Bij behandeling van de begroting stond het zwembad vooraan in de rij der wensen „Bloemlust" organiseert weer een Kersttentoonstelling te Lisse „sui trs-isTsts 'Hl?™'£FFE l'MTlb.l Gemeenteraad ZATERDAG 15 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Post reinigingsrechten vond geen genade Trein gaat weer stoppen in Voorschoten Bij de behandeling van de begro tingen van Voorschoten zowel van de bedrijven als van de gemeente voor het dienstjaar 1952 werden door de afgevaardigden van de verschil lende fracties in de raadsvergade ring van gisteren algemene beschou wingen gehouden. Echter vooraf werd burgemeester C. J. v. d. Hoe ven door het oudste raadslid de heer O. R. I. Viveen gecomplimenteerd met de herbenoeming tot burgemees ter van Voorschoten. De alg. beschouwing bij de begro ting van de K.V.P.-fractie werd ge houden door de heer C. Fortanier. Verheugend was het dat dit jaar on danks de slechte financiële toestand een sluitende begroting kon worden aangeboden. Daarna kwam ter spra ke het technologisch rapport, waarin 3 mogelijkheden voor Voorschoten worden aangegeven en wel van Voorschoten te maken een forensen gemeente, een industrie-gemeente of een forensen- en industrie-gemeente. Naar de mening van de K.V.P.-frac tie ligt de waarheid in het midden, dus zowel Voorschoten aantrekkelijk maken voor forensen en beschikba re gronden ter beschikking stellen voor de industrie. De gronden voor industrieterrein nabij de Kerksloot acht de R.K. fractie niet ideaal. Om Voorschoten voor de forensen aan trekkelijk te maken dacht spr. aan een villawijk rond Adegeest, de ver plaatsing van het woonwagenkamp, een speelterrein o.a. voor de wijk Wijngaardenlaan/Papelaan en niet iii de laatste plaats aan goede sport velden. Spr. brak ook een lans voor de rijpere jeugd en pleitte voor steun aan de bonafide jeugdorgani saties o.a. door middel van het be schikbaar stellen van speelterreinen en gebouwen. Een recreatiegebouw blijft de wens van de R.K. fractie. Het jaarlijks terugkerende onder werp n.l. gezinstarieven voor gas, water en electriciteit stond even eens op het program. Spr. zeide over dit punt niet eerder tevreden te kunnen zijn, voordat deze kwestie een punt van bespreking in de raad is geweest. Op de begroting komt voor een post meerdere inkomsten „reinigingsrechten 24.000.Al leen wanneer B. en W. de R.K. frac tie kan overtuigen, dat het gemeen telijk budget een dergelijke belas ting noodzakelijk maakt, zal de fractie hiermede accoord gaan. Voors hands acht zij nog geen termen aan wezig. In overweging wordt gege ven deze belasting een jaar op te schorten en bij een volgende begro te ng opnieuw te bezien. Het instel len van een dienst voor Maatschap pelijk Hulpbetoon wordt ook nu weer in de aandacht van B. en W. aanbevolen. Andere sprekers Namens de P.v.d.A. sprak de heer O R. I. Viveen. Allereerst besprak hi' het technologisch rapport en hij vroeg zioh af, waarom dit nog niet in de raad in behandeling was ge komen. Ook deze spr. had wensen. Eerstens een zwembad. Spr. vroeg zich af, of er nu werkelijk geen noodoplossing te vinden zou zijn. Daarna pleitte spr. voor restauratie van de 2 enige gebouwen in Voor schoten met historische waarde, de gc-meentetoren en het Ambachtshuis. Wachten is in deze wel de bood schap, maar laten B. en W. zorgen klaar te zijn. Idem voor bouwrijpe grond voor de woningbouw. Spr. verwacht spoedig een voorstel tot ontsluiting van bouwgrond. Spr. drong daarna aan op doorvoering t an het psychotechnisch onderzoek voor de jeugd. Hij zou het op prijs siellen, wanneer het onderzoek dit jaar werd uitgevoerd. Spr. is het eens met het standpunt van de K.V.P. inzake de reinigingsbelas- tmg. Ook de P.v.d.A.