Diamanten kerkzanger ontvangt gouden Kruis HUISMEESTER MAANDAG 24 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT t-EKSTE BLAD PAGINA 3 NOORD WIJK Het was gisteren een hoogtijdag voor het kerkkoor van „St. Jeroen", maar wel in het bijzonder voor de heer G. Hiep, die bij zijn 60-jarig ju bileum de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia" ontving, als belo ning voor de vele en grote verdien sten, welke hij als zanger heeft ver worven. Zestig jaar heeft deze een voudige, doch begaafde zanger, ten koste van vele offers, in de kerk ge zongen. op een wijze, welke boven alle lof is, zonder zich hierbij ooit op de voorgrond te hebben gesteld. De heer Hiep heeft deze pauselijke on derscheiding ten volle verdiend. Op uitnodiging van de deken kwamen gisteren de zangers na de Hoogmis in het Juvenaat bijeen, bij welk ge zelschap tot aller verrassing zich ook de familie van de heer Hiep voeg de. De deken wees in de aanvang van zijn toespraak op het feit, dat er in het parochiale leven geen enkel college bestaat, dat zo dikwijls bij elkander komt als het zangkoor van „St. Jeroen" voor de heilige dien sten in de kerk en voor de wekelijk se repetities, maar dat deze bijeen komst wel van bijzondere betekenis was, vooral als men de wetenschap bezat, dat het om één man ging en wel over onze vriend G. Hiep, die 60 jaar aan het parochiaal zang koor was verbonden, eens flink in het zonnetje te zetten. Zestig jaair, zo zeide spr., heeft de jubilaris het hoogste lied gezongen ter ere Gods, een zeer zeldzaam feit, dat spr. gaar ne aangreep om hem hulde en dank te brengen voor de voorbeeldige wij ze, waarop nij de op zich genomen plicht heeft vervuld. Als pastoor was het hem een vreugde te kunnen mededelen, dat een wens uit het diepst van zijn hart deze dag werd bewaarheid, doordat het Z.H. de Paus Pius XII heeft behaagd de heer Hiep het gouden kruis „Pro Frfcclesia et Pontifice" toe te kennen Na voorlezing en overhandiging van de bul, speldde deken Brinkman het ere-teken op, met de wens, dat de heer Hiep niet alleen vele jaren deze onderscheiding mag dragen, doch dat hij hierbij ook het lichtend voor beeld van het zangkoor zal blijven. De directeur van het zangkoor, de heer A. Witteman, feliciteerde na mens de zangers de jubilaris met zijn hoge onderscheiding en stelde gaarne de grote plichtsbetrachting van de gedecoreerde ten voorbeeld. De heer H. J. v. d. Werf voegde hier aan nog een kernachtige speech toe, waarna de heer A. C. Caspers, als HILLEGOM Jubileum-tentoonstelling. Ter gelegenheid van haar 25 jarig be staan hield „Streven tot Verbetering" in het Bloembollenhuis van de N.V. Eijnveld aan de Weeresteinstraat Za terdag en Zondag een tentoonstelling van Pluimvee en van Konijnen. We gens pseudo-vogelpest waren geen hoenders aanwezig. Toch waren nog rond 600 dieren te bewonderen. We gens verhindering van de burge meester geschiedde de opening door de heer C. J. van Til (N.V. Van Til- Hartman). Een groot ei. Een kip van de heer C. Spierings alhier heeft 'n ei gelegd van 105 gram. NOORD WIJKERHOUT Bridgeclub „Het Juiste Bod". De laatste wedstrijd van de eerste ronde van de competitie van groep A is achter de rug. Resultaat: 1. W. v. d. DetelaarP. Kaptein met 57,1, bijna voor de overigen niet meer te bereiken in de ronde. 