RIJNSTREEK Het beraad van de Vier Voortzetting in commissie DINSDAG 11 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Twee doden bij auto-onqeval Een personenauto is gisterenavond in Zwolle om half twaalf in volle vaart tegen een langs de weg staande boom gebotst. Het ongeluk geschiedde bij de spoorwegovergang naar Deven ter. De politie vond een chaos van vernielde auto-onderdelen en de lichamen van twee zwaar gewonde personen, die onmiddellijk naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle werden overgebracht. Daar overleed in de loop van de nacht de bestuurder van de auto, de 26-jarige Zwollenaar A. K. De andere inzittende, de 31-jarige graafmachinist J. K. B. uit Amster dam is hedenochtend overleden. Het eerste slachtoffer laat vrouw en een kind na, het tweede was ongehuwd. De beide slachtoffers zijn gisteren avond om elf uur met de trein uit Amsterdam gekomen. Waarschijnlijk waren zij met de auto van de heer K. op weg naar het pension van de heer B., die werkzaam is bij de grondwerken voor de nieuwe IJssel- centrale. De politie heeft thans vastgesteld, dat de twee slachtoffers op het mo ment der aanrijding onder invloed van sterke drank verkeerden. Toen zij gisteravond het station te Zwolle verlieten, geraakte het twee tal bij de controle in een woorden wisseling met een ambtenaar van de N.S. Toen de laatste bemerkte, dat K. en B. hierna in een voor het sta tion geparkeerde auto stapten, waar schuwde hij onmiddellijk de politie. Later bleek evenwel, dat de auto van K. was, die hij 's morgens voor het station had geparkeerd. Een taxi-chauffeur heeft K. en B. nog afgeraden de auto te besturen. Zij stoorden zich niet aan deze raad geving en reden met grote snelheid weg. Even later botsten zij met een snelheid van ongeveer 80 km tegen een boom. Door electrische stroom gedood Twee personen zijn bij het gebrui ken van electrische apparaten óm liet leven gekomen. De 21-jarige C. Klaver uit Kollumerzwaag is giste ren bij het met een electrisch haar- sniiapparaat scheren van schapen onder Westergeest door electrische stroom getroffen en gedood. Te Rijssen ging de 37-jarige A. J. Tijhof 's avonds met een electrische looplamp naar zijn kippen kijken. Hij kwam in contact met de stroom, tengevolge waarvan hij overleed. Na een langdurige ongesteldheid is in zijn woning te Domburg overleden jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, oud commissaris der koningin in Zeeland. Jhr. mr. Johan Willem Quarles van Ufford, die uit een oud Schots geslacht stamt, waarvan een Neder landse tak reeds meer dan drie eeuwen bekend is, werd op 7 April 1882 te Loosduinen geboren. Na zijn gymnasiale studie ging hij te Leiden rechtswetenschappen studeren, waar in hij in 1906 de doctorsgroad behaal de. Van 1921 tot 1948 wa§ hij com missaris der Koningin in Zeeland. ZANDVOORTS BURGEMEESTER. Er schijnt grote kans te bestaan, dat de kwestie rondom de woning van de Zandvoortse burgemeester, mr. H. M. van Fenema, spoedig tot het verleden zal behoren. Zoals be kend, woont de heer Fenema te Bloemendaal, hetgeen niet naar de zin is van véle Zandvoorters, die menen, dat een burgemeester in zijn gemeente gevestigd moet zijn. In de raadsvergaderingen is de laatste ja ren veel over deze zaak gesproken en niet altijd in een aangename sfeer. De „Zandvoortse Courant" meldt nu, dat de kans groot is, dat deze maand een definitieve beslissing zal worden genomen. Burgemeester en wethouders hebben een villa in het centrum op het oog, die zich goed zou lenen voor het gestelde doel. De burgemeester heeft toegezegd, dat hij zo snel mogelijk zal beslissen. De