Warmunda nam genoegen met gelijk spel tegen SJC Lisse overwon ook ASC Leiders werden verslagen Treffers versloeg Barna met 73 Goed besluit van competitie-helft De Ruyter in de eindstrijd Golfbrekers organiseerde Leidse jeugdzwemkampioenschappen MAANDAG 17 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 II7ARMUNDA miste nog steeds haar keeper Rijnbeek, wiens toestand gelukkig goed vooruitgaande is. Stol nam zijn plaats in en hij deed dit goed. De twee doelpunten tegen Stol gescoord waren volkomen on houdbaar. de meerderheid. Vooral geleid over de snelle vleugels brengen zij de bal steeds gevaarlijk voor het Warmun- na-doel, waar steeds nog wel een been of hoofd is, die het gevaar kan keren. Bij een vrije schop even buiten het strafschopgebied komt SJC volko men verdiend aan het eerste tegen- punt. De achterhoedespelers belem meren Stil geheel in zijn uitzicht. Het niet onhoudbare schot verrast hem dan ook volkomen (21). SJC ziet hierin een mogelijkheid om de dreigende nederlaag te ontgaan. Ver woed vallen zij aan inderdaad ge lukt het hun in de laatste minuten gelijk te maken. Wanneer de scheids rechter aan SJC een indirecte vrije schop toekent, wordt deze snel voor doel geplaatst waar de midvoor keu rig inkopt (22). Direct daarop is het einde. Deze uitslag geeft de verhou ding van deze sportieve wedistryd goed weer. Het heeft er lang naar uitgezien, dat Warmunda de strijd zou winnen. Vooral voor rust moest SJC verschil lende malen tegen de muur, doch in het algemeen was haar achterhoede wel bekwaam om het wat doorzich tige spel van de Warmonders te weerstaan. Keeper Lincel kwam er niet veel aan te pas, doch na een kwartier spelen tastte hij mis op een hoog schot van v. Seggelen. Via de lat stuitte de bal op de grond. Ge decideerd constateerde scheidsrechter Wallenburg doelpunt (10). War munda bleeft aanvallen, doch hoewel gevaarlijke situaties zich voordeden, men miste de man, die deze aan vallen naar behoren afwerkte. Bij een aanval van SJC probeerde men het met een ver schot. Stol was ech ter op zijn post en stompte de bal corner. SJC bleef terugkomen, maar de achterhoede van de thuisclub voorkwam erger. Toen Warmunda wederom het initiatief nam was een corner het resultaat van een harer aanvallen. Deze, goed door Witteman voor doel geplaatst, kon niet worden weggewerkt. Uit de hierdoor ontstane scrimmage scoorde v. Hust (20). Kort daarop was het rusten. Na de thee wederom hetzelfde apelbeeld. Aanvallen over en weer, waarbij de eerste aanvallen van de Noordwijkers reeds direct gevaar op leverden. Warmunda is niet onfor tuinlijk als een hard schot de lat beukt. Aan de andere zijde schiet Toon v. Wisen uit vrije positie in handen van keeper Lincel. Met het verstrijken van de tijd komt SJC in L.S.G. LIJDT GROTE NEDERLAAG! Geheel onverwacht, nog wel tegen de „hekkesluiter", leed het L.S.G. 1 gisteren te Rotterdam een stevige nederlaag tegen „Het Centrum". De Leidenaars zullen nu van de H. Chr. S.V. en D.D. moeten winnen om kans op het kampioenschap te be houden. Een zware, misschien te zware opgave. Behalve dr Van Ar kei, die Zater dag vooruit had gespeeld en met suc ces, was het gisteren alleen van der Nat die wist te winnen. Aanvanke lijk stonden prof. van der Woude, Bosscha, De Groot en Modderman beter, zelfs kwam Idema een stuk voor, terwijd Mulder praktisch ge wonnen stond. De kansen keerden echter plotseling. Mulder