2. C. de Win terTh. de Lincel 5"2.4; 3. J. v. d. OetelaarP. Brama 51.5; 4. C. en J van Noort 50.3; 5. echtpaar Zoe tendaal 50; 6. F. Schreurs—Jac. van Wieringen 49.9; 7. Th. van AkenW. Schelvis 49.7; 8. mej. C. KosterNic. de Winter 49.6; 9. A. de Groot-E. Duivenvoorden 49; 10. J. v. d. Burg J. Koelewijn 49; 11. M. v. d. Oete laarJac. van Kampen 47.8; 12. P. de HaasC. Koster 47,7; 13. J. Seijse- nerM. Heemskerk 45.4. DE ZILK Moeder en kind. Toen mevr M. uit Hillegom bij een familie alhier op bezoek was met haar dochtertje van anderhalf jaar viel het kind in een1 onbewaakt ogenblik in een 2 me ter diepe kelder in een huis aan de Zilkerduinweg. Toen de moeder haar kind wilde redden, viel ook zij in de kelder. De kieine bleek ongedeerd; moeder liep verwondingen op. VIJK AAN DEN RIJN Dammen. Het 1ste tiental van K.D.C. speelde voor de competitie tegen L.D.C. 2 en won deze wed strijd met 182. Uitslagen bordenwedstrijd KDC 2: C. de RuyterH. Voorzaat 02; C. van KlaverenAm. van Beelen 2-0; H. VoorzaatH. Durieux 20 FrekeAm. van Beelen 20; H. SpierenburgG. Varkevisser 02 Uitgestelde partijen: G. FrekeG. Varkevisser; H. VoorzaatC. v. Kla veren 20. LEIDSCHENDAM De schoolartsendienst. Reeds enige malen heeft de gemeenteraad het voorstel tot hernieuwde vaststel ling van de regeling voor de school artsendienst aangehouden omdat de fractie van de KVP niet aocoord ging met de bepaling, dat de over eenkomst voor onbepaalde tijd zou gelden. Thans heeft de KVP aan B. en W. bericht gezonden dat zij tegen de ge meenschappelijke regeling geen be zwaar heeft, mits het concept zoda nig wordt gewijzigd dat opzegging van de overeenkomst van jaar tot jaar kan geschieden. een der oudste leden en als vriend, zijn oprechte felicitaties aan de ju bilaris bracht. De heer F. de Lincel, schoonzoon van de jubilaris, wees in zijn dank woord er op, dat de jubilaris als va der van een groot gezin vele zorgen heeft gekend, als een eenvoudig en diep godsdienstig mens door de we reld is gegan, waarbij hij zijn prach tige stem gebruikt heeft tot verheer lijking van God en om Hem dank te brengen voor de zegeningen, wel ke hij in zijn gezin heeft ontvangen Bij hem heeft nooit voorgezeten hier voor enige wereldse beloning te zullen ontvangen. Spr. was er van overtuigd, dat de jubilaris dank baar was gestemd voor de hige on derscheiding en namens hem bracht hij dank aan allen, die hieraan heb ben medegewerkt. Na het zingen van een krachtig „Domine salvam fac" en een per soonlijke felicitatie, werd deze plech tige bijeenkomsts besloten. LISSE Gemeenteraad. De raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen op Vrijdag 28 Decem ber, des avonds om 7.30 uur. Agenda o.a.: aankoop van een perceel grond aan de Stationsweg; ruiling van een perceeltje grond aan de Gladiolen- straat; het verlenen van een (defini tieve) vacantie-toeslag over 1951; verbetering van de bocht in de Von Bönninghausenlaan en ruiling van grond; verpachting van een bollen schuur. Onbewoonbaarverklaring. Na in gewonnen adviezen en uit uitge brachte rapporten is gebleken, dat de woningen Staionsweg nos. 22 en 24 ei) de woningen Grachtweg nos. 4, 6, 8.' 10 en 12 in ernstige mate bouw vallig zijn en het technisch en eco nomisch niet verantwoord is om deze woningen te verbeteren. Geadviseerd wordt dan ook deze woningen onbe woonbaar te verklaren. De commis sie van openbare werken, die hier over eveneens haar oordeel heeft ge geven, is evenwel de mening toege daan, dat deze maatregel niet moest worden getroffen. Na verschillende overwegingen komen B. en W. even wel tot de eindconclusie dat de on bewoonbaarheid behoort te worden uitgesproken, hetgeen zij dan ook aan de raad voorstellen. Legesverordening. De legesver- ördening dateert van het jaar 1934 en in verband hiermede stellen B. en W. de raad voor te besluiten tot het vaststellen van een geheel nieuwe legesverordening. De voornaamste wijzigingen, welke zijn aangebracht, bestaan uit: a. de verandering van de rechten voor het voltrekken van huwelijken en. het scheppen van de mogelijk heid om bij de huwelijksvoltrekking gebruik te maken van een loper en/ of het aanbrengen van versieringen; b. verhoging van de kosten voor het aanvragen en verlengen van paspoor ten; c. verhoging van de kosten van af gifte van bewijzen van Nederlander schap als reispapier te bezigen; d. de kosten voor het nazien van