DUINSTREEK Zangers en tonelisten van Sassenheim boden iets goeds J. A. van Herwaarden recipieerde in „Kasteel Oud-Wassenaar" Leids Studenten-parlement bijeen in de Tweede Kamer Opruiming naar 5 Jan. verschoven MAANDAG 17 DECEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Geslaagd Kerstoratorium ZONDAGAVOND werd in het KSA-gebouiw de eerste uitvoering ge geven van het Kerst-oratorium van Müller. Het was een 4-stemmig oratorium wat door een 64-tal dames en heren en een aantal zangertjes van het R.K. Knapenkoor werd uitgevoerd. De zang werd uitgebeeld door leden van de beide R.K. toneelverenigingen. Voor dit doel had men naast het bestaande toneel, waarop de zangers stonden, een tweede to neel gebouwd. Aangezien de teksten in het Duits waren geschreven werd vóór ieder gedeelte door een proloogzegger uit leg gegeven wat er bezongen zou worden. Alvorens tot de uitvoering van het eigenlijke oratorium over te gaan werden het Ave Maria van Arcadelt en het Ave Ver-um van Mozart ge zongen. Deze twee gezangen werden door het koor schitterend uitgevoerd. Na deze inleiding volgde de uit voering van het oratorium, dat be stond uit zes delen. Het eerste deel doelde op het ver langen der mensen op de komst der Verlosser. Het koor zong een lied, waarin vooral het verlangen naar de Verlosser tot uiting kwam. De solist hierbij was de heer L. v. d. Aar (tenor). Op het kleine toneel werd dit verlangen tegelijkertijd uitge beeld door een aantal mensen uit die tyd die hun handen ver.angend naar de hemel strekten. Als tweede gedeelte werd de bood schap van de engel Gabriël aan Maria bezongen en uitgebeeld. Het koor zong toen „Er is een roos ont sprongen". Op het toneel zag men Maria biddend terwijl de engel haar de blijde booschap komt brengen. Na het bovengenoemde gezang werd het verhaal van de blijde boodschap gezongen door de heer L. v. d. Aar, nu als Evangelist terwijl de stem van Maria gezongen werd door mevr. C. v. Dorp. Het derde gedeelte de geboorte van Christus. Allereerst zong het koor het „Stille Nacht". Op het to neel zagen we Maria en Jozef bij de kribbe omringd door een aantal engelen. Na het Stille Nacht" werd door de Evangelist de geboorte van Christus bezongen, waarna het koor het „Ere zij God in den hoge" zong. Als vierde gedeelte werd voorge steld de aanbidding van de herders bij de kribbe. Een elftal jongens van het knapenkoor zongen 'een lied, waarmee werd uitgedrukt de begroe ting van de kleine herders. Op het toneel zag men nu weer Maria en Jozef bij de kribbe nu omring door de herders. Het koor met de twee reeds genoemde solisten en een da mes-kwartet zongen een toepasse lijk lied. Het vijfde en laatste dee] van het Kerstverhaal was de aanbidding der Koningen. Door het koor werd ge zongen „Te Bethlehem is geboren". KATWITK AAN DEN RIJN Holl. Mij. van Landbouw. De afd. Tuinbouw van de Holl. Mij. v. Land bouw hield haar jaarvergadering. Het verslag van de penningm. wees een batig saldo aan van ruim 78.In bespreking kwamen vervolgens me dedelingen betreffende de collectieve arbeidsovereenkomst. De bestuursver kiezing gaf tot uitslag dat de perio diek aftredende heren C. C. Bol en B. Verdoes werden herkozen en in de vacature-A. v. Rijn, die bedankt had, werd gekozen de heer Y. v. Rijn. NOORDWlJK Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw. De maandelijkse bijeenkomst van de Mij. van Tuinbouw mocht zich ver heugen in een goede opkomst. De voorz., de heer P. de Kroot, kon op deze laatste vergadering van dit jaar de verheugende mededeling doen, dat het ledental in het afgelopen jaar flink is toegenomen, terwijl het ver gadering-bezoek zeer goed was. Wa ren de vrije inzendingen deze keer niet zo talrijk, de pot hyacinthen van de heer P. Lindhout was prach tig, eveneens een paai* aardige Kerst stukjes en een flinke inzending van de heer P. van