DUIN STREEK Voorschoten bedreigd met reinigingsrechten J. BRANDON M. A. van Tandarts 0. J. Mast Kerst- aanbiedingen 49- 49.75 19.75 21.50 72.50 NYLONS voor de feestdagen 6.48 8.90 6.95 3.98 8,95 VRIJDAG 21 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 DE BOLLENSTREEK TREFT VOORBEREIDINGEN Het „Keukenhof-bestuur bericht cns, dat de derde „Keukenhof" een waarlijke sprookjestuin zal worden, Grote uitbreidingen en aanzienlijke veranderingen in het bestaande heb ben „Keukenhof-III" tot een nieuw geheel gemaakt. Er zal getracht worden om voor deze tentoonstelling weer een groot scheepse reclame-campagne te voe ren in binnen- en buitenland, welke het bezoek ongetwijfeld zal stimu leren. Wanneer men thans door Lisse en Sassenheim rijdt, kan men consta teren, dat er van overheidswege hard wordt gewerkt om het wegen net, waar dit noodzakelijk is, te ver breden, te herstellen of te verbete ren. Men vraagt zich echter af, of men met deze werkzaamheden niet te laat begonnen is. Er wordt o.a. verteld, dat men voor de verbetering van de straatweg door het centrum van Lisse, van brug tot brug, nog hon derd werkdagen nodig heeftt Een eenvoudig rekensommetje leert, dat honderd werkdagen ongeveer vier kalender-maanden betekenen, waar bij men dus al op de vingers kan narekenen, dat Lisse bij de opening der tentoonstelling, welke ook in 1952 waarschijnlijk weer in de der de week van Maart zal vallen, nog met opengebroken wegen zal zitten. Daarbij dient men nog in ogen schouw te nemen, dat vorst en re gen in deze periode van het jaar grote stagnatie kunnen veroorzaken, zodat de werkzaamheden hierdoor rog aanmerkelijk getraineerd kun nen worden. LEIDSCHENDAM Bromfietser maakte een tuimeling. Gistermiddag ongeveer 5 uur is op onverklaarbare wijze de bromfietser J. de V. op de Vlietweg komen te vallen. Uit meerdere wonden hevig bloedend werd de gevallene verbon den door de heer Heck van het Roode Kruis en daarna per ziekenauto naar St. Antoniushove vervoerd. De politie nam de bromfiets in beslag. De veiling Het bestuur van de groenteveiling deelt mede dat te be ginnen a.s. Maandag tot nadere aan kondiging alleen geveild zal worden op de Maandagen en Vrijdagen en dat dan de veiling begint des mid dags 12 uur. Geboren: Th. van Vliet geb. v. d. Wissen d.; J. P. A. Jansen geb. van der Knaap z.; N. W. Wennekers geb. Vester d.; F. J. A. Togni geb, Wens- veen d. en z.; A. P. Wetsgeest geb. van der Burg d.. A. C Jansen geb. van Wissen d.; L. J. Strampraad geb. Haket z.; A. C. van Iperen geboren Eimers z.; F, W. A. Klijn, geb. Lex- mond zoon. Ondertrouwd: A. J. A. van der Kroft 27 jaar te Wassenaar en A. M. Juffermans 31 jaar. Getrouwd: H. W. Spronk 38 jaar te Zoetermeer en J. Hoogendam 28 j. Overleden: A. J. Rijcks echtg van C. J Belt; J. Jansen en L. Schaap beiden patiënten Hulp en Heil. LISSE Geboren: Elbrug d. van I. Eisen - ga en J. Roodbergen; Leonarda Pe- tronella d. van G. C. Turlc en J. M. Los; Casper z. van D. Pater en J. de Jong; Johannes Anthonius z. van C. Warmerdam en A W. v. d. Meij; P-ernardus Johannes Maria z. van F. Faas en W. C. Does; Johannes Hendrikus z. van H. van Dongen en C. C. van Bakel; Wilhelmus Petrus Hermi^ius z. van H. A. Siebelt en W. E. v. d. Reep; Gerard, z. van E. Hollander en C. MÖhlmann. Ondertrouwd: Frederik Karei Dankelman 28 j. en Petronella Theo dora van den Berk 24 j.; Adrianus Johannes Bemelman 28 j en Bertha Maria van der Geest 30 j., te Sas senheim; Jan Aart Izaak van Prooije 30 j., te