'n Lans gebroken voor weggezuiverde ambtenaren Het vliegtuig van Koninklijk Huis en Regering PEEK CLOPPENBURG VRIJDAG 30 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Tweede Kamer Minister huiverig om de zuiverings-procedure te heropenen Bij de aanvang der vergadering van de Tweede Kamer is gistermid dag de Woensdag bij de behandeling der begroting van Verkeer en Water staat door de heer SCHILTHUIS (Arb) ingediende motie inzake de Rijnvaart aangenomen met 53 tegen 9 stemmen. Tegen AR en SG. De motie van de heer N. VAN DEN HEUVEL (KVP), vragende wijziging der richtlijnen, opdat samenwerking der kleine ondernemers op autover voersgebied kan worden bevorderd, werd aangenomen met 44 tegen 23 stemmen. Tegen P. v. d. A. en CPN. De begroting van Verkeer en Wa terstaat werd z.h.s. goedgekeurd. Drie leden maakten Donderdag, middag gebruik van het vragenuur tje. De ƒ5.extra. De heer SUURHOFF (Arb) stelde vragen over de vergunning tot uit kering van 11% van een weekloon resp. 2Vz% van een maandloon. Minister JOEKES zeide, dat er naar de mening der regering nog geen reaen tot een verplichting van deze uitkering is, maar wel wilde zij de vergunning niet achterwege laten. Voor de DUW-arbeiders is een mach tiging tot verstrekking der -compen satie gegeven. Geen speciale maatre gelen zijn getroffen voor degenen, die een nooduitkering-ouden van da gen, een sociale verzekeringsrente, een overbruggings- of een sociale bijstandsuitkering ontvangen. Minister TEULINGS zeide nog, dat allen, die in overheidsdienst zijn een uitkering zullen ontvangen van na aftrek van loonbelasting vijf gul den en dat bevorderd zal worden, dat het personeel der lagere organen een dergelijke uitkering krijgt. Voortzetting personeelszaken. Hierna is de algemene beraadsla ging over de op personeelszaken be trekking hebbende afdelingen der begroting van binnenlandse zaken voortgezet. De heer BEERNINK (CH) meende dat de F 221-ers („weggezuiverden") recht op beroep moeten hebben. De heer DE HAAS (KVP) zou enig soulaas wensen in de moeilijke financiële positie van sommige bur gemeesters door wijziging der re presentatietoelage. Ook deze spreker wilde recht van beroep voor de F 221-ers. Voor de pensioenrechten van politieke delinquenten wilde hij een bevredigender standpunt ingenomen zien dan de m'emorie van antwoord doet. De heer WELTER (KNP) achtte salarisverhoging noodzakelijk omdat de ambtenarensalarissen zijn achter gebleven bij de lonen in het vrije be drijf. Minister TEULINGS zette uiteen, dat de aard der personeelszaken een zekere trage gang medebrengt. Mis bruik van het instituut van arbeids contractanten zal spr. zo krachtig mogelijk bestrijden. De minister merkte o.a. op, dat de nivellering der salarissen niet alleen een gevolg is van salaristactiek, maar ook van de belastingtarieven. Hij verzekerde, dat de regering nog worstelt met het probleem der top functionarissen. De weggezuiverden Wanneer een apart beroepsrecht voor de F 221-ers zou worden ge schapen, zou naar het oordeel van de minister het hek van de dam zijn. Dan zouden alle zuiveringsgevallen aan de orde gesteld moeten worden. Indien er nova zijn, zo zeide de mi nister nog, dan kan de betrokken minister revisie toestaan. Hij merkte op, dat de verzachtingregelirg inzake de pensioenen van politieke delin quenten de Kamer bekend is, ze is van 1947. Naar aanleiding van bij de replie ken nog gemaakte opmerkingen ver klaarde de MINISTER het geen juist systeem te vinden de presentatietoe lagen der burgemeesters nu te wijzi gen. Op zijn standpunt in zake de F 221-ers kan de regering niet terug komen. Spr verwachtte van herope ning der zuiveringspfocedure de grootste moeilijkheden, maar wel verklaarde hij zich bereid opening der dossiers te overwegen. De stemming over de begroting werd aangehouden tot heden-Vrij dagmiddag. P.T.T. OMHOOG! In de avondvergadering