Weinig commentaar op begroting N.V. „TRIO" Sluitende begroting 1952 Voorz. sprak afscheidswoord tot de heer K. Veen ZATERDAG 15 DECEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Gemeenteraad Hazerswoude Belasting-inspecteur zorgt voor verrassing uitgaven 361.363.64, zodat het nade lig slot bedraagt 16.485.29. Ontvangsten kap.dienst 879.682,81. uitgaven 843.972.85, batig slot 35.890,16. De rekeningen worden voorlopig vastgesteld. Op een verzoek om vergoeding van de reiskosten ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920 voor een kind dat de school voor buitenge woon lager onderwijs te Leiden be zoekt wordt afwijzend beschikt. Ouderwijskwesties- Gisteravond vergaderde de raad van Hazerswoude onder voorzitter schap van burgemeester L. J. den Hollander. De regeling tot het verstrekken van eer* tegemoetkoming aan het ge- meentepersoneel in de kosten van ziekteverzekering wordt verlengd tot 1 Januari 1953. Tevens wordt beslo ten aan het gemeentepersoneel de uitkering ineens te verstrekken ten bedrage van ƒ5. Tenslotte wordt ten aanzien van het toekennen van een gratificatie aan het gemeentepersoneel over 1951 besloten het betreffende K.B. van toepassing te verklaren. De directeur van het Telefoondis- strict bericht op een desbetreffend schrijven dat eerst tot plaatsing van een telefooncel wordt overgegaan, in dien verwacht kan worden, dat de brutogesprekken-opbrengst minimaal ƒ600.per jaar bedraagt. Aangezien men van mening is, dat dit bedrag niet zal worden gehaald en men er weinig voor voelt, dat de gemeente het ontbrekende aanvult, wordt na enige duscussie besloten deze kwes tie nog eens grondig onder de loupe te nemen. Ged. Staten delen mede, dat het bouwplan voor etagewoningen nabij de Koudekerkse brug geen doorgang kan vinden, omdat de Adviescommis sie Uitbreidingsplannen hier afwij zend tegenover staat. De verenigingen voor Ziekenver pleging hebben zich tot de raad ge wend met het verzoek of de ge meente zich garant wil stellen voor een bedrag van 500.als aanvulling op het pensioen van de wijkverpleeg ster, indien de financiële positie van de verenigingen zulks niet toelaten. B. en W. adviseren het verzoek in te willigen onder voorbehoud, dat de garantiestelling der gemeente bii een eventuele liquidatie der verenigingen eerst effectief wordt, wanneer de fi nanciën der beide verenigingen ge heel uitgeput zijn. De raad verenigt zich hiermede. Bij monde van de heer Ravensber- gen wordt verslag uitgebracht inza ke de controle van de gemeente-reke ning en de rekening van het water leidingbedrijf, dienst 1950. Rekening waterleidingbedrijf: baten 23.826.04, lasten idem, saldi nihil. Het bedrag der kapitaalinkomsten bedragen .f4663.34, de uitgavenf 10.882.11, zo dat het nadelig saldo 7218.77 be- De ontvangsten gewone dienst ge meente-reken. bedragen 364.878,-35, KOUDEKERK Gemeenteraad Begroting niet sluitend De raad van Kouderkerk aan den Rijn kwam gisteravond in voltallige vergadering onder voorzitterschap van burgemeester G. Verheul bijeen. Aan de Bond tegen het vloeken werd een jaarlijkse subsidie van 10.toegekend. Voorts werd besloten bij te dragen in de aanbieding van een geschenk aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten bij de ingebruikneming van haar nieuw kantoorgebiuw en wel tot een bedrag van een halve cent per inwoner. Totaal 9.73. De tijdelijke regeling, inzake ziek te kostenverzekering voor het ge meente-personeel werd tot 1 Jan. '53 verlengd overeenkomstig het advies van de minister van binnenlandse zaken. De verordening tot regeling