Ondanks gebrek aan woonruimte worden krotwoningen afgebroken Tegen de annexatieplannen ZATERDAG 29 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad Lisse Gisteravond heeft de gemeenteraad een 25-tal piinten-rijke agende afge handeld. Dc vergadering stond onder leiding van burgemeester dc Graaf; de heren Romijn en van Breemen waren met kennisgeving afwezig. De heren A. de Vries en K. Willem stein werden herbenoemd als leden van de dienst van Soc. Zaken. Het voorstel tot aankoop van een perceel grond aan de Stationsweg en het voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van besmette lijke zicktengelden werden zonder be spreking aangenomen. Trouwen met een loper. Bij de vaststelling van een nieuwe legesverordening achtte de heer de Vries het onjuist om bij het sluiten van huwelijken de mogelijkheid open te stellen gebruik te maken van een loper en het aanbrengen van versie ringen. Bovendien vond hij de ver goeding voor de loper te hoog. De voorz. was het hier niet mee eens. De heer de Vries zette nogmaals zijn standpunt uiteen en de heer Steenwinkel vroeg of niet bij alle huwelijken 'de loper uitgerold kon worden tegen een lagere prijs, afhan kelijk van de dag der sluiting van het huwelijk. De heer Tibboel, wethouder meen de dit te moeten ontraden. De heer Randsdorp was tegen dit punt uit het oogpunt van soberheid. Na nog enige debat over en we der werd dit punt met de stem van de heer Randsdorp tegen aangeno men, alsmede de gehele legersveror- dening. De voorstellen tot ruiling van grond aan de Gladiolenstraat en de goedkeuring van de rekening van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken over het jaar 1949 gingen zon der opmerkingen onder de hamer door. Achtereenvolgens werden de na volgende punten na enkele kleine in lichtingen door de raad goedgekeurd n.l.: Wijziging begroting 1949; Voor lopige vaststelling rekening 1949; aanschaffing leermiddelen l.b.o. de Gereformeerde School; uitkering in eens aan het gemeentepersoneel; toe passing van de wijziging van het toe- lagebesluit 1951; verlenging van de regeling geneeskundige verzorging gemeente-personeel; wijziging be sluit grondverkoop; aangaan van kasgeldleningen in 1952; bepaling van het maximum crediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten en dc Coöperatieve Boe renleenbank in 1952; alsmede wijzi ging van de overeenkomst met laatst genoemde instelling. Discussie rond beroepschrift. Bij het voorstel inzake een beroep schrift in verband met toepassing van art. 7 der woningwet verklaarde de heer Randsdorp, dat als men de al gemene regel onder de loupe wenst te nemen er meerdere eigenaren zou den komen, indien men aan dit be roepschrift tegemoet zou komen. Voorheen waren reeds meerdere ma len klachten kenbaar gemaakt doch, men klopte destijds tevergeefs aan de deur. Sm\ achtte het standpunt van B. en W. juist en de verbeterin gen behoren z.i. aangebracht te wor den. De heer van der Zon vond de maatregel ingrijpend en heel ver gaand in het eigendomsrecht. Hij ver zocht soepele toepassing. De voorz. zei, dat B. en W. open oog hebben voor de sociale belangen van de eigenaren. Het persoonlijk belang moet evenwel wijken voor het alg. belang en de verbeteringen hadden reeds lang voor die tijd kun nen zijn aangebracht, dan waren er thans geen moeilijkheden gerezen. De heer de Vries kon zich met het standpunt van B. en W. verenigen. Het beroepschrift werd afgewezen. Onbewoonbaar verklaring woningen. Het voorstel tot onbewoonbaarver klaring van enkele woningen werd door de voorz. nader toegelicht, waarbij hij