Zandvoortse gemeente-secreta ris, de heer W. M. B. Bosman, deelde aan „Parool" nog mee, dat het in de bedoeling van het gemeentebestuur ligt reeds deze week met de eige naar van het huis een definitieve be spreking te voeren. „Het ziet er naar uit, dat dit drama binnenkort tot een goed eind wordt gebracht," aldus de heer Bosman. Een advocaat krecp, oli si 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. J. D. c Oosterhout ontv. 1 fl. TIP (Advertentie.) Toch geen water bij de melk Een maand geleden stond voor de Amsterdamse politierechter de direc teur van een Coöperatieve Melkcen- tra e, de heer T. v. d. B. uit Naarden, terecht, omdat in een door de keu ringsdienst getrokken monster melk uit zijn fabriek 7 procent water te veel was aangetroffen. Ter zitting verklaarde deze directeur, dat er per sé geen knoeierij in het spel was, doch dat voor zover hij het kon verklaren het monster op on juiste wijze moest zijn afgetapt. Hij geloofde, dat de keuringsdienst de melk had laten vloeien door de schone leidingen en kranen, die juist alle maal waren doorgespoeld met water. Geen wonder, dat dan in het eerste halve litertje, waaruit het monster bestond, te veel water wordt aange troffen, zo zeide hij. Na deze verklaring hield de politie rechter de zaak voor het horen van getuigen, die bij het trekken van het monster aanwezig zijn geweest, aan. Intussen zijn deze getuigen in een tweede zitting gehoord. Op grond van hun verklaringen heeft de po litierechter geconcludeerd, dat er in deze fabriek niet met melk is ge knoeid en de directeur werd derhalve vrijgesproken. De vier mogendheden, die hebben deelgenomen aan de werkzaamheden van de subcommissie voor de ontwa pening, ingesteld door de politieke commissie der Verenigde Naties, heb ben besloten deel uit te maken van een ontwapeningscommissie, welke plannen moet uitwerken voor vermin dering van de bewapening, aldus wordt medegedeeld in een rapport, dat Dinsdag door de subcommissie is bekend gemaakt De ontwapenings commissie zou ook plannen maken voor verificatie en inspectie der be wapening. De voornaamste punten van over eenstemming tussen de Sowjet-Unie en de drie Westelijke mogendheden zijn, aldus blijkt uit het rapport: 1. De ontwapeningscommissie moet de vermindering van alle wapens met inbegrip van atoomwapens bestude ren, alsmede die van paramilitaire en polities trijdkrachten. 2. Er moet een volledige telling van wapens en strijdkrachten worden gehouden. 3. Er moet een stelsel van garan ties worden ontworpen, waardoor controle op het ontwapeningsprogram mogelijk is. 4. Er moet een wereldconferentie van alle landen worden gehouden ter bespreking van ontwapening. 5. Er moet een stelsel van verifi catie en inspectie worden ingesteld. In het rapport wordt voorts gezegd, dat men van beide zijden was over eengekomen, dat inlichtingen betref fende alle wapens en alle strijdkrach ten volledig bekend moeten worden gemaakt. „Terwijl er enige menings verschillen zijn met betrekking tot de publicatie van de inlichtingen die zouden worden gegeven, blijkt dat oplossing van deze verschillen niet onmogelijk is en zeer wel aan de commissie kan worden overgelaten". De Sowjet-Unie handhaafde haar verzet tegen het geven van inlichtin gen over de bewapening in een sta dium, dat door de Westelijke mogend heden als een fundamentele noodzaak wordt beschouwd. De vier mogendheden waren het er over eens, dat het noodzakelijk is de nationale ontwapeningsprograms te verifiëren en te inspecteren, maar in het rapport wordt gezegd, dat de Sowjet-Unie bezwaar heeft tegén het aanwezig zijn van permanente