het kadaster; e. de leges op de hinderwets- en veiligheidswetsvergunningen f. het heffen van leges op het ver krijgbaarstellen van een formulier voor het aanvragen of verlengen van een rijbewijs; LISSE (de Engel) „De kerstnacht van de bandiet" Zondag speelde de gemengde toneel vereniging „St Genesius", voor een volle zaal, bovengenoemd spel in 3 bedrijven, in het Verenigingsgebouw aan de Beekbrug. Dit ontroerende mooie stuk geeft een geschiedenis weer uit de hedendaagse kerkvervol ging in Hongarije, waar door de ro de storm een zegenende priester even misdadig wordt beschouwd als een moordende bandiet. St Genesius had dit effectvolle stuk in handen gelegd van bijna uit sluitend doorgewinterde spelers, zo dat het succes reeds tevoren verze kerd was. De heren Th. Kortekaas als boer, H. Elfcring als priester en J. Korte kaas als bandiet gaven hun rollen weer zoals men het alleen maar ziet bij zeer hoogstaand amateurtoneel. Ook de heren J. Floor, J. Waasdorp en J. Bakker toonden hun plaats ten volle waard te zijn. Zeldzaam m'ooi vertolkten de dames I. en C. van de Vlugt en M. v. Dijk hun rol len. Een bijzonder woord van lof voor de tot in de puntjes verzorgde grime, costumering en aankleding, die noodzakelijk zijn voor een aan trekkelijk geheel. Geen wonder dan ook dat de pastoor het gezelschap dank bracht voor het schone, dat het te zien gegeven had. Ongetwijfeld zullen de opgetogen bezoekers over tuigde propagandisten zijn voor de 2de uitvoering op de 2e Kerstdag die wederom ten bate van het gebouw gehouden zal worden. SASSENHEIM Bekroond. Op de jubileumten toonstelling te Hillegom behaalde de heer Th. W. Witteman met zijn 8 Lotharingers een mooi succes. Vier eerste prijzen en zes ere-prijzen w.o. voor de fraaiste ram, grote ras sen en voor de mooiste Lotharin- ger kwamen in zijn bezit. VOORHOUT Mej. Antonia M. J. Jirka heeft het diploma gehaald als typiste voor de Ned. R.K. Bond van „Grote schrijvers" „St. Genesius" VOORSCHOTEN Brandalarminstallatie. Het hui dige alarmeringssysteem van de brandweer, hetwelk steeds tot volle tevredenheid werkt, en dateert vanaf 1939 moet thans in verband met de uitbreiding van het brandweercorps van nog enkele relais met de daarbij behorende bellen worden voorzien. Verder is hei noodzakelijk de be staande installatie aan een grondige revisie te onderwerpen. Voor uitbrei ding en revisie stellen B. en W de raad voor een crediet van 860.— be schikbaar te stellen. Aanrijding. Nabij de tramhalte heeft omstreeks half één een aanrijding plaats gehad De motorrijder M B. uit 's-Gravenhage kwam uit de rich ting Leiden rijden, terwijl mevroUw S.v. G. na het verlaten van de tram de rijweg overstak. De motorrijder kon een aanrijding niet meer voorko men en kwam daardoor te vallen. Hij kreeg verschillende verwondingen in het gelaat en is in de verbandplaats van de Zilverfabriek geholpen. Het motorrijwiel was onbruikbaar, zodat hij zijn reis per tram moest vervol gen. Mevrouw S.-v. G werd even eens tegen de grond geworpen en bekwam een hoofdwonde en waar schijnlijk een lichte hersenschudding. Een juist passerende automobilist heeft haar naar haar woning ver voerd, alwaar haar door een dokter van het M. O. C. hulp werd verleend. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Gemeenteraad van Zoetermeer De ingetrokken huurverhoging voor gemeente-woningen Vrijdagmiddag om half drie kwamis toch al zo ontzettend moeilijk de de raad van Zoetermeer bijeen. Deze vergadering mocht zich in een bij zondere publieke belangstelling ver heugen. Op verzoek van de plaatse lijke vereniging voor Veilig Verkeer werd een subsidie voor 1952 beschik baar gesteld van f 150.voor het or ganiseren van de schoolexamens en de Veilig Verkeersweek in Juni 1952. De Broekweg. Aan de behandeling van het ver zoek van een aantal bewoners van de Broekweg tot