RIJNSTREEK DUINSTREEK Berucht kruispunt De Assemblée te Parijs Moet aantal gemeente-werklieden nodig worden uitgebreid Ontgraving van de berghaven vond instemming bij de raad VRIJDAG 16 NOVEMBER 1951 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD PAGINA T Op het kruispunt Herenweg en weg WoubruggcTer Aar hebben reeds vele ongelukken plaats gehad: Er staat daar een rij bomen, welke, als men het kruispunt naderde, werkte als een schutting, zodat men bij het kruispunt het verkeer op de Herenweg niet meer kon overzien. Het lid der Tweede Kamer, de heer M. P. van der Weijdcn, wendde zich, om verbetering te krijgen, tot de Minister van Verkeer en Waterstaat. Thans is van het provinciaal bestuur bericht ontvangen, dat, teneinde het uitzicht ter plaatse te verbeteren op dracht is gegeven tot het rooien van een aantal bomen nabij bedoeld kruispunt. Met het rooien is reeds een begin gemaakt'. ALPHEN AAN DEN RIJN Morgen openstelling voor verkeer Onlangs is gemeld, dat in de loop van December het nieuwe wegge deelte HerenwegAarkanaal, beoos ten Alphen a. d. Rijn onderdeel van de toekomstige rechtstreekse verbinding AmsterdamLeimuiden Gouda door het verkeer in ge bruik zal kunnen worden genomen. Dit weggedeelte heeft een lengte van 2]/2 km en is van groot belang zowel voor het doorgaande- als voor het streekverkeer. Sneller reeds dan verwacht werd, zo deelt de Toeristenbond ANWB thans mede, is het eerste gedeelte van deze schakel gereed gekomen en wel het traject Hereweg— Ver lengde Aarkade. Het zal a.s. Zater dag voor het verkeer worden open gesteld. De ANWB zal z;jn beweg wijzering hieraan aanpassen. Geboren: Sientje, d. van P. van Roon en M. C. Versteeg; Ronij, d. van C. Wittebol en N. Ambagtsheer; De vergaderinen van de Assem blée der Ver. Naties te Parijs waren Woensdag en Donderdag weinig be langrijk. Vele vertegenwoordigers van de kleine landen hebben het woord gevoerd. Zij spraken wel min of meer fraaie redevoeringen uit, doch hun woorden trokken weinig aandacht. Wat de „kleintjes" zeggen komt er nu eenmaal niet zoveel op aan! Het wachten is op Wisjinski. De „President Robert" met zestien bemanningsleden aan boord en acht tien passagiers, onder wie de twee Nederlanders, de ex-notaris Quaed- vlieg uit Maastricht en de heer Lom- bert uit Den Haag, ctie van deviezen- overtredingen worden beschuldigd, is in de haven van Lissabon aange komen. L. is vergezeld van negen gezinsleden. Het jacht,, dat van Porto komt waar het een motorreparatie heeft ondergaan, zal tien dagen te Lissa bon blijven en dan de Spaanse ha vens aandoen. GOUD IN BESLAG GENOMEN. De Belgische douane heeft gisteren 22 kg goud ter waarde van 30 mil- lioen Belgische francs in beslag ge nomen, aan boord van een Ameri kaans schip in de haven van Ant werpen. Volgens de politie was het goud bestemd als betaling voor uit België naar de V.S. gesmokkelde diamanten. Het goud was verborgen in een krat, dat volgens het connos sement een diamantsbewerkings- machine bevatte. Het was uit New York verzonden. Van de afzender is geen spoor te vinden. De New Yorkse politie heeft meegedeeld, dat de laatste maanden minstens 24 van dergelijke zendingen zijn verscheept. BOSBRANDEN IN AUSTRALIë. In Nieuw-Zuid-Wales woeden al enkele weken bosbranden die, aan gewakkerd door harde wind, gisteren de buitenwijken van Sydney bereik ten. Een 60-tal huizen, een