Oranje Groen naar 1ste plaats door overwinning op Foreholte Schaatsenrijders voor Hamar Biljarttitel 47/2 gemakkelijke prooi voor virtuoos v.d. Pol Porthsmouth. in kampioenstijl, weer vaster op de eerste plaats MAANDAG 24 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 In een goed gespeelde wedstrijd heeft Foreholte zich op eigen ter rein laten kloppen door Oranje Groen, waardoor zij met drie punten achterstand op de leiders een lelijke knauw in haar kampioensillusies heeft gekregen. De Leidenaars daar entegen hebben door hun overwin ning de eerste plaats bereikt, die zij \oorlopig delen met Docos. Het heeft Foreholte niet meegeze ten in deze wedstrijd. Met wat meer geluk had de overwinning evengoed aan haar kant kunnen vallen, maar het is nu eenmaal zo, dat de doel punten beslissen. De druk, die op het doel van de Leidenaars werd uitgeoefend komt overigens wel tot uitdrukking in de cornerverhouding, v elke 12:4 was. Geen enkel doel punt konden de Voorhouters hier echter uit produceren. Direct na de aftrap was Foreholte in het offensief, maar door krachtig ingrijpen van de Leidse* verdediging en vooral van de doelman leverde dit geen resultaat op. Aan de andere kant had Oranje Groen ook geen geluk, toen enkele aardige kansen door slecht schieten om zeep werden gebracht. Voor de rust golfden de aanvallen in hoofdzaak op het Leidse doel af, maar geen enkel doelpunt werd ge scoord. Na de rust begon Foreholte weer goed, maar verder dan een serie corners kwam het niet. De verdedi ging van de gasten paste een perfect dekkingssysteem toe, waarin elke aanval werd gesmoord. Bij een on verwachte aanval van de Leidenaars, ongeveer 10 minuten na rust, werd het 01. Foreholte raakte hierdoor de kluts kwijt en kort daarna ging nummer 2 in de touwen. Foreholte DOSRAlph. Boys 22. Een gelukkig verschijnsel in de wedstrijd DOSRAlph. Boys was, dat door de dikke mist het slappe spelletje niet helemaal te volgen was. Vooral bei de voorhoedes toonden weinig strijd lust. Toch mogen de Alph. Boys met de gelijke 22-uitslag tenvolle te vreden zijn. Immers, beide door haar gescoorde doelpunten waren als het ware een kerstgeschenk van DOSR. Het eerste gedeelte gaf een ge heel ander beeld als de rest van de wedstrijd. Beide partijen openden met een vinnige en frisse partij voetbal, waarbij de DOSR-aanvallen iets ge vaarlijker waren. In de 7e minuut had DOSR dan ook uit een keurige combinatie van Waasdorp, Wessel- man en Amsterdam succes, waarbij deze laatste voor een keurige afwer king zorg droeg door keeper Lan ge onhoudbaar te passeren. DOSR bleef de toon aangeven, maar door de buitenspelval en diverse corners ach ter de doellijn te plaatsen, wisten zij zich niet voldoende kansen te schep pen. Alph. Boys deed het niet veel beter, al zij toegegeven, dat deze een hechte verdediging tegenover zich vond. Deze achterhoede liet 2 min. voor rust echter een steek vallen, wat de gelijkmaker voor de Alphenaren opleverde. Na de hervatting kreeg de DOSR-verdediging het niet gemakke lijk, temeer daar aanvoerder G. de koning voor aangeschoten hands een penalty tegen zich kreeg te incasse ren. Bahlman plaatste zich achter de bal en rustig schoot hij langs keeper v d. Tang in het uiterste hoekje (1 2). Dit vermócht echter niet de nodi ge felheid