verbetering van deze weg werden heel wat woorden besteed. De heer Verbeek was van mening, dat het onderhoud van deze weg veel te wensen overlaat en bepleitte het aanleggen van een z.g. proefstuk. Dit proefstuk zou naar zijn mening aan tonen, dat hierdoor het onderhoud minder zou kosten dan nu het geval is. De heren Noordanus en Scheer sloten zich hierbij aan. De voorz. betoogde, dat het onder houd van de Broekweg indertijd van de polder is overgenomen. De polder zou jaarlijks ƒ250.in het onder houd bijdragen. Na de overname is weg steeds op dezelfde wijze on derhouden als door de polder werd gedaan. De kosten van onderhoud zijn inmiddels belangrijk gestegen, doch de polder is nooit bereid ge weest de onderhoudsbijdrage te ver hogen. Op voorstel van de voorz. werd be sloten dit punt in een volgende ver gadering verder te behandelen, opdat hij zich vooraf nog kon laten voor lichten door het hoofd van gemeen tewerken. De Slootweg. Evenzo ging het met het verzoek van het bestuur van de Palesteinse Polder om overname door de ge meente van het onderhoud van de Slootweg. De heer van 't Hoff zou gaarne zien, dat tussen de gemeentewonin gen in het uitbreidingsplan van ge meentewege schuttingen werden ge plaatst. Volgens de voorz. zou het plaatsen van schuttingen ca. 8500 moeten kosten, hetgeen weer huur verhoging ten gevolge zou hebben. Er is wel toestemming verleend aan een aantal bewoners om op eigen kosten een afrastering te maken. Van gemeentewege wordt er echter op toegezien, dat bij het aanbrengen van de afrasteringen het aanzien van de gemeente niet wordt geschaad. De wens van de heer van 't Hoff achtte spr. niet te verwezenlijken. De heer van 't Hoff was integen deel van mening, dat het maken van de schuttingen niet zoveel behoefte kosten. De voorz. handhaafde even wel zijn mening en nodigde uit voor zichtig te zijn en dergelijke uitgaven voor deze woningen niet te doen. Het Schaakcompetitic De Schaak vereniging „Voorschoten" speelde in x haar clublokaal een wedstrijd tegen g. voor het heffen van leges op jjazerswoude. De uitslag luidde: muziekvergunningen op de openbare G p s]uiter (Voorschotent-J. Har wegen alsmede voor het venten en standplaats innemen. Verwacht wordt een meerdere op brengst per jaar van rond 1000. Besmettelijke ziektengelden. In verband met de toename van de kos- van verpleging, onderzoek en vervoer van patiënten stellen B. en W. voor om de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengel den in de gemeente Lisse te wijzi gen en de daarin genoemde tarieven aan te passen aan de werkelijke kos ten. Voorgesteld wordt: a. voor vervoer 4.80 vermeerderd met /0.50 per gereden K.M.; b. onderzoek ƒ5.— per keer: c. afzondering of verpleging of verpleging en afzondering tegelijker tijd 9.29 per persoon en per dag. De verordening blijft voorts geheel ongewijzigd. R.I.V.I.B. De reizigers- en in kopersvereniging in het bloembol- lenbedrijf hield haar jaarvergadering in de Hobaho. De voorz, de heer H. G. Hoogervorst, werd als zodanig herkozen. De heren H. de Groot en L. Oudshoorn waren niet herkies baar, omdat zij zelfstandige onder nemers zijn geworden. In deze vaca tures werden gekozen de heren A. L Dekker en A de Groot. In een gedicht gaf de heer L. Oudshoorn de geschiedenis weer van de R.I.V I.B. in de afgelopen 15 jaren, waar- ,n enkele interessante momenten on uitmuntende wijze werden weer gegeven, De heer A. L. Dekker leid de hierna het onderwerp: de Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie ir, waarop aen aangename en leer zame gedachtenwisseling volgde. Postduivententoonstelling. De postduivenvereniging „de Luchtklie- vers" alhier heeft het aangedurfd cm voor de eerste maal een nationale en rayontentoonstelling te organise ren en wel in het gebouw van „de Vereniging". De heer G C. Degger sprak het openingswoord