groene lalel le VERKOOPSTER GORDIJNEN Tegen hogere defensielasten Spionnage-geval in Tsjecho-Slowakije Verbetering handelsbalans zet door administratieve kracht VERKOOP Costumering Kerstspelen Costuumhuis Er* at es ZATERDAG 15 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 België bond de kat de bel aan België trad gisteren op als tolk van een aantal Atlantische landen te gen de voorgestelde verhoging der defensie-uitgaven tijdens een bijeen komst der vertegenwoordigers van de twaalf landen van de Noordatlan- tische verdragsorganisatie (NATO), zo verneemt Reuter te Parijs. De afgevaardigden, die de koorden van de beurs voor de Atlantische defensie houden, bespraken een rapport over de herbewapening dat de „Drie Wijzen" W. Averell Harriman (V.S.) Sir Edwin Plowden (En geland) en Jean Monnet (Frankrijk) hebben opgesteld. Daarin hebben zij acht van de twaalf landen verzocht hun uitgaven voor de verdedi ging met 5 a 10 pet boven de begrote bedragen voor 1952 te verhogen. Denemarken zou over drie jaar een verhoging van 40 pet moeten aanbrengen, Nederland, Noorwegen, Italië en Canada iets minder. Frank rijk 5 pet, terwijl de Verenigde Staten, Engeland, Portugal en IJsland, dat geen leger bezit, niet voor een verhoging in aanmerking zouden komen. De Belgen zouden gezegd hebben niet accoord te kunnen gaan met de ze aanbevelingen. Zij zouden hun verbazing kenbaar gemaakt hebben, dat de landen, die de „Drie Wijzen" vertegenwoordigen, nagenoeg niet in de verhoging zouden delen. Men vermoedt, dat ook de Nederlanders, Denen en zelf de Canadezen verzet zullen aantekenen. A.P. verneemt dat België is ver zocht 6 milliard francs meer voor de defensie uit te trekken. Jean van Houtte, de Belgische minister van Financiën heeft gezegd, dat België in 1952 40 milliard van de begroting van 90 milliard aan defensie zal be steden en dat het land niet verder kan gaan zonder zijn economie in ge vaar te brengen. Terugaave wapens gevraagd De Nederlandse regering heeft via de Hoge Commissaris te Djakarta aan de Indonesische regering verzocht, de STAKENDE ISRAëLISCHE ZEELIEDEN. Te Haifa zijn Vrijdag stakende zee lieden en de politie slaags geraakt. Na een gevecht van een uur slaagde de politie erin zich meester te maken van het 10.000 ton metende Israëli sche schip „Ton Rimon". De betogers hadden een luidsprekerwagen te pak ken gekregen en riepen de steun in van het publiek. Men wierp stenen naar een politie-euto. Nadat enkele betogers waren gearresteerd werd de toestand rustiger. Drie ambulances brachten de gewonden weg. De Nederlandse gezant te Cairo De Nederlandse regering heeft nog geen beslissing genomen of zij in de geloofsbrieven van haar nieuwe ge zant te Cairo, mr. W. Cnoop Koop- mans, al dan niet de souvereiniteit van Egypte over de Soedan zal er kennen. Daarom heeft mr. Cnoop Koop- mans, die Nederland tevens in Syrië en Libanon vertegenwoordigt, zich naar Beiroet begeven, waar hij nieuwe instructies zal afwachten. Luchtmacht der satellieten verdubbeld Rusland heeft de gezamenlijke luchtstrijdkrachten van zijn Oost- europese satelliet-landen het afgelo pen jaar welhaast verdubbeld, aldus bericht de correspondent van de „Daily Telegraph" uit Wenen. De zes Kominformlanden hebben nu ongeveer 2200 vliegtuigen, voor het merendeel jagers, jachtbommen werpers en lesvliegtuigen. Dit jaar hebben de Russen ook een honderd tal straaljagers aan de satellietstaten overgedragen. Tot nu toe hadden