in de DOSR-gelederen te brengen. Totdat na 21 min. spelen, nadat wij DOSR reeds 5 corners ach ter het doel hadden zien plaatsen, er eindelijk een keurig voor doel werd geplaatst, waardoor de toestor mende rechtshalf A. v. d. Tang. van af 20 m. een keiharde schuiver kon scoren. LDWS—Wet. Boys 3—1. Na een zeer matige wedstrijd is LDWS er in geslaagd de hekkensluiters met een nederlaag naar huis te zenden. LDWS begon met enkele goede aanvallen, maar juist toen Wet. Boys wat beter op dreef kwam nam de thuisclub de leiding toen Flippo de verdediging der gasten omspeelde en scoorde. Even later werd het door C. Rijsber- gen met een ferm schot 20. Na de thee zakte het spelpeil zienderogen, en de verdedigingen hadden weinig moeite om zich te handhaven. Pas toen de doelman der gasten een foutje maakte kon Flippo in het ver laten doel sehieten (30). Wet. Boys kwam nog verwoed opzetten, maar verder dan een goed tegenpunt van de voet van W .v d. Bos konden de gasten het niet brengen 31. VNL 1Lisse 3 54. Binnen de minuut had Lisse al de leiding geno men (01). Niet ontmoedigd trok VNL ten aanval, kreeg enige kansen, waarvan één door v. Velzen in een doelpunt werd omgezet (11). VNL bleef sterker en vijf minuten later kreeg v. Leeuwen een kans en bracht de stand op 21. Dat werd Lisse te bar, zij ondernamen enige tegenaan vallen en vijf minuten later was de stand weer gelijk (22). Nu gingen de spelers zich meer aan de omstan digheden, glad veld en mist, aanpas sen en de doelpuntenlawine werd voorlopig gestuit. Beide partijen wa ren beurtelings in de aanval, maar toen na 30 minuten spelen VNL een corner mocht nemen, nam v. Velzen deze zo scherp dat de bal in het doel terecht kwam 32. Na de rust was Lisse direct in de aanval en hun rechtbinnen bracht de stand weer op gelijke voet (33). Even was men bij VNL de kluts kwijt en Lisse wist dat uit te buiten door de leiding te nemen 34. Langzaam aan wist 'NL zich te herstellen, maar door- t Lisse hun verdediging had ver- ^rkt, bleef succes voorlopig uit. ngzaam werd de druk op het sc-doel te groot. 8 minuten voor 1 d wisten hun back de bal niet ver noeg weg te werken en Groenen- 'c wist te scoren. Energiek kwamen VNL-ers nu opzetten en 2 minu- voor het einde bracht Bekkering zijn ploeg in veilige haven 54. was hierdoor eensklaps weer ont- akt. Felle aanvallen volgden, maar doelpunten bleven uit, zodat de Leidenaars de volle en kostbare buit wisten binnen te halen. Leidse BoysAltior 010. De uitslag van deze wedstrijd wijst er op, dat er slechts zelden enige span ning was. Als er is afgetrapt gaat Altior direct ten aanval en het schot waarmede deze aanval besloten wordt, geeft de L. Boys-keepar direct al veel moeite, maar hij heeft de bal en het gevaar is voorbij. Meerdere aan vallen volgen, doch zonder resultaat. Wanneer er 10 minuten gespeeld is, krijgt Altior een corner te nemen. De bal komt mooi voor het L. Boys- doel en de midvoor maakt het eerste doelpunt. Verschillende aanvallen worden ondernomen, maar de afwer king laat te wensen over. Eerst als er een half uur gespeeld is, neemt de linksbinnen de bal mooi mee uit een ingooi en bezorgd dan Altior het tweede doelpunt (0—2. Enkele minu ten later komt de bal weer gevaarlijk voor het Leidse Boys-doel, de kee per is uitgelopen en