UINSTREEK Laatste dagen vu ome Zilverplated-Reclame Feestelijke ontvangst van pastoor J. J. Lauwrier te Boskoop ZATERDAG 1 DECEMBER 1951 UH LK1DSK LU UKAIN X EERSTE BLAD PAGINA J Gisteravond waren talrijke paro chianen getuige van de feestelijke ontvangst van de nieuwe parochie herder. Te ongeveer half zeven arriveerde de pastoor aan de grens der gemeen te, waar hij werd opgewacht door de leden van de E.K. Sportver. GDS, die een ere-escorte vormden. Dank zij het zachte weer kon dit in sport- costuum, zodat 't geheel mede door het flakkerende licht der brandende toortsen, 'n feestelijk aanzien kreeg. Voorafgegaan door de tamboers van „Excelsior" begaf de stoet zich naar de kerk, waar de nieuwe pastoor door de kapelaan werd ontvangen en voorafgegaan door een stoet bruidjes onder geel-witte erebogen door naar het altaar werd geleid. Intussen werd door de schoolkinderen een welkomstlied gezongen. Onder de vele belangstellenden merkten wij o.a. op het volledig college van B. en W. van Boskoop en het kerk- en armbestuur. Wegens zieKte van de deken J. F. A. Bots Net op tijd Vrijdagmorgen omstreeks elf uur passeerde twee sleepboten met een groot gevaarte op sleeptouw, de hef- brug. Ter hoogte van hotel „Neuf" begon de kapitein van de boot, die achter de sleep voer óm deze in rech te banen te houden, meerdere lang gerekte signalen op de stoomfluit te geven. De bewoners van de Barend- straat, hierdoor opmerkzaam gewor den, snelden naai buiten om te zien wat er aan de hand was. Het bleek dat er een kind in het water lag, waarop dc kapitein de aandacht wil de vestigen. Een der toegesnelden, mevr. Kranenburg, wist de kleine op het droge te brengen, waarna zij het in haar woning bracht. Aangezien niemand de dreumes kende, en deze niet kon of wilde zeggen wie hij was, kwam men voor een puzzle te staan. Dit duurde evenwel niet lang, want een verschrikte moeder kwam haar spruit halen. De kleine bleek het 3- jarig zoontje van de familie Bos, wo nende aan de Zijdeweg te zijn. Het kind moet de afstand van huis naar de Gouwe in recordtijd hebben af gelegd en regelrecht in de Gouwe zijn gelopen, hetgeen, dank zij de activiteit van de sleepboot-kapitein, geen nadelige gevolgen heeft gehad. Jubileum-uitvoering „De Zwakke tot steun". „De zwakke tot steun" gaf Donderdagavond een geslaagde uitvoering in de zaal van het R.K. Ver.gebouw bij gelegenheid van haar 30-jarig bestaan. Over de inhoud van het stuk, alsmede over de rolverde ling, kunnen wij zeggen dat „De jon gens van de koopvaardij" de aanwezi gen een genotvolle avond hebben ver schaft Een daverend applaus was de beloning voor deze zeer goede op voering. Na afloop was er gelegen heid het bestuur van de jubilerende vereniging te feliciteren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Een gezellig bal was het slot van deze feestavond. ALPHEN AAN DEN RIJN Jeugdgemeenschap nog geen feit. De oprichting van een plaatselijke afd. van de Ned. Jeugdgemeenschap is nog geen feit. De dezer dagen ge noemde personen vormen geen voor lopig bestuur, zoals wij berichtten, doch hebben slechts de taak de mo gelijkheid tot een eventuele oprich ting te onderzoeken. Dr. J. v. Eek, Julianastraat 46, tel. 2858, neemt morgen de dienst waar voor de doktoren H. v. Kooten, P. Steehouwer en A. J. Zwarten dijk. De doktoren W. v. Wermesker- ken en J. H .J. Pilon nemen eigen dienst waar. van Gouda, werd de installatie ver richt door de deken Bonu van