Bohemen. De heer G. Docter, hoofd van de Tuinbouwschool te Rijnsburg vertoonde een film over een geheel jaar in de bloembollen streek met uitvoerige toelichting. Na deze vertoning gaf deze spreker een uiteenzetting over het forceren van Hyacinthen, Tulpen en Narcissen. Voor de eerstvolgende vergadering zal het belangrijke punt op de agen da worden gplaatst: „Behandeling van veel voorkomende kamerplan ten". waarvoor een expert op dit ge bied is uitgenodigd. WARMOND Gemeenteraad. De raad komt Donderdag in openbare vergadering bijeen ter behandeling van o.a. de volgende agendapunten: Voorstel van B. en W. tot aankoop van een amts- woning voor de gem.-secretaris; aan koop van gronden voor de aanleg van een straat, aanwijzing van de Herenweg ter plaatse waar deze de Warmundastraat kruist, als voorrangs kruising: vaststelling van het bedrag per leering bedoeld in art. 101 der L. O -wet 1920 over 1952. Vaststelling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1952 alsmede vaststelling van de begroting voor het dienstjaar 1952 van het gemeentelijk waterlei dingbedrijf. Reddingshaken. Van gemeente wege zijn op acht punten in de ge meente reddingshaken en dreggen gedeponeerd, waarmede voldaan wordt aan een reeds lang bestaande behoefte. Voor het examen M. O. Geschie denis slaagde de heer P. R. Hoefna gels. Op het toneel zag men nu weer de kerstgroep terwijl nu de 3 koningen het Kind komen aanbidden. De Evan gelist bezong het verhaal van de drie koningen. Als laatste deel kwam „Dank aan God". Op het toneel zag men het Kind omgeven door Maria, Jozef, de herders, de drie Koningen en Enge len. Door het koor werd een dank lied gezongen, waarin mevr. Van Dorp een prachtige solo zong. De toehoorders applaudiseerden allen zeer sterk, wat wel het beste bewijs is, dat ailen met bewondering en stichting hadden geluisterd. Pastoor Braak zeide dit ook in zijn dank woord. Zonder andere personen te kort te doen mogen de directeur, de heer M. J. A. Post, en de beide solisten wel apart genoemd worden, terwijl de muzikale omlijsting prachtig werd verzorgd door mej. N. Blom. Het was een zeer mooie opvoering. Wellicht ten overvloede wordt er de aandacht op gevestigd, dat Maandag 17 en Dinsdag 18 December nogmaals een uitvoering wordt gegeven. Bloembollencultuur. Vrijdag heeft de afd. van Bloembollencul tuur vergaderd in „Het Bruine Paard". Als afgevaardigden voor de Alg. vergadering werden gekozen de he ren Frijlink en Krouwel. Hierna volgde de behandeling van de beschrijvingbrief voor de Alg. vergadering. Als voorz. voor de Alg. verg. werd candidaa'. gesteld jhr. van Nispen tot Pannerden. In de vaca turen Heemskerk en Broere werden resp. de heren Jac. Roozen uit Heem stede en Priester Sr. uit Bever wijk candidaat gesteld. Volgde de bespreking van het sys teem van stemmen. Zoals dit thans is kan het niet bevredigend genoemd worden. Over dit onderwerp werd uitvoerig gesproken. Men was het er wel over eens, dat de progressiviteit in het stemmen afgeschaft moest worden. Hoewel men op de vorige vergade ring zich had uitgesproken voor een collectieve inzending narcissen naar de Flora 1953, waren verschillende leden het hier niet mee eens. De heer Philippo vond dat het werkelijk af breuk zou doen aan de afd. Sassen heim wanneer men alleen maar met narcissen aan komt. Deze kwestie zal nu nader bekeken worden, vooral om dat het de vraag is, of het technisch mogelijk is nog verandering te bren gen in de bestaande plannen. HILLEGOM De nieuwe sportvelden De sportvelden, aangelegd van gemeen tewege in het Vosselaankwartier en aan de Brouwerslaan zullen weldra speelgelegenheid bieden Een minderheid in de raad wenste alle velden uitsluitend aan de Noord zijde: de meerderheid besliste, dat de terreinen in verschillende delen der gemeente zouden komen. Jammer genoeg doch het was te voorzien willen