kerk en een fabriek zijn aan het vuur ten of fer gevallen. Bij Newcastle ten Noor den van Sydney, vloog een kruitma gazijn in de lucht, waarbij een mijn werker om het leven kwam. De brandweer meldde gisteravond laat, dat de meeste branden rondom Syd ney bedwongen waren. Berichten uit West-Borneo melden, dat de statie Bodok vrijwel geheel werd verwoest door een typhoon. Deze Dajak-statie werd onlangs uit gekozen tot hoofdstatie van de om liggende plaatsen. De Apostolisch Vicaris van Pontianak, Mgr. Van Valenberg, was nog kort geleden daar geweest voor het voeren van besprekingen met het binnenlands bestuur teneinde tot verdere uitbrei ding te komen. Voor de zich ontwik kelende missie der paters Capucijnen betekent dit een grote schadepost. HET DOLENDE SLAGSCHIP. Na elf dagen zoeken is het ver miste Braziliaanse slagschip „Sao Paolo", dat op weg naar de sloper in een vliegende storm los sloeg, ge vonden. Het dreef stuurloos rond, halverwege de Azoren en Madeira. Over het lot van de acht opvaren den is nog niets bekend. Trijntje Clazine Annette, d. van S. van Tol en G. J. M. Disseldorp; Ma ria Geertruida, d. van J. Starreveld en W. v. Alten; Gijsberta Maria, d. van G. Th. Hoogenboom en A. M. Houdijk; Matje, d. van J. H. Bak- huijzen en J. J. Glasbergen; Hendrik, z. ven W. A. Rijswijk en A. W. Burg graaf; Johanna Clasina Josepha Ma ria, d. van J. Ponsioen en C. M. L. van Teeffelen; Gerardus Antonius, z. van P. E. Loogman en P. M. Rade maker; Maria Gerarda, d. van R. J. Hoogeboom en A. J. de Wit. Ondertrouwd: J. Dekker 25 j. en R. J. Noorlander 25 j.; W .van Kee- ken 25 j. en C. Stapper 24 j. Gehuwd: G. J .Hoogevecn 20 j. en E. van Egmond 19 j.; J. Zondag 42 j. en S. J. Wieman 27 j.; C. Westmaas 27 j. en K. J. Krotje 23 j. Overleden: H. W. Balfoort 74 j„ echtgenote van G. Masmeijer; G. Weissenbach 75 j., echtgenote van C. Bogaard; Johan J. van Eijk 4 mnd. DE KWAKEL Twee maal een is een? Ook de Kwakel wil niet achter blijven, ech steentje of liever gulden bij te dra gen voor R.K. Thuisfront. Heden Vrijdag, zal huis aan huis de wel bekende kaart worden bezorgd en morgenmiddag zal ze weder worden opgehaald met medewerking van R.K. Muziekvereniging TAVENU. LEIMUIDEN A. VAN VELZEN. t Op de vooravond van zijn 75ste verjaardag is overleden de heer A. v. Velzen. De heer van Velzen heeft, na 19 jaar brievenbesteller te zijn ge weest, daarna eveneens 19 jaar als kantoorhouder het P.T.T.-kantoor te gende lijn bewogen en deze keer kunnen we de regisseur, de heer J. van Berkel, speciaal complimenteren met de grote vooruitgang in de mi miek van zijn spelers, waardoor het spel zoveel aan echtheid heeft ge- i wonnen, dat we van een grote sprong vooruit kunnen spreken. De ir i inhoud is mooi, maar vrij moeilijk, Leunuiden beheerd. Gedurende 15 door de telkens wisselendeJ8temming, jaar was hij secretaris van het R-K.vooral in het begin. De hoofdrol is Armbestuur. De uitvaart zal Maan- zejfs buitengewoon moeilijk, omdat dag a.s. plaats hebben. j hjer een innerlijke strijd moet wor- Diiou/PTiJDiwr den uitgebeeld- Dat gebeurde op Kijf wciE/KiiNO Izeer knappe wijze. Ook de overige K.A.B. opent winterprogramma. spelers gingen prachtig in hun rol Gisteravond bood de K.A.B. aan le-jop en zo werd „Verzegelde lippen" den, donateurs en genodigden een j een mooi succes. Men verzuime niet toneelavond aan. Het is een avond