RIJNSTREEK DUINSTREEK Vanavond De Leidse K.A.B. behandelde de begroting 1952 (f7.500) Voorzitter J. Jonker weer bij de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 BOSKOOP Afscheid father Vermeulen. Over enkele dagen zal father G. J. Vermeulen, priester-missionaris van Mill-Hill, afscheid moeten nemen van familie en bekenden. Hij ver trekt nl. 30 November a.s. naar En geland, waar hij, na een verblijf van enkele dagen op het St. Joseph- college te Londen, 3 December scheep gaat naar de Missie van Nel- lore in India. Degenen, die persoonlijk afscheid van hem willen nemen, kunnen dit doen a.s. Zondagmiddag van 121 uur en Woensdagavond van half acht tot negen uur in zijn ouderlijk huis, Tuinstraat 35. Ver. oud-leerlingen tuinbouwcur- sus. De maandelijkse bijeenkomst van deze ver. werd enigermate een teleurstelling, aangezien de heer Schoemaker, die een causerie zou houden over de boomkwekerij in Frankrijk plotseling verhinderd was. Het bestuur was er echter nog in ge slaagd om toch de avond te vullen. De heer C. Verboom had nl. een prachtige kleurenatlas, welke enkele jaren geleden in Engeland is uitge geven en het voornaamste hulpmid del is bij het bepalen van kleuren van bloemen. De voorz. besprak deze kleuren aan de hand van wat mede gebracht levend materiaal, eveneens van de heer Verboom. Daarop aan sluitend vertelde de voor# iets over kleuren in het algemeen, om daar na over te gaan op kleurendruk en kleurenfotografie. Het gesprokene werd ten zeerste verduidelijkt door een groot aantal afbeeldingen. De aanwezigen volgden dan ook met aandacht deze causerie, waarin de voorz. toonde de door hem geboden stof uitstekend te beheersen. HAZERSWOUDE Ondertrouwd: Cornelis Gerar- dus Demoed 25 j. en Dirkje van der Eist 22 j. Getrouwd: Gerardus J. Groen en Cornelia H. Kaptein; Willem Rade maker en Hendrika van Zanten; Hermanus J. Riekert en Johanna E. de Groot. Overleden: Pieter Timmerman 73 jaar. NIEUWKOOP Woonhuis uitgebrand Gisteravond om ongeveer zes uur brak brand uit in het woonhuis van de familie J. v. d. Voorn, Zuideinde 22, Het vuur greep snel om zich heen. De gemeente-brandspuit en de spuit uit Noorden bestreden het vuur, doch konden niet verhinderen dat de wo ning geheel verloren ging. Dank zij de zwakke Westenwind en het op treden van de brandweer, liep de woning en de smederij van fa. van Koert vrijwel geen schade op, on danks het feit, dat die gebouwen op nog geen vijf meter afstand gelegen waren van het brandende huis. De brand is waarschijnlijk in de schoor steen ontstaan. Door deze brand is de familie v. d. Voorn zwaar gedupeerd, vooral met het oog op de huidige woning- schaarste. ROELOFARENDSVEEN Jaarvergadering „IJsclub Wilhel- mina. In café „De Vier Heemskin deren" kwam de IJsclub „Wilhelmi- na" voor haar jaarvergadering bij een. Voorz. H. van Klink sprak in zijn openingswoord de wens uit, dat. deze vergadering tot een grotere bloei van de vereniging zou mogen leiden. Spr. memoreerde de geringe activiteit in het vorig seizoen door het ontbreken van ijs en deelde me de, dat als koning winter zijn mede werking zou geven dit jaar de dis- trictskoppelwedstrijden van de Ned. Z.H. IJsbond aan de Veense vereni ging zou worden toegewezen. De penningm, de heer P. v, d. Zwet ver meldde in zijn finantieel verslag een batig saldo van 428,11. De heren P. v. d. Zwet, Joh. v. Beek, H. de Prie en N. van Berkel werden in het bestuur herkozen en in de vacature J. J. v. d. Meer en Jac. Rietbroek