Een kleine weeffout geen bezwaar? DUINSTREEK UW GARANTIE! VAN BERKEL DE DOOD JSiSl I aDD 000 OQOD j i^TbILi aon an nufl onon fil Lnonstaten Verzamelloonstaten Heren en jongens Canadians Plusfour costuums, Loden regenjassen enz. IN DE POT DONDERDAG 20 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 DRIE BELGISCHE ONDERSCHEIDINGEN VOOR NED. PRIESTER. Het zal zijn talrijke familieleden, vrienden, kennissen en vroegere schoolmakkers in de omgeving van Leiden groot genoegen doen te ver nemen, dat Pater Leo van Raad, Sa- lesiaan van Don Bosco, drie onder scheidingen mocht ontvangen van de Belgische regering, wegens zijn bui tengewoon verdienstelijke houding charitatieve werkzaamheden en zijn houding tegenover de Duitsers in de laatste wereldoorlog, waardoor hij in gevangenschap raakte. Tot herstel van zijn door dit laatste geschonden gezondheid, verbleef hij in Zwitser land. Pater van Raad deed zijn gehele priesterstudie bij de Salesianen in België, alwaar hij, sinds zijn Priester wijding in Febr, 1939, leraar was in verschillende Salesiaanse huizen en parochiewerk verrichtte. Dezer dagen werd hij benoemd tot Pastoor te Aubigny-en-Laonnais (Noord-Frank rijk). Enige financiële hulp voor zijn ar me en wijdvertakte parochie in hem zeer welkom. HILLEGOM 60 TOT 70 NIEUWE WONINGEN. Inzake de plannen voor woning bouw deelt men ons mede, dat in het kader van het nieuwe bouwplan 60 tot 70 nieuwe huizen zullen worden gebouwd. Er zullen er 12 gezet wor den aan de Noordzijde der Meer- straat. Tegenover de Jhr. Mockkade wordt begonnen. Er komt een blok van 6 en 2 van 8; intusssen is een straat geprojecteerd, aansluitend op de Ambachtstraat. De indeling is als volgt: een benedenkamer over de ge heel diepte, keuken, hal; boven: 3 slaapkamers en douchecel, schuur met voldoende bergruimte met vóór en achtertuin. Aan de Brou-werlaan komen er rond 40 van een ander type met ongeveer dezelfde indeling. Tot concierge aan het Medisch centrum, Consultatiebureau etc., is benoemd de heer W. van der Werf. KATWIJK Postduivenver. De Postduiven vereniging „De Rhijnmonders" ver gaderde onder leiding van de wrn. voorz., de heer P. Varkevisser. Deze wees er in zijn openingswoord op dat de vereniging heden haar eerste lus trum viert. De penningmeester, de heer Th. van Essen kon een voorde lig saldo melden van bijna 20', Als bestuursleden werden herkozen de heren P. Varkevisser en Kr. Schaap. In de vacature J. Bet werd gekozen de heer W. van Rijn. Tot voorz. werd gekozen de heer L. Noort. De volgende prijzen werden daarna uitgereikt: J. Belt (beker, eerste kampioen-generaal), L. Noort N. J. Verkaik (beker, derde kam- (tweeed kampioen-generaal, beker), pioen-generaal), D. J. Kleen, me daille, S. Grimbergen, medaille. v zvTWHK AAN DEN RIJN Groenteveilingver. K. en O. De Groenteveilingver. K. en hield de in December voorgeschreven leden vergadering in „De Kroon". In zijn openingswoord wees de voorzitter ei op dat 1951 stemde tot tevreden heid. Het eerste half jaar stond de omzet 2 ton lager dan vorig jaar, doch thans was dat ruimschoots in gelopen en was de 2 millioen over schreden. De voorz. dankte de secr.. die wegens zijn gezondheidstoestand was afgetreden. Een voorstel om de heer Grimbergen tot ere-lid te be noemen vond algemene bijval. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat herkozen werd de heer C. Par- levliet en in de plaats v dhr H W Grimbergen w rd gekozen de heer H J. Grimbergen. Uit het voltallig bestuur werd herkozen als voorzit ter, de heer J. v. d. Perk. Tot lid van de contio7ecommisie werd geko zen de heer C. Haasnoot. Tot afge vaardigde naar de Alg." Vergadering van het Centr. Bureau werd geko zen de heer A. A. Vooys. Hierna volgde aanbieding van de begro ting. LISSK JAARVERGADERING „THEORIE EN PRAKTIJK" De vereniging „Theorie en Prak tijk" hield Woensdagavond in café restaurant „de Nachtegaal" de 13e ledenvergadering, tevens jaarverga dering. Na qpening door de voorz. werden de heren C. D. Gehrels, voorz., D. C. van Egmond en P. Sar- r»eel, herkozen als bestuursleden. De heer ir. A. F. Flag, directeur van de rijkstuinbouwschool, hield hierna een lezing over het onderwerp „En kele beschouwingen over de bloem bollenteelt in Engeland naar aan leiding van een studiereis". In deze lezing gaf spr. zijn indrukken weer over zijn bezoek aan verschillende districten. De cultuur is er in hoofd zaak gespecialiseerd op de bolbloem en in mindere mate op de bloembol. De wijze van teelt, behandeling, be planting, rooien enz. liet spr, de re vue passeren. Het heeft spr.'s aan dacht getrokken, dat bij de jeugd een grote liefde voor de natuur be staat, De lezing werd met zeer grote aandacht gevolgd en toegelicht met enkele lichtbeelden. Een gedachten- wisseling hierover was al even aan trekkelijk. Sluiting gemeente-secretarie. In verband met de komende feestdagen zal de gemeente-secretarie op 24 en 21 December 1951 gesloten zijn. Voor aangifte van geboorten en overlij den is de secretarie geopend van 11 tot 11.30 uur. Pluimvcevereniging. De Pluim vee- en Konijnensportvereniging Lisse en Omstreken hield een leden vergadering onder presidium van de heer N. J. Dol. In het openingswoord van de voorzitter constateerde deze, dat door de nog steeds heersende pseudo-vogelpest de belangstelling voor het pluimvee in het algemeen gedaald is onmat men met zijn pluim vee niet op de tentoonstellingen kan en mag uitkomen. Spr. is evenwel van mening, dat in het volgend sei zoen wederom tentoonstellingen zul len kunnen worden gehouden. Het sluiten van de markt is een belang rijk voordeel om uitbreiding van de pseudo-vogelpest te voorkomen. Onder de mededelingen werd de a.s. feestvergadering besproken; de ze zal worden gehouden in de maand Februari 1952. De diverse interne agendapunten werden besproken en vlot afgehan deld, waarna de vergadering werd gesloten. NOORDWIJK Gemeenteraad, Hedenmiddag te 5 uur zal de raad in spoedeisende vergadering bijeen komen ter be handeling van de navolgende agen dapunten; Beëediging van de heer P. H. Lindhorst Czn.; Geldlening. Daar in verband met dringende re paraties op de afdeling algemene zaken de raadzaal door de admini stratie is bezet, zal de raadsvergade ring worden gehouden in „Het Hof van Holland". NOORDWIJKERHOUT Propaganda-feestavond SwiftDe Leidse Ren- en Tourvereniging Swift Combinatie" heeft met wed strijden op de home-trainer in de zaal van hotel van der Geest propa ganda gemaakt voor de wielrensport. Om het publiek naar de zaal te trek ken had men behalve de wedstrij den Arie Westgeest, Henk Langeveld, een 9-jarige accordeon-virtuoos, de Mauri Hawaiians en tenslotte de Ne- gro-boys met acrobatiek op het pro gramma geplaatst. Dat de zaai lang niet vol was, toen de beer Veldhuy- zen, de voorzitter van Swift, de avond opende, kan dus niet aan het programma worden geweten, maar zal zijn oorzaak wel hoofdzakelijk hebben gevonden in de omstandig heid, dat het Noordwijkerhoutse pu bliek in de tijd voor Kerstmis niet gewend is uit te gaan. Het ware o.i. juister geweest als Swift hiermede rekening had gehouden. De wielrenners waren niet de eer ste de beste, want bij het voorstel len ervan aan het publiek hoorde men namen als Jac. de Groot, Krijn Post, Joop Riethoven, Jan Duiven voorden, Koos Duindam en Jan Zand vliet. De 