L, Verweer van directeur Kempkers tegen belangrijkste uit het rapport Ploeger het uTspoT Drukke afscheidsreceptie van dr. ir. P. G. F. T. Fehmers Weer een cursus in Leiden voor katholieke emigranten Toestand in Alphens gasbedrijf ZATERDAG 29 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGIt^A 3 Zaterdag en Zondag organiseert de Leidse Postduivenvereniging „de Bonte Duif" in „De Groote Vink" haar jaarlijkse clubtentoonstelling. Een show van pl.m. 250 vogels werd door de heer R. de Kruyk uit Rotter dam op vlicgtype gekeurd; als altijd is dit voor de „echte duivenmelkers" iets bijzonders. Jammer, dat door een kleine „tech nische storing" nog niet de klasse uitslagen bekend zijn. De voornaamste uitslagen luiden: Beste van de gehele tentoonstel ling; J. S. A. Bailey. Beste oude dof fer: A. Dekker. Beste oude duif: J. S A. Bailey. Beste jonge doffer: C. D. Oude Elferink. Beste jonge duif: C. D. Oude Elfering. Uitslag Hoktentoonstelling: 1. A. Dekker; 2. J. S. A. Bailey; 3. D. W. de Romijn; 4, P. Groenendijk; 5. J. M. K. Göbel; 6. J. Siera; 7. N. Ouds hoorn; 8. G. W. ten Braak; 9. C. D. Oude Elferink; 10. H. v. Riet. Gistermiddag hield dr. ir. P. G. F. T. Fehmers, adjunct-directeur van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden, een afscheids receptie in de Toonkamer van de Lichtfabrieken aan de Hooigracht, nu hij op 31 December a.s. de dienst met pensioen verlaten zal. In de 34 jaren, die dr. Fehmers in Leiden heeft doorgebracht, heeft hij zeer veel mensen leren kennen, zo wel in zijn werkkring als in het ver enigingslefven. Begrijpelijk daarom, dat de belangstelling gistermiddag zeer groot was. Onder hen, die ter receptie ver schenen, bevonden zich mr. F. J. J. Trapman en de heer Hugo van Poel geest namens de Leidse Ver. van In dustriëlen, de heer J. A. E. Aalders, voorzitter van de Alg. Kath. Werk- VER. VAN EX-POLITIEKE GEVANGENEN UIT BEZETTINGS TIJD Het district Leiden van de Vereni ging van Ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd kwam gisteravond in „Het Gulden Vlies" bijeen. De vi- ce-voorzitter, de heer M. I. Smit, sprak een inleidend woord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de afgevaardigden van de Vereniging van Oud-onderofficieren en het lid, do heer Bob Cohen uit Jeruzalem, die momenteel zijn Kerstverlof ir zijn voormalige woonplaats door brengt. Ter afwisseling van de bijeenkom sten, waarin een of andere lezing wordt gehouden, had men de leden deze avond bijeen geroepen voor de bijwoning van een filmvertoning, die werd verzorgd door de N.V. Shell. Voor de pauze kreeg men via de filmstrook een indruk van het onder zoek en het boren naar aardolie, in aansluiting waarop het werk op een olieraffinaderij in Venezuela werd vertoond. Het tweede gedeelte van de avond bracht achtereenvolgens het leven van een Indianenstam op de Westkust van Venezuela in beeld, een interessant filmpje over het leven van een insect en de be drijfsfilm van de Shell, waarin flit sen waren opgenomen van het 60- geversvereniging, kring Leiden, jhr. R. Sandberg van Boelens, burgemees ter van Sassenheim, prof. ir. J. C. v. Staveren namens de Vereniging van Directeuren van Electriciteitsbedrij- ven, ir. G. J. F. Bakker, oud-direc teur generaal van de Energie-voor ziening, de heer D. Landman, oud voorzitter van „De Mens en zijn Ar beid", vele hoofden van takken van dienst en een aantal collega's-direc teuren van Electriciteitsbedrijven in Nederland. Ook mr. E. J. M. H Bol- sius, lid van Ged. Staten van Z.