blunderde, Idema overschreed de tijd, kortom de debacle voltrok zich snel. Slechts door de resterende mat ches tegen D.D. en H.C.S.V. te win nen kan L.S.G. zijn kampioenskansen behouden! Een zware opgave! De uitslag H. Roos (Centrum) prof. W. v. d. Woude (L.S.G. ViY', W. BoogaardW. Demmendal 01; G. v. DalenA. A. Idema 10; A. C. TimmermanW. H. van der Nat 01; J. P. Versluis—G. Bosscha V% J. de Vriesmr. A. G. de Ble- court 10; A. v. HerkA. de Groot J4yt\ J. B. v. SteenwijkP. Mul der 1—0; C. L. Bijl—dr. P. C. v. Ar- kel 01; L. BuitenhuisA. E. J. Modderman 10; Centrum 6'A; L.S. G. 2%. L.S.G. miste C. B. van den Berg en prof. dr. J. Droste. COMPETITIE L.S.B, Katwijk IL.S.G. II 2xx6xx. De wedstrijd tussen Katwijk I en L.S.G. n eindigde in een overwin ning voor onze stadgenoten, voorlo pig met 26. Twee partijen werden afgebroken en zullen waarschijnlijk nog min- tens 1 punt voor L.S.G. opleveren. De gedetailleerde uitslag is: A. P. Poot (Katwijk)J. van Steenis (L. S.G.) AY»\ J. H. EdelingJ, Koet 01; E. H. v. GalenA.E.J. Mod derman afgebr.; Th. AdmiraalM. M. Segaar, afgebr.; A. C. Berkhey J. Boot 1—0; D. HoekM. Bloem 0 1; J BergmanA. F. J. G. Zand vliet o—l; G. G. van 't Hoff—M. Wi- chers 01; R. RousM. van Steenis y3A; L. KieftG. Tiemersma 01. Katwijk 2xx; L.S.G. n 6xx. In 3C won Lisse I met 7x2x van Warmond. OM DE SEINPOST-BEKER" Van 17 tot en met 28 December wordt in „Seinpost" te Noordwijk Zee de wedstrijd om de „Seinpost- wisselbeker" gehouden. De deelne mers zijn J. Aberkron (Amsterdam), J. Bey, D. v, Gelder, W. F. Schüss en W, G. Demmendal uit Leiden en de Noordwijkers P. Bedijn, P. de Groot en J. Turk. Op 26 December vindt de traditio nele Kerst wedstrijd in vierkampen, eveneens in „Seinpost" plaats. Op Zaterdagmiddag. 29 December wordt in de Foyer van de Stadsge hoorzaal de massakamp tussen Leid se schakers en die van de Omstre ken gespeeld. De wedstrijd begint om precies 3 uur. JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN. Onder leiding van de voorzitter van de L.S.B., de heer P. Herfkens worden op Woensdag 2 en Donder dag 3 Januari 1952 in „De Doelen" Rapenburg de voorronden verspeeld voor het Jeugdkampioenschap van de L.S.B. De finale wordt in de Paasvacan- tie gespeeld. Aan deze wedstrijden kunnen al len deelnemen, die vóór 1 Juli 1952 nog geen 18 jaren zijn geworden. Aanmelding schriftelijk bij de heer Herfkens, Hoge Rijndijk 145. VVSB—GRAAF WILLEM 1—2 Wij moeten direct vaststellen, dat WSB in deze wedstrijd verdiend heeft verloren. Evenals de laatste wedstrijden werd er nu nog meer gezondigd door het spel te kort te houden. Ook van de buitenspelers zag men sporadisch een voorzet en werd meestal de bal in de corner- hoek doodgelopen. De Hagenaars daarentegen verdeelden het spel met lange passen, waartegen de WSB- achterhoede dikwijls uit elkaar werd gespeeld. De eerste goal van de gas ten kwam uit een dier passes, die door de backs der thuisclub gemist eu zodoende voor de Graaf Willem - midvoor voor het intikken was, wat hij ook prompt deed. Uit een scrim mage werd het 15 minuten later 02; doordat de VVSB-spil zo on fortuinlijk was in eigen doel te schieten. Na de thee werd VVSB agressie ver. Enige druk kwam er op het gastendoel te staan. Uit een goed door Marijnen genomen corner werd het door van Gijlswijk 12. Lang zaam kreeg Graaf Willem weer een licht overwicht en enkele mooie kansen werden door hun midvoor naast geschoten. VVSB