Amsterdam, en Alida Ge- sina Catharina Belle 24 j. Getrouwd: J. Appelman, te Haar lemmermeer, en M. J. van Berkel; E Timmerman en K Koelewijn; C. de Blaeij te Haarlemmermeer, en W. II Schrier; K. Schéffer, te Sassen heim, en C. Slootweg; B. C. Warmer dam, te Hrecy, en Th. A. A. van Werkhoven. Overleden: Cornelia Wilhelmina van Zoen, 46 j., echtg. van C. P. van Werkhoven; Cornelis Repiigius Smakman 37 j., echtg van M. P. Lamboo. NOORDWIJK Hedenmorgen te half negen werd brand geconstateerd in de bij-sa cristie van de St. Jeroens-parochie- kerk In dit vertrek is ondergebracht een stookinrichting van de hete luchtoven voor de kerk. De heer G. v. d. Berg, die deze stook-inrichting bedient, trachtte met enkele schuim- blusapparaten en een slangetje op de waterleiding de brand te blussen, doch door de sterke rookontwikke ling moest hij onverrichterzake het gebouwtje verlaten. Intussen was de brandweer gewaarschuwd. In de korst mogelijke tijd had zij een brandslang uitgelegd en binnen 10 minuten wisten zij de brand te do ven. Door de tijdige ontdekking en de spoedige hulp is voorzeker een ramp voorkomen. Kath. Bond voor het Gezin. Gisteravond trad de afd. Noorwijk van de Bond voor het gezin voor het eerst naar buiten. De grote zaal van hotel Royal, was hierbij slechts matig bezet en gezien het ledental (161), en de belang rijkheid van deze bond, was dit wel een tegenvaller. Wegens ziekte van de voorz. werd deze bijeenkomst ge opend door de heer S. W. Langelaan, die allen, bijzonder deken Brinkman, kap. Verhaar, g. adv. en pater Kor- tenhorst, van harte welkom heette. Na een korte toelichting van de g. lïispacOJHTjniw pater Kortenhorst, die in zijn inlei ding er op wees, dat enkele jaren vóór de 2de wereldoorlog het alge mene gezegde was: „Het teken van deze tijd is een vraagteken" Dit ge zegde spreekt nu nog te sterker, nu duizenden problemen ons bezig hou den en angst en onrust onder de mensheid heerst. Gelukkig is het, dat de Nederlanders niet bij de pak ken gaan neerzitten. Veel wat in de verschrikkelijke wereldcrisis is ver woest of vernietigd, wordt wederom opgebouwd en hersteld en toch wees spr. er op dat wij hiermede niet ge heel op de goede weg zijn, want hier bij wordt teveel gedacht aan de ma teriële opbouw. Naast deze materiële belangen, waarvoor wij zeker be langstelling moeten hebben, staan echter hogere belangen en proble men, welke moeten worden opge lost en wel de genezing van de zieke wereld, de wereld zonder Godsge dachte en Gods-vertrouwen, en deze zal moeten plaats vinden vanuit het gezin en voor de mensen van nu, die hierin een oplossing moeten brengen, stelde hij het dilemma „Nazareth of Ondergang". Wij zullen het H. Huis gezin van Nazareth moeten navolgen en de gezinnen moeten opbouwen in de Gods-gedachte. De Bond voor 't gezin heeft zich ten doel gesteld een ieder hierbij terzijde te staan. Onder leiding van mevr Klok Boerdam bracht het dameskoortje van de „H. Familie" op verdienste lijke wijze enige liederen ten geho re en verwierf daarmede een dank' baar applaus der aanwezigen. Reddingsbrigade. De cursus E.H.B.O., welke onder leiding stond van de heer Joh. W. Krogt,. is deze week beëindigd en is een groot suc ces geworden, want 14 van de 16 cursisten slaagden voor dit examen, hetwelk werd afgenomen door dr. J. v. Nes. De geslaagden zijn: mevr. A. M. C. de Witt, mevr. G. H. Hoek, mevr. J. Verloop, mej. A. Rozijn, Cara v. d. Bent, Willy Meeuwen- oora Willy Beurze, Ineke v. Hoorn en