Zoe- terwoude. Na het voorlezen van de benoe mingsbrief. waarbij pastoor Johan nes Jacobus Lauwrier tot pastoor van de parochie van St. Jan de Do per te Boskoop werd benoemd, en het afleggen van de ambtseed, vond onder de gebruikelijke ceremoniën de plechtige installatie plaats. In de toespraak welke de deken hierna tot de nieuwe herder en de parochianen hield, herdacht hij eerst de zo plotseling overleden vorige herder, pastoor De Moei, waarna in stilte een Wees Gegroet voor zijn zie- lerust gebeden. Spr. noemde het ver volgens een voorrecht dat hij de in stallatie had mogen verrichten en schetste in treffende woorden de verhevenheid van het H. Priester schap. Ook de priester is een mens, waarom hij met nadruk verzocht de nieuwe pastoor met welwillendheid tegemoet te treden en veel voor hem en de priesters in het algemeen te bidden, waarvoor de priester-Zater dag zo'n mooie gelegenheid is. Tot sluiting van de plechtigheid werd door de nieuwe herder een plechtig Lof gecelebreerd. Gemeenteraad Leimuiden Aanbieding begroting 1952 De raad van Leimuiden kwam on der voorzitterschap van burgemees ter Bakhuizen in openbare vergade ring bijeen. Bij de ingek, stukken is een be sluit van Ged. St. waarbij het uit breidingsplan in onderdelen voor de Geerdijk niet goedgekeurd wordt. B. en W. stellen de raad voor niet in beroep te gaan, waartoe besloten wordt. B. en W. stellen de raad voor om het bedrag van het lidmaatschap van de ANWB met ingang van 1 Jan. 1D52 van 25 op 35 per jaar te brengen. Goedgekeurd. De voorz, deelt mede, dat de wed den der wethouders zijn verhoogd. Ingaande 16 Maart 1951 bedragen de ze 405. De raad kan zich verenigen met een door B, en W. ontworpen plan voor Sportterreinen. Op voorstel van B. en W. besluit de raad om de vrijwillige brandweer te verzekeren tegen ongevallen en invaliditeit. De premie per jaar voor 15 man bedraagt in totaal 116,85 bij een 10-jarig contract. Besloten wordt op de tijdelijke ziékte-kostenregeling voor het ge- meentepersoneel ook voor het jaar 1952 van toepassing te verklaren. Een subsidie van 25.wordt toe gestaan aan de V.V.V. te Oude We tering. Tot leden van de woonruimte-com missie worden ingaande 1 Oct. 1951 benoemd de heren Ph. Muys, H. V. de Rijk, A. Hydra, W. Vonk en B. Loosbroek, De heer J. W. de Ren, wordt her benoemd als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Op voorstel van de heer Buikse wordt de commissie uitgebreid met de heer G. J. v. Berkel. Het vermenigvuldigingscijfer voor het schoolgeld wordt voor de jaren 1950—'51 en 1951'52 bepaald op 2. Het maximum bedrag der kasgeld leningen wordt voor 19o2 bepaald op 500.000.De secretaris geeft een uiteenzetting omtrent de kapitaals uitgaven, die dit bedrag nodig ma ken. De politieverordening wordt aangevuld met een bepaling waarbij het verplicht wordt dat opkopers een vergunning van B en W. nodig heb ben. Na enige discussie besluit de raad om op de hoek Nieuweweg en Oosten een moderne lichtmast te plaatsen en de oude lantaarnpaal die thans het verkeer hindert te laten verwijderen. Op voorstel van B. en W, besluit de raad tot de aanschaffing van een moderne bevolkingskast. De heer J. A. Bakhuizen wordt be noemd tot lid der adviescommissie met stemrecht en de heer W. Vonk tot lid met adviserende stem. De begroting dienst 1952 wordt daarna aangeboden. De gewone dienst sluit in inkomsten en uitgaven met 201.154,28. De voorzitter deelt me de dat het dit jaar aan de