miste even eens enkele kansen, zodat de eind stand 12 voor de Hagenaars werd, elke overwinning volkomen ver diend was. I ISSE heeft haar overwinningen reeks voortgezet door in een emotie- volle kamp een kleine, doch verdiende overwinning te behalen op een van haar sterkste tegenstanders. Beide elftallen hebben zich geheel gegeven en het talrijke publiek heeft ten volle kunnen genieten van een snelle en faire kamp, waarvan de uitslag tot het eindsignaal in het on zekere was gebleven. Zowel de ASC- als de Lisse-achterhoede speelden voortreffelijk, zodat de aanvallers voor een moeilijke opgaaf stonden. Na een kwartier werd de eerste corner op het ASC-doel genomen, welke niets opleverde, evenals een snelle doorbraak, waarbij het doel te hoog gezocht werd. Enige snelle aan- Na de goede prestatie van de vorige week hadden wij van onze stadge noten wel iets meer verwacht. Deze wedstrijd werd echter een smadelijke nederlaag. Het begin was voor Roodenburg zeker niet onverdienstelijk en reeds na 7 min. kon C. v. d. Zeeuw in schieten (01). Roodenburg bleef aanvankelijk in de aanval en menige kans ging door slecht schieten ver loren, totdat ook de thuisclub zich meer ging roeren en na een half uur maakte de thuisclub gelijk (11). Kort voor de rust werd het 21. In de tweede helft was Rooden burg feitelijk nergens en nadat de thuisclub de stand tot 41 had op gevoerd, gaf Roodenburg zich ge wonnen. Met de regelmaat van een uurwerk werd de eindstand tot 71 opgevoerd, zonder dat onze stadgeno ten daar iets tegen presteerden. Al met al een jammerlijk slot van een wedstrijd die zo hoopvol begon. GDS. Het eerste elftal wist in de uitwedstrijd tegen NSV te Noor den met een 20 overwinning re vanche te nemen op de destijds ge vallen van ASC bezorgden het Lis- se-doel angstige momenten, daar tot tweemaal toe doelman Ruigrok uit zijn doel werd gelokt, doch op won derlijke wijze wist hij het leder nog weg te werken.. Hoe beide partijen zich ook inspanden, de achterhoeden weerden zich geducht en tot de rust kwam het niet tot doelpunten. Al spoedig na de hervatting wist rechtsbuiten A. Bon een juweel van een doelpunt te scoren, daar hij een goed geplaatste bal van rechtshalf P. Wassenaar onhoudbaar langs de ASC-doelman wist te plaatsen (10). Het overwicht van Lisse bleef aan houden en de Leidse verdediging kreeg heel wat werk, maar vooral de beide ASC-backs speelde voortreffe lijk. Geleidelijk aan werden de AS C-aanvallen talrijker en de gelijkma ker werd ieder ogenblik verwacht. Op een gegeven moment zat de Lis- se-verdediging zo in het nauw, dat 't Hort wel wat al te hard op het doel terugspeelde, doch de Lisse- doelman, die zich goed had opge steld, wist juist het leder over zijn doel te tippen, hiemede een zeker doelpunt voorkomend. Naarmate het einde in zicht kwam, werd de span ning groter, ASC streed energiek voor de gelijkmaker, de Lisse-verde- diging wist na de grootste krachtsin-' spanning de vele aanvallen onscha- Van de Engelse velden PORTSMOUTH, leider in de eerste divisie van de Engelse League werd met flinke cijfers in een thuiswedstrijd tegen Liverpool geslagen en Ro- therham United, leider in de tweede divisie, verloor in een uitwedstrijd van Nottingham Forest, twee verrassende resultaten, die misschien niet helemaal onverwachts kwamen. De v elden waren slecht, de dooi had de grond modderig gemaakt en het gevolg was, dat er doelpunten bij