word gepas seerd en rustig deponeert de Altior- midvoor de bal in het verlaten doel (03). Nog eenmaal doelpunt Altior in deze eerste helft, doch deze goal wordt geannuleerd zodat de rust in gaat met 03. De tweede helft begint sensatio neel. Vanaf de middenstip heeft Al tior de bal meegenomen. De linksbin nen lost een schot, goed gericht, en een der L. Boys-back's trapt de bal verder in eigen doel (04). Als er dan ca. 20 min. gespeeld is, heeft Al tior weer succes als haar midvoor nummer 5 in de touwen jaagt. Even later voegt de linksbuiten er weer een doelpuntje bij (06). De druk op het Leidse Boys-doel houdt aan. Een schot wordt door de keeper ge keerd, maar de midvoor is er als de kippen bij en de stand is 07. Bij een volgende aanval vergeten de Leidse Boys dat zij voetballen en terwijl zij appeleren voor buitenspel plaats de Altior-midvoor de bal in het verla ten doel (08). Tot nu toe heeft de Altior-keeper geen schot op het doel gehad, althans geen gevaarlijk schot, en toch geven de Boys het niet op. Zij gaan meer proberen maar kunnen niet door de Altior-verdediging heen komen. Altior forceert een corner. Van links prachtig voorgezet en even keurig ingekopt door de midvoor (09). Ten slotte wordt door de rechtsbuiten van Altior het tiende doelpunt gescoord (010). BergambachtNieuwkoop 2—4). Het was te verwachten dat Nieuw koop, dat toch al onderaan stond, en bovendien met invallers speelde, geenoverwinnig op Bergambacht, dat nog kampioenskansen heeft, zou behalen. Toch maakte Nieuwkoop geen zwakke indruk en als Bergam bacht het voor de rust niet een beet- meegezeten had, was de uitslag nog niet zo zeker geweest Direct na aftrap beging de linksback van Nieuwkoop een fout, die al dadelijk een 10 voorsprong voor Bergam bacht opleverde. Kort daarna volgde de rechtsbinnen van Bergambacht er een tweede doelpunt aan toe. On danks deze 20 achterstand hield Nieuwkoop tot het einde dapper vol en kunnen we gerust van een gelijk opgaande strijd spreken Eén doel punt had Nieuwkoop zeker nog we] verdiend Nieuwkoop IIVEP III 22. VEP IVNieuwkoop III afgelast. Esto—Stolwijk II 31. Op een nauwelijks bespeelbaar veld, gehin derd dooj een zware mist, heeft Esto haar twaalfde wedstrijd gespeeld en de achtste zege behaald. Hoewel de gasten op één na onder aan de rang lijst bengelen, was het voor de thuis club toch geen walk-over. De eerste minuten waren de Stolwijkers aardig op dreef. Met harde schoten zuiverde de verdediging het terrein, en de wit gele voorhoede kwam niet verder. Maar langzaam aan kwam de betere ploeg naar voren. Bij een aanval wil de de midvoor juist inschieten, toen de rechtsbinnen de bal voor zijn voe ten inkogelde (10). En hoewel Esto tot aan de rust een lichte meerder heid vertoonde, kwam het niet meer tot doelpunten. Na de thee zaten de gastheren er beter op en de Stolwij- gasten er beter op en de Stolwijk- se doelman kreeg werk, wat hem goed afging. Maar uit een corner werd de bal onhoudbaar langs hem ge schoten (20). De gasten wijzigden hun opstelling en werden vinniger. Enige malen moest Baelde handelend optreden. Ook weer uit een hoek schop werd de ba] in het net gedepo- L.V.B .-uitslagen ZONDAGMIDDAG Senioren IA: DOSR 1Alph. B. 1 2—2; Fo reholte 1—Or. Groen 1 0—2: LDWS 1—Weter. B. 1 3—1. IB: LFC 4—DOSR 2 0—2. IC: Lisse 2-WSB 2 2—2. 