secretaris veel moeite gekost heeft de begroting op te maken. Bij de rondvraag vraagt de heer Buikse of de verlichting aan de Nieuwe weg achter de woningen al gereed is gekomen. De voorzitter zegt dat dit punt nog in studie is. Het nieuwe hoofd van de technische dienst zal deze zaak nog eens bekij ken. HAZERSWOUDE LEIDEN AAR DOOR GAS BEDWELMD. Toen gisteren de gasfitter J. V. uit Leiden, in de Torenstraat bezig was werkzaamheden te verrichten aan een gasleiding, werd hij plotseling onwel, vermoedelijk door het in ademen van gas. Gelukkig bemerkte hij dit spoedig en begaf zich naar de wonmg van een collega. Daar aangekomen raakte hij zijn bewust zijn kwijt, en viel tegen de grond. In zijn val kwam hij tegen een scherp voorwerp aan en liep daardoor een hoofdwond op. Deze was echter niet van dien aard. dat hij zich daarvoor onder geneeskundige behandeling be-'ioefde te stellen. Na de wond te hebben lsten verbinden, zette de gas fitter z^jn werkzaamheden weer voort. TER AAR Opgepast! In Korteraar werden bij de heer W. 9 k. nijnen en 4 kip pen ontvreemd. Men zij op zn hoede! ZOETERWOUDE IJsclub. De jaarvergadering van de IJsclub was weer goed bezocht. Na de zachte winter 1950'51 kon de secretaris, de heer J. Rodewijk, het jaarverslag kort maken. Vermel denswaardig was de aanschaffing van een lichtinstallatie voor de ijsbaan. Het ledental heeft zich bij zo weinig activiteit toch nog gehandhaafd op 280 heren- en 120 damesleden. De penningm., de heer C. J. v. Leeuwen, moest door de aanschaffing van de lichtinstallatie die 235.82 heeft gekost, het saldo weer vermin deren van 739.78 op 664.07. De ere-voorzitter, burgemeester Smeets, berichtte verhindering door uitstedigheid met de jaarlijkse toe zegging van een prijs voor de wed strijd. De verkiezing van twee aftr. be stuursleden, de heer G. P. v. Leeu wen en Th. Berg, werd gesplitst. Na dat de heer Th. Berg bij enkele can- didaatstelling gekozen was, nam het ere-lid Jac. v. Leeuwen de leiding om de verkiezing van de vacature- G. P. v. Leeuwen te leiden. Het was de heer v. Leeuwen blijk baar op zijn oude da^ een vreugde nog eenmaal de voorzittershamer te mogen hanteren. Nu wij staan voor de verkiezing van een voorz. wil ik gaarne terug gaan naar de oude tijd en eens ver tellen wie er in al die 56 jaren voor zitter zijn geweest. Eerst kwam de heer W. J. van Velzen, die helemaal geen organisatieman, maar wel een ijs-man was, want hij kon op gewone Friese schaatsen het hele alphabet op het ijs krassen en als er op de baan een slede in de weg stond, sprong hij er op schaatsen overheen. Toen kwam dr. Bouwdijk Bastiaan- se, aie de functie aannam omdat hij graag 's avonds uit ging en niet altijd mocht; hij kon zich met de ijs- club-vergaderingen excuseren. Toen volgde vele jaren de heer W. G. Streefkerk, hoofd der school, opge volgd door H. J. Mentink, die jong gestorven is, waarna weer de hoofd onderwijzer, nu de heer J. Schouten, de hamer hanteerde. Nu al 35 jaren lang is het voorzitterschap in de fa milie van Leeuwen. Vier v. Leeu- wens waren voorz. en het waren alle maal goede voorz., maar de beste is de v. Leeuwen, die vanavond aftre dend is. Na deze woorden werd de voorz. herkozen. De contributie blijft ƒ1.50 voor de heren en 0.75 voor de dames. Het wedririjdprogramma is: 1. korte baan voor mannen boven 16 jaar; 2. idem voor jongens 1416 jaar; schoolwed- strijden; 4. koppelwedstrijden voor heren; 5. koppel wedstrijden voor