gehuwd: B. Zwaan 34 j. en D. Oskam 25 jaar C. A. Ingen Housz 25 j. en E. C. Menent 24 j. Overleden: Gerrit Jan Tijssen 47 j. echtg. van E. Dijkema. Belastingverhogingen in het vooruitzicht! KATWIJK STOMPWIJK Loop der bevolking. Op 1 Jan. j 1951 telde de gemeente 22571 inwo- JUBILEUM VAN BURGEMEESTER ners. Op 31 Dec, 1.1. was dit getal opgeklommen tot 23264 personen, j Een vermeerdering van 693 personen. De heer Jac. Koele wijn Wz slaagde te Leiden voor het practijk- diploma boekhouden. DE ZILK Parochienieuws. Overzicht 1951 van de H. Hai-tparochie luidt: com municanten 2004; kinderen 459; non- paschanten 23, totaal 2486. Gedoopt 81 kinderen; overleden 11 volwassenen en 3 kinderen; aan tal gesloten huwelijken 18. Eerste communie-kinderen 56. Wit-Gele Kruis. Het verslag over 1951 geeft het volgende aan: kliniek 644 personen met 3082 be handelingen. Huisbezoek volwasse nen 158 met 2277 behandelingen; behandeling zuigelingen en kleu ters 711; t.b.c.-patiënten 164. Consultatiebureau: zuigelingen 23 zittingen met 625 behandelingen; kleuters: 1 zitting met 15 behande lingen. Uitleenbureau: 233 maal ge bruik gemaakt. NOORD WIJKERHOUT Voor de toekomst van de jeugd Veel wordt er gesproken over de toekomstmogelijkheden van de jeugd in ons dicht bevolkte vaderland. Dit geldt in bijzondere mate voor de plaatsen met een hoog geboortecijfer zoals o.m. ook Noord wij kerh out. Wanneer men dit vraagstuk onder ogen ziet, voelt men de zware ver antwoordelijkheid, welke op de ouders en opvoeders, de gemeenschap en haar bestuurders rust. Tijdig dienen maatregelen te wor den getroffen, opdat de jerugd de kansen, waarop zij recht heeft, krijgt, om zich t.z.t. een bestaan te ver sohaffen. Doch, welke maatregelen? Wie wijst de juiste weg om op ver antwoorde wijze te handelen? Zoals velen reeds weten bestaat ter plaatse een commissie ter bevordering van het onderwijs na de lagere schooL De commissie heeft contact opgeno men met het Katholieke sociaal-ker kelijk instituut, dat deskundig is en bereid een uitvoerig rapport uit te brenigen. Niet alleen met -betrekking tot het onderwijsvraagstuk, ook ten aanzien van allerlei andere voorzie ningen, welke de belangen van de katholieke bevolking, mogelijk drin gend, vorderen. Ten einde de kosten van een der gelijk rapport te bestrijden zal a.s. Zondag om te -beginnen in de St. J-ozefkerk tijdens de H.H. Missen worden gecollecteerd. Bezuiniging is zeker geboden in deze tijd. Maar het is veel zuiniger om door studie te komen tot een verantwoord beleid dan om maar meteen „daden te stellen" en dan d-oor schade en schande wijs te wor den. Want dit laaste is veel duurder, Overigens zal een en ander tijdens de H.H. Missen nader worden uit eengezet door een der paters Re demptoristen van het retraitehuis. Hier meer dan elders ontmoeten elkaar de belangen van de gezinnen, de katholieke gemeenschap en de zielzorg. Dat deze collecte slaagt, is nood zakelijk. BANNING Wel wat laat zijn de vertegenwoor digers van de Stompwijkse vereni gingen bij elkaar gekomen, onr te praten over de huldiging van burge meester Banning. De reden hiervan is, dat de grandiose huldiging van de gemeente Leidschendam groter was op gezet dan de zaalruimte toe liet. Daarom werd aan de buurtschap verzocht zo mogelijk de bur gemeester apart te huldigen. De heer J. Boogmans, die reeds in het werk comité van de gemeente zitting had, gaf een uiteenzetting aan de aanwe zigen in de