-fractie ziet de noodzakelijkheid niet in. Voor de Prot. Chr. raadsfractie sprak de heer J. Dekker. Een wens van deze spr. was een uitgebreider toelichting bij de verschillende pun ten van de begroting. De Prot. Chr. raadsfractie maakt voorbehoud voor het tarief van de reinigingsrechten. Spr. drong er op aan om van de wo- r.;ngen in de Oranjewijk. die nu gro tendeels duplexwoningen zijn, weer eengezinswoningen te maken. Ver der wordt de aandacht gevraagd voor de bebouwing van de Rijndijk, daar er thans wijzigingen zijn geko men en voor een voetpad op de Rijn dijk. Een wens blijft ook een zwem bad. De heer drs. H. A. Korthals voer de het woord namens de V V.D. Hij besprak de financiële toestand met de noodzakelijke gevolgen n.l. beper kingen bij het investeren. Doch in vesteringen voor productieve doel einden zo min mogelijk. De bouw van een brandweerkazerne, waarbij geld geïnvesteerd moet worden, acht te deze spr. niet voordelig. Hierna besprak spr. het technologisch rap port en bleef stilstaan by de passage ever de middenstand. Uit het rap port blijkt, dat de toestand voor de middenstanders niet rooskleurig is, eerder zwak. Spr. vroeg of B. en W. niet bereid zouden zijn het rapport in handen te stellen van de leiders van de middenstandsorganisaties, opdat zij kennis kunnen nemen van cleze zaken. Spr. geeft de voorkeur aan een sterke forensen-inslag. Noodzakelijk achtte hij ook goede aansluitingen op het Rijkswegennet en een behoorlijke inschakeling in het spoorwegverkeer. Ook deze spr. besprak de reinigingsrechten, waar over hy een nadere motivering wen selijk achtte, verder speelterreinen, sportterreinen en het probleem „schoolbus". Beantwoording. Na de heropening beantwoordde de voorz. de vele vragen, die gesteld waren en verschafte de nodige in lichtingen op de gedane suggesties. Het rapport was door B. en W. be studeerd; daar de begroting reeds in September en October opgesteld was, kon met de plannen van het rapport nog geen rekening gehou den worden. Spr. zeide toe echter spoedig met een prae-advies te zul len komen en eventueel met het voorstel tot het instellen voor een commissie ad hoe. Het industrieter rein behoudt de aandacht van B. en W. Wat betreft de wandelpaden en het zwembad met deze onderwerpen zijn B. en W. reeds lang bezig, maar met de eigenaren van de verschillende benodigde gronden is geen overeen stemming tot stand kunnen komen. Vooral ter zake van het zwembad wil hij bij deze nog eens een extra beroep doen op de eigenaren. Een verenigingsgebouw is eveneens een hartewens van B. en W., doch er zijn investeringsmoeilijkheden. Over de reininigsrechten stelde spr. voor nu niet nader op in te gaan. In de komende raadsvergadering komt dit voorstel aan de orde. Bij het vast stellen van de begroting moet dit dr.n beschouwd worden als een uit- zonderingspost. Door het weglaten vallen van deze post groot 18.000 komt er een groot tekort op de be groting en dan is het maar de vraag of de begroting de vereiste goedkeu ring kan verkrijgen. De dienst Maat schappelijk Hulpbetoon is in studie Voor de restauratie van toren en ambachtshuis zijn B. en W. klaar, doch iedere oplossing stuit op grote moeilijkheden. B. en W blijven actief cm grond voor woningbouw te heb ben. Voor het psychotechnisch on derzoek van de jeugd za] geprobeerd worden machtiging te krijgen. Het vraagstuk van de sociale werkster komt in de eerstkomende raad in behandeling. De bebouwing van de Rijndijk in deze kwestie is door de Rijkswaterstaat nog geen besluit genomen. Als dit gebeurd is, zal dit opnieuw worden bezien B. en W zijn bereid om tegen kostprijs circa 15.een exemplaar van het rap port aan de middenstandsorganisa- ties ter hand te stellen. Volgens een mededeling van de spoorwegen uit Utrecht is het de be doeling, dat de halte Voorschoten opgenomen