DUINSTREEK groene lalel Kleine kwekers enigszins huiverig van nieuwe org. voor bloembollenkwekers HORLOGE C. DE KEMP DINSDAG 20 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 H^— HILLEGOM BRAND IN BOLLENSCHUUR. In de bloembollenschuur der fa. Van Z. aan dc Weresteinstraat ont stond brand door vlam vatten van de houten betimmering van de schoorsteen in een schuur, waarin een hete lichtkachel brandde. De brandweer was in een oog wenk ter plaatse en wist een groot onheil te voorkomen. De schade aan de bloembollen, die in de schuur aan wezig waren, was gering. Voor het examen mechinesohrij- ven slaagden: mej. E. Feiken en de heren P. de Groot, A. van de Loo, J. Meskers, P. Meskers, J. Koppers, A. Dorresteijn en H. Visse. Voor steno grafie de dames: A. Langeler en W. Janse. DE KW AXEL KDO I—FIT I 1—0. Als om half drie beide elftallen het veld betreden, staat er een vrij sterke wind schuin over het veld. KDO wint de toss en verkiest met de wind in de rug te spelen. Na de aftrap komt het KDO- doel al direct in gevaar, maar de keeper weet redding te brengen. Bei de elftallen zijn goed tegen elkaar opgewassen en als de scheidsrechter voor rust blaast, i. de stand nog steeds 00. Na de thee hetzelfde spel- beeld. Uit een corner, genomen door Verlaan, ontstaat het eerste en enige doelpunt. Na een doelworsteling schiet een speler van FIT in eigen doel. Tot aan het einde werd door beide partijen fel gestreden en de doelverdediger van KDO wist op het laatste nippertje een zeer hard ge schoten bal op prachtige wijze over te wippen. Verdere uitslagen: KDO IINEA III 04; De Meer jun.KDO jun. 24: KDO aspirantenDCG aspiran ten 12. Geboren: Cunera Sophia Maria d. van H. J. van der Burg en H. C. J. van den Ancker; Eduardus Cor- nelis z. van H. M. Heijster en C. E. Coppens; Clazina Maria d. van J. den Haan en H. Schwarz; Leonardus Johannes Petrus z. van J. C. van Oostwaard en A. C. Rijkelijkhuizen; Hubertus Henricus Maria z. van J. P M. Smelt en A. W. J. M. Wenne- kinck; Geertruida Judoca Maria Pe- tronella d. van C. C. Zeldethuis en G B. v. d. Laan. NOORDWIJK Raadsvergadering. Op Vrijdag 23 Nov. a.s. zal de raad ?s avonds te 8 uur in openbare vergadering bij eenkomen ter behandeling van de navolgende agenda: Onderzoek ge loofsbrieven nieuw raadslid P. H. Landhout Chï.; Verhoging credieten in Rek. Courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten; Een tweetal ver zoeken voor aanschaffing schoolmeu- belen en vaststelling over 1950, van de exploitatievergoedingen en wer kelijke uitgaven van het onderwijs. Verzoek van het Chr. Lyceum te Haarlem om bijdrage in het exploi tatietekort over 1950; Aankoop gron den langs de Nieuwe Zeeweg; Onder houdsbijdrage voor openbaar bosbezit onder Leeuwenhorst; Mededelingen op het adres van B. en W. te Amster dam inzake opheffing van de Half- wegse Schulpweg als openbare weg; Aanbieding van de begrotingeivVoor de dienst 1952; Wijziging van de be groting voor de algemene dienst over 1951. BODEGRAVEN „WILLEM TELL' 'LANDS KAMPIOEN. De schietvereniging „Willem Teil" ontving bericht, dat zij op de wed strijden voor de nationale titel het hoogste aantal punten had behaald, waardoor zij zich kampioen van Ne derland mag noemen. De gelukkige schutters zijn de heren: H. Göbel, A. Veelenturf, P. Bongenaar, C. Martens en J. Hoogendoorn. Toneelavond Kath. Vrouwenbewe ging. De Kath. Vrouwenbeweging gaf een avond voor haar leden. Na de opening door mevr. Moons, de presi dente, ging het doek op voor „Het meisje in de schaduw". Dit spel beeldt het wel en wee