dit spel te gaan zien. De voorzitter, geworden, waarop de toneelclub van de heer J. Wolvers, opende de avond deze organisatie trots mag zijn. Van j met een korte inleiding en dankte het begin af hebben de prestaties na afloop de medewerkenden voor van het gezelschap zich steeds in stij-1 het prachtige spel. GEMEENTERAAD KOUDEKERK Gisteravond kwam de raad van i namelijk de posten voor brandblus- Koudekerk in openbare vergadering middelen, brandkranen en brgnd- bijeen onder voorzitterschap vanspuitkazerne, welke worden ver burg. G. Verheul. j hoogd. De post voor onderhoud van Punt 4 van de agenda vermeldt straten, wegen etc. wordt nog ver- het voorstel tot intrekking van het| hoogd met 5327,44. eertijds genomen besluit tot hetj aangaan van een geldlening groot j Salarisverhoging Gemecnte- "in Aa-,r> i personeel 40.000.De looptijd van deze geldlening was gesteld op 20 jaar tegen een rente van 4 Het rente percentage ontmoette bij Ged. St. geen bezwaar, wel echter de korte looptijd. Ged. Staten vonden de looptijd van 20 jaar voor deze geld lening tekort en onthielden daarom hun goedkeuring aan dit besluit. Deswege werd het thans ingetrok ken. Vervolgens wordt eenstemmig be sloten de kasgeldlening ad 21.000, gesloten voor de dekking van de kosten van de bouw der vier wonin- Punt 12 komt als laatste punt aan de orde cn houdt in de vaststelling var^ een verordening, waarbij wordt geregeld de laatste aan het gemeen te-personeel toegekende salarisver hoging. Bij K. B. van 19 Oct. j.l. is deze materie geregeld en deswege wordt deze verordening thans vast gesteld. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag heeft het eerst de heer van Veen het woord. Hij vraagt of B. en W. nog onderhande len over de verbetering van het weg gen, te verlengen tot 31 December i gedeelte. Deze weg zakt in de sloot- j -,J'- j-ant weg. De voorz. antwoordt, dat de gemeente wegens financierings moeilijkheden nog niet in staat was dit gedeelte aan te kopen en de no dige verbeteringen aan te brengen. Deze zaak heeft de volle aandacht van B. en W. Hij ziet als tijdelijke oplossing, dat dit gedeelte bij glad heid goed wordt bestrooid, waar door het slipgevaar tot een minimum zal worden beperkt. 1951, daar nog geen vaste geldle ning beschikbaar is. Dan komt aan de orde het voorstel tot verhoging van de subsidie aan de bijzondere bewaarscholen. Bij be sluit van 16 April 1948 is deze sub sidie bepaald op 5.— per kind per jaar. De scholen kunnen thans met dit bedrag onmogelijk toekomen. Daarom stellen B. en W. voor dit bedrag met ingang van 1 Januari 1952 te verhogen tot 10.per kind per jaar. Op de vraag van de heer Smit of deze subsidie aan een bepaalde leeftijdsgrens is gebonden, antwoordt de voorz., dat deze sub sidie slechts wordt verleend voor kinderen van 4 jaar en ouder. De begroting 1952 voor Maat schappelijke Zorg ontmoet bij de Raad geen bezwaar. De inkomsten en uitgaven bedragen 3007, Evenzo de begroting 1952 voor het Verpleeghuis. Hiervan bedragen de ink. en uitgaven beide f 22898,19. Er zijn momenteel 16 verpleegden. Gemeenterekening 1950 Hierna wordt de gemeente-reke ning 1950 ter tafel gebracht. De commisie tot onderzoek van de re kening heeft haar gecontroleerd en in orde bevonden. De heer Geerlof vestigt de aandacht op de gemeen te-werklieden i.v.m. het vele straat- en wegwerk. Zij blijken zoveel werk te hebben, dat