-Hol land, kwhm zijn opwachting maken. Op de foto ziet men hem geheel links naast mevr. en dr. Fehmers. Aan deze afscheidsreceptie was Donderdagavond in Het Gulden Vlies een intiem diner voorafgegaan, waaraan wethouder D. v. d. Kwaak, de directie van de Lichtfabrieken en de Gemeenteraadscommissie aanza ten. Zaterdag 29 December. Wat ons als Stadskok betreft, gaat ieder jaar als een nachtkaars uit. Want, werkelijk ,veel nieuws valt er in de laatste dagen van het jaar nooit te beleven. Het weinige wat er is, willen we u echter niet onthouden. Eerst het nieuws, dat de burge meester van Leiden gisteren de of ficiële trekking heeft verricht van de Midza-loterij, waarvan de op brengst geheel ten bate van de hulp actie voor de overstroomde gebieden in Noord-Italië is gekomen. De ge hele opbrengst van de premies, die op de voor dit doel ingezonden Mid- za-bonnen zullen worden uitbetaald, unstleven in Leiöen CHOPIN-RECITAL THEO VAN DER PAS. Voor zijn Ghopin-recital gister avond in de Gehoorzaal had Theo an der Pas de „Polonaise in cis op. 26" gekozen en de „Fantasie im promptu". Hierna speelde hjj vier en twintig „Preludes" waarmede hij een speciale zijde van het Chopin- oeuvre belichtte Aanvankelijk ge voelden wij ons enigszins teleurge steld; naar wij mogen aannemen zijn de accoustieke verhoudingen van de grote zaal hiervan de oorzaak. In de linkerhand was het notenbeeld aan vankelijk meerdere keren gesluierd, terwijl de ervaring ons toch heeft ;.ijnde ruim ƒ2500,is door het Midza-bestuur ter beschikking ge steld van de afdeling Leiden van het Nederlandsche Roode Kruis. De prij zen, die door het Midza-bestuur ge heel belangeloos voor dit doel be schikbaar zijn gesteld, vertegenwoor digen een waarde van 1000,De eerste prijs, een bromfiets of een Hoover wasma-üiine, werd getrok ken door mevr. ZeegersZwanen burg, Paulushof 2; de tweede prijs, een linnen uitzet ter waarde van 300.werd getrokken door de heer Hockx, Lage Rijndijk 8c; de der de prijs, een radiotoestel, viel ten deel aan de heer van der Linden, Broeckhovenhof 1, en de vierde prijs een compleet eetservies, aan de heer Pronk, Krirnkade 36 te Voorschoten. Daarboven zijn ï.og 10 Leidse wol len dekens en 20 luxe dozen bon bons uitgeloot. Alle leden *-ai. de K.A.B.-Reisclub worden herinnerd aan de H. Mis, die morgen om kwart voor twaalf wordt opgedragen in de Hartebrugkerk, tot intentie van het overleden lid, de heer H. van der Zon. Zojuist deelt de Minister van Fi nanciën aan Stadskok mede, dat aan mevr. J. SpendelCaspers te Lei den op verzoek eervol ontslag ver- lend is als collectrice van de Staats loterij. Tot collectrice is aangesteld mevr! J. FeenstraBoonstra te Lei den. STADSKOK. geleerd, dat het Van der Pas in geen enkel opzicht aan virtuositeit ont breekt. In de „Préludes" was hij beter op dreef en paste hij zijn spel aan de geluidsverhoudingen in dc zaal aan. Met zijn vertolking van de Préludes heeft de pianist zijn talrijk gehoor geïmponeerd, omdat hij een gelukkig verband legde tussen om vattende pianistiek en beleving van do muzikale gevoelens. In momenten dat men uitsluitend instrumentale vaardigheid mocht verwachten, brengt Van der Pas nog een gevoelsaccent aan, als levend onderdeel van de in houd van een passage. Na de pauze gaf hij een meer gemengd program ma. Ballade in As en Nocturne ir Fis, de bekende klanken, welke een sfeergevoelige taal spreken. Van de Etudes vertolkte hij er drie, grootse etude in c, monumentaal ge speeld. Etude in As (oeuvre post- „show", dat men er in gelast heeft, is daarom niet geheel op zijn plaats, alhoewel het nu niet direct een wan klank vormt. Voor alle leeftijden. Casino. De aantrekkingskracht van de film „De Pastoor van Kirch- feld" ligt klaarblijkelijk in de een voud, waarmede zij gemaakt is en die geen ruimte overlaat voor zwaar wichtige overwegingen. Een film, die haar probleem zoekt en vindt in het