uit van een jong talentvol schrijfster, die als stiefdochter in het ouderlijk huis na tuurlijk het gebeten hondje is. Nadat zij in een pensnon is gegaan, heeft ze haar eerste succes door het honorarium voor een geslaagde pen- nevrucht. Het gewonnen geld wordt haar door haar zuster ontstolen, en zo komt ze in financiële moeilijkhe den. Haar grote succes komt door het winnen van een prijsvraag. Het geld geeft zij aan haar inmiddels berouw volle stiefmoeder, waarop het edel moedige meisje door haar tante scha deloos wordt gesteld. Als dan ten slotte haar verloren liefde nog op komt dagen is haar succes volmaakt. Mej. B. Kempen speelde een voor treffelijke stiefmoeder, terwijl be houdens enkele haperingen de zware hoofdrol ook naar behoren werd vertolkt. Over 't algemeen had de rolkennis wat beter gekund. Van de bijrollen mogen mej. v. Rossum en de ingevallen mej. Peters met ere genoemd worden. De grime en aan kleding waren goed verzorgd. Aan 't slot dankte de presidente de speelsters en hun leidster mevr. Steenbergen-Smits voor het gebode- ne, en bood een taart aan, die wel verdiend was. ZWAMMERDAM Geboren: Frederik J., z. van Palmboomv. d. Andel; Klaas, z. van G. SchuurmanMorgênrood. G. SchuurmanMorgenrood; Jan, van J. Boekhout—de Heijer. Ondertrouwd: J. L. van Velzen 23 j. en J. van Steijn 24 jaar; L. C. Vonk 22 jaar en C. v. d. Zwaan 18 jaar. Overleden: Maria Vroege 87 jaar weduwe van W. Brunt. KATWIJK WicoDe Katwijkse Winkelweek zaal worden gehouden van 28 Novem ber tot 5 December. Geboren: Lena, d. van J. Barn- hoorn en K. van Rijn; Leida, d. van D. Kuijt en K. van der Plas; Jacoba A., d. van H. Ouwehand en K. van Duijn; Johannes J., z. van J. van Duyvenbode en K. Groen. Ondertrouwd: J. van Rijn en A. van der Plas; B. de Best en K. v. d. Plas; C. Smit en M. C. Kloos; K. Kuyr en A. M. Koster; J. A. Hiorns en R. van der Rhee. S. A. J. Bruins en A. M. C. Kuilaart; W. Kuijt en C. C. J. Rooijakkers; A. Boesaard en Hasenoot. Getrouwd: L. C. van der Plas en Kuijt; A. Kuijt en C. Houwaard; C. Kuijt en C. van Beelen. Overleden: N. van Rhijn 68 jaar; Timmtrmans 56 jaar, B. Ciebrant 68 jaar, wed. van J. Dirieckx. LEIDSCHENDAM Op het nippertje gered Gistermiddag speelde een groepje kleine kinderen aan de kant van de vijver achter het raadhuis. De kleine 2¥--jarige M. H. kwaim te vallen en viel in de vijver. De andere kinde ren verwijderden zich haastig. Toe vallig kwam de heer G. de Hartog per auto voorbij. Hij zag het onheil, sprong te water en het gelukte hem het kind op droge te brengen De heer D. Vader nam het kind, dat veel water had ingekregen en be wusteloos was over en bracht het naar het politiebureau. Hier alarmeer de men een dokter doch allen waren niet thuis. Door kunstmatige adem haling is het de politie gelukt de le vensgeesten op te wekken, waarna het kind, gewikkeld in dekens de komst van de ouders heeft afgewacht. Geboren: Johanna M. M., d. van J. W. Koelman en M. Th Kuijf; Adria nus H M. z. van H. var. Leeuwen en A. M. Belt; Cornelis N. J. M., z. van Z Nieuwenbroek en A. C. v. d. Meer; Johannes M., z. van J. L. de Groot en Th. C. Adegeest; Jacobus R z. van A. J. Luyten en M. H. van der Zwaan. Cornelia J„ d. van Th. W. Vieveen en J. A. Hogenvorst. Getrouwd: C. Fr. J. van Ruijven en S. W. A. de Koning; N. D. Nieu wenbroek en Adr. H. Cosse. Overleden: Ger. Olsthoorn 91 jaar weduwnaar van A. M. van Dijk; Adr. M. Cl. Tetteroo oud 30 jaar echtgeno te van C. Verlaan. SASSENHEIM „Goede voeding, gezonde mensen" Door de besturen van de katholie ke scholen in Sassenheim