hiervoor weinig tijd is. Op de vraag van de voorz. deelt de heer Geerlof mede, dat hij be doelt een verbetering in de toekomst te verkrijgen. De voorz. acht dit be ter op zijn plaats bij de begroting voor het jaar 1952'en dus wordt be sloten deze zaak dan ter tafel te brengen. Het rapport van het Veri ficatiebureau der Ver. van Neder landse Gemeenten verklaart de re kening accoord. Hierbij wordt ech ter een aanmerking gemaakt op de combinatie van de functies ambte naar ter secretarie en ontvanger. De gewone dienst van dc reke ning 1950 vermeldt een bedrag aan inkomsten van 168.449,90; de uit gaven belopen 184.769,75. DeZe dienst sluit dus met een nadelig saldo van 16319,85. De kapitaalsinkomsten en -uitga ven lopen gelijk en bedragen f 356.383,19. De begroting 1951 ondergaat nog enige wijzigingen. Het betreft voor- De Bloembollenbeurs te Hillugom, in aanbouw, vanuit de lucht gezien. Op de achtergrond bloementuin Treslong. Luchtfoto „Meteor". Gemeenteraad Katwijk WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ ZACHT. Overwegend zwaar bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-Wést. Vrij zacht. 17 Nov.: zon op 8.02 en onder 16.48; maan op 18.59 en onder 12.15 uur. Donderdagavond kwam de raad van Katwijk in openbare vergade ring bijeen. Een vraag en een ontkenning eerste omdat het nog steeds Het voorstel tot het aangaan van j dc mening van B. en W. is dat de 200.000.had afwijzende houding van regerings een geldlening ad tevens betrekking op het verstrek ken van een voorschot aan de Kat- wijkse Bouwvereniging, die op haar program heeft staan het bouwen van H woningwetwoningen. B. en W. zeiden er na veel mdfeite in geslaagd te zijn een lening op lange termijn aan to gaan. De geldgeefster is be reid 200.000.ter leen te ver strekken, waarom B. cn W. de raad voorstelden door vaststelling van een conceptbesluit aan te gaan een rek. courantovereenkomst annex overeenkomst van genoemde vaste geldlening. Z. h. st. werd hiertoe besloten, na dat enkele leden hierover een ander geluid hadden laten horen. De berghaven Daarna kwam aan de orde het voorstel tot het ontgraven van de berghaven. B. en \y. merkten op, dat in de vergadering van 30 Oct. 1947 beslo ten is om in verband met de aanleg yan een z.g. berghaven enige perce len grond, eigendom van Rijnland, aan te kopen. Op 30 Dec. d.a.v. is toen besloten om het aan de gepro jecteerde haven gedachte indusrie- lerrein bouwrijp te maken. Aan dit besluit is intussen uitvoering gege ven. Bedoeling is steeds geweest dit industriegebied te bestemmen voor cie bedrijven, welke rechtstreeks of indirect hun bestaansgrond aan de visserij ontlenen. Opgemerkt werd rog. dat bedoelde gronden eigenlijk eerst dan verkocht kunnen worden, wanneer inderdaad de berghaven wordt gegraven. Na het bekend wor den van de teleurstellende houding van de regering tegenover het ha venplan hebben B. en W. zich be raden omtrent de vraag of nu ook het plan voor het graven van een berghaven voorlopig in portefeuille behoorde te blijven en deze vraag meenden B. en W. in ontkennende zin te moeten beantwoorden. LEIDSCHEND AM Veertig jaar K.A.B. Ter gelegen heid van het 40-jarig bestaansfeest van de afd. Leidschendam van de KAB is een keurig uitgevoerd feest programma verschenen, waarin pas toor van der Ven, burg. Banning, kapelaan Meiman en ook de voorz. van de afd. woorden