wordt in het spoorboek je. Verwacht mag dus worden, dat het station Voorschoten op korte termijn wordt opengesteld. Mogelijk komt er een uurdienst tussen Haar lem—den Haag. Verwacht mag dus v orden dat Voorschoten bij de a.s. zcmerdienstregeling een stopplaats wordt. De „schoolbus" komt even eens in de volgende vergadering aan de orde. Eventuele industriehal len krijgen de aandacht en de bouw van een brandweerkazerne zal voor lopig achterwege blijven. Binnen kort komt er echter wei een voor stel voor een noodoplossing komen. Na de beantwoording van de voor zitter, hadden diverse raadsleden riog een en ander te vragen. De heer Fortanier miste een antwoord op zijn vraag naar gezinstarieven. In deze verschilde de voorz. van me ning met de vraagsteller. De voorz. achtte dit voorstel voorbarig. Hier over ontstond enige discussie, waar bij verschillende meningen naar vo ren werden gebracht. De heer Vi veen hakte de knoop door en stel de.: „De R.K. raadsfractie verlangt van de raad in deze kwestie een principiële uitspraak. Welnu laat deze fractie dan met een motie of voorstel komen". Deze suggestie werd overgenomen en de heer For tanier zeide toe t.z.t. met een voor stel te zullen komen. Daarna werd de begroting van de gemeente en van de bedrijven vastgesteld. De rondvraag werd gevuld door een lange discussie over vergoeding van kosten inzake een rechtsgeding. Na de rondvraag werden nog twee voorstellen aan de agenda toege voegd. Behandeling werd noodzake lijk geacht, daar anders een spoed eisende raadsvergadering zou moe ien volgen. B. en W. stellen voor twee geldlening aan te gaan voor de bouw van 13 industrie woningen. De eerste lening is groot f 100.000. rente 4 pet. Opneemdatum 1 Febr 1952. De tweede lening groot f 67.000 rente 4 pet. Opneemdatum nader overeen te komen. Het tweede voor stel beoogde de stichting van 13 middenstandswoningen voor de in dustrie te bouwen in het complex Welgelegen, waarvoor de bovenge noemde lening werd aangegaan. De gemiddelde huur van deze woningen krmt neer op f 48.52 per maand. Beide voorstellen werden na enige bespreking door de raadsleden goed gekeurd en vastgesteld. De Stichting Bloemlust te Lisse or- uitgebreide collecties rode en witte ganiseert weer in het gebouw van Amaryllissen en andere Kerstbloe- de H.B.G. aan de Grachtweg een men Velen zullen zich neg de zeer grote bloemententoonstelling. Een n ocie bloemstukken van 195b herin- der veiling-zalen met en oppervlak- neren. Ook dit jaar rulVi de/e te van 1200 vierkante meier werd Kerststukken, waaraan de beste reeds enkele jaren geleden voor dit bloembindei hun krachten besteden doel ingericht. Extra verlicftting en niet ontbreken verwarming werden aangebracht, n_ zodat deze tentoonstellingsruimte t-aart-Pn pn v-prt tn n,6 2 i m Kaarsen en Kerkstklokken zal ge- voor de beste zalen ,n de grote ste- heel n Kerstsfeer, den niet behoeft onder te «oen. Zo krijgt men over een paar we- In Nederland worden elk jaar n™/%j'i5Lee5.Bloe!ne;lte.nto°Tn5el- verschillende bloemententoonstellin- jan^ ie em& 1S in Neder- gen georganiseerd Deze „Ktrstten- toonstelling' te Lisse neemt echter; Duizenden kwekers en liefheb een geheel afzonderlijke plaats in. j kers bezoeken deze jaarlijkse show. Hu is zeer moeilijk om in net mi i j eersten om te zien, of de ont- den van de winter meer dan 1000 wikkeling van de geëxposeerde bol- vierkènte meter bloemen bijeen te gewassen, waarvan honderden mon- brengen. In Lisse slaagt men daar s^ers werden genomen en hier gefor- r.'