da mes; 6. toerentocht; 7. schoonrijden. Het is te hopen dat het program ma niet verreden wordt, zegt de voor zitter, want dan hebben we een ver schrikkelijke strenge winten te duch ten. Het ere-lid Jac. v. Leeuwen had zijn niet verschuldigde contributie opgespaard en gaf deze voor een wed- strijdprijs. Toen zelfs de rondvraag de leden niet tot spreken noopten kwam de verloting van 57 prijzen allemaal krentekaters, grote speculaaspoppen en letterbanketten en toen dat on der grote vrolijkheid ten einde was, vroeg de voorzitter al dat lekkers naar huis te brengen. Daarna kwa men de kaarten op tafel. Gemeenteraad Leidschendam Chr. J. M. Maas met alg. stemmen benoemd tot gem. secretaris allen, die met de secretaris in aan raking zijn gekomen. Het is dan ook met droefheid, dat de gemeente thans afscheid moét nemen van deze in alle opzichten plichtgetrouwe func- tionnaris. Namens de katholieke fractie sprak de heer van Beek enige waarderende woorden, waarbij de heren Waaijer en Boone zich volko men aansloten. Hierna kwam aan de orde de be noeming van een secretaris, welke zaak in geheime zitting werd bespro ken. De heer Chr. J. M. Maas (R.K.) de 'hoofdcommies-redacteur ter ge meente-secretarie, die als no 1 door B. en W. was voorgedragen werd met alg. stemmen tot gemeente se cretaris gekozen. De voorz. richtte daarna woorden van gelukwens tot do heer Maas, die aldus de voorz. voor een zeer moei lijke taak zal komen te staan. De heer Maas zeide alles in het werk te zullen stellen om zijn plicht tegen over de gemeente zoo nauwgezet mogelijk te vervullen. Baas boven Baas. Morgen na de H.H. Missen worden kaarten afgege ven, waarmede men zijn stem kan uitbrengen voor de verkiezingsactie van Kath. Thuisfront. De bedoeling is, dat men op deze kaarten een be drag van een gulden aan postzegels plakt. De kaarten worden dan tus sen 12 en 15 uur aan huis afgehaald waarbij de harmonie St. Cecilia haar medewerking zal verlenen. Zij die geen postzegels in huis hebben, kun nen aan de ophaler van de kaart ook het benodigde bedrag van een gul den in contanten afdragen. Het is echter van belang, dat de kaarten zo volledig mogelijk worden ingevuld. Straffe roker. Een tot nog toe onbekende heeft ingebroken in de consumptie-tent bij het station Leid- schendam-Voorburg. De dief had het blijkbaar speciaal gemunt op sigaren en sigaretten, want hij heeft op dat gebied alles meegenomen, wat voor radig was. De schade voor de tent houder bedraagt ongeveer duizend gulden. HILLEGOM De heer Jac. van Leeuwen be haalde op de nationale tentoonstel ling te Delft met 10 ingezonden ko nijnen 9 eerste prijzen, alsmede de ereprijs voor de beste Deilenaar en de prijs voor de beste oude Hollandse voedster. Er waren 593 dieren inge zonden. NOORD WUKBRHOirr K.A.V. De ledenvergadering der K.A.V. had ditmaal een feestelijk ka rakter, zodat de agendapunten snel werden afgewerkt. De presidente, mevr. v. d. Bosch, opende de verga dering met gebed en heette de aan wezigen ongeveer 50 in getal van harte welkom. Zij bedankte voor de grote belangstelling van de zijde van bestuur en leden bij haar zil veren huwelijksfeest en speciaal bij de H. Mis ondervonden en stelde een echt Noordwijkerhoutse tractatie in het vooruitzicht. Vervolgens deelde zij mede, dat het bestuur van mening was, dat een z.g. Weduwefonds beperkt dient te blijven tot de afdeling. Het hoofdbe stuur wil een landelijk fonds met een bijdiage van 1 cent per