3 eerstgenoemden vormden de A-klasse en de overige de B-klasse. Zonnige winterdag op hel Vrijthof in Maastricht. Met brood en graankorrels worden dc duiven van het Vrijthof onder handboreik gebracht tot vermaak van de kleine, die het toch wel een beetje angstig vindt dat een duif boven op haar muts is gaan zitten. Beide klassen reden een wedstrijd over 3 x 1 K.M. op de hometrainer. De volledige uitslag is als volgt: A-klasse: 1. Jac. de Groot, Leiden; 2. Joop Riethoven, Leiden; 3. Krijn Post, Burgetveen. B-klasse: 1. Jan Duivenvoorden, Noordwijkerhout; 2. Koos Duindam, idem; 3. Jan Zandvliet, Sassenheim. Consulatiebureau geen spreekuur. Op Maandag 24 December zal er geen spreekuur op het consultatiebu reau voor zuigelingen worden gehou den. Op Maandag 31 December is er wel consultatiebureau. Mutaties Twentse Bank. Van be voegde zijde vernemen wij dat, in af wijking van een door ons eerder ge dane publicatie, de heer D. Algera, bestuurder van de Twentsche Bank N.V., Noordwijkerhout, per 1 Januari a.s. is benoemd tot bestuurder van de Twentsche Bank N.V. te Noordwijk, zulks als opvolger van de heer D. Bakker. De heer Bakker is overgeplaatst naar de Twentsche Bank in Leiden, waarvoor hij reeds tekeningsbevoegd heid bezat. De heer Algera blijft, naast de heer van de Wetering, mede bestuurder van het kantoor te Noord wijkerhout. SASSENHEIM IJsclub. Onder leiding van de heer G. Vlasveld hield de ijsclub haar jaarvergadering. Medegedeeld werd. dat het voorde lig kassaldo 1013.96 bedroeg. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Karreman, W. Bakker en Chr. Homan werden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur opnieuw in contact zal treden met B. en W. over het gebruik van de tennisbanen als ijsbaan, daar het voorstel van het gemeentebestuur veel te kostbaar was. Hierna de tra ditionele verloting. VOORHOUT Paard sloeg op hol VOERLIEDEN VLOGEN VAN DE WAGEN. Enige jeugdige knechts van de fa. C. Colijn en Zn., waren vuilnis aan het vervoer met paard en kar van de veehouder A. J. Komende vanaf de gemeentelijke yuilnisbelt op de Engelselaan, sloeg het paard op hol, doordat één der bomen van het le- moen uit het tuig geraakte. De ge heel niet ervaren voerlieden gooiden de leidsels op het hollend paard en werden van de wagen geslingerd. Ter hoogte van slagerij v. d. Berg moest het paard, dat huistoe holde, een scherpe bocht maken. Dit kwam natuurlijk niet goed uit en met een geweldige schuiver, kwam het ge vaarte in een haag terecht. Het mag een wonder heten, dat hier geen verdere ongelukken mee zijn ge beurd. Kinderen van de Chr. school zagen gelukkig het hollend beest aankomen en vluchten allen in poor ten van huizen. Het paard was gevallen en lag bekneld tussen de sterke beuken haag. Met veréénde krachten werd het op de been geholpen, waartbij bleek dat het beest geen der poten had gebroken. Voor het examen „Algehele Verzorging" (pedicure) slaagde te Leiden mevr. J. A. Schulte Kuper- jansRijkelijkhuizen. R.K. Middenstand. ln café Boer- haave kwam de middenstand in ver gadering bijeen. Mededeling werd gedaan, dat 16 Febr. a.s. een retraite wordt gehouden in Noordwijkerhout Kosten 12.50. Alle leden werden tot 'deelname aangespoord. Door de heer A. Klaar werd verslag uitge bracht over de gehouden winkel week. 37 Deelnemers hadden er aan meegedaan. Het eindresultaat was 'eer gunstig. Besloten werd volgend ijnar beter controle te houden op de omzet. Betaalt men dan tijdens de winkelweek een lopende rekening, dan krijgt men een bon van een an dere kleur. Het Santoscomité had als resultaat van een uitvoering en ver loting 284,37 af kunnen dragen. Door