bos jes vielen, in het bijzonder in de we dstrijd tussen Stoke City en New Castle Uniteod, door laatst genoemde met 54 gewonnen. Portsmouth behield toch de leiding Het meest opmerkelijke resultaat behaalde Manchester United De gas ten Westbromwich Albion, namen na 15 sec. de leiding met een doel punt, waar geen speler van Manches ter United aan te pas was gekomen. Met een 10 voorsprong voor de Al bion kwam de rust. In de tweede helft werd de ver dediging van Westbromwich volko men onder de voet gelopen en de voorhoede van Manchester United scoorde 5 doelpunten. Ondanks de nederlaag bleef Ports mouth de leiding behouden met 29 punten; Manchester United en Arse nal volgen met 28 punten ieder, Rotherham verloor zijn leidende positie in de tweede afdeling door de 42 nederlaag tegen Nottingham Fo rest. In Twee achtereen volgeride wedstrijden werd de Rotherham ver dediging in totaal 9 keer gepasseerd, zodat het doelgemiddelde van de lei ders lelijk in elkaar zakte. Rother ham is nu naar de derde plaats ge daald met Sheffield en Brentford als nummer 1 en 2. De vierde club met 27 punten is Sheffield Wednesday, zodat de strijd voor promotie naar de eerste divisie hier wel zeer scherp is. TAFELTENNIS Het Kerst Steentour- tooi van de Sleutels Het traditionele Kersttournooi van de Sleutels is gisteren wederom ver speeld. Een record aantal deelnemers, 42, was een garantie voor een suc ces, het verloop was het bewijs. In te genstelling tot andere jaren waren de sipelers en speelsters vooraf in twee groepen ingedeeld, de A-groep voor de eerste, tweede, derde en sterke vierde klassers, de B-groep voor de dames, zwakke vierde klas sers en junioren. Om precies een uur startte de eerste ronde van de B- groep. De eerste ronden, zowel van afdeling als B liepen volgens de lijn der logica. Maar toen gebeurden er toch andere dingen. Jacques Schoenmakers liet Gerard Friedhoff in het zand bijten, hetgeen een prima prestatie was. Jan Verhoogt in goede vorm, wees Hans van der Stok jesoluut terug. In afdeling B was het kelen, terwijl zijn broer in de andere afdeling hetzelfde deed met André Gijbels. Ine Winkelman gaf Leni Heuzen geen kans, zodat de finales, Hans v. d. VoortJacques Schoen makers in A en Ine Winkelman Jasper Schoenmakers in B buitenge woon verrassend, maar volkomen verdiend tot stand waren gekomen. In afd. A werd Hans van der Voort winnaar, zodat zijn naam voor de tweede maal de Kerst-steen zal PUROL GENEEST ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen lllllllll (Advertentie) In afd. B wist Jasper de laatste klip DHC 3 64. te omzeilen en won hier verdiend de eerste prijs. Zo zien wij een verrassend resul taat, inderdaad, maar zeer zeker een gelukkige verrassing. Immers, deze werd bezorgd door twee zeer jeug dige spe.ers en wat is prettiger voor een vereniging dan te constateren, dat de jeugd in staat is tot opmer kelijke prestaties? Zulk een vereni ging staat voor de toekomst sterk. De teamleiders werden erop ge wezen, dat de wedstrijdformulieren vanaf heden tot en met 4 Januari niet aan het wedstrijdsecretariaat maar bij W. J. M. Simonis, Haarlem merstraat 138 dienen te worden in geleverd. Aangezien er op het wed strijdsecretariaat niemand thuis is, gelieven de teamleiders hier goed nota van te nemen. De uitslagen van Zaterdag zijn kort, bondig en goed: Sleutels 4 delijk te maken en na afloop viel de verrassend te zien, dat de jeugdige Lisse-ploeg een grote ovatie ten deelJasper Schoenmakers Ine Rizevoort voor de fraaie 10 overwinning, de baas bleef. In de halve fina e deed waarop slechts weinig Lissenaren Jacques weer een bijzondere presta- hadden gerekend. 