de heren C. v. d. Kraan, Joh. Mclse, K. M. de Groot, J. H. Admi raal. P. v. Schie en B. J. B Ike. Postduivenver. „Steeds Sneller". Op de wekelijkse hokkenshow welke deze week voor de 6e maal in Ons Gebouw, aan de Abr. v. Royenstraat te Noordwijk aan Zee, gehouden werd, werd no. 1. A. Boot met 787 pt.; No. 2. E. Smit met 785 pt.; No. 3. P. Ouwehand met 780 3/4 pt. De vol gende hokkenshow zal, in verband met de Kerstdagen, gehouden wor den op Donderdag 27 December. Aan de beurt zijn dan de Nos. 25 t/m 28. Schietvereniging. De wisselme dailles werdien deze week gewonnen door D. A. Lüschen, 96 p., Ie klasse; L. Wassing, 96 p., 2e klasse; W. J. Wassing, 97 p., 3e klasse. De heer J. N. Baalibergen slaag de voor het examen gemeentefinan- ciën eerste gedeelte. SASSENHEIM Geboren: Alina, dr van C de Vo gel en E. de Clerck; Paulus Willem Maria, ?n van P. Wolvers en A. Muil wijk. Ondertrouwd: Cornelis Adrianus Grotenhuis, 25 jr en Maria Hendrika Elisabeth Hoogervorst 24 jr- Adria nus Johannes Bemelman te Lisse en Bertha Maria van der Geest 30 jr. Overleden: Antonia van der Reep wed. de Groot, 79 jr. VOORHOUT „Zie ginds komt de trein aan" De stoomboot van St. Nicolaas is nauwelijks het land uit, of we zien reeds iets anders naderen. Het is iets, waar velen, zo niet alle ge meentenaren, al jaren naar hebben uitgezien, n.l. een trein, welke in Voorhout stopt. En al is het dan nog niet helemaal officieel bekend ge maakt, de zaken staan toch zó, dat na jaren van volharding de over-en- weer besprekingen het resultaat gaan afwerpen, dat er in Voorhout wéér stoptreinen zullen komen. En kele enthousiasten hebben steeds volgehouden, dat dit toch weer ééns zou geschieden en wel op deze grond, dat het kleine station pius de beide perrons, maar niet van de kaart gin gen. Hun mening werd versterkt, na de enkele maanden geleden ge houden gemeenteraadsvergadering, waarin de raad besloot medewerking te verlenen aan de verbreding van de spoorwegovergang. In tekening en bestek waren de perrons en het sta tion niet verdwenen. Enkele weken terug zijn er van de zijde van de Ned. Spoorwegen onderzoekingen gedaan en nu komen dan zo af en toe vaster aanwijzingen binnen, dat de lang gekoesterde hoop werkelijk heid zal gaan worden. In het komen de winterseizoen zullen de autobus sen nog rijden, maar vermoedelijk ir. Mei zullen treinen Voorhout aan doen. Wat zal dat vreemd zijn na bijna acht jaar. IJsclub. In café Boerhaave hield de IJsclub onder grote belangstelling haar jaarvergadering. Bij afwezig heid van de voorz. hanteerde dc heer P. J. v. d. Hulst de voorzittershamer. Na een welkomstwoord, sprak hij de- hoop uit, dat voorz H. Vester spoe dig weer hersteld zal zijn. De finan ciën werden in de beste orde bevon den. Buiten de contributie van dit jaar, was er nog een batig saldo van 150,07, zodat de ontvangsten 353,99 en de uitgaven 203,92 waren. De verlotingskas had een batig saldo van 67.15 De secr. bracht een buitengewoon uitgebreid jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereniging 208 leden telt. De heren P. A. v. Werkhoven, G. v. Leeuwen, P Westerhoven en J. v. d Berg werden allen bij acclamatie als be stuurslid herkozen. In de kascom- missie werden benoemd de heren J. v. Werkhoven Pzn., P. v. d. Meij en Men mag zijn vuilnisemmers behouden Reeds bij de aanbieding van de begroting voor 1951 heeft het col lege van B. en W. van Voorschoten de Raad een overzicht gegeven van de financiële positie van de ge meente en