RIJNSTREEK DUINSTREEK Rapport-Ploeger over Alphens gasbedrijf is gereed Voorschotens echtpaar Zondag 55 jaar getrouwd WOENSDAG 14 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gasvoorziening in overgangstijd gewaarborgd Naar wij vernamen is de wrn. di recteur van de gemeentelijke utili- teitsbcdrijven te Alphen a. d. Rijn, de heer J. Ploeger in zoverre met zijn opdracht gevorderd, dat het van hem verlangde rapport inmiddels bij het college van B. en W. is inge diend. Zoals men weet is de heer Ploeger met de tijdelijke waarneming belast om het college in te lichten omtrent de continuïteit van het gas bedrijf en om na te gaan welke de oorzaken kunnen zijn van de grote tekorten in de exploitatie. Eerder berichtten wij het resul taat van een onderhoud, dat de heer Ploeger ons welwillend toestond, waarbij bekend is geworden, dat aan behoud van de zelfstandigheid van het Alphens gasbedrijf nu niet meer valt te denken en geadviseerd werd aansluiting te zoeken bij het Leidse bedrijf. Het is de heer Ploe ger n.l. duidelijk geworden, dat de schromelijke verwaarlozing van dit bedrijf over vele jaren, nog voordat de directeur, de heer F. H. Kemp kers werd benoemd, als de belang rijkste oorzaak moet worden aange merkt voor de jaarlijkse tekorten. Volgens zijn mening, althans iets dergelijks kon door hem niet wor den vastgesteld overigens is zulks meer de taak van de politie zijn er geen malversaties gepleegd. Hier uit valt ook af te leiden, dat de ar restatie van de technisch ambtenaar J. M., die aanvankelijk werd ge schorst, niet door hem iis bevorderd, nochtans dat hij ons daaromtrent enige inlichting van betekenis kon verstrekken. Hij bevestigde wel de juistheid van de publieke opinie, dat de heer M. op grond van het ambte- narenvoorschrift zich te verant woorden zal hebben wegens het aanvaarden van z.g. steekpenningen. Inmiddels is de heer M. vrijgelaten, nadat het onderzoek door de politie in zijn aangelegenheid kon worden afgesloten. Welke omvang deze af faire heeft is niet bekend gemaakt, wel zijn ze van dusdanige beteke nis, dat deze technisch ambtenaar naar alle waarschijnlijkheid in zijn huidige functie niet meer zal wor den hersteld. Welk lot de directeur ten deel zal vallen behoort uiteraard tot de com petentie van het college van B. en W. en de raad en daaromtrent wil de de heer Ploeger zich begrijpelijk niet uitlaten, want een beslissing dienaangaande valt buiten zijn be leidstaak. Wanneer het desbetref fend rapport openbaar wordt in al zijn omvang, is nog niet te peilen. Of dit reeds in de e;k. openbare raadsvergadering op Dinsdag 20 No vember zal gebeuren is niet denk beeldig, temeer niet omdat het ons bekend is, dat ook het college er prijs op stelt deze kwestie nu eens spoedig en met feiten te verant woorden, mede in het belang van de openbare meningen, gissingen en ter onderdrukking van alle moge lijke fantasieën die thans hierom heen worden gemaakt. Of de taak van de heer Ploeger met genoemd rapport ten einde zal zijn, is een grote vraag. Er doen zich nog regelmatig kwesties voor waar bij zijn adviezen wellicht nog op prijs gesteld zullen woiden. Behalve het gasbedrijf zijn er nog andere moeilijkheden waarbij de heer Ploeger het niet juist acht het Alphens gemeentebestuur in de steek te laten. Ofschoon hij deze deels ondankbare taak met genoe gen op zich heeft genomen, een werk waarbij hij tot zijn grote voldoe ning krachtig is bijgestaan door de opzichter van het gasbedrijf, de heer P. Pijpers, wordt de aanwezigheid van hem dringend ook in Apeldoorn gewenst, waar hij o.m. is belast met de burgerlijke luchtbeveiliging, waarvan 