1 tie door Joop Burghouwt uit te scha- Wij waren al eens eerder in het parochiehuis aan de Minderbroeder straat in Utrecht geweest om getuige te zijn van een tafeltenniswedstrijd tussen Barna en Treffers. Alhoewel er toen voor Treffers wel iets meer op het spel stond als thans. Immers toenmaals moest de beslissing vallen of Treffers zou promoveren naar de hoofdklasse, hetwelk zij dan ook met een benauwde overwinning deden. Maar ook deze keer stond er voor Treffers weer veel op het spel, want ook nu moest de wedstrijd gewon nen worden om met enig vertrou wen de 2e helft der competitie te kunnen ingaan en ook om te tonen, dat Treffers zijn plaats in de hoofd klasse waard is, en zich hierdoor tevens enigzins uit de gevaarlijke degradatiezone te distanciëren. De wedstrijd zelve, ditmaal bijgewoond door de keuze-commissie NTTB, werd een getrouwe copie van de ge speelde promotiewedstrijd. Spanning tot en met, alleen viel de beslissing nu niet in de laatste seconde, maar door de benauwde overwinning van Wout Heemskerk op Hogendoorn in de laatste partij enkel, was de over winning van Treffers voor het double reeds een feit en hiermede tevens de spanning gebroken. Captain Nic. Heemskerk opende de strijd tegen Hogendoorn, maar moest tegen de verwachting in deze eerste set aan de geroutineerde Hogendoorn laten. Beide games zag Nico zijn be haalde voorsprong door een sterk aanvallende Hogendoorn te niet doen. De 2e game stond Nico zelfs aanvan- Het Europees kampioenschap Libre leden nederlaag He. tweede elftal av^e£bS&MSdtïïïhS wist het tegen Donk V niet verder te brengen dan een 11 gelijk spel. De overige wedstrijden werden afge last. Drie doden. De Duitse voetbalclub F. C. Grone, welke op weg was om een wedstrijd te spelen in Niedersaksische amateur liga kreeg bij het verlaten van Ein- beck in een bocht een auto-ongeluk. De doelverdediger Schönhütte, de halfspeler Nachlitt en de ploegleider Brockemeiter kwamen om het leven. De rechtsback Rohrbeck liep zware verwondingen op. hem verteld, dat hij om half negen tegen de Spanjaard Domingo, die nog geen partij had ver Voren, zou aantreden en toen hij om enkele mi nuten voor de aanvangstijd de bil jartzaal binnentrad bleek het pro gramma geheel door elkaar te zijn c -"id. Hij kwam pas om half elf aan de beurt. Deze partij was van groot belang voor de einduitslag, aangezien de Ruyter moest winnen om nog een redelijke kans op de ti tel te behouden. Geen wonder, dat beide meesters zeer nerveus begon nen en na vijf beurten had onze landgenoot 37 caramboles bij elkaar, zijn tegenstander 30. Nog volgden er enkele kleine series en na 11 beurten had de Ruyter 62 punten tegen Do mingo 122. In de 12e beurt herstelde de Waal wij ker zich volkomen. Hij kreeg snel de ballen in goede positie bij elkaar, vliegensvlug liep de se rie op, de 100, de 200 en de 300 wer den gepasseerd en het zag er naar uit. toen hij 400 had laten noteren, dat hij de partij zou ditmaken. Maar op 494 met nog 6 caramboles van de 500 af. miste hij een gemakkelijk stootje. Domingo poedelde en in de volgende beurt maakte de Ruyter de 500 vol. Nog gaf Domingo zich niet gewonnen en scoorde met de na- stoot een serie van 