nu de beide voet balverenigingen (Concordia en Hil- legomHillinen) uitgesproken bij voorkeur de wedstrijden aan de Vos- selaan spelen. Naar men ons mee deelt. bestaat er dienaangaande ook verschil van mening in het college van B. en W. Weth. Van Dam, de voorz. van de R.K. sportver., meent dat Concordia recht heeft op het sportveld aan de Vosselaan, vooral ook, wijl zij haar huidig terrein (in de nabijheid van de Vosselaan gelegen) zal moeten prijsgeven voor het wtegenplan. Weth. Fyma meent, dat Hillegom- Hillinen er aanspraak op kan maken als oudste plaatselijke voetbalver. De beslissing van de raad in deze wordt met spanning tegemoet gezien. Voor het examen stenografie, afgenomen door de ver. van leraren slaagden de dames A. Schulte Kuper- jans, T. van Biezen, A. Kroon en J. Wiedijk, allen alhier. KATWIJK Gemeenteraad Donderdagmiddag te half 3 komt de raad in openbare vergadering bijeen. Na behandeling van enkele minder belangrijke agen dapunten komen in behandeling de gemeente- en bedrijf sbegrotingen 1952. Zo nodig wordt de vergadering des avonds voortgezet. Verkeersverbeteringen Die al leen de oude toestand rond Molen weg en Molentuinweg nog kennen en hier binnenkort eens een kijkje gaan nemen, zullen van de oude toe stand weinig terugvinden. De Molen tuinweg zal dan „rechtgetrokken" zijn waardoor meerdere verbeterin gen zijn ontstaan, de Molenweg zal verlegd zijn in verband met de stra tenaanleg van het toekomstige Mo- lenblok. De oude Molenweg is reeds vooi' het verkeer afgesloten. De aan sluitingen aan de Provinciale weg zijn dan door genoemde werkzaamhe den aanmerkelijk practischer gewor den; het geheel zal een ander aan zien krijgen. Hierna zal ook het be staande koffiehuis moeten worden verplaatst naar de overkant, op de Noordelijke punt. Bloembollencultuur De afd. Katwijk van de Alg. Ver. v. Bloemb. cultuur te Haarlem vergaderde in )rDe Krocht" o.l.v. voorzitter J. v. d. Perk. Besloten werd de candidatuur Jhr. van Nispen tot Pannerden over te nemen Candidaten voor bestuurs leden in het Hoofdbestuur werden gesteld de heren Jac. Roozen te Heemstede en A. Priester te Bever wijk. De bestuursvoorstellen uit de beschrijvingsbrief voor de alg. ver gadering te Haarlem? werden goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer H. W. Grimbergen gekozen de heer Joh. Grimbergen. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering werden ge kozen de heren H. A. Topper en C. J. Boskamp. De aandacht van de po litie zal gevestigd worden op de schade, die honden soms aanrichten in bollenvelden. Plannen werden nog besproken om een commissie te be noemen, die zal trachten te gewerk- stelligen, dat de afd. Katwijk een collectieve inzending instuurt voor de Floratentoonstelling 1952. STOMPWIJK K.A.B. De vurige aansporingen die voorz. N. Bolle boom en de g.a. kap van Veen op de onlangs gehou den feestavond gegeven hebben om het bezoek aan de vergaderingen aan te moedigen hebben geen groot suc ces gehad. Amper 20 leden hadden zich naar de Bles begeven, waar de voorz. bij zijn openingswoord zijn misnoegen niet kon onderdrukken. De eerste agendapunten gingen vlot onder de hamer door. De begroting werd goedgekeurd en sloot op een bedrag van ƒ418. Kap. v. Been hield hierna een toe spraak o-ver „Opvoedkundige taak der ouders", waarin hij speciaal de voorlichting onder de loupe nam. Nadat nog enige vragen over dit onderwerp beantwoord werden ging men ocer tot de rondvraag. Al lereerst kwam de cursus ter sprake. Volgend seizoen hoopt men er aan te beginnen, zei de voorzitter. Kalen ders zijn ook weer verkrijgbaar. Bin nenkort komt men bij de leden thuis met deze kalenders. De penningmeester van de jeugd- spaarbank verzoekt dringend de spaarbankboekjes in te leveren voor bijschrijving. VOORSCHOTEN Bij het indienen van de begroting ontvouwde het gemeentebestuur