DUINSTREEK RIJNSTREEK Standsorganisaties ingeschakeld bij verkrijgen burgerzinlening WOENSDAG 28 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 KATWIJK Gemeenteraad. De raad komt Donderdagavond om half acht in vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: o.m.: Voorstel tot het verkopen van grond aan de N.V. „Zeebad Katwijk". Voorstel tot het toewijzen van grond aan herbouwpliohtigen; Voorstel met betrekking tot het aangaan van kas geldleningen gedurende het jaar 1952; Voorstel tot hernieuwde vast stelling van een reglement betref fende de verstrekking van dienst en werkkleding; Voorstel tot het be schikbaar stellen van een crediet ten behoeve van de kweektuin te plaatsen broeikas met broeibakken. Voorstel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de sloping van de brug bij de zanderijhaven aan de Valkenburgerweg; Voorstel tot het vaststellen van een subsidie regeling ten behoeve van de explo- tatie van de amibulance-auto in eigendom toebehorende aan de „Ver pleging". „De Rhijnmonders". De post- düivenver „De Rhynmonders" h\eft haar tentoonstelling ondergebracht bij Ko Plu Ko. Dat de vereniging steeds vooruitgaat in kwaliteit der vogels konden de keurmeesters ge tuigen, die een zeer moeilijke taak hadden. In totaal waren 167 postdui ven ingezonden. Geboren. Zwaantine A. a. v. A. G. Muller en A. A. Gijsbertse; Roy H. z. van C. Naumann en N. C. van Swieten; Neeltje J. d. van C. van der Plas en J. M. Parievliet; Dirk J. z. van J. Varkevisser ij A. van den Oe ver; Jacobus A. z. van J. v. d. Plas en F. van Duyn; Janna d. v. S. Kloos en N. Plug; Petronella S. d. van P. H. Weiss en M. J. H. Hebby; Dirkje d. v. F. Spierenburg en J. Haasnoot; Adrianus J. z. van C. Botermans en M. van der Meij; Elisabeth d. v. L. Hus en C. Schaap. Ondertrouwd: C. Schaap en C. Paap; J. Huisman en W. Haasnoot. Getrouwd: P. van der Plas en P. Rovers; A. Berendse en C. Rijsdam; J. van Rijn en A. van der Plas. Overleden: A. Barnhoorn 61 jaar, echtgenote van J. van Dijk; J. Lith, 55 jaar, echtgenote van H. J. Planje; J. J. van der Nagel, weduwn. van M. A. van Leeuwen. KATWIJK AAN DEN RIJN Winkelweek. Gisteravond had de officiële opening van de winkel week plaats. Daarvoor waren de deelnemende winkeliers met hun dames, en belangstellenden uitgeno digd in d& zaal aan de Rijnstraat. De voorz. de heer H. A. v. d. Anker, sprak een welkomstwoord, waarbij hij deed uitkomen, dat al voldoende bewezen is, dat het houden van der gelijke actie in de smaak van het publiek valt. Burg. Woldringh v. d. Hoop zeide gaarne traditiegetrouw 'n woord te willen spreken bij deze opening. Spreker zeide het toe te juichen, dat de winkeliers de handen ineen slaan om tot deze actie te komen. Het is wel eens moeilijk in de om geving van een grote stad de klan ten te trekken. In het licht hiervan is het wel eens nodig een winkel week te houden. De voorzitter dankte de burge meester voor zijn gevoelvolle woor den en wekte de deelnemers op tot grote activiteit. Vervolgens werd koffie met speculaas aangeboden. Intussen was de Harmonie Katwijk aangetreden om een musikale rond wandeling te maken. Een en ander had veel publiek op de straat ge bracht. LISSE 55 jaar getrouwd. Op 3 Dec. a.s. hoopt het echtpaar J. M. Krös- schellC. C. v. d. Broek de dag te herdenken waarop het voor 55 jaar in het huwelijk trad. NOORD WIJK Hierna kwam het punt „Medede lingen" aan de orde. De voorz. riep de jongeren onder de leden vooral op de bijeenkomsten van de Credo club te bezoeken. Woensdag 28 Nov. is de eerste bijeenkomst hiervan. Van de landarbeiders zijn er weinigen, die aan de Credo Pugno Club zijn. De leider in N,oordwijkerhout van de club is de voorz. van de KAB. De voorz. deelde