ST. NICOLAAS-AANBIEDiNGEN DUINSTREEK Oud-leerlingen van Leids Kath. Lyceum reuniëerden Stormloop in Korea HORLOGE C. DE KEMP Net meisje R.K. meisje >.d& DINSDAG 13 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 KATWIJK AAN DEN RIJN Voorlichting:. In een gehouden vergadering van tuinders werd be sloten tot het oprichten van een cursus voor oudere tuinders. Hier voor bleek goede belangstelling te bestaan. In deze vergadering gaven zich reeds 40 deelnemers op, een ge tal, dat het nodig maakte de cursus in tweeën te splitsen. Alscursus leraar zal optreden de heer S. van der Peet verbonden aan de Planten- ziektekundige dienst. In deze cursus, waarvan de opzet is de kennis op tuinbouwgebied te verrijken en uit te breiden, zullen behandeld worden de verschillende ziekteverschijnselen en de bestrijding hiervan: grondken nis, bemestingsleer. De heer Kruger leraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse sprak het openingswoord, waarna ,de heer Van der Perk na mens de Groenteveilingsvereniging K. en O. nog het woord voerde. LEIDSCHKNDAM 40 JAAR MIDDENSTAND. Zondag was het 40 jaar geleden, dat in Leidschendam een vereniging van R.K. middenstanders werd op gericht. De herdenking van j.l. Zon dag was voor de leden een aange naam feest. Des morgens werd de "Toogmis opgedragen voor de leden en overleden leden van de vereni- .ig. Celebrant was pater Rember- tus, O. Cap., die ook de feestpredi katie hield. In de middag hield het bestuur receptie in de feestelijk aangeklede zaal van het verenigingsgebouw. Van de gelegenheid tot complimenteren werd door zeer velen, zowel uit Leidschendam als van elders, gebruik gemaakt. De feestavond werd eveneens ge houden in het verenigingsgebouw. De voorz., de heer C. Groenewegen sprak het openingswoord en heette de geestelijke en wereldlijke auto riteiten van harte welkom. De bonds voorzitter, de heer F. C. de Hosson, reikte daarna een middenstands onderscheiding uit aan de heer G. C. Scholtes, die mede-oprichter was van de'Leidschendamse afdeling endaar- van 16 jaar voorzitter was. Ook pas toor Schiphorst, destijds kapelaan alhier, thans ook tegenwoordig, werd dank gebracht voor zijn oprichtings- werk. De gezellige avond werd ver zorgd door het gezelschap John. Kelly met een aardig variété-progr. Ook het Leidschendams Dilettanten toneel onder leiding van de heer Joh. Nieuwland oogstte met de leuke schetsjes veel succes. Het was ook vooral de feestrede van kapelaan A. C. Raadsche'.ders, tot voor kort gees telijk adviseur van de Leidschen damse middenstand, die de bijzon dere aandacht trok. Met klinkende taal toonde spr. het belang aan van de standsorganisatie in het algemeen en van de middenstand in het bij zonder aan, zowel op maatschappe lijk als godsdienstig terrein. Het slot van de avond was een gezellige dans. HAZERSWOUDE Toen Maandagavond de heren J. van Nierop en P. Stolwijk, komende uit de Dorpstraat zich via het nieuw aangelegde Rietveldse Pad, naar huis begaven hebben zij wellicht de schrik van hun leven gehad. De duo- rijder, de heer J. van Nierop, raakte waarschijnlijk door de suisende snel heid bewusteloos en moet zonder dat de heer Stolwijk het heeft be merkt, van de duo afgerold zijn. Toen dan ook door hem werd afge remd even voor het kronkelende pad, dat naar „Klein Giethoorn" loopt, in het Rietveld, bemerkte Stolwijk, dat zijn collega verdwenen was. Ogenblikkelijk keerde hij te rug en vond Van Nierop in bewus teloze toestand langs het pad. Met enige