Bles, welke door pastoor Sistermans werd onderstreept Uit eindelijk werd een weg gevonden om de benodigde gelden te verkrijgen en werd besloten dat op 24 Januari a.s. de huldiging van de burgemeester in Stompwijk zal plaats hebben in de zaal van het „Blesse Paard". Op de ze avond zal muziek, zang en toneel ge-boden worden. Een commissie werd benoemd, die de voorlopige plannen zal uitwerken en ook de mo gelijkheid om de schoolkinderen een prettige dag te bezorgen nader zal bezien. WASSENAAR Ruiteravond „Koningin Emma". In het Verenigingsgebouw werd gis teravond de jaarlijkse ruiteravond gehouden van de Landelijke Rij ver eniging „Koningin Emma". Nadat een groep ruiters en amazones van de vereniging zich op het toneel had den gepresenteerd met het vaandel en de trompetters enkele signalen hadden geblazen, sprak de voorz., de heer G. v. d. Marei een openings woord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de erevoorzitter, dr. H. L. M. van Sohaik. Twee ru-iters brachten een op rijm gesteld jaar verslag uit, waarin de activiteit van de vereniging in het afgelopen jaar werd opgesomd. Ruiters van de ver eniging namen deel aan festiviteiten en wedstrijden in vele plaatsen, oun. in Hillegom, Nootdorp, Ryswjj-k, Den Haag, Koudekerk, Bodegraven, Delft. Noordrwij-k, Voorschoten en in de eigen gemeente Wassenaar. Het trompetterkorps bewees bij al deze gelegenheden uitstekende diensten. In het verslag werd hulde gebracht aan de voorzitter, de heer v. d. Ma- rel, voor de wijze, waarop hij de vereniging leidt en de organisatie van wedstrijden e.d. voorbereidt Een groep eigen leden voerde daar na de klucht in drie bedrijven „De Engel in de kist" op en oogstte daar mee een welverdiend succes. Tussen de bedrijven door speelden twee jonge meisjes, Nellie Hoogen. doorn en Tini Kars populaire melo- diën op de accordeon. Vergadering van „Het Zeepaardje". In „Princehaven" werd gister avond een ledenvergadering gehou den van de Wassenaarse Vereniging van Aquariumliefhöbbers „Het Zee paardje" welke vergadering wegens ziekte van Mr. O. G. W. Schrijver werd geleid door de ondervoorz., de heer de Neef. Met de voorz. van de Wassenaarse Huisvlijtvereniging, B. en W. hebben in de algemene inleiding op de begroting een som ber licht laten schijnen op de ge- meentefinanciën. Weer geen sluiten de begroting 1 Het tekort, wat aan vankelijk groter was, heeft men kun nen reduceren tot 60.000 (dus on geveer 4.per inwoner). De gemeente zou in staat moeten zijn om 1.023.000 te lenen, wat ech ter niet gerealiseerd zal kunnen worden met de huidige geldnood. In eerste instantie bedroeg het te kort 240.000, waarbij begrepen een post onvoorzien groot 20.000 zijnde ongeveer 1 van het budiget. Vroe ger raadden G.S. aan het percentage voor onvoorzien vast te stellen op 5 pet; 1 pet is dus aan de zeer lage kant. De posten, waardoor het tekort is ingekrompen, werden hoofdzake lijk gevonden in: Bezuinigingen tot 32.508; het aanwenden van vroe gere overschotten 8.700.95; over brenging van uitgaven naar de kapi- taalsdienst en het nalaten van reser veringen bij de bedrijven, waardoor het tekort weer werd ingekrompen met 38.573.57. Verhoging van inkomsten wordt verwacht met 30.000, zodat dan ge dekt is 134.546.94. Niet schrappen met „domme potlood." Er blijft echter nog een tekort en B. en W. menen af te moeten wijzen de bezuinigingen met het domme potlood. Overwegende welke andere maatregelen