werd in samenwerking met de voedingsraad een bijeenkomst voor de ouders be legd in het K.S.A. Gebouw. Op deze bijeenkomst werd door iemand van de voedingsraad gesproken over de juiste voeding die de kinderen moe ten hebben. Spr. begon met ons lichaam te ver gelijken met een huis. Ons lichaam is nl. ook opgebouwd uit allerlei be standdelen. Deze verschillende be standdeler werden ieder apart be sproken, waardoor men een beter in zicht kreeg omtrent de gang van za ken bij de groei en later bij de in standhouding van het lichaam, Ter toelichting werd een filmpje vertoond waarin alles nog eens aan schouwelijk werd voorgesteld. Spr. vertelde hierna nog enige bijzonder heden omtrent de maaltijden voor kinderen. A.s. Woensdag zal er van 10—16 uur een tentoonstelling worden georganiseerd in het K.S.A. Gebouw over het hier besproken onderwerp. STOMPWIJK Najaarsuitvoering. De goede sa menwerking tussen de R.K. tpneel- vereniging en het fanfaregezelschap „Juliana" bracht ook nu weer als re sultaat een zeer geslaagde uitvoering in de zaal van de „Bles". De blazers onder de gewaardeerde leiding van de heer Jansen openden de avond met enkele marsen en een paar an dere werkjes. Het toneelgezelschap voerde onder de goede regie van de heer A. V. Gadella op het karakter- spel „Margaretha's Kerst", een zich in een Noorse boerderij afspelend stuk in de le wereldoorlog. Wanneer door honger gedreven, de mannen het dal verlaten op drijfjacht en de vrou wen alleen in hun huizen achterblij ven, komt een sluwe achtergebleven vry'e boer Onegin het geluk van Con rad Parzer bedreigen, wanneer hij op een sluwe manier zich binnen dringt. De verwikkelingen zijn dra matisch en de ontknoping nog onver wacht. Maar in de Kerstnacht vinden allen toch weer de vrede bij het Kerstkind. Wat te zeggen over de spelers, die allen van de kleine Lia Havik tot de oudste toe uitstekend gespeeld hebben? Mej. Schrader was zeer vast in haar zware dramatische rol. J. v. d. Horst, als Conrad, goed getypeerd, kortom alle rollen waren goed. VOORHOUT Geboren: Anneliesje M. M. C„ d. van K. Schols en J. M. v. d. Post; Ni- colaas H.. z. van N. H. Hekker en H. Th. M. Kaptijn; Jacoba M., d. van G. H. Oostdam en C. L. M. Nijssen; Johannes P .M. en Petronalla E. M„ resp. z. en d. van J. Jonker en P. A. Bierman; Elisabeth A. G., d. van F. C. J. P .Huijts en Th. de Haas. VOORSCHOTEN Geen verlenging Kerstvacantie. B. en W. hebben besloten de Kerst- varantie van de Openbare Lagere School niet te verlengen. Een bespre king -^an deze kwestie met de diverse schootoesturen heeft geleid tot dit besluit; ook de schoolbesturen voel den niets voor verlenging van de va- cantie. Geboren: Euphemia M.. d. van E. de Jong en M. J. van der Mey; Evert J., z van J. M. de Vlekkert en J. M. Voorsluys. Ondertrouwd: T. Verbeek 23 jaar te Naarden en C. E. Wanschere 23 j. Overleden' Jannetje de Bruin, 80 jaar. wede. van N. van Os. WASSENAAR Geboren: Cornelis ,z. van H. van der Does en P. W. van Groningen; Rudolf Antonius, z. van A. van der Heijden en J. M. de Wit; Ingrid Hed- wig, d. van A. G. Rolf von den Bau- men; Jeroen Mattheus Willibrordus, z. van F. J. Meijer en M. H. Merkx; Maria Apolonia, d. van J. L. Vogels en B. C. van der Ploeg. Ondertrouwd: H. Doornik en J. T. Doornik; P. van Dusseldorp en Jkvrwe E. T. J. M. van Nispen tot Sevenaer; G. A. Knijnenburg en J. M. de Klerk. Getrouwd: P. L. Onderwater en H. C. van Beek; W. van Breda en J. P. Wolters; G. A. Bakker en E. J. T. van Leeuwen. Overleden: Johan Jacob Reints 5 mnd.; Maria Joanna Elisabeth van