Voortgezet beraad van het onderwijs Prov. Staten van Z. Holland Bakkers contra de regering Koffie op bon 524 Kerstmis in het pa'eis Staatsloterij Peeldorp kreeg alles ineens Een voor Kath. geestelijkheid beledigend artikel Door het toeval werd vuurtjes stoker ontdekt Zijn aandacht werd afgeleid voor een koopje VRIJDAG 21 DECEMBER 1951 DE I.EIDSE COURANT lWEEDE BLAD PAGINA 1 Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft gister middag de behandeling van de be groting van het departement van on derwijs, kunsten en wetenschappen voortgezet. Besloten is de stemming over de moties van de heren Peters en Van Sleen heden te doen geschie den. Bij de afdeling Nijverheidsonder wijs merkt minister RUTTEN op, dat de overigens verheugende uitbrei ding van het aantal leerlingen moei lijkheden veroorzaakt met betrekking tot de huisvesting en de leerkrachten. Het tekort aan werkkrachten loopt geleidelijk terug, maar de opleiding vordert tijd. Er zijn verscheidene maatregelen voor de opleiding geno men. Gezocht wordt naar een oplossing der moeilijkheden, die belemmerend werken bij de inrichting van land- bouwhuishoudcursussen. AVONDVERGADERING. In de avondvergadering heeft mi- nister RUTTEN de 's middags ge- j maakte opmerkingen over de afde-1 ling hoger onderwiis beantwoord. De moeilijke situatie waarin de universiteiten verkeren zijn niet al leen te wijten aan de financiën, maar aan een complex van factoren. De Regering heeft intussen niet stilgeze ten, zo betoogde hij. verwijzende o.a. naar de uitbreiding van he+ personeel. Hiermede is de nood echter niet opgeheven. Vaak kan de noodzakelij ke uitbreiding en aanvulling van vacatures in de wetenschapoelijke staf niet tot stand worden gebracht wegens gebrek aan krachten. Spr. blijft streven naar verdere verbete ringen. Marshall-hulp kon voor een klein deel worden aangewend; de pogingen in dezen worden voortgezet. Werkstudenten. Het vraagstuk der werkstudenten is moeilijk. Ernstig moet worden overwogen of de academische oplei ding niet moet worden herzien in deze zin dat een wisselsysteem zou worden ingevoerd voor practisch en theoretisch onderwijs. De collegegelden zijn z.i. oneven redig laag in vergelijking met die voor ander onderwijs. De minister verklaarde zich bereid de adviezen van curatoren en senaat der Utrechtse universiteit inzake een leerstoel in de homoeopathie ter ver trouwelijke inzage te leggen. Ten aanzien der internationale academie zegt de minister, dat er ri sico wordt genomen maar het het oog op het doel is dat gerechtvaar digd. Het onderwijs zal voornamelijk in de Engelse taal worden gegeven en het is de bedoeling in September te beginnen. De gemeenten Amsterdam en Den Haag hebben op zich genomen de voornaamste investeringen te doen. DE TELEVISIE Aan de orde kwam daarna de af deling „radio, televisie en pers". Bij deze afdeling is tevens aan de orde gesteld de nota betreffende het regeringsbeleid inzake de televisie. De heer PETERS (K.V.P.) vraagt o.a. de mening over commerciële uitkeringen, z.i. zijn de voordelen groter dan de nadelen. Spr. is voor stander van het televisie-experiment. Toch wordt zijn enthousiasme ge temperd door het feit, dat grote uit gaven gevergd worden en dat men nog niet weet hoe de inwerking op de volksmentaliteit zal zijn. De heer VAN DER ZAAL (A.R.) meent, dat als bij de wereldomroep commerciële uitzendingen worden ingevoerd, dit gevolgen kan hebben voor de binnenlandse uitzendingen. Spr. merkt op, dat de radiovereni gingen de televisie nog niet hadden begeerd; de regering en de industrie echter wilden de televisie wel en toen hebben de verenigingen haar medewerking toegezegd en ver leend. De verenigingen moeten geen zetbazen van het departement wor den. Kijkgeld De heer VAN SLEEN (Arb.) is van oordeel, dat men met de televi sie voor een voldongen feit is ge steld; men is met een nieuw object taris. begonnen zonder dat er voldoende ervaring