vervolgens mede dat in Lisse studiedagen worden ge*- houden, waaraan ook door de leden uit Noord wij kerhout kan worden deelgenomen. Opgave hiervoor moet gedaan worden bij het bestuur. Ten slotte spoorde de voorz. de leden aan propaganda te maken voor de Land- arbeidersbond, opdat ieder die in de ze vereniging thuis behoort er ook lid van wordt. Terloops besprak de voorz, de wo ningnood. Hij zeide, dat het gemeen tebestuur streeft naar een lening voor huizenbouw, welke op de beurs verhandeld kan worden, deze le ning kan via de Bank van de Ver eniging van Nederlandse gemeenten tot stand komen. Een dergelijke le ning is beter dan een eigen uitge schreven lening. Hierna volgde de rondvraag. Vra gen kwamen naar voren over con tractbreuk van de arbeiders zelf door veel over te werken. De voorz. ant woordde hierop, dat dit niet altijd goed te praten is, doch meende te moeten zeggen, dat de afgelopen zo mer zeer druk geweest is in de bol- lenbedrijven. Aangaande de aard appelen, waarop de arbeiders recht hebben als ze bij een patroon wer ken, werden ook vragen gesteld. Het vraagstuk aardappelen is in studie genomen. De voorz. zeide dat als een patroon aardappelen verbouwt het gemakkelijk is, dan heeft men recht op dit product, verbouwt een patroon geen aardapp len dan moet hij ze maar kopen, komt er echter een absoluut verbod van aardappel teelt dan zal er óf geld voor in de plaats moeten komen of centrale aankoop van aardappelen door de vereniging b.v. Dit laatste zou dan de beste oplossing zijn. In elk geval een vergoeding voor aardappelen blijft er, aldus de heer van der Voet. SASSENHEIM Bonte avond. Gisteravond werd in het K.S.A.-gebouw een bonte avond gegeven ten bate van de op te richten R.K. Harmonie. Zoals de initiatiefnemer kap. Stro band in zijn openingswoorden zei, is hier veel geld voor nodig. Een flink 'bedrag is reeds bijeen gebracht, door spontane giften, doch het groot ste gedeelte moet nog komen. Dit wil men bijeen zien te krijgen door her organiseren van avonden e.d. Deze avond is goed geslaagd. Er wei-den declamaties, schetsjes en to neelstukjes ten beste gegeven, afge wisseld door zang. Joop van der Drift heeft de zaal laten lachen door de gekke streken die hij uithaalde in diverse schets jes. De heer P. G. van der Kraan en mej. Matthy Wesseling zorgden voor goede declamaties. Tot slot was er een verloting en werd bekend gemaakt dat het batig saldo van deze avond was f 355. Hierna was onder leiding van Hen- ny Boes een gezellig dansje. VOORHOUT Film-propaganda-avond E.H.B.O. De pl. afd. der R.K. E.H.B.O. hield in café „Boerhaave" een goed be zochte contactavond. De voorz., de heer M. v. d. Vlugt, zette het doel dezer avond uiteen, n.l. het samen stellen van 'n nieuwe cursus. De leu ze is: „In ieder gezin een EHBO'er". Hij heette speciaal welkom de heer Bergers, de voorz. van het Nationale Bureau der E.H.B.O.. die bereid was gevonden, deze propaganda avond, met enige zeer interessante firms aan trekkelijk te maken Tijdens de pau- ze deed burgemeester drs. C. N. de ÜS™ ook nog een dringend beroep gisteren gehouden bordewtóstrijdenop de aanwezigen> en wel naar aan. slMt O™ Th.' VinkJ. .v. Houten lei?"S™n fn juist e'de?S pUatS f I 1-1J. V. Schooten-H. de Vries hebbende vergadering van het -r ,.i r\ n Rnnnp KruiQ irPVMapii wnrripn 11; J. v. d. NietJ. Kortekaas 02 D. PlugP. de Bruin 02; M. Mul der—K. ter Veen 2—0; M. v. d. Berg J. Olijerhoek 11; J. v. d. Berg M. Wijnands 11; N. van SchieJ. Zuidhoek 02; Geboren: Dicke C. dr van F. C. v. Oort en M. Messemaker; Johannes J. zn van N. J. Caspers en M. E. Teijn; Corrie C. dr van J. C. Simon en E. M. Srrtit; Annelies M. dr van E. H. H. M. Jansen en I. P. W. Peek Agnes B. G. dr van