Beekum 76 j., ongehuwd; M. E. L. Israël 56 j., man v. G. Holl; E. Reijn- goudt 62 j., vrouw v. J. van Westen; J M. Tewes 85 j., weduwe van P. L. Susyn. ZOETERMEER Rode Kruis-avond. Voor de afd. Zoetermeer van het Ned. Rode Kruis traden in het uitverkochte Spaarbank gebouw op „De Jongens van Wolders" Zij gaven kleinkunst van het beste gehalte, zoals korte schetsen, afge wisseld met muziek, zang en confe rence. Vooral de parodie op Dichter und Bauer" wekte de lachtlust op. Reeds bij het begin van de avond hadden zowel de voorz. van de afd. Zoetermeer. als de leider van het ge zelschap, de heer Wolders, gewezen op de belangrijke taak van het Rode Kruis, ook in vredestijd. Oogstdankdag. Zondag werd in de R. K. kerk de oogstdag kerkelijk gevierd. Van al de boeren en tuinders gezinnen waren er enkele in de H. Mis aanwezig, die uit dankbaarheid voor de oogst aan God werd opgedra gen Het zangkoor had voor deze dag een nieuwe Mis ingestudeerd. Onder de offerande droegen bruidjes en koorknapen offergaven naar het al taar, die een symbolische weergave vormde van al hetgeen de boeren en tuinders hadden afgestaan, als dank voor de oogst. Kapelaan Schut sprak een toepasselijk woord op dit oogst- dankfeest. Na deze kerkelijke vie ring zullen in de loop van de week nog enkele avonden besteed worden aan de buitenkerkelijke viering. Geboren: Christianus N. M„ z. van C. H van Dorp en J. A. Bolleboom. Angeline, d. van A. de Groot en E. de Boer; Jan W. F„ z. van A. van der Ham en F. S. W. van Os van den Abeelen; Wilhelmina M. A., d. van C. C. Droogh en M. C M. van der- Burg; Corlis J., z. van J. M. Veelen turf en A. van Geest; Hendrikus J- M.. z van A. J. Bolleboom en D. Til burg; Willy, d. van J. H. Hagers en C. van Maanen. Ondertrouwd: C. C. Vreugdenhil 25 jaar en G. J. C. Verboom 21 jaar. Gtrouwd: C. J. Priem 23 jaar en W. van der Velde 20 jaar. LEIDEN GEMEENTERAAD. BOUW VAN 60 MIDDENSTANDS» WONINGEN In het voorstel inzake de bouw van 494 arbeiderswoningen, 8 winkelwo ningen en 32 werkplaatsen ten Zui den van de Haagweg deelden B. en W. de raad reeds m*ede, dat het op initiatief van de Nationale Woning raad en de Kerngroep van de Bond van Nederlandse Architecten ont worpen bouwplan ook omvatte de bouw van 60 middenstandswoningen. Dit onderdeel van het plan kon niet als Woningwetbouw worden uitge voerd; het lag daarom in het voorne men. deze bouw te doen plaats heb ben op de voet van de Premieregeling Woningbouw 1950. De behandeling van dit bouwplan zou t.z.t. plaats vinden. Het doet B. en W. genoegen de Raad bedoeld plan thans te kun nen aanbieden. De woningen zijn ontworpen op 't voormalige militaire oefenterrein ten Zuiden van de Haagweg, samen gevat in 2 bouwblokken met 3 woon lagen. Van deze 60 woningen 30 wo ningen 4 en 30 woningen 5 kamers, met resp. 6 en 7 slaapplaatsen; elke woning heeft verder een keuken en een badcel, alsmede een bergplaats in het sousterrain. Het binnenter rein zal als een gemeenschappelijke tuin worden aangelegd en onderhou den. Zowel architectonisch als woon- technisch kunnen B. en W. zich met het plan zeer wel verenigen. Blijkens de overgelegde begroting van stichtingskosten worden de bouwkosten geraamd op ƒ891.000. terwijl de grondkosten 171.560. bedragen. De huurprijzen zijn voor lopig berekend op f 14.80 per week voor de woningen met 5 kamers en op 13.30 per week voor de wonin gen met 4 kamers (exclusief water verbruik). Medegedeeld kan nog worden, dat de onderhavige woningen niet in systeembouw, doch geheel voor uit voering in traditionele bouw zijn ont