verhaal zelf en daarmee voldoet aan de wens van de bioscoopbezoeker, die de figuren wil begrijpen en ook wil deelnemen aan dc gevoelens, die de spelers uitbeelden. Deze Oostenrijkse film werd gemaakt naar de roman van Ludwig Anzengrubes. Zij speelt in het bergland van Tyrol, waar de mensen nog zuivere lucht inademen en die overbrengen in de film. Dit is misschien wel de verdienste van „De Pastoor van Kirchfeld", dat de reine berglucht geen complicaties duldt en daarom deze film voor iedereen aanvaardbaar en begrijpe lijk maakt. Voor 18 jaar. Rex heeft deze week „Het teken van Don Marcos", een romantische hume) en Etude in E, evenwichtig van geest en stof. Tenslotte Polonaise rr"r*""""'* in fis, virtuoos en gevoelig in stem mingen; zich kenmerkend in voor treffelijk uitwaaierend passagespel en een draagkrachtig forte. Zijn twee toegiften, Debussy (Clair de Lune) en Chopin, werden door zijn talrijke toehoorders ademloos beluisterd. Zou 't geen voorrecht zijn Van der Pas een keer in een gemengd program ma te horen van meerdere meesters? Een kunstzinnige keuze en schikking is hem goed toevertrouwd. J. KORTMANN. Dezer dagen werd de eerste les gegeven van de tweede emigratie cursus voor katholieken van Leiden en omgeving. We mogen deze gele genheid aangrijpen om de toekomsti ge emigranten nogmaals te wijzen op de noodzaak van een dergelijke cursus. Wanneer men de ervaringen hoort van emigranten, dan blijken de opgedane teleurstellingen in het nieuwe vaderland bijna altijd een ge volg te zijn van een onvoldoende voorbereiding. Men komt op een plaats waar geneeskundige hulp niet onmiddellijk aanwezig is. Wanneer er iets gebeurt, staat de emigrant machteloos als hij de grondbeginse len niet kent van de E.H.B.O. Wan neer zich moeilijkheden voordoen op godsdienstig gebied, zullen deze min der goed overwonnen kunnen wor den, als de emigrant geen elemen taire godsdienstkennis bezit. Wan neer de huisvrouw zich maar moei- gaan. Wie emigreren wil, moet zich daarop voorbereiden, zo grondig mo gelijk. Wie als katholiek wil emi greren, zal die voorbereiding op een katholieke grondslag nodig hebben. Vandaar deze emigratie-cursus voor katholieken. De lessen worden iedere Dinsdag avond van 7 tot 9 uur gegeven in de school hoek Haarlemmerstraat- Pelikaanstraat. De eerste les was slechts een inleiding, zodat nieuwe cursisten zich bij de aanvang van de tweede les op Dinsdag 8 Jan. 1952 alsnog kunnen aanmelden bij de school. Ook daarna is aansluiting nog mogelijk. De lessen zyn zeer eenvoudig, zo dat iedereen ze kan volgen, o.a. over motoren-kennis, E.H.B.O,, Engels, Godsdienst, kinder-hygiëne, enz. Niet alleen de mannen, ook de vrou wen en meisjes worden dringend lijk kan aanpassen aan de nieuweaangespoord deze cursus te gaan vol- omstandigheden, komt dat vaak om- gen. In hun nieuwe vaderland zulllen dat zij niets van de vreemde taal ge- zij er ongetwijfeld de mooiste vruch- jarig bestaan van dit wereldconcern, leerd heeft. Zo kunnen we verder ten van plukken! Dc geschorste directeur van de gemeentelijke utiliteitsbedrijven te Alphen aan den Rijn, de heer F. H. Kempkers, heeft zoals wij reeds meldden van dc hem. geboden ge legenheid gebruik gemaakt om zich schriftelijk te verweren tegen het rapport Ploeger. Daar hem geen in zage werd gegeven van het cijfer materiaal heeft hij zich moeten be perken tot de bespreking van die punten uit het rapport, waarbij hij het zonder cijfers kon stellen. Breedvoerig schetst de heer Kemp kers in zijn verweerschrift de toe standen in het bedrijf bij de aan vaarding van zijn functie en legt daarbij de nadruk op de levens duur, de afschrijvingsstermijnen en de tijd van werkelijk gebruik van de verschillende