van een uitkering ineens aan een deel van het gemeentepersoneel over 1951 werd eveneens vastgesteld 5. Tenslotte werd vastgesteldeen verordening tot toekenning van een gratificatie aan het personeel der gemeente over 1951, zg. 2% vacan- tietoeslag met een max. van 50. "Wegens periodieke aftreding op 31 Dec. 1951 van de heer N. P. Slegten- horst als lid van de gem. dienst voor Maatschappelijke Zorg legden B. en W. de volgende aanbeveling aan de raad over: 1. N. P. Slegtenhorst,2. J. E. Goedhart. De eerste twee stem mingen leverden voor beide candida- ten 3 stemmen op, terwijl 1 blanco stem werd uitgebracht. Bij de derde stemming werd de heer J. E. Goed hart met 3 stemmen gekozen. Twee leden stemden blanco. Met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten werd een crediet-reke- ning overeenkomst voor 1952 tot 175.000.gesloten. Bij monde van de heer P. Geerlof werd namens de ingestelde commissie rapport uitgebracht over de begro ting van het waterleidingbedrijf voor het dienstjaar 1952. Gewone dienst Baten en Lasten 9.754.48; Kapitaal- dienst inkomsten-uitgaven 16.807.98 De raad stelde de begroting vast. Vervolgens werd vastgesteld de gemeente-groting voor het dienstjaar 1952, nadat de heer P. Geerlof na mens de commissie had gerappor teerd (hierin hadden alle raadsleden zitting). Gewone dienst 193.919.07 inkomsten, uitgaven 230.T9.07, na delig saldo 36.400.Kapitaalsdienst inkomsten 432.886.74, uitgaven f 566.077.14, nadelig saldo 133.190.40 De post onvoorziene uitgaven be draagt 1959.90. De rapporteur noemde het begro tingstekort funest voor de gemeente en hoopte dat met medewerking van het rijk het nadelig saldo spoedig was weggewerkt. De voorzitter kon ook geen gunstiger beeld ten opzich- 'e van de begroting naar voren rengen. Per leerling werd een bedrag van 32.beschikbaar gesteld. Een wijziging yan de gemeente begroting dienst 1951 werd aangeno men. Voorzitter merkte hierbij op dat voor het onderhoud van de we gen over 1951 in totaal is uitgegeven een bedrag van ƒ25.954.51. De rond vraag leverde niets op. De aanvraag van het bestuur van de R.K. school in de Groenendijk om gelden voor het aanschaffen van leer middelen en lokaalhuur wordt inge willigd. De leermiddelen zijn bestemd voor het voortgezet lager onderwijs. Inzake de lokaalhuur wordt opge merkt, dat de school erg met ruim tegebrek heeft te kampen. Op een vraag van de heer de Boer merkt de voorz. op, dat de plannen tot nieuw bouw nog de volle aandacht van het college van B. en W. hebben. Er zijn echter nog wat moeilijkheden inzake de plaats der school te overwinnen. Overeenkomstig het praeadvies van B. en W. wordt aanvraag van het bestuur van de R.K. school in de Groenendijk om gelden voor de aan schaffing en aanleg van gasverwar- ming afgewezen, omdat de normale eisen aan het onderwijs te stellen zullen worden overschreden. Vervolgens komt aan de orde de vaststelling van een straatnaam voor de 24 huizen nabij de Gerelaan. B. en W. stellen voor de oude toegangs weg naar de polder de naan. Heren laan aan te houden. Voor de straat, waaraan 24 huizen zijn gebouwd de naam Gerelaan. Op voorstel van de heer Slootweg wordt in afwijk'ng hiervan besloten eerstgenoemde toe gangsweg aan te duiden met Gere laan. In de volgende vergadering zul len B. en W. komen met een voorstel inzake een naam voo~ de straat waar aan de 24 huizen zijn gebouwd. Begroting 1952. De gemeentebegroting en de begro ting van het waterleidingbedrijf voor het dienstjaar 1952 worden vastge steld. Bij monde van de heer Kaas hoek wordt het