worpen en dat de bouw openbaar zal worden aanbesteed. Intussen zijn stappen gedaan voor het houden van die aanbesteding. De bouw van deze woningen zal voorlopig voor rekening van de ge meente plaats hebbenB. en W. zul len zich nog nader beraden, welk lichaam de exploitatie van het com plex, hetzij geheel, hetzij gedeelte lijk, op zich zal nemen. RECHTZAKEN KORT GEDING OVER ONTSLAG Gistermorgen werd voor de pre sident van de Haagse Rechtbank mr. A. Kuhn, in kort geding een zaak behandeld, die door het bestuur van de Annakliniek te Leiden aanhangig was gemaakt. Het betrof hier het ontslag, dat door het bestuur van de kliniek ge geven was aan zuster D. L. H„ welke zuster zich op onbetamelijke wijze zou hebben uitgelaten over het be stuur. De zuster die dit ontslag, on rechtmatig gegeven achtte, was ech ter in de kliniek blijven werken, en mr. L. Sprey die als raadsman voor het bestuur optrad, verzocht thans de president in kort geding een oor deel over deze zaak te vellen. Zoals bekend is, rezen reeds geruime tijd geleden moeilijkheden tussen dc ge neesheer-directeur van de Annakli- L. T B. Noordwijkerhout De vergadering van de L.T.B., welke gisterenavond in hotel van dei- Geest is gehouden, was een zeer be langrijke, omdat de pl. afd. haar standpunt moest bepalen inzake het voorstel tot wijziging van de organi satievorm. Het hoofdbest. stelde n.l. voor de vakgroep bloembollenkwe kers. die sedert de vakgroepvergade ring van 20 Nov. 1950 reeds een ze kere juridische zelfstandigheid ge niet, op te heffen, en daarvoor in de plaats te stellen een juridisch zelf standige vakvereniging, welke met de L.T.B. slechts deze binding zal hebben, dat zij zal zijn aangesloten bij de vakraad. Ogenschijnlijk lijkt hier van kwekersstandpunt uit alles voor en niets tegen. Doch wie enigs zins met de geschiedenis van de groep bloembollenkwekers op de hoogte is, zal beseffen, dat hier zeker voor een afd. als die van Noordwij kerhout, iets heel belangrijk op het spel staat. Deze afdeling bestaat n.l. hoofdzakelijk uit kleinere en middel grote bedrijven en onder de Noord- wijkerhoutse L.T.B.'ers heerst nu zeer sterk de vrees, dat zij straks in de nieuw te vormen katholieke ver eniging van ondernemers in bloembollenbedrijf geheel onder de invloed zullen komen te staan van de. groep grote kwekers en expor teurs, die zich destijds uit de L.T.B. meende te moeten terug trekken, om een eigen organisatie te stichten. Voorz. v. Leeuwen vertelde uit voerig de voorgeschiedenis van dit ingrijpende voorstel en stelde vast, dat men door de gang van zaken sinds 20 Nov. 1950 een datum, die heel wat keren genoemd is in deze vergadering in een dwangpositie is komen te verkeren, waaruit geen terug meer mogelijk is. Scherp be lichtte de heer v. Leeuwen het grote nadeel, dat zou ontstaan, als er twee katholieke organisaties in het bloem bollenvak naast elkaar zouden ko men. De L.T.B. met zijn duizend kwekers zou dan zeer waarschijnlijk niet die plaats kunnen innemen, die hem toekomt en anderen zouden die plaats bezetten. Dat heeft .het ver leden wel duidelijk geleerd. Zoals gezegd, bij de tegenstanders van'het voorstel overheerste de vrees, dat door de vorm van het stemrecht en door persoonlijke invloed en gezag, niek, dr. C. P. van Nes en het be stuur van de genoemde kliniek. Deze moeilijkheden werden heden morgen door de raadsman van het bestuur naar voren gebracht en zij zijn er, aldus de raadsman, oorzaak van, dat zowel het verpleegsters- corps als het overige personeel van de kliniek in twee kampen verdeeld