'hij hoofd is. Het is derhal ve daarom de wens van de heer Ploeger, dat aan de Alphense ge meentelijke water- en lichtbedrijven in alle opzichten zo spoedig moge lijk een gezonde basis zal kunnen worden geschonken, waarop anderen met bekwaamheid kunnen voort bouwen. Voor wat de gasvoorziening be treft kon hij ons met voldoening verklaren, dat deze verzekerd is. De propaangas-installatie werkt uit stekend. De gashouders zijn vol doende gevuld en de kwaliteit van het gas is verbeterd. Hierin verbe tering te brengen was zijn eerste taak en hierin is de heer Ploeger geslaagd, dank zij veler medewer king, om de tijd die nog rest tot de overeenkomst met Leiden een feit zal zijn, te overbruggen. Alphense Middenstandsver. In hotel Centraal hield de Alphen5, Middenstandsver. een ledenvergade ring, waarop de heer,W. S. de -Jong uit Krommenie een critische beoor deling gaf van de publiekrechtelijke bedrijfsoi'ganisatie. De bloembollen zijn duur en daar van profiteert .ook de handel in bladriet, dat in de waterrijke gebie den van ons land nog steeds in grote hoeveelheden groeit. Dit bladriet wordt n.l. als z.g. boilendek verhan deld en de prijs, waarvoor het wordt opgekocht door de handelaren, be draagt dit seizoen 27 cent per bos, d.i. twee cent meer dan verleden jaar was overeengekomen. De han del in z.g. dekriet, de betere kwali teit van het riet, welke als dakbe dekking wordt gebezigd, vlot niet zo goed en de voorraden van de vorige oogsten zijn nog niet overal opge ruimd. Toch zijn de telers vry opti mistisch gestemd in hun verwachting v'oor de nieuwe oogst. Daarna werd de a.s. St. Nicolaas- actie in de gemeente te houden be sproken, waarvoor zich ruim hon derd winkeliers hebben opgegeven en waarvan weer veel succes ver wacht kan worden. Een daarbij te houden verloting zal geheel worden bestemd voor het gebrekkige kind in ons land en wel in het bijzonder de kinderen, die getroffen zijn of worden door de zo gevreesde ziekte kinderverlamming. De heer L. W. Scherpbier slaag de aan de techn. hogeschool te Delft voor het examen civiel-ingenieur. HAZERSWOUDE UITBREIDING MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer breidt zich steeds uit. Een dertigtal veehou ders heeft al aangifte gedaan, dat onder hun vee de gevreesde ziekte voorkomt. Zij is echter niet van kwaadaardige aard. EINDELIJK... Reeds vaak hébben wij de accu ratesse van „Tante Pos" kunnen be wonderen. In de meeste gevallen gaat deze tevens gepaard met snel heid. Een dezer dagen bleek dat het ook langzaam kan. Het gebeurde nl. dat de familie Van der Pol wonende Julianastraat 45, een brief in de bus vond, afkomstig uit Amerika. Nu is dat voor Boskoop in het algemeen niets bijzonders, doch wel wanneer zo'n brief is afgestempeld op 9 Juni 1941. Precies uitgerekend was deze brief 10 jaar, 5 maanden en 1 dag onderweg geweest van Amerika naar Boskoop. Een groot reservoir. Dinsdag morgen heerste cr grote drukte bij de laad- en losplaats bij de Hefbrug. Vele belangstellenden waren toege stroomd om te zien, hoe een reser voir van niet minder dan 16 meter lengte en een middellijn van 3 meter met een inhoud van 100.000 liter, vanaf een vaartuig op de wal werd gebracht. Het gevaarte was gefabri ceerd door de Constructiebouw Ha ring en bestemd voor de defensie. Onder toezicht van militaire auto riteiten en verkeerspolitie werd de kolos op de daarvoor bestemde wa gen geladen, waaronder maar liefst 32 wielen. Er was heel wat vak vakkennis nodig, om met de beschik bare militaire kraanwagens een en ander zonder ongelukken te doen verlopen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS KOUDERE NACHT. Aanvankelijk opklaringen en in het binnenland hier en daar mist. Morgert in de loop van de dag weer toenemende bewolking met later, hoofdzakelijk in het Westen van het land kans op enige regen. Zwakke tot matige, aan de kust later vrij krachtige wind, krimpend naar Zuid tot Zuid-Oost. Vannacht iets kou der, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als van- J. Th. Wesselingh 25 jaar koordirigent in kerk te Hazerswoude-Groenendijk Het is 18 November a.s. een grote dag voor de parochie St. Bernardus, want op die dag herdenkt de direc teur van het parochiële zangkoor zijn zilveren jubileum als dirigent. Geheel belangeloos heeft hij 25 jaar zijn beste krachten daarvoor gege ven op een wijze, die boven alle lof verheven is. In Gods Eredienst neemt het zangkoor een belangrijke plaats in ter opluistering en tot stichting van de gelovigen. Daarom is het een grote uitverkiezing een zangkoor te mogen leiden. Veel hangt er af van de inzichten, de gevoelens en de ca paciteiten van een dirigent. Juist die eigenschappen, een grote muzikali teit, een goede smaak en vooral een nauwgezette plichtsvervulling vin den we in de jubilerende dirigent vertegenwoordigd. Onder zijn be kwame leiding heeft het zangkoor een grote hoogte bereikt en geniet een goede reputatie in de omtrek. Ondanks z'n drukke werkzaam heden als landbouwer, weet de heer Wesse'ingh immer tijd te vinden voor Gods Eredienst en slechts wei- LANGERAAR Toneel-Uitvoering. De eerste uitvoering welke de R.K. Toneelver eniging „Concordia" dit seizoen heeft gegeven mocht zich verheugen in een talrijk bezoek. Voorz. C. A. Vol- gering sprak hierover zijn voldoe ning uit, toen hij de avond met een kort inleidend woord opende. Spr. wenst allen een genoeglijke avond. Daarna ging het scherm open voor de opvoering van „Mijn vrouw ver langt salaris!" Een vrolijk spel in 3 bedrijven door Wim Dumont. Dolly Everhart heeft het in haar hoofd ge haald, dat de vrouw ook wel een persoonlijk zakcentje toekomt. Haar echtgenoot Hans voelt daar niet voor. Dolly houdt echter voet bij stuk en wordt hierin bijgestaan door haar vriendin Margriet Zondervan. En dan komen de brokken. Stakende vrouwen, een gewezen zeerob als hulp in de huishouding, bezoek van een oom uit Indië. De malste situaties ontstaan, en de dwaze verwikkelin gen geven de lachspieren weinig rust. Een stuk dat geen andere pre tentie heeft dan het publiek eens volop te laten lachen, en daaraan dan ook voldoet. De speelsters en spelers hebben allen hun rol goed gespeeld, en het vertoonde verried een goede leiding. De pauze's werden op gezel-, lige wijze gevuld, zodat het geheel een geslaagde avond genoemd mag worden. DE KWAKEL RIJWIELDIEFSTAL. Dinsdagmorgen was de heer J. Th. Meijer te Uithoorn uit voor een bood schap en plaatste zijn rijwiel voor een winkel. Bij zijn terugkomst was zijn rijwiel verdwenen en stond er een oud damesrijwiel voor in de plaats. Hij deed aangifte bij de poli tie en moest met de bus huiswaarts keren. Goed afgelopen. De heer C. V. moest voor zijn patroon een bood schap doen. Toen hij op zijn fiets wilde stappen, gleed zijn voet van de pedaal cn duikelde hij pardoes in een vrij diepe sloot. Daar hij een paar laarzen aan had en deze vol water liepen, had hij de grootste moeite om weer op het droge te ko- Laatste Berichten STAKING VAN 30.000 MIJN WERKERS IN NOORD-FRANKRIJK Ongeveer 30.000 mijnwerkers in Noord-Frankrijk hebben Woensdag gehoor gegeven aan de stakingsop- roep van het communistische vak verbond. De mannen zijn ontevreden over een nieuwe regeling inzake de sociale verzekering. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 14 Nov. Kaas. Aan gevoerd 203 partijen. Prijzen: le soort 2.292.34, 2e soort 2.242.26, en zware tot 2.60 per kg. Handel matig nige kerkdiensten laat hij verstek gaan. Juist daarom heeft de parochie gemeend dit jubileum plechtig te moeten herdenken en tevens daar door z'n dankbaarheid te tonen. De plechtige Hoogmis zal die dag om 10 uur worden opgedragen tot intentie van de jubilaris en zijn gezin. Wij wekken alle parochianen op in de2e Hoogmis tegenwoordig te zijn. Na de Hoogmis bestaat er gele genheid tot felicitatie in het paro chiehuis tot half een, waarna het kerkelijk gedeelte zai worden beslo ten met een plechtig Lof om 6 uur. Wij menen dat het de jubilaris niet aan belangstelling zal ontbreken. Zondag 18 Nov. a.s. zal het 55 jaar geleden zijn, dat het echtpaar S. Lan- geveldW. J. Slootjes in de echt ver bonden werd. Het meer dan gouden bruidspaar slijt zijn rustige oude dag in een knus huisje aan de Leidseweg (523), die door oude Voorschotenaren nog steeds de „Stenenmuur" genoemd wordt. Hoelang ze er al wonen, weet de bruidegom niet precies meer. Z'n vrouw werd er geboren, in de tijd toen de Stenenmuur nog gemeente Zoeterwoude was. De bruidegom werd geboren te Wassenaar, aan de Maaldrift. Tot z'n twintigste jaar heeft Langeveld gewerkt bij boeren en tuinders. Daarna is hij in het „los se werk" gegaan: bomen rooien, hel pen bij bouwwerken, enz. Als zodanig heeft Langeveld gewerkt bij de bouw van „Endegeest" in Oegstgeest en van de kath. kerk in de Zuidbuurt te Zoeterwoude, waarvan hij het losse vervoerswerk had aangenomen. „Gaf het losse werk meer dan het werken bij een boer?", vroegen wij hem. „Meestal wel", antwoordde Langeveld. „In ieder geval had je een vrije Zondag en met 12 of 13 centen per uur kwam je per week nog aan een aardig bedrag, vooral als er wat overwerk bij was. Soms werkte ik 60 uur per week! Het was een zwaar leven, maar ik heb er de kracht voor gehad". Nu is Langeveld niet zo sterk meer en als er veel wind staat, heeft hij meer dan een half uur nodig om naar de Haagwegkerk te komen, die hij nog steeds „Rozenhof" noemt. Al gaat het lopen dus niet meer zo vlug, toch mag de 80-jarige niet klagen over zijn gezondheid. De bruid trouwens ook niet. Toen wij er kwamen, was zij nog niet thuis. „Op visite bij haar zuster", vertelde Langeveld, die toen de taak van de bruid maar overgenomen heeft en ons vertelde, dat het gezin met 13 aTWIJK AAN DEN RIJN K.D.C.-nieuws. De uitslagen van de Katwijkse Damclub K.D.C. voor de bordenbezetting ?ijn: lste klasse, 5de ronde: J. Laven F. Spierenburg 02, Jac. FrekeH. Koelewijn 20, A. A. VooysP. van Duyvenbode 2—0; J. HouwerA. A. Vooys uitgest., Fr. SpierenburgG. Koelewijn 11, H. KoelewijnJ. La ven uitgest., J. SchoneveldJac. Freke 20. 2de klasse, 3de ronde: G. van Kla veren vrij, Am. van BeelenG. Var- kevisser 02, Ab. van BeelenH. Durieux uitgest., G. FrekeC. de Ruyter 20, H. VoorzaatH. Spie renburg 20. Maandag 19 Nov. speelt K.D.C. te gen L.D.V. n. LISSE „VUURSTEEG" IN ONGENADE. De straatnaam „Vuursteeg" zal op voorstel van Burg. en Weth. worden gewijzigd, omdat enige ingezetenen hebben aangedrongen en omdat de naam wel enig nadeel veroorzaakt bij het zaken doen. De naam Vuur steeg heeft naar Burg. en Weth, hebben vernomen een historische betekenis, zodat zij deze naamgeving niet verloren wensen te doen gaan. Het woord „Vuur" houdt waarschijn lijk verband met de 80-jarige oorlog, tex~wijl het ook de betekenis kan heb ben van grens (afscheiding). Het „Steeg" schijnt volgens de woord- afleidkunde verband te houden met „stijgen". B.' en W. willen derhalve „Vuursteeg" wijzigen in „Vuursteeg- laan". Woningbouw. Met het bestuur van de woningbouwver. „Volksbe lang" zijn B. en W. tot overeenstem ming gekomen omti*ent de bouw van een 8-tal woningen op het terrein van de vereniging aan de Prinsesse- straat, gelegen naast de Ger. Kerk. Door het architectenbureau Tol is reeds een bouwplan en bestek ont worpen, zodat op korte termijn een aanbesteding kan plaats hebben. De financiëring van deze bouw wordt gedekt door een geldlening, zodat wordt voorgesteld aan genoem- vereniging voor deze bouw een grond- en bouwvoorschot te ver strekken van resp.: 10.400 en 100.000.—. Voorts merken B. en W in hun prae-advies nog op, dat van de nog te sluiten geldlening vermoedelijk een bedrag van enige betekenis over blijft, om andere woningen te bou wen. Dit zal uiteraard kunnen wor den gevoegd bij andere hopelijk ter beschikking komende middelen en dan zal het mogelijk zijn nog een volgend bouwplan aan de orde te stelden. Het college geeft de raad de verzekering, dat het de nodige acti viteit zal blijven ontwikkelen en het hoopt spoedig aan de raad een nader voorstel te doen. Zo mogelijk reeds in de a.s. raadsvergadering zullen nadere mededelingen kunnen wor den gedaan. LEIDSCHENDAM Aardstralen in het Verenigingsge bouw. De K.J.M.V. heeft de heer J. G. Mieremet uit Wassenaar uitge nodigd een demonstratie te geven met de wichelroede. Een behoorlijk aantal belanghebbenden was aanwe zig toen de heer Mieremet met zijn secretaris de demonstratie begon. Door een film werd een overzicht ge geven van wat de aardstralen kunnen veroorzaken en hoe die stralen door een afschermingsapparaat onschade lijk gemaakt kunnen worden. Vele voorbeelden van de goede resultaten werden aangetoond o.a bij Avifauna te Alphen, de Blij dorpdierentuin te Rotterdam, de parlementsgebouwen enz. Ook de groei van de aardpro- ducten kan door aardstralen belem merd worden en voor die gevallen brengt het Poverni-apparaat uit komst. Na de vertoning van de film werd met de wichelroede een demonstratie gegeven, waarbij bleek, dat zich mid den in de grote zaal van het Vereni gingsgebouw ook aardstralen voor doen. Daar op die plaats niet gere geld iemand behoeft plaats te nemen zullen die stralen geen nadelige ge volgen brengen. NOORDWÏJK Benoeming raadslid. Door het bedanken voor het lidmaatschap van de raad door de heer W. de Monije wegens emigratie, is door de voorz. van het Hoofdstembureau benoemd als raadslid de heer P. H. Lindhout C.zn. (Chr. Hist.). Naar wij verne men heeft de heer Lindhout deze be noeming aangenomen. Voor het examen voor civiel- ingenieur slaagde aan de technische hogeschool te Delft de heer A. v. d. Niet. NOORD WIJKERHOUT R.K. Middenstandsver. In café van der Geest vergaderde gisteravond de R.K. Middenstandsvereniging „St. Jozef". De voorz., de heer C. Geer- lings, sprak de hoop uit, dat het tri duüm, dat op 7, 8 en 9 December a.s. voor de middenstanders in Noordwij- kerhout zal gegeven worden, door de leden met hun gezinsleden beter be- kinderen verblijd werd, waarvan er nog 9 in leven zijn, allemaal ge trouwd. Een van de zoons sneuvelde in de Meidagen van 1940, toen hij 35 jaar oud was. Er zijn 51 kleinkinde ren en 7 achterkleinkinderen. Die gaan a.s. Zondag feestvieren. „Ik weet niet wat ze allemaal van plan zijn", zegt Langeveld, „ik laat ze hun gang maar gaan". Van die kinderen mogen we tenslotte nog vertellen, dat zij vele jaren bezorgers zijn geweest van „De Leidse Courant". Hollend paard maakt brokken Gisterenmiddag omstreeks vier uur schrok het paard voor een schillenkar op de Schoolstraat van een tram. Het paard sloeg