verlichting kunnen brengen, stellen B. en W. voor de straatbelasting te brengen van 4% óp 6 Verhoging van de kilowatt- prijs met 1 cent en verhoging van de gasprijs met 1 cent per m3 hetgeen resp. opbrengt (geraamd) 14.000, 17.376 en f 14.924 of totaal 46.300 waarmede dan gedekt is 134.546.94 46.300 180.847. Van het oor spronkelijk tekort van 240.000 blijft dan nog rond 60.000 als tekort ge boekt. De bijdrage uit het gemeentefonds wordt geraamd op 430.000, maar de ze gelden zijn nog steeds niet bin nen. B. en W. noemen dan enkele oorzaken op waardoor de kosten zijn gestegen. Elke loonronde levert de femeente een nadelig verschil van 11.000. Voorts wordt er aan de ge meente onttrokken een bedrag van rond 279.000 in verband met de on dernemersbelasting. Dit gloeiend on recht, zo schrijven B. en W., heeft ons actief gemaakt en via de Ver. v. Ned. Gemeenten en enkele andere kanalen is hiertegen geageerd, Woninbouw. Door de credietbeperkingen, waarmede de gemeente kort wordt gehouden, meest de woningbouw, hoewel uitermate betreurenswaax dig, worden stopgezet. Een particulier aannemer is nu bereid gevonden een complex van 38 woningen te over wegen, 10 hiervan zijn ter beschik king gesteld van de bouwer, overige 28 moeten, worden bezet door door B. en W. aan te wijzen gega digden, die zelf moeten beschikken over 3000.De laatste besprekin gen met de bouwer doen vermoe den, dat de bouw zal worden uitge voerd. Inmiddels tracht men ook het bouwen te Noordwljk-Binren voort te zetten. De regering heeft overwo gen om door middel van een drasti sche verhoging van de tarieven der gemeentelijke bedrijven een zodanige vergrote winst te bevorderen, dat uit het verschil van deze winst en de normale een reserve zal kunnen wor den gekweekt. B. en W. besluiten de inleiding met een rekensommetje, waaruit blijkt, dat, indien men op het rijk mag re kenen, wat betreft de nog toekomen de gelden het tekort kan worden te ruggebracht tot ƒ800. Gelukt het echter niet de minister WEERSVERWACHTING Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking met enkele buien sommige met ha gel. Krachtige tot matige Wes telijke tot Noord-Westelijke wind. Kouder, vooral in de nacht en ochtend. 12 Jan. zon op 8.44 en onder 16.52; maan op 16.56 en onder 9.21 uur. GOED AFGELOPEN. Woensdagavond liep het 6-jarig dochtertje van de fam. B. vanonder de dennebomen op de v. Panhuys- straat de rijweg op met het gevolg dat zij met een passerende auto in aanraking kwam. De bestuurder trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen; dit mocht hem echter niet gelukken. Het meisje bekwam slechts enige lichte verwondingen, welke door dr. de Graaf werden be handeld. Schietver. De wisselmedailles werden deze week gewonnen door: J. Vink 98 p., 1ste klasse; N. J. Cas- pers 96 p., 2e klasse; W. J. Wassing 96 p., 3e klasse. In de le klasse werd de wisselmedailles definitief gewon nen door J. Vink met 98, 99, 99, 98 punten. Middenstands-Centrale. De op richting van een Noordwijkse Mid denstands-centrale, bestaande uit 9 leden, aangewezen door en uit de be sturen van de Katholieke-, de Chris telijke- en de Kon. Middenstands ver. is een feit geworden. Het doel van deze centrale is de belangen te behartigen der handeldrijvende en industriële Middenstand van Noord- wyk, waar zulks mocht blijken nodig te zijn. Het dagelijks bestuur is voor dit jaar samengesteld uit de heren: G. Vogelaar le voorz., L. Th. Alke made 