ontvellingen aan gezicht en handen en een flinke buil op zijn achterhoofd, kwam het slachtoffer er echter af. HAZERSWOUDE (Dorp) Toch winkelweek Er zal dit jaar toch een winkelweek worden gehou den in het dorp en wel van Zaterdag 24 November tot Woensdag 5 Dec. Het motto is: Koopt in de vreemde niet, wat uw eigen dorp U biedt. HOOGMADE Toneelavond. Na een rustperio de van vele jaren kwam dan de to neelclub van de K.A.B. „St. Gene- sius" Zondagavond weer voor het voetlicht. Het 'stuk van A. v. d. Lugt ..De rauwe grond" mag een goede keus genoemd worden. Het is de ge schiedenis van lepe Damsma, een stoere hardwerkende boer, verknocht aan de grond, waarop hij en zijn voorouders, dag aan dag, jaar na iaar zwoegde, eerst met succes, maar later als slachtoffer van de „land- honger" van twee parasiterende, geldschietende boeren, Douwe Fop- 'cens en Piet Fopkens. Deze twee trachten het gezin van huis en hof te verjagen. De zoon van Douwe "opkens dacht er echter anders over en ondanks het verbod van zijn va- oer vatte hij liefde op voor de doch ter van de in het nauw gedreven boer. Dezeliefde was tenslotte de redding van het gezin. Uit dit alles blijkt wel hoeveel er van de spelers üevergd werd, zij hebben hun best gedaan, maar als er wat meer vaart :r. het stuk gezeten had, dan zou het ker beter tot zijn recht gekomen *Ün. Ook had de regie meer moeten letten op mimiek en gebaren, want 'lat kan toch wel beter? Het is rijpelijk, dat „St. Genesius" nog ~een grote keus aan spelers heeft, naar het verschil in leeftijd tussen -pe Damsma en zijn vrouw, was practisch niet aannemelijk en klop te niet met de inhoud van „De rau- V'e grond". Met wat meer grime had men misschien een beter beeld kun nen geven. LISSE Gemeenteraad De raad is in openbare vergadering bijeengeroe pen op Vrijdag 16 November a.s. des avonds om 8 u. De agenda vermeldt o.a. Beëediging van het nieuw be noemde lid, de heer C. J. v. d. Zon; Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie voor het gas- en waterbedrijf, de financiële commissie, herbenoeming van de leden der woonruimte-commissie. Voorstel tot? benoeming van een bestuurslid van de stichting „gemeentelijk Sportpark Lisse"; voorstel inzake wijziging van de regeling betaling der kosten bij het verleggen van kabels e.d. inge val van reconstructie van wegen; voorstel tot verkoop van grond in verband met woningbouw; voorstel tot het verlenen van een grond- en bouwvoorschot aan de Woningbouw vereniging „Volksbelang" in verband met het bouw van 8 woningen aan de Prinsessestraat; voorstel inzake aankoop van grond in verband met de aanleg en verbreding van de Gla- diolenstraat; Voorstel inzake ver pachting van de ijsbaan; Voorstel tot wijziging van een straatnaam. Verhuur ijsbaan Het bestuur van de IJsclub, dat zich niet geheel en al kon verenigen met de te beta len huur van de ijsbaan, heeft zich tot de gemeente gewend om hierin voorziening te treffen. Uit een be spreking is men tot een oplossing van de huur gekomen en B. en W. stellen de raad thans voor om de huur van de ijsbaan te bepalen op ƒ300.per seizoen over het afgelo pen tijdvak en in den vervolge op ƒ250.per seizoen. DE ZILK Jachtopziener T. Hoeks. Op 77-jarige leeftijd is de heer T. Hoeks overleden. Zeer vele jaren was de overledene jachtopziener bij jhr. L. Boreel en hield toezicht op het jacht veld Vogelenzang. Bloembollen te water. Een mo torbakfiets met bloembollen reed achteruit de sloot in. De arbeider S., die de fiets