2A: Leidse B. 1Altior 1 010. 2B: VNL 1—Lisse 3 5—4. 2D: DOSR 3—ASC 5 2—1. 2E: LDWS 3—WSB 4—3. 3A: Lisse 4Roodenburg 6 02 3B: Foreholte 3—DOSR 4 0—2. 3D: UDO 2Rijpweter. 3 43 4A: WSB 4Lisse 5 b2; Altior 4Lugdun. 9 3—1. 4B: Lisse 6—UVS 10 2—2; UDO 3 —DOSR 5 3—4. 4C: VNL 2—KRV 2 3—6. 4D: UVS 11—WSB 5 3—4; Lisse 7Or. Groen 5 23. neerd (21). Stolwijk kreeg hierdoor moed. De laatste 10 minuten deed moeheid zich gelden en de thuisclub belaagde regelmatig de veste der be zoekers. De midvoor passeerde de achterhoede, keeper incluis en 't is (31). Nog enkele doelrijpe kansen werden om zeep gebracht, maar de stand bleef 31. BoskoopBodegraven 11. In een weinig aantrekkelijke wedstrijd werden de punten broederlijk ge deeld, hetgeen de krachtsverhouding vrij goed weergeeft. Voor de rust had Boskoop wel het beste van het spel, doch de voorhoede bracht er voor het doel der gasten weinig van terecht. Boskoop nam de leiding uit een vrije trap, welke door mid- half v. Oijen werd ingeschoten 10. Tot een kwartier na de rust be hield Boskoop haar voorsprong, doch toen wisten de bezoekers bij een niet goed weggewerkte bal de gelijk maker te scoren. Hierbij werd de doelman gewond zodat hij zich moest laten vervangen. Hoewel de thuisclub nog meerdere kansen had, gelukte het haar niet opnieuw de leiding te nemen De bezoekers wis ten evenmin het net te vinden, zo dat het einde kwam met een 11 gelijk spel. GSV 6Boskoop 2 010; Bos koop 4Unio 4 02; MGJ 1Ver heul 2 52. L.V.B. AFD. LEIDEN De enige competitiewedstrijd van de L.V.B. afd. Leiden op Tweede Kerstdag zal zijn L.D.W S.—D.O.S.R. Sport in 't kort Een vechtpartij was het einde van de gisteren te Lochem gespeel de vierde klasse-voetbalwedstrijd tus sen KDC en BWO. De spelers kon den zich niet verenigen met een door de scheidsrechter genomen be slissing. De politie ontruimde het veld. De ijshockey-wedstrijd te Ant werpen tussen BRABO (Antwerpen) en HHYC (Den Haag) werd door de Antwerpenaren gewonnen met 5-3. Duitsland wist tijdens een in terlandwedstrijd te Essen het Luxemburgse elftal met 4—1 te slaan. Aan de tafeltenniswedstrijden, die 10 Jan. a.s. te Hilversum gehou den zullen worden tussen België en Nederland zullen van Belgische zijde deelnemen P. de Kemper, G. Roland en J. Buysens. Als coach voor het Ned. jeugdteam zal optreden de heer L. v .d. Kar. Tijdens een stcdenwedstrijd tussen Zurich, Baze en Milaan wist de bekende Italiaanse hardrijder op de schaats, Enrico Musolino, op de 500 meter de eerste plaats te bezet ten. Hjalmari Andersen, de bekende Noorse schaatsenrijder blijkt reeds in goede vorm te zijn en liet tijdens de nationale wedstrijden te Lilleham- mer op de 5.000 meter 8 min. 22,5 en op de 500 meter 45.1 voor zich no teren. DE Ijsvogels speelden te Bad Nauheim een ijshockey-wedstrijd tegen de club van die naam. De Duitsers wonnen met 53. De tus senstanden luiden: 41. 