in specteurs of controleurs in militaire en atoominstallaties, omdat dit vol gens de Sowjet-Unie de efficiënte be drijfsvoering zou belemmeren en niet in overeenstemming zou zijn met de staatssouvereiniteit. Wisjinski had er echter mee inge stemd, dat ingeval van vermoeden van schending van het verbod op atoomwapens speciale inspectie of onderzoek zou worden ingesteld. De Perzische premier, Mohammed Mossadeq. heeft Dinsdag, beschermd door een escorte met stenguns, door een zijdeur het parlementsgebouw verlaten, nadat er in de Kamer he- vigte gevechten waren uitgebroken tussen regeringsaanhangers en -te genstanders. De zaalwachten trokken revolvers en ontruimden de Kamer. De voorzitter der Kamer vroeg het militaire garnizoen te Teheran drin gend om hulp. Personen op de tri bune in de Kamer riepen: „Dood aan Mossadeq" en „Lang leve Djemal Imami" (leider der oppositie). MONSTERPROCES IN ITALIë. In Lucera (Italië) is Maandag een proces begonnen tegen 110 inwo ners van San Severo, die er van be schuldigd worden in Maart 1950 te hebben deelgenomen aan een gewa pende opstand tegen de staat. Bij een algemene staking hadden zij de toegangen tot de stad gebarri cadeerd, een arsenaal geplunderd en de politie in de kazerne belegerd. Onder de beschuldigde bevindt zich de echtgenote van de communistische senator Allegato. Men verwacht, dat het proces drie maanden zal duren. Negen toneelspelers te Teheran hebben thans eveneens hun toe vlucht gezocht in het parlementsge bouw evenals twee ontslagen arbei ders. Allen verklaren in levensgevaar te verkeren. Zij zouden bedreigd wor den door sluipmoordenaars, die op initiatief van de regering zouden handelen. In het parlement bevinden zich reeds 32 redacteuren en 20 afgevaar digden. De redacteuren hebben tegenover buitenlandse persvertegenwoordigers verklaard in het gebouw te zullen blijven „tot aan onze dood toe of tot dat premier Mossadeq van zijn macht ontheven wordt". De „Westkust" gesleept Dinsdagmorgen vroeg is de trei- ler „Swanella" uit Huil er in ge slaagd het 500 ton metende m.s. „Westkust" al sleeptouw te nemen. Zoals gemeld werd Zondag de „Westkust" door de bemanning ver laten, omdat het zwaar slagij maakte. De sleep gaat naar Huil, waar de schepen vandaag nog verwacht wor den. OORZAAK VAN HET ONGELUK MET DE DEENSE REDDINGSBOOT Uit de onderzoekingen aan de Deense kust, waar Maandag vijf Deense redders zijn omgekomen, doordat de reddingboot terugke rende van dc Nederlandse zandzui ger „Kinhem'' omsloeg, is gebleken dat het omslaan is veroorzaakt, door dat de „stopzak" (ijzeren ring met een zak van zeildoek, die dient om de vaart van de boot te verminde ren) door de druk gesprongen is. De bemanning van de „Kinhem", die te Esbjerg is aangekomen, be treurt het ten zeerste, dat haar hulp- signaal de aanleiding is geweest van dit ongeval. Niemand aan boord had e raan gedacht dat er enig gevaar voor de reddingsboot zou kunnen bestaan. Overigens wordt er op gewezen, dat een verzoek om sleephulp via de radio van de reddingboot naar de wal kwam. De strandwacht legde het vuursein en de raketten echter in die eraan gedacht dat er enig gevaar bevond. De machines van de „Kinhem" waren reeds na het vertrek uit Es- bi erg in het ongerede geraakt en het schip was tegen de westkust van Jut land gedreven, zodat het anker moest worden uitgeworpen. Daar het schip niet op eigen gele genheid verder kon varen, had de be manning een alarmvuur aangesto ken en raketten afgevuurd om de strandwacht te waarschuwen. De „Kinhem" blijft voorlopig in de haven van Esbjerg liggen voor de re paratie. Waarschijnlijk zal de