bestuurde, wist zich te redden. Vliegtuigbommen. In de afge lopen week zijn uit het duin land mijnen en kleine vliegtuigbommen opgeruimd. Waar verondersteld wordt dat nog meer oorlogstuig zich in de duinen bevindt, is de grootste voor zichtigheid geboden. Arm gebroken. Een schipper, die van de wal op z'n schuit wilde stappen, struikelde en viel. De man bleek een arm te hebben gebroken. NOORD WIJK DRIE AUTO'S GESTOLEN. De politie heeft aangehouden de 44-jarige A. H. W. uit Noordwijk in verband met autodiefstal. Enige tijd geleden werd in Den Haag een auto gestolen, toebehoren de aan een arts. Er kwam bericht binnen, dat deze wagen te Sassen- KOUDEKERK Raadsvergadering De raad komt in vergadering bijeen op Donderdag 15 November te 8 uur. Op de agen da staat o.m.: Intrekking raadsbesluit van 11 September 1951 tot het aan gaan van een geldlening ad. ƒ4000. met de Spaarbank Koudekerk—Ha- zerswoude; voorstel verlenging kas geld lening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; wijziging verordening, regelende het verlenen van subsidie aan de scholen voor bij zonder voorbereidend lager onder wijs aan de Hoge Rijndijk in de ge- nïeente Hazerswoude. Mooi succes. Het koperkwartet „Kunst na Arbeid" behaalde op het concert- en solistenconcours te Schoonhoven j.l. Zaterdag een le prijs in de 3e afdeling. DE KWAKEL RKAV—KDO 2—2. De twee hekkesluiters KDO en RKAV moes ten de strijd aanbinden om de laat ste plaats. De stand is gebleven zoals ze was. Direct na de aftrap kwam het KDO-doel al enige keren in ge vaar en na 15 minuten spelen wist de thuisclub de leiding te nemen. Vijf minuten later werd KDO een penalty toegewezen en deze werd door Verlaan goed benut 11. Hierna ging het spel op en neer met RKAV wat in de meerderheid. Na een half uur spelen was het de thuisclub, die een doelpunt toegewezen kreeg, doordat de achterhoede de bal in eigen doel schoot. Kort voor de rust werd de stand weer gelijk uit een hoekschop, die mooi werd ingescho ten door de midvoor van KDO. Na de thee was er van goed voetbal geen sprake meer. Het was een heen en weer getrap en doelpunten bleven uit. Wel moesten beide doelverdedi- gers nogal eens handelend optreden. En zo eindigde deze niet fraai ge speelde wedstrijd in gelijk spel 22. Overige uitslagen KDO IIDES III 12; KDO-juniorenSt. Louis- junioren 23. NIEUWKOOP Aanbesteding. Maandagmorgen heeft ten gemeentehuize plaats ge had de aanbesteding van zes wonin gen aan de Achterweg. Laagste in schrijvers waren: H. v. Wengerden en L. Visser te Zevenhoven/Nieuw- veen 64.844,fa. Ant. Kwakken- bos en Zn. te Nieuwkoop S 66.900, Hoogste: fa. G. H. en J. Niersman te Voorschoten ƒ88.900, NOORDEN Oogstdankdag. Zoals ieder jaar werd ook dit jaar een Oogstdankdag gehouden; deze keer echter op het feest van de H. Martinus. Onder de Hoogmis werd de offergaven door enkele bruidjes en bestuur van de LTJ op het Priesterkoor gebracht. Deze gaven zullen onder de armen worden verdeeld. Later zal dit feest met een gezellige avond besloten worden. heim te koop zou worden aangebo den. De Haagse recherche begaf zich naar Sassenheim en stelde aldaar met de plaatselijke politie een onder zoek in. Het gevolg van dit onderzoek was, dat M. werd gearresteerd. De bewuste wagen bleek opgeborgen te staan in Arnhem. Bij een huiszoeking ontdekte de politie dat M. over aller lei vervalsingsmateriaal beschikte. Zo was onder andere in zijn bezit een vervalst nationaliteitsbewijs, dat oor spronkelijk in Delft was