M. Plug en A. M. Oosterbroek; Catharina J. dr van P. Ottevanger en C. van Rooijen. Ondertrouwd: C. M. Waasdorp en C. E. C. Vink; J. Makkes en J. Barn- I100171 Getrouwd: W. J. Outshoven en W. M. Zonneveld; A. C. Caspers en C. Th. Rooijers. Overleden: P. v. d. Wiel 76 jr; N. Hoogervorst 83 jr. NOORD WIJKERHOUT Jaarvergadering „St. Deus Dedit". De R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", hield in de zaal van ca fé „De Zwaan" een druk bezochte ledenvergadering. Uit het jaarver slag, dat de penningmeester uit bracht, bleek, dat de inkomsten over het boekjaar Oct. 1950Oct. 1951 be droegen 9985,36 en de uitgaven 9674,55, zodat er een batig saldo is van 310,81. In kas was 723,20, zo dat op 31 Oct. 1951 in kas was totaal f 1034,01. Aan vacantiebonnen werd uitbetaald 6429.15. Op verzoek van de voorz. gaf de vergadering het bestuur een vrij mandaat wat betreft de begroting 1951—1952. Hierna bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat op 31 Oct. 1951 243 leden, 53 adspiran- ten en 13 oudleden waren. In de loop van het verenigingsjaar zijn er 3 le den overleden Voor JUBILEA een vulpen van ZANDVLIET'S Kantoorboekhandel HAARLEMMERSTRAAT 117" - LEIDEN (Advertentie'» En even verderop temeer daar het door de huurders te betalen bedrag ad 10 per week enz. Dit moet ech ter zijn 10 cent. WARMOND IJclub vergadering. In hotel „De Zon" kwam de Warmondse IJs club in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Uit- denboogaard. De opkomst was, zoals altijd, ge weldig en het deed de voorz. genoe gen, de talrijke aanwezigen welkom te mogen heten. Uit het verslag van de penn., de heer W. S. van Noort, bleek, dat de Warmondse IJsclub nog een batig saldo van 300,76 heeft, tegen 616,88 vorig jaar. Dit grote verschil is o.a. te wijten aan de nationale wedstrijd kampioenschap Zuid-Hol land, die het vorig jaar te Warmond werd verreden, doch zeer weinig be langstellenden had getrokken, zodat de gemaakte kosten niet werden te ruggewonnen. De kascontrole-commissie, bestaan de uit de heren S. Hogenboom en S. G .v. Stijn, had schriftelijk verklaard, dat de boeken en bescheiden van de penn. in orde waren bevonden. In de controle-commissie voor dit iaar werden benoemd de heren Joh. Sik- king en K. Breedijk en als reserve lid de heer L. H. de Nie. Het hierna volgende jaarverslag van de secr. gaf uitvoerig weer, w=t in het afgelopen jaar in de W. IJ. gepasseerd was. De verkiezing van enkele bestuursleden nam niet veel tijd in beslag, daar de aftredende heren L. v. Noort, Jac. Oudshoorn, C. v. d. Voort,M. Versluys en H. v. d. Voet bij acclamatie werden her- herkozen. De heer M. v. Stijn, die als adsp. bestuurslid had bedankt, werd na stemming vervangen door de heer J. v Tongeren Jzn. De contributie werd, evenals vorig jaar, weer vast gesteld op 2,per persoon, hoe wel uit de vergadering een enkele stem dit op ƒ2.50 wilde brengen. De heer Jac. Biemond uit De Kaag gaf op verzoek van de voorz'tter een verslag van de hoofdvergadering van de K.N.S.B., die in Amersfoort was gehouden. Deze afgevaardigde had daar suc ces kunnen boeken, door dat de toe zegging verkregen w?s, dat het kam pioenschap Nederland lange baan te 's Gravendeel in Zuid-Ifolland ver reden zal worden. Ook het kamnmen- schap korte baan komt in Zuid-Hol land, zonder een plaatsbepaling. In de rondvraag ontspon zich een algemeen debat over de dame^a'-rt, die verplicht is gesteld voor de da mes van de leden en die 1,kost. Er waren anti- en pro-betogen met als slot, dat deze kwestie door het bestuur bestudeerd zal worden en op een volgende vergadering aan de orde gesteld wordt. Hierna werd de traditionele ver loting gehouden, waarbij vele sma kelijke prijzen gewonnen konden