lid. Het afdelingsbestuur vindt het echter be ter, dat de Noordwijkerhoutse leden alleen bijdragen, indien één der le den van de eigen afdeling weduwe wordt. Dan zal echter op meer dan 1 cent per lid. moeten gerekend kun nen worden. De vergadering was het met de mening van het afdelingsbe stuur eens. Een pl. fonds schept meer saamhorigheidsgevoel. Het plan van het bestuur voor een spaaractie voor een uitgaansdag kon nog niet verder worden uitgewerkt, omdat nog te weinig leden hun in stemming met dit plan hebben be- tu:gd. De presidente verzocht de le den zich spoedig voor deze spaar actie te melden. Mevr v. d. Bosch deelde nog me de, dat de collecte op het Christus Koningfeest ruim 150.— heeft op gebracht en zij bedankte de collec- trices van harte.. Tenslotte stelde zij voor om deze avond gezamenlijk een beetje Sin- In de gisterenavond gehouden ge meenteraadsvergadering te Leid schendam was een uitvoerig schrij ven binnengekomen van het raads lid J. Koerts (V.VJ).), die zijn ver bazing ie kennen gaf omtrent het feit, dat de kosten voor reconstruc tie van dc Damlaan de raming met 100% hebben overschreden. De to- taalkostcn hebben bedragen 50000 terwijl de raad op grond van do in gediende begroting een bedrag heeft toegestaan van 25.500.—» Voor de meerdere kosten ls nimmer de goed keuring van dc raad gevraagd en daarover vroeg de heer Koerts op heldering. De voorz. deelde mede, dat het schrijven eerst enige dagen geleden was ontvangen en de tijd met toe reikend is geweest de details te be studeren. Daarom zal het college van B. en W. in de volgende vergadering verder op het schrijven ingaan waar mede de heer Koerts genoegen nam. De agenda, welke daarna in be handeling kwam, bestond uit slechts 12 punten waaronder enige begro tingswijzigingen. Zonder stemming werd afwijzend beschikt op het verzoek van de heer A, A. Keijzer, die reiskostenvergoe ding vroeg voor zijn zoontje, die in Den Haag een school bezoekt. Ingevolge art. 103 der lagere on derwijswet heeft de raad de vergoe ding vastgesteld voor de bijzondere scholen over 1950. De bedragen voox de scholen van gewoon- en voortge zet onderwijs werden bepaald op 25.per leerling indien geen school in bruikleen is gegeven en op 23.50 per leerling indien wel een school in bruikleen is afgestaan. Als vergoeding voor de vakonderwijze res handwerken werden de volgen de bedragen goedgekeurd: school Kon. Julianaweg 209.—; school Damstraat 1408.18; school St. Jo zefstraat 171.29; school Dr. van Noortstraat 931.35. De door Maatsch. Hulpbetoon in gediende begroting werd goedge keurd en in het bestuur van Maat schappelijk Hulpbetoon werden be noemd de heren: H. B, A. Lindhout, C. J. van Heiningen, J. Koerts, J. A. van Beek. Ontslag gemeente secretaris. Bij' verzoekschrift dd 7 dezer heeft de heer H. J. van Delft ontslag ge vraagd uit zijn ambt van gemeente secretaris en van ambtenaar van do burgelijke stand. Burgemeester Ban ning heeft ter gelegenheid hiervan zeer waarderende woorden gespro ken ten opzichte van de heer van Delft, die gedurende ruim 40 jaren de gemeente dikwijls in zeer moei lijke omstandigheden heeft gediend op een wijze, welke de volste waar dering heeft kunnen wegdragen van terklaas te vieren. Dit voorstel vond natuurlijk grote bijval. Na het zingen van het K.A.V.