en bracht dank voor het harde werken om al les op tijd gereed te hebben. Het aantal ingezonden dieren bedroeg 550, waaronder zeer mooie exempla ren. De jury stelde de prijswinnaars vast en deze zyn: Wisselbeker, hoogst aantal punten, B. C. Rijgersberg, Lisse; wisselbeker, beste oude vo gel, B Roodenburg, Lisse, wisselbe ker, beste jonge vogel, B. C. Rijgers berg, Lisse en een geldprijs voor de beste jonge vogel gebr. PassChier, Noordwijk. kes (H'woude) 01; Dr. P Vermet M. J. Ravensbergen 'AY~J. van OsA. Ravensbergen (res.) 10; J. J. BraggaarA. Peters 01; J. Ver- rips—G. Ruis y.N. Maarsen P. van Veen 1414', C. M. van Rens- wouW. van Oswegcn 01; A. Oudshoorn—P. de Hertog 1—0; A N. Kool (res.)—J. P. Cok 0—1: R. G. C. OldemanJ. van Dorp 01 Totaal 314—6 «4! WASSENAAR R.K. Ouden van dagen vierden Kerstfeest. In het kader van de maandelijkse samenkomsten van de R.K. Ouden van Dagen, welke sa menkomsten worden geleid door da mes van de Vrouwenbeweging, werd voor de R.K. ouden van dagen gis termiddag in de foyer van het Ver enigingsgebouw een Kerstfeestvie- ring gehouden, die door zeer vele bejaarden werd bezocht. Met wat groen en met een Kerststal en een kerstboom had men de zaal in de juiste sfeer gebracht. De presidente van de Vrouwenbeweging, mevr. Engles, sprak een welkomstwoord, nadat een koort van Uloleerlingen c-l.v. de heer Q. H. J. Calis enkele Franse en Nederlandse Kerstliederen ten gehore had gebracht. De middag werd op stijlvolle wijze gevuld met koor- en samenzang, waarbij de heer Calis aan de piano begeleidde, met declamaties door Jan v. d. Kooy en met een tweetal Kerstvertellingen voorgelezen door resp. kapelaan J. Sanders en kapelaan C Hagcman. In de pauze werd een kopje thee geschonken, met gebak, en de da mes werden getracteerd op een snoepje en de heren op een sigaar. Aan het slot van de zitting dankte mevr. Engles de uitvoerenden mens alle ouden van dagen, die van de zang en voordracht hadden neten. Politie hield schietwedstrijden. Zaterdagavond had de prijsuitrei king plaats van de onderlinge schiet wedstrijden op Buks en KSO-ge- weer, die voor de leden van de Was senaarse Politie Schiet- en Sport vereniging in de schietloods aan de Johan de Wittstraat werden gehou den. De prijsuitreiking geschiedde door de Commissaris, de heer J. Maandag, die erevoorzitter is van de VPSS. De Ruysbeker, voor de beste prestaties op beide wapens, werd weer gewonnen door de heer P. J. d. Krogt ;ing van repectievelyk 3.50 en 50. exploitatie sluitend te houden. Op vragen van de heer van 't Hoff over het doden van loslopende hon den, hetgeen dierenmishandeling zou zijn, zeide de voorz., dat hij er niet voor gevoelde de bestaande verorde ning zodanig te wijzigen, dat de hon den eerst zouden moeten worden op- gehokt. doch zegde toe overleg met de politie te zullen plegen. Op een vraag van de heer Verbeek, of de huurverhoging voor de gemeen tewoningen op last van de Minister was ingetrokken, antwoordde de voorzitter, dat van een definitieve huurverhoging nooit sprake is ge weest. Het verhoogde huurbedrag was vastgesteld in overleg met liet Ministerie. Later bleek, dat het rijk het onrendabele gedeelte, ontstaan door renteverhoging van 3\4 op 4 pet., zou dragen, zodat de verhoging niet nodig bleek te zijn. Eventueel teveel betaalde huur zal worden te- rubetaald. De door de bewoners op touw gezette actie heeft geen enkel gewicht in dc schaal gelegd. De heer Klootwijk was daarente gen van mening, dat de actie wel de gelijk van invloed is geweest. B. en W. zouden op de beslissing van de Minister vooruit zijn gelopen. Naar aanleiding van een (uiteraard zeer verwrongen) courantenbericht over de cijfers van de gemeentereke ning over het dienstjaar 1950 stelden de heren Noordanus, Verbeek en de Groot de vraag door wie deze cijfers aan de pers zijn verstrekt