afgegeven. Dit nationaliteitsbewijs, was nu van toepassing gemaakt op een auto, een Citroën, die te Noordwijk was gesto len. De Citroën werd opgespoord. Ook bleek dat M. zich nog had schul dig gemaakt aan diefstal van een auto in Haarlem. Alle drie de gestolen wagens zijn opgespoord. OEGSTGEEST nentire tegen pokken gaat niet door Men verzoekt ons te berich ten, dat de tegen 14 November .1951 van gemeentewege aangekondigde inenting tegen pokken niet doorgaat. WASSENAAR K.A.B. vergaderde Gisteravond werd een ledenvergadering gehou den van de pl. afd. de KAB. Voorz. A. C. Duyvestijn zeide, dat de afde ling groeit en thans reeds 555 leden telt. Nadat nog enkele andere mede delingen waren gedaan was het woord aan de heer Joh. de Lange, die sprak over de sociale en gods dienstige problemen in de randge meenten. Het betoog van de heer de Lange werd door de aanwezigen met grote belangstelling beluisterd. Kapelaan Bregten, de g. a. gaf een overzicht van de situatie ter plaatse, wat be treft de punten, die de spreker had genoemd. Hij behandelde enkele brandende problemen ten aanzien van het gezinsleven en hij deed dat op bijzonder suggestieve wijze. Uit de vergadering werden nog enkele vragen gesteld. In zijn slot woord vroeg de voorz. de daadwer kelijke belangstelling van alle KAB- ers voor het werk van het Wit Gele Kruis. Volgend jaar dubbel feest Op 19 September 1952 zal het 25 jaar geleden zijn, dat in Leiden een Kath. H.B.S. werd opgericht. Reeds nu worden er plannen beraamd om dit kwart eeinv-feest met enige luister te vieren. In hetzelfde jaar zal „De Reüniede vereniging van oud-leerlingen, het 20-jarig bestaan herdenken. Vanzelfsprekend, dat de gedachte opgekomen is deze twee feesten te combineren. Dit was wel h~* ^ei'ir—iiVe mint tijdens de vergadering die Zondagmiddag gehou t. „e.u, ioc.1 i.e oud-leerlingen van wat thars het R.K. Lyceum is, voor de 19e keer hun reünie hielden. Het was weer als vanouds, met dit velschil slechts, dat de opkomst gro ter was dan ooit. Ruim 250 van de 750 oud-leerlingen waren aanwezig, toen de huidige rector, pater dr. W. Geurts, om'tien uur in de stampvol le kapel een plechtige H. Mis op droeg tot intentie van twee oud- leerlingen, die in het afgelopen jaar overleden zijn. Daarna bood de rector een feeste lijk ontbijt aan en het was de voor zitter van de reünie, de heer Jos Westen een groot genoegen ook pater B. de Goede, oud-directeur van de school, onder de reünisten welkom te mogen heten. Pater Geurts toonde zich zeer verheugd over de aanwe zigheid van zoveel oud-leerlingen, waarvan hij langzamerhand een aan tal persoonlijk gaat kennen. Natuurlijk was de stemming weer uitstekend en menig sterk verhaal werd opgehangen. Jongens, die in middels mannen geworden zijn en elkaar in geen jaar of langer gezièn hadden, wisten veel te vertellen over hun wel en wee. Oude herinnerin gen werd opgehaald en onophoude lijk schalde een vrolijke lach door de aula. Ook enige leraren Avaren aanwezig en verhoogden de feest stemming. Om één uur werd de gebruikelijke vergadering gehouden. De 'heer Floor Vink las zijn jaarverslag en de heer Ben Schellekens deelde mede, dat hij een nadelig saldo had van ƒ25. Het oude bestuur trad in zijn geheel af. maar aangezien er geen tegen- candidaten gesteld werden, kwam in hef bestuur geen enkele wijziging. De heer Joop van der Horst, admi nistrateur van het Studiefonds voor oud-leerlingen van de school, gaf een overzicht van de stand van zaken waaruit bleek, dat