werden gekozen L. Verdel en Jacq. Pouw. Met volledige instemming der vergadering werd de heer Jac. Riet broek om zijn vele verdiensten ge durende bijna 50 jaren voor de ver eniging tot erelid benoemd De jaar lijkse traditionele feest- en jasavond werd vastgesteld op 3 Januari 1952. ZOETERWOUDE NIEUW BANKGEBOUW Het bestuur van de Coöp. Boeren-1 leenbank heeft het perceel Zuid- buurtseweg no. 66 en 67, bewoond door de heer P. Heemskerk en de Wed. C. v. Haastert aangekocht met de bedoeling daarin het kantoor te vestigen. Oogstdankdag L.T.B. Voor de tweede maal heeft de L.T.B. een oogstdankdag georganiseerd. Op Woensdag 28 Nov. zal om halfnegen in de kerk van St. Joannes .Ont hoofding een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen. De offergaven van de leden zijn door de L.T.J.'ers bijeengehaald. Na de H. Mis is voor de leden met de vrouwen een feestelijk ontbijt. Op het avondfeest zal „In Liefde Eioeyende" het toneelspel „Als de klok waarschuwt" opvoeren en voor de jongelui is er een dansje na. N.K.J.B. Er ontwikkelt zich een grote activiteit in de N.K.J.B. De L.T.J. ving gisteravond een cursus voor kaasbereiders aan onder lei ding van J. Adema. De tweede ac tie is een toneeluitvoering op Zater dagavond a.s. waarop het toneelspel „Geef mij uw hand" wordt opge voerd. HILLEGOM Puzzle-rit Bromfietsclub. De afd. „Bromfietsen" van de Motorclub Bloembollenstreek" hield haar eerste Puzzlerit. Er namen 15 personen aan deel van uiteenlopende leeftijd. De le prijs werd behaald door de heer A. G. van Wonderen te Hille- gom met 3 strafpunten; de 2e doojLJ. B. Karei met 4 strafpunten en de 3e door H. Cosijn te Lisse met 5 straf punten. Te Amsterdam slaagde de heer Th. G. Teeuwen voor het examen Vakbekwaamheid Kruidenierswaren. DE ZILK Drie vissers uit Hillegom en één uit De Zilk gingen met 'n roeiboot de Leidse vaart op, om vissen te ver schalken. In hun net kregen zij 'n grote snoek. Door aan één kant van de boot te gaan staan ten einde in een gezamenlijke krachtsinspan ning de vis boven water te halen, sloeg de boot om en kwamen de vis sers in de vaart terecht. „Goede middag, heren", zei de snoek en zwom rustig heen. Aangereden. Het 13-jarig doch tertje van de fam. B. werd door een bakfiets aangereden. Voorbijgangers brachten het meisje, dat een diepe hoofdwonde opliep, naar een nabij- zijnde woning. KATWIJK V.V.V. De V.V.V. vergaderde in „Casa Cara". De voorz., de heer B. G. Lammens, herinnerde in zijn ope ningswoord aan het overleden be stuurslid de heer Huetlng. Een te leurstelling was het wel zeer slechte weer van deze zomer. Het ledental bedraagt ruim 1000. Het informatie bureau heeft 2500 schriftelijke in lichtingen verstrekt. Ben nieuwe gids is uitgegeven, waarvan ruim 1700 exempl. zijn verspreid naar alle streken van Nederland. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heren J. Minnee en A. Hofkes. Een uitvoerige bespreking had plaats over het bieden van attracties. Men was het er over eens, dat een dergelijke reclame veel geld kost. Genoemd werden een openluchttheater en een golfbaan. Ook werd het hotelplan aan de Boulevard besproken. De heer Reus pleitte voor watertouris- me. Het aantal naar Katwijk komen- ïe jachten en jachtjes wordt steeds proter. De woningbouw en de toren bouw op de Oude Kerk kwamen rveneens in bespreking. Over beiden ras men niet optimistisch gestemd. Ci- werden nog twee films vertoond litgaande van de Alg. V.V.V. RIJNSBURG Ko-Plu-Ko. Vanwege de Konijnen