zij geweigerd deze machines uit handen te geven, maar het schijnt, dat men op deze politiek is teruggekomen, aldus de correspondent van de „Daily Tel". Overigens is het opmerkelijk, dat Rusland zijn bondgenoten geen bom menwerpers heeft verstrekt en dat het zijn strategische luchtmacht uit sluitend geconcentreerd houdt op bases binnen de Russische grenzen. Pantsjen-Lama naar Lhasa Vandaag is de 14-jarige Pantsjen- Lama, de geestelijke leider van Ti bet, uit de hoofdstad van de provin cie Tsjinghai, Sining, naar Lhasa, de hoofdstad van Tibet, vertrokken. Voor zijn vertrek heeft hij tele grammen gezonden aan verschillen de Chinese leiders, waarin hij be looft met de Dalai-Lama tc zullen sa- j menwerken voor ,,de vreedzame be- inbeslagneming van de wapens aan vrijding van Tibet", aldus meldt ra- boord van de „Blitar" (welke be stemd waren voor Nieuw-Guinea) on gedaan te maken. Zij wijst er op, dat deze maatregel in strijd is met de algemeen aan vaarde beginselen van het volken recht, omdat het hier een zuiver ge val van doorvoer zonder overlading betreft. Het principe van de vrije doorvoer is vastgelegd in het door- voerstatuut van Barcelona, daterende uit 1921. dio-Peking. In een in Mei j.l. door China en Tibet opgesteld verdrag is bepaald dat de Dalai-Lama, wereldlijk en geestelijk hoofd van de Tibetanen, zijn positie zal behouden en dat de in China opgevoede Pantsjen-Lama, de traditionele geestelijke leider, naar Tibet zal komen om zijn func ties op zich te nemen. Ruim 20 jaar geleden werd de voorganger van de huidige Pantsjen- Lama uit Tibet verdreven. Twee Engelsen aangeschoten Radio-Praag heeft gisteren omgeroepen, dat twee leden van het per soneel van de Engelse ambassade ten Noordoosten van Praag bij Ostra- va door schoten zijn gewond, toen zij trachten te ontkomen na streng geheime staatspapieren in hun bezit te hebben gekregen. De minister van Buitenlandse Zaken had een protestnota aan de ambassade gezon den met de eis beiden het land te d oen verlaten. De invoer van Nederland bedroeg in November ƒ697 millioen (v.m. ƒ773 millioen), terwijl voor een waarde van 738 millioen werd uit gevoerd (v.m. ƒ780 millioen). De sedert Augustus ingetreden verbetering in de handelsbalans, wel ke in October, blijkens de definitie ve cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, voor het eerst sinds de publicatie van de handels statistiek in 1917 een actief saldo te zien gaf, zette zich in November voort. Het dekkingspercentage be reikte in deze maand zelfs een hoog te van 109 procent (v.m. 101 pet.) Naar het zich laat aanzien, kan ook voor December op grond van de verhouding van het aantal bin nengekomen in- en uitvoerdocumen- ten een dekkingspercentage op hoog niveau worden verwacht. Dit is des te opmerkelijker nu de uitvoer we gens de invoerbeperkingen in Enge- Het tweetal, de tweede-secretaris R. N. Gardner en een employé, mej. D. G. Maines, hadden zich met een auto naar een gebied begeven, dat omv militaire redenen voor buiten landers verboden terrein was Gard ner betrad het terrein terwijl het meisje in de auto achterbleef en haalde een pakje uit zijn zak, dat hij in een geheime bergplaats verwissel de voor een pakje, dat zich daar be vond. Toen hij terugkeerde naar de auto werd hij aangeroepen met het bevel zich ter beschikking te stellen voor een ondervraging. In plaats van te gehoorzamen rende hij naar de auto. Schildwachten openden het het vuur en zowel Gardner