rapport van het on derzoek uitgebracht. De gemeentebegroting sluit met aan inkomsten en uitgaven gewone dienst ƒ379.613.55. Voor onvoorzien is uitgetrokken een bedrag van 3936.22. De vergoeding aan de bij zondere lagere scholen wordt ver hoogd met 1.tot 23.50 per leer ling, terwijl voor het uitgebreid la ger onderwijs dit bedrag met 1.50 wordt verhoogd tot 37.50. Ten aanzien van de kleuterscholen wordt de bijdrage per leerling van 4 jaar en ouder van 6.op 8.ge bracht. Aan Ged. St. zal voorgesteld worden het presentiegeld per lid per vergadering 3.50 bedragende te brengen op 5. I De inkomsten van de kapitaaldienst bedragen: 1.168.862.09, de uitgaven 1.423.430.44, het nadelig saldo 254.568.35. Voor het Waterleidingbedrijf be dragen de baten en lasten gewone dienst ƒ24.100.de inkomsten kapi taaldienst 1400.de uitgaven 9468.77, aldus een nadelig saldo van ƒ8068.77. Bij de algemene beschouwingen snijdt de heer Slootweg twee punten aan, n.l. de woningbouw en de geld politiek. Ten aanzien van de bouw van de 24 woningen aan de Gerelaan is hij niet bijster tevreden. De tijds duur voor de bouw was te lang. Voorz. antwoordt hierop dat het in derdaad vrij lang heeft geduurd voor de huizen voor bewoning gereed wa ren, echter de oorzaak van de ver traging lag niet altijd bij de aanne mer. Ten aanzien var de financiering van de woningbouw merkt de heer Slootweg op, dat onze gemeente in tegenstelling tot andere gemeenten niet heeft te tobben met het lenen van geld. Hiervoor brengt hij zijn er kentelijkheid aan het dagelijks be stuur der gemeente. Bij de behandeling van de begro ting worden door de leden van de raad verschillende op- en aanmer kingen gemaakt, die in hoofdzaak be trekking hadden op de posten on derhoud straten, pleinen en plantsoe nen. Ten aanzien van de beplanting bij de 24 nieuwbouwwoningen wordt ernstig van gedachten gewisseld. In een volgende vergadering zal dit punt nader worden geregeld. Aan de agenda wordt toegevoegd een punt inzake het voorstel tot het sluiten van een geldlening groot 45.000 4 pet voor de bouw van 4 industriewoningen aan de Molen laan. De raad verenigt zich hiermede. Voor de rondvraag doet de voorz. de verheugende mededeling dat de Inspecteur van de Belastingen heeft medegedeeld dat de gemeente als bij drage van de Ondernemingsbelasting in plaats van ƒ68.000 ƒ91.000 zal ontvangen. De rekening 1950 zal der halve een batig saldo opleveren. Een uitkomst zijn onze BETO K-KOLENHOKKEN onverwoestbaar, inhoud 7 H.L. Leidsche Schelpkalkbranderij Bouwmaterialenhandcl Zoeterw. weg 25, Leiden, Tel. 21747-2174 (Advertentie.) Gemeenteraad Woubrugge Raad had niet veel te zeggen DE RAAD VAN WOUBRUGGE kwam gistermiddag in vergadering bij een ter behandeling van de bedrijfs- en gemeentebegroting 1952. In zijn inleiding zeide de voorz., dat deze begroting nog veel wensen open liet, maar dat het streven van B. en W. er op de eerste plaats op gericht was haar sluitend te krijgen. Dit was met moeite en pijn inderdaad gelukt en de raad, die de toestand begreep, hield zich bij de behandeling opmerkelijk rustig. Voor aan de begroting werd be gonnen, handelde de raad een kleine agenda af. Nadat de voorz. had me degedeeld, dat de Roode Kiuis-col- lecte voor Italië in totaal 500,had opgebracht en dat gisterochtend de eerste paal werd geslagen voor de woningen te Hoogmade, kwam de subsidie-aanvrage van de Bond te gen het vloeken aan de orde. B. en W. hadden geadviseerd geen subsidie te geven, aangezien zij betwijfelden, of de bond ooit enig resultaat boekte. De heer Angenent was