is de be handeling van de begroting der PTT voortgezet. Minister WEMMERS, zijn 's nachts afgebroken rede ver volgende, zeide, dat de telefoonta rieven noodzakelijk moeten worden aangepast aan de verhoogde lasten. Hij zal naar een verantwoorde be perking der tariefsverhoging streven. De vergoeding voor dienstkleding achtte hij te laag en hij zeidezich te bezinnen op een wijziging. De begro ting is tenslotte z.h.s. aangenomen. ZUIDERZEE. Bij de begroting Zuiderzeefonds werden vele opmerkingen gemaakt. Minister WEMMERS zeide bereid te zijn aan een kleine commissie van vertrouwensmannen uit de organisa ties mededeling te doen over de plannen tot uitgifte der boerderijen. Hij deelde mede, dat nog geen defi nitieve beslissing is genomen over de subsidié voor kerkenbouw. Bin nenkort kunnen mededelingen wor den verwacht over de middenstands- bedrijven. HET WERD WEER NACHT. Tegen half twaalf werd de alge mene beraadslaging over de begro tingen van Unie-zaken en van Unie aangelegenheden en overzeese rijks- de en, die in de middagvergadering aan de orde was geweest, voortgezet. In de middagvergadering had ie heer VAN DE WETERING (CH) oe- toogd, dat Indonesië orde en recht broodnodig heeft. Op de basis van orde en recht valt met ons te pra ten, voegde hij er aan toe. Z.i. moet Indonesië beseffen, dat samenwer- is het voor een man de goede Sint tegen de tijd van het vrolijk avondje in te lich ten over de verlangens van zijn aange bedene, voor een vader om de stille wensen van zijn dochter en voor een broer om de „dromen" van een geliefde zuster te raden. Daar maak je je maar niet met een marsepeinen hart of een chocoladeletter vanaf. Er zijn echter terreinen, waar de serieuze zoeker naar een hartelijk ge schenk bijna altijd „warm" is. Vrijwel iedere vrouw immers heeft een meer of minder erkend zwak voor een tot in details verzorgd uiterlijk, voor wat onschuldige opschik, die zij zich vaak niet veroorloven kan. Hoe dikwijls staat zij niet peinzend voor de lokkende étalages, waar glan zende paarlencolliers naast smaakvolle tassen pronken en parfums met namen als „Peut-être" en „Arpège", visioenen van jeugdige frisheid en van romantiek oproepen. Zij weet óók wel dat haar huid goede zeep en een zorgvuldig gekozen set verzorgingsmiddelen nodig heeft, maar zij veroorlooft het zich niet altijd, waar immers zovele andere zaken harder nodig zijn. Sinterklaas is echter een van die feesten, waarop men aan „onnuttige" dingen mag denken. Dingen echter, die het hart verblijden en dus helemaal niet zo onnut zijn als het wel lijkt. En wat is nu handiger dan al deze zaken in de meest verscheiden prijs klassen maar gegarandeerd van kwali teit en smaak bij elkaar te vinden? Wanneer er dan desgewenst nog vak kundige raad wordt verstrekt moet iedere man zich wel op zijn gemak gaan voelen en volmaakt tevreden met het wat angstig genomen besluit. Een man heeft van dat soort dingen immers geen verstand? Gelukkig heeft dat wèl d.fèCotn, king op gezonde grondslag haar ten goede kan komen. De heer MEYER INK (AR) zeide, dat er een zekere kentering in de Indonesische politiek is te constate ren. Bij het overleg met Indonesië moet de regering zowel aan vorm als aan inhoud der toekomstige sa menwerking aandacht besteden. Bij de aanstaande besprekingen kan Nieuw-Guinea niet als hoofdpunt gelden. De heer DE KADT (Arb.) zeide van mening te zijn, dat bij de ko mende besprekingen geen onwrik bare basis moet worden gelegd. Veel Nederlanders willen z.i. een offer brengen ter wille der unie-gedachte. Wat het zwaarst is wil de fractie het zwaarst laten wegen en dat zijn de Nederlandse toekomstmoge'ijkheden in de Indonesische wereld. Z.i. be staat er in Indonesië overdrijving van de Nieuw-Guinea-kwestie. Te een uur is de vergadering ge sloten; hedenmiddag worden de be raadslagingen over deze begrotin gen voortgezet. Vandaag