op hol de Pauwenstraat in, waar de voerman B. van de wa gen viel, maar zich gelukkig niet ern stig bezeerde. Het paard holde door via Burgemeester de Kempenaer- straat en Bijdorpstraat naar de Voor straat, waar het ter hoogte van het Kerkplein bovenop een tweewielige wagen van v. d. M. vloog. Een wiel van de wagen brak, v. d. M. werd van de kar. geslingerd en het paard zat klem bovenop de wagen. Het wagen tje van v. d. M. werd grondig ver nield en v. d. M. zelf was er niet best aan toe. Dr. Tonino constateerde een gebroken bovenarm en bovendien had v. d. M. 'n hoofdwond opgelopen. Het slachtoffer werd naar het Elisa- belhziekenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. K.A.B.-vergadering. De pl. afd. van de K.A.B. vergaderde o.l.v. haar voorz., de heer N. Lamboo, die er in zijn openingswoord op wees, dat juist Zondag j.l. de St. Willibrords-Zondag was gevierd. Hij koppelde hieraan vast hetgeen St. Willibrord voor ons vaderland betekend heeft en de taak, welke de K.A.B. zich ten doe.l stelt, n.l. mee te helpen om de christelijke waarden van ons volk te bewaren. De secretaris van het Bondsbestuur, de heer Weber, die voor deze avond als spreker was uitgenodigd, toonde in zijn betoog aan, dat het juist het communisme is, dat vooral deze waarden bedreigt. Spr. spoorde de aanwezigen aan, om door een echt christelijke levenshouding hiertegen stelling te nemen en zo mee te hel pen tot herkerstening van ons volk. Vooral de jongeren spoorde spr. aan, om zich te verdiepen en daardoor in staat te zijn, om straks de fakkel over te nemen en verder te dragen. In het tweede gedeelte van de avond was het de heer Flaton uit Voorburg, wel ke de aandacht vroeg met zijn solo toneel. De ademloze stilte waarmee de aanwezigen zijn fragmenten uit „De Hemelnar" en „Elkerlyc" aan hoorden, bewees wel hoezeer zij ge boeid werden. Na een kleine pauze declameerde hij nog enige luchtige stukjes, die zeer zeker ook in de smaak vielen. Zowel dit. maar vooral het voor de pauze gebodene, droeg het stempel van kunst. 15 Nov.: zon op 7.58 en onder 16.50; maan op 17.12 en onder 10.28 uur. na hij het woord gaf aan de burge- meestër. Deze sprak over het feit, dat de beide verenigingen elkaar in sportieve wedstrijden bekampten, waardoor het plan was gerijpt hier voor een wisselbeker beschikbaar te stellen. Hij hoopte dat het inderdaad een wisselbeker zou mogen blijven cn dat hierdoor de sportiviteit nog meer gestimuleerd zou worden. Met j deze woorden droeg de burgemeester I de beker over aan het bestuur. Dc voorz. dankte de burgemeester voor zijn sympathiek gebaar en deelde mede dat deze beker voortaan de Jhr. Sandberg v. Boelens-beker zou heten. Het officiële gedeelte was hierme de afgelopen, waarna men nog enige tijd gezellig bij elkaar bleef. Het ge zelschap „de Zonnige Zangers" zorg de voor enige aardige liedjes. WARMOND Raadsvergadering. De raad komt Maandag a.s. in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. Voorstel van B. en W. ter voor ziening in de behoefte aan kasgeld over 1952. Wijziging van het raads besluit tot verkoop van de percelen bouwgrond aan de bouwcombinatie „Wassenaar" te Wassenaar. Over name van een gedeelte van de Post dam van het Staatsbdrijf der P.T.T. Verhuur van het politiebureau cn twee ai-restantenlokalen aan het rijk. Beschikbaarstelling van een crediet voor het dubbel bewoonbaar maken van het pand Dorpsstraat 38. Bespreking van het rapport van de Zuid-Hollandse Provinciale Brand- weerbond en de brief van de com mandant der vrijwillige brandweer betreffende de organisatie van de brandweer in deze gemeente. MOND- EN