het hiermede niet eens en op zijn voorstel werd een subsidie van 10,voer 1952 toegestaan met het verzoek aan B. en W. om te onderzoeken, op welke wijze de bond propaganda voert. Be sloten werd een bijdrage te leveren voor het geschenk aan de Ver. v. Ned. Gemeenten bij gelegenheid van haar 40-jarig jubileum. Deze bijdrage komt neer op Ys cent per inwoner, hetgeen 14,is. De bespreking van een vijftal aan vragen voor tegemoetkoming in de reiskosten van schoolgaande kinde ren maakte een geheime zitting no dig. Na heropening werd medege deeld, dat in vier gevallen de ver goeding was toegestaan en in een ge val afgewezen. De tarieven, welke tot op heden golden voor het gebruik van het ge meentelokaal te Woubrugge waren te laag. De ongunstige exploitatie uitkomsten maakte het nodig een verhoging in te voeren, waarvan de raad de billijkheid erkende. De ver hoging zal alleen van toepassing zijn bij verhuur voor feestelijke gelegen heden enz. Voor verenigingen geldt een andere maatstaf. De tarieven van het gemeentelo kaal te Hoogmade blijven onveran derd. De rekening-courant overeen komst met de N.V. Bank v. Ned. Ge meenten werd verlengd. Bedrijfsbegroting. Bij de behandeling van de begro ting voor het electriciteitsbedrijf wil de de heer Venhuizen gaarne de re serve verhoogd zien. De voorz. antwoordde, dat de re serve 16.000 bedraagt en dat deze som door Ged. St. voldoende wordt geacht. Er zou wel weer eens over gepraat kunnen worden, maar gezien de nieuwe maatregelen welke op komst zyn, leek het spr. nu niet de gewenste tijd. De inkomsten van het electrici teitsbedrijf bleken te zijn opgelopen van 49.000 tot 54.000 gulden In de begroting van de waterlei ding werd de winst iets hoger ge raamd dan vorig jaar. Gemeentebegroting 1952. Voor het houden van algemene beschouwingen bleek geen enkele liefhebber te zijn, zodat ogenblik- kelijk met de artikelsgewijze be spreking kon worden begonnen, het geen echter ook niets opzienbarends opleverde. De heer Angenent had vernomen, dat er weer een politieman naar el ders zou vertrekken en vond dit een mooie gelegenheid om even mede te delen, dat hij geen opvolgt nodig achtte. Twee politiemannen in Wou brugge en een in Hoogmade leek hem voldoende, i De voorz. was het met deze ziens- wijze niet eens en waarschijnlijk om- dat de politie tegenwoordig toch voor rekening van het rijk komt, i stemde de raad met zijn mening in. De heer v. d. Eng vond. dat de hondenbelasting wel verhoogd kon worden. Niet op de eerste plaats om de inkomsten te verhogen, maar om dat hij hierin een middel zag, om vermindering van het aantal hon den in de gemeente te bewerkstel ligen. De heer Venhuizen was het niet eens met het onderscheid tuSsen be- drijfshonden en zogenaamde luxe honden. Hoeveel bedrijfshonden, zo vroeg hij, liggen er niet de hele dag achter de kachel zonder iets te doen. Inderdaad, vond de voorz. Er zijn dus honden, waarvoor minder be taald wordt en die strikt genomen geen bedrijfshonden zijn. Spr. was gaarne bereid een andere regeling te treffen, als de heer Venhuizen wilde zorgen voor een duidelijke scheidingsformule. Dit laatste bleek niet gemakkelijk en derhalve zou men er nog eens over nadenken. Uitgaven. Ook bij de uitgaven was er weinig bijzonders. De heer v. d. Eng vond 150,voor representatiegelden wel een beetje erg aan de lage kant en ook de andere leden voelden er voor deze post wat te verhogen. Zij werd 250,—. Bij de post brandweer deelde de voorz. mede, dat de door een andere gemeente aangeboden slangen deugdelijke waren bevonden waarna het