opgemerkt, dat B. en W. zich zouden beraden over de invoe ring van reinigingsrechten. De be groting voor 1951 sloot met een na delig saldo op de gewone dienst van 155.000,waarin opgenomen een bedrag van 57.000 wegens na delig exploitatie-tekort van de ge meentelijke reinigingsdienst. B. cn W. stellen thans voor de beslissende stap te nemen. Gedeputeerde Sta ten hebben in hun nota van aanmer kingen ook reeds gewezen op de noodzaak van spoedige heffing van reinigingsrechten. UNIFORME VUILNISEMMERS? B. en W. merken op, dat slechts bij het gebuik van een roltrommel-auto het gebruik van uniforme vuilnisem mers noodzakelijk is. Momenteel is een dergelijke auto niet in ge bruik. Gezien de hoge aanschaffings- kosten 35.000,adviseren B. en W niet tot aankoop daarvan over te gaan. Blijkens vorenstaande is in het algemeen de aanschaffing van uniforme emmers dus niet nood zakelijk. Rest dus de vraag of aesthetische of hygiënische overwe gingen zo sterk spreken, dat uit dien hoofde de aanschaffing gewenst is. Het college van B. en W. meent, dat dit niet het geval is, al thans niet in die mate* dat een uitgave van rond 16.000 voor aan koop van ongeveer 2000 emmers hier door is gewettigd Omdat deze kos ten door de gebruikers zouden moe ten worden gedragen, acht B. en W. het gewenst in deze de bestaande toestand, die nagenoeg geen aanlei ding tot klachten heeft gegeven te handhaven. Wel is het gewenst, om degenen, die tot aanschaffing vernieuwing van een emmer willen overgaan, in de gelegenheid te stel den reeds nu een uniform model te kopen. Indien de Raad hiertegen geen bezwaren heeft, stellen B. en W. zich voor met betrekking tot het model van de uniforme emmers met de plaatselijke middenstand nader in contact te treden Op de tweede plaats zal moeten worden beslist ol de heffing zal ge schieden naar een vast bedrag per gebruiker of krachtens een tarief naar draagkracht. B. ei W zijn voor standers van een gelijke belasting pei gebruiker, omdat het karakter van de aan elke gebruiker bewezen dienst hetzelfde is. Gelet op de uiterst precaire fi- A. Augustinus. Door de heer P. A. v Werkhoven werd verslag uitge bracht van de verschillende verga deringen van dc K.N S.B. in den Haag. Het vond alg. goedkeuring om weer 10.— voor het trainingsfonds beschikbaar te stellen. Het kam pioenschap van Zuid-Holland wordt dit jaar in Voorburg verreden. Voor deelname kan men zich bij het be stuur opgeven. Medegedeeld werd, ciat personen van buiten de gemeen te geen lid van de IJsclub kunnen zijn. Wil men aan wedstrijden ter plaatse deelnemen, dan moet men lid zijn. vóór de algemene vergade ring. Geboren: Rudolf Ch. M. zn van F. H. Stikkelbroeck en J. v. Schooten; Antonius W. M. zn van N. Slobbe en A. C. W. Turk. Ondertrouwd: J. J. Hoogeveen, Noordwijk, 32 jr en M. A. J v. Steijn 25 jaar. Gehuwd: H. A. Zonneveld en J. M. C. Prins; J. N. v. d. Burg en H. M. Rutgrink. Overleden: Gerarda Hoek. 58 jr, echtg. van C. Bax. -ai ap jooa uo se/ft pao3 jaoz uap NOORD WIÏKERHOUT KAJ. In hotel van der Geest kwam Donderdagavond de KAJJ bijeen. Spr. van de avond was de oud-aalmoezenier van het Westeinde. De Kajotters waren niet best opge komen. slechts een 25-tal leden wa ren aanwezig. Ook Aalmoezenier van der Zwaan en-kapelaan Vroklage ga ven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. De voorz.. H. Duivenvoorde, open de met gebed e:i heette op bijzon der hartelijke wijze de oud-aalmoe zenier welkom. In een boeiende causerie sprak de oud-aalmoezenier