van lof spreken over de werkzaamheden en de be haalde resultaten in deze katholieke organisatie. Uit dit jubileumboek blijkt tevens, dat de afdeling dit ju bileum op waardige wijze zal her denken. Morgen (Zaterdag) wordt des m'iddags 3 uur een tentoonstelling geopend welke een overzicht zal geven van de Katholieke Arbeiders beweging in al haar geledingen, zo wel landelijk als plaatselijk. Burge meester Banning zal als ere-voorzit- ter van de jubilerende vereniging deze tentoonstelling openen. Tot en met a.s. Zondag is deze expositie voor ieder vrij toegankelijk. De grote feestelijke herdenking zal plaats hebben op Zondag 25, Dinsdag 27. Woensdag 28 en Don derdag 29 dezer. Op de eerste avond zal pater Engelbertus Cap. de feest rede uitspreken en het dubbelman- nenkwartet o.l.v. de heer H. Bakker enige zangnummers ten gehore bren gen begeleid aan de piano door me vrouw M. Poldermanvan Veen. Op de andere avonden zal de toneelclub ..De Gezellen" hef toneelstuk in drie bedrijven „Als de kinderen maar eens groot zijn" opvoeren. De har monie zal zorgen voor muzikale om lijsting. Koperen Priesterfeest On 3 De cember a.s. viert kapelaan A. v. d. Voort zijn 12]^ jarig priesterfeest. LISSE Geb.: Johanna M. G., d. v. P. J. Vrijburg en H. M. Spoor; Johanna C., d. v. J. J. Bos en J. Kamper; Wiilibrordus C., z. v. C. v. d. Klauw en A. H. Augustinus; Pieter S., z. v. P. S. van Waveren en M. van Peur- sen; Ronald J., z. v. J. Kromhout en D. J. Revet; Wilhelmina A. M., d. v. J. C. J. Slobbe en C. A. Hooger- vorst; Johanna J. M., d. v. J. Faas en J. M. Hoogervorst. Ondertr.: Jan Runge, 30 j. en Mar- garetha B. Kulk, 26 j.; Gijsbert J. de Jong, 25 j., te Haarlemmermeer, en Petronella van der Spruit, 20 j. Getr.: M. J. v. d. Aardweg en J. W. Straathof; G. C. Th. van Hage, te Sassenheim, en M. C. J. Ransdorp; H. Baartman, te Haarlemmermeer, en C. E. Groeneveld; J. L. Swaan, te Haarlemmermeer, en E. de Vries. SASSENHEIM Uitslag étalage-wedstrijd De uitslag van de door de pl. midden stand georganiseerde étalage-wed strijd is als volgt: le prijs C. v. Goe- verden; 2e pr. Fa. v. d. Hulle en Luyk; 3e pr. Jac. Oudshoorn. De heer H. C. Stelm'a verwierf een eervolle vermelding. Geboren: Frederik Johannes Cle mens zn van A. van Beest en M. C. Verdenk; ijenriëtta Christina dr van A. D. Boon cn A. H. Bergman. Ondertrouwd: W. Veilbrief 28 jaar te Delft en C. Varkevisser 25 jaar. TTi. E. de Zwart 26 jaar en J. C. Olijerhoek 27 jaar. Getrouwd: H. Bartels 30 jaar te 's Gravenhage en L. Pas 22 jaar. wege teveel is beïnvloed door de fi nanciële moeilijkheden van het ogenblik on dat dit standpunt bij een verbetering van de budgetaire positie van overheidslichamen ten slotte onder de druk van de econo mische wetten zal moeten worden prijsgegeven. Ten andere is het niet verantwoord om het industrieter rein waarin een niet onbelangrijk kapitaal is vastgelegd, bij voortdu ring braak te laten liggen. Moc'ht van een zeehaven niets komen dan nog blyven de werken berghaven - ir.dustrieterrein ten volle gemoti veerd omdat immers een situatie wordt geschapen, welke het onder- bi engen van bedrijven aldaar, aan breed vaarwater, zeer aantrekkelijk maakt. Van het aanvankelijke plan, een kademuur van ruim 500 meter, kostende minstens 500.000heb ben B. en W. afgezien, maar een eenvoudiger oplossing is gevonden. Dit plan komt, kortweg, hierop