gemeentebestuur er een bod op had gedaan. Het antwoord hierop was nog niet binnen. Verschillende leden betreurden het, dat de pas bestrate Schoolstraat al weer vol kuilen zat. De voorz zegde toe een en ander met de ge meente-architect te bespreken. De heer Venhuizen zou graag de bomen op de Bateweg laten verdwij nen. Zomers zitten de mensen er bij na de hele dag in het donker. Weth. Schaverus meende, dat om de an dere boom een omhakken voldoende zou zijn. B. en W. zullen deze kwes tie onderzoeken. De bijdrage per leerling van het l.o. werd vastgesteld op 22,90. De heer Angenent wilde de post leer middelen van 300,— op 450, brengen. Dit voorstel werd verwor- ALPHEN AAN DEN RIJN De oude Alphenaren kennen de R.K. Bewaarschool op de Paradijslaan in haar oude gedaante maar al te goed en vooral ook de leerlingen van de Mulo-school en het onderwijzend personeel, die wegens ruimtegebrek geruime tijd in de oude lokalen ge huisvest zijn geweest. Maar als zij deze kleuterschool nu eens gaan be kijken, zullen ze verbaasd zijn. On der leiding van de Bisschoppelijke bouwinspccteur, architect P. Roze- straten. is dit oude gebouw door de aannemers Deerenberg en Van Wijk. de firma Ponsioen en Redegeld Dongelmans volledig gerestaureerd. Er zijn nu drie leslokalen en een speellokaal tevens wissellokaal ver kregen, heerli.ik ruim en licht. De smalle steile trap heeft nu plaats ge maakt voor een brede en met een nortaai onderbroken ongan" naar bo ven, terwijl er zowel beneden als bo ven aan het einde der gang moder ne toiletten zijn gemaakt. Het was dan ook een vreugdedag voor velen toen de nieuwe kleuter school met enig ceremonieel heropend kon worden. Hierbii waren tegen woordig de parochiegeestelijkheid, moeder overste en zusters, het kerk bestuur. administrateur van het kerkbestuur, de architect en de uit voerders. De deken verrichtte de plechtige inzegening. Hierna hield de deken een korte toesnraak waarin hij de wens uitte, dat vele kinderen van de vernieuwde school een vruchtbaar gebruik zouden mogen maken en dat onder leiding van de zusters het kleu teronderwijs een hoog Deil zal mogen bereiken. Daarna speelden de kinde ren van de kleuterschool ol.v. de zus ters enige soelletjes. De arbeiders die aan de verbouwing hun beete krach ten hadden gegeven boden een H. Hartbeeld aan. Men kan nog niet in 't bad. De openstelling van het Alphens badhuis laat wel lang op zich wachten. Als men de geruchten zou geloven, dan is deze nieuwe aanwinst voor de Rijnstreek al enkele malen officieel geopend. Maar er schijnen nog en kele tegenvallers te zijn, welke dit uitstel noodzakelijk maken. Het was heden bii de betreffende instanties nog niet bekend wanneer de opening wel zal plaats vinden. Men zal dus nog enig geduld moeten betrachten. Aanbestedingen. Eerder dan ver wacht werd zal de aanbesteding plaats virden van het tweede gedeel te van de nieuwe Prins Bernhard- laan. Deze laan loopt vanaf de Dr. Lovinklaan. achter het raadhuis om tot aan de Zoutmanstraat. Het tweede gedeelte vangt hier aan en wordt ten westen van de woning van de heer M. Karsemeijer in de Hoorn op de rijks straatweg aangesloten. Deze 9 meter brede verkeersweg dient om het ver keer aan de hoge zijde buiten de kom te leiden. Vanaf de Zoutmanstraat krijgt de weg een plm. V/2 meter breed fietspad. Het tweede gedeelte is plm. 700 meter lang. De aanbeste ding hiervan vindt Vrijdag a.s. om elf uur ten raad huize plaats, tege lijk met de beide opritten van de nieuwe Rijnovergang Hooftstraat Emmalaan. De opritten zijn plm. 200 meter lang. Het