als zijn gezellin werd licht gewond. De auto werd inbeslag genomen en beide in zittenden aangehouden, In het pak je, dat Gardner had meegenomen be vonden zich zeer geheime staatsdo cumenten. In het achtergelaten pak je zaten 40.000 Tsjechoslowaakse kronen, aldus de nota. Gardner moet het land binnen 24 uur verlaten heb ben, mejuffrouw Maines zodra zij hersteld zal zijn. In de scherp gestelde nota werd de Engelse ambassadeur verzocht een eind te maken aan de spionnage- werkzaamheden van Engelse diplo maten in Tsjechoslowakije. K.L.M. word; oudl De eerste pensioen-gerechtigde De heer Jong, boordwerktuigkun dige van de K.L.M., stond gisteren op het punt zijn laatste dienstvlucht te beginnen om na zijn terugkeer in de loop van de volgende week de ze laatste reis zal hem naar Curasao brengen met pensioen te gaan. Hij is dan de eerste boordwerktuigkun- EEN NIEUWE VREDESSTICHTING Op Dinsdag 18 December zal ten huize van de schilder Antoon van Welie, die dan zijn 84ste verjaardag viert, voor een Rooms-Katholieke, een Protestantse en een Joodse no taris de stichtingsacte worden gepas seerd van de „Lux Mundi-founda- tion". De schilder, die zelf deze stichting in het leven roept, vertelde dat de Lux Mundi-foundation wil meewer ken aan de zo lang verwachte we reldvrede. Deze meent men te kunnen ver krijgen door bescherming en ver nieuwing der geestelijke waarden. De Lux Mundi-foundation wil deze geestelijke orde bereiken in uitingen van de beeldende kunst (schilder kunst, architectuur, beeldhouwkunst cn uitvoeringen, waarbij aan voca listen en aan instrumentalisten wordt gedacht), van de letterkunde, van het toneel, van de film, kortom van elke kunstuiting, die deze ho gere begrippen naar voren brengt en vruchtbaar maakt aan het ge stelde doel. Antoon van Welie, die het plan heeft om in de loop van de tijd zijn mémoires uit te geven, he 't in schilderij de gedachte van de Lux Mundi-foundation zinnebeeldig weer gegeven. land .Frankrijk, Denemarken en Amerika een neiging tot dalen ver toont. Het nadelig saldo op de handels balans, dat in November met 59 millioen verminderde, bedraagt sinds het begin van het jaar ƒ2197 mil lioen. Dit is 107 millioen minder dan het nadelig saldo in dezelfde periode van het vorige jaar. In de eerstvolgende zitting van Provinciale Staten van Zuid-Holland zal een voorstel worden behandeld om de jaarwedde voor de leden van GedeDuteerde Staten te verhogen tot 7500,—. J^EURS- QVERZICH? In grote trekken gaf de beurs gis teren bij opening een voortzetting te zien van de stemming van Donder dag, waarbij vooral Unilever en clie aan de vaste kant waren. sleeds sohijnen er ruiltransacties in genoemde fondsen te bestaan, doch gisteren werden deze op zeer be perkte schaal uitgevoerd. De belang stelling scheen vooral de oude aan delen Unilever te gelden, deze open den tenminste drie punten hoger op 183.V2, waardoor de nieuwe werden meegetrokken. Het verschil tussen cude en nieuwe aandelen, dat op basis der dividendverwachting on geveer VA zou moeten bedragen, is thans circa 6 punten. Tegen slot volgde een lichte reactie tot 182J/2- Olies openden op 285>2, dus bijna twee punten hoger dan Donderdag, doch wisten deze winst niet te hand haven. Slotnotering 28414- Ook de Cultuurafdeling wist iets meer belangstelling te trekken, zo dat de ondertoon hier vrij gunstig was. De openingswinsten bleven niet alleen behouden, maar hier en daar werden deze zelfs vergroot. Zo slo ten Amsterdam Rubber op 96 (94]A), HVA 99A (99) na tijdelijk de pari- koers bereikt te hebben, Uitgespro ken vast was de Stemming voor de Sumatra Tabaksaandelen, waar win sten van 2 tot 5 punten werden ge constateerd. WEERS VER W ACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZACHTER. Over het algemeen veel bewol king,, maar overwegend droog en vooral aanvankelijk nevelig weer. Matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wincf. Zachter. 