vóórdat de raadsleden zelve daarvan hadden kunnen kennis nemen. De voorzitter betoogde, dat de rekening reeds se dert 11 December j.I. ter inzage ligt, zodat de pers vrij is de cijfers daaruit over te nemen. Het artikel van dc Politieverordening, betreffende het houden van bijen werd nogmaals ge wijzigd. In feite is aan het verbod tot het houden van bijen gedurende een bepaalde periode in het jaar niets veranderd, alleen is de datum van het begin van elk jaarlijks tijdvak niet meer in de A.P.V. vastgelegd. Deze datum zal door B. en W. jaar lijks worden vastgesteld en ten min ste tien dagen vóór de aanvang van het tijdvak ter openbare kennis wor den gebracht. De begindatum van het verboden tijdvak zal moeten vallen tussen 1 Mei en 1 Juni. Het per leerling voor het bijzonder g.l.o. beschikbaar te stellen bedrag werd voor 1952 bepaald op 30.20. Het be drag per leerling voor u.l.o. werd be paald op ƒ43.30. De heer van 't Hoff vroeg in verband hiermede of een bedrag was afgetrokken voor verlich ting en verwarming van dc school lokalen, die niet voor onderwijsdoel einden werden gebruikt. Dc voorz. zeide, dat dit zo nodig aan het einde van het jaar zal geschieden. van 151 punten. De verdere uitsla gen in deze klasse (A) waren: 2. W Smceman (149 pnt.), 3. J. IJzerman (149 pnt), 4. J. van Haastrecht (148 pnt), 5. J. J. F. Salvcrda (147 pnt), c. W. M. de Korte (147 pnt), 7. E. Sluivcnwold (147 pnt). In klasse B waren de uitslagen: 1 H. Haverkottc (138 pnt), 2. W. van Laar (137 pnt.). 3. C. Couzijn (135 pnt), 4. J. Mallé (135 pnt), 5. J. Looystein (134 pnt) etc. Voor de leden, voor hun dames en voor de genodigden werden voorts wedstrijden op KSO-geweer gehou den op de z.g. geluksbaan. Bij de genodigden behaalde Mevr. Zonne- De raad besloot op verzoek van het bestuur van de christelijke kleuter school voor 1952 ontheffing te verle nen van de eis tot 't in dienst hebben van onderwijzeressen, die in het be zit zijn van de noodzakelijke akten. Mej Hilvers kreeg op haar verzoek eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school. Zij zal na een werkzaamheid van ruim 30 jaar aan de Zoetermeerse o.l. school hét onderwijs verlaten en zich elders vestigen. Aan de heer J. Dekker werd eer vol ontslag verleend als deskundig adviseur der gemeente, zulks met in gang van 1 Januari a.s. wegens op heffing van zijn betrekking. Na een korte discusie werd de heer A. v. d. Smit benoemd tot chauffeur-monteur bij gemecii>?rverken. Hij zal o.a. wor den belast met het rijden der auto's en het onderhouden der straatverlich ting alsmede met het machanisme van het rioolwaterafvoer. Besloten werd over te gaan tot aankoop van een stuk grond van de N.V. Nutricia voor het bcuwen van d toekomstige zuiveringsinstallatie. Eveneens werd besloten tot aankoop van een stuk grond van de erver. Visser. Hierna sluiting. Geboren: Peter z. van L J. Deurloo en J. R. Bok; Johanna Bernardina d van H. H. Luiten en J. B. de Vrcc- de; Hendrik Cornelis z. van D. Son- neveld en M. Zeeuw; Hugo zoon van R van Alphen en M. P. Bos; Ge rard z. van G. de Bruin en H. Jan sen. Ondertrouwd: W. de Jong 21 j. en A. Tameris 19 j. W. J. van der Goes 38 j. en J. M. Klamer 26 j. Getrouwd: H. van Hamersvelt 35 j. en M. R. Schans 31 j. ZWAMMERDAM Geb.: Maria J. C. A., d. v. G. H. v. d. Poll on C. A. M. Bussing; Jo hannes A. M .,z. v. W. A. Duits en A. J. Walraven. Getr.: N. J. Bocre. 