was. Nu begonnen is, vïétit er een verplichting voor de regering uit voort. Nu moet er voor gezorgd worden, dat ze goed 's en een be schavende factor wordt Daarvoor zullen offers gebracht moeten wor den. Zonder kijkgeld kan men er niet komen. De televisie zal omge- \en moeten worden door de nodige waarborgen. De omroepverenigingen hebben nog niet de zekerheid, dat de televisie aan haar blijft toever trouwd. De heer CORNELISSEN (V.V.D.) vreest grote bezwaren van de tele visie. Het kijkgeld ad f 2.50 per maand acht hij te hoog Een zwaar hoofd heeft hij in de regeling ter gelegenheid der verkiezingen. Hij vraagt of de staatssecretaris een be vredigende regeling met betrekking tot verdeling van zendtijd over de politieke partijen wil treffen. De heer HOOGCAR3PEL (C.P.N.) merkt op, dat bij de verdeling van de zendtijd bij de verkiezingen be paalde groepen meer zullen worden uitgesloten. Daartegen maakt hij be zwaar Even na middernacht wordt de vergadering gesloten. Heden -r- Vrij dagmiddag antwoordt de staatssecre- In s'Gravendeei begon de opstand De bakkers van 's Gravendeel bij groeien tot een provinciale of zelfs Dordrecht hebben de kat de bel aan- landelijke actie. Provinciale Staten van Zuid-Hol land zijn gistermiddag begonnen met de algemene beschouwingen over de provinciale begroting voor 1952. Dr. P. G. Knibbe (A.R.) hield een uitvoerig pleidooi over de molens in Zuid-Holland. Hij drong er bij G.S. op aan nog meer aandacht aan dit historisch be zit te schenken. Binnen de tijd van twee jaar zijn 34 van de 264 molens in Zuid-Holland verdwenen. Op zui ver practische gronden is er nog alle reden en mogelijkheid om onze mo lens economisch rendabel te maken en te houden. De goede wil bij G.S. is blijkens de subsidies aanwezig. Toch dient men zich af te vragen wat de oorzaak is van het negatieve re sultaat der molenbehoud-actie. Spr. acht een onderzoek dooi het Nat. Luchtvaartlaboratorium naar het nut tig vermogen van een aantal bestaan de molens noodzakelijk. Namens de fractie van de P. v. d. A. voerde de heer J. Meertens het woord. Sprekend over de verhou ding tussen rijk en provincie, drong spreker aan op meer overleg met de andere provincies. Besproken zou on der andere kunnen worden op welke wijze een gezamenlijke actie kan worden ontketend in het belang der w re organen (gemeenten). De heer Meertens achtte een krachtig geluid in dezen gerechtvaardigd, omdat hij een streven heeft waargenomen de autonomie van lagere organen aan een centrale band te leggen. Ook de heer A. H. J. Steeman (K. V.P.) zou erkenning door de rege ring van de provinciale verantwoor delijkheid op prijs stellen. Provinciale Staten hebben hun Bon 524 Algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gram kof fie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag. 21 December worden ge bruikt en blijft geldig voor het ko pen van koffie bij de detaillist tot 6 Januari. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij zing zal op 31 Januari 1952 geschie den. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben dit jaar allen die in konink lijke dienst zijn, met hun gezin uitgenodigd om gezamenlijk het Kerstfeest te vieren op Zaterdag 22 December in het Koninklijk Paleis te Amsterdam. Het aantal deelnemers zal de 1200 te boven gaan. Het feest zal worden ingeleid met een welkomstwoord van de koninklijke gastheer. Hierna zal de Koningin 't Kerst-Evangelie voorlezen, gevolgd door een toespraak van de Prins. Zang /an het zangkoor Paleis Soestdijk, een duet voor viool en piano en enige liederen van de Koninklijke Militaire Kapel vormen de muzikale omlijsting van het Kerstspel, dat door leden van de koninklijke stallen j wordt opgevoerd. Deze Kerstviering zal Zaterdag a.s., 's avonds om 5 uur in haar geheel worden uitgezonden over Hilversum I, waarvoor het K. R. O.