mededeelde, dat B. en W. tegen het advies van de commissie van openbare werken toch voorstel len om tot onbewoonbaarverklaring der genoemde huizen over te gaan. De heer Randsdorp was van oor deel, dat de betrokken woningen in derdaad onbewoonbaar verklaard be- Devaluatie van de Dinar Dc Joegoslavische minister van Fi nanciën heeft in het parlement be kendgemaakt, dat de Joegoslavische dinar op 1 Januari a.s. zal wordert gedevalueerd. De nieuwe dinar is gelijk aan 2.96223 milligram goud. De devalua tie geschiedt om de Joegoslavische munt op een niveau te brengen, dat in overeenstemming is met de prij zen voor Joegoslaviche producten. Door de devaluatie van de dinar zal een dollar 300 dinars waard zijn inplaats van zoals tot dusver 50. De waarde van het pond sterling zal 840 dinars worden inplaats van 140. Het is nog niet bekend, of nu voortaan de dinar vrij ingewisseld zal kunnen worden tegen buiten landse valuta, maar Westelijke eco nomische deskundigen betwijfelen dit. Deze deskundigen zijn van me ning, dat de devaluatie nog niet ver genoeg is gegaan. Een waarde van 350 dinar per dollar zou volgens Westelijke deskundigen dichter bij de werkelijke waarde van de dinar komen. horen te worden. Voor de oorlog wa ren deze huizen reeds leeg, doch de omstandigheden hebben er toe ge leid, dat zij weer bewoond zijn ge worden. De woningnood is hoog en in Lisse is er een grote achterstand en die wordt nog steeds groter. Hier aan heeft evenwel het college van B. en W. geen schuld en ook de vo rige colleges niet. Wat spr. erg vond, was, dat er in de naaste toekomst geen mogelijkheid is om deze mensen van huisvesting te voorzien, waar door de moeilijkheden voor de com missie voor woonruimteverdeling nog groter worden. Op deze grond meen de spr. op de uiterste beperking te moeten aandringen. De voorz. was dit met de heer Randsdorp eens en gaf een korte uit eenzetting van de grote achterstand. Met de toewijzing van bouwvolume heeft men waarschijnlijk geen reke ning gehouden met de opruiming van krotwoningen. Spr. wil trachten een hoger contingent bouwvolume te ver krijgen. Deze onbewoonbaarverkla- ring is met volledige instemming van de inspecteur van de volksgezond heid. Na enige discussie werd overeen komstig het voorstel besloten tot on bewoonbaarverklaring van een 7-tal woningen. Rest van agenda. Het voorstel tot verpachting van een bollenschuur werd door de voorz. nader toegelicht en hieruit bleek, dat het in de bedoeling ligt om deze schuur voormalige schuur Blok huis te verhuren voor een jaar aan de heer Roozen te Noordwijker- hout, evenwel met de bepaling dat de daarin aanwezige kantoorruimte aan de P.D. zal worden gelaten zo lang deze er gebruik van wenst te maken of elders te Lisse een onder komen is gevonden. De P.D. is niet opgezegd, zoals werd beweerd en een eventueel vertrek van de P.D. uit Lisse zou worden betreurd. De heer van Leeuwen zei, dat er enige strijd werd geleverd op een ander front over het verdwijnen van de plantenziekenkundige dienst uit Lisse. Het verheugde spr. daarom te vernemen dat door B en W. de kan toorruimte niet werd opgezegd. Ver volgens informeerde spr. of het mo gelijk is om per jaar te verhuren en of dit niet strijdig is met andere wetten. De voorz. zei, dat hiernaar is ge ïnformeerd en dat dit inderdaad mo gelijk is. Hierna wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Na ampele bespreking der verschil lende begrotingswijzigingen 1951 en een betrekkelijk korte rondvraag werd de vergadering gesloten. - Geboren: Carolus Cornelis z. v. J M. v. Noort en A. P. J. Boon. Ma ria Josepha d. v. E. Th. Koenen en H M. W. Konings. Theodora Jacobus d. v. D. van Turenhout en T. Hen- sen. Hendrikus Jacobus Maria z. v. H. v. d. Voort en J. A. Beijk. Ondertrouwd; Hendrica Hendrik Simon Verdegaal 26 j. en Hendrika Gerarda Maria Floris 22 j. Getrouwd: C. A. de Vries en L. A. Vermeij. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad Korte agenda werd vlot afgewerkt Voor de laatste maal in 1951 is de vroedschap van Leidschendam gister avond bijeen geweest. Twee heren ontbraken n.l. de heren Boone en v. d. Bosch welke laatste wegens een verkeersongeval momenteel nog in St. Antoniushoeve vertoeft. Zoals de burgemeester mededeelde zal de heer v. d. Bosch spoedig het zieken huis kunnen verlaten. Bij de ingek. stukken was een ver zoek van de Ver. voor Nederlandsche Gemeenten om een bijdrage voor een huldeblijk ter gelegenheid van het zilveren bestaansfeest van de vereni ging. Overeenkomstig het voorstel werd besloten per inwoner een hal ve cent voor het cadeau bij te dragen. Verder deelde de voorz. mede, dat B. en W. n.a.v. de vragen van de heer Koerts betreffende het overschrij den van de toegestane bedragen voor de uitbreiding Damlaan schriftelijk van repliek hebben gediend. De heer Koerts zou over het antwoord nog wel het een en ander willen zeggen, doch hij heeft nog niet voldoende tijd gehad zich in het lijvig antwoord te verdiepen. Daarom werd besloten deze zaak aan te houden tot de vol gende vergadering. De agenda werd vlot afgewerkt. Goedgekeurd werd dat voor het ge meentepersoneel dezelfde toelagere geling zal gelden als voor het rijks personeel. Ook zal aan het gemeente- personeel een uitkering ineens wor den verleend ter tegemoetkoming in de overschrijding der verbruiksbe- perking van 5%. Besloten werd tot een kasgeldlening ad 260.000.— rente 1 7/8 per jaar. Deze kasgeld lening werd gesloten met het doel de rente van de in rekening-courant opgenomen gelden zoveel mogelijk te beperken. Voor gelden in reke ning-courant werd n.l. een rente be taald berekend naar 4 1/4 De gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst, welke in meerde re vorige vergaderingen ter sprake was gekomen, werd thans vastge steld, nadat op voorstel van de K.V. P. besloten was dat de regeling zal gelden voor een jaar en vervolgens van jaar tot jaar kan worden ver lengd. De huur en verhuur van eni ge woningen werd zonder op of aan merking goedgekeurd evenals het weder uitgeven van volkstuintjes te gen de prijs van 40 cent per vier kante Rijnlandse roede (circa 14.20 M2. Na afloop van de vergadering heeft Ir. W. de Bruijn een toelichting ge geven op zijn plannen inzake het partieel uitbreidingsplan rond het raadhuis. Volgens dit plan zullen in de omgeving van het raadhuis onge veer 900 woningen gebouwd worden, een gedeelte in 3 woonlagen en een ander gedeelte in open bebouwing. Het gehele uitbreidingsplan zal naar schatting 10 millioen gulden kosten. De te bouwen arbeiderswoningen zullen een landelijk karakter dragen en niet in de hoogte worden ge bouwd. Tevens komen in de omge ving van ljet raadhuis een scholen complex en terreinen voor de bouw van kerken. Met brede verkeerswe gen zal het nieuwe centrum met het overige gedeelte van de gemeente verbonden worden terwijl in over eenstemming met het rijk en de provincie een grote brede verkeers ader zal worden aangelegd achter de Veurse Achterweg, welke zal aan sluiten aan het wegtraject rond Den Haag. Het uitbreidingsplan werd in onderdelen voor wat de eerste jaren nodig is vastgesteld terwijl de ver dere plannen later in bijzonderheden