machines, waarbij hij aantekent net ontbreken van reserve materiaal. Hij herinnert voorts aan verschil lende brieven. Op 10 April '51 bracht hij de commissie van bijstand van de ongewenste toestanden op de hoogte en verzocht voorts een cre- diet van 8000,ter reparatie van een oven. Op 28 Mei werd de com missie op de hoogte gebracht van de slechte staat, waarii de exydeboog van de generator der kleinkameroven verkeerde, terwijl nog andere onge wenste toestanden, die de gasvoor- ziening in gevaar brachten, werden gerapporteerd. Lichtvaardige vaststelling. De vaststelling in het rapport- Ploeger, dat, gezien het feit var veel minder verbruik van kolen in de eerste 8 maanden van 1951 in de kameroven, het er ernstig op lijkt, dat dc geschetste kolenverliezen (1022 ton over 1950) aan opzet of onoordeelkundigheid te wijten zijn, noemt de heer Kempkers lichtvaar dig. Behalve het al of niet te zwaar 3den (wat zonder het geven van ergelijkende hoeveelheden al zeer aag is) spelen er nog meer facto ren een rol. Zo kan b.v. de inge- aansluiting bij Leiden gekeerd heb ben, is onjuist. Dit instituut heeft altijd opheffing van de gasfabriek te Alphen a. d. Rijn voorgestaan. Persoonlijk is de heer Kempkei s er zelfs van overtuigd, dat het publieke belang het beste gediend zou zijn, indien niet alleen de productie, maar ook de distributie aan Leiden over gedragen werd. De enkele mededeling, dat bij de alsnog te treffen voorzieningen, in dien het productieoedrijf gehand haafd zou worden, het te investeren kapitaal nog hogei zou zfin dan de kosten van een voorziening door Leiden, acht de directeur niet over tuigend. De verwijten dat nagelaten zou zijn te wijzen op de uitgeleefde toe stand van de stokerij, kolenloods en zuiverhuis, wijst hij van de hand met verwijzing naar betreffende brieven. Vergroting van de regelap- paratuur is niet nodig, omdat er in de Hoorn een tweede voedingspunt is geprojecteerd waardoor de belas ting van het regelsysteem aan het bedrijf zeer belangrijk zou vermin deren, een overweging waarmede de heer Ploeger blijkbaar geen reke ning houdt, aldus de heer Kemp kers in zijn verweer. Gasvoorziening nog niet gewaarborgd. De zekerheid dat de in de kran ten weergegeven veiligstelling der gasvoorziening thans een feit is ge worden ook bij uitschakeling van bruikname van de nieuwe 10-retort-1 schilderen van de gashouders 1 en 2 oven 7 wil de heer Kempkers oven in eind 1950 hierin een rol ge-1 deelden hetzelfde lot. niet onderschrijven. Hij hoopt dat de speeld hebben of de omschakeling j Breedvoerig behandelt de heer 1 l~-eer Ploeger in zijn optimisme ge- lijk krijgt, maar wijst er op dat er nog een lange termijn overbrugd moet worden alvorens Alphen a. d. Rijn het Leidse gas kan begroeten Uit het verweer blijkt verder nog dat de heer Kempkers de betreffen de instanties herhaaldelijk heeft ge wezen op de steeds toenemende kosten bij lang traineren van het treffen van de noodzakelijke voor zieningen waarop door hem geregeld de aandacht is gevestigd. Tot nu toe echter zonder tastbaar resultaat. ZS. was net zeer wel mogelijk geweest de verwaarlozing en achterstand, zelfs in twee jaar tijd tc herstellen. Men is dan echter, vooral in een overheidsbedrijf, zeer sterk afhan kelijk van de meer of mindere me- Bioscopen Triauon vertoont deze week een gezellig filmpje, waarin de ontstelte nis beschreven wordt van een klein plaatsje, als de „auto" haar intrede doet. De held is een knutselaar, die een rijtuig-zonder-paarden constru eert en het dorp beurtelings in verba zing en wanhoop brengt. Een grote auto-race-met-hindernissen, tijdens welke de dorpelingen wagens in roe keloze vaart van 18 tot 20 km door de bocht zien vliegen, vormt