16 Dec.: zon op 8è42 cn onder 16,29; maan op 10.0Ï en onder 11.17 uur. 17 Dec.: zon op 8.43 en onder 16.29; maan op 20.21 en onder 11.37 uur. De Scheepvaartpapicren volgden de markttendens, doch de handel had hier zeer weinig te betekenen. In het algemeen verbeterde het koersniveau fraetioneel. De dollar en guldcnsobligatics wisten zich ge makkelijk te handhaven. De Ameri kaanse afdeling was dooreen geno men een kleinigheid beter, met open hceken in Canadian Pacific cn Ana conda. Het agio werd op 9 (8A) gftaxeerd. De Indonesische gas- en electriciteitsmaatschappijen, waar omtrent wederom nationalisatiebe- riohten in omloop zijn, waren slechts een kleinigheid hoger. De nieuwe aandelen HBU worden pas Maan dag genoteerd. In de middaguren is de jaarvergadering gohouden, zo dat Maandag de oude aandelen ex- dividend (in contanten en aandelen) noteren. De nieuwe aandelen zijn dan volkomen gelijk aan de oude aandelen, die gisteren 277 noteer den (276). Prolongatie 3A Vo-oï de dige, die sedert de oprichting van on ze nationale luchtvaartmaatschappij wegens het bereiken van de leeftijd van 50 jaar het maximum voor vliegend personeel met pensioen zal gaten. In die 50 jaar heeft de heer Jung meer dan twee millioen kilometer door de lucht afgelegd. Hij maakte ongeveer 120 reizen naar Amerika en 50 naar Indonesië en dit alles in een periode van 15 jaar. De eerste 15 jaar van zijn diensttijd bij de K.L.M. werkte hij namelijk op de grond. Hoe „oud" de heer Jung in lucht- vaarttermen gesproken wel is, mag blijken uit het feit, dat hij zijn lucht doop ontving op 19-jarige leeftijd met Anthony Fokker zelf achter de knuppel. Op a een goede dag wilde Fokker zijn nieuwste product, de F. 3, demonstreren en de jubilaris van Vrijdagavond mocht mee.als bal last. HAAGSE RECHTBANK. Oplichting. De Haagse rechtbank veroordeelde een vertegenwoordiger uit Sasscnheim tot een gevangenis straf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Hij had iemand voor 50.opgelicht met een verhaal over een scharnierenhandel- tje. Ook had hij zijn patroon voor 300.— opgelicht en gefingeerde or ders ingestuurd. De eis was een jaar, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. £ett laaAe KeM,tu-e,iriaMA.ng, STERKE PRIJSVERLAGING VAN ONZE Wollen Japonnen en Deux Pièces KUblcr Ntjade Prijzen vanal I. 55. EEN UITKOMST IN DEZE KOUDE DAGEN Speciale etalage gedurende de Kerstweek Oamesmodamagasija Stationsweg 6 b Heden overleed, geheel onverwacht, onze beste Man, Vader, Behuwd'- en Grootvader in de ouderdom van bijna 69 jaar. Leiden: H. Klinkhamer Hoogervorst S. B. v. d. Meer Klinkhamer P. v. d. Meer L. Klinkhamer H. Klinkhamer Molenaar M. F. Borger Klinkhamer J. H. Borger H. G. Opdam Klinkhamer C. Opdam W. J. Klinkhamer Nijmegen: J. G. Klinkhamer en Verloofde en kleinkinderen. Leiden, 14 Dec. 1951. Hoge Rijndijk 41. Liever geen bezoek en geen bloemen. De begrafenis is be paald op a.s. Dinsdag 18 December te 11 uur on Rhijnhof. 