74. Aan het einde van de derde wed strijddag was de stand in de beide groepen: Groep A: gew. verl. pnt. 1. Van Hassel 3 i 6 2. Harvest 3 16 3. Galmiche 2 2 4 4. Grivaud 2 2 4 5. Reuss 0 4 0 De Zijl won vóór Sleutelstad De Leidse jeugdkampioenschappen, Zaterdagavond in de Leidse Overdekte veïzwommen, hebben van begin tot einde een vinnig strijd te zien gegeven 'ussen de vier deelnemende verenigingen, maar desondanks is er gedurende de gehele wedstrijd geen verandering in de volgorde der concurrenten ge komen: de Zijl had spoedig de leiding, daarna volgde Sleutelstad, Golfbre kers en Watervrienden en zo werd de einduitslag eveneens. Jammer was het, dat ook niet de had de Zijl 8.2 punten voorsprong op vijfde Leidse vereniging, de aloude Leidse zwemclub aan deze wedstrij den deelnamen. Deze vereniging was evenwel van deze wedstrijden uitge sloten, omdat zij onlangs uit de con tactcommissie der Leidse zwemver enigingen is getreden, een besluit, dat we zeer jammer vinden, omdat het de annimositeit onder de verenigingen zeer nadelig beinvloed. Voor de Leidse Golfbrekers als organisatrice dezer kampioenswed strijden zijn de wedstrijden een suc ces geworden, voor zover de organisa tie betreft. Evenwel niet voor de eigen resul taten op dit tournooi, een gevolg van het feit, dtt vijf damesleden verstek lieten gaan, waarvan drie zonder ken nisgeving. Dat is iets, wat in een goed georganiseerde vereniging niet mag voorkomen, omdat men hiermede, ten voordele wellicht van een eigen ple ziertje, niet alleen de vereniging, waarvan men lid is, dupeert, maar ook het goede verloop van de wed strijden in de war stuurt en de pro gramma's waardeloos maakt. De jeugdkampioenschappen lever den een felle strijd op tussen de Zijl en de Sleutelstad. Na vier nummers de Sleutelstad en 15 5 op de Golfbre. kers. Na acht nummers was de stand: de Zyl 588.9, Sleutelstad 618.3, Golf brekers 648.6. Watervrienden 661.4. Na twaalf nummers was de Sleutel stad weer iets ingelopen en bedroeg het verschil nog 12.9 punt., terwijl het verschil bij het laatste nummer was gereduceerd tot 6 punten. Het beslis sende nummer de 5 x 50 meter vrije slag voor jongens leverde evenwel een eerste plaats op voor de Zijl met de Sleutelstad op de tweede plaats en de Golfbrekers op de derde plaats. De eindstand werd tenslotte: 1. de Zijl 1660.9 pnt., 2. Sleutelstad 1670 pnt., 3. Leidse Golfbrekers 1783.9 pnt., 4 Leid. se Water vrienden 1870 7 punten. De uitslagen luiden: 25 m. rugslag meisjes A: 1. Oostrom SI. 18.9 sec.; 2 L. Zandvliet G 19.2 sec. 3 B. Taffijn Z. 19.3 sec. en 4. R. Wolters SI. 19.8 sec. Idem jongens: 1. F. Snik Z. 17.6; 2 J. van Leeuwen Z. 18.1; 3 W. van Egmond Z. 20.0 en 4 K. Geeve SI. 20.1 sec. 25 m. schoolslag meisjes A: 1. L. Olivier W. 20.4, 2 C. Jonker W 21.1, 3 G Stikkelman G. en A. Zwartjes B 21.7 sec. Idem Jongens: 1 H Oostrom G. G 17.8, 2 v. Leeuwen Z. 18.1, 3 B, v. d. Linden Z. en T v. d. Vlist St. 19.5 sec. 25 m. vrije slag meisjes A: IR. Wolters SI. 16.5, 2 P. v. d. Born W. 16.7 3 D. Wolringh Z. 17.0. 4 A. van Schoten SL 17.9 sec. Idem Jongens: 1. I. van Leeuwen Z. 14.4, 2. K. Geeve Z en W. de Vr:es Z. 14.9, 3 F. Snik Z. en B. Goddijn G. 15.1 sec. 50 m. rugslag meisjes B.: 1 J. de Haan SI. 40.0. 2 B. Taffijn Z. 41.6, 3. L. Zandvliet G 43.1, 4. Enseling Z. 45.3 sec. Idem Jongens: 1 F. Thijssen Z. 34.7, 2 W van Zijl SI. 37.9, 3 P Bres W. 38.8 4 J. van Leeuwen Z. 39.5 sec. 50 m. schoolslag Meisies,B: 1 C van Iterson 42.3, 2 C. van Dijk G. 43.5. 