raakten. Zuster H. die pro dr. van Nes was, had zich volgens spr. op 3 November aan het avondeten op onbetamelijke wijze uitgelaten over het bestuur, en de raadsman achtte het ontoelaatbaar, dat deze uitdruk kingen in publiek gebezigd werden. Het ontslag achtte bij daarom ge rechtvaardigd. De raadsman van zuster H.f mr. H. Goudsmit, uit Leiden, was van me ning dat het incident van 3 Novem ber was uitgelokt. Het was tot een woordenwisseling gekomen tussen het hoofd van de huishouding en zus ter H. en toen had zuster H. het be stuur een „stelletje schoften" ge noemd. Tekenend voor de vijandige atmosfeer noemde de raadsman het, dat men deze uitlating meteen aan het bestuur was gaan „verklikken", het bestuur van zijn kant van deze „klikkerij" had geprofiteerd, en er een „dringende reden" in had ge zien om zuster H. te ontslaan. Dit ontslag was volgens de raads man echter onrechtmatig gegeven, daar dr van Nes volgens een bepa ling in het contract, dat destijds met hem was opgemaakt, door het bestuur' niet was gekend in dit ont slag. Voorts was het arbeidsbureau er onkundig van gebleven. Dit was dan ook de reden geweest dat zus ter H. die inmiddels met ingang van 1 Januari haar ontslag heeft aange boden, aan het werk was gebleven. Het bestuur had het toen wenselijk geoordeeld de politie te waarschu wen, en geflankeerd door twee dok toren had een rechercheur van poli tie. de operatiekamer betreden, waar zuster H. juist assisteerde bii een operatie. Dit noemde de raadsman wel zeer onfijngevoelig. Voorts achtte mr Goudsmit de pre sident in kort geding niet bevoegd om in deze kwestie te oordelen, daar deze zaak zijns inziens voor de kan tonrechter gebracht had m'oeten worden. De uitspraak is bepaald op 24 Nvoember a.s. Geboren: Gijsbert z. van C. de Vreugd en C. van Duijn. Barbara Ellen d. van R. van der Berg en W. Smelt. Overleden: W. Compeer man 72 j. Evelyn 1522 cent, Golden Seal 18 27 cent, Graceland 1215 cent, Eden White 14—16 cent, Exmouth 28 32 cent, Sultan 15—18 cent per bos; Agnes Ford 1012 cent, Am. Aan- winsi 58 cent, Kaufmann 36 cent, Herco 57 cent. Elegance 79 cent, Loveliness 4—7 cent, Louis Germ 13 —20 cent. Sax Export 1216 cent, Ruth 4—7 cent per stuk. fooi de de wil van enkele grote ondernemers de boventoon zou voeren. De voorz. zag juist in de vorm van uitoefening van het stemrecht een waarborg tegen eenzijdige overheer sing. Het wordt volgens de nieuwe statuten immers zo, dat de alge mene vergadering eigenlijk niet veel meer zal zijn dan een tellen der in de afd. uitgebrachte stemmen en daardoor zal een afdeling, hoofdza kelijk uit kleinere kwekers bestaan de, door haar getalssterkte een be langrijk gewicht in de schaal kunnen leggen. Maar dan zal trouw vergade- ringbezoek door alle leden een eer ste vereiste zijn. Zeer lang werd over dit punt gedebatteerd. De uiteinde lijk gehouden stemming had tot re sultaat, dat de afd. zich met 42 tegen 33 stemmen en 3 onthoudingen vóór het voorstel tot vorming van de nieu we vereniging met de ter tafel lig gende statuten uitsprak. Na deze zeer bewogen bespreking verliep de vergadering verder kalm om via contributie-inning. Sint Ni- colaasviering en feestavond het bestuur heeft plannen voor een Oogstdankdag in Januari bij een mededeling van de voorzitter te be landen inzake een door de gemeente uit te schrijven z.g. burgerzinlening voor de woningbouw. De voorz. deed een beroep op de aanwezigen en de gehele burgerij om, indien het ge meentebestuur onder eigen inwoners een lening zou uitschrijven voor de woningbouw, mede te