worden. Doorlichting". Door de heer J. v. Baldel was in de laatste vergade ring de vraag gesteld wanneer in deze gemeente de doorlichting zou plaats vinden van de bevolking op t b.c. Thans kan worden medege deeld, dat deze doorlichting vermoe delijk zal plaats vinden in de maand Maart a.s. althans zeer zeker voor het verstrijken van het eerste half jaar 1952. Raadsvergadering. Het ligt fn de bedoeling de raad dezer gemeente op 20 December a.s. in openbare ver gadering bijeen te roepen. In de vergadering zal worden behandeld de gemeentebegroting voor 't dienst jaar 1952 zomede die van het wa terleidingbedrijf over dit jaar. WASSENAAR Huisvlijtvereniging vergaderde Gisteravond werd in de R.K. Huis houdschool een ledenvergadering ge houden van de Wassenaarse Huisvlijt vereniging. Het aantal bestuursleden dat tot 4 was geslonken werd tot 7 uitgebreid. Het bestuur bestaat thans uit de volgende personen: zuster Cantianilla, mevr. T. van Doorn, mej. H. Heusdens en de heren P. de Bode, H. de la Rie, B. v. d. Klaauw en J. Tuit. Besproken werden de plannen om in April '52 een grote huisvlijttentoonstelling te houden. Op de leden werd een beroep gedaan om deze opzet te doen slagen. Gymnastiekuitvocring van Blauw Zwart Gisteravond heeft de Gym- nastiek-afd. van de RKSV Blauw Zwart ter gelegenheid van haar eer ste lustrum een uitvoering gegeven in het R-K. Verenigingsgebouw. Om dat het podium voor een dergelijke uitvoering veel te klein is, werd in de zaal zelf gewerkt. De stoelen wa ren in twee rijden langs de wanden van de zaal geplaatst en het toneel was herschapen in een tribune. Toen aan het begin van de avond alle leden stonden aangetreden, werd namens de werkende leden aan het Bestuur, door de heer T. Sloekers een clubvlag aangeboden, welk ge schenk door voorz. Gerard Looye- stein onder dankzegging werd geac cepteerd. Spr. bracht dank aan de leider, de heer Goddijn, die tijd noch moeit heeft gespaard om deze uit voering voor te bereiden. Er stonden niet minder dan 17 gymnastieknummers op het program ma en zij werden in een vlot tempo afgewerkt. Voor de pauze kwamen de jongeren aan de beurt. De kleu ters deden aardige spelletjes en wed strijden, meisjes demonstreerden in- door-athletiektraining en klassikaal brug, de jongens toonden hun vaar digheid in het bokspringen en de he ren werkten aan hoogbrug, waarna de meisjes het eerste deel van het programma besloten m'et een aller aardigst lintenspel. Na de pauze werd begonnen met ringzwaaien en paardspringen dooi de dames, vrije oefeningen voor meisjes en brug voor dames. De he renafdeling kwam nog tweemaal voor het voetlicht nl. met vrije oefe ningen en met hoogrek. De dames voerden tenslotte knotsoefeningen en vrije oefeningen uit. Het talrijke publiek in de zaal was gul met applaus. De g.a. kapelaan Sanders, sprak een slotwoord. ZOETERMEER Naar meer veiligheid Hoewel er op de hoek vap de Stationstraat en de Dorpsstraat weinig ongelukken gebeuren, blijft het een gevaarlijke driesprong. Geen wonder dus, dat voortdurend maatregelen worden be raamd, om de veiligheid te vergro ten. Thans worden door middel van witte straatstenen oversteekplaatsen voor voetgangers aangegeven naar wij vernemen ligt het voorts in de bedoeling aan de hoeken bij Spruit en Rodenburg metalen af scheidingen langs de trottoirs te plaatsen. Inderdaad zal dit de alge mene verkeersveiligheid, doch zeker ook die van de voetgangers ten goe de komen. Roode Kruis. Gevraagd worden siraatcollectanten voor de collecte op 1 Dec. a.s.. Spr sprak ook nog een piopagandistisch woordje, voor deel- name aan de cursus en braent hulde aan het actieve bestuur met 5.e dok ter als promotor. 