zullen geregeld worden. Ernstig ongeluk Toen de 82-jarige v .d. M. uit de St. Paulusstraat op de Rodelaan fietste werd hij door een paard en wagen aangereden, v. d. M. kwam te vallen en bekwam een schedelbasis- fractuur. Per ziekenauto is hij naar St. Antoniushove overgebracht. HILLEGOM MEISJESCLUB VIERDE KOPEREN PRIESTERFEEST VAN AALMOEZENIER Gisteravond werd in hotel Flora een huldigingsavond belegd ter gele genheid van het koperen priester feest van kap. J. van Vliet. De da mesafdelingen, waarvan kap. Van Vliet directeur of aalmoezenier is, hebben een schitterend programma afgewerkt. Na een kort openings woord werd een priesterlied gezon gen door het Maria vrouwencongre- gatiekoor, vervolgens eer Marialied De Gidsen brachten ten tonele „Drie Keningen" van Godfried Bomans. Tota pulchra est Maria werd uitge voerd door 't Maria Meisjeskoor. Daarna volgde 'n Kerstdeclamatie door de Kabouters. Na deze decla matie volgde de aanbieding van het cadeau, n.l. een electrische kroon, door mevrouw Oudejans. Na de pauze wisselden zang en toneel el kaar behaaglijk af. De jubilaris dankte hartelijk voor deze avond en voor het blijvend souvenir. KATWIJK Geboren: Johannes z. v. C. van der Mei en J. Noort. Hugo z. v. C. Heemskerk en N. Hazenoot. Aaltje d. v. P. van Beelen en G. J. W. van Rijn. Aldert z. v. J. Sip enu C. van Beelen. Jasper M. z. v. A. B. Barte- lings en J. M. V. Girard. Ondertrouwd C. P. van der Plas en J. Dijkhuizen. G. van der Bent en C. van der Spek. A. van der Boon en A. Haasnoot. C. Hoek en P. van der Marei. M. van der Plas en D. Zwan. A. Knopper en K. Messema- ker. G. Francooys en J. Ravensber- gen. Overleden: C. Kuyt 45 j. echtg. v. T. van Duyvenbode. W. van Wouw 73 j. M. van der Plas 76 j. wend. van A. J. Nijgh. C. van Dijk 62 jaar echtgenoot van M. Kuyt. J. van den Oever 42 j. NOORDWIJKERHOUT Prachtige Kerstuitvoering O.D.I. In hotel van der Geest had Vrijdag avond de le opvoering plaats van het Kerstspel in 3 bedrijven met voor- en naspel „Koning Kasperke". Op deze avond werd gespeeld voor de ouden van dagen uit Noordwijkerhout en genodigden. De 2e opvoering is a.s. Zondag 30 Dec., wederom 8 uur. Als het doek opgaat ziet men aan de voet van een oude knotwilg in de barre sneeuw Kasperke zitten, een oude man die na 5 jaar zwerven in zijn geboortedorp terugkeert. Hij blijft zitten mijmeren en vat het plan op om met Kerstmis de boer op te gaan om Driekoningen-liedjes te zin gen. Hij valt in slaap. Hierna volgt in 3 bedrijven wat de oude man in zijn dromen ziet. In schitterende taferelen ziet men dan de Engel verschijnen met dc ster om Kerstmis aan te kon digen. We krijgen een kijkje in een herberg waar Jozef en Maria aan kloppen doch geen onderdak krijgen. In het 2e bedrijf ziet men sterk spel tussen Valle de heks, de duivel en Kasperke. In het 3e bedrijf komen 2 van de 3 wijzen op en deze trekken met Kasperke naar de stal. In het naspel wordt Kasperke wakker ge maakt en gaat met 2 mannen met de ster Driekoningen-liedjes zingen. Kasperke vertelt zijn dromen en als slot-apotheose zien we de Kerststal met Jozef, Maria en Kind waarvoor allen bidden onder Engelengezang. Het was een prachtig stuk. Als men het ziet staat men er verwonderd van dat met louter eigen krachten dit ge boden kon worden. De belichting en grime, zowel als het decor is af. Kortom, het is de moeite waard Zon dag naar van de Geest te gaan. SASSENHEIM Uitslag aanbesteding bouw 50 wo ningen. 