helpen door gelden beschikbaar te stellen. Daar naast opperde hij de gedachte om door het beschikbaar stellen van ar beid de kosten der woningen te druk ken. Burgemeester van Iersel verduide lijkte een en ander door te vertellen, dat het gemeentebestuur overweegt de lening een andere vorm te geven, Obligaties n.l. van een lening bene den 500.000 zijn niet ter beurze verhandelbaar en dit betekent voor de inschrijver een beduidend koers verlies bij eventuele onderhandse overdracht. Er is nu een kans, dat de Bank voor Nederlandsche Ge meenten zelf een lening uitschrijft voor een zeer belangrijk bedrag en dat dan de gemeente de beschikking kan krijgen over dezelfde som, als waarvoor door haar inwoners op die lening is ingetekend. Inschrijvers krijgen dan obligaties in handen, die wel ter beurze verhandelbaar zijn, dus niet belangrijk beneden pari zullen komen te liggen en wellicht als het een premielening zou kunnen worden, boven pari zouden gaan. De rattenbestrijding vormde het zeer late slot van deze zeer belang rijke vergadering. HAAGSE POLITIERECHTER Lust je kippensoep? Een 20-ja- rige los werkman en zijn 24-jarige vriend, een schilder, beiden uit Lei den, hadden op de avond van twee Juni jl. een zwerftocht langs ver schillende cafés gemaakt. Uiteindelijk wilde men in een café gaan dansen, maar de gelegenheid was al gesloten. Beide kameraden liepen achterom en keken in de keuken van het café. Toen plotseling ienVand in de keu ken kwam, verscholen de vrienden zich bij het kippenhok. „Lust je kip pensoep?" vroeg de los-werkman toen de kippen lawaai maakten. Even later had hij een flinke greep gedaan en zat er een kip minder op stok. De schilder werd ter plaatse gepakt. Conform de eis werd de los-werk- man thans door de Haagse politie rechter tot drie weken gevangenis straf veroordeeld. Tegen de schilder werd wegens „huisvredebreuk" een week gevangenisstraf geeist. Mr H. L. Wedeven verzocht deze verdacht een lichte straf op te leggen, zo mo gelijk een boete. De politierechter veroordeelde hem tot 25.boete een week voorwaardelijk. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 November. Vette Var kens. Aanvoer 244 stuks. Prijzen: zwate 2.13—2.22, lichte 1 1.90-2.02, zeugen 1.901.96 per kg. levend ge wicht. Handel vlug op een lager ni veau. BODEGRAVEN, 20 No.ovembtr. Kaas. Aangevoerd 143 partijen. Prij zen: le soort 2.312.36, 2de soort 2.26—2.30 en extra tot f 2.50 per kg. Handel matig. ROTTERDAM, 20 Nov. Vee. Aanvoer 4057 totaal, waarvan vette koeien, 747 gebruiksvee, vette kalveren, 208 graskalveren, 778 nuchtere kalveren, 177 varkens, 501 biggen, 177 paarden, 23 veulens, 289 Schapen, en 87 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.40—2.55, 2.20—2.30, 1.90—2.10, vette kalve ren 2.50—2.65, 2.30—2.40, 2.00— 2.25 per kg. levend gewicht; graskal veren 325—240—200; nuchtere kal veren 575450; biggen 5552- 45, slachtpaarden 1.85, 1.80 en 1.75 pef kg. levend gewicht, scha pen 1109580; lammeren 100— 8070; kalfkoeien en melkkoeien 990890760; varekoeien f 650- 600540; vaarzen 675625550; pinken 475425350, Vette koeien aanvoer ruimer, handel stroef, prij zen als vorige week; vette kalveren aanvoer even groter, handel stug, met iets teruglopende prijzen; gras kalveren aanvoer gewoon, handel re delijk, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, han del traag, met iets terugl. prijzen, biggen aanvoer iets korter handel tamelijk, prijshoudend; slachtpaarden aanvoer iets minder, handel stil, prij zen iets lager; schapen aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen onver andc-rd; lammeren alsvoor; kalf- er melkkoeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen iets stijver; vare koeien aanvoer ruimer, handel kalm prijshoudend; vaarzen en pinken aan voer iets groter, handel matig prij zen stabiel. ROELOFARENDSVEEN. 