de heer M. v. Dam werd ver slag uitgebracht van de vergadering van de Centrale Raad. Een voorstel, gedaan in de vorige vergadering, om voor het niet opkomen op een vergadering een boetestelsel in te stellen, werd niet goedgevonden. Een collecte voor Santos bracht op 5.50. VOORSCHOTEN 25 JAAR KRAAMVERPLEEGSTER. Tweede Kerstdag herdenkt zuster D. de Graaf, Leidseweg 157, de dag dat zij zich 25 jaar geleden als kraam verpleegster vestigde. Haar werk kring bepaalde zich niet alleen tot de directe omgeving van Voorscho ten, maar bij vele gezinnen in het Westland, in Wassenaar, Den Haag enz. is zij geen onbekende en wij twijfelen er niet aan, of Tweede Kerstdag zullen velen haar woning op de Leidseweg komen bezoeken, om nog eens oude herinnering op te halen. Belgische uitvoer stop Nederland er niet door getroffen. Naar het A N. P. van zijn corrcs- ponden te Brussel verneemt, zou de Belgische regering besloten hebben de uitvoer naar de landen van de O. E. E. S. zeer spoedig stop te zetten. Dit besluit houdt verband met de be kende zeer omvangrijke crediteur positie van België in de Europese Be talings-unie. De Belgische regering zou echter bestaande verdragen zo veel mogelijk willen eerbiedigen. Van Nederlandse bevoegde zijde vernemen wij nog, dat indien de Bel gische regering een dergelijke maat regel zou treffen, de Belgische uit voer naar Nederland niet zal wor den getroffen. Zweefvlieger verdween in de wolken Meer dan een etmaal geleden cir kelde een wereldberoemde zweefvlie ger omhoog in de wolken tussen de pieken van de Sierra Nevada en sindsdien is niets meer van hem vernomen Alle reddingsdiensten van Noord- Californië zijn nu dag en nacht in touw om een spoor te vinden van deze vlieger, de Zweed Carl Erik Overgard, die zou trachten een hoog te van bijna 12.000 m. te bereiken en aldus het werelrecord te verbeteren. Op ruim 4000 m. gooide het vlieg tuig, dat Overgard sleepte, de kabel los, en gebruik makend van 'n gun stige wind verdween de zweefvlieger in de wolken. Men vreest, dat Over gard, die vooi 6 uur zuurstof bij zich had. door de stijgwinden waardoor het vliegveld Bishop (Cal.) een zekere faain bezit is verrast, door gebrek aan zuurstof bewuste loos is geraak' en vervolgens in de bergen is neergestort. Ook een „/liegend fort" neemt deel aan de intense speurtocht in de woes te bergstreken, en op de grond staan enige artsen-parachutisten gereed om op stijgen, zodra een spoor van de vermiste zweefvlieger is gevon den, Hij wil per se een kunsthart De man uit Victoria in Brits Co lumbia (Canada), die zich, zoals wij gisteren reeds meldden, heeft aan geboden als proefkonijn vooi een ex periment met het kunstmatige hart in Nederland heeft verklaard, dat hij waarschijnlijk binnen een paar dagen naar ons land zal vertrekken. Nadat hem was verteld, dat prof. Jongbloed had verklaard niets te WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VERANDERLIJKE WIND. Zwakke tot matige wind rui mend naar Noordelijke riohtin- ücn, later veranderlijk. Wisse lend bewolkt met enige regen of motregen. Weinig verandering in temperatuur. Jl Dcc.: zon op 8.46 en onder 16.30; maan op en onder 12.25 uur. BIOSCOPEN. Dc films voor do komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Caaino: „Liefde kent geert mu ren", alle leeftijden. Lido: Alice in Wonderland", allo leeftijden. Luxor. „Aan de Riviera", 18 jaar. Trianon: „Van een bruiloft komt een bruiloft", alle leeftij den. Rex: „Tarzans vlucht", 14 jaar. De film van de Donderdagavond-cy clus is door de K.F.C. ontoelaatbaar verklaard. weten van zijn aanbod, zei hij: „De professor heef. waarschijnlijk het '!ctek< nde contract