-programma zal worden gewijzigd. goedkeuring gehecht aan het voorstel van Ged. Staten tot deelneming in het vormen van een garantiefonds voor de internationale bloementen toonstelling „Flora 1933", die in Heemstede zal worden gehouden. Het garantiebedrag van de provincie be draagt 40.000. De gistermiddag bij dit voorstel in gediende motie van dr. Noteboom om aan het verlenen van de garantie de voorwaarde verbinden, dat de ten toonstelling op Zondagen gesloten gebonden. Gisteren, na de officiële prijsverhoging, hebben zij op eigen houtje de prijs van het bruin- en volksbrood met één cent verhoogd tot 31 cent per brood van 800 gram. Een en ander met volledige instem ming van de Provinciale Zuidhol landse Bakkers Bond. De Rijkspolitie zal een onderzoek instellen. Steun provinciale bond. Deze openlijke muiterij tegen de regeringsmaatregelen is geboren uit een vergadering van de bakkers van het gewest Zuid-Holland, welke Maandagavond te Rotterdam is ge houden. Op deze vergadering werd een voorstel aangenomen, dat de bakkers in één der Zuid'hollandse gemeenten op eigen houtje zouden moeten over gaan tot de gewenste prijsverhoging. De bakkers van 's Gravendeel, die zich gerugggesteund wisten door de Provinciale bond, verk aarden zich bereid om, nu schriftelijke en monde linge protesten practisch niets heb ben opge everd, tot een daadwerke lijke actie over te gaan. Volgens de bakkers hebben de inwoners van 's Gravendeel zonder morren hun cent extra betaald. Men weet niet aldus de Tel. of deze plaatselijke actie kan uit- In de 514de Staatloterij. vijfde klasse, 17de lijst is heden gevallen zal zijn, werd met 2136 stemmen I °P h*- 10443 1.000.—, met daaraan verworpen. verbonden een premie van 30.000. Het dorpje Venhorst, dat midden in de Peel is gelegen, is op één dag geheel gemoderniseerd. Gisteren heeft dit 1200 zielen tellende Peel- aorp namelijk tegelijkertijd electri- citeit, waterleiding en automatisch telefoonverkeer gekregen. Het eerste automatische telefoon gesprek werd gevoerd van een mo bilofoonwagen uit. Gisteravond baad de het gehele dorp, dat in 1932 nog slechts op papier bestond, in „flood light", terwijl een verlichte fontein de aansluiting van de waterleiding bewijst. In regeringskringen neemt men aan, dat de plaatselijke politie tegen de bakkers van 's Gravendeel proces- venbaai zal opmaken en dat de over treding van de broodprijsverorde ning spoedig door de officier van Economische Zaken te Dordrecht bij de rechtbank te Dordrecht zal wor den behandeld. 16 TON EIEREN OVER DE WEG. Zestien ton eieren vormden Don derdagochtend één reusachtige ome let, toen binnen weinige minuten twee grote aanhangwagens, waarvan een uit Venlo, geladen met eieren, op een beijzelde bergweg bij de Lu xemburgsFranse grens kantelden. De eerste aanhangwagen, toebeho rende aan de fa. Frans Maas te Venlo, schoot los van de truck en sloeg om in een bocht van de berg weg bij het stadje Frisanges. DE BOSSCHE EN DE ROTTERDAMSCHE VEEMARKT. Naar aanleiding van het feit, dat gisteren in de veemarkthallen te s-Hertogenbosch het driehonderd- duizendste dier werd aangevoerd en de daarop aansluitende medede ling dat de Bosschd veemarkt nu aan de kop staat van alle veemarkten in het lartd, vestigt de directie van de Rotterdamse veemarkt er de aan dacht op, dat het driehonderddui- zendste dier in Rotterdam reeds op 4 December jl werd geboekt Op 18 December stonden er 318.038 stuks genoteerd. Drama in bakkerswinkel In een bakkerswinkel aan de Hoofdweg te Amsterdam heeft gis termiddag omstreeks één uur een 32- jarige reiziger zijn 24-jarige vrouw neergeschoten en vervolgens zich zelf gedood. De vrouw, die als bedrijfsleidster in een winkel aan de Cabralstraat werkte, werd achtervolgd door haar man. Zij vluchtte de bakkerswinkel in waar de man tweemaal op haar schoot. Daarna richtte hij het wac>en Terwijl het personeel van de auto op zich zelf en maakte met een scnot door het hoofd een einde leven. De vrouw werd zwaar gewond naar een der