19 Nov. Bloemen. Trosrayonanten 816 cent, Chocod 10—23 cent. Cydonia 8 14 cent, Kaufmann 1020 cent, Tot onze diepe droef heid overleed heden, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Vrouw, Zuster. Behuwdzuster en Tante. MARIA CHRISTINA NEUTEBOOM Echtgenote van B. J. v. d. MEER in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, B. J. v. d. MEER. Leiden. 19 Nov. '51. Haarlemmerweg 57B. De gezongen Uitvaart zal plaats hebben op Vrijdagmorgen te 8.30 uur. stille H.H. Missen te 7.45 en 8.20 uur. Na de uitvaart begrafenis od het R. K. kerkhof aan de Zijlpoort. Rozenkransbidden he den- en morgenavond ten sterfhuizc, Donder dagavond in de kerk O. L. Vr. Onb. Ontvangen (Hartebrug) te 8 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een gcduldik gedragen lijden, nog tijdig vogr- zien van de Genademid delen der H. Kerk, on ze innig geliefde Man. Vader. Zoon. Broer en Behuwdbroer JOANNES SIMON BOSLAND Echtgenoot van A. VAN KESSEL in de leeftijd van 37 j. A. BOSLAND— VAN KESSEL KEES Fam. C. BOSLAND Fam. JAC. v. KESSEL Ter Aar. 18 Nov. 1951. Rozenkransgebed te 7 uur in de Kerk, te 8 uur aan het sterfhuis. De H.H. Uitvaartdien sten zullen worden ge houden in de parochie kerk v. d. H. Hadrianus te Langeraor op Don derdag 22 Nov. a.s. te 9.30 uur, wuarna begra. fenis op het R. K. Kerk hof aldaar 9662 DANKBETUIGING Aangenaam verrast door de vele hartelijke en daad werkelijke bewijzen van erkentelijkheid bij mijn zilveren jubileum van di recteur Zangkoor ,,St. Bar nardus" (Schecpjeskerk), wil ik hiermede enigszins van mijn dankbaarheid ge tuigen. 9680 J. TH. WESSELINGH VOOR een' goed (met garantie) Juwelier - Botermarkt 12 *2* Gevraagd een Slagers- leerling of 'halfwas. Gele genheid tot slachten. Te vens een R. K. aankomend meisje gevraagd. Slagerij G. J. Visser, Haarlemmer straat 71, Tel. 20358, Leiden *2* Te koop: Auto-dricwie- lcr „Goliath" tegen elk aannemelijk bod. Te be vragen R. v. d. Vlugt, Mei- üoornlaan 7, Tel. K 2532 no 7517. Sassenheim. 867 T Keukenuitzet f 49.95. Extra zware kwaliteit emaillc, le keus. licht groen met zilverbies, merk Montblanc, vastgestelde prijs 59.65. Met inleve ring van deze advertentie 49.95. Geldig tot 1 Dcc. I. V. A„ Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordcinde 43, Leiden. •2T Bedkruik f 1.98. Naad loos. roestvrij vertind, hoogglans gepolijst met massief koperen schruef- sluiting Vastgestelde prijs 2.98. Met inlevering van deze advertentie voor ƒ1.93 Ge.(tig tot 24 November. I. V. A. Haai lemmers'.raat 4o en Nova Noordcinde 43 Leiden.663 "21 Te koop: wegens om standigheden volgens te kening vervaardigd, nieuw eiken cetkamcr-amcublc- ment, bestaande uit ronde tafel. 6 stoelen, practisch servies bergkastje. Br. on der no. 864 bureau van dit blad. *2* Aangeboden gezellig zaaltje, le klas piano, voor bruiloften en partijen. Ook geschikt voor dam-, schaak kaart- of zangvereniging. Billijke prijs Tc bezichti gen Joop Lancel. pianist- aocordeonnist Rijnkade 2, Tel. 30216.862_ X Emaillc ^mmcr 2.98, le keus Edv emaille, grote maat. Vastgestelde prijs 3.98. Nu met inlevering van deze advertentie voor 2.98. Geldig tot 24 No vember. I. V. A. Haarlem merstraat 48. Nova. Noord einde 43. Leiden. 863

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3