445 DANKBETUIGING. Voor de grote belangstel* ling bij ons huwelijk on dervonden, betuigen wij, ook namens wederzijdse ouders, langs deze weg onze hartelijke dank. P. N. Duivenvoorden M. Th. Duivenvoorden Winters Warmond, Dec. 1951. Haarlemmertrekvaart 2. Jongste Bediende (m.) gevraagd, voor eenvoudige werkzaamheden. Leeftijd 14 a 15 jaar. Br. onder no. 432 bureau van dit blad. BOEKHOUDING BOEKHOUDER bekend met belastingzaken enz. voor het maandelijks controleren der boeken enz Br. onder no. 1151 bureau van dit blad. St. Elisabeth Vereniging De leveranciers die nog iets te vorderen hebben van voor 1 Juni 1951 worden verzocht hun re kening voor JANUARI 1952 in te zenden bij Mevrouw S. GOVAARTVEEGER, Plantsoen 79. 418 WINKELJLFFROUW gevraagd door Electr. en Radio-Bureau J. L. NOU- WENS, Gesversstraat no. 25 437 Ambachtsschool Leiden Gevraagd voor direct een (vrouwelijk) met enige kantoor-erva ring en in het bezit van een Mulo-diploma en een diploma typen. 435 Sollicitaties schriftelijk bij de directeur der school. Haagweg 4. 435 bij Executie welke zal worden gehouden op Woensdag de 19e Dec. 1951 des voormiddags te 10 uur, ten laste van Wes terhoven en Co. N.V. te Sassenheim Zandslootkade 14, van enige roerende goederen bestaande uit: Een personenauto, merk Volkswagen 1950; Kantoor meubilair, 2 schrijfmachi nes, 1 bureaulamp, 1 for- digraaf. De verkoop geschiedt con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De Deurwaarder belast met de executie G. H. KELDER. Sporthoflaan 6. Sassenheim Vraagt vrijblijvend prijsopgaven. Oude Singel 14 Fa. A. J. Y. d. Lyke lel. K 171 0-20889 Gevraagd voor Den Haag, prima gordijnenverkoopster, leeftijd ongeveer 26 'jaar. Zij moet niet alleen op de hoogte zijn van de gewone verkoop gordijnstoffen, maar ook van advies kunnen dienen voor het maken en plaatsen der gordijnen, alsmede volledige vakkennis hebben van gordijnfournituren. Sollicitaties, liefst eerst schriftelijk, aan LIJDSMAN N.V., Grote Markt 16, Den Haag BAKFIETSEN Te KOOP TE HUUR GEBRS HUISMAN Levendaal 76 teef 22962 AUTOKAPPEN ZEILMAKERIJ TROOST - HAVEN - LEIDEN Helefaantjea PERSONEEL Gevraagd: Boorder Fraiser, motorenfabriek G. den Heeten Co. Utrecht se Veer 18, Leiden. 1153 S* Dame zag zich gaarne geplaalst als verkoopster voor de middagen. Niet te grote zaak. Br. onder no. 1150 bureau van dit blad. 37 Net R. K. Meisje, mid denstand, oud 21 jaar, zoekt een haar passende werkkring als verkoopster, voor de middagen. Ook ge negen enige dagen p. week Br. onder no. 1156 aan agent L. Crt. te Warmond. AANGEBODEN 37 Kosthuis. Net eenvou dig kosthuis aangeboden met gezellig huiselijk ver keer. Centrum stad. Br. onder no. 1163 bureau van dit blad. 27 Te koop aangeboden D. K. W. auto. sportmodel in prima staat, bouwjaar 1940, tegen elk aannemelijk, bod. M. v. d. Akker, Vliet. weg 22A, Zoeterwoude 438 37 Te koop: elegant antiek notenhouten ameublement 4 stoelen, 2 armstoelen en een bank. Ook zeer ge schikt voor uw boudoir Hoge Rijndijk 51. 2 x bel len. Zaterdag en Dinsdag 56 nam. 1160 37 Kachels te koop. Grote Salamander voor grote ruimte, kl. kachel en flink Kupersbüsch wit geëm. fornuis. Maaldrift 6, Was senaar nabij tramhalte. 2* H.H. Tuinders. Te koop 90 a 95 roe kaphout, spoed gewenst. Te bevragen ol brieven aan C. J. v. Graas Dorpsstraat 117, tel 23. Leimuiden. 413 2" Te koop aangeboden. Pick up installatie met pLm. 100 platen, (klassiek amusement enz.) Br. onder no. 1146 bureau van dit blad. 37 Te koop: handnaaima chine 42.50 poppenwagen 10. vloerkleed 55, twee pers kapok bedstel 35. 