en Pluimveefokkersver. „Ko-Plu-Ko" wordt een tentoonstelling gehouden in „Flora" te Rijnsburg, die gister avond officieel werd geopend. Er waren ongeveer 500 inzendingen. Na de officiële opening was er toegang voor het publiek. Er was de eerste avond al veel belangstelling. De voorz. de heer J. N. Sibie, sprak een welkomst- en openings woord om dan het woord te geven aan de burgemeester van Katwijk, mr. Woldringh v. d. Hoop, die zeide met genoegen deze taak op zich te hebben genomen. Deze tentoonstel ling is o.m. een stimulans om de liefde tot de dieren te doen toene men. Spr. feliciteerde het bestuur met deze succesvolle tentoonstelling en verklaarde deze dan voor ge opend. De heer Sibie bracht nog een extra woord van dank aan de onver moeide werker voor de vereniging, de secr., de heer L. A. Kreft, en no digde de aanwezigen uit de tentoon stelling te bezichtigen. Liefhebbers van konijnen en pluimvee of niet- liefhebbers, maar voor iedereen is een bezoek aan deze show een waar genoegen. Het zou te ver voeren alle prijswinners te gaan vermelden. Volstaan wij met enkelen. Winners van hoof d-ereprij zen zijn: L. A. Kreft, L. Parlevliet, P. Hommel en D. v. Duyn, J. N. Sibie, J. Aanhane en M. C. v. d. Haak. Van eerste prij zen noemen we mej. v. Eden te Wassenaar, J. Westhoek te Wasse naar, G. J. v. d. Bosch te 'Katwijk, J. Verhagen te Voorschoten, P. Lan ge veld Lisse, H. v. Duyn te Katwijk. Tot Zaterdagavond 9 uur is de ten toonstelling geopend. LEIDSCHKNDAM DE DRIE MOLENS BUITEN BEDRIJF. Gedeputeerde Staten hebben ver gunning verleend aan het bestuur van de Driemanspolder tot het ver nieuwen en versterken van het pol dergemaal aan de Stomp wij kse weg te Leidschendam; er komen twee centrifugaalpompen, elk aangedreven door een electro-motor van 110 pk. Zodra de reorganisatie gereed is, zullen de bekende Drie Molens aan de Stomp wij kse weg buiten gebruik worden gesteld. Als historische mo numenten zullen de molens echter behouden blijven. Voorts is vergunning verleend tot het stichten van een semi-permanent gemaal bij de sluis in de Vliet te Leidschendam. Ingebroken. In de afgelopen nacht is ingebroken in de woning van W. v. Deursen aan de Veursche- straatweg. Vele loden pijpen zijn weggenomen. LISSE Theorie en Praktijk. De voorz. van de Theorie en Praktijk opende gisteren de feestavond met een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot het lerarencorps van de Rijkstuin bouwschool. Na het zingen van een welkomstlied werd het cabaret-pro gramma Juist iets voor u" o.l.v. de conferencier Harry Bouman afge werkt. Zeer in de smaak vielen de prestaties van Betty Vissers, een acrobate en de verrichtingen van mr. Hardy. Het gehele programma was zeer beschaafd. Het feest werd met een bal, geleid door „The Moonlight Serenaders", besloten. NOORD WIJKERHOUT AANRIJDING OP KRUISPUNT Op het kruispunt Dorpsstraat HavenstraatZeestraat heeft een aanrijding plaas gehad. Een vracht auto uit Limmen stak, komende uit de Havenstraat, links van de ver- keerszuü de Dorpsstraat over. Slacht offer van deze grove verkeersfout werd een Zaandamse personenauto, die het kruispunt uit de richting Noordwijk naderde. Deze auto reed tegen de zijkant van de vrachtwagen er. de voorzijde werd in elkaar ge drukt. De bestuurder van de perso nenauto bekwam lichte wonden en een gekneusde pols. De vrachtwa gen werd slechts licht beschadigd en de bestuurder kwam met de schrik vrij. Handbal en athletiek De oprich ting van de