21 j., cn L. Kroon, 23 j.; P. Vclthovc, 22 j„ te Rotterdam, cn C. Mijderwijk, 21 j. Overl.: Cornelis M. Jansen, 2 j. Dc grondprijzen. Bij dé behandeling van het voorstel van B. en W. tot verhoging van de grondprijzen uitten de heren Noor danus, Scheer cn Verbeek dc vrees, dat de grond voor deze prijs in dc toekomst niet verkocht zal kunnen worden. Wanneer wij, aldus de voorz., de grondprijs van 12.50 even buiten beschouwing laten, want dit is de prijs van de grond, die op het mooiste punt van Zoetermeer is gelegen, dan is de prijs van 8.50 alleszins rede lijk. De kosten van het bouwrijpma- ken van de grond zijn geweldig hoog geworden. De grondprijs voor het ge bied rond de Julianalaan werd na een behoorlijke bespreking vastgc- oo stêld op 12.50 per m2. Voor de veld het beste resultaat met 529 p.,"grond van het overige gedeelte van bij de dames Mej. v. d. Klaauw met I het uitbreidingsplan tussen Stations- 532 p. en bij de leden de heer J. Ba- straat cn Delftsewallen werd de prijs zeiier met 556 p. 1 bepaald op 8.50 per m2. Een verho- MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 24 Dcc Kaas. Aanvoer 13 partijen. Prijzen: le soort 2.29—2.33, 2e soort 2 25—2.28 per kg. Handel matig ROTTERDAM, 14 Dcc. Vee. Aanvoer 2798 stuks, 7O0 vette koeien, 735 vette kalveren, 121 graskalveren, 484 nuchtere kalveren, 164 varkens, 199 biggen, 79 paarden, 5 veulens, 265 schapen en lammeren, 20*bokken cn geiten. Prijzen: vette koeien 2.50 —2.70, 2.25—2.40 en 2.00—2.20, vette kalveren 2.602.80, 2.40 2.60 cn 2.202.40 per kg. levend gewicht; graskalveren f 340250— 200; nuchtere kalveren 585552; varkens 2.22, 2.18 en 2.14 per kg. lovend gewicht; biggen 535045; paarden 1.90, 1.80 en 1.75 per kg. levend gewicht, schapen 140120 100; lammeren 11510090, kalf- cn melkkoeien 1000900770; va rekoeien 680630570, pinken 500450350 en vaarzen 685— 650560 per stuk. Vette koeien aan voer korter, handel kalm, prijzen als vorige week Dinsdag; vette kalveren aanvoer klein, handel matig, prijzen iets lager; graskalveren aanvoer min der, handel stil, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer matig, handel stug, prijs niet geheel prijs houdend; varkens aanvoer gering, handel redelijk, prijzen met moeite te handhaven; biggen aanvoer klein, handel traag, prijzen als vorige week; paarden aanvoer kleiner, handel kalm, prijshoudend; schapen en lam. meren aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen als vorige week Dins dag kalf- cn melkkoeien aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen con stant; varekoeien aanvoer iets korter, handel slepend, prijzen onveranderd; vaarzen cn pinken aanvoer korter, handel matig, prijzen stabiel. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van LEI DEN roepen sollicitanten op naar dc op 15 Februari a.s. vacerende betrekking van bij het Stedelijk Museum „DE LAKENHAL" in de rang van ADJUNCT ADMINISTRATIEF AMBTENAAR. Jaarwedde f 3.397.tot 4.229.Het maximum wordt bereikt met 6 één- jaarlijkse verhogingen. Op de jaarwedde wordt 10% gekort wegens, het genot van dienstwoning. Vereisten: ruime algemene ontwikkeling, administra tieve ervaring, vermogen om leiding te geven aan personeel, alsmede tact om met publiek om te gaan 676 Gezegelde, eigenhandig ge schreven. sollicitaties met vermelding van levensloop, vorige betrekkingen. di ploma's enz. binnen 8 da gen na het verschijnen van dit blad in te zenden bü Burgemeester en Wethou ders. Bezoeken alleen na oproeping. Gillende keukenmeiden rotjes, voetzoekers, zeven klappers. vuurpijlen, gou den regen. kanonslagen, grote handvuurpiilen met prachtige sterrenregen, grote Spaanse sterren, gou den zonnetjes, extra zwaar vuurwerk. Het van ouds bekende goedkoopste adres G. van Brussel. Haarlem merstraat 267 "ZT Op zeer gemakkelijke condities Herenconfectie. alles nieuw pracht kwali teiten o.a. winter jassen, demi's, kamgaren costuums dames en heren regenjas sen enz. enz. Vraagt vrij blijvend reizigersbezoek. IP" onder no. 1272 die een totaal behaalde Van dit blad. *2* Gevraagd een boeren arbeider, goed kunnende melken, per 1 Maart. H. J. Visser. Leimuiden 97. 672 2* Tc huur zaaltje voor bruiloften en partijen met gebruik van vrije keuken, servies enz. Alle consump tie kan worden mede ge bracht, billijke zaalhuur. A. de Groot. Plantage 2. Tel. 26320. 