00, 12. WIELRENNEN SLIJKHUIS OP DE FIETS. Te Wassenaar werd een cyclecross over 30 km. gehouden. A. van der Voort uit 's-Gravenzande werd win naar in 1 uur 26 min., terwijl de wie lerclub „Spartaan" uit den Haag de clubprijs won. Onder de deelnemers bevond zich de athleet Slijkhuis, die ditmaal spi kes voor raceschoentjes had verwis seld. ALLEEN VAN OOSTERHOUT WAS LASTIG jLIET had met veel gescheeld of ditnogal tamme tournooi was toch nog met een knal-effect geëindigd, in de vorm van een nederlaag van grootmeester Van de Pol tegen Benjamin van Oosterhout. Zover is het tenslotte niet gekomen, maar tot stomme verbazing is de lange Rotter dammer door zijn jonge tegenstander, die op de vorige dagen al De Ruyter en Sweering gevloerd had, tot op de uiterste rand van een neder laag gebracht. Slechts 1 carambole scheidde tenslotte van Oosterhout van de remise, waarmee hij qua spel en geestkracht niet te ruim beloond zou zijn geweest. Het tournooi om het hoofdklasse kampioenschap van Nederland 47/2 schenkt in zoverre bevrediging dat de titel in eik geval daar terecht is gekomen waar hij thuis hoort. Dat Piet van de Pol momenteel onze sterkste kaderspeler is heeft hij tot nu toe in elke partij bewezen. En voor wie er misschien nog aan twij felen mooht is het laatste restje van onzekerheid in de nacht van Zater dag op Zondag wel weggenomen. Van de Pol ontmoette Jan Sweering, en toen men ze aan zag treden, dacht men onwillekeurig aan de tientallen verbitterde duels welke deze twee sinds 1945 in tal van nationale en in ternationale kampioenschappen voor verschillende kaders hebben uitge vochten. Thans echter is het klasse- verschil zo groot dat er van strijd geen sprake kon zijn. Er waren slechts twee mogelijkheden welke Van de Pol tot een extra-inspanning konden nopen: verbetering van het Nederlands record voor het hoogste particulier moyenne en van dat voor de hoogste serie. Drie zwakke beur ten in het begin brachten het eerste record buiten zijn bereik. Restte het serierecord waar Van de Pol ten slotte nog ruim 1O0 punten onder zou blijven. Drie spelers degraderen: De Leeuw, Eiohelsheim en Kruythof. Het zijn alle drie all-round biljarters, die men ongaarne ziet gaan. De Leeuw is een leven, een geweldenaar die zich met de stehksten kon meten, in onver schillig welke spcelsoort. Eiohelsheim en Kruythof hebben zich altijd als correcte en sportieve sportmensen gedragen, en zijn vaak met succes in allerlei kampioenschappen uitgeko men. Maar zoals zij, en ook helaas De Leeuw, thans speelden zijn zij toch in de hoofdklasse niet meer op hun plaats. Tegenover hun heengaan staat de opkomst van Van Oosterhout, in wien men wellicht de opvolger van De Leeuw en Van de Pol zien mag, als hij gelegenheid krijgt tot voldoende training. Hij heeft over het algemeen nogal fortuinlijk gespeeld, maar over winningen op Sweering en De Ruy ter, en een groot moreel succes tegen een man als Van de Pol, kunnen toch niet alleen aan geluk worden toegeschreven. Een groot speler in de dop. De eindstand luridt: pnt. h.s. alg.g. p. v. d. Pol 14 233 32.18 L. Teegelaar 8 157 19.90 C. v. Oosterhout 8 96 17.20 J. Sweering 8 114 16.74 c. de Ruyter 7 212 20.50 p. de Leeuiw 5 137 12.89 J. Eichelsheim 4 95 12.87 p. Kruythof 2 134 13.91 groot man geweest in ons biljart- hof degraderen. Tournooi-gemididelde: 17.35. De Leeuw, Eiohelsheim en Kruyt- Van de Engelse veldeo Aan de kop van de eerste divisie heeft Portsmouth zijn positie ver stevigd door een goede overwinning op Charlton, dat in eigen huis met 20 werd geslagen. Met 31 punten uil 22 wedstrijden heeft Portsmouth thans 2 punten voorsprong op zijn naaste concurrenten