zu'len de ministers Stik ker, Staf en Lieftinck, die de Nato- conferentie te Rome bijwoonden,' naar Nederland terugkeren. Zater dagmorgen zullen zij, zo vernemen wij, verslag utbrengen over hun be vindingen aan de raad voor militaire aangelegenheden van het koninkrijk. De Amsterdamse rechtbank ver oordeelde gisterochtend prof. G. M. G. H. Russel wegens beledigende ar tikelen in een dagblad tot een boete van 150 gulden of tien dagen. Veertien dagen gelêden eiste de officier van justitie, mr B. Kist, een boete van duizend gulden en een maand voorwaardelijk tegen deze Nijmeegse buitengewoon hoogleraar wegens zijn „onfatsoenlijke" persmn nieren in enkele artikelen over de fiscale opsporingsdienst. De verdediger, mr J. R. Voute, had de dagvaarding op juridische gron den bestreden en vrijspraak ge- STEEN STRAAT 57 BREESTRAAT 10 TELEF. 21721 TELEF. 24119 TE VEEL TINTEN IN DE DRIEKLEUR In de voorschriften omtrent onze vaderlandse driekleur is volgens mi nister Mulderije in zijn memorie van antwoord op justitie behoefte aan meer uniformiteit in de kleur van het blauw. De regering gaat nu voorschrijven dat nieuwe vlaggen voor rijksdien sten uitsluitend moeten worden aan geschaft in de kleuren rood en blauw die door de Koninklijke Marine wor den gevoerd. KERST- EN NIEUWJAARSGROET VOOR OUDERS IN INDONESIË Kinderen wier ouders in Indonesië wonen, worden door Radio Neder land Wereldomroep in de gelegen heid gesteld om kosteloos een Kerst en Nieuwjaarsgroet uit te spreken in de studio te Hilversum. Deze groe ten kunnen op 19. 20, 26 en 27 De cember in Indonesië worden gehoord en zullen 18 en 22 December te Hil versum worden opgenomen. De aan vraag er voor moet men zo spoedig mogelijk zenden naar Radio Neder land Wereldomroep, Postbus 137, Hilversum. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van het negende hoofdstuk B der rijks begroting voor het dienstjaar 1950. Dit ontwerp bevat o.m. verhoging van de kosten van onderhoud en exploitatie van een vliegtuig ten be hoeve van de leden van het Konink lijk Huis en de regering met 69.000. De uitgaven worden hierdoor ge bracht op 144.000. In de memorie van toelichting zegt de minister o.m.: De gelegenheid deed zich voor ten behoeve van het onderhavige vliegtuig een moderne navigatie-apparatuur op zeer voorde lige voorwaarden in de Verenigde Staten te kopen. Waar de bestaande apparatuur van het vliegtuig ver ouderd was en te zijner tijd toch moest worden vervangen, werd ge meend, dat het aanbeveling verdien-^ de op de voordelige aanbiedingen van de hierbij betrokken leveran ciers in Amerika, die zich bereid verklaarden verschillende instrumen ten gratis te leveren en de inbouw- werkzaamheden van de apparaten en instrumenten in het vliegtuig voor een deel gratis te doen uitvoeren, in te gaan. Bovendien bestond, uit een oogpunt van luchtverkeersbevei- ligng, bij de Rijksluchtvaartdienst grote belangstelling voor die moder ne apparatuur. Haagse Hoofdcomm. van Politie protesteert Ontslag ongemotiveerd De heer G. W. Valken, hoofdcom missaris van de Haagse politie, heeft bij het ambtenarengerecht, door middel van een bezwaarschrift het ontslag aanhangig gemaakt, dat hem per 1 Februari 1952 ongevraagd is verleend. Mr. dr. J. Smit, te Gouda die in deze zaak de heer Valken zal bij staan, deelde 't Alg. Dgbl. mee, dat er in het officiële ontslagbesluit geen redenen voor het ontslag zijn ver meld, hoewel dit een verplichting is. Weer aanhouding bij luchtmacht De marechaussee heeft opnieuw een of meer arrestaties verricht bij de luchtmachtstaf. Een luitenant, werkzaam m gebouw Neptunus te Scheveningen. waar op 28 Juli de eerste arrestaties werden verricht, is in arrest gesteld naar aanleiding van het onderzoek tegen de nog altijd in arrest vertoevende luitenant-kolonel W. B. en de luitenant Van B. Volgens nog niet bevestigde geruchten zou den