50 Woningen te bouwen in 2 percelen, te weten: A. 43 wonin gen met bergplaatsen op een terrein gelegen tussen de Lindelaan en de Industriekade en op een terrein ge legen tussen de Rusthoflaan en de Wilgenlaan; B. 7 middenstandswo ningen met bergplaatsen op een ter rein gelegen aan de Julianalaan al hier; C. is totaal: De Haan, v. Itter- 92.438, 590.438; C. J. Kiebert te Sassenheim 489.984, f 89.598, 579.000; Fa. v. Henbergen te Al phen f 482.300, 93.900, 576.000; Fa. Overdevest 484.400, f 83.400, f 567.800; N.V. Christiaanse, Den Haag 477.100, 94 700, 565.000; Gebr. Ransdorp te Lisse 470.248, 88.708, 558.956; Fa. Boulart 469.000, 90.000, 553.900; Firma Akkerboom te Langeraar 470.264, 82.604, 552.868; Joh. Seijsener, tc Hillegom 466.2C4, 84.591, 549.855; Kieft's Bouwbedrijf, Sas senheim ƒ458 200, 86.200, ƒ544.000; Fa. Harmsen 457.434, 88.000, 541.731; Fa. Slokker 453.500, j 82.700, 536.000; Van der Meij, te Hillegom f 443.000, f 83.000, 526.000; N.V. Woerden, te Woerden 436.800, 83.400, 519 200; v d. Lange Plas, Oegstgeest ƒ428.800, f' 83.400, 511.200. Te Amsterdam slaagde voor het examen M.O. Handelswetenschap pen de heer T. H. v. Rijn. NOORDWIJK Gemeenteraad De raad van de gemeente Noordwijk zal in openbare vergadering bijeenkomen op Vrijdag 4 Januari a.s. 's avonds te 8 uur, ter behandeling van o.a. de volgende agendapunten: Benoemingen van lid commissie Openbare Werken, ge meentegeneesheer, commissaris spaar bank, gasthuis- en weeshuismeester, commissie wering schoolverzuim, vorderingscommissie woonruimte, commissie toezicht L.O.; Aankoop van gronden aan de Q. v. Uffordstr.; Huis ter Duinstraat en bij het golf* terein; Crediet verbetering hoek Panhuijsstr.W'eteringkade; Verpach ting gronden aan de Egmonderstraat; Verlenging geldigheidsduur ziektekos tenregeling; Verlenging machtiging tot regeling van som'mige personeels aangelegenheden door B. en W.; Be spreking van het ontwerp van het plan van uitbreiding voor de voor malige golfterreinen. Postduivenver. Op de zevende avond der wekelijkse hokkenshow gehouden in „Ons Gebouw" aan de Abr. v. Royenstraat werd No. 1 Hoek de Vries met 796 yK pnt; no. 2 A. Cramer met lW/z pnt; no. 3 C. v. Egmond met 780^ pnt en no. 4 J. Marijt 777 Yx pnt. De volgende hok kenshow zal zijn op Woensdag 2 Jan. 1952. Aan de beurt zijn dan de nummers 29 t.m. 32. VOORSCHOTEN In gebruik nemen van woonruimte Het is mij gebleken, aldus deelt de j J burg. mede dat in deze gemeente dei laatste tijd herhaaldelijk woonruimte tlJeih De U1*slagen lujden als volgt: in gebruik wordt genomen, zonder vanA Nuhn 0 1; C. dingen worden geconstateerd, on verbiddelijk procesverbaal zal wor den opgemaakt. Een vergunning tot ingebruikne ming van woongelegenheid dient te worden aangevraagd door iedereen, die woongelegenheid in gebruik wenst te nemen, dus óók door alleen staande personen. Geboren te 's Gravenhage: Anna Maria Cornelia dr van H. van Leeu wen en E- M. Huegen. Ondertrouwd: P. J. A. van der Ham 27 jaar en M. W. Verhoork. Getróuwd: J. P. van Steen brugge te Voorburg en G. van Boheemen; T. Verbeek te Naarden en C. E. Wan- schers. WASSENAAR Oefenwedstrijd van Blauw Zwart Zondagmiddag 2 uur speelt Blauw Zwart in Den Haag op „Nieuw Ha- nenburg" bij de Sportlaan 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen de Haagse tweede klasser Quick I. Voor het ingenieursexamen voor bouwkundig ingenieur slaagde te Delft de heer T. T. Deurvorst. Geboren: Helene Jacqueline Ma ria, dr van A. F, C. Overgaag en H. J. M. Brokx; Johan Edwin zn van A. M. Brands en L. G. ter Laag; Jacoba Petronella Johanna dr v. L. J. Paar- dekooper en J. M. H. Remmerswaal; Theodorus Gerardus zn van C G. van Wissen en J. J. F. van den