2e voorz, H. Caspers secr. en P. J. H. M. v. d. Staak penningm. „Steeds Sneller". Op de 9e avond der wekelijkse hokkenshow, gehou den in „Ons Gebouw" Abr. v. Rooyenstraat, werd no. 1 J. Aanhane 800Kpnt., no. 2 J. Plug 79514 pnt., no. 3 H. Naarstig 749)4 pnt. De vol gende avond zal zijn op Woensdag 16 Januari. Dan zullen worden gekeurd de 6 beste oude doffers, 6 beste oude duivinnen, 6 best jonge doffers en 6 beste jonge duivinnen. Geslaagde ruiteravond. Gister avond gaven de Nortgoruiters hun jaarlijkse Ruiteravond voor leden- donatuers- en genodigden en zoals gewoonlijk was ook deze keer de zaal van Casino tot in de uiterste hoekjes bezet. De voorz. de heer A. van der Waard sprak bij opening zijn vreugde hierover uit en verwelkom de in het bijzonder B. en W. en vele besturen van zusterorganisaties en de vertegenwoordigers van de Harddra^ verlj Vereniging Prinses Irene. Het vedere gedeelte van de avond was in handen van een Cabaret-Re- aanzitten aan een diner van de Ne derlandse club in New York en een bezoek brengen aan burgemeester Vincent R. Impelliteri. Ook zal hij deelnemen aan een lunch, aangebo den door de „Netherland-America foundation:" en hij zal de raad voor buitenlandse betrekkingen („Coun cil on foreign relations") toespreken. In Pittsburgh zal dr. Drees enke le staalfabrieken bezoeken alsmede het nationale hoofdkwartier van de „United Steelworkers". In Washinglor za) dr. Drees een bezoek brengen aan president Tru man en aan de minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, en aan zitten aan een lunch met de presi dent en verscheidene leden van het kabinet. Dr. Drees zal tevens een in formeel bezoek brengen aan het Ca- pitool en aan een bilitair trainings kamp in de omgeving van Washing ton. Hij zal verder een receptie bij wonen van de afdeling Washinton van de „Netherland-America Funda- tion" en aanzitten aan een diner, dat wordt aangeboden door de Ne derlandse ambassadeur beide te zij ner ere. Tenslotte zal dr. Drees het diner bijwonen, dat ter gelegenheid van de jaarlijkse toekenning van de Wil lem de Zwijger-prijs wordt gege ven. De minister-president zal op 24 Januari naar Nederland terugkeren. LEIDEN Inbraak bij Vita leverde f 500 op In de afgelopen nacht is ingebro ken in het gebouw van de N.V. Snel- friesconservenfabriek Vita, Hoge- woerd-Levendaal. De daders(s) ver schafte (n) zich toegang door aan de zijde van het Levendaal een ruit in te drukken. Aan de zijde van de Ho- gewoerd bevindt zich het kantoor- Een daarin aanwezig metalen schrijf bureau werd opengebroken, waarna uit een der laden een geldkistje met ongeveer 500 gulden genomen kon worden. Een brandkast in hetzelfde kantoor bleef onaangeroerd Ei werd veel ravage aangericht. Toen de in braak hedenmorgen ontdekt werd, heeft de Politie onmiddellijk een on derzoek ingesteld. Tot op heden leid de dit nog niet tot resultaten. Laatste Berichten Ontvangst te Falmouth van Carlsen en Dancy Toen kapitein Kurt Carlsen en stuurman Dancy 'hedenmorgen te Falmouth voet aan wal zetten, wer den zij begroet door het gejuich vair duizenden mensen en het geloei van claxons en sirenes. Carlsens vader en moeder, zijn zuster Greta en haar echtgenoot, alsmede de burgemeester en de gemeenteraad van Falmouth waren ter begroeting aanwezig. Het eerste wat Carlsen zei was: „Het spijt me ontzettend, dat i'k niet in staat ben geweest, de „Flying Enter prise" mee te brengen." Hij prees kapitein