3 Decrmber zijn er examens en 11 Dec. begint de eerste les van de nieuwe cursus. VOORSCHOTEN Actie Veilig Verkeer. Gister avond is de actie ingezet voor „Vei lig Verkeer" en de controleurs zijn tevreden met de resultaten. Op de eerste avond werden in een uur on geveer 350 rijwielen gecontroleerd en hiervan waren er 314 goed. De controle betrof de verlichting en de remmen. Ondertusen werd ook ge keken naar een wit achterspatbord en de verfpot was bij de hand. Bij een enkeling ontbrak een goede bel en hierin moest de berijder laten voorzien. Later in de avond kwam de verkeersgroep uit Den Haag met de auto met geluidsinstallatie en werden de inwoners opgewekt hun rijwielen gratis te laten controleren. De jeugd op de scholen heeft ge deeltelijk ook al een beurt gehad, maar hier waren nogal wat aanmer kingen. Iedere dag wordt onder de deelnemers een prijsje verloot en wij vernemen, dat Maandag de prijs is gevallen op no. 293 en Dinsdag op 390. De prijzen kunnen na Donder dag op het politiebureau worden af gehaald. Heden-, Woensdagavond, is weer een ander gedeelte van de ge meente aan de beurt, en Donderdag is de beurt weer aan de schooljeugd. Correctie. Gisteravond publi ceerden wij in het bericht betonnen schuttingen „Klein Langenhorst", dat per week een bedrag van 10.ex tra boven de verschuldigde huur enz. ALPHEN AAN DEN RIJN Baas boven Baas De actie van de R.K. MULO school neemt een grote vlucht. Hedenmiddag om 12 u. uur waren in het geheel 282 stem men uitgebracht. Onder de partijen verdeeld: 2x1 1 178, Merie 27, Ork. z. Naam 25, Kobus Kuch 23, Gewone Man 18, v. Tutte 11. De ac tie duurt tot Vrijdag a.s. Wie helpt mee, de 350 stemmen bij elkaar te brengen. Jaarvergadering „St. Deus Dedit". Onder voorzitterschap van de heer G. M. Wolvers hield de pl. afd. van de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" haar jaarvergadering in de St. Josephzaal. De heer Panne bakker, hoofdbestuurder, gaf een uiteenzetting van de P.B.O. en sprak over de pensioenwet en de vacantie- regeling. De secr., de heer M. Ove- res, verzorgde zijn verslagen en de penningm., de heer A. J. Klarenbeek had een batig saldo in kas. De voorz. 011 penn. (periodiek aftredend) wer den bij acclamatie herkozen. De g.a., kapelaan Verheul, sprak een kort woord met betrekking tot het wel en wee van het vak van de land arbeider. Ook dit beroep moet als een roeping worden gezien in het belang van heel de gemeenschap. Behalve vakkennis is ook algem. ontwikkeling nodig. Om dit te be- rejken beval spr. aan het lezen van het vakblad „Herstel" en deelname aan de cursus Credo Pugno. Aan deze jaarvergadering was een gezellige vorm aangegeven door een muzikale medewerking van „De Notenkrakers" o.l.v. de heer H. Boet. R.K.S.V. „Wilskracht". De R.K. Sportver. „Wilskracht" hield haar onderlinge gymnastiekwedstrijden. De jury werd gevormd door de he ren D. J. van Hoff, Gouda, J. H. Pij pers, Gouda en A. v. d. Heuvel, Moordrecht. De uitslagen waren: Meisjes C (tweekamp): 1. Inneke v. Engelen, 2. Rietje Zirkzee, 3. Tiny Beerepoot. Meisjes B: 1. Ina Goede- mondt, 2. Doke Ponsioen, 3. Marietje Huijgens. Meisjes A: 1. Annie Zirk zee, 2. Dinie Hoogkamer, 3. Alie Kasbergen. Adsp. meisjes: 1. T. Slagmaat, 2. C. Grobbe, 3. W. van Brugge. Jongens B: 1. M. v. Frank- foort, 2. F. Kasbergen, 3. C. v. d. GEMEENTERAAD TER AAR Gisterenavond kwam de raad van Ter Aar bijeen onder voorzitter schap van de burgemeester. De heer H. Bos was wegens ziekte met ken nisgeving afwezig. Aan de bond tegen het vloeken wordt een subsidie gegeven van 10 gulden. De afd. Z.