gehele werk zal plm. 8 maanden vorderen. Geboren: Everdina Hendrika, g. van W. M. de Leeuw en E. H. v. Bruggen; Maggeltjc, d. van M. Vee- r.endaal en M. van der Voorst; Peter, z van P. Reumerman en J. Giltjes; Marja Cornelia, d. van J van Maas dam en M. A. Roos; Laura Marga- retha, d. van P. J. Belt en A. J. Dui ker; Johannes Jan, z. van J. Boxma en C. van Dijk; Pctronella, d. van A. J. Reumerman en M. van Lien- den; Johanna Cornelia, d. van D. Gelderblom en C. A. van Eijk; Wil lem, z. van C. Bruijnes en G. Bos. Getrouwd: C. Noorlander 24 j. en G. Bloos 22 J.; H. van Egmond 26 j. en H. Schellingerhout 23 j. Overleden. Dora den Blanken, 71 j., echtg. van A. A. Rodenburg; Mar- garetha de Jong 80 j. DE KWAKEL Geboren; Johannes Franciscus Maria z. van J. P. Schljff en M. T. Bezuijen; Johanna Scholastica Maria a. van L. Bank en M. de Graaff; Hermanus Franciscus Maria z. van J. Bezuijen en C. M. J. Könst; Fre- dericus Alida Casper Maria z. van H. M. A. J. J. van Schie en C. A. Wolvers; Josephus Maria z. van J. van Lith en A. M. C. Lauwers; Jo hanna Cornelia Maria d. van C. A. Meijer en C. M. van Zanten. Ondertrouwd: Hendrikus Petrus pen met 4 tegen 3 stemmen. Het kleuterschool zal dit jaar voor het eerst een subsidie genieten van 5,per leerling. Aan deze kwestie zijn nog enkele haken en ogen ver bonden, maar na dit eerste begin zal naar men hoopt een verdere gunstige ontwikkeling volgen. Het museum van Woubrugge zal in het komende jaar zijn nieuwe on derdak krijgen. Aangezien reeds ver schillende materialen aanwezig zijn, werd voor de inrichting 250,uit getrokken. Voor het eerst werd ook besloten aan de Ver. v. Maatschappelijke zorg een subsidie van 15,toe te ken nen. De bedragen voor de gewone dienst zijn: Inkomsten 214.641,55; uitg.: 209.510,41 en onvoorzien 5131.14. De kapitaald vermeldt aan de deb. zijde 657.324,65 cred. 799.364,99, nadelig saldo 142.022,30. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Hogenboom en Johanna Apollonia Cl&zina Klijn. Bazar voor Kleuterschool. Voor de nieuw tc bouwen kleuterschool zal in het gymnastieklokaal op Zon dag 23 December, 2de Kerstdag en Zondag 30 December een bazar wor den gehouden. LEIDERDORP Geboren: Alida C., d. van A. A. Rodenburg en A. v. d. Weijden; Margaretha J. A., d. van J. Pelk en J Kok; Helena B., d. van M. J. v. Iterson en A. van Offeren; Arnoldus z van P. Hagenaars en E. van Tol; Guit W. A., z. van H. Bakema cn A. Laman; Jacobus, z. van J. M. Wakka en S. A. de Graaf; Hermanus, z. van P. v. Leeuwen en W. Bosman; Cor nells L. M., z. van A. C. v. Velzen en H. C. Vol water. Ondertrouwd: G. Vervoorn 28 j. en L. van Evert 22 j. Getrouwd: M. Roest en D. v. d. Zwan; J. Zwaan en L. v. d. Weijden; G. v. Houten en W. H. Brinksma; L. de Lange en M. J. de Haas; H. Bisschop en A. van Atten;; G. Ver- voorn en L. van Evert; G. F. Kul- lick en W. H. A. de Knoop. Overleden; Wilhelmina D. J. van Raam echtg. v. K. v. d. Struijs, 71 j. LEIMUIDEN Vliegtuig landde op weiland Gisterenmiddag omstreeks 4 uur moest een vliegtuig van de Marine een noodlanding maken in de Vriese- koopse polder. Het vliegtuig, afkom stig uit Gilze Rijen, was 's middags opgestegen met de bestemming Val kenburg. Wegens de dikke mist zou getracht wordeD op Schiphol te lan den. Boven Lol muiden moest het echter wegens benzine-gebrek eer der dalen, wat gebeurde op 'n wei land naby Bilderdam. Het toestel kwam in een sloot terecht, zodat de neus beschadigd werd. De beide in zittende militairen bleven gelukkig ongedeerd. De autoriteiten van het vliegveld Valkenburg