1199 ^2 Kachels. Haarden! Stal- benodigdheden. bascules, gewichten, spekkuipen as falt. rubberroid, golfplaten melkgereedschap. vcevoe- derfornuizen, kippengaas, lantaarns enz.. Galvanise ren en vertinnen. Herstel len. Werkelijk voordelig. Vanouds Landbouwadres A. J. Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 79, Telef. 2G627—24013. t. o. Markt- kantoor ging voor de prima kwali teit Uurwerken, welke hij van ons heeft gekocht Me» de verzekering dat hij ons adres zou doorgeven aan de Kerstman. Leidse Uurwerken Kliniek. Lage Rijndijk 8. 539 De mooiste kerstboom versiering is een horloge van de Leidse Uurwerken Kliniek. Ruime sortering roestvrij stalen en doublé horlogebanden Al, ons doublé is le kwaliteit ge garandeerd goud doublé. Lage Rijndijk 8. 566 Dit jaar hebben we een extra grote voorraad vuurwerk ingeslagen we willen niemand teleur stellen. Bij ons gaat U voor weinig geld met veel vuurwerk naar huis. De Volle Neef. Diefsteeg 19. Als de kinderen maar eens groot zijn speelt D. I. T. O. 2de Kerstdag en Zon dag in het Pancratiushuis, Groenendijk. Aanvang 8 uur. Komt U ook? 678 *2" Biedt zich aan een net meisje voor de dag, of eni ge dagen per week. Liefst on ui 1 Leiden. Br. on der no. 1274 bureau van dit blad. Engels. Sluit u aan bij clubje van 4; beginners of gevorderden. Lessen van leraar M.O. en Engelse du- me. Nog enkele plaatsen vrij. 2 lesuren per week 5.p. m. Ook privé les sen. Lage Rijndijk 55. Tel. no. 31151. 1275 '2' Engels. Opleiding di ploma Engelse Handels correspondentie. Les voor Emigranten, die vlot En gels willen spreken in hun nieuwe vaderland! Gedipl. Hoofdcorrespondent. Steen- schuur 18, Tel. 25335. ^2 Woningruimte. Jong echtpaar. verlofgangers, zoeken gem. gestoff. of ged. giemeub. zit-slaapka- mefc met keuken voor on geveer 410 maanden. Br. onder no. 1278 bureau van dit blad. De houtprijzen zijn ver hoogd. „Dc Houthal" geeft echter aan haar klanten de gelegenheid om tot 1 Ja nuari nog voor de oude prijzen te kopen. „De Hout hal" behartigt de knutse- laarsbelangen. Hogewoerd 99. tel. 22536. 1276 *2* Metalen schcnkkurk 33 ct. Solide uitvoering met apart luchtkanaal. Schenkt prachtig, morst niet. Al leen met inlevering van deze advertentie voor 33 cent. Geldig tot 1 Jan. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeindc 43. Leiden. 1262 *2? Gratis Tafeltennissen in .Kaaij's Tafeltennishal". 4 x spelen, de 5e maal gra tis. Onze grote speelzaal 's Maandags nog beschik baar voor verenigingen. Vroegtijdig bespreken voor komt teleurstelling. Dage lijks spelen van 2 tot 11 u. Hogewoerd 103, tel. 22536. 819 fl lUJoyi "Jnn 8 ?ueAucv 'Jfhpuouaojo 'smqsnijRJOued »q ui 3t?p -lioz uè neptsja^i op£ o j, I Cl Iiaads ujjz joojfl suaa jnrui uajapuiq ap s|y *2* Erres cn Philips Radio 70135.herenrüwiel 12.50. duvelkacheltje 12.50, stofzuiger com pleet 15.—. gouden zegel ring 20. doublé 15 steens polshorloge 27.50, zilve ren zakhorloge met ket ting 7.50. G. van Vliet. Janvossensteeg 34. 1270 Te koop wegens emi gratie een in prima staat zijnde Gruno herenfiets. Adres Kerkdam 1. War mond. 1269 *2* Donderdag a.s. en 3 Ja nuari nrijsjassen om 8 uur in Café .Het Witte Huis". H. R Zoeterwoude om carbonade en verdere prij zen. Beleefd aanbevelend. A L. v d. Geer. Telefoon 24954. Leiden 1268 Speelkaarten 53 stuks 79 ct. met Joker. De echte Hondjes kaarten. De beste die er zijn. Ditzelfde merk maar dan 33 stuks 69 ct. Zolang de voorraad strekt. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. 1261 OUD ADE Icntlën wordenaangenomtn door J. V. d. WERELD ZWARTEWEG 3 3T Oude kranten te koop gevraagd a 15 ct. per kilo. Alleen grote kranten, geen tijdschriften. Wii zijn ge opend van 9—12 en van 2 tot 6 uur. Nova. Noordein de 43. Leiden. 1264

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3