-lied met mevr. Jordaan aan de piano deze dame zorgde verder op de avond voor toepasselijke muziek las mevr. Duivenvoorden een ver slag voor van de viering van het le lustrum in Amsterdam Intocht St. Nicolaas. Zondag 2 Dec. zal St. Nicolaas zijn intocht houden in Noord wij kerhout. Hij hoopt op die dag nl. te 2 uur aan Piet Gijzenbrug te arriveren, van daar zal hij in een open landauer een rondrit door het dorp maken. De muziekvereniging St. Jeanne d'Arc zal hem op zijn tocht vergezellen. Deze vereniging zal dan tegelijk col lecteren voor het aanschaffen van een hobo, die dringend nodig ia om in de superieure afdeling goed uit te komen. VOORHOUT Baas boven baas. Het Katho liek Thuisfront der parochie St. Bartholomeus" heeft in samenwer king met het R.K. Jeugdwerk een huis-aan-huis-actie gevoerd in de wedstrijd „Baas boven baas" ten ba te van Nationaal Katholiek Thuis front. Het eindresultaat ls als volgt: Totaal aantal uitgebrachte stemmen: 256, waarvan 2x1 =1: 159, Merie: 22, Lijst zonder naam: 21 Kobus Kuch: 20, Gewone man: 19, vin Tutte: 15. Organisatie bescherming burger bevolking. Voor een aandachtig gehoor gaf de heer Gerth van Wijk, commandant bescherming burgerbe volking van Kring I Zuid-Holland, jr. de raadzaal van het gemeente huis een zeer uitvoerige voorlich ting betreffende de organisatie be scherming burgerbevolking. Burge meester drs. C. N. de Graaff opende de bijeenkomst. Na de interessante uiteenzetting wisselde de heer van Wijk van gedachten met dokter A. Bots. Wethouder Deutckom onder schreef de noodzaak van dit grote stelsel. Op een vruag, hoe het nu niet de plaatselijke actie wordt, werd door de burgemeester uitvoerig ge antwoord. Alles zal gaan op basis van vrijwilligheid. Het moet spon taan gebeuren. Er zal op de aanwe zigen t.z.t. een beroep worden ge daan. Voor de verschillende groe pen zullen mettertijd vergaderingen worden gehouden om de details te bespreken en de organisatie op te zetten. {Zelefaantjea PERSONEEL f Huishoudster gevraagd K. Brieven onder no. 1032 bureau van dit blad. Net meisje biedt zich aan voor alle middagen van de week, behalve Za terdag, liefst Leiden of Voorschoten van goede get voorzien. Br. onder no. Ill bureau van dit blad. 2 Hulp in de huishouding voor direct gevraagd in klein gezin voor dag of diag en nacht. Aanmelden: Zoeterwoudse weg 80, tel. no. 20571. 1027 3F Direct of later boeren. arbeider gevraagd, goede melker, op de hoogte van werkzaamheden in tuin- bouw-bloean-bollenbedrxif. Woning beschikbaar. Uitsl. schrift, soil. Jac. Uittenbo- gaavd en Zonen, Haagse Straatweg 11, Oegstgeest. sterfgeval een R. K. Huis houdster boven middelbare leeftijd bij man alleen of vrouw alleen. Ook wel bij werkman tegen kleine ver goeding. Br. onder no. 97 bureau van dit blad. 2 Terstond gevraagd een bekwaam chauffeur bij P. L. Onderwater, Mlening 11. Zoeter woude. 1018 2 Biedt zich aan R. K. Slagerazoon voor étalage, winkel en worstmakerii, v, g. g. v. dipl. E. N. S. V. libewijs A. Br. onder no. 1010 bureau van dit blad. ^JGEBOREH Te koop Duitse kruis- •arige piano ln prima aat, na 7 uur, Bethlahem- straat 24. Voorschoten. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG SINT NICOLAAS-AANBIEDINGEN IN ALLE AFDELINGEN Het Leidsche Woienürivenhuis - Hoarl.str. hoek Donkersteeg 2F Kunt tl een beetje piano spelen maar toch niet vlot. moderne Engelse Wals en Foxtrot Volg dan de nieuwe Amerikaanse piano-cursus Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5 Tel 24358. Les ot alle in- «trumenten. f* Jongensrijwiel. Te koop urgers Jongensrijwiel met terugtraprem, in prima staat, leeftijd 8 tot 13 jaai voor 55.L. Erades, Ho ge woerd 158, tel. 23494. f2 Aangeboden Tweed re genjas voor meisje van 15 18 jaar en blauw win- termanteltje, leeftijd 11 12 jaar. Adres Hogewoerd no. 100,1030 Te koop: Herenrijwiel 35, twee armfauteuils m. 4 stoelen 37.50, 2 pers. bedstel 35, 1 pers. 15. Damee- en Jongensrijwiel 17.50, Autoped 5.50. So lex 17C.Handnaaima chine 37.50. Hooigracht 55 (Geen Winkelhuis). 