meisjes- handbal en athletiekvereniging is thans een feit. Onder leiding van-een trainer wordt Zaterdag 24 Novem'ber a.s. te 3 uur op het terrein achter het patronaat van de Sint Victor begonnen. Alle toegetreden leden en belang stellende meisjes worden verwacht. Tot concierge aan het Kantonge rechtsgebouw te Leiden is benoemd de heer J. Duijndam, thans bode aan het Ministerie van Justitie in Den Haag. Geboren; Petrus L. J., z. van A. Geerlings—Marijnen; Johannes M., z. van P. Okkerseden Elzen; Petronella J. M„ d. van J. S. Vogt van der Ploeg; Nicolaas G. C„ z. van A. G. HermansVerwer; Petrus C. M., z. van J. C. van PareraVro lijk; Cornelis J. M., z. van J. M. Pen- ningsKoot; Cornelis J. M„ z. van P. C. van Schootenvan Stein; Theo- dorus J. A., z. van Th. J. van Veen- van der Zwet; Petronella H., d. van A W. LemmersRomijn; Margare- tha G., d. van C. W. WeijersTer voort; Petrus H. A., z. van A. P. Duivenvoordenvan der Burg; Hen- drikus J„ z. van C. J. B. Borchar- dingvan Gijlswijk. Ondertrouwd: H. L. Schoone 27 j. en A. A. de Winter 25 j.; W. H. Oostdam 27 j. en E. P. Geerlings 26 j. Getrouwd: P. J. van Schagen en C. A. P. Franken; A. B. van Ruiten en C. J. Geerlings; J. B. van Waas en A. M. Nulkes; J. Th. v. d. Berg en J. P. v. d. Ploeg; P. H. Kaptein en H. A. v. d. Berg. Overleden, W. Heijstek 68 j., echt genoot van J. van Egmond; Th. Hoeks 77 j., echtgenoot van A. van den Berg; H. J. M. Heemskerk 5 mnd.; I' C. Spigt 48 j., echtgenoot van C. M. v. d- Ploeg; M. J. Hitz 70 j., we duwe van J. "H. M. Evers; J. A. van Gijlswijk 82 j„ weduwnaar van W. v. d- Klugt; H. Smit 82 j., weduw naar van Th. de Heus. SASSENHEIM Raadsvergadering Maandag a.s. komt de raad om half acht in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Aanbieding begroting gemeente en bedrijven voor het dienstjaar 1952; Vaststelling subsi dies over 1951 voor de Kruisvereni gingen; Kosten onderzoek op tuber culose gemeentepersoneel; Winkel sluitingswet, sluitingsmiddag kruide nierswinkels: Verhoging crediet ver betering watervoorziening; Verhuur tuin voormalige Zonnehof aan C- Hooeeveen; Aankoop grond Peleties en Heynes voor woningbouw; Bouw- olan N.V. Standaardbouw aan de Parklaan. KOMT HET STEMBILJET IN UW BUS! EN.... Heel SASSENHEIM stemt fanatiek Voor Blijheid en Romantiek VOORSCHOTEN BRAND IN MEUBELFABRIEK. In de afgelopen nacht is er brand geweest in de meubelfabriek „De Globe" te Voorschoten. Tegen twaalf uur zagen omwonenden rook uit de fabriek opstijgen, welke bij nader onderzoek van brand afkomstig bleek te zijn. Politie en brandweer werden gewaarschuwd en ook laatstgenoem de was spoedig met groot materiaal ter plaatse. Met de slang op de wa terleiding kon de brand spoedig wor den bedwongen. Ondanks het nach telijk uur waren er veel belangstel lenden op de beèn. De brand en waterschade is dank zij het snelle ingrijpen niet zo groot. Oorzaak van de brand is waarschijnlijk een ach teloos weggeworpen peukje sigaret. WASSENAAR Geboren: Anna Cornelia Gerarda Maria, d. van H. M. F. de Beer en C. G. C. M. de Jong; Jan Willem, z. van J. Goor en E. Hergers; Fenna Jo hanna, d. van J. van der Vijver en M. Buitendijk. Getrouwd: A. J. Ruygrok en M. A. Zoetemelk; A. L. Kuik en J. S. Pei ger; E. R. H. van Wort en C. J. Parqui; H. E. Dijxhoorn en A. Bracht; C. J. Pauptit en N. Trommel; W. van Teutem en J. van Nieuwkerk; P. L. Onderwater en H. C. van Beek. Adressen-commissie op komst Lezing en film over Nat. Reserve Het belangrijkste