van Voorschoten de toekomstplannen. In 1952 zal de bijzondere aandacht worden besteed aan diverse kapi- taalwerken. De restauratie van de gemeente-toren wacht nog steeds op toezegging van een bijdrage van Mo numentenzorg. In afwachting daar van zijn echter bepaalde voorzie- 40 jaar bij kalkzandsteenindustrie I"\E PROMOTOR van de kalkzand steenindustrie in Nederland, de heer J. A. van Herwaarden, herdacht Zaterdag het feit, dat hij 40 jaar geleden in deze industrie zijn intre de deed. De heer Van Herwaarden, begonnen als employe in de buiten dienst van de voormalige Hillegomse kalkzandsteenfabriek „Arnoud", is t hans directeur van twee bedrijven op dit gebied, nl. de fabrieken te Hil legom en Katwijk. zenbeek, voorz. van de Ver. van Ned. Kalkzandsteenproducenten, vergezeld van zijn medebestuursleden, de heer J. G. J. Verheij van Wijk en mr. dr. P. G. Knibbe, voorz. en secr. van de Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Rijnland, ir. M. J. Reidt, namens het ministerie van economi sche zaken, de heren L. Thurkow en E van Romunde, leden van de raad van beheer van de fabrieken te Hil- legom, de heer S. G. Jansen, adjunct- directeur van de fabriek te Katwijk, de heren J. W. Bonda en J. G. den Heeten, voorz. en sere, van de Rijn landse club van Chr. Werkgevers, de laatste mede namens het hoofd bestuur van de Ned. Bond van Chr. Werkgevers, mr. P. C. Leenbrug- gen. voorz. van de vereniging van Leidse Industriëlen, vergezeld door de secretaris, mr. F. J. J. Trapman, ir. Wernink namens de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland, de heer Ledeboer na mens de Ned. Maatschappij van Nij verheid en Handel, a'smede verte genwoordigers van het personeel der beide fabrieken en deoutaties van omliggende gemeentebesturen. Zaterdagmiddag vierde de heer Van Herwaarden dit jubileum met een receptie in hotel „Kasteel Oud-Was senaar". Vele prominente figuren uit het bedrijfsleven, vertegenwoor digers uit kringen van de overheid en anderen, gaven van hun belang stelling blijik. Enkele honderden per sonen bezochten de receptie, terwijl uit het binnen- en buiten'and vele gelukstelegrammen binnenkwamen, c.a. van ir. Z. Th. Fetter, directeur- generaal van de arbeid, van het Ver- vond van Westduitse kalkzandsteen- industrieën, van welk verbond de heer Van Herwaarden het ere-lid- maatschap belkeedt, alsmede van re laties uit Zuid-Afrika, dat indertijd de heer Van Herwaarden heeft trachten te bewegen zijn werkkracht in dienst van dit land te stellen. Bij degenen, dje persoonlijk hun gelukwensen kwam aanbieden aan de heer Van Herwaarden, die verge zeld was van zijn echtgenote en ziin beide zoons, de heren K- L. en D. J. van Herwaarden, resp. secretaris van de raad van beheer van de Hillegom se fabriek en adiunct-directeur van de fabrieken te Hillegom en Katwijk, merkten wij o.a, op de heer A. Ga ringen noodzakelijk. De noodzakelij ke overeenstemming omtrent de oor spronkelijke ingang van het Am bachtshuis is nog steeds niet verkre gen. Voor de berging van het mo menteel in revisie zijnde brand- weermaterieel hoopt B. en W. op korte termijn met een voorstel te komen tot het treffen van enige voorzieningen. De plannen voor een definitieve oplossing voor het onder brengen van het materiaal, al of niet i'i combinatie met een gebouw voor openbare werken en de bedrijven, blijft de aandacht houden. De plan nen om te komen tot de bouw van een Gezondheidscentrum zijn thans in een zodanig stadium, dat een ont- v.erp aan het Ministerie van Sociale Zaken is toegezonden met het ver zoek te willen mededelen of bij de verwezenlijking van bedoeld plan op een bijdrage uit 's Rijks kas kan worden gerekend. Ook het plan voor de bouw van een 2e gymnastieklo kaal is practisch gereed en hopelijk kan het volgend jaar tot de uitvoering van dit plan worden overgegaan. Het verkrijgen