3 A. van Vliet St. 46.1., 4 A. van der Klugt 46.4 sec. Idem Jonvens: 1 W van Zijl SI. 35.8. 2 P. Bekkering SI 36.0. 3 Plai- zier Z. 38.9; 4 D. v. d Zalm G 40 sec 50 m. vriie slag Meisies B: 1 C Teijn Z. 36.9, 2 J. de Haan SIL. Stik kelman G., en A. Fasseur SI. 37.4. 3 L. Wolters SI. 38.6 sec. Idem Jongens: 1 F Thijssen Z. .4. 2 W. van Zijl SI 30.0 3 C. Stokhuijzen Z. 30.5. 4 W. de Harto? Z. 32.3 sec. 3 x 50 m. wisselslag estafette meis jes: 1 Leids Golfbrekers 2.04.5, 2 De Zijl 2.06.1, 3 Sleutelstad 2 07.3 en 4 Watervrienden 2.18.0 Idem Jongens: 1 De Zijl 1.46.9. 2 Sleutelstad 148.2, 3 Watervrienden 1.55.7 ei 4 Golfbrekers 2.0.8. 5 x 50 m. vrije slag estafette meis. jes: 1 Sleutelstad 3.12.7, 2 De Zijl 3.23.4, en 3 Golfbrekers 3 32.5. Idem Jongens: 1 De Zijl 2.38.8, 2 Sleutelstad 2.41.5, en 3 Golbrekers 3.01.2. Groep B: 1. De Ruyter 4 18 2. Domingo 4 18 3. Spielm'ann 3 2 6 4. Alhinho 3 2 6 5. Rosselet 14 2 6. Diab 0 5 0 Voor de eindgroep zijn geplaatst van Hassel en Vervest, beiden Bel gië, Galmiche en Grivaux, beiden Frankrijk, De Ruyter (Nederland), Domingo (Spanje), Spielmann (Duitsland) en Alhinho (Portugal). Uitgeschakeld zijn Reuss, Rosset en Diab. Met Van Hassel en De Ruyter als favorieten werd Zondag aan de eind ronde begonnen, waarin dus de vier spelers van groep A de geplaatste deelnemers van groep B zouden ont moeten en omgekeerd. Indien geen barrage nodig zou zijn kan het tour nooi Maandagnacht zijn afgelopen, in het omgekeerde geval duurt het kampioenschap een dag langer. De Ruyter kwam tegen de Frans man Grivaud uit. Onze landgenoot legde in de derde beurt reeds een fraaie serie op tafel, welke op 189 afbrak wegens ketsen. Na vier beur ten stond Grivaud op 25, De Ruyter op 227. In de vijfde beurt kon de Ruvter zich weer volkomen concen treren en met een slotserie van 273 maakte hij Hp partij uit, zijn kelijk nog met 16—12 voor, maar na dat Hogendoorn het beide 16—16 liet noteren en met de 1817 voorsprong ook nog het serveren in zijn voor deel kreeg was het met Heemskerk gedaan en met 21—19 zorgde Hogen doorn voor het eerste winstpuntje voor Barna. Want Heemskerk beging in zijn party tegen Spijkerman geen fout en in twee vlotte games was de stand weer gelijk. De eerste partij van Wil v. d. Zwet plaatste hem reeds direct tegen de sterkste Barna- speler, Klaas Huberts. H/uiberts had geen moeilijke taak en wist een re gelmatige overwinning te behalen. Een zeer goede partij speelde Nico Heemskerk tegen de in mooie stijl spe'ende Spijkerman. De eerste game gaf met 2118 in het voordeel van Heemskerk de krachtsverhouding juist weer. De 2e game bracht in de beginne een te veel blunderen van Heemskerk en deze vermocht hierin zijn achterstand niet meer in te lo pen. De laatste en beslissende game deed Nico Heemskerk het rustiger. Het voor Spijkerman zeer afmatten de spel werd hem noodlottig en Heemskerk behaalde een gemakke lijke overwinning. Met 21—14 bracht hij de stand weer in evenwicht. Een zeer goede prestatie leverde Wil v. d. Zwet tegen Hogendoorn door in twee games te winnen. Wout Heems kerk kreeg hierna een geladen Hu berts aan tafel. Zijn slag was keihard en met zijn te forse aanval meende hij het blijkbaar tegen Wou te kun nen klaren. Dit spel was echter een kolfje naar de met rustige hand wis selende aanval en stijlvolle verdedi ging van Wout