Berg; Rudolf Gerardus zn van P. Henneken en P. Walraven. Overleden; Agnes Ruijgrok 74 jr, e. v. P. van Leeuwen; Gerardus Al- bertus de Jong 74 jr, weduwnaar van G. A. Rooijakkers; Petronella Groe- neveld, 61 jr, ongeh.; Jacob van Har- lingen 85 jr, weduwnaar van A. J. Wijnmalen. Ondertrouwd: O. F. Weise en J. P. de Monchy. Getrouwd; P. Tuijtel en G. Bouw meester; M. Vedder en J. v. Egmond; H, B. van der Gang en W. F. M Dou- wes; J. Oudshoorn en K. Bruin. ZOETERMEER Klaverjas-concours. De uitslag van het klaverjas-concours is als volgt: 1. J. Langeman 4828 punten. 2. L. v. d. Helm 4796 p., 3. M. Mees ter 4723 p., 4. Nap 4674 p., 5. J. van Kempen 4668 p., 6. mevr. Demeijer 4663 p., 7. K. B. Bruinzeel 4638 p., 8. H. Anen 4628 p.,9. P.Kracht 1514 p. Schaakvereniging „Zoetermeer". De eigen clubcompetitie werd deze "leer voortgezet met 6 par dat betrokkenen in het bezit zijn van de hiertoe ingevolge Art. 1 der Woonruimtewet 1947 benodigde ver gunning. In verband hiermede wordt er op gewezen dat, wanneer deze overtre-Sr. 01. de VreeA. Nuhn afgebroken; A. v. d. BurgZ. v. Herwijnen 10; A. Stig—Th. v Galen Jr. 1—0; G. P. v. d. BroekF. v .d. Burg afgebro ken; J. KnijnenburgTh. v. Galen Gemeenteraad Hazerswoude Begin van slinkse uitbreiding van Boskoop De raad van Hazerswoude kwam gisteravond in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester L. J. den Hollander. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten een bedrag van een halve cent per inwoner 28.71 beschikbaar te stellen voor het geschenk dat de Nederlandse Ge meenten de Vereniging van Neder landse Gemeenten zullen aanbieden ter gelegenheid van haar 40-jarig ju bileum. Vervolgens komt in behandeling de wijziging van de grens dezer gemeen te ten opzichte van Boskoop. Van Ged. St. is een schrijven ont vangen, waarin gevraagd wordt het gevoelen van de raad omtrent een wijziging van de grens dezer gemeen te ten gunste van de gemeente Bos koop. Standpunt van B. en W. B. en W. hebben tijdens de bespre kingen het volgende standpunt ken baar gemaakt: Ieder mens is moreel verplicht aan zijn in nood verkerende medemens hulp te verlenen. Dit geldt voor de overheid; dit geldt ook voor de gemeente Hazers woude indien zijn nabuur de gemeen te Boskoop in nood verkeert. Alvorens echter tot hulpverlening mag worden overgegaan moet het vast staan dat de hulpbehoevende ge meente niet heeft wat van de hel pende gemeente gevraagd wordt; moet het vaststaan dat de hulpbe hoevende gemeente niet door een an dere uitbreiding datgene krijgt, wat van de helpende gemeente gevraagd wordt en moet het vaststaan dat de even tueel geholpen gemeente ook gebruikt (kan gebruiken) datgene wat door de helpende gemeente als groot offer afgestaan wordt. B. en W. hebben Ged. St. daarom gevraagd of zij het juist vinden dat, terwijl de gemeente Boskoop in Oos telijke richting 800 H.A. grond krijgt toegevoegd, door de gemeente Bos koop buiten haar meest Westelijke grens als een puist een woonkern gaat stichten, welke twee K.M. is ge legen van de dichtstbijzijnde kerk en school. Op deze en andere vragen welke gesteld zijn ter bevordering van een juiste behandeling van deze aange legenheid door de Raad is echter geen reactie meer gekomen. B. en W. kunnen de raad dan ook niet anders dan als hun mening te kennen geven dat de gemeente Ha zerswoude ernstig onrecht zal worden aangedaan indien de plannen van Ged. St. doorgang zouden vinden en het Westen toe over niet voor cul tuur geschikte gronden beschikt, welke voor uitbreidingsplannen kan worden aangewend. Spr. schetst de situatie