1 ners 17.50. ledika"*en 9. opklapbed 17.50. dressoir 42 50, sjoelbak 17.50. autoned 5, eiken bloementafel 3.50, rijwie len in Pi-ote en kleine ma ten 17.50 en 25. Solex- rijwiel 175.Hooigracht 55 (Geen winkeilhuis). 2? Aangeboden een partij regels 20 cent per meter, zeer geschikt voor kerst boom en een partij goede balken 130per M3., N. de Bruin Frederikska- de 4, Rijpwetering en de Goejestraat 42, Leiden. <2* Gebruikt hout te koop zoals planken, pannenlat- ten, broeiramen, kastplan ken, Maaldrift 6, Wasse naar bij tramhalte. 448 TE HUUR 3? Te huur: Zaaltje voor bruiloften en partijen met vrije keuken, servies enz. Aparte sfeer, billijke zaal- huur. A. de Groot, Plan tage 2. Tel. 26820. 1111 3? Kantoor W. Plasmeijcr cand. deurwaarder, rechts kundige, Lid N. V. R. A., Langebrug 13, Leiden (tel. aangevraagd). Adviezen, contracten, incasso's, recht zaken, Kantongercjchits-, Ontruimings. en Pachtza ken, credietcnregelingen. recherches e. d. 1148 GEVRAAGD 2" Aanstaand echtpaar, man stuurman op de grote vaart, zoekt nu of tegen het voorjaar woonruimte leeg of gestoff. met gebr. van keuken of keuken apart. Br. onder no. 1132 bureau van dit blad. 3? Te koop gevraagd mooie antieke kast en mooie an tieke commode. Br. onder no. 159 bureau van dit blad 3r? Piano of Vleugel te koop gevraagd. Ge&ch'kt voor zangvereniging. Al leen wordt ingevaen op brieven met merk en uiterste prijs, 434 «■-•fiKCPPUlL 3* Woningruil. Aangeb. te Eindhoven ruime boven woning. Huurprijs f¥40 per maand of te Maasniel (15 min. van station Roer mond) ruime vrije womng. Huurprijs 40 per maand. Gevraagd te Leiden of Oe?stgeest woning met 4' slaapkamers. Huurpriis tot 50 oer m. Br. onder no. 1133 bureau van dit blad. 01VERSEN 3? Kunt U een beetje piano spelen maar toch niet vlot. moderne Engelse Wals en Foxtrot V<plg dan de nieuwe Amerikaanse piano-cursus Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5 Tel 24358 Les oc alle in strumenten. 3? Rechtskundig Bureau van Th. J. v. d. Heijden. Hoge Rijndijk 103a. Lei den, tel. 23405 incasso's contracten pachtzaken, woon- en bedrijfsruimten, processen, rechtszaken. 37 Invalidewagens. Alle modellen invalidenwagens o. a. wandel-, huiskamer-, zelfbeweegbare en motor wagens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 6" Tel. 22962, Leiden. 37 Stomerij ..Quicker lhan Quick", stomen verven, ajouren, stofknopen, kou senreparatie. stoppage in Leiden, Haarlemmerstraat 215 tel. 22702 Hoeden sto. men en vormen 1.25. 3? Autorijschool - Citax- bcdrljf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal snelle opleidine rijbewijs, motorles en ver keerswet inbegr. Taxi dag en nacht beschikbaar Marks. Morsstraat no. 60a Tel 26584. Parkstraat 5a Telef 22513 *7? Gratis kousenreparatie! Bij aankoop van al onze Nvlonkousen ontvangt U een bon voor gratis rep^-" ratie! Kousen-reparaties klaar terwijl U wacht. De Haas. Stoffen- en dames- modemagazijn. Haarlem merstraat 8082. 216 37 Broedseizoen 1952. Bon nen spoedig inleveren s. v. p. Alle nutrassen o, m. Drentse Hoenders. Broe der ij Groeneveld. Opfokbe drijf. Leiderdorp. Tel. 25590 E. K. Br. 15386 Thermo meters. vochtmeters, bran ders Ethercapsules. Emge Sportbroedmachiehtjes te koop 50 tot en met 100 eieren. 