over Rome, waar hij 1 jaar gestudeerd heeft. Na af loop was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. „Duinklievers" (N'hout). De laatste hokenshow is gehouden op 18 Dec. jl. De uitslag was als volgt: 1 G. C. Rotteveel 172 1/12: 2. Pav. St. Pieter 1715/12; 3. W. Broekhof 155 1/12; 4. J. Peetere 154^; 5. J. C. v. d. Voort 154 1/3; 6. W. v. d. Linden 149 7. G. Krusc 146 punt. De totaal-uitslag van de gehouden shows is als volgt: Oude doffers: 1. J. en C. Broekhof; 2. J en R Broekhof; 3 J. C. v d. Voort; 4. St. Jan Pav. 5. St. Pieter Pav.; 6. G. C. Rotteveel. Oude duivinnen 1. Pav. St. Pieter; 2. G. C. Rotteveel, 3. A. Duiven voorde; 4. J. var. Denzen; 5. St. Jan Pav.; 6. J. A. v. d. Berg. Jonge doffers: 1. St. Jan Pav.; 2. A. Franck; 3. St. Pieter Pav.; 1. J. v. Denzen; 5. G. C. Rotteveel; 6. B. Kok. Jonge duivinnen: 1. G. C.' Rotte veel; 2. Pav. St. Pieter; 3. Br. Kok; 4. St. Jan Pav.; 5. P. Heshof; 6. J. v. Denzen. nanciële toestand van de gemeente en mede met de heffingen die in an dere gemeenten geschieden, menen B. en W. dat een vast recht van f 9 per jaar c.q. f 0.75 per maand billijk is. Uitgaande dat Voorschoten 2000 gebruikers heeft, wordt dc op brengst 18.000 per jaar, hetgeen neerkomt op een bijdrage van 40 pet ir. de kosten van de reinigingsdienst. In de komende raadsvergadering zal de Raad dit onderwerp nader bespreken. R.K. Middenstandsvereniging Op de vex-gadering van de R.K. Midden standvereniging „St. Franciscus van Sales" sprak pater Rem'bertus OFM Cap., adviseur voor do geestelijke en zedelijke belangen, over het onder werp „Zaken zijn zaken". Spr. ging uit van de naastenliefde, die uitwijst, dat de middenstand een dienende taak heeft en tevens, dat om die taak te kunnen vervullen een goed vakmanschap wordt vereist. Dc hou ding ten opzichte van de collega of concurrent werd uit een oogpunt van naastenliefde besproken. Bij een goe de opvatting van zijn taak als mid denstander wacht eenieder naast tij delijke beloning ook geestelijke loon. Het lag in de bedoeling van do spre ker. dat hij met verschillende groe pen uit de middenstandskringen „Gesprekken rond dc tafel" in klei ne kring zal gaan houden. De op komst van de leden met hun familie leden was ver beneden de gestelde verwachting en er werd ter vergade ring dan ook een hartig woordje over gesproken. De heer C. v. d. Peet gaf van zijn Rome-reis. die hij in het begin van dit jaar gemaakt heeft, een interessant en onderhou dend verslag. De heer P. Schram»1 luisterde de verschillende onderde len van de avond op met een vrolijk stukje pianomuziek. Voetbalprogr. SVLV Stompw. Boys 1—SVLV 1 2 uur; SVLV 2— Alphen 3 2.15 uur Elstlaan; SVLV 3 Stompw. Boys 2 12 uur Elstlaan. Over. de sportvelden Bij de be handeling van de begroting in de raad van Vrijdag 14 December jl. drong de heer Fortanier aan op de aanleg van goede sportvelden. Door de voorzitter van de Raad werden de wandelpaden, sportvelden en het zwerr/bad als plannen van de ge meente genoemd. Deze onderwerpen zijn in behandeling, doch stuiten op moeilijkheden ter verkrijging van de benodigde gronden. Burgemeester deed zelfs een beroep op do eigena ren om in zaken van algemeen be lang de benodigde medewerking te willen verlenen Voor het propaedeutisch exa men theologie is aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam geslaagd de heer C. A. Verhoog. WASSENAAR Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doc toraal examen psychologie ir. H. J. Kolkman. Jiaite