waren spoedig ter plaatse. Het vliegtuig zal per autó weggevoerd moeten worden. NIEUWKOOP ERNSTIGE VAL. De heer J. Heemskerk had op de Noordenseweg het ongeluk zodanig te vallen, dat hij door z'n eigen groentewagen werd overreden. In bewusteloze toestand moest H. naar zijn woning worden vervoerd. TER AAR Nooit Gedacht. Uitslag van de Dam- en Schaakwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Ter Aar, uitgaande van de Dam- en Schaakclub „Nooit Gedacht". Dammen: L. KoelemanB. Koele- man 20; W. SnaterseJ. D. Coste- ris 20; Th. van Eyk—A. Hartveld 11; Nic. KalshovenG. v. d. Streek 1—1; W. v. d. StarreH. C. A. Broer 02; D. v. d. StarreK, Groen in 't Woud 0—2. Schaken: Jo de BruinA. Koele man 10; J. BesemerB. Rietveld 0 1; A. W v. d. JagtM. v. d. Jagt XY,\ S. v. d. JagtJ. de Groot 1 0; Adr. van VlietH. Bos 10; Adr. van VlietA. W. v. d. Jagt 1 0, J. RietveldG. Zevenhoven 10; J. RietveldM. v. d. Jagt 01; C. ZevenhovenJo de Bruyn 01; A. W. v. d. Jagt—A. v. d. Vegte 10; II. AaftinkJ. A. Esveldt 01; S. v. d. JagtM. v. d. Jagt 10. Gsmeenteraad Oegstqeest Groot man tijdens Duitse overheersing Gisteravond kwam de raad van Oegstgeest in vergadering bijeen on der voorzitterschap van burg. If. L. du Boeuff. De voorz. deed o.a. mededeling, dat aan de heer K. Veen op diens verzoek in verband met afkeuring met ingang van 2 Jan. 1952 oervol ontslag was verleend als chef Hoofd commies ter secretarie onder dank betuiging voor de aan do overheid bewezen diensten. Naar aanleiding daarvan was het voor de voorzitter een behoefte een kort woord ten afscheid te spreken. Spr. stelde er prijs op in het open baar te verklaren dat een zeer ver dienstelijk man de dienst gaat verla ten die vanaf 1937 de gemeente heeft gediend. Door zijn functie kwam hij veel in aanraking met de ingezete nen on werd door het publiek zeer gewaardeerd om zijn behulpzaam en voorkomend optreden. Als ik over de verdiensten van de heer Veen spreek aldus de voorz., dan denk ik daarbij niet alleen aan zyn verdiensten voor onze gemeente, maar bovenal zou ik willen zeggen aan zijn verdien sten voor het Vaderland. De heer Veen heeft zioh in de bezettingstijd gedragen op een wijze, die ter edit de cewondering heeft afgedwongen van elke goede vaderlander, van de laag ste tot de allerhoogste kringen in den lande toe. Deze principiële hou ding is hem en zijn echtgenote helaas noodlottig geworden. Gevangenschap zware verwonding en tijdelijk ver lies van zijn functie zijn voor hem en zijn vrouw het gevolg geweest van dit werk in dienst van de goe de zaak. Een en ander heeft de heer Veen physiek geknakt En het is om deze reden, dat de heer Veen nu zijn werk moet neerleggen. Moge de tijd, die thans voor hem aanbreekt, zyn vrouw en hem herstel van gezond heid brengen en mogen beiden zich gedragen weten door de dank van het vaderland. Afwerking agenda De periodiek aftredende leden van de commissie tot wering van school verzuim de heren R. v. Til; J. W. v. Leeuwen; H. Groenendijk; W. M. Heyl en A. J. J. Peeters werden her benoemd. Ook de aftredende leden van het burgerlijk armbestuur: mevr. A. J. KortKruyt en de heer Jac. Uiten - boogaard werden herkozen. B. en W. stelden voor op het ver zoek van de Bond tegen het vloeken om subsidie afwijzend te beschikken. B. en W'. zijn van oordeel dat het doel van de bond niet als een onmid dellijk plaatselijk belang kan worden aangemerkt. Voorstel B. en W. inzake subsidie aanvrage van de Kath. Paedagogi- sche beroepskcuzebureaux. Deze in stelling heeft in Leiden een regionaal bureau. Het bureau