-H. van de Bond van Ned. Gemeenten bestaat 40 jaar en krijgt een nieuw gebouw. Er is een plan, dat de aangesloten gemeenten als feestgeschenk zullen aanbieden een decoratieve aankleding van de vergaderzaal. Gevraagd wordt voor dit doel een halve cent per inwoner wat voor Ter Aar komt op een be drag van 24 gulden. Toegestaan. Van de min, van binnenlandse za ken is een verzoek ontvangen, waar in wordt voorgesteld de verordening betreffende de geneeskundige verzor ging van het gemeentepersoneel met 1 jaar te verlengen. De raad besluit overeenkomstig dit verzoek. Onderwijskwesties. Ingekomen is een aanvraag om subsidie over 19501951 van de be sturen van de Kath. Land- en Tuin- bouwbond en de Chr. Boeren en Tuindersbond te Ter Aar als bijdrage het tekort van door deze organi saties gegeven cursussen. Het ge vraagde bedrag is 98.18. Dit bedrag wordt toegestaan. Van het Bestuur der School voor Chr. Nationaal Onderwijs is ingeko men een aanvrage om medewerking als bedoeld in art. 72 der Lager On derwijswet 1920 inzake gedeeltelijke vernieuwing der waterleiding. De kosten zullen ongeveer 700 gulden bedragen. Toegestaan. Het vermenigvuldigingscijfer als bedoeld in art. 8 4e lid van het tijde- KOUDEKERK Opening winkelweek. Gister avond kwamen vele middenstanders in de raadzaal bijeen ter gelegenheid van de opening van de winkelweek. In tegenstelling tot vorige jaren wordt dit jaar geen grootscheepse winkelweek georganiseerd, maar wordt aan de winkelweek door een kleiner aantal zaken deelgenomen. De voorz., de heer C. Cok, sprak een woord van welkom, waarna bur gemeester G. Verheul in een korte toespraak de beste wensen voor het welslagen uitsprak en de winkelweek voor geopend verklaarde. De voorz. van de Chr. Midden standsver., de heer T. Molema, be treurde, dat de deelname niet alge meen was en hoopte dat een volgend jaar de deelname der middenstanders weer algemeen zou zijn. De Sint is in aantocht! Uit goede bron vernamen wij, dat Sint Nicolaas met Zwarte Piet Zaterdagmiddag in het dorp Bos. Jongens A: 1. J. Vreeswijk, 2. tjes of anderzins, P. Paardekoper, 3. G. Kaltenecker. Adsp. jongens: 1. N. v. r. Burg, 2 A. v. Engeln, 3. W. Hogenboom. Da mes B. (virkamp): 1. S. Slootjes (29 pnt.), 2. E. Smits 28 3/4 p., 3. S. v. Es 28p. Dames A (vierkamp): mej. C. Goedemondt, die jaren ach tereen kampioene was, was wegens ziekte verhinderd. 1. L. van Leeu wen, kampioene 30 yK p., 2. N. Stra- ver, 29 y p., 3. J. Versteeg 29 p. He ren (vijfkamp): 1. K. Rademaker, tevens kampioen voor de 2% maal, 37 pnt., 2. N. Verkleij 34y p„ 3. G. v. d. Hoorn 33 y p. BOSKOOP Zi« ginds komt de stoomboot Bij gunstig weer zal de goede Sint met Zwarte Piet, Zaterdagmiddag a.s. om twee uur met de boot naar Boskoop komen en ligplaats kiezen in Den Ham, nabij de Hefbrug. Als vanouds heeft de bisschop de Har monie Excelsior per telefoon ver zocht, of deze bij zijn aankomst te genwoordig wil zijn en hem op zijn route wil vergezellen. Dit is voor mij ieder jaar opnieuw een indruk wekkende gebeurtenis, zo schreef hij en om bij voorbaat zijn dankbaar heid te tonen, beloofde de Sint, dat door hem alle pogingen in het werk zullen worden gesteld, om na zijn ver jaardag zoveel mogelijk oud papier te zullen vergaren, opdat Excelsior bij de derde inzameling welke ge houden wordt op 8 December a.s. weer over een grote hoeveelheid de beschikking krijgt. Het zou mij zeer verheugen, zo vervolgde Sinterklaas als jullie volgend jaar wanneer ik weer in Boskoop kom, in nieuwe uniformen zouden zijn gestoken. Daarom stemt het mij tot tevreden heid te vernemen, dat de tweede pa pierinzameling niet minder. dan ƒ804.— heeft opgebracht. Sint be sloot met een complimentje aan het adres van de Boskopers. De route welke Sint Nicolaas voor a.s. Zaterdag heeft vastgesteld is als volgt: Den Ham, Zuidkade, Juliana- straat, Emmakade, Zuidkade terug, B.C.straat, Reijerskoop, Tuinstraat, Biezen, Nieuwstraat, Galerij naar het Tehuis van ouden van dagen, alwaar de Sint een appeltje heeft te schil len, hetzij in het geven van presen- NOORDEN K.A.J.