ziekenhuizen overge bracht en is daar in de loop van de middag overleden. De politie neemt aan, dat jalousie het motief is ge weest. nog op de plaats van het ongeluk stond te kijken, kwam een tweede wagen de berg afgereden, waarvan de aanhangwagen op hetzelfde weg gedeelte eveneens kantelde. De schade wordt op ongeveer 40 k 50.000 gulden geschat. De lading is verzekerd. (N. v. d. D.). „Alle grenzen van fatsoen overschreden" Voor de Amsterdamse rechtbank heeft terecht gestaan de journalist W. M., redacteur van een (So cialistisch) weekblad („De Vlam"). Hem was ten laste gelegd de ver antwoording voor een artikel, opge nomen in de editie van dit blad van 27 Augustus 1950, dat volgens het openbaar ministerie beledigend wordt geacht voor de R.K. geeste lijkheid. Dit korte artikel keerde zich te gen „de geestelijke leiders", die des tijds de moordenaar(s) bewogen De onthoofde Haagse toren De onthoofde St. Jacobstoren in Den Haag zal binnenkort in het cen trum van de belangstelling der Haagse bevolking worden geplaatst. Het Algemeen Haags Comité heeft namelijk besloten een actie te orga-' niseren om geld in te zamelen ten behoeve van een fonds ter vernieu wing van de torenspits. Voor deze vernieuwing is een be drag van 184.000 nodig. De actie zal zeer omvangrijk zijn en zal zowel attracties voor jong a s voor oud bieden. Men hoopt dat de Minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting nadat de benodigde gelden zijn bijeengebracht zijn eerder ge nomen besluit zal herzien en alsnog toestemming zal verlenen voor de vernieuwing van de spits der St. Jacob. Wanneer toestemming tot de her bouw van de spits wordt gegeven, zal Den Haag na anderhalf jaar weer een spits op zijn toren hebben. Het Algemeen Haags Comité heeft een omvangrijke geldinzamelings actie geprojecteerd. Er komt een ex positie in het torenlichaam van be zienswaardigheden uit de St. Jacob, de bevolking zal zelf een toonladder op het cari Ion kunnen aanslaan, komen gedenkschriften over de to ren en speldjes van de nieuwe St. Jacob. Voor al deze attracties zal geld worden gevraagd. De school jeugd wil men inschakelen bij de verkoop van de speldjes, ook staan prijsvragen op het programma. Een suggestieve plaat met wisselende motto's zal de Hagenaars op alle plaatsen, waar zij komen, herinneren aan de onthoofde St. Jacob. Vrijgesproken, begon hij opnieuw JCewigeócfoenken aaat Wegenwacht Door een comité van automobilisten is een inzameling gehouden om alle wegenwachters een Kerstpakket te kunnen aanbieden. Be pakketten werden Donderdag door de inspecteurs van de wegenwacht op de verzamelplaats in Gouda afgehaald en in de verschillende rayons aan de mannen uitge deeld. Hier overhandigt de hoofdinspecteur van de wegenwacht, de heer A. J. M. Mosheuvel (links) een Kerstpakket aan wegenwachter de Ruyter. CONCERT BIJ WIJZE VAN GESCHENK. Het bestuur van het Residentie orkest heeft uit erkentelijkheid voor de waardering, die van de zijde van de gemeente Den Haag herhaalde lijk werd ondervonden en onlangs nog uiting kwam in het geven van een extra subsidie, het gemeentebe stuur een gratis concert aangeboden, j Aan dit concert kan het gemeente bestuur naar eigen goeddunken een bestemming geven. Het college van B. en W. heeft het aanbod enthousiast aanvaard en be sloten de gehele stadsbevolking bij het concert te betrekken. Het stelt zich voor, vertegenwoordigers uit al le lagen van de bevolking tot het bij wonen van het concert, dat op 24 Januari onder leiding van Willem van Otterloo in het gebouw voor K. en W. wordt gegeven, uit te nodigen. LEIDING VAN AFGEBRANDE FABRIEK IN HECHTENIS. De directeur en de bedrijfsleider van de dakpannenfabriek te Achlum bü Franiker, die in de nacht van 19 20 November geheel afbrandde, zijn in voorlopige hechtenis gesteld. De directeur is een banketbakker uit Groningen De bedrijfsleider die met vrouw en dochtertje in een woning op het fabrieksterrein