.'et alleen elk jaar opr.euw in, maai van jaar tot jaar zeg men deze „Kersttentoonstel 'ing" in omvang tctnemen. Ook aan de opstelling were telkens meer zorg besteed. ceerd, dit jaar bevretdigend ver loopt. Van heinde en ver komen de liefhebbers om een uurtje te toeven te midden van deze schoonheid. Op 24 December om half vijf des jtt28 en 29 December zal men kunnen .n ™Pa genieten van deze zeldzame winterse Nai essen kunnen z,en. maar ook £lM,m(.npracht Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. keel of borst wee met Miniótex VlemntetA in Duitsland. De Nederlandse minister van Verkeer en Waterstaat, minister H. H. Wem- mers, heeft op uitnodiging van zijn West-Duitse collega, dr. W. Seebohm, Donderdag en Vrijdag een bezoek gebracht aan Hamburg en Bremen De vooruitgang van de havens is in ogenschouw genomen en de besprekingen zijn voortgezet, waarvoor de Bondsminister van Verkeer in Augustus naar Den Haag is gekomen. Bij zijn aankomst met een extra-trein om 9.50 drukt minister Wemmers de machinist van de locomotief de hand. KATWIJK Gisterenavond kwam de raad der gemeente Katwijk in openbare ver gadering bijeen. Tot commissarissen der Gemeen te-spaarbank werden gekozen de af tredende heren J. van Duyn te Kat wijk aan Zee en Nic. Haasnoot, te Katwijk aan den Rijn. Er was voorts een vacature wegens het overlijden van de heer A. Verloop. In diens plaats werd gekozen de heer A. Par- levliet, Duinstraat 9. Daarna volgde benoeming van le den der Commissie tot wering van schoolverzuim. Voor de Commissie te Katwijk aan Zee werden gekozen de aftredende heren W Panman, Baron Sweerts de Landas Wyborgh- straat 17, P. van der Laan, Zeeweg 119, Chr. J. Minnee, Baron Sw. de L Wyborghstr. 3 en Y. Verdoes, Ko ningin Emmastraat 20. Voor de Commissie te Katwijk a. d. Rijn de heren: Jac. Meijer, Rijn- si raat 40, P. H. Castenmiller, Ach- terkerkweg 2a, Joh. Korpelshoek, Sandtlaan 22, P. Ouwerling, Rijn straat 2b en M. N. Vöge, Comman deurspad 20. Voorts was er een voorstel tot ver hoging van het maximum crediet in Rek Crt. met de Bank voor Ned. Gemeenten. Deze instelling is bereid gevonden het maximum crediet voor de maanden Dec. 1951 en voor de maand Januari 1952 voorhands vast te stellen op 2.115.000.en voor Febr. tot en met Dec. 1952 op 500.000 waarmede de raad volkomen accoord ging Een aanvraag om vergoeding van 51.75 ingevolge art. 13 L. O. wet voor de 12-jarige J. Oudshoorn, be treffende vervoerskosten per tram naar de R. K. Centr. Meisjesschool voor "oortgezet L. O., St. Martha", v. d \?rfstraat, Leiden werd toege staan NOORDWIJKERHOUT Ernstig ongeluk Gisteren had op de Langevelder- weg alhier nabij de R.K. Meisjes school een ernstig ongeluk plaats De motorrijder C. de Wit, moest bij het uitgaan der school plotseling remmen voor een kind van 4 jaar, dat midden op de weg liep. Hij raakte het kind, dat niet ernstig aan het gezicht werd gewond. Zelf kwam hij er slecht af. De motor s'.oeg over de 'kop en de berijder bekwam een ernstige schedelbasisfractuur. De Rijkspolitie was direct bij de plaats van het ongeval aanwezig maakte rapport op. Kapelaan v. d. Zwaan diende de heer De Wit het H. Oliesel toe en dokter Van Praag verleende geneeskundige hulp. Per ziekenauto is de patient naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De Commissie uit de Prov. Staten heeft haar vertrouwen uitgesproken, dat de gemeenten Noord wij kerhout, Noordwijk en Leiden inderdaad be reid gevonden zullen worden teza men het in de voordracht bedoelde jaarlijkse subsidie ad f 4.500,ter zake van de kosten van onderhoud te verlenen. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt a.s. Dinsdag 18 De cember des namiddags te 4 uur in vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. voorstel van B. en W. tot onderhandse aanbesteding van de reconstructie van de Delfweg. Voorstel van B. en W. om in 1952 kraamcredieten te verlenen aan kleine bollenkwekers. NOORD WIJK Missie-actie. Morgen krijgt de St. Jeroens-parochie bezoek van mgr. N. Gelee, Apostolisch Prefect van Soekaboemi. Mgr. Geise zal onder alle H. Missen een predikatie houden over zijn Missie op Java. SASSENHEIM OVERZICHT EXPORT VAN BLOEMBOLLEN UIT SASSENHEIM Dit jaar was de export wederom belangrijk groter dan andere jaren. In totaal werden uit Sassenheim 127936 kisten geëxporteerd tegen 107569 in 1950. Gespecificeerd Is het als volgt: Engeland: 46544 in 1951 (22846 in 1950); U.S.A. 41139 (43514): Canada 3384 (3390); Zweden 9116 (8678); Duitsland (16165). Diverse landen 14840 (12976). Raadsvergadering. Woensdag 19 Dec. te 14 uur zal de Raad bijeen komen om o.a. de volgende punten te behandelen: Benoeming lid bur gerlijk armbestuur; subsidie land goed „Leeuwenhorst", verstrekking vitamine tabletten gemeente perso neel; vaststelling exploitatie vergoe ding bijz. scholen voor 1952, wijzi ging subsidie regeling kleuteronder wijs; vaststelling huren woningwet woningen; voorlopige vaststelling be- drijfsrekening 1950; vaststelling be grotingen bedrijven en gemeente 1952. Wit-Gele Kruis. Onder voorzit terschap van de heer G. W. A. Weus- ten vergaderde in „Het Bruine Paard het Wit-Gele Kruis. De voorz. deelde mede, dat Zr. Brand per 1 Februari a.s. de gemeente gaat ver laten om haar hulp aan de zieken in Bergen (Limb.) te gaan geven. Spr. dankte haar voor al hetgeen zij in Sassenheim had verricht. Als haar opvolgster is benoemd zuster Tiel- Groenesteege. Naast de specialisten dr. Schally en dr van Doornik, die SWittA Demhwcd foiijqt Spaanse tea Prins Bernhard krijgt sedert October van het vorig jaar Spaanse lessen van de bekende Hispanoloog, prof. C. F. A. van Dam, die heden in het hu welijk is getreden met mevrouw M. J. ValstarSlebe. Iedere Dinsdagmor gen, precies kwart voor negen, komt een clubje studievrienden bijeen in een zaaltje aan de Soester zijde van het paleis Soestdijk, waar professor Van Dam twee uur lang de onomstreden heerser is. Ook zijn Koninklijke leerling spaart professor Van Dam de aan zijn studenten zo welbekende ongezouten critiek niet, en het aantal huiswerkschriften is sedert de aanvang van de lessen tot een indrukwekkende stapel gestegen. De dankbare studenten van het klasje in Paleis Soestdijk hebben professor Van Dam ter gelegenheid van zijn huwelijk een zilveren sigarettenkoken aangeboden, waarin de handtekeningen van alle zeven leerlingen gegraveerd zijn. Een schoolbord (met telraam) uit de kinderkamer biedt de professor volop gelegenheid zijn dierbare taal in forse letters voor zijn leerlingen neer te schrijven. resp. klachten over ogen en huid- izekten behandelen komt per 1 Jan, a.s. mevr. dr Clerx als oor-, keel- en neus-arts aan het W.G.-gebouw. Zij houdt op Dinsdagavond en Donder dagmorgen spreekuur. De voorz. memoreerde nog het ver trek van zr. A. v. d. Wiel. Het af scheid had in intieme kring plaats gehad. De contributie werd verhoogd van 5.tot 6.50 per jaar, dus van 10 cent op 13 cent per week. In Den Haag slaagde voor het examen coupeuse van de H C.V. mej, A. Bladel. VOORSCHOTEN PLOTSELING GESTORVEN. De heer A. de Graaff, firmant van het Bouw- en Aannemersbedrijf Gebr. A. en J. de Graaff, is gister middag in zijn werkplaats plotseling doodgebleven. R.K. Vrouwenbeweging. De R.K. Vrouwenbeweging heeft aan haar le ien wederom een aardige avond aan geboden, waarop de N.V. Calvé een demonstratie gaf. De presidente, mevr. E. v. Gent- Zonneveld hield aan het slot van de bijeenkomst een pleidooi voor het R.K. Kraamcentrum en riep de meis jes boven 20 jaar op zich als mede werksters beschikbaar te stellen. Voor het examen lingerie van de H.C.V. slaagde te Den Haag mej. A. v. d. Zwam. WASSENAAR ZWARTE IBIS GEPAKT Zoals reeds gemeld waren uit het Dierenpark Wassenaar 3 zwarte ibissen verdwenen. In het Burge meester Berkhoutpark werd een zwarte ibis gesignaleerd. Het die renpark te Wassenaar werd opge beld en spoedig waren twee heren van het park aanwezig en ging men over tot het vangen van de ibis. Binnen een kwartier was de ibis ge pakt en verhuisde hij weer naar zijn woonplagts. Dit week-end wende men zich voor medische hulp in spoedgeval len tot de artsen M. de Haan, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en J. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676. - De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr M. v. d. Stoel, Veurseweg 20. Tel. 356. De apothekersdienst wordt tot en met de volgende week Zaterdagmor gen waargenomen door de Apoheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729, tel. 9141. Sia%te GOLF BINNENLAND Een ontploffing in het stikstof- bindingsbedrijf te Lutterade veroor zaakte gistermiddag grote mate riële schade. Drie arbeiders werden licht gewond. De oorzaak is onbe kend. Een nieuwe postzegel ter waar de van 75 cent, draagt de beeltenis van H.M. de Koningin en is karmijn rood gekleurd. Het Rijksmuseum verwacht in de loop van de volgende week de 400.000ste bezoeker van het jaar. De ze zal het aantal van 16.000.000 be zoekers sedert de openstelling van het museum volmaken. Het Concertgebouworkest, o.l.v. Eduard v. Be;num zal Donderdag a.s. in de concertzaal Dommering te Winschoten, een concert geven. De zomertentoonstelJing van het Rijksmuseum zal een overzicht geven van „het Noordnederlandse portret van de Middeleeuwen tot en met v. Gogh. BUITENLAND. Als gevolg van een plotseling opgestoken storm is Vrijdag het 7.000 ton metende Turkse schip „Go go Merman", dat op de rede van Haifa voor anker lag, op een wrak gestoten en in tien minuten tijd ge zonken. Twee personen zijn verdron ken, vijf anderen worden nog ver mist. Ter gelegenheid van zijn 56ste verjaardag heeft koning George van Engeland de chrirurg, die hem op 2 September jl. opereerde, Clement Price-Thomas, en diens assistent Geoffrey Marshal, benoemd tot com mandeur in de koninklijke orde van Victoria en hen tot „ridder" be noemd, waardoor zij het praedicaat ,.Sir" mogen voeren. In het Franse dorp Pont-Saint- Esprit hebben zich, na de epidemie van broodvergiftiging door moeder koren in September pl„ twintig nieu we gevallen van broodvergiftiging voorgedaan. Vier van de gevallen zijn van ernstige aard. Volgens radio-Vaticaan heeft de Tsjech-Slowaakse minister van kerk zaken, Fierlinger, op een bijeen komst van functionarissen der com munistische partij te Praag verklaard dat hij „zonder mededogen zou op treden tegen alle geestel'iken en le ken, die trouw zijn aan Rome". De Focke-Wulff-vliegtuigenfa- briek, eertijds een der grootste in Duitsland, is begonnen met het ver vaardigen van zweefvliegtuigen. Focke Wulff heeft thans vijftig man personeel in dienst. Sinds de geal lieerden het verbod op de zweef vliegerij hebben opgeheven, zijn in West-Duitsland tientallen clubs van zweefvliegers opgericht. Als gevolg van een hevige storm, die de kusten van Turkije heeft geteisterd, zijn tien Turkse zee lieden, wier vaartuigen vergingen om het leven gekomen. Een Amerikaanse personenauto is gisteren bij Stuttgart door de leu ning van een brug gereden en veer tig meter in de diepte gestort. De inzittenden, twee Amerikanen en twee Duitse meisjes, waren op slag dood. 250 000ste A.N.W B -er Deze zomer heeft de A.N W.B. zijn 250.000ste lid ingeschreven Naar aanleiding hiervan heeft de Rotter damse beeldhouwer Han Rehm, in opdracht van een comité gevormd uit bondsofficials, een bronzen beeld vervaardigd, dat het zinnebeeld is van het tourisme. Zaterdagmorgen is het beeld tijdens een vergadering in Amsterdam overgedragen aan het A.N.W B.-bestuur.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 10