ook enkele onder-officieren zijn gearresteerd. De arrestaties vinden hun oorzaak in veelomvattende fraudes en cor rupties die in opdracht van de mi nister van Oorlog en van de chef van de luchtmachtstaf grondig zullen worden uitgezocht. De voorlichtingsdienst van de luchtmacht ontkende vanmorgen dat er daar iets van een nieuwe aire tie bekend was. De nu verrichte arrestatie schijnt onder meer verband te houden met onjuiste opgaven over verrichte dienst tijdens weekends, waarvoor vergoedingen zijn uitgekeerd zonder er echter dienst is verricht „Parool" Velser zaak Vooronderzoek nog aan de gang Het gerechtelijke vooronderzoek in de zogenaamde Velser affaire is nog niet voltooid, zo deelde minister Mulderije aan de Tweede Kamer mee in antwoord op het voorlopig ver slag over de begroting van justitie. In de zaak-Menten is, voor zover betreft gepleegde diefstallen en ver duisteringen, de omvangrijke structie van de rechter-commissaris in strafzaken geëindigd. Deze in structie heeft afgezien van een enke le onbetekende diefstal, geen vol doende aanwijzingen voor schuld te gen bepaalde verdachten opgeleverd, zodat van verdere vervolging moei worden afgezien. Het gerechtelijk vooronderzoek in de zaak-Schallenberg is gesloten. Dit vooronderzoek waarbij de rechter commissaris onder meer de journa listen, die over de zaak artikelen hebben doen verschijnen, alsmede hun zegslieden zo ruim mogelijk in de gelegenheid heeft gesteld hun ge gevens aan de justitie over te leggen, heeft niet kunnen leiden tot concre te aanwijzingen dat in deze zaak een misdrijf is gepleegd. GEVAREN OP DE DONKERE WEG! A.N.W.B. waarschuwt het verkeer. Nu het al duister is als de mees ten van hun werk huiswaarts ke ren, dreigen er op de wegen gro te gevaren, vooral als het bo vendien regent. Voor de automo bilisten is het nu zaak zo waarschuwt de A.N.WJJ. nog meer op hun hoede te zijn dan anders. Zij dienen er voor te zor gen, dat hun koplampen goed zijn afgesteld, hetgeen uiteraard ook geldt voor de vereiste twee reflectoren. De ruiten mogen ook niet vuil of beslagen zijn. De wielrijders geeft de Bond even eens de dringende raad de fietsver lichting goed af te stellen en het ach terlicht steeds te r-ontroleren. He laas rijden er nog talloze fietsers zon der voldoende achterbeveiliging, re flectors ontbreken vaak en het ach terlichtje is dikwijls kapot. Men stelt zich daardoor voortdurend aan le vensgevaar bloot. De meeste wiel rijders realiseren zich in het geheel niet, dat zij op de weg zonder ach terbeveiliging, ook in het schijnsel van koplampen, vrijwel onzichtbaar zijn. Het aanbrengen van onlangs door de A.N.W.B. gepropageerde reflecte rende stroken de z.g. blinkstrip op het achterspatbord is dan ook, vooral in het donkere jaargetijde, wel zeer aan te bevelen. Deze blinkst.ios worden in steeds toenemende mate door wielrijders en bromfietsers gebruikt en hebben hun nut reeds afdoende bewezen. Vele automobilisten hebben de A. N.W.B. reeds waarderend bericht, dat zij fietsers, wier achterlicht was doorgebrand, niettemin toch nog tij dig opmerkten, daar hun achterspat bord krachtig wit oplichtte in het schijnsel der koplampen. De strips, die thans vrijwel overal bij de rijwielhandelaren verkrijg baar zijn, vormen dan ook ongetwij feld een belangrijke bijdrage tot de veiligheid op de weg. Een grote in dustrie in het zuiden des lands, heeft de A.N.W.B. medegedeeld het plan te hebben met Sint Nicolaas het ge hele personeel te verrassen met een „blinkstrip". Dat men het nut van een goede beveiliging van de wielrij der bij-avond dus méér en méér gaat inzien, wordt hierdoor geïllustreerd. Zwendelaars voor de Rechtbank De Haagse rechtbank heeft gister morgen P. F, J. van N., tegen wie wegens medeplichtigheid aan de op lichting van een Voorburgse zaken man en een Amsterdamse koopvrouw vier jaar was geëist, veroordeeld