zaak te Ringkoebing voorkomen. De be slissing hierover zal door de politie autoriteiten op grond van de be schikbare rapporten worden geno men. ZES MAANDEN VOOR PENNINGMEESTER. De Maastrichtse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de adjunct-secretaris van de Volkscre- dietbank te Heerlen G. B. uit Heer len terzake van verduisteringen van geld ter nadele van deze instelling tot een bedrag van 12.000. Deze zaak heeft nogal opschud ding veroorzaakt, omdat verdachte beweerde dit geld bestemd te hebben tot het doen van uitbetalingen we gens vergoeding en onkosten van spe lers van de voetbalvereniging Heer len. De rechtbank veroordeelde B. tot zes maanden gevangenisstraf. Verdachte gaat van dit vonnis in hoger beroep. EX-KOSTGANGER GEBRUIKTE DE HUISSLEUTEL. Een winkelier in de Vlasakkerstr. te Den Haag merkte, dat de laatste tijd herhaaldelijk geld uit zijn kassa verdween. Hij deed aangifte -bij de politie, en deze stuurde twee recher cheurs om een avond te posteren. Zij wachtten in de achterkamer op de dingen die komen zouden en niet tevergeefs, want na enige tijd werd de winkeldeiur met een gewone huis- ileutel geopend. De insluiper had zijn hand al voor een goede greep in de kassa gestoken, doch de arm der gerechtigheid verhinderde zijn ver dere wandaden. Het bleek de 28-ja- rige behanger J. de B. te zijn. Bij de vorige bewoner was B. kostganger geweest en uit deze tijd had hij de huissleutel overgehouden. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en heeft bekend ruim tien maal in de winkel ingebroken te hebben. den. De vliegvelden San Bernardi no, Burbank en Ontario werden ge sloten daar het landen door dichte stofwolken onmogelijk was gewor den. De Franse regering heeft be sloten het parlement voor te stellen de inkomstenbelasting en vele an dere belastingen met 10 procent te verhogen teneinde het tekort van 160 milliard francs op de begroting voor 1952 te dekken. In Edam plukte mevr. Engelsman dezer dagen nog een bloeiende roos uit haar tuin en in Warder at de heer P. Bibo nog frambozen van de struik. Koningin Juliana zal op 26 Jan. 1052 de nieuwe vaste brug over de IJssel bij Doesburg officieel in ge- «bruik stellen. Wat lezers schrijven Een lezer meldt ons, dat hij ont stemd is over de oproep gisteren in ons blad opgenomen, om de Wegen wacht te verrassen met kerst-pak ketten. Er is zoveel nood in Neder land en daarbuiten, dat het onge wenst en ongepast is een inschrijving te openen voor mannen, die een volledig salaris ontvangen. Er wordt zoveel gevraagd, zowel in de kerken als aan huis, dat het vragen van een gave voor mannen, die normaal hun taak verrichten, bespottelijk is. Men kan zo besluit onze lezer zijn geld beter daar weggeven, waar het hard en hard nodig is. 3iatte GOLF BUITENLAND Negentien personen werden ge wond, vier van hen ernstig, toen communisten Maandagavond tracht ten een bijeenkomst van Gaullisten te Saint-Etienne (Zuid-Frankrijk) te verstoren. De raadsman van het hof van beroep van Brunswyk is ontslagen, omdat hij Zaterdag in het openbaar het „Horst Wessel"-lied heeft ge zongen. Frank Sinatra (bekend van de film) en zijn vrouw Ava Gardner, die op het ogenblik in Engeland verblijven, hebben aangifte gedaan van diefstal van juwelen uit hun hotel te Londen ter waarde van 5.500 tot 6.000 pond sterling. Bij BTecey in Normandië is Zondagavond een auto met 8 perso nen, waaronder een voltallig gezin van zeven leden, te water geraakt. Alle inzittenden zijn verdronken. Een ijskoude wind raasde Maan dag met een snelheid van 150 km per uur over Zuid-Californië. De oogst wordt bedreigd en grote ge