uitvoerig en besluit met de conclusie, dat Boskoop wel brutaal is om onder deze omstandigheden het oog te richten op andere gemeenten. Het komt spr. voor, dat Boskoop een ander doel nastreeft. Het heeft reeds jaren verlangend uitgezien naar de Hazerswoudse Voorweg en de Loete, zodat het niet uitgesloten is, dat men thans met een voorzichtige politiek deze wens in vervulling tracht te doen gaan. De heer Ravensbergen (C.H.) sluit zich bij de vorige spr. aan, evenals de heren Slootweg (A.R.). v Klaveren (A.R.) en Kaashoek (S.G.P.). De heer v. Klaveren, die de toe stand ter plaatse heeft onderzocht, merkt nog het volgende op: Allereerst zijn wij de gemeente Boskoop in Laag Boskoop gaan be zien en zagen daar pl.m. 200 meter vanaf de Roemerweg diverse perce len braak kwekerijgrond liggen, grenzende aan het Laag-Boskoop en lopende tot aan bijna de Zijde te Boskoop. Ons inziens een prima ter rein om verschillende complexen huizen op te projecteren. Nog enkele honderden meters ver der in Laag-Bockoop zagen wij weer een breed stuk weiland geheel onge schikt voor kwekersland, grenzende aan Laag-Boskoop en lopende tot aan de zijde te Boskoop zeer ge schikt om tientallen huizen te plaat sen. Zo zagen wij ook ten noorden dezer Laag-Boskoopseweg verschillende percelen braak kwekersgrond of weiland liggen temidden van uitge strekte kwekerijen wat o.i. uitne mende bouwgrond zou zijn en zeker grote aandacht zou hebben voor di verse kwekers en kwekersknechts. Ook aan de Spoorlaan en boezem laan zagen wij flinke terreinen lig gen, welke ons uiterst geschikt leken zowel voor particuliere bouw alsook voor bouwver., zo ook ten oosten van de Goudscherijweg ligt pl.m. 2 h.a. zeer gunstig gelegen bouwterrein. Een nieuwe begraafplaats voor Boskoop kan in eigen gemeente worden geprojecteerd, n.l. in de Pet- tepolder, waar wij een uitnemend groot terrein hebben gezien, dat wel zeer slechte cultuurgrond is, door dat deze terreinen vrij hoog gelegen zijn en buitengewoon droog. Voor begraafplaats is het zeer zeker gun stig. De heren van Klaveren en Kaashoek zijn dan ook van oordeel, adviseren zich tegen grenswijziging dat grenswijziging ten behoeve voor te verzetten. bouwgrond of begraafplaats absoluut onnodig is, temeer daar door boven omschreven bouwterreinen zeker een mooier centrum van Boskoop zullen De raad aan het woord. Hierna spreekt de heer Kouwen- hoven namens de K.V.P. en vestigt sum v. Egmond, Rünsb. 498.000, er de aandacht op, dat Boskoop naar tegen de grenswijziging te verzet ten op de gronden door de voorz. ontvouwd wordt met alg. st. aan vaard. De raad besluit met de heer A. Dorrepaal een regeling aan te gaan omtrent de aankoop van 1.48.80 h.a. grond nabij de Koudekerkse brug, teneinde hierop woningen te bou wen. De grondprijs en de schadeloos stelling zullen door drie deskundi gen worden vastgesteld, waarvan een door de gem., een door A. Dorre- paal en een dor de beide aangewe zen deskundigen. De taxatie is bin dend. Aan de heer A. Binnendijk, pach ter van het visrecht in de wateren van de gemeente wordt onder be paalde voorwaarden c visserij op zeelt en paling verpacht totdat de nieuwe pachtwetbepalin gen hieromtrent in werking treden. Bij de ro: dvraag komt de beplan ting van de huizen aan de Gerelaan ter sprake, alsmede enige punten van ondergeschikt beteng, v/aarna slui ting volgt. ALPHEN AAN DEN RIJN Dronken zwerver doodgereden Vrijdag berichtten wij het ernstig auto-ongeluk nabij de Ned. Asphalt- febriek in de Pnns Hendrikstraat, waarbij de 39-jarige oliehandelaar C. v. d. Hoorn het leven verloor. Dezelfde