woonde, ver loor bij de brand zijn gehele bezit en vijftien mensen, onder wie twaalf gezinshoofden, zijn na deze brand werkloos geworden. De 34-jarige Amsterdamse kellner, tegen wie de bewijzen van opzette lijke brandstichting, zowel in auto's als in huizen zich in de afgelopen ZO' mer zo hoog opstapeldon, dat hij ten slotte toch nog bekende, hoewel hij een week tevoren, vrijgesproken door de rechtbank wegens gebrek aan bewijs, juist op vrije voeten was gesteld, heeft gistermiddag opnieuw wegens brandstichting terecht ge staan. Dat deze Th. van M. tenslotte door de mand gevallen is, is voor een groot deel aan een toeval te danken. Vlak nadat hij was vrijgesproken, ontstond er brand in een hotelletje aan de Oude-Zijds-Achterburgwal te Amsterdany Bij het onderzoek bleek, dat in dit hotel 2 jaar tevoren ook een binnenbrand was geblust De eigenaar vertelde, dat destijds vast was komen te staan, dat een der gas ten de brand gesticht had Daar de man zich echter onder valse naam had laten registreren, had men hem nimmer te pakken gekregen In het oude dossier tegen deze „onbekende dader" trof de politie het hotelbriefje aan. Daarop had deze brandstichter de naam- Th. de Groot ingevuld. Niet alleen vertoon de het handschrift grote gelijkenis met dat van de inmiddels vrijgespro ken pyromaan Th. van M., maar bo vendien stond op dit briefje precies dezelfde geboortedatum. Zo werd Van M. opnieuw gearresteerd en ge- Schapendoder aangehouden De hond, die zo veel schapen heeft doodgebeten en verwond in de Dui- vendrechtse polder onder Amsterdam is eindelijk „gearresteerd". Het was een zeer tamme en aanhalige moe der-hond, een kruising tussen een herder en een „grey". Het dier had een nest met jongen in de schuur van een landarbeider aan de Oude Kerkerdijk. De eigenaar heeft de hond afgestaan aan de kynoloog R. J. Toman, die voor het .overigens on gevaarlijke, dier zal zorg dTagen. NEDERLANDER IN BELGIE VERONGELUKT. Een zware Nederlandse vrachtauto met aanhangwagen uit Terneuzen, die in de richting van Charleroi reed, is op het grondgebied van Mellet, op de weg van Charleroi naar Brussel plotse ing van de rijweg afgeweken. De wagen beukte op een kleine vrachtauto, die bij het kruispunt van de hoofdweg en de weg naar Ghi- meon op vrije doortocht wachtte, en kwam daarna terecht tegen een villa. De begeleider van de vrachtauto, de heer Cornelis van der H. uit Ter- neuzen, geboren in 1917, moest naar het ziekenhuis te Jumet worden overgebracht, waar hij korte tijd na dien aan de opgelopen verwondin gen is bezweken. De bestuurder is ongedeerd uit de volkomen vernielde cabine te voorschijn gekomen. confrontcerd met het personeel uit het hotel, dat hem onmiddellijk her kende. Daarop bekende van H. alle brandstichtingen, zowel die in het hotel als die in de auto's. Gistermiddag eiste mr B Kist, of ficier van justitie bij de Amsterdam se rechtbank wegens deze brand stichting in het hotel, gepleegd in December 1949, 1jaar met ter be schikkingstelling der regering. Mr. Kist vestigde daarbij de aandacht op de andere straffen, die verdachte nog zullen worden opgelegd. Immers, na dat de rechtbank verdachte in de af gelopen zomer had vrijgesproken, tekende hij (de officier) hoger be roep aan. Mr Kist zeide thans van plan te zijn ook in de huidige zaak in beroep te gaan, hoe de uitspraak van de rechtbank ook mag luiden, opdat het Hof t.z.t. deze zaak tege lijk met de andere zal kunnen be handelen. De verdediger betoogde, dat psy chiaters verdachte een hoogst merk waardige persoon vinden: niet on toerekeningsvatbaar hoogstens ver minderd toerekeningsvatbaar, een man, die een therapeutische behan deling zal moeten ondergaan om van zijn abnormale kwaal te worden ge nezen. Hij vroeg de rechtbank af gezien van de gevangenisstraf niet zonder meer ter beschikking van de regering te stellen, doch dit voorwaardelijk te doen en hem on der psychiatrisch toezicht