de cli max. De film heeft geen andere pre tentie dan een gezellige mijmering over vervlogen tijden met een vleug je humor en romantiek. Het beetje op nat bedrijf in begin 1951. Deze j Kempkers de* kwestie van de perso- omstandigheden worden niet ge- neelsbezetting en met name de po- noemd in het rapport Ploeger, j sitie ven enkele hoofd-functionaris- terwijl blijkbaar ook aan de sen. Wij willen om wille van de aan- aandacht is ontsnapt de verschil- j gelegenheid zelve volstaan met de len in vluchtigheidsgehalte cokesoybrengst cn kwaliteit. Zonder deze factoren in te schake len, kan men onmogelijk vaststellen, ot er in 1950 een bedrag van 44590.22 aan kolen „verloren" is gegaan. Kolen, die door slijtage van de werpband gemorst werden, zijn nooit verloren gegaan, omdat zij weer op geschept werden en daarna verla den. Wat betreft het ontbreken van een meter voor watergas terecht een euvel werd door de heer Kempkers reeds in Maart '50 gerap porteerd. Zuivering niet nodig. Evenmin is de heer Kempkers het eens met de opmerking betreffende een zuiverhuis, noch met de genoem- oe vergroting van het zuiverend op pervlak. Voor het afleveren van goed amoniakwater was het afbreken van een kleinkameroven nodig, die in een soort bak gebouwd is. Er zou dan een aparte bergruimte voor amoniakwater zyn ontstaan, zonder dat dit veel zou kosten. De toestand van de gashouders werd 1 Nov. 1949 onder de aan dacht van de gem. overheid ge bracht, waarbij werd opgemerkt, dat, mocht de telescopering nog een tweetal jaren uitgesteld worden, ter voorlopige voorziening in de slechte staat van het gashouderdek dit zo spoedig mogelijk in bedrijf gerepa reerd diende te worden. De* kosten, begroot op ƒ3000 vond de comm. v. bijstand toentertijd te kostbaar. De constatering van de heer Ploeger komt derhalve niet onverwacht. De ontvangen prijsopgaven voor het mededeling, dat de directeur zich ten volle verantwoord acht ten op zichte van de door hem gevolgde lijnen. Investeringsplan Kempkers. In zijn investeringsplan heeft de heer Kempkers destijds uitdrukke lijk betoogd, dat de ramingen van de uiteindelijke bedrijfsresultaten (waarop de nieuwe tarieven waren afgestemd), slechts gerealiseerd zou den, kunnen worden, inden alle door hem daarin gedane voorstellen zon der uitzondering tot uitvoering wer den gebracht. Tegelijk diende n.i aangepakt te worden: a. de reorga nisatie van de productiemiddelen; b de bevordering van de omzet door middel van: 1. andere tarieven, 2. voorlichting en asquisitie; 3. service Hiertoe diende o.a. de toonkamer in de Pieter Doelmanstraat. Van al de ze punten is echter alleen punt b:l geheel uitgevoerd, de overige niet of slechts ten dele. Voorts merkt de heer Kempkers op, dat reeds geruime tijd vóór zijn komst aankoop van niet gevraagde toestellen werd vermeden De herziening van de kortingsper centages aan de installateurs wacht op de in voorbereiding zijnde lan delijke regeling. Primair doel van de toonkamer is de voorlichting van het persoonlijk contact tussen Bed rij ven en afnemers. Met betrekking tot de afname van gas van Leiden schrijft de directeur, dat hij reeds meerdere malen in ver gaderingen had betoogd, dat h,ij, in het licht der huidige s:tuatie. engros levering door derden toejuicht. De weergave van het standpunt van „Energievoorziening" als zou dit lichaam zich in eerste aanleg tegen dewerking van verschillende instan ties. Het is niet duidelijk, dat in het licht der omstandigheden van dat tijdstip 1 Juni 1948 toen de direc teur zijn werkzaamheden aanving betrekken van gas van een naburig groot gasbedrijf de enige redding zou zijn geweest. De heer Kemp kers blijft blijkens zijn verweer van mening, dat dooi het