GOLF BUITENLAND. Dc Russische autoriteiten in Berlijn hebben de commandant van de Amerikaanse sector meegedeeld, dat drie Amerikaanse soldaten poli- tiek asyl in Oost-Duitsland hebben I gekregen. Een Amerikaanse woord voerder verklaarde, dat de betrokke nen op twee December uit een Wcst- Berlijnse gevangenis waren ont vlucht, waar zij waren opgesloten op beschuldiging van mishandeling en vergrijpen tegen de krijgstucht. Zaterdag zullen 97 Duitse krijgsgevangenen uit Joego-Slavlö in Duitsland terugkeren. Er zullen zich dan nog 140 Duitse krijgsgevangenen in Joego-Slayië bevinden, van wie in Januari waarschijnlijk honderd zullen worden vrijgelaten. Twee Meteors van de Belgische luchtmacht zijn Donderdag tussen Namen en Malonne (Zuid België) met elkaar in botsing gekomen. Bei de piloten kwamen om het leven. In de nabijheid van Samnoêa (Noord-Indo-China) is een Frans militair vliegtuig neergestort. Vijf leden van de bemanning en twee passagiers kwamen om het leven. 10 KELANR1JKE VERKEER^ REGELS VOOR WIELRIJDERS" Haal links in en wijk naar rechts uit. Rijd met niet meer dan twee personen naast elkaar. Geef tijdig en duidelijk een te ken van richtingverandering. Maak gebruik van de rijwiel paden. Geef op kruisingen en splitsin gen van gewone wegen voor rang aan het verkeer van rechts en ook aan snelverkeer dat van links komt. Geef alleen een belsignaal, als de veiligheid van de weg dit vordert. Sta alleen stil aan de kant van van de weg, doch steeds zo, dat ge het verkeer niet belemmert. Houd tenminste één* hand aan het stuur en beide voeten op de trappers. Bevorder Uw eigen veiligheid door U stipt aan de verkeers regels te houden. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). PLAATSELIJK MIST. Vanavond en vannacht op ve le plaatsen vorming van mist of laaghangende bewolking Mor gen overdag plaatselijke opkla ringen. Geen regen. Aanvanke lijk zwakke veranderlijke, later tot matig en in het Noorden van het land tot vrij krachtic toe nemende wind uit Zuiaclijke richtingen. Vannacht tempera turen om het vriespunt tot lich te vorst, morgenmiddag dezelf de of iets lagere temperaturen dan vandaig. 22 Dec.: zon op 8.46 cn onder 16.30; maan op 1.14 en onder 12.35 uur. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Dec. Vee. Aanvoer: 3 fokstieren, 4 slachtstieren, 35 kalf- en melkkoeien, 177 varekoeien e.a., 25 vaarzen, 10 pinken, 57 graakalve- ren, 13 vette kalveren, 86 nuchtere kalveren, 136 vette schapen, 750 vette lammeron, 38 zeugen, 360 schram men, 370 biggen, 3 paarden en 23 bokken of geiten. Totaal 2220 stuks. Prijzen: kalf. en melkkoeien 680— 1010 on varekoeien ca 440—790, handel levendig; vette koeien 700 1040, 2.002.75 per kg. levend gewicht, handel stug; vaarzen 550— pinken 350—550, graskalveren 170300 en nuchtere kalveren 40 65 handel levendig; vette schapen 90145 en vette lammeren 80 125 handel vlug. schrammen 60 100, biggen f 3045 cji bokken of geiten 1540 per stuk handel ma tig- Kaas. Aangevoerd 56 partijen Goudse en 3 partijen Leidse kaas, totaal 59 partijen. Prijzen: Goudse kaas extra 2.46, le soort 2,31 2.38, en 2e soort f 2.26—2.30, Leidse kaas le soort 2.292.32 per kg. Handel goed. LEIDSCHENDAM, 20 Dec. Eieren. Op de veiling „Het Wapen van Veuf" werden aangevoerd 9500 kipeieren. De prijzen waren voor: 300 eieren no. 0 f 22.15—22.75, 1500 no. 1 19.85—20.10, 1300 no. 2 18.36 18.75; 3600 no. 3 17 10—17 65 1800 no. 4 15.30—15.75; 1000 no. 5 14.20 14.70. Verder werden op dc Kerst- veiling aangevoerd: 160 konijnen 3.70—12.35 20 kippen 3.50—3.90, 25 hanen f 2 653.85, 20 eenden f 3.25 4.00, en 20 duiven 30—60 cent. Wie geen richting aangeeft gaat in de richting van het ziekenhuis. Verbond voor Veilig Verkeer God schonk de vreug de der engelen aan ons dochtertje TRUDI in de leeftijd van 4'/$ j. J. H. PONSIOEN A. PONSIOEN— PELTENBURG Oud-Ade. 21-12-*51. H. Engelenmis Maan- HUIDARTS MAANDAG 24 DEC. GEEN AVOND. 