neer, dat na de ontgraving een hellende oever zal ontstaan, welke zal wor den voorzien van een eenvoudige verdediging bestaande uit een ge sloten perkoenpalenrij, pinbestor- ling en bezoding waarvan de kosten pl.m. 10.000.zullen bedragen. De ontgraving is gedacht tot een diepte van 5.50 m. min N.A.P. Naar berekening zal 37.600 m2 vergraven moeten worden welke grond te boek staat voor 0.971 per m2, wordt in totaal 36.509.60. Onderhandelingen zijn gevoerd met de aannemer C. van Duyn, Kamperfoelïsplein 10 die zich bereid heeft verklaard tegen betaling zijnerzijds van 36.509 60 ae ontgraving uit te voeren. Het aanbrengen van de oeververdediging zal in eigen beheer geschieden. B. en W. stelden mitsdien de raad voor er toe te besluiten dat aan C- van Duyn voornoemd bedrag wordt opgedragen de ontgraving van de berghaven, terwijl B. en W. een cre- ciet aanvragen van 10.000 voor het aanbrengen van bedoelde oeverver- dediging. Na enkele opmerkingen van som mige leden werd het voorstel aan vaard met de aantekening, dat mr. van der Plas er tegen is. Een schilderij van Willy Sluiters B. en W. stelden, voor tot aankoop over te gaan van een schilderij van wijlen Willy Sluiter door de mees ter aangeduid met „Sur la plage hol- landaise" en o.a. uitbeeldende vis sersvrouwen bij een bomschuit, welk schilderij enerzijds de herin nering aan Willy Sluiter levendig zal houden en anderzijds de nauwe verbondenheid van de bevolking met de zee tot uitdrukking brengt. Het doek is hoog 1.51 m. en breed 2.01 m. Het doek is trouwens reeds bij opbod aangekocht voor totaal 682.05. B. en W. zeiden van ge voelen te zijn met deze aankoop in de geest van de raad te hebben ge handeld, weshalve voorgesteld werd een aanvullend crediet van 300. op de begroting te brengen. De raadging hiermede volkomen accoord. doeling om iedere militair een her innering aan te bieden. Sluiting gemeente-secretarie. In verband met de kolenschaarste zullen tot nadere aa'nkondiging de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger en dat van gemeentewerken en van de bedrij ven op Zaterdag gesloten zijn. De ambtenaar van de burgerlijke stand houdt voor spoedeisende aangiften zitting in het raadhuis van 11 tot 12 uur. Schietvereniging. De wissel- medailles werden deze week gewon nen door J. Vink 98 p„ le klasse; P. Steenvoorden 95 p., 2e klasse; F. Koeman 95 p., 3e klasse. Dammen. De uitslagen voor de promotie- en degradatiewedstrijden zijn als volgt: A. A. TurkH. de Reus afgebr.; B. H. de VriesG. Hoek 20; J. v. HoutenJ. Peschier 20; C. M. WijnandsM. van Schie 20; J. ZuidhoekW. Stafleu 2—0; M. v. a. Berg—JD. Plug 20; K. Ter veenJ. Kortekaas 20. De overige partijen werden uitgesteld. Bij de internationale congressen op het gebied van het Hotelwezen, welke in de loop der komende maan den in Noord-Amerika zullen wor- v den gehouden zal Nederland verte- v genwoordigd worden door de heer L. v. Sterkenburg eigenaar-directeur van Pa'ace- en Rembrandthotel al hier en van het Doelenhotel te Am sterdam. De heer v. Sterkenburg is voor nemens aan deze reis te verbinden een oriëntatie-trip naar verschillen de grote steden in Zuid-Amerika, ter bestudering van het hotelwezen aldaar. „Steeds Sneller". Op de 2e avond van de wekelijkse hokken- show, waar wederom van 4 leden 6 duiven ter keuring werden aangebo den, kwam als no. 1 uit de strijd Th. Hogervorst met 794 