wijst er in zijn verzoek o.m. op dat vrijwel alge meen erkend wordt in kringen van deskundigen dat de factor van de le vensbeschouwing van zeer groot be lang is. B. en W. achten geen rede nen aanwezig een subsidie toe te kennen. Eveneens stellen B. en W. voor afwijzend te beslissen op het verzoek om subsidie van de stichting voor Chr. Kleuterscholen te Leiden en Oegstgeest. De gemeente Leiden subsidieert (een geringe subsidie aan de Gevers- Deutzschool daargelaten) voor geen enkele kleuterschool in Oegstgeest, terwijl vele Leidse Chr. kinderen hier school gaan. Na een korte gedachten wisseling werd de verdere behandeling uitge steld tot een volgende vergadering. Voorstel tot opnieuw vaststel en van de gem. kinder-toelageverorde- ningen het voorstel tot overeenkom stige toepassing ener wijziging van 't toelage-besluit 1951, werden na des kundige uiteenzetting van weth. Dysselbloem aangenomen. Voorstel tot wijziging alg. politie verordening. De heren Blomsma zou een commissie voor strafverordenin- f.'en willen benoemen. B- en W. zul- en e.a. overwegen, doch achten het niet urgent. Aangenomen. Wijziging uitbreidingsplan. Voorstel tot wijziging uitbreidings plan ten aanzien: a. terrein nabij „Drie Witte Palen"; b. terrein Dorps straat. De heer Oosterom maakte bezwaar tegen de bouw van winkelhuizen aan de Westzijde Dorpsstraat. Dc heer v. Nieuwkoop sprak in gelijke geost. De heer Van Mameren kon zich met beide voorstellen verenigen. De heer Blomsma is tegen de bouw van kantoorgebouwen nabij de „Drie Witte Palen". De voorzitter verdedigde de wijzi gingen en wees op het gemeente belang in deze. Het voorstel werd aangenomen. Op voorstel van de voorzitter wordt de bebouwing Celebesstraat gewij zigd ten behoeve van de volkswo ningbouw. Een zestal andere voorstellen gin gen zonder bespreking onder dc ha mer door. Ook comptaibiliteitbesluiten wer den zonder commentaar genomen. Bij dc rondvraag vroeg de heer Oosterom het personeel der Marine Radiodienst tegemoet te komen bij het verkrijgen van woningen. De voorz. zei medewerking toe. De heer v. Vugt zei bij de alg. 'be schouwingen der begroting 1952 te hebben gesproken over dc woning - ruimteverdcling. Spr. heeft niet de bedoeling gehad toen iemand tc kwet sen. Als men 't wel aldus beschouwd, wil spr. die woorden gaarne intrek ken. De raad ging daarna in comité- generaal. Na heropening deelde de voorz. mede, dat B. en W. de raad uitvoerig hadden ingelicht omtrent de feiten betreffende de strafzaak tegen de dir. gem.werken, de heer A. Hoek stra. Hangende het strafrechterlijk onderzoek sprak de raad zich uit voor handhaving van de schorsing, die B. en W. de heer Hoekstra had den opgelegd. HYPOTHEKEN on voor nllo undoro zaken op hot gebiod tod on- roerendo goederen Bouw-en Makelaarsbedrfjf v.d. Drift Oudo Vost 29 - Leiden Tolot. 20513 (Advertentie) KATWIJK AAN DEN RIJN Usclub. Onder le:ding van voorz. F. v. d. Valk vergaderde de IJsclub „Voorwaarts" in ,De Ros kam". Het jaarverslag van de pen ningmeester vertoonde een tekort van ƒ2.25. De aftredende bestuurs leden de heren F. v .d Valk en Nic. Noort werden herkozen Tot leden der kascommissie werden benoemd de heren Th. J van Leeuwen en G. Spierenburg. De uitwerking van het winterprograrrma we'-d in handen gegeven van het bestuur.' Na rond- v) aog de gebruikelijke verioting. Tot leerarr aan de Landbouw- huishoudschool te Balk i« benoemd de heer C. van Rooyen. De hoer F. W. A. Eikerbout slaagde te Utrecht voor het examen pacdagogiek M.O.A.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 9