589 SPREEKUUR. CHIRURG GEEN SPREEKUREN TOT WOENSDAG 2 JANUARI 1952. AFWEZIG VAN 24 DEC. tot en met 1 JANUARI Drieplassenweg 32 Katwijk aan Zee. Spoedgevallen worden waargenomen door Tand arts J. G. P. Bouman. Kerststukjes met kaars f 0.50 Bloemenmagazijn C. H. v d. VOORT. Mors weg. Tel. 26659. 543 Abonneert U op het Parochieblad JtuAlum. Gx>AxLa\ per |aar. 14.50 per kwartaal 11.20 per maand 10.40 Bureau: Papengracht 32,Leiden Telefoon 20935 Demi de jas voor winter en cn voorjaar, zware stof, alle majen slechts Regenjas mantel dubbel gevoerd prachtige coupe of 10ineens en 2.50 oer week. Damesjaponnen grote collectie vanaf Pluche Tafelkleed Wilton Karpet sterk en mooi ongelooflijk goedkoop EN NOG VEEL MEER PRACTISCHE KERST GESCHENKEN ZIET ONZE ETALAGE! Tot 9 uur geopend!! Beter en stukken goedkoper I EXTRA KERSTAANBIEDING UIVER EN HALFWOLL 10% KORTING Gewatteerde Dekens 2-persoons 22.73 Jupunmuttcn 100 locos 1.15 Vitrage 90 c.m. breed per meter 69 Ct. Afgepaste Vitrage-gordijnen 90 x 160 per stuk 1.95 DE KLEINE WINST HAARLEMMERSTRAAT 51, TELEFOON 24958 Lid van het Financierings-lnstituut. 2 Broodtrommel 9.95, le keus. zware kwaliteit emaille. met chroombeslag. Vastgestelde prijs 16.95. Bii aankoop van een keu kenuitrusting voor 9.95 Keukenuitrustingen vanaf 39.95. I.V.A., Haarlem merstraat 49 Nova Noord einde 43, Leiden. *2 Keukenultzet 49.95. Extra zware kwaliteit emaille, le keus. licht groen met zilverbics, merk Montblanc. vastgestelde prijs 59,65. Met inleve ring van deze advertentie voor 49.95. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. *2 Goedkoop serviesgoed! Porseleinen kop en scho tels 39 cent, porseleinen theepotten 98 cent, koffie potten 1.49 losse kopjes met oor met fraai dessin 29 cent, platelen melkkan 1Y, liter 1.10, 2 liter 1.29. I. V. A. Haarlemmer straat 48. Nova, Noordein de 43. Leiden. 1224 *2 Kerstkaarsjes 29 et. p. pak. inhoud 30 stuks, ge sorteerd in diverse kleu ren, le kwaliteit .Vastge stelde prijs 60 ct., Bij aan koop van 1.Kerst-ar tikelen, dit pak Kerstboom kaarsjes voor 29 ct. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. No va, Noordeinde 43, Leiden. f2 Kerstboompieken 29 ct. fTinke maat, hoogglans ver zilverd, Kerstballen vanaf 5 ct. Vogels, verzilverd 19 ct. Zilver lametta per pak 12 ct. Wii hebben de groot ste sortering Kerst-artike len tegen de laagste prij zen!!! I. V. A. Haarlem merstraat 48, Nova, Noord einde 43. Leiden. *2 Keukenultzet 49.95. Merk Montblanc. Deze keuken is gelijk in kwali teit m. uitz. welke ver kocht worden v. 90.tot 100.—. Overtuigt U zelf. In enkele weken reeds meer dan 100 stuks ver kocht. I.V.A, Nova, Leidon. LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De leidsche Courant Papengracht 32-34 GANGETJE 4 LEIDEN Geminderde Nylons 30 Denier 51 Lange Cauge zwarte naad Viking Nylons z. sterke draad bijz. elastisch met schriftel. garantie Links gew. Nylons mooie kwal. geminderd Kristal Nylons zwarte naad spotprijs Enkalon kousen iets nieuws

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3