agendapunt op najaarsledenvergadering van de Leidse K.AJJ. is steeds de behande ling van de nieuwe begroting. Dit was ook gisteravond het geval, toen een flink aantal leden in het zaaltje Maria Gijzensteeg bijeen kwam, on der voorzitterschap van de heer P. B. H. Oostdam. Voordat de zakelijke punten aan de orde kwamen, werd eerst het woord verleend aan majoor v. d. Lee, een korte propaganda-speech hield- voor de Nationale Reserve. Majoor v. d. Lee behandelde de vraag „Waarom nu?" en wees er op, dat Nederland bij een onverhoopte komende oorlog niet even onvoorbe reid mag zijn als in Mei 1940 het ge val was. Bovendien moet er thans kracht tegenover kracht gesteld wor den, de enige mogelijkheid om een oorlog te voorkomen. De taak van de Nationale Reserve, in het alge meen gesteld, is bescherming van onze vrijheid, een taak waarvoor zij, die voor de N.R. geschikt zijn, zich vrijwillig dienen te melden. In dit verband werd de film „De slag om Engeland" vertoond, een productie van het Amerikaanse Mi nisterie van Oorlog, die een uiter mate boeiend en beklemmend beeld geeft van de heldhaftige strijd, welke het Engelse volk heeft gestreden ter verdediging van het Vaderland. Niet alleen het uit Duinkerken terugge keerde leger vocht; ook in Engeland waren er vrijwilligers, de Home Guards, die zich inzetten voor het vaderland. Naast de vloot en de R.A.F. verdedigden opk zij het land tegen de aanvallen van Hitier c.s., Zij vochten naast de mannen en vrouwen, die in de fabrieken werk ten en die slechts één doel voor ogen hadden: de vrijheid van het land. De film geeft meest brokstukken weer uit de oorlogsjournaals. Men ziet de Duitse vliegtuigen Engeland bombarderen. De hevige branden en enorme ravages worden buitenge woon suggestief weergegeven. Ook de tegen-aanvallen op de Duitse in dustrieën en de strijd in de lucht tegen de aanstormende vijand zijn meesterlijk verfilmd. Het geheel biedt een weliswaar luguber, maar helaas juist beeld van de ellende, die een oorlog over het land kan bren gen. Zij is daarom een waarschu wing. Een waarschuwing, die van- g niet misverstaan mag worden! Onder de indruk van dit aangrijpend beeld gaven verschillende leden zich op voor een nog geheel vrijblij- yende nadere kennismaking met de Nationale Reserve. Enkele bedragen. Inmiddels was de voorzitter, de heer J. A. M. van Oyen, gearriveerd. Hij nam de taak van de vice-voor- zitter over en leidde de behande ling van de begroting 1952, die sloot op 7.500,Van de bedragen willen we er enkele noemen: ƒ2.000,voor culturele, ontspannings- en ontwik kelingsavonden: 350,voor geza menlijke activiteiten met de andere R.K. Standsorganisaties (vorig jaar 500,500,voor de Vacantie- kinderuitzending (waarvan het suc ces dit jaar niet groot was, wegens gebrek aan „pleegouders"); 600, voor de K.A.B.-symphonie (repeti ties e.d. inbegrepen); f 100',voor het K.A.B.-toneel (naast vergoeding van gemaakte onkosten); ƒ200,- voor het Katholiek Sociaal Bureau (dat ontzaggelijk veel en goed werk iverrieht, ook onder de K.A.B.-leden); 100,voor „Verbum Dei"; f 600, voor reservering voor het gebouw. Natuurlijk werd het eigen gebouw weer ter sprake gebracht. De voor zitter deelde mede, dat in de naaste toekomst mogelijk een ander pand gehuurd zal worden. Het bestuur hoopt binnen enkele maanden alle kaarten op tafel te kunnen leggen; tijdens de onderhandelingen van thans kunnen nog geen nadere me dedelingen gedaan worden. Bij de rondvraag werd nogmaals gewezen op fouten en onvolledig heden in de adreslijsten der leden. Het komt voor, dat zelfs een gerefor meerde ouderling K.A.B.