Manchester Uni ted en Arsenal, die hel beide niet verder brachten dan een gelijk spel. De zuidkustbewoners speelden te Londen een wedstrijd, welke deed denken aan het spel. waarmee ver leden jaar het kampioenschap werd tehaald. Doelpunten van Hender son en de altijd gevaarlijke Reid brachten Portsmouth de 14e over winning van dit seizoen Tijdens de wedstrijd Arsenal Wolverhampton zag het er geruime tijd naar uit, dat de „gunhers" hun tweede thuis-nederlaag in successie te slikken zouden krijger. Toen de rust inging had het geheel gewij zigde team der Wolves een 20 voorsprong. Toen veranderde Arse nal de formatie van de aanval. Reg Lewis verwisselde zijn linksbinnen plaats voor die van midvoor en met twee doelpunten maakte hij deze strategische omzet tot een succes. Te New Castle speelde Manches ter United een uitstekende wed- sirijd en het gelijke spel was dan ook zeker verdiend. In de overwinnig van Preston op Middlesbrough had Tom Finney een groot aandeel, terwijl Stanley Mor- tensen, de wedstrijd voor Blackpool tegen Huddersfield won. In dc tweede divisie zette Shef field Wednesday de reeks successen voort, thans met een 40 overwin ning op Everton. Sheffield, dat de leiding heeft in de tweede afdeling, heeft in de laatste 12 wedstrijden 20 punten vergaard. Van de 31 doel punten, welke door Wednesday in of ze reeks werden gescoord, kwa men er maar liefst 24 van de voeten eu het hoofd van de midvoor, Derek Dooley, die op 6 October zijn intrede in het team deed Zaterdag had hij al een heel goe de dag, want hij scoorde alle vier de doelpunten in de tweede helft. De buurman van Wednesday, Sheffield United, tevens de grote rivaal voor promotie naar dc eerste divisie, zak te op de ranglijst door een neder laag tegen Huil City. De uitslagen luiden: Eerste divisie; ArsenalWolver hampton Wanderers 22; Black poolHuddersfield Town 31; Bol ton WanderersStoke City 11; Charlton Athletic—Portsmouth 0—2; Derby CountyAston Villa 11; FulhamBurnley 12; Liverpool Chelsea 11; Manchester City Sunderland 31; Middlesbrough— Preston North End 25; Newcastle UnitedManchester United 22 West Bromwich Albion—Tottenham Hotspur 31. Tweede divisie: Birmingham City- Leicester City 20; Blackburn Ro versWest Ham United 31; Car- cliff City—Nottingham Forest 41 Full City—Sheffield United 2—1; Leeds UnitedDoncaster Rovers 00; Luton TownBury 21: Notts County—Swansea Town 20; Queens Park RangersCoventry City 14 Pctherham UnitedBrentford 11 Sheffield WednesdayEverton 40 SouthamptonBarnsley 11, De trainingsploeg van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond is het af gelopen weekend voor het laatst sa men geweest op het trainingscen trum voor sportleiders, gelegen in de duinen bij Overveen. Zaterdag middag arriveerde daar de kleerma ker met de olympische jekkers plus capuchon, die door de Nederlandse rijders tydens de Olympische Spe len het volgend jaar gedragen zullen worden. Iedereen was enthousiast over de fris blauwe jekkers met het KNSB embleem en enige fotografen maakten van de gelegenheid gebruik, om enige schaatsenrijders vast in de jekkers op de gevoelige plaats vast te leggen. Dit is echter eer klein beetje voorbarig, want de jekkers zullen nog verdiend moeten worden tijdens de ijs.raining te Hamar, die binnenkort zal beginnen. Op