terug te laten keren in de maatschappij. De rechtbank zal in deze zaak Don derdag 3 Januari a.s. om half tien uitspraak doen. hebben de voorzitter van de Belgi sche communistische partij Lahaut neer te schieten. „Schuldig aan moord op Lahaut staan de clericaal-fascis- ten, die in Spanje Franco, in Oosten rijk Dol fuss en in België Leopold ge schraagd hebben, die, ten slotte, Europa onder het juk van Rome po gen te brengen", stond in dit artikel vermeld. Daarnaast was een teke ning afgebeeld van Wim van Wierin- gen, voorstellende een barse figuur, gehuld in zwarte kledij met een hoofddeksel, dat gelijkt op dat van een katholieke priester, welke figuur een kralen-ketting met een haken kruis in de handen heeft en achter zijn zwarte kledij iemand verbergt niet een revolver in de hand. Het on derschrift luidde„ Schoten op La haut". Men kwam er nauwelijks aan toe. Aan de vraag of deze tekening met het bijgaande artikel beledipend moet worden geacht voor de R.K. geeste lijkheid kwam men ter terechtzitting nauwelijks toe. De verdachte ver klaarde namelijk het artikel niet te hebben geschreven, doch slechts aan wezig te z(jn geweekt op een redac tievergadering, walt richtlijnen door de gezamenlijke redactieleden waren uitgestippeld. „We moeten de dader hebben", zei president mr. J. Meihuizen. Wie die dader was, werd niet bekend. De ver dachte wenste deze niet te noemen en zei bovendien slechts een vermoe den te hebben. De tekenaar Wim van Wieringen en Frits Kief, eveneens redacteur van dat blad, beiden als getuigen gehoord, zeiden het evenmin te weten. In zijn requisitoir betoogde mr. B. Kist, dat verdachte in ieder geval als medepleger kan worden beschouwd. Hij achtte het artikel en de tekening „een zeer onbeheerste, alle grenzen van fatsoen overschrijdende, uitla ting" en eiste 200.boete of tien dagen plus drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De verdedigster mej. mr. L. Ma- zirel, begon in haar pleidooi uit voerig uit te weiden over de poli tieke achtergronden, die de redac tie tot het schrijven van het be wuste artikel hebben geleid. De president ontnam haar ten slotte het woord, omdat deze uiteenzet ting „niets meer te maken had met de dagvaarding" De rechtbank achtte zich voldoende ingelicht en zal uitspraak doen op Donderdag 3 Januari om half tien. Toen sloegen ze hem neer Voor de Rotterdamse rechtbank werd gistermiddag behandeld de zaak tegen vijf personen, die betrokken zouden zijn geweest bij de overval op de 72-jarige schoenmaker J. H. Os kamp, die op 24 Februari j.l. in zijn woning aan het Frederikspad te Rot terdam door twee personen met een zandzak bewusteloos werd geslagen en beroofd van 1200.—. Het slacht offer werd ernstig aan het hoofd ge wond en moest een oog missen. De 20-jarige schilder R. S. en de 24-jarige metaalbewerker G. van G. hadden de overval gepleegd, zo be kenden zij. Het geld werd verdeeld en verbrast. Verdachte S. bekende de schoenmaker te hebben neergeslagen, nadat van G. diens aandacht had af geleid met de koop van een stukje leer. De president, mr. F. B. Bloemarts, noemde het een schandelijk misdrijf. De tweede verdachte, van G., gaf het tenlastegelegde toe. Hij had de schoenmaker vastgehouden terwijl S. deze neersloeg. De portefeuille werd uit een jasje gehaald, dat aan de deur hing. De officier van justitie memoreer de, dat het plan om de schoenmaker te beroven via drie tipgevers tot S. 1 is gekomen. Hij achtte een zeer zwa de straf op zijn plaats en eiste tegen S. en van G. respectievelijk gevange nisstraffen van vijf en vier jaar met aftrek. Hun raadslieden bepleitten clemen tie. Daarna hebben de tipgevers te rechtgestaan. De officier eiste tegen ieder een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek. Uitspraak over veertien dagen. VERBOND VOOR VBILIG VERKEER Geeft op alle borden acht die In Uw belang s(Jn aangebracht

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5