tot drie jaar met aftrek. Onmiddelijk na de uitspraak zei de veroordeelde, dat er in deze zaak meineed is gepleegd. De president mr. Marius wees hem er op, dat hij dit eventueel in hoger beroep naar voren kén brengen. Eveneens wegens medeplichtig heid werd de vertegenwoordiger J. B. veroordeeld tot twee jaar. Geëist was drie jaar. Zijn kameraad in de reeds enige tijd geleden behandelde hoofdaffaire van de zogenaamde „millioenenzwendel", de handels agent F. W. R., kreeg conform de eis anderhalf jaar en de Amsterdammer J. M. W. G. negen maanden met af trek (eis anderhalf jaar). Hij werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De secretaresse F. M. T., wie ten laste w£s gelegd, dat zij in de zaak betrokken zou zijn geweest door zich uit te geven voor secretaresse van een Duitse firma, die geïnteresseerd was in de door de oplichters opge zette handel, werd vrijgesproken. J^EURS - (J)VERZICHT UNILEVER WILLIG. „Ze vechten erom", aldus drukte een beursbezoeker zich uit, toen hij de levendige handel in claims Uni lever zag, waarvoor gisteren een wil lige stemming heerste. De grote ver kopers schijnen zich teruggetrokken te hebben en het publiek, dat tot nu toe meest gelimiteerde koopopdrach ten verstrekte, scheen gisteren vele van deze orders te hebben omgezet £ett „Meet" „Zal ik U even naar de over kant helpen?" vroeg de keurig feklede heer Zaterdag j.l. aan het 70 jarig invalide dame tje, dat op een der drukke kruispunten van Rotterdam naar een gelegenheid zocht om veilig naar de overkant te komen. Het vrouwtje vond dit aanbod zo vriendelijk, dat zij er in het ge heel geen bezwaar in zag, dat de heer nog een eindje met haar opliep. De man vertelde haar een verhaal over goedkope ko len, die hij had weten te be machtigen en daar het vrouw tje van ouderdomspensioen moet leven, liet zij zich al ras overhalen, om een paar mud van hem te betrekken. De vriende lijke heer zou zelf een paar da gen later bij haar thuiskomen om bij de aflevering tegenwoor dig te zijn. En inderdaad ver scheen hij een paar dagen later. Het vrouwtje liet hem binnen, haalde haar beursje te voor schijn, bevattende 30 50, haar pas ontvangen pensioen Even zou ze in het keukentje een kop koffie gaan inschenken, maar toen ze terugkwam was zowel de man, als haar geld verdwe nen. Tot 23^ Dec. a.s zal het Ivrouwtje nu moeten wachten eer zij weer geld in huis heeft. Beter.. Komt U eens bij P C de 2002 prachtige èn prac- ■1 tische Sint Nicolaas-ge» schenken vrij bezichtigen. Dan weet U, wat U „herfl*" geven zult! Of koop de P C-waardebon, waar op de gelukkige na Sinter klaas zélf kan komen uitzoeken! O, kom er eens kijken!" het verplicht U tot niets t en stukken qoedhofier! Vanaf Heden tlm 4 December tot 9 uur avonds geopend! in „kopen bestens", dus tegen mid den koers. De fluctuaties in de claims waren zeer groot. Geopend werd op 78 (ƒ72), waarna de prijs steeg tot 95, slotnotcring 92. Dit is een re- cordprijs sinds de handel begonnen is. De aandelen verbeterden ruim 8 punten tot 180A- Dat de animo voor Unilever voor een gedeelte ten koste van de andere hoeken gaat, maar gedeeltelijk ook stimulerend werkt, kwam wel heel duidelijk tot uiting. Het meest frap pant was de koers van H.V.A., nog steeds het fonds van „standing", die beneden pari kwam en 99% noteer de. De ouders beursbezoekers menen zich te herinneren, dat dit aandeel, zelfs niet in de crisisjaren 1930/32 ooit beneden pari werd genoteerd. Tegen slot bewoog de koers zich weer tegen de 100 procent. Ook de overige cultures waren merendeels een kleinigheid lager. De Industriemarkt opende aanvan kelijk iets lager, doch de vaste hou ding van Unilever was er hier oor zaak van dat de stemming geleide lijk omsloeg. Olies b.v. golden aan vankelijk 279% (281%), doch sloten op 282J4- Oude en nieuwe aandelen Philips verlieten de markt met 2 punten winst. Aandelen