deelten van wegen zijn met het oog op de orkaan voor het verkeer ge sloten. Alle schepen, met uitzonde ring van de grootste, moeten in de havens blijven. Verscheidene ste den werden in duisternis gehuld doordat electriciteitsmasten sneuvel boekbespreking „De Kleine Prins" door An- oine de Saint-Exupéry; Neder landse vertaling van mevr. Laetitia de Beaufort-van Ha mel. Uitgeversmaatschappij Ad. Donker N.V. Het is niet moeilijk een waarderen de kritiek te schrijven over een boek als De Kleine Prins. Zelden zullen wij in de gelegenheid komen een zo zuiver, ontroerend verhaal te genie ten. Een verhaal, geschreven voor kinderen weliswaar, maar zo vol van fijne humor over de grote mensen, dat het voor iedere volwassene, die zich rekenschap wil geven van de gebreken van een „grote mensen maatschappij", een appèl is tot de werkelijke waarde van het aardse bestaan. Verlucht met geestige tekeningen van nem zelf, tekent de schrijver op kinderlijke wijze het lief en leed van het kleine prinsje, dat van zijn pla neet (slechts een héél klein planeetje, met één uitgedoofde en twee werken de vulkanen, die elke morgen keurig bijgeveegd worden!) gevlucht is, om dat hij wanhopig gemaakt is door de enige roos die hij op zijn planeet be zit. Hij hield van de roos, maar zij maakt hem het leven ondragelijk door haar veeleisendheid. „Ik begreep er niets van", zegt hij later op de aarde. „Ik had op haar daden moe ten letten en niet op haar woorden". Alvorens het prinsje op de aarde arriveert, bezoekt hij meerdere pla neten. Als laatste planeet wordt de Aarde bezocht. Het is de vos, die hem duidelijk maakt, waarin de band van de prins en het roosje is gelegen. De vos vertelt het prinsje, hoe heerlijk het is om „getemd" te worden, want tam betekent „verbonden"; alleen de dingen die je tam maakt, leer je ken nen. De mensen hebben geen tijd meer om iets te leren kennen. Ze ko pen dingen klaar in winkels. Maar doordat er geen winkels zijn die Vrienden verkopen, hebben de men sen geen vrienden meer. Dan begrijpt hij, waarom zijn roos veel belangrijker is dan de gelijk soortige rozen die hij in grote getale op aarde zag. „Natuurlijk zou 'n wil lekeurige voorbijganger geen verschil zien tussen jullie en mijn eigen roos. Maar toch is zij, zij alleen veel be langrijker dan jullie allen, omdat ik haar water heb gegeven en haar on der een stolp heb gezet; omdat ik haar heb beschut met 'n kamer scherm en de rupsen voor haar heb gedood; omdat ik haar klachten en haar gesnoef en zelfs haar zwijgen heb aangehoord; omdat ze mijn roos is". Bij het afscheid nemen van de vos, vertelt deze hem zijn geheim: alleen met 't hart kun je goed zien. 't We zenlijke is voor de ogen onzichtbaar. Dat is wat de mensen vergeten heb ben. Zo keert het prinsje dan weer naar zijn planeet terug, omdat de vos hem heeft doen begrijpen, dat hij verant woordelijk is voor zijn roos. Saint-Exupéry weet met de kleine prins ieder kind te boeien, omdat hij de kinderziel begrijpt; ieder groot mens, die zich herinnert eens kind te zijn geweest (er zijn er helaas zo weinig, zegt de schrijver) zal er even veel van genieten. ALPHEN AAN DEN RIJN Veertigjarig jubileum Zaterdag herdenkt de heer J. Bakker machine Tjankwerker zijn 40 jarig dienstjubi- leum bij D. en Joh. Boot N.V. Moto- renfabriek „De Industrie". Winterfeest Wilhelminavereniging Sedert het vorig jaar geeft de Wilhelminavereniging aan haar le den behalve de zomerfeesten ter her denking van de verjaardag van de Koningin, ook nog een drietal win terfeestavonden. Maandagavond werd in Avifauna de eerste dezer avonden van dit sei zoen gehouden. De