-convocaties ontvangtDe voorzitter deelde mede, dat een blijvende commissie voor het adressen-systeem binnen zeer korte tijd in het leven wordt geroepen, met de taak de lijsten ge heel bij te werken enbij te hou den! LEIDS STUDENTEN ZANGKOOR EN KAMERORKEST. Het heeft ons niet verbaasd, maar wel verheugd, dat de Zuiderkerk zo mooi bezet was, toen gisterenavond beide genoemde Studenmuziekver- enigingen samen concerteerden. Henk Berghout had een programma saam- gesteld, dat muzikaal-belangrijk was en mooie aantrekkelijke muziek ver meldde. De dirigent opende met „Festliche Suite" van Telemann voor strijkorkest, houtinstrumenten en klavecimbel. Onverdeeld is de onmid dellijk aansprekende muziek bewon derd en toegejuicht. Mooie klankef fecten zijn door de componist bereikt; virtuoos behandeld zijn de verschil lende instrumenten en de vlugge de len munten uit in Telemann's wer ken. De geest is eenvoudig en blijde. De voordracht der executanten was zeer beschaafd en de durf werd al lengs groter. Een veelbelovend begin met hulde aan Henk Berghout! Hier na voegde zich het „Zangkoor" bij het orkest, met pauken uitgebreid, om Zelter's „Die Gunst des Augen- blicks" uit te voeren. Zeiter is een tijdgenoot van Beethoven. Nog nooit hoorden wij dit werk, waarin een so praan- en bassok voorkomen en ook een vocaal solokwartet wordt aange wend. Daar het mooie frisse werk, dat met een voortreffelijk aangewen de climax eindigt, binnen het bereik ligt van de executanten werd een alleszins lovend effect bereikt. Me juffrouw Ank Reinders was de so praan, de heer Hendriks bas, het solo kwartet (onvernoemd) kon alleszins gewaardeerd worden. De „Jenaer Syphonie", die op Beethoven's naam staat, maar waarvan men de zeker heid toch niet heeft of het werk van Beethoven's hand is, is in elk geval een mooi klinkend aangenaam werk, dat inderdaad herinnert aan de jonge Beethoven, zelfs aan vader Haydn. Het orkest wordt weer uitgebreid met hoorns, tuba, hobo, fluit, fagot, con trabas en pauken Het klavier is ver vallen en het orkest ontplooide zich voluit in de verschillende delen met wisselende stemmingen. Men beluis terde mooie klankeffecten, het be schaafd soliëren van verschillende instrumenten of groepen instrumen ten, waaronder vallen de altviolen. 24 Nov.: zon op 8.13 en onder 16.39; maan op 2.18 en onder 14.19 uur. weersverwachting (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZACHTER. Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Aanvanke lijk weinig wind, later matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Zaahter. Zondag 2 December a.s. te 8 uur in het Don Boscohuis, Rapenburg 52 HAWAIIAN-REVUE door het G-H-CABARET. Toegangskaarten a 0.50 verkrijg baar: Nieuwstraat 45, Zondagoch tend van 10—12 uur en Woensdag avond van 89 uur. (Advertentie) De orkestmeester kweet zich uit-, muntend van zijn belangrijk obligaat in het Trio. Met veel animo dirigeer de Berghout, als de rechte man op de rechte plaats. Var het koor kre gen wij „O Magnum Mysterium"" van Da Vittoria te waarderen. In geestelijke betekenis is de Spaanse componist voornoemd, een jongere kunstbroeder van Da Palestrina. Wat forser en donkerder getint is zijn muziek niet minder hooggestemd dan van de grote Italiaan De interpreta tie van het mooie, maar niet gemak kelijke a eappella werk is zeer ge slaagd en