nog niet ontvan gen. In ieder geval ga ik naar Ne derland". Prof. Jongb'oed ontkende echter, een dergelijk contract te hebben ge tekend. Ook de Utrechtse chirurg prof. dr. J. F. Nubbcr deelde ons me de. dat een dergelijke operatie be slist niet zal geschieden. Hij legde er bovendien dc nadruk op, dat het kunsthart slechts bestemd is om een hart tijdelijk te vervangen tijdens de operatie. Het bericht, al zou pater Emaldi, missionaris in China, ziin tong heo- ben afgesneden tijdens een verhoor door Chinese communisten, blijkt niet geheel juist. Het K.N.P. heeft thans van de betreffende missionaris persoonlijk vernomen, dat hij inder daad wegens zijn zwijgzaamheid is gefolterd. Toen hij na vier dagen verhoor zijn krachten voelde vermin deren en vreesde, dat hem verdoven de middelen zouden worden toege diend om hem bekentenissen af te dwingen, waarbij de mogelijkheid niet was uitRC-sloten, dat hij namen van onschuldige personen zou noe men, maakte hij zelf met een scheer mesje oen diepe wonde in zijn tong om zich het spreken onmogelijk te maken. De communisten waren hier door zozeer verschrikt, dat zij de missionaris naar een hospitaal heb ben gezonden en na zijn gen-ving het land hebben uitgezet. Pater Emaldi ondervindt tot op heden bij het spreken enige moeilijkheid ten gevolge van de verwonding. F. L. M. Steenwinkel VAN 22 DEC. 1951 t/m 1 JAN. 1952 GEEN PRAKTIJK. Kerststukjes met kaars I 0.50 Bloemenmagazijn C. H. v d. VOORT. Morsweg. Tel. 26659. 543 Charitas Loterij ROELOFA RENDSVEEN Grote Loten. Wit: 406. 191. Groen 283. 210. 397, Oranje 202. 397. Kinder Loten: Paars 495 395 320. 481. 471. 457. Wit: 201. 316. 309 300. 341. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen Onze reputatie De goede klank, die er reeds van onze naam uitgaat, is voor U een garantie! Advocaat van Brandewijn 3.25 per fles Zeer Oude Gencvcr „Jan Steen" 7.25 Ltr. Citroen Jenever v. schillen 5.95 Bessen Jenever 5.65 Dubbele Likeuren vanaf 5.95 fles Alle bekende Oude Gcnevcr-Likeur-Cognacsoorten BEZICHTIGT ONZE ETALAGE Franco thuisbezorging in Leiden en omgeving. ianno-1784- /oU\ nn«^fJ0QD 00 Ï^OQV, v/\\\kKEL0fy PRINSESSEKA06 S TEL. 23538 LEIDEN Mevrouw b. LAMPE. Wil- helminaplein 8. Wassenaar vraagt dgi 1 Jan. of later Hulp in de huishouding v. d. of d. en n. Enigszins kunnende koken. Aanb.: na 7.30 uur 's avonds. Telefoon 8714. 548 (NIEUW MODEL) 5 ct. per 8tuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Courant PAPENGPACHT 32—34 Koopt dan Uw winterjas of costuum bij Wij verkopen U ver beneden de waarde Eveneens hebben wij voor U: Pelikaanstraat 25 - Tel. 26007 Komt U eens kijken, kopen bij ons bespaart U véél geld Nou, dat is bij PELTENBURG precies andersom. We zouden ons doodschamen als 't anders was. Wij doen doodeenvoudig ons uiterste best, om iedereen op tijd te helpen. En niet in ons dooie eentje, neen, ons hele personeel is mede in volle actie en vindt het doodgewoon, 't Is inderdaad razend druk en dat komt doodeenvoudig omdat ze je bij PELTENBURG a. h. w. kunnen doodgooien met Radio's, Gramofoons en Radio-Gram. Combinaties, v. d. allerbeste merken. Je kunt je er zo prettig helemaal installeren van A tot Z. Een Radio met 'n Gramofoon, fraai tafeltje, of meubeltje of compl. installatie en dan platen uitzoeken a. d. Gram. bar, of klassieke platen i. h. Gehoorzaaltje. Alles in bonte verscheidenheid, van goedkoop tot duur. 't Is zo gemakkelijk. Je gaat doodleuk naar: PELTENBURG ,v& BREESTRAAT 109, Tel. 20802 waar je behalve in huurkoop ook met een gerust hart con tant kunt ko^-en. Dc 158 jaar oude heer is doodeerlijk.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3