van de nodige gronden kan de oplossing brengen voor de aanleg van een nieuwe algemene begraafplaats, voor de verplaatsing van het woonwagenkamp, het aan leggen van sportterreinen en voor de stichting van een zwembad. De bouw van een nieuwe R.K. Jongens school wacht nog op dc voor een der gelijke bouw nodige toestemmingen. Verder noemen B. en W. nog de demping van de Kerksloot, waaraan tevens gekoppeld de ontsluiting van het langs de Kerksloot geprojecteer de industrieterrein en de eventuele aanleg van een haven; het doortrek ken van de Dobbeweg naar de Donk laan; het herstellen van de bestra ting van de Krimkade; reconstructie van de riolering in de Krimwijk; voetpad Rijndijk; hekwerken langs de Leidseweg, verband houdende met de verbreding van die weg; her stel van de betonconstructie en ver nieuwing der stalen trappen van de watertoren en ten slotte de verdere ontsluiting van de in het uitbrei dingsplan voor woningbouw bestem de gronden. In hoeverre de uitvoe ring van dit programma, dat in de lcop van 1952 ongetwijfeld nog met andere werken zal worden uitge breid, in het kader van de beperking der investeringen mogelijk zal zijn, kan het College thans nog niet be oordelen. Een bepaalde volgorde wordt met deze opsomming geens zins bedoeld, terwijl het waarschijn lijk is, dat 1952 niet voor alle ge noemde werken een volledige afwer king zal brengen. Er komt een apotheek. In Fe bruari 1952 zal in een pand op de Leidseweg in de nabijheid van het gemeentehuis een apotheek worden geopend. Voor de huisartsen met eigen apotheek zal dan de regeling gaan gelden, dat bij overdoen van de praktijk, de apotheek niet aan de opvolger zal kunnen worden over gedaan. Eén der doctoren heeft zijn huisapotheek reeds aan de nieuwe apotheek overgedragen. De dans nader toegelicht. Onge veer 200 katholieke jongeren hadden zich begeven naar „Het Wapen van Voorschoten" om aanwezig te zijn bij een interessante en leerzame rvond. Was de vorige keer aandacht gevraagd voor de film, thans was de dans en wel speciaal de moderne dans aan de orde. De heer H. Boes, dansleraar schetste in korte trekken de opkomst van de moderne dans e:i vertelde van de vele moeilijkhe den, waarop het dansonderwijs in vroeger tijden stuitte. Van de tegen werking op dit gebied valt heden niets meer te bespeuren. Over het algemeen wordt ingezien, dat de moderne dans voor veel personen een grote verrijking kan zijn, die voldoening schenkt, mits aan het orderwijs veel zorg wordt besteed. Behoud van de goede sfeer is in deze een eis van de eerste orde. Vooral op dit laatste werd door de heer Eoes bijzondere nadruk gelegd. Op d't gebied valt nog veel te verbete ren. Dat vele paartjes elkaar op de dansvloer vinden is een algemeen bekend feit. Dansonderwijs in katho liek millieu is derhalve geen over- daad, doch noodzakelijk. Aan het j einde van zyn betoog gaf de heer Boes nog enkele muzikale illustra ties, om daarna over te gaan tot enige demonstraties van de moderne dans, waarbij de echtgenote van de heer Boes als partner fungeerde. Deze demonstraties vielen bij de aanwezigen zeer in de smaak. Katholieke Vrouwenbeweging. De R.K. Vrouwenbeweging is voor nemens aan de kinderen van de le den in de leeftijd van 5 tot 11 jaar een gezellige middag aan te bieden. Deze middag wordt gegeven op 27 December a.s. Opgave voor deelne ming aan deze middag kan geschie den bij de bestuursleden op Zondag 23 December a.s. van 15 tot 16 uur. Verzilvering Vacanticbonnen. Houders van vacanticbonnen van Land- en Tuinbouw opgelet. Woens dag 19 December a.s. te 20 uur ge legenheid om bonnen te verzilveren by J. G. v, d. Ploeg, Leidseweg 10, Dammen. De bordenwedstrij den in groep I van DES eindigden als volgt: P. HakkerG. H Ooster go 02; A. de LangeG. Weggen 0 2; W. van EgmondC. G. Sirag 1 1; S. H. ZitmanK. Ju 11. Uitslagen groep 2: D. J. E. TitF. C. Bakker 20; J. SimonsH. v. d. Velden 02; M. StormA. C. Bins 20; J. OosteromG. van Kuyk 0 2; J. de BestJ. Vervoorn 20; H. van AkenR. Politiek 02; J. v. d VeldenW, J. v. d. Graaf 02; J. M. de BruijnH. van Aken 20. WASSENAAR Bloembollencultuur. in café Be ij ers bergen vergaderde gisteravond de afd. Wassenaar Bloembollencul tuur. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer v. d. Berg werd herkozen met grote meerder heid van stemmen. Tot afgevaardig den naar de algemene vergadering werden benoemd de heren v. d. Berg en Kloosterman, tot plaatsvervangers de heren Hoogstraten en Duivenvoor de. Bij de benandeling van de be schrijvingsbrief werd besloten stemmen op de aftredende voorzitter Groot Nederlands belang ..trf- Politiek is wel attractief Zaterdag was het gebouw der Tweede Kamer het domein van de Leidse studenten. Het Studentenpar- lement heeft er zijn eerste openbare vergadering gehouden. De belang stelling was buitengewoon groot; de tribunes en de loges waren overvol. Ook enige Kamerleden kwamen een kijkje nemen. De vergadering was zoveel moge lijk een afspiege.ing van de verga dering der Tweede Kamer. Natuur lijk waren er afwijkingen. De leden waren nogal wat jonger; de presi dent de Tweede Kamervoorzitter dr. L. G. Kortenhorst was niet in rok en de griffiers waren in colbert; persfotografen liepen druk heen en weer. Maar verder was het als in de echte vergadering der Kamer. De presentielijst werd getekend, de ste nografische dienst was aaniwezig en de boden deden hun gewone werk. Voorzitter Kortenhorst zeide na een begroetingswoord, dat hij deze proef te belangrijker vond, omdat ze bij welslagen op grotere schaal zal worden herhaald. De aanwezigheid der studenten zag hij als een tegen spraak der mening, dat de politiek niet attractief zou zijn. Spr. gaf als zijn oordeel te kennen, dat bij het wekken van belangstelling voor de politiek bij de jongeren een groot Nederlands belang is betrokken, om dat zij straks de dragers zijn van de verantwoordelijkheid voor 's lands welzijn. De minister-president, de heer P. J. H. Jonkman, deelde mede, dat de Regering het op prijs zou stellen zich te doen bijstaan door enige rege ringscommissarissen. Doze medede ling werd voor kennisgeving aange nomen. En toen begon het eigenlijke werk: trekken der afdelingen, schorsing der vergadering om in de afdelingen de benoeming van voorzitters en tweede voorzitters te doen geschieden. Na heropening der vergadering werd een wetsontwerp in handen ener commissie van voorbereiding gesteld en toen hield mejuffrouw A. van Dunnée een interpe'latie over de rechtspositie van de gehuwde amb tenares, waarop namens de regering de staatssecretaris voor binnenlandse zaken, mejuffrouw A. Adama van Scheltema, antwoordde. Na haar re- Bestuur wenst geen arbitraal onderzoek Het bestuur van de Vereniging, voor Misvormden, eigenaresse van de Annakliniek te Leiden, de bekende orthopaedische inrichting, heeft zich uitgesproken tegen een arbitraal on derzoek inzake het ontslag van de ge neesheer-directeur, dr. C. P. van Nes, waarom door een Comité van patiën ten en oud-patiënten van dr. van Nes gevraagd was. De voorzitter, prof. dr. L. J. Holk, heeft verklaard, dat het bestuur de kwestie-dr. van Nes als afgedaan beschouwd. Het ontslag per 1 Jan. a.s. is een interne aangelegen heid, die geen enkele buitenstaander iets aangaat, aldus prof. van Holk, die overigens geen redenen opgaf voor het uitblijven van het arbitraal onderzoek. De Kamer van Koophandel voor Rijnland te Leiden heeft hedenmor gen definitief beslist, dat de ko mende opruiming pas op Zaterdag 5 Jan. 1952 beginnen zal, dus niet, zo als gebruikelijk, op 2 Januari. In een verslag van Zaterdag 1.1. wezen wij reeds op de waarschijnlijkheid van een dergelijk besluit. Uiteraard wordt ook het einde van de uitver koop