belangstelling was maar matig, bij het vorig jaar vergeleken. Dit deed echter aan de gezelligheid weinig af. Het grootste gedeelte van het programma werd verzorgd door Boyd Bachman, die mooie muziek ten gehore bracht, m'aar ook veel show gaf. Dit laatste sloeg bij het publiek goed in. Er werd veel gelachen. Meerdere nieu we nummers waren in zijn program ma ingelast. Ook zijn optreden in fosfor-verlichting verwierf veel suc ces. Ter afwisseling traden op de Kamé's, respectievelijk in een clown nummer en als cascadeurs. Van dit laatste genre kan o.i. weinig beko ring uit gaan. Als clowns waren ze meer te waarderen. Gery Co. da me en heer, als jongleurs, boden iets goeds. De aanwezigen genoten merk baar. Bijzondere vermelding ver dient de zanger van Bachmans's or kest, Jean Roberty, die enkele liede ren met begeleiding ten gehoTC bracht. Bij ontstentenis van de voorz. de heer W. A. Lam, opende de heer M. Karsemeijer, die erop wees, dat het doel van deze avond mede was de eenheid van het volk, gegroepeerd om het Oranjehuis, te bevorderen. Hierna werd het Wilhelmus gezon gen. BOSKOOP Teeltrecht boomkwekerijproducten - Het bedrijfschap voor sierteelt producten maakt bekend, dat in de maanden December en Januari we derom schriftelijke verzoeken kun nen worden ingediend om uitreiking, vermeerdering en/of vermindering van teeltrecht boomkwekerijproduc ten. Verzoeken om uitreiking van teeltrecht, geen vermeerdering be treffende. moeten vergezeld gaan van verzoeken om erkenning als boom kweker. HAZERSWOUDE Raadsvergadering. De raad komt in vergadering bijeen Vrijdag a.s. des avonds om 7.30 uur. De agenda bevat o.m.: Verzoek van de Vereni gingen voor Ziekenverpleging en voor Wijkverpleging inzake garantie gedeelte pensioen zuster Boer; ver zoek van W. Oppelaar om vergoe ding van reiskosten ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet; aan vrage van de R.K. school in de Groe nendijk om gelden voor leermidde len en lokaalhuur; aanvrage van als- voren om gelden voor gasverwar- ming; vooi-stel tot vaststelling van een straatnaam voor de 24 huizen nabij de Gerelaan; vaststelling van de gemeente-begroting en de begro ting van het Waterleidingbedrijf voor het dienstjaar 1952. KOUDEKERK Ledenvergadering IJsclub Gis teravond vergaderde in hotel de Bruin de ijsclub Torentje" o.l.v. voorz. P. J. v. Kempen. Na opening door de voorz. kwam het jaarverslag van de secretaris E. Dorrepaal aan de orde. De ver. telt thans 153 leden. Uit het verslag van de penn. de heer J. Binnendijk ble ken de inkomsten f 575,32 en de uit gaven 663.52 te bedraden, derhalve een nadelig saldo van 88.20. Uit een toelichting van de voorz. bleek, dat dit tekort was veroorzaakt door de kosten van de aangelegde baanver- lichtine: Herkozen werden de aftredende bestuursleden: P. J. v. Kempen: H. Heemskerk, L. Dorrepaal, J. Ber- voets en K. Vergunst. terwijl i.p.v. G. Mol erna, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer F. Jon- geneel. Vervolgens werd het programma voor eventuele wedstrijden in het aanstaande seizoen besproken, waar bij gesproken werd over een te orga niseren Merentocht en een Kris- kraswedstrijd door de polders. Geboren: Elisabeth Maria Wilhel- mina dr van A. Maurits en E. Meijer Ondertrouwd: L. J. Hoogeveen 31 jaar en B. D. Wille 25 jaar. NIEUWKOOP Bisamrat gevangen. De veehou der J. C. Verkalk deed Zaterdagmor gen een bijzondere vangst. Bedoelde veehouder heeft in zijn land een soor kooi geplaatst, waarmede hij tracht WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). LICHTE TOT MATIGE VORST Heldere nacht en weinig wind, lichte tot matige vorst en hier en daar mist. Morgen licht tot half bewolkt en droog weer met overwegend matige wind tus sen Zuid-Oost en Zuid. Tempe ratuur overdag oplopend tot om het vriespunt. 