Aku bleven, zowel voor de oude als voor de nieu we, zo goed als ongewijzigd. De Scheepvaartafdeling Wist zich vrijwel onveranderd te handhaven. Staats fondsen lagen eerder wat trager, maar hier heeft de handel uiterst weinig om het lijf. De dollarobliga ties en de Amerikaantjes noteerde een fractie hoger, evenals het agio, dat een half punt monteerde tot 7%. Voorts was de stemming voor Bank aandelen evenals de vorige dag aan de vaste kant, hetgeen men in ver band brengt met de behoorlijke re sultaten. die in het thans bijna afge lopen boekjaar zouden zijn behaald. Aandelen Exploratie werden geadvi seerd op 88 (86), in verband met het productief worden van de 20ste put. Prolongatie 3%i pet. JCoite GOLF BINNENLAND De Jacob Marisprijs 1951 voor beeldhouwkunst werd uitgereikt aan A. Termote voor diens „Piëta". Een 35-jarige werkster op het hoofdbureau te Amsterdam heeft kans gezien uit een lade in een der kamers van de vreemdelingenpolitie tien gulden te stelen. Bij het lassen van petroleumva ten sprong het deksel van een vat en trof de smid W. Hansen uit Sneek aan het hoofd. Het slachtoffer is kort daarop aan de gevolgen overleden. Bij het oversteken van de straat is te Rotterdam de 73-jarige H. H. uit de Lieve Verschuierstraat door een auto aangereden. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij aan zijn verwondigen te zijn overleden. Een 51 jarige bromfietsberijd ster uit Laren, verloor gisteren op een helling de macht over haar stuur. Zij kwam te vallen voor een auto, uit de tegenovergestelde richting komend en is aan de gevolgen over leden. Om de spiegeling van het weg dek bij nat weer tegen te gaan wor den er op het ogenblik in Den Haag, op de Laan van Meerdervoort, proe ven genomen met dwars over de weg gehangen „T. L. buizen" zonder we- flectoren. Het resultaat is bevredi gend, De Delftse student, die op 27 Mei dronken een auto bestuurd had op de Zeeweg te Bloemendaal, is gis teren door de Haarlemse Rechtbank veroordeeld tot 2 weken gevangenis straf en 2 jaar intrekking van rijbe voegdheid. ST. CLEMENS RETRAITEHUIS te Noordwtfkerhout. Zaterdag 14 Dec., Heren f 11. Zaterdag 811 Dec. Heren 11. Zaterdag 1518 Dec. Heren, 11. Dinsdag 1821 Dec. Studentenre traite 12.50; Donderdag 2730 Dec. Dienstplichtigen 11. In een teerkokerij te Rotterdam ontstond gistermorgen een felle uit slaande brand, door het ontploffen van een ketel met carbolineum. Het in het fabriekje werkzame personeel wist zich met moeite te redden. Het gebouwtje brandde, trots krachtda dig ingrijpen der brandweer, nage noeg geheel uit. BUITENLAND. Twee Duitsers beweren een mid del te hebben gevonden tegen kolen stofvergiftiging en ondergrondse ex plosies. De mijngangen worden met een dikke laag zout bespotten, die nat wordt gehouden. Het kolenstof zet zich op het zout vast en de kans op ontploffingen zou daardoor veel minder worden. Door een instorting in een mijn bij Avignon zijn vier mijnwerkers om het leven gekomen. Vandaag Vrijdag, viert Winston Churchill zijn 77-ste verjaardag. De enige feestelijkheid is een klein in tiem diner in zijn ambtswoning. De nationale gezondheidsdienst in Engeland heeft de belastingbeta ler in 1950 ruim 330 millioen pond sterling gekost. Onder meer zijn in dat jaar 8.500.000 brillen verstrekt. 0.. Va. KeAktefëAeda. iti tueutet De Oirze Lieve Vrouwe Kerk op de Markt te Breda is reeds enige jaren het onderwerp van uitgebreide res tauratie-werkzaamheden. De toren van de kerk staat daartoe reeds ge ruime tijd in de steigers. Men hoopte dat de toren in 1952 weer „als nieuw" zou zijn, wanneer Breda haar zevenhonderjarig bestaan herdenkt. Het blijkt dat langduriger en ingrij pender herstel noodzakelijk was dan aanvankelijk voorzien was, en dat het minstens tot 1966 zal duren, voordat de steigers verwijderd kur nen worden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7