dag, des avonds omstreeks 8 30 uur, gebeurde er op de Kort- steekterweg een tweede aanrijding waarbij een onbekende man, naar schatting ongeveer 50 jaar oud, ver moedelijk een zwervtr, het leven verloor. Hij liep ter hoogte van de boerderij van de heer L. V., waar hij juist even tevoren om wat eten had gevraagd, op het rij-gedeelte van de Rijksstraatweg LeidenUtrecht, in de richting van Zwammerdam. Op dat moment reed een personenauto, bestuurd door de heer L. v. D., bloe mist te Voorschoten in dezelfde richting. Deze moest de lichten dim men voor een tegenligger, een brom- fieser. Hierdoor merkte de bestuur der van de auto de man, die kenne lijk onder invloed was van alcohol er waggelend midden op de weg bep, niet op, met het gevolg dat deze met de linker voorzijde van de auto werd gegrepen en tegen de grond gesmakt. Het slachtoffer, dat ernstig verminkt was en een schedelbasis- fxactuur had opgelopen, was op slag dcod. Het stoffelijk overschot is naar do aula van de Oosterbegraafplaats vervoerd. Dr. J. v. Eek kon slechts de dood vaststellen. BADHUIS OPENGESTELD Zonder veel officieel vertoon werd het badhuis Zaterdagmorgen voor gebruik opengesteld. Het werd door het gemeentebestuur gebouwd. De exploitatie is toevertrouwd aan de Stichting „Alphens Zwembad". Over het in- en exterieur schreven wij eerder. Belanghebbenden verwijzen wij naar de in dit nummer voorko mende advertentie. Kerkkoor vergaderde. ln de jaarvergadering van het R.K. Kerk koor St. Bonifacius en van de Schola Cantorum, wijdde de heer S. van Leeuwen, onder wiens leiding de bij eenkomst Vrijdagavond in de Sint- Josephzaal stond enkele warme woor den ter nagedachtenis van de leden C. Y. Ponsioen, vice-voorz. en J. Th. Verkley, organist van het koor. Voor hun zielerust werd gebeden. Medegedeeld werd, dat het regle ment in concept klaar is en binnen kort aan de leden zal worden voor gelegd. Precies vandaag was het 12H jaar geleden, dat op initiatief van wijlen ceken Z. de Korte de Schola Canto rum werd opgericht. De heer S. v. I eeuwen sprak woorden van felici tatie en wenste inzonderheid pater Winninghoff O.S.B., die de leiding voert, van harte geluk met dit feit. Het ledental is groeiende. De baten zijn niet rooskleurig te noemen. De heer J. Venne bracht als controleur der financiën een goed rapport uit. Naast de heer Jac. J. M. v. Leeuwen zal ook de heer P. v. d. Bosch in de kascontrole-commissie zitting heb ben. Ingevoerd werd een contribu tieheffing van 6.10 per week. De heer M. W. v. d. Linden, socr., periodiek aftredend, werd herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de hee'r G. A. Bahl- mann werd de heer Jac. P. Smit ge kozen en in de vacature van wijlen de heer C. Y. Ponsioen, de heer P Slingerland. Geslaagd voor het examen M.O. Handelswetenschappen te A'dam de lieer A. A. Donker. Geboren: Petrus Gerardus, z. van J. Lenting en J. M. A. van Zaal; Teunis Simon, z. van W. van der Neut en J. C. Tabalissa: Saskia, d. van J. Steehouwer en J. M. van Wijk; Willemina Albertina, d van A. de Graaf en W. v. Bijsterveld; Hendrik Jan, z. van J. H Brandt en J. Grooters; Jeannette Marjan, d. van F. van der Lelie en Th. A. van der Peijl; Ellen, d. van J. A. van Elk en F. S. Schultz; Rudolf Hen drik, z. van H. A. Couvée en C. H- Kromhout; Hendrika Theodora Jo hanna Maria, d. van A. H. C. M. van Elk en P. S. B. van der Poel. Ondertrouwd: Jan van der Horst 26 j. en Huibertha C. Bal; Adrianus van der Kneijff 28 j. en Maria Schul- !er 23 j. Overleden: Johannes l'Amie 44 j.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2