1138 27 Raadgevend en Bemid delingskantoor K. W Wiik. gepens. Insp. van Politie Tho^bockeslraat 78. Leiden Tel 22503. Behandelt huur- wetaangeiegenheden. Treedt op als bemiddelaar. Tussenpersoon. Gericht on derzoek naar personen 37 Malson Marcel uw Da meskapper geeft U een volledige voldoening met de Kerstmis. Ook behan deling voor koude golf, wassen watergolf, ondule- ren. Maison Marcel J. Muufise. Nieuwe Rijn 54, t. o. Gangetje tel. 22768. "7 Ballpoint vullen. Klaar terwijl U wacht. Vullen met inbegrip van inwendig schoonmaken, vernieuwen der kogel slechts 40 cent. Halpa Vulpen Service Haarlemmerstraat no. 64. naast Muziekhandel Gul- demond. 1161 3? U belt op en wij staan voor U klaar. Wij geven U eerste klas werk, vlotte be. diening. volledige garantie Halpa Vulpen Service, Haarlemmerstraat no. 64, Tel. 24185. 1161 3? Kerstgroepen! Gedu rende de St. Nicolaastijd' verstrekten wij op onze, toch al reeds billijke prij zen voor Kerstgroepen. 10 pet. extra korting. Door enorm succes zullen wij deze extra korting nog- 'handhaven. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 1158 37 Kerstgeschenken. Naar Antiek Binnenhuis, daar zal ik wel slagen voor een geschenk van blijvende waarde. Zeer aparte sche merlampen, kandelaars, blakers, snuiters, ketel, doofpotten, antieke sjaal. Muusse. Hooigracht 59. te. lefoon 23264. 1145 37 Fraai gekleurde Kersl- boomballcn, zes stuks in doos, slechts 70 cent. Pie ken 75 ct., Enorme sorte ring glasfiguren, zoals vo gels, klokjes, paddestoelen, trompetjes, lampjes, enz. Ziet onze étalages! Papier handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11. 1158 37 Loon het dorp rond, en je vind het bij van Egmond Kerstartikelen, ballen, en klokken vanaf 15 ct., slin gers, kaarsen 60 ct.. ge kleurde ballen, mooie kerst stukken voor versiering. J. D. van Egmond. Zoeter woude en Kamerl. Onnes- laan, Leiden. 444 slingers, mos, sneeuw. Gou- dakaarsen enz. Geen ca deaustelsel, toch veel voor- sel Haarlemimerstr. 267. 37 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, r.ieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoc- denkliniek Donkerstcee 3. 3? Voor uw hond. Flora hondenbrood, menepijpjes en mopjes. K. E. V. vlees in blik. Voor uw vogels: prima zangzaad, volière zaad cn tropisch vogelzaad L. J. den Holder Janvos- sensteeg 75-77, tel. 26901. 37 Rode Kerstklokken vanaf 10 ct.. Lamotta 20 ct.. Zilverslingers 20 ct., Feeënhaar 25 ct.. fijne hulst takjes 10 ct.. kaars met kandelaar 15 ct,. 12 Kerst- zegels 18 cent. Papierhan del. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 1158 37 Eohte Gouda Kerstkaars jes, 30 stuks 45 ct., Gothi- sche Kaarsen vanaf 12 ct., Gedraaide Pianokaarsen, zes kleuren 22 ct. Ziet on ze speciale kaarten-etala- ge! Kaarsenspecialist Pad. denburg. Nieuwe Rijn 11. 27 Damast Kerstlopers 15 ct,. Kerstlakens 45 ct., pak Kerstservetten 35 ct., 25 Kerstd-runpelvar.gers 45 ct. Kerst ontbijtbordjes 10 ct., Kerstmenu s 7 ct. 100 prik kers 35 ct.. Papierhandel, Paddenburg, N. Rijn 11. 37 Leidse Autorijschool. Het bekende adres voor Leiden en Omstreken. Los prijs slechts 5.per les. uur. Ook 's avonds. Vlugge opleiding, ook voor moto ren cn motorcarriers, v. d. Meij, Maredijk 159, Tel. 21280, Leiden. 430 en sneeuw buiten en gezellig heid in huiselijke kring Volle Neef: een kerstboom met prachtige ballen, slin gers engelenhaar mos, kaarsjes, kerstkaarten enz. Natuurlijk Diefsteeg 19. LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidsclie Courant - Papengrachf 32-34

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3