na het eerste enthousiasme de financiële bijdragen van de reünisten minder groot wa ren dan verwacht mecht worden. Het kapitaal groeide van ƒ2861 tot 3133 gulden. Naast de twee reeds toegekende werd geen nieuwe stu diebeurs beschikbaar gesteld. De ac tiviteit van de oud-leerlingen be gint te verslappen. Vandaar, dat het bestuur een dringend oproep deed tot medewerking om het fonds in stand te houden en uit te breiden. Er Averd sterk op aangedrongen de aangeboden quitanties niet te retour neren. maar het toegezegde bedrag inderdaad te geven. De middag werd verder gevuld met de vertoning van enige films. Eerst hield de heer Joop van der Horst, arts van de Medische Dienst te Tilburg, een geestige, interessante en populaire causerie, getiteld „De pokken en ik". Zijn ervaringen tij dens de pokken- epidemie in Tilburg waren zeer interessant en een 8 m.m. smalfilmpje vulde het gesproken Avoord aan. Daarna was het de beurt aan pa ter Raymund van Sasse van Ysselt, die sprak over „De camera op de jeugd". Deze bekende cineast ver telde eerst iets over het probleem van het tekort aan jeugdfilms re den waarom hij zelf begonnen was met filmen en vcertoonde daarna een deel van zijn bekende jeugdfilm „De Zwarte Panteri', die grotendeels in Leiden werd opgenomen. We schreven reeds vaker over deze film, die hoewel het geluid niet bijzon- R.K. EMIGRANTENCURSUS TE LEIDEN. Dat naast een goede voorlichting een terdege voorbereiding voor het welslagen van emigratie van het allergrootste belang is, zal ieder wel denkend mens volkomen beamen. De Emigratie Dienst van de L.T.B. hoopt dan ook, in samenwerking met de Emigratie Diensten van de K.A.B. en de Kath. Middenstands organisatie in Leiden binnen twee weken te starten met een Emigran tencursus. Nog enkele cursisten kun nen zich voor deelname opgeven, doch dan zullen zij zich ner r-n- gaande daarvoor moeten opgeven' bij de Emigratie Dienst van de L.i'._., Parklaan 12 te Haarlem. Haast U, voor het te laat is. der goed is zeer gunstig werd ont vangen en ook in dit gezelschap veel waardering ondervond. Tenslotte vertelde de heer Jos Westen iets over zijn laatste zaken reis naar Turkije en verduidelijkte een en ander met een zelfgemaakte kleurenfilm. Inmiddels was het zes uur gewor den en de meeste reünisten trokken huiswaarts. Een klein groepje zette het gezellig samenzijn voort in „De Doelen", waar voor, tijdens en na het diner nog vele grappige herin neringen aan de onvergetelijke H.B. S.-jaren werden opgehaald. j'-tste berichten NOODLANDING BIJ DINTEL- OORD? Naar wij vernemen, is vanochtend omstreeks 12 uur een vliegtuig ge land in de Koningsoordpolder bij Dinteloord. Men verkeert nog in on zekerheid omtrent de herkomst van het vliegtuig, maar het vermoeden bestaat, dat het een Engels toestel is. GEEN VORDERINGEN IN PANMOENDJON. De sub-commisssie van de wapen- stilstandsdelegatfes heeft vandaag vijf uur achtereen te Panmoendjon verga derd De geallieerde gedelegeerden hebben verklaard, dat geen vorderin gen zijn gemaakt. Een geallieerde verbindingsoffi cier heeft medegedeeld, dat de Noor delijken de Verbondenen uitgenodigd hebben een onderzoek in te stellen naar een klacht, volgens welke vliegtuigen der geallieerden Zater dag het neutrale luchtruim van Pan moendjon hadden geschonden. De Noordelijken wensten het voor val niet als een ernstig incident op te vatten, aldus de officier. Zij wil den slechts een verklaring hebben. Een pro-communistisch blad in Hongkong heeft „van