1024 3F Paard te koop. Beste zwarte ruin. Te zien Hout. markt 13, Leiden. 972 3T Wegens vertrek aange boden aanhangwagen voor achter de fiets 30,—, ge sloten bak iets voor kam peerders kachel 13. eiken theemeubel 25. staande leeslamp 15.old finish, H. Stouten, St. Jo- rissteeg 9. 1021 f2 Te koop aangeboden een paar voetbalschoenen' merk Quick", zo goed als nieuw in maat 6. Prijs 15 Te bevragen Juffermans- straat no. 17, Oegstgeest. 2 Aangeboden wandelwa gentje en box, zo goed als nieuw. Molenstraat no. 29, Leiden. 1012 TE HUUR 2 Kamers aangeboden. Dame biedt wegens om standigheden haar kamers ter overname aan. Ook geschikt voor twee dames. Billijke prijs (Centrum stad) Korevaarstraat 11a. 2 Aangeboden gem. zlt- slaapkamer met of zonder pension voor Dame of Heer, centrum stad. Br. onder no. 1007 bui-eau van dit blad. GEVRAAGD 2 R. K. werkman, in bezit van bed en fiets, zoekt een kosthuis in Leiden, liefst met huiselijk verkeer. Geen beroeps. Br. onder no. 1025 bureau van dit blad. 2 Ter overname gevraagd pedicurestoel en freesma chine. Goede staat, Br. on der no. 1013 bureau van dit blad. Adverteert In dit blad DIVERSEN 2 Hartelijk dank aan God o,d voorspraak van de H. Maagd Maria en St. Jozef voor verkregen gunst door het Noveengebed van de 3 Weesgegroeten. 1011 3? R. K. Weduwnaar, 50 jaar, zoekt kennismaking met R. K. Juffrouw of we duwe (z. k.), leeftijd pl.m. 4550 jaar, om na weder zijds goedvinden een hu welijk rui te gaan. Br. on der no. 1014 bureau van dit blad. 2 St. Nicolaas. Kerkboe ken in lederen band. o.a. Zondags Missaal. Handboek voor de Kath. Moeder van past. Ahout, een zeer ge wild boek. Alpaca- en zil veren rozenkransen, zilve ren colliers met kruisjes en hangers. R. Paauw. Noord- einde 3, Roelofarendsveen. 2 Vergelijk onze merken en prijzen neren polshorlo ge, loopt od 7 steentjes 24.75, waterdichte 15-st. anker horloge 47.50. On ze naam waarborgt prima garantie. Uurwerk-kliniek, Lage Rijndijk 8. 9901 2 Ter herdenking van ons één-jarig bestaan geven wii bii aankoop van een horloge of pendule 5.— korting. Doet uw voordeel en profiteert hiervan. Uur werken Kliniek, Laae Rijndijk 8. 9901 2 Rechtskundig Bureau van Th. J. v. d. Heijden. Hoge Rijndijk 103a Lei den, tel. 23405 incasso's contracten pachtzaken, woon- en bedrijfsruimten, processen, rechtszaken. 2 Autorijschool - Citax- bedrijf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal snelle opleiding rijbewijs, motot'les en ver keerswet inbegr Taxi dag en nacht beschikbaar Marks. Morsstraat no. 608 Tel 26384, Parkstraat 5a Telef 22513. 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. :euw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3 3? Invalidewagens. Alle modellen invalidenwagens o. a. wandel-, huiskamer-, zelfbeweegbare en motor wagens. Carrierhuis Gebr. Huisman. Hogewoerd 66-63 Tel. 22962, Leiden. 9189 2 Voor St. Nicolaas. Fij ne gerookte paling, Zalm per blik en uitgesneden, Sardines. Haring en Toma tensaus, Mosselen, gepelde garnalen, fijne Koelhuisha ring. gesneden Spekbok- king 30 cent per lOO gram Verder alles voor Hors d'oevre. J. van Wijk. Jan- vossensteeg 54, Tel. 20169. 