temperamentvol geweest. De klankverhouding van de stem groepen is zorgvuldig tegen elkaar afgewogen. Ten slotte „La Fuite en Egypte", voor koor, solo en orkest. Deze „Bijbelse" cantate (le deel van een trilogie) is zó mooi, en een voudig, een in haar pastorale stem ming met hobo's en fluiten ontroe rend fragiel. Hier werd een kunstzin nig peil bereikt, zowel door de com positie als door de nobele en zeer muzikale vertolking van de jonge zangeres (Leidse studente) Ank Reinders en de genuanceerde orkest- begeleding. Een en ander, dat spon taan werd toegejuicht is een klin kend bewijs van de animo en onder neming van de beide Studentenmu ziekverenigingen en hun leider, die terecht ruimschoots gehuldigd werd. J. Kortmann. Bekneld onder een kantelende lorrie Doordat een lorrie kantelde, waar op een gietpot van 2.000 kg was ge plaatst, raakte de 52 jarige arbeider J. de la Rie, wonend in de Irene- straat, gistermiddag om kwart over een in de gieterij van de Kettingfa- briek aan het Utrechtse Veer te Lei den bekneld tussen een ijzeren arm van de gietpot en de vloer. Met ern stige inwendige kneuzingen werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is nog steeas ernstig. ZOETERMEER OOGSTDANKDAGEN VAN STANDSORGANISATIES Onder zeer grote belangstelling van alle standen zijn de oogstdank- dagen dit jaar gevierd. Zondag was de kerkelijke viering en daarna wa ren er 3 avonden gewijd aan de bui tenkerkelijke viering. Zondagavond was het parochiehuis stampvol met KAB'ers. Dinsdagavond was de Mid denstand aan de beurt en ook deze avond was de belangstelling groot. Woensdag, de laatste avond, was voor de leden van de L.T.B. en hun huisgenoten. Tegen 8 uur was het parochiehuis geheel gevuld. De heer v. Leeuwen gaf een korte inleiding op het toneelstuk „Als de kinderen maar eens groot zjjn" van Kees Spiering, geschreven naar aanlei ding van het jubileum der encyclie ken. Daarna ging het doek op en gaf ce R.K. Zangvereniging „Nieuw Le ven" een kort maar prachtig pro gramma. Onder doodse stilte werd eerst gezongen „De Vesper" van L. v. Beethoven, daarna „De Nacht" van Fr. Sohubert. Toen kwamen „De Twee Jagertjes" van H. Blattmacher en tot besluit „Gods eer in de na tuur" van L. v. Beethoven. Het ge heel stond o.l.v. de heer H. A. Mali. Daarna werd het toneelstuk opge voerd. Het was, zoals pastoor Voor ham later zeide, beter dan een spr. en beter dan een preek, want hier werd iets uitgebeeld, dat niet onder woorden gebracht kan worden. Het applaus was geweldig. In het goud. Dinsdag 27 No vember a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echtpaar B. Bierman K. v. Drielen, wonende Zegwaartse- weg no. 20 in het huwelijk trad. Het zal bruid en bruidegom op deze dag niet aan belangstelling ontbreken. Voor het eerst na een langdurige ziekte werd Woensdag de vergade ring van de Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afd. Leiden, weer gepresideerd door de voorzitter de heer J. Jonker, op wiens vrolijk gezicht te lezen stond, hoe prettig hij het vond weer temidden van de le den te zijn. Voorlopig kon hij het echter nog wat rustig aan doen, want de agenda bevatte geen enkel belangrijk punt, of het moest zijn de uitreiking van diploma's aan hen, die voor het exa men bloembinden en -schikken ge- s'aagd waren, Na de pauze was er een lezing van de heer J. H. Riemens -over „De be tekenis van een bloemenweek". Spr. liet uitkomen, dat bloemen vooral zo belangrijk zijn voor het vreemde lingenverkeer. Men