eigen corres pondent" gemeld, dat vliegtuigen der V.N. pamfletten boven Pan- moenjon uitgeworpen zouden heb ben. Nederlanders onder Chinees vuur Dc mannen van de B-compagnie van het Nederlandse detachement der Verenigde Naties in Korea zijn er nog steeds vol van. Vol van die geweldige belevenis van de eerste actie, aldus schrijft de Nederdandse oorlogscorrespondent, de le luite nant B. M. Koster. Het zag er alle maal zo gemakkelijk uit. Even die heuvel nemen. Er viel geen schot. In de troep werd gemompeld, dat het een „makkie" zou worden. De yanks zouden waarschijnlijk Avel op die heuvel zitten. Even het zaakje overnemen, rusiig de „putjes" in orde maken en maar afAvachten. Een pa trouille ging voorop. Zij was een einaweegs op de „tjot", toen er plot seling een vijandelijk vuur werd ge- J blazen, alsof er geen ander vuur meer op de wereld was. De roden lieten de onzen tot op misschien 20 meter afstand komen. En toen schoten zij met alles wat zij hadden en gooiden met handgrana ten, die het tumult des te angstwek kender vergrootten. Stom van verba zing en met een droge keel van schrik en angst schoten onze man nen terug. Hier en daar riepen een paar: „Dutchie, Dutchiedoch cr waren geen yanks op de hill, al leen maar vuurspuwende Chinezen, die een orkaan van lawaai ontketen den. Het geroep van Dutchie ging ver loren, evenals de schreeuw van pijn en de roep om hulp Overbluft trokken de onzen terug, doch het bevel luidde: object ne men. Opnieuw trok de troep ten aan val; nog wat onthutst door het on verwachte vu tr, doch reeds met meer zekerheid, die de tijd na de vuurdoop verschaft Alles en iedereen schoot. Sniper-vuur en bob-guns Averden op de onzen gericht, doch toen de troep zich hervond en zich sterker gevoelde door de geruststellende woorden van de commandanten, kwa men de Chinezen te weten, dat zij met Hollanders te doen hadden. Bij de tweede bestorming bleek de kracht van de Hollanders groot genoeg om de roden te vernietigen of weg te jagen. De heuvel werd genomen. Echter: enkele kameraden bleven in de strijd, anderen werden gewond, ge lukkig veeal licht. Het bericht van die eerste doden (wier namen reeds werdei gemeld) beproefde het moreel van de troep. Niets echter is sterker dan het le ven, niets een betere heelmeester dan de tijd. Na enige uren was de komst van het eten al weer belang rijk. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 13 Nov. Vee. Aanvoer: 3428 totaal, waarvan 759 veiie koeien en ossen, 401 gebruiks- vee, 150 vette kalveren, 112 graskal veren, 721 nuchtere graskalveren, 140 varkens, 566 biggen, 135 paarden, 24 veulens, 318 schapen, 111 boken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.40— 2.55f 2.20—2.30, 1.90—2.10, vette kalveren 2.60—2.70, 2.35—2.45 en 2.002.25 per kg. levend gewicht; .graskalveren 320—220—180, nuch tere kalkeren 5855—50, biggen 555245; slachtpaarden 1.90, 1.85 en 1.80 per kg. levend ge wicht. schapen 11095—80; lam meren 100—80—70; kalf. en melk koeien 980880760; varekoeien 650—600—540; vaarzen 675—625 —550; pinken 475425350 per stuk. Vette koeien aanvoer korter, handel kalm, prijshoudend; vette kal veren aanvoci iets ruimer, handel traag, niet geheel prijshoudend; gras- ktlveren aanvoer kleiner, handel stil, prijzen onveranderd; nuchtere kal veren aanvoer iets minder, handel stroef, nrijzen niet lager; biggen aan voer flink, handel lui, prijzen con stant; slachtpaarden aanvoer als vo rige Aveek, handel flauw, prijzen als vorige week. schapen aanvoer iets iets kleiner, handel redelijk, prijzen iets lager; lammeren aanvoer iets kleiner, handel redelijk prijzen on veranderd; kalf- en melkkoeien aan voer klein, handel stil, prijzen stabiel; varekoeien aanvoer iets korter, han del slepend, prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer matig, handel lui, prijzen als vorige week. LEIDEN. 