p., no. 2 A. Ha- zenoot met 791^ p., no. 3 H. Smit met 780 p. en no. 4 P. Waasdorp met 771 1/4 p. Dinsdag 20 Nov. zijn de nos. 9 t.m. 12 aan de beurt. Voor het: doctoraal examen ge neeskunde slaagde aan de rijksuni versiteit te Groningen de heer Urlus OEGSTGEEST Filmavond Gisteravond opende pater van der Meer van de Congre gatie van kardinaal Lavigerie zijn filmavond in Sint Willibrord met de prachtige semi-documentaire kleu renfilm „Afrika's Meren". Dit fimpje boeide door zijn groots kleurenspel van de Afrikaanse wildernissen. En niet minder boeiend was de hoofd film „Dreigende Geesten", waarin negerspelers de bedriegerijen van de tovenaars aan de kaak stelden om hun medemensen op deze manier aan de macht van deze „kwakzal vers" de meest gunstige benaming die pater van der Meer voor hen vin den kon te onttrekken. Tot slot werd nog het tweede gedeelte van de kleurenfilm „Afrika's Meren" ver toond, Geboren: Daniël Jan, z. van J. Vreeken en S. M. Karstens; Johannes, z. van J. Vreeken en S. M. Korstens; Peter, z. van W. Wieman en A. van Oosterwijk; Arene Maria, d. van W. Zandbergen en M. de Mooij. Ondertrouwd: C. Bijl 23 j. en A. M. Rietveld 20 j. Leiden; C. A. Kruijt 39 j. en C. J. Smit 34 j. Getrouwd: W. A. J. van Woensel en A. L .M. Hoijng. Overleden: Anna Maria van Noort 57 j.; M. van Vulpen, e. van J. van Rij 77 j.; A. Drop, e. v. W. J. E. Reyn- vaan 70 j. NOORDWlJK Herdenkingsbijeenkomst voor In- diëstrijders. Reeds enige tijd ge leden werd er in de gemeenteraads vergadering geïnformeerd naar een herdenkingsbijeenkomst voor mili tairen, die na 1945 in Indonesië heb ben gediend. Thans is deze samen komst vastgesteld op Donderdag 13 Dec. a.s. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door het gemeente bestuur en zou reeds deze zomer hebben plaats gehad. Door aller.ei omstandigheden werd de bijeenkomst steeds verschoven. Het ligt in de be- WASSENAAR Voor de acte KX staatshuis houdkunde slaagde te Den Bosch de heer J. R. van Beek. ZOETERMEER Fotu-resultaten. Woensdag avond had in het Spaarbankgebouw de slot-bijeenkomst plaats van de medewerkers aan de massa-door lichting op T.B.C., welke dit voorjaar in Zoetermeer werd gehouden. In Zoetermeer werd 91.4% van de be volking doorgelicht. De doorlichting heeft gekost f 4715.86, terwijl door de bevolking werd bijgedragen een bedrag van 4003.78. Aan de ge meente zal nog een subsidie moeten worden gevraagd van f 712,08. Het tekort is dus ongeveer 2500.— la ger dan 2 jaar geleden. Bij de laatste doorlichting te Zoetermeer werden 6 personen met actieve longtubercu- lose ontdekt. Het betreft 3 vrouwe lijke personen, resp. 1025 en 35 jaar en 3 mannelijke personen resp. 730 en 71 jaar. Deze lijders waren tevoren niet bekend met hun ziekte. 16 dubieus actieve gevallen werden ontdekt, bij 6 vrouwelijke personen en 10 mannelijke. Dit zijn gevallen waarvan nog niet vaststaat, dat een actieve longtuberculose zal ontstaan. Deze mensen moeten voorlopig on der controle blijven. Bij 19 personen werd een genezen longtuberculose geconstateerd, terwijl 7 longafwij kingen van andere aard werden vast gesteld. 13 Hartafwijkingen werden aan de plaatselijke artsen doorgege ven. Ook andere lichamelijke afwij kingen niet verband houdende met tuberculose, werden geconstateerd en doorgegeven aan de plaatselijke artsen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2