moet de buiten landers niet alleen proberen te van gen met Volendam, Marken en de Alkmaarse kaasmarkt, maar ook met één van de mooiste rijkdommen, die ons land bezit, n.l. de bloemen. Dit kan men vooral doen door een bloemenweek te organiseren, zoals men de af ge'open zomer in Den Haag heeft gedaan. Een helé week Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida, d. v. J. den Oude en G. van der Reijden; Corne lis, z. v. F. Kamphues en J. M. Bij; Johanna Margaretha Jacoba Maria, d. v. B. W. J. Mulder en J. H. de Roo; Maria Antje, d. v. C. Balken ende en H. A. M. Mulder; Laurentius Wilhemus, z. v. C. W. Kloek en E. G. Warmerdam; Nicolaas Wilhel mus, z. v. A. T. van den Helder en E. Hoogendoorn; Pieter Cornelis ,z. v. A. van Haarlem en G. van der Neut; Olga, d. v. F. Hoogeveen en G. Hertmann; Hendrik Michiel, z. v. B. Knol en K. A. van den Bos; Hendrika Francisca Maart je Jacoba, d. v. B. Noordervliet en H. J. Kra mer. Gehuwd: C. van den Tol en C. H. J. Boom; E. Oostendorp en J. van den Hoed; C. Groenendijk en K. M. Ginjaar; Th. de Kreek en P. Ubink; B. J. van Kooperen en S. Kanbier; H. S. Teunissen en Th. Pet; L. P. Holtes en B. J. Sloot; W. Zoutendijk en M. J. de Haan; C. P. Omtzigt en A. C. G. Alters. Overleden: J. van Heusden, man, 65 j.; M. Smink, wed. van Hooge veen, 89 j.; C. J. Knijnenburg, huisvr. van Stuifzand, 83 j.; D. van der Lin den, wedn., 79 j.; J. Schipper, man, 86 jr. gevuld met bloemen. Een dergelijke manifestatie is ook voor de detail handel voordelig, wat bij de bekende bloemencorso's lang niet altijd het geval is. Iedereen moet in die week doordrongen zijn van de schoonheid en de waarde van de bloem, zodat het vanzelf spreekt, dat men bloe men koopt en blijft kopen. De heer Riemens illustreerde zijn interes sant betoog met mooie lichtbee'den, vele in kleuren, van schitterende on derdelen van bloemencorso's, enz., die de bloem op zijn voordeligst lie ten uitkomen. Wilt U iets weten? Betreffende rijwielweg Oegstgeest Amsterdam: Langs de gehele route bevindt zich een weg voor wielrij ders. marktberichten LEIDEN, 23 Nov. Vee. 4 Fokstie ren, 2 Slachtstieren, 35 Kalf- en Melkkoeien 6509.20.handel stroef; 165 Varekoeien e.a. ƒ420 700.handel stroef; 190 Vette koeien 700950.per kg. schoon gew. 1.902.60; handel stroef; 25 Vaar zen 510750.handel stroef; 20 Pinken ƒ350520.handel stroef; 20 Graskalveren 170310.han del stroef; 0 Vette kalveren; 84 Nuchtere- en slachtkalveren ƒ40 60.handel willig; 697 Vette scha pen 95145.handel stug, duur der; 800 Vette lammeren, handel stug, duurder; 18 Zeugen; 255 Schrammen ƒ5590.handel ma tig; 232 Biggen ƒ2545.handel matig; 2 Paarden; 18 Bokken en gei ten 1540.handel matig. To taal aanvoer 2576 stuks. Kaas. Goudse kaas extra ƒ251.aantal partijen 48; Goudse kaas le srt. 230236.handel kalm; idem 2e srt. ƒ226229. Leidse k*.as le srt. 222228.aan tal partijen 4. LEIDSCHENDAM, 22 November. Eieren. Aangevoerd 5500 kipeieren waarvan: 200 no. 0 23.1523.75, 800 no. 1 21.05—21.35, 500 no. 2 20.05— 20.25; 1800 no 3 19.05—19.15; 1100 no. 4 16.85—10.00. 1000 no. 5 14.75 —15.—, 100 no. 6 13.75. Voorts 20 kippen 1.50—5.25, 10 hanen f 4 -5 4.90. 10 eenden 2.70—2.85, 30 duiven 75—85 cent, 41 konijnen 2.0513.50 VEUR, 22 November. Groente. Blotmkool 1018. boerenkool 1014, groenekool 1013, spruiten 3050, sla 2.0014.10, andiiVe 1014. an dijvie 1014, pos'c'cin 3539, bos neen 2027, prei 9.0014.30, tomr ten 1.50—2.60.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2