-uitvoering. Maandagavond gaf de K.A.J. in de zaal van wed. Veenman een toneeluitvoering. Op gevoerd werd „Het Geheim". Onder de pauze werd er een verloting ge houden voor het Kath. Thuisfront; de verloting bracht 25 gulden op. Het drama werd zo buitengewoon gespeeld, dat men wel een speld kon horen vallen (of liever gezegd een traan, want menigeen moest een traan weg pinken). Bij de klucht daaren tegen bulderde de zaal van het lachen. Loos alarm. Uit de woning van L v. d. Tol stegen zware rookwolken op. Omwonenden dachten, dat er brand was en alarmeerde de brand weer. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar van brand geen spoor. Wel rookte de schoorsteen erg, maar dat kwam van het natte hout, wat er gestookt werd en door het natte weer sloeg de rook dermate neer dat men de boerderij af en toe niet meer kon zien van de rook. OUDE-WETERING Geslaagde toneelavond. De to neeluitvoeringen van „St. Theoduh fus" hebben zich de laatste jaren op een behoorlijk niveau weten te plaat- sen Niet alleen door een «r ge- i za£elyke horstelling in lukklge keuze der te spelen stukken, I bcuwschool. maar vooral ook doordat zij, dank zij de bekwame regie van de heer P. H. v. d. Bosch, veel gewonnen hebben aan spelcapaciteiten. Dit bleek ook gisteravond weer duide lijk bij de eerste van een drietal to neelavonden voor donateurs en be langstellenden. Men wist de aanwe- lijk besluit schoolgeld lager onder wijs voor het schoolgeldjaar 1952— 1953 wordt vastgesteld op 2. Vervolgens wordt aangeboden de rekening van het Grondbedrijf 1950. Deze rekening sluit in ontvangsten en uitgaven: Gewone dienst: ƒ188.926, Kapitaaldienst ƒ70.726.27. Een voorstel tot wijziging van het toelagebesluit 1951 vroeg geen bespre king. Voor de Vleeskeuringsdienst is een nieuwe regeling gemaakt. Volgens deze regeling komt er een advies commissie. De raad van een kringge meente benoemt 2 leden. Eén lid uit het college van B. en W. en één lid uit de raad. Het is de bedoeling deze commissie spoedig in te stellen, zodat zij liefst nog in Dcc. haar werkzaam heden kan beginnen. De raad besluit tot vaststelling van de nieuwe ge meenschappelijke regeling. Benoemd wordt tot stemhebbend lid wethouder Hollander en tot niet stemhebbend lid de heer P. C. v. Rijn. Aanbieding begroting 1952. Dan volgt aanbieding der gemeen tebegroting en begroting grondbedrijf voor het jaar 1952. De gem.begroting gewone dienst sluit in ontvangsten en uitgaven op ƒ375.771.51, kapitaal- dienst ontvangsten 782.277.87. uitgaven 1.161.404.10, nadelig saldo ƒ379.126.23. Begroting Grondbedrijf. Inkomsten en uitgaven 120.695.—. Baten en las ten 4858.34. Alle leden zullen een exemplaar der begroting ontvangen. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat het uitbreidingsplan Langeraar (Noordeinde en Geerweg) gereed zijn en ter inzage gelegd zullen wor den. In verband met de in de vorige raadsvergadering tot uiting gekomen plannen om 100.000.door middel van een 4% Obligatielening bij de eigen ingezetenen te lenen, deelt de voorz. mede, dat B. en W. contact hebben opgenomen met de burgerij middels de besturen der standsorga nisaties. Hier was gebleken, dat men bereid was sterke pogingen te doen om de aandelen geplaatst te krijgen. De raad verleende B. en W. machti ging om verder te handelen. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer L. Hoogervorst of er door B. en W. reeds was onderzocht naar de vroegere ver lichting van het Oude Kerkpad. De voorz. zeide, dat er voorheen één lan taarn gestaan heeft. Er zal gepro beerd worden deze opnieuw te plaat sen. De heer Egberts bespreekt de mo gelijkheid, om enige bewoners van het Schilk, welke nu nog niet aan de waterleiding zijn aangesloten ook met het oog op gezondheidszorg. Deze aan sluiting is mogelijk. Er is destijds een regeling gemaakt, maar enige hebben daar gebruik van gemaakt en enkelen ook niet. Indien men dit wenst, deelt weth. Volgering mede, kan men op de voorwaarde dier regeling nog aan sluiten. De heer C. v. Vliet bestrijdt de aarzeling der betreffende perso nen. Nu zullen voor de gemeente de kosten ongetwijfeld hoger zijn. De heer Sassen laat opnieuw een ernstige klacht horen over de deso late toestand van het Kerkpad, voor al het gedeelte langs de poelen. De vóorz. zegt, dat de werkkrach ten der gemeente door andere werk zaamheden nog worden vastgehou den, maar spoedig komt het Kerkpad aan de beurt. Spr. verzocht bij de beoordeling van de toestand van het Kerkpad met de omstandigheden re kening te houden. Overspoelen b.v. kan tijdens stormweer niet worden voorkomen. De heren Hoogervorst cn Sassen zeggen voldoende oog te hebben voor de werkelijkheid op ogenblik ken van noodweer maar dat zoveel water op het pad blijft staan dat men de andere dag er bijna niet over kan, moet voorkomen kunnen wor den. Ernstig dringen zij aan op spoedige verbetering. De heer Joh. v. Eijk vraagt betere verzorging van het aanplakbord te Aardam, cn de heer Sasse vestigt nog even de aandacht op een nood- de Tuin- Zondag 2 December, a.s. te 8 uur in het Don Boscohuis, Rapenburg 52 HAWAIIAN-REVUE door het G.-H.-CABARET. z,gen te boeiengedoofde lioh- Toegangskaarten h 0.50 verkrijg- ten spel van het land m 3 bedry- hedenavond van 8—10 uur ven door Toon Dekker. Dit stuk geeft een beeld van de gevolgen van egoïstische boerentrots, waardoor de geestelijke verblindheid van boer Klaas Borsens veel narigheid en lij den in zijn familie brengt. Een on geluk, veroorzaakt door zijn niet toe rekeningsvatbare broer bezorgt hem ook lichamelijke blindheid. Hierdoor komt hij tot nadenken en ziet hot leven weer, zoals het gezien moet worden, waarna alles wordt goedge maakt. Vooral de rol van de geestes zieke broer Job werd zeer goed ver baar: hedenavond van 810 uur Nieuwstraat 45 en Bloemstraat 21 te Leiden en Donderdagavond van 810 uur Vrouwenweg 21 te Zoeterwoude. (Advertentie). LEIDEN HJVI. DE KONINGIN BIJ LEIDSE OUD-STUDENTEN. Studentenvcrzet herdacht. Maandagavond beeft een aantal tolkt door C. Zoet, alhoewel ook de Leusc oud-studenten in .Formosa overige rollen een alleszins lofwaar- te Hilversum een reünie gehouden, dige vertolking verkregen. Na de ter herdenking van het studenten pauze werden de aanwezigen met1 verzet in de laatste oorlog. De bij- „Mijn vriend Leonard", blijspel in I eenkomst werd ook bijgewoond door twee bedrijven door P. Mossinkoff H.M. Koningin Juliana. Tevoren had- in een meer vrolijke stemming ge-1 den de oud-studenten, die allen in bracht. het Gooi woonachtig waren, een Heden Woensdag en Donderdag-1 filmvoorstelling in het Churchill- avond verdient „St. Theodulfus" j theater bijgewoond over het Leidse met haar alleszins_te_waarderen to- J studentenverzet. In „Formosa' wer den tijdens een maaitijd vele oude herinneringen opgehaald. neelavonden in café Klein, ook weer een uitverkochte zaal. TER AAR Winkelsluiting. Krachtens een besluit van burgemeester en wet houders zullen in deze gemeente de winkels op 29 en 30 November en op 1, 3 4 en 20, 21, 22, 24 en 31 De cember geopend mogen zijn tot des avonds 9 uur. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 28 November. Kaas. Aangevoerd 207 partijen, Prijzen: le soor, 2.30—2.35, 2e soort f 2.24 2.29 extra 2.40 per kg. Handel traag.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3