KLAUWZEER. Ook in deze gemeente heerst de zo gevreesde ziekte mond- cn klauw zeer, Verschillende veestapels zijn reeds aangetast. Maatregelen zijn ge nomen om deze ziekte zoveel moge lijk te weren. zocht zal worden dan de vergaderin gen. De secr. las een schrijven van het hoofdbestuur voor, dat handelde over de contributie-inning. Het schrijven kwam hierop neer, dat de centrale contributie van de baan gaat en dat de afdelingen zelf weer voor de in ning gaan zorgen. Vervolgens kreeg pater Rembertus het woord. Pater Rembertus begon met te zeggen, dat we er zo langza merhand aan gewend zijn geraakt, iemand katholiek te noemen, die zijn z.g. godsdienstplichten vervult. Dit is echter niet waar, aldus spr. Nodig is de gehele week christelijk te leven. Spreker zeide dat christenplicht is liefde en respect te hebben voor God en voor je medemens. De voorz. was de tolk van de aan wezigen toen hij pater Rembertus dank bracht voor het gesprokene. Een levendige discussie volgde en vele vragen werden aan de spreker ge steld, welke naar genoegen werden beantwoord. Aan het einde van de vergadering werd besloten de heer A. de Winter te benoemen tot erelid, aangezien hij wegens hoge ouderdom als lid had bedankt. SASSENHEIM Burgemeester stelt wisselbeker be schikbaar voor de tennissport. Gisteravond waren de leden van de beide tennisverenigingen bij elkaar gekomen om getuige te zijn van de uitreiking van de door de burge meester beschikbaar gestelde wissel beker. De voorz., de heer Rijke, sprak enige inleidende woorden om trent het doel van deze avond, waar- jor enkele ?ek R. jaar, die X Gevraagd net zelfst. dagmeisje, in gezin van 2 pers. gr. w. b. h. Adr. Em- malaan 15, Oegstgeest. 790 ff Gevraagd aj^en per Meisje, pl.m. Senegen is in slagerij be- ulpzaam te zijn. Aanmel den na 6 uur. Fagelstraat no. 49. 9493 X R. K. Huishoudster b. Z. a. of meisje, 40 jaar, gaarne waar zii 'n prettig tehuis vindt. v. g. g. v. Br. onder no. 791 bureau van dit blad. X Gevr. net R. K. Meisje als hulp in de huish. voor liefst Maandag-, Woensdag en Zaterdagmorgen van 912 uur. Br. onder no. 781 bureau van dit blad. X Twee dimes zoeken een ongemeubileerde zit- en slaapkamer plus ge bruik van keuken in Lei den. Brieven onder no. 796 bureau van dit blad. X Groot gezin vraagt ge bruikt speelgoed te koop voor jongens van 14. 13. 6 4 en 3 jaar en meisjes van 12, 10. 8 en 1 jaar. Br on der no. 797 bureau van dit blad. X Te koop: Motorrijwiel merk Sparta, bouwjaar 1949. Mare 74. 8—17 uur. Tel. 21089. 794 X Voor het scheren van koeien beveelt zich beleefd aan C. J. Onderwater, te Warmond. Raadhuisdam 10 telefoon 455. 797 X Koperen kronen en wandlusters. Prachtige kristallen kroon. Dames bureautje 60.-^. eiken ladenkastjes 75.eiken dekenkist, eiken hallbank je 37.50. Ruime keuze koper en tin Ter Wee, Hooigracht 86, tel. 25461. X Huismoeders opgelet! Koopt uw speelgoederen bjj van Egmond. Bij aan koop van 10,brengt Sint en Piet het 's avonds thuis. Bestel vroegtijdig ook aan huis te ontbieden, of bel tel. 263. Cassabon- nen voor 15 Nov. inleve ren. Zoeterwoude. 9489 X Voor St. Nicolaas ge schenken zijn wij goed ge sorteerd in rijwiellampen on onderdelen, ook voor 2de hands dames-, heren-, meisjes- en iongcnsrijwle- len, leeftijd 510 jaar. is uw adres Levendaal 47. hoek Oranjeboomstraat te Leiden. 7<89 X Een banketstaaf cadeau Bij aankoop boven 2.50 gf een speculaaspon boveji 1ontvangt elke cliënt gedurende onze grote St. Nicolaas Reclame Campag ne van 1018 Nov. a.s. A. A. Verhoog. Kantoorboek handel. Haarlemmerstraat 29. Tel. 22197. 786

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3