de 8 rij ders, die 28 December a.s. naar Noorwegen zullen vertrekken, zal selectie toegepast worden, die zal geschieden aan de hand van ge maakte tijden. De rijders komen 31 December, vergezeld van Klaas Schenk, te Ha mar aan. Op diezelfde dag arriveren Wim van der Voort en Anton Huis- kes uit Valadalen. Eind Januari gaan enkele rijders onder leiding van Schenk naar Oestersund. waar zij zullen deelnemen aan de Europese kampioenschappen. Daarna keren dc rijders weer naar Hamar terug. On- Dit zijn, van links naar rechts, Klaas Schere, leider van de Nederlandse ploeg naar de Olympische Winter spelen in Oslo, Gerard Maarsen, Kees Broekman en Jan Charisius, gekleed in het officiële Olympische pak voor dc Winterspelen te Oslo. geveer 11 Januari komen de rijders, die inmiddels zullen zijn eangewe- zen om aan de Olympische Spelen deel te nemen, naar Oslo, waar de Chef d'Equipe de heer H. Wesseloo zich by her zal voegen, evenals dr. Carlier. die zovele maanden op C.I. O.S. de centrale leiding heeft geleid. Tenslotte zullen enkele rijders uit komen op de wereldkampioenschap pen, welke 1 en 2 Maart te Dront- heim plaats vinden. Wim van der Voort en Anton Huiskes hebben in de afgelopen week te Valadalen enkele malen op de schaatsen gestaan. Dc temepratuur was sterk gedaald; het vroor de laatste dagen 2 tot 10 graden, een belangrijk verschil met dc vooraf gaande week, toen het kwik vele gra den boven het vriespunt had gestaan. Vaoï de TAFELTENNIS De belangrijke wedstrijd Steeds Vooruit IBAT I (dames), met als inzet de voorlopige bezetting van de eerste plaats, beide teams hadden 14 punten uit 7 wedstrijden, is in een fraaie 73 overwinning voor BAT geëindigd. De eerste helft van de competitie werd dus zonder punten verlies afgewerkt. Mej. T. v. Haaste ren wist. zoals tot nu toe in elke wed strijd, alle drie de setts te winnen. Mej. B. v. Haasteren en mej. T. Jo- semans wonnen 2 resp. 1 setts; ook het dubbel werd een Leidse zege. BAT 1 (heren) vepletterdc de hek kensluiter TOV 4 uit Noordwijk met 10—0. BAT 3 kwam in de wedstrijd te gen de kampioensschap-candidaten Wilskracht 3 zelfs met 20 voor te staan. De eindstand was echter 73 voor Wilskracht. Voor de Kerstweek een klein pro gramma n.l.: dames Treffers 4BAT 2; heren BAT 3Trefkracht 1. Zater dag 29 December worden in de zaal van het R.K. Lyceum de BAT-Ju niorenkampioenschappen verspeeld. Aanvang 2 uur. eindstrijden ongeveer 4.30 uur. Belangstellenden hartelijk welkom! LEIDSE TAFELTENNIS-VEREN. Het le damesteam moest een 64 nederlaag incasseren tegen DHC I uit Delft. Mej. Lau was in zeer goede vorm en scoorde 3 punten voor Scylla. Verdere competitie-uitslagen: Heren le kl. Scylla 1DOS 4 Heren 3e kl. Scylla 3Treffers 3 8—2. Een 64 overwinning behaalde- Treffers 2 op HBS 1 Zaterdagavond jl. Het talrijke publiek heeft genoten van een zeer interessante cn span nende wedstrijd, die Treffers na een 43 achterstand in een 64 over winning omzette. Jos v. d. Meer, die zeer goed op dreef was, begon de wedstrijd en versloeg v. d. Putten, waarna J. v. d. Zwct overtuigend won van Borsboom. Jac. Heemskerk ging in 2 games tegen Poortier ten onder en J. v. d. Zwet kreeg een nederlaag te slikken tegen v. d. Putten waarna de stand weer gelijk was. Jos v. d. Meer zorgde tegen Poortier