Heemskerk. De 2e game gelukte het de Barna-speler echter inderdaad zijn tegenstander uit zijn spel te krijgen, maar de 3e game speelde Wout resoluut en pro fiteerde dankbaar van de aarzelende Huberts, zodat hij overtuigd de over winning behaalde. Wil v. d. Zwet wist ook van Spijkerman te winnen. Alhoewel Wil nog de nodige ervaring en routine mist, zit in zijn spei toch wel het verrassende element. Dit bleek ook weer tegen Spijkerman en in de 3e game zag hij hierdoor ook kans van zijn 1620 achterstand met 2220 in zijn Voordeel te beslissen. Ongetwijfeld was de partij van Nic. Heemskerk tegen Klaas Huberts de mooiste en spannendste. De 2e game werd door Nico met 21—14 gewon nen, maar de 1ste en 3e game wer den beide met 21—19 in het voordeel van de Barna-speler beslecht, alhoe wel Nico Heemskerk in de beslissen- ge game lange tijd de beste papieren heeft gehad. De eerste game van Wout Heemskerk tegen Hogendoorn werd een gemakkelijke overwinning voor Wout, maar in de 2e game zag de Utrechtenaar toch kans meer vat op het spel van Wout te krijgen en won met 2117. De laatste game an zio bracht een spannende strijd en in de tegen- laatste phase moest serie van 4-1 punten op tafel legde. De uitslagen luiden: BWPWWMWWWPMM stander on 29 staan latend. krachten aan tafel brengen om met Domingo verloor zijn tweeed par- een benauwde 2119 de stand voor tij in dit tournooi, dank zij het schit-Treffers op 63 en tevens de over- terend op dreef zijn van Galmiche winning onder luid apDlaus van de die in 2 beurten 9 nunten had verza- talrijke Treffers-supporters, veilig te meld en in de d°rde beurt een slot-1 stellen. Het dubbel werd weer een specia liteit a la maison Heemskerk, en met deze overwinning brachten zij de eindstand op 73 voor Treffers. De gedetailleerde uitslagen waren: N. Hogendoorn-N. Heemskerk 2118, 2119; SpijkermanW. Heemskerk 13—21, 19—21; KI. Huberts—W. v. d. Zwet 2117, 2113; SpijkermanN. Heemskerk 1821, 2116, 1421; HogendoornW. v. d. Zwet 2123, 2022; HubertsW. Heemskerk 11—21, 21—13, 15—21; Spijkerman W. v. d. Zwet 21—19, 14—21, 20—22; Huberts-N. Heemskerk 2119, 1421, 2119; HogendoornW. Heemskerk 9—21, 21—17, 19—21. Dubbel: Huberts Hogendoorn Nic. en W. Heemskerk 1521, 1921. De overige hoofdklasse uitslagen zijn: SpartaMTTC 91; Wifra Ned'.loyd 46; RapidQuick 64. De stand in de hoofdklasse is na De Ruyter 500 5 273 100 Grivaud 29 5 IR 5.80 Alhinho 500 16 150 31.25 Vervest 266 16 207 16.62 Galmiche 500 3 491 166.66 Domingo 133 3 124 44.33 Van Hassel 500 6 213 83.33 Spielmann 141 6 99 23.50 LAWNTENNIS WEDSTRIJDEN OP MARLOT. Op de overdekte banen van Mar lot werden internationale wedstrij den gehouden tussen Nederland en Fran kr ij kEgypte. De resultaten van Zaterdag wa ren: Destremau (Fr.) sl. van Dal- sum 64 64 63, Drobny (Egyp te) sl. Van Meegeren 62 63 4—6 6—2, Drobnyv. Dalsum sl. Destre mauv. Meegeren 62 64. Op de tweede en laatste dag werd begonnen met het enkelspel tussen Drobny (Eg.) en Destremau (Fr.). Drobny won met 75 810 63 7—5. Tot slot werd een heren dubbel gespeeld tussen DrobnyVan Mee geren en DestremauWilton. Drob ny en van Meegeren wonnen met 9—7 —63. het einde der eerste helft als volgt: gesp. gew. gel. verl. p. Sparta 8 8 0 0 16 Nedlloyd 8 4 3 1 11 Quick 8 4 1 3 9 Wifra 8 4 1 3 9 MTTC 8 3 2 3 8 Well Shot 8 2 2 4 6 Treffers 8 2 1 5 5 Rapid 8 1 3 4 5 Barna 8 1 1 6 8

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6