Parker en de bemanning van de „Turmoil", die „de tradities van een groot zeevarend volk" eer aan hebben gedaan. In Falmouth zijn de winkels sloten en velen zijn naar de haven vue Ensemble onder leiding van gegaan inplaats van naar hun werk. Henk Bukman. Dit uitstekend gezel schap voerde de geheel nieuwe caba ret-revue op „In bonte vaart". In de ze revue zat ook werkelijk „vaart" op de meest aangename wijze wer den de aanwezigen bezig gehouden. Zonder de anderen te kort te doen komen Wim en Bram scholten door hun keur van liedjes wel een extra pluim toe. heer J. Tuit werd een bespreking ge-1 daartoe over te halen, dan zullen houden over de in April a.s. waar schijnlijk in het Verenigingsgebouw te houden huisvlijttentoonstelling. Gesproken werd ook over een gecom bineerde vergadering van Huis vlij t- Aquariumvereniging en besloten werd W. voorstellen tot belasting verhoging in de loop van het jaar (invoering van bijv. reinigingsrech ten, een brandweerbelasting, een lo- geerbelasting e.d.) om alsnog in het bestaand tekort te voorzien. Berichten reeds geplaatst In een gedeelte van onze vorige oplage Het programma van dr. Drees in de Verenigde Staten De minister-president, dr. Drees, zal, gelijk bekend, Vrijdagavond a.s. van Schiphol vertrekken voor zijn on officieel bezoek aan de Verenigde Staten van Amerika. Op het pro gramma komen o.a. voor een lunch met president Truman en een reis naar Pittsburg. Dr. Drees, die Zaterdag 12 Jan. in New York zal aankomen, zal een bezoek brengen aan Brideport, Con necticut, een typisch voorbeeld van een kleine Amerikaanse industrie stad. Vervolgens zal hij deelnemen aan een lunch met Davik Dubinsky, voorzitter van de „International La- dies Garment Workers Union" en andere leiders van vale verenigingen in New York; hij zal eveneens een be zoek brengen aan de afdeling opvoe ding en het gezondheidscentrum van deze vakbond. De minister-president zal verder honing Frederik voor. Uit de menigte ging een gejuich op, toen Carlsen zijn ouders om helsde. Ook kapitein Parker van de „Turmoil", 'die na Carlsen en Dancy aan wal ging, werd hartelijk toege juicht. Carlsen, van zijn baard van 13 da gen verlost, was gekleed in een don ker pak. Verlegen hield hij de bloe men vast, die zijn moeder en zuster hem bij de begroeting in de handen hadden gedrukt. Voor de microfoons staande ver klaarde hij: de manier, waarop ik ben geholpen, laat zich vergelijken met de beste tradities van de zee." „Ik wist, dat u allen achter mij stord. Ik kan geen woorden genoeg vinden om mijn dank daarvoor te brengen", zei Carlsen. Kapitein Parker van de „Turmoil" zei: „Voor ons was het gewoon een opdracht, een van de vele." De commandant van de Ameri kaanse torpedobootjager „Willard Keith" die de laatste dagen Carlsen beeft bijgestaan, verklaarde: ,Het was voor ons een eer om kapitein Carlsen te mogen helpen. Wij koeste ren diepe bewondering voor zijn prachtige houding en delen zijn te leurstelling over het feit, dat hij niet in staat is geweest de „Flying Enter prise" in Falmouth binnen te bren gen Stuurman Dancy van de „Turmoil" zei: „ik ben te veel onder de indruk om veel te kunnen zeggen, doch ik moet uitdrukking geven aan mijn grote bewondering voor kapitein Carlsen." De burgemeester van Falmouth begroette Carlsen namens de stad en de Deense marine attaché te Londen las een persoonlijke boodschap van

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2