2 St. Nicolaas. H. Hart en Mariabeelden, Hang- kruisen, Schilderijen met diverse religieuze voorstel lingen op dressoir formaat Kerstgroepen. wij water bakjes, kandelaars, electr. devotielichtcn. R. Paauw, Noordeinde 3. Roelofarend." 2* St. Nicolaas: prachtige lederen dames- en heren portefeuilles, portemon- naie's, sportriemen, rozen, krans-etui's, echool-étui's, garelcollers, armbanden, roches. R. Paauw Noord einde S. Roelofarendsveen. f' Stomerij ..Quicker than uick", stomen verven, ouren, stofknopen. kou senreparatie, stoppage in Leiden, Haarlemmerstraat 215 tel. 22702 Hoeden sto- men en vormen 1.25. 1026 2* Belasting moeilijkheden worden ook voor U opge lost door het accountants kantoor J. W. v. d. Vijver, Oranjekade 31, Voorscho ten. 9839 2 Vogelkooien. Mooie collectie verchroomde cn vertinde vogelkooien, juist ontvangen, weer het prima buitenlandse fabrikaat! Kanarie- en tropische vo gelzaden. parkietenzaad. Sluis' voer voor merels en nachtegalen. L. J. den Holder, Janvossensteeg 75-77. "tel. 26901. 1022 2* Voor Fröbol-materlaien zoals: matjesvlechLen, mandjesvlechten vlecht- stroken, vouwblaadjes, plakfiguurtjes, Boetseer- materiaal, Glanspaipier, Kralen. Borduurdozen, Prenten vlechten, Kogel- mozaiek, knippen on in steken, Plakplaatjes, enz. naar: Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. 3? Voor leuke Sinterklaas surprises en materialen om zélf surprises te maken, zoals: dakpannen-, steen tjes., tegel- straatjes-, fan tasie-, glans-, goud-, zilver, staniol. en crêpepapieren, naar: Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rün 11. uai, nveuiK w spel, Lottospel, Vlaggenspel, Ezeltjeprik, Postkantoor, Conducteur- tje. Hersengymnastiek, Kwartetspel, Ringengooien knikkerspel, Damspel, Do mino. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Naaimachine, gasf., bu reaux enz., salontrapnaai- machine, gasfornuizen, bureaux, bad en keuken- ge ij sers, haarden, vloer kleden, stoelen koperwerk dressoir» buffetten, ledi kanten, linnenkasten, fau teuils, matrassen. Nieuwe Rijn 60. tel. 22150 bij hoek Hooigracht. 1033 2" Betere Muzieklessen. Vanouds aanbevolen adres Muziekinstituut Van Wouw Rapenburg 1. Tel. 20458. Piano, Accordeon, Viool, Guitaar. Banjo, Mandoline. Dwarsfluit enz, Voor se rieuze leerlingen. Koste loos deskundig advies t bij aanschaffing van muziek instrument. 1015 2 prima een bei. uw liefhebberij! Filters, electr. verwarmers, licht- kappen, vuilhevcls, on breekbare vangklokken, nquatium-lectuur enz. L. J. den Holder, Janvossenste 75-77, Tel. 26901. steeg 1022 <2 Antiquiteiten. Zeer aparte schemerlampen, lo ge prijzen. Doofpotten van af 25. snuiters, kqper haardstel 37.60. antieke scheepslantaarn, houtblok bakken, bloempotten, pr. nntieke sjaal, antieke wor telnoten hangklok. Muus- Be, Hooigracht 59, tel. 23264 3? Voor St. Nicolaas man tel. mijter, baard en staf. Voor zwarte Piet cape, muts. kraag, ncgerzwart. Originele surprises nog en kele volledige costuums in huur. Natuurlijk bij G. van Brussel. Haarlemmerstraat, no. 267.1019 2 Keokenuitvetten B. K., D. R. U. en Katje ln alle kleuren, alleen de aller beste. Wringers vanaf 29.34, wringerbok 14 50 als reclame bij aankooo wringer «lechts 11.00, eascomforen enz. enz. Lan- gezaal. Stille "Rijn 7. 68 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3