verschoven, dat nu op 5 Febr. vallen zal. Deze beslissing is niet landelijk. Zy is alleen van kracht in het ge bied, dat door de K. v. K. voor Rijn land bestreken wordt. pliek diende de interpellate een motie in en toen deden de vertegen woordigers van verschillende fracties zich horen. Het studenten parlement kwam wat in tijdnood, zodat de regering pas 's middags aan het woord zou komen, want middelerwijl moesten de afde lingen het wetsontwerp nog onder zoeken. De leden der prot. chr. fractie ver schenen in jacquet, menend dit aan hun stand als Kamerleden verplicht te zijn! Wanneer de aandacht een ogenblik niet vereist was voor een spreker, wijdden de studenten, zoals ook echte Kamerleden doen, enige ogenblikken aan de ochtendbladen. WIELRENNEN Voor het seizoen 1951 zijn de vol gende klassieke amateurwedstrijden op de weg vastgesteld: 24 en 25 Mei ronde van het IJssel- meer; 2. Juni Ronde van midden- Nederland; 2 Juni de acht van Bols- ward. 14 Juni Benelux-wedstrijd; 13 Juli londe van Limourg. Een datum voor de jaarlijkse wed strijd AmsterdamArnhem v.v. zal nog worden bepaald. TAFELTENNIS WEDSTRIJDEN OM DE NTTB-COUPE. Op 13 Februari wordt in Amster dam de NTTB-coupe verspeeld, waaraan deelnemen de sterkste 10 Nederlandse spelers. Gekozen werden Cor du Buy, Amsterdam, van Zoe- len, Amsterdam, van Ham, Hilver sum, Heemskerk, Roclofarendsveen, Pelser, Amsterdam, Stoop, Amster dam Van der Spek, Den Haag, Boomsma, Rotterdam, Scheffer, Arn hem en Willemstein, Rotterdam. HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND Heren West le klasse A: TOGO Laren 3—1; HHYCBMHC 6—1. B: HDMSCHC 2—2. Promotieklasse A. Hilversum II HHYC n 4—1. Tweede klasse D: BMHC IV—Led den II 25; Zandvoort—Strawber ries II 1—2. Eechtrop—HBS II 1—0. Dames West le klasse: TOGO Amsterdam 28 Rood WitHilver sum 00. Tweede klasse A: Leiden IIZand voort 0—2; HHYC II—BNC 2—4. Jhr van Nispen tot Pannerden. De afd. zal in de vacature Heemskerk de candidatuur van de heer C. E. v. d. Berg steunen. Wat betreft de vacatu re Broeze worden de afgevaardigden vry gelaten. De vergadering had geen bezwaren tegen de voorstellen van het H.B. betreffende de statuten wijzigingen. Wel zal vanwege d afd. Wassenaar de aandacht worden ge vestigd op het feit, dat op de leden lijst namen van niet bij het vak be langhebbenden voor komen. Laatste Berichten DOM ALOYSIUS VAN DE LAAR OFFICIER ORANJE-NASSAU. Bij gelegenheid van zijn 75ste ver jaardag is dom Aloysius van de Laar, abt van de trappistenabdij te Tcge- len, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. RECORD AANVOER VAN SLACHTVEE TE ROTTERDAM. Minder dan ooit is het vee zijn leven zeker, nu de Kerstdagen op komst zijn. Dat blijkt uit het aantal van 1784 stuks slachtvee, dat van daag op dc Rotterdamse veemarkt werd aangevoerd, een cijfer, dat als een unicum wordt beschouwd in de geschiedenis van die markt. TER MIJ NH AND E L IN BUITEN LANDSE VALUTA VOORLOPIG STOPGEZET. De Nederlandse Bank heeft zo vernemen wij de termijnhandel in buitenlandse valuta voorlopig stop gezet. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 17 Dec. Vee. Aanvoer: 2905 totaal, waarvan 1784 vette koeien, 723 varkens, 458 scha pen. Pryzen: vette koeien 2.50—2.65 2.252 35 en f 1.952.15, varkens 2.22, 2.18 en 2.14 per kg. levend gewicht; schapen 12010590 en lammeren 110—9580 per stuk. Vette koeien aanvoer enorm groot, handel kalm, niet geheel prijshoudend varkens aanvoer ruim, handel rede lijk, pryzen iets lager: schapen en lammeren aanvoer flink, handel goed prijshoudend. BOSKOOP, 15 Dec. Beshulstvellinf. Hulst met rode bes le soort 1.30— 1.80, idem idem 2e soort 0.700.90, idem Zilverbont f 2.002.50, idem Goudbont 1.70—2.idem met gele bes 2.002.00, Blauwspar 0.50 0.70, Nordman groen 0.500.60, Pernettya per bos 0.001.10.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3