13 Nov. Varkens. Aan gevoerd 245 vette varkens. Notering: zware ƒ213—224, lichte ƒ200—205, zeugen 185200.—, handel goed. Prijzen: aflopend, enkele 1 cent bo ven de notering. Bovendien nog vier nuchtere kalveren. BODEGRAVEN, 13 November Kaas. Aangevoerd 102 partijen. Prijzen: le soort 2.282.32, 2c soort 2.242.27, extra tot 2.38 per kg. Handel kalm. LISSE, 12 *Nov. Bloembollen. Tulpen per H.L.: Bartigon f 65. Blue Parrot f 115.Brilliant Star f 175.—; Campfire f 75.—; Edith Ed dy f 170.Eclips f 75.Elmus f 265.Elmus (zaad) f 220.Gen. de Wet f 135.Golden Harvest f 165,Insurpassable f 150. John Scheepers f 115.Krelage's Triumph f 135.Kleurenpracht f 65.Marquette f 160.Mr. v. d. Hoeff f 150.—; Murillo f 110.—; Piccadilly f 150.Prins v. Oosten rijk f 120.Scarlet Admiral f 110.— Theeroos f 85.Vlammenspel f 00; Weber f 80.—; White Sail f 95.—; William Pitt f 75 R'VEEN, 12 Nov. Bloemen. Cy- donia 8—15 ct.; Goldfinder lO—16 et. Trosrayonantcn 1126 ct. Edm. Ros 2230 ct. Chascity 920 ct. Beryl 1330 ct. Evelijn 1225 ct. Samaria 1421 ct. Ghocod 1836; Kaufmann 2028 ct. Radar 1216 ct. Andr. Bruhier 1624 ct. Alfreton 1730 ct. Golden Seal 1823 ct. Lovelines 6 11 ct. Twello Roem 713 ct. Pulling 1118 ct. Monument 1019 ct. Kaufmann 3—7 ct. Alfreton 5—9 ct. Groente. Kropsla f0.502.80; Glassla f 1.105.10; Andijvie f 5.00 —7.00; Bloemkool f 8.00—24,00; Spruitkool f 20.0032.00; Uien f 19.00 —22.00; Tomaten A f 42.00—75.00; idem B f 39.00—64.00; idem C f 22.00 —66.00; idem CC f 12.00—30.00; id. afw. f 12,0028.00 per 100. Kassnij- bonen f 9.40 per 10 kg. Advertentiën Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wii U kennis van de geboorte van onze dochter ANNELDES die bij het H. Doopsel de namen ontving van JOHANNA HELENA ADRIANA L. C. OOSTERLAAN J. A. M. OOSTERLAAN- OVERGAAG MIEKE TINEKE PAULIENTJE 9462 '51. -£»Met vreugde ge- ven wii kennis van de geboorte van onze dochter MARIE ANNA ROSA H. BUIS M. BUIS— CORNELISSE. Leiden. 13 Nov. '51. Sieboldstraat 46.. 9470 VOOR EEN GOED (mat garantie) Juwallor - Botermarkt 12 „Rosine" geeft de hoog ■>te priis voor goud. zilve-r en juwelen Grote keuze in verlovingsringen gou den zilveren en verzilver den artikelen Het adres ooi alle reDaraties en uur werken, Steenstraat 16 Fel 26854 X Zolderkamers bouwen met onze goedkope board- platen is eenvoudig, want wii geven U vakkundig ad vies, Tochtende zolders be timmeren met carton pla ten of rollen carton.. Dan naar „De Houthal", Hoge- woerd 99, Tel. 22536. 777 gevraagd in klein gezin voor de morgenuren. Aan biedingen na 6 uur bii J. Paardekooper, Emmalaan 7 Oegstgeest. 9464 biedt zich aan voor d. en n. In geen groot gezin. Liefst Den Haag of Omge ving. Br. onder no. 9452 bureau van dit blad. IN ALLE AFDELINGEN ONZE BLIJFT VAM KRACHT Ter gelegenheid van de Heropening ontvangt U voor iedere bestede gulden een zilverbon ter waarde van 1 punt. 12 van deze punten geven recht op een fraai Plated-zilver theelepeltje. Ziet onze zilver-etalage. Punten sparen betekent Plated zilver verg aren I Sft. Nicolaas houdt zitting Woensdag vanaf half drie Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3