voor een 32 voorsprong en bedwong hiermee tevens de sterkste speler van HBS. In een ma tige partij verloor Jac. Heemskerk van Borsboom cn de vlot spelende Poortier wist door v ,d. Zwet z'n sterke verdediging heen te breken waarna HBS een onverwachte 43 voorsprong verkreeg. Heemskerk zorgde echter voor een prettige ver rassing door v. d. Putten te slaan en de stand weer gelijk 44 te brengen, zodat Jos. v. d. Meer op Borsboom een 54 voorsprong ver kreeg. waarna het dubbel werd gewonnen door Jos v. d. Meer en J. v d. Zwet op het HBS dubbel Poor tier en v. d. Putten. Treffers behaal de zodoende een kleine, maar ver diende overwinning cn heeft thans de bovenste plaats bezet. Dames: Ogstgeest 1Treffers 4 64. Heren Allcmansgecst 1Tref fers 4 4—6; Scylla 3—Treffers 3 8—2. Junioren: BAT aTreffers a 19; Treffers B—Sleutels B 10—0. Maandag en Zaterdag deze week trainen. i HOUDER VAN KISTKALVEREN VEROORDEELD. De veertigjarige schillenboer C. J. W. uit Duivendrecht is Woensdag door de Amsterdamse politierech ter veroordeeld tot 25 boete, sub- sidiar vijf dagen hechtenis, omdat hij zgn. kistkalveren had gehouden. Verdachte had in September vier stierkalveren, variërende van twee tot zes weken oud, in afzonderlijke houten boxen van 1.19 m. lang en 70 cm. breed, in een donkere slecht-gc- ventileerde schuur ondergebracht. Deze kistkalveren, die op houten vlonders stonden met bijna geen stro er op, had hij met korte kettingen vastgebonden, zodat zij zich nage noeg niet konden bewegen. De verdachte had geen stro neer gelegd, omdat als de kalveren dit zouden eten het vlees niet meer zo blank zou zijn. Via een anonieme klacht was de rijkspolitie van de praktijken van dc schillenboer (toen nog veehouder) op de hoogte gebracht, waarna een on derzoek door politie en een veearts volgde HAAGS GERECHTSHOF. Waarom hoger beroep? Een Mulo-leerling uit Langeraar had op 15 April j.l. op de hoek van dc Kruis weg—Herenweg bij Woubrugge een aanrijding veroorzaakt, waarbij een dode en een gewonde te betreuren waren. Ter zitting van het Haagse Gerechtshof, waar hij in hoger beroep terecht stond, bekende hij ter plaatse goed bekend te zijn. De auto had hij pas op het laatste moment zien nade ren. Hij zelf reed in de auto van zijn vader en was al een jaar in het be zit van zijn rijbewijs. In eerste instantie was verd. ver oordeeld tot een maand hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. De procureur-generaal eiste bevestiging en vond het horen van getuigen alleen maar nuttig om een eenvoudige zaak moeilijk te ma ken. Het verwonderde hem dat de jongen bij een zo duidelijk geval in beroep was gegaan. Het Haagse Gerechtshof bleek het in dezen met de proc.-generaal eens te zijn en bevestigde het vonnis. Dood door schuld. Een monteur uit Lisse, die zo ongelukkig met een kraanwagen had gemanoeuvreerd, dat een man werd doodgedurkt tus sen een muur en de auto, werd in hoger beroep door het Haagse Ge rechtshof veroordeeld tot een jaar en vijf maar.den gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere strafge vangenis. De jongeman had boven dien nog een looddiefstal op zijn ge weten. VKRBOND VOOR VEILIG VERKEER Nadering scnooi. speelterrein of andere plaats waar kinderen plegen over

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7