doen van do daartoe noodzakelijke investeringen, bij het handhaven van het eigen be drijf, geen wezenlijk exploitatiever- schil met levering door Leiden be hoeft te blijken. Dat het in bedrijf houden van de Alphense gasfabriek economisch zonder meer tot misluk king gedoemd geweest zou zijn wordt niet bevestigd in de conclusie van rapporten, uitgebracht door het bu reau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Ned. Gemeenten en door de Gasstichting in het voorjaar van 1951. Verder trekt de heer Kempkers in twijfel de bewering van de heer Ploeger dat de vulling van de carbu rator van het watergastoestel in el kaar gezakt zou zijn. Deze (volgens systeem Power-Gas) bevat géén vul ling. Hoe de heer Ploeger kan beweren, dat een verstopping in de zuiglei- ding van de ovens opgeheven kan worden door het op peil brengen van de waterinhoud van de omloop regulateur, acht de heer Kempkers onbegrijpelijk. Voorts wordt tot slot nog opge merkt, dat het rapport van de heer Ploeger niet meer dan een vrij op pervlakkig beeld geeft van de situa tie waarin het gasbedrijf zich be vindt, hetgeen daar het hier gaat om een zaak van zó groot belang, ernstie te betreuren is. AARLANDERVEEN L.T.B. Vrijdagavond vergader de de pl. afd. der L.T.B in een lo kaal van dc heer W. v. d- Berg on der voorzitterschap van de heer C. G. v. Veen. Daar de spreker van deze avond, de heer W. Th. Gottenbos nog niet aanwezig was, werd eerst agenda afgewerkt. Van de Bond van Kaasproducenten was een circulaire ontvangen voor een keuze uit ver schillende lezingen en films voor de winteravonden Het bestuur had be sloten deze winter een lezing te laten houden over „Fondsvox-ming en hef fingen en toeslagen" waarmee ook de vergadering accoord ging. Punt 4 van de agenda was bespreking feest- vergadering. Deze zal gehouden worden op 11 Januari 1952. De feest dag zal beginnen met een gezongen H. Mis en gezamenlijke H. Commu nie van alle leden. Des avonds zal in het Dorpshuis dc feestvcrgadc- ring gehouden worden met mede werking van het muziekgezelschap de Brio's", dat deze avond "o1 opluisteren met toneel, muziek zang. Hierna gaf de voorz. het woord ran de heer Gottenbos, die inmiddels was gearriveerd. De onderwerpen welke spr. behandelde waren Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet, de Ziektewet en het Ziekenfondsbe- s'.uit onderdeel van de Ziektewet. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen ge bruik gemaakt. BOSKOOP Vogcltcntoonstelling. Hoewel het aantal te verwachten bezoekers niet te hoog was gesteld, omdat in Boskoop weinig animo voor deze sport bestaat, durfde de Boskoopse kanariever. „Zang en Kleur" het toch aan, een tentoonstelling te houden. Deze durf werd beloond, want de be langstelling bleek zeer groot. Na af loop van de keuring werden de prij zen als volgt toegekend: 2.50 aangeboden door burgemees ter Verkerk, voor de groep het meest bijdragend voor het slagen der ten toonstelling, J. Bos. Cigarettenstandaard met asbak, aangeboden door dr. Claessens, klas 1 vogel eigen kweek 1951, J. G. Romijn. Wisselbeker voor meesterzanger eigen kweek 1951, geschonken door fa. J. G. Vermeulen te Halfweg, S. Kuipers te W'veen. Bronzen plaquette voor meester zanger E.K. 1951, S. Kuipers. Medaille voor de le meesterzanger oude vogel, S. Kuipers. Medaille voor de meesterzanger van de gehele tentoonstelling, S. Kui pers. Boekwerk voor hoogst aantal pun ten met 2 vogels, E.K. 1951, S. Kui pers. Boekwerk voor le prijsw. 