12 Dec.: zon op 8.38 en onder 16.28; maan op 15.11 en onder 8.16 uur. allerlei ongedierte te vangen en on schadelijk te maken. Zaterdag vond hij in z'n kooi een voor hem onbekende gast. Het bleek een bisamrat te zijn, welke ratten ge vaar opleveren voor de dijken. De bisamrat is sinds kort in Europa en is afkomstig uit Australië en Noord- Amerika. Het door V. gevangen dier had een lengte van pl.m. 85 cm. gemeten van de snuit tot staartpunt cn woog ca. 8 pond; de kleur was die van een ROELOFARENDSVEEN Ouden van Dagen zagen mooie herinneringen. Reeds eerder heb ben wij een verslag gemaakt van de uitgaansdag van de ouden van dagen en hierin was toen reeds tot uiting gekomen hoeveel men van deze dag had genoten. Door dr. E. G. A. M. Muskens was van deze dag een film opgenomen, welke gistermiddag in de Pancratiuszaal voor de ouden van da gen, die de reis hadden medegemaakt, werd vertoond. Allereerst vertoonde dr. Muskens enkele filmpjes, waar onder enkele zeer aardige tekenfilms. Door een tweetal dames werd daarna de gemaakte reis in revue-vorm be zongen. Deze revue, welke op zeer kundige wijze door de heer Jac. van Berkel was vervaardigd, gaf in woord en zang de gehele reis van de ouden van dagen weer. De hierin opgehaal de herinneringen brachten de ouden van dagen weer in een vrolijke stem ming en luide zongen zij de refrein zangen mede. Het applaus bewees, dat ook dit gedeelte door een ieder ten volle werd gewaardeerd. Vervolgens vertoonde dr. Muskens de door hen vervaardigde film van de uitgaans dag. Natuurlijk waren de mooiste momentjes op het witte doek vastge legd, en was het interessant om de diverse gedeelten nog weer eens aan het oog te zien voorbijtrekken, te- m'eer daar velen zich, als filmacteur terugzagen. Begrijpelijk, dat het een genoeglijke middag is geworden, waarbij nog kwam de attractie in de vorm van een gratis verloting van een taart. WOUBRUGGE Raadsvergadering. Vrijdagmid dag a.s. om 2.30 komt de raad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: Schrijven van de Ver. van Ned. Gemeenten inzake geschenk door gemeenten ter gele genheid van 40-jarig jubileum der vereniging; Schrijven van Minister van Binnenlandse Zaken over uit kering ineens ad 5,aan gemeen- tepersoneel; wijziging Verordening Vleeskeuringsdienst; verordening re gelende de verhuur van het gemeen telokaal te Woubrugge; bedrijfsbe- grotingen 1952; gemeente-begroting 1952. ZOETERWOUDE SPOORWEGBAKENS MET SCOTCHLITE. Naar de Toeristenbond A.N.W.B. meldt, zal 11 December a.s. een twaalftal spoorwegbakens worden ge plaatst bij de onbewaakte spoorweg overgang in de Weipoortseweg, on derdeel van de verbinding Zoeter - woudeAlphen aan den Rijn. Deze weg wordt hier gekruist door de spoorlijn LeidenUtrecht. De spoorwegbakens dienen om het verkeer te waarschuwen voor de aan wezigheid van een spoorwegovergang in de weg. Zij zijn voorzien van scotchlite, een materiaal, dat het licht der koplampen helder weerkaatst, zo dat zij ook bij avond uitstekend op vallen. Zand&pmten "ut plaatö aan Boten Op het jaarcongres van Amerikaanse tandartsen te New-York demonstreert de 94-jarige tandarts dr Herbert W. Adams een nieuw miniatuur zandspui- tertje, dat in de toekomst gebruikt zal worden voor hetzelfde doel als de tegenwoordige boorinstallatie. Misschien dat, ais het ooit zover komt, meer mensen opgewekter naar de tandarts zullen gaan.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2