1 vogel open klasse, gewonnen door S. Kui pers. Doos sigaren geschonken voor de mooiste kleurvogel, J. Leemans. Medaille voor de mooiste tropische vogel, gewonnen door J. Leemans. Voor het examen M.O. boek houden (schoolacte) slaagde de heer A. G. de Ruijtcr. gegevens in een hogere leeftijdsklas se geplaatst moest worden dan de rijkskeuring aangeeft. Daarom voor 18-jarigcn. Lido heeft de bekende tekenfilm van Walt Disney „Alice in Wonder land" geprolongeerd, hetgeen niet te verwonderen valt. Alle leeftijden. Luxor heeft zijn film eveneens §e- prolongeerd; het wil ons nog enige tijd laten vertoeven „Aan de Rivie ra". Voor 18 jaar. DELFTSE HOGESCHOOL Voor het ingenieursexamen bouw kundig ingenieur slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft de heer A. G. A. Lucas uit Leiden. '.EVORDERD TOT ACCOUNTANT Het Nederlands Instituut van Ac countants deelt mede. dat tot ac countant is bevorderd dc heer I. E. Batenburg, ec. drs., uit Leiden. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel te Leiden; het huis cn erf Herengracht 64 in bod 3.600, koper de heer J. W. Goddijn q.q. tc Leiden voor 3.600.; ten overstaan van no taris N. W. Holtkamp tc Leiden; het huis en erf, Bloemistenlaan 9 in bod 1.900, koper de heer W. van den Berg q.q. te Leiden voor 1.940; het huis met afz. bovenwoning Kaiser - straat 39-41 is uit de hand verkocht. Doktersdlenst. A.s. Zondag 30 December zal de dienst worden waargenomen door dr. Jansen, Lan- gezaal, van Leeuwen en Nieuw- zwaag Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Dee. 13 uur tot Maandag 31 Dee. 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Dricsum, Mare 110, tel. 20406; dc Zuider-apotheek( Lammenschans weg 4, lel. 23553. Te Oegstgeest door: dc Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Laatste Berichten Het laatste aanbod De onderhandelaars der verbonde nen te Panmoendjon boden aan, hun eis tot inspectie vanuit dc lucht tij dens een wapenstilstand te laten vallen, indien dc Noordelijken hun eis tot toelating van herstel der vliegvelden zouden intrekken. Een woordvoerder der verbondenen zeide tegenover correspondenten: „Deze concessie is een laatste po ging tot een compromis". De afgevaardigden der verbonde nen verklaarden tijdens de bespre kingen: „Van dit ogenblik af heb ben wij niets meer voor te stellen". LEIDSCHENDAM Belangrijke mededeling In dc laatste uitgaaf van dc naam lijst voor de Interlocalc Telefoon dienst zijn dc nieuwe (4-cijferige) telefoonnummers van hef net Leid- schendam opgenomen. Door onvoorziene vertraging in dc werkzaamheden kunnen num mers voorlopig nog niet in dienst worden gesteld. Tot nader bericht blijven dus dc oude telcfoonnuumcrs (bestaande uit 3 cijfers) van kracht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Dec. Groente. Per 100 kg.: rode kool 9.20—16.00, sav. kool 11.7013.20, groene kool 12.20 14 40, boerenkool 12.4018.10, prei 19.60—27.50, kroten 4—11.10, kroten, gekookt 13—26, uien 8.80 28.30, peen 2241, spruiten 12 —53, andijvie 29—60 witlof 11— 43, appelen 12—46, spinazie 48— 51, tomaten A 73263, winterpeen 12.8025.per 100 stuks bloem kool 1129, salade 1123, knol- selderie 4.10—17.10, per 100 bos: pieterselie 4.80—6.70, selderie f 4.60 9.-. LEIDSCHENDAM. 28 Dcc. Eieren Op dr veiling „Het Wapen van Veur", waren gisteravond aangevoerd 6900 kipeieren Dc prijzen waren 300 eieren no. 0 22.15—22.75 1000 eieren no. 1 19.80— 20.00, 1100 eieren no. 2 18.30—19.05, 2800 eieren no. 3 17 10—17.50, 700 eieren no. 4 '6.05 16.30, 300 eieren no 5 14.75— 15.35, 2 kippen 3.90—5.75; 1 haan 5.40; 1 konijn 10.50. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Dec Groente. Gele kool 5.60—8.80, Rode kool 6.9011.50, groene kool 5.209.40, spruiten 2339, was- peen I 2231, idem II 1224. an dijvie 2132, breekpeen 7.109, uien 2629, knolselderic 28, witlof 36—37, kroten 6.25—15 prei 23—24.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3