RIJNSTREEK groene lalel Een rondgang door het vernieuwd raadhuis der gemeente Alkemade KORTE HET GELADEN KANON DINSDAG 13 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Architect vrijgesproken. De Arnhemse rechtbank heeft he denmorgen de architect J. P. J. G. H. te Den Bosch vrijgesproken van de ten lastelegging, dat hij hoogst on voorzichtig zou hebben toegelaten, dat in het St. Jozefsgesticht te Bene den-Leeuwen de centrale verwar ming, waarvan een leidingkanaal nog niet was aangesloten, in werking werd gesteld. Hierdoor konden kool- monoxydegassen doordringen in de slaapvertrekken van enige bejaarde bewoners van het gesticht. Zes oude mannen kwamen door het binnen dringen van deze gassen om het le ven. De eis luidde 2000.boete of 180 dagen hechtenis. GETRACHT ZIJN VROUW TE VERMOORDEN? Voorts veroordeelde de rechtbank te Arnhem de Nijmeegse smid J. B. B. tot een jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. De Officier van Justitie had drie jaar met aftrek en ter be schikkingstelling geëist. Volgens de dagvaarding heeft deze smid zijn vrouw tegen haar wil, na haar eerst ernstig te hebben gewond, in zijn auto meegenomen, met de be doeling met de auto het Maas-Waal kanaal in te rijden. Op dit plan kwam hij echter terug en hij bracht zijn be wusteloze vrouw naar een ziekenhuis. De man werd door de officier gekwa lificeerd als iemand, die ongeremd leeft en egoïstisch en agressief is, Dit laatste bleek wel tijdens de recht zitting, toen hij zijn vrouw te lijf ging en de parketwachter zeer veel moeite had hem te overmeesteren Men heeft hem toen tijdens de zit ting moeten boeien. HEETGEBAKERDE OUDE KAMERVERHUURDER. De 74-jarige kamerverhuurder F. R. uit de Jan van Riebeeckstraat te 's Gravenhagc, leefde reeds geruime tijd in onmin met een paar huurders, die 17 November zijn woning zou den verlaten. Toen zich nieuwe huurders meld den, die de kamers wilden zien, smeet R. de deur van de kamers, die nog in gebruik waren, zonder meer open. De bewoners van deze verblij ven „namen" dit niet en er ontstond een hevige woordenwisseling tussen R. en de tegenwoordige bewoner, de 37-jarige M. de W. De W. sloeg de deur weer dicht, waarop R. deze aan de buitenkant afsloot. De W. raakte daarop buiten zich zelf, trapte de deur in en trof in de gang R. met een mes aan, die al zwaaiende met dit wapen De W. toeriep: „Je gaat er aan". De W. trachtte R. het mes te ontnemen, waarbij hij een snij- wond aan de pink opliep. De inmid dels gewaarschuwde politie heeft R. meegenomen wegens poging tot doodslag, casu quo zware mishande ling. Naar wij vernemen is binnenkort de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp ter vereenvoudiging van de civiele kantongerechtprocedure. VoM. de HAAGS GERECHTSHOF. In eigen zak. Een vertegenwoor diger uit Wassenaar moest voor zijn firm, waarbij hij sinds 1045 in dienst was, een kwitantie innen. Hij kreeg het geld bij beetjes los en elke keer stak hij het kleine bedrag in zijn eigen portemonnaie. Toen eindelijk de rekening voor een groot deel was voldaan, had hij het geïnde geld ver bruikt. Wegens verduistering was hij in eerste instantie bestraft met drie maanden gevangenisstraf. Thans stond verd. terecht in hoger beroep. Er was een voorlichtingsrap port binnengekomen, waaraan de proc.-generaal echter niet te veel waarde hechtte, omdat het z.i. niet objectief was. Hij requireerde beves tiging van de straf. De verdediger pleitte voor een voorwaardelijke straf. Uitspraak op 23 Nov. a.s. Goede maatjes. Een expediteur uit Leiderdorp was klant van een garage, waar een knecht werkte met wie hij buitengewoon goed kon op schieten. Samen stalen zij van de ga ragehouder een versnellingsbak en wat de knecht nog meer stal, heelde de expditeur. Voor deze kameraad schappelijke omgang was de expedi teur tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hij vond deze straf te hoog en was in hoger beroep gegaan om te trachten een voorwaardelijke straf te krijgen. De proc.-generaal merkte echter op, dat men normaal een onvoor waardelijke straf krijgt en slechts bij uitzondering, wanneer er een gron dige reden is, een vooi-waardelijke. Hij vroeg bevestiging van het von nis. Uitspraak 23 Nov. a.s. DE BELGISCHE REGERING. Eerste minister Pholien voert op het ogenblik besprekingen ter ver versterking van zijn homogeen- katholieke kabinet Naar „De Stan daard" bericht, werden tot nu toe nog geen beslissingen getroffen. In goed ingelichte kringen wordt even wel de namen van de oud-ministers Duvieusart en Gaston Eyskens ge noemd. Er zou ook sprake van zijn, dat de politieke kwesties, die nauw verband zouden houden met het At lantische Pact aan de bevoegdheid van de minister van landsverdedi ging worden onttrokken. Deze laat ste zou zich dan nog slechts met de zuiver militaire aangelegenheden be hoeven bezig te houden. Anderzijds wordt volgens' „De Standaard" over wogen het ministerie van arbeid en sociale voorzorg te splitsen. Som mige afdelingen van het ministerie zouden naar het ministerie van openbare werken overgeheveld wor den, andere zouden een apart depar tement van sociale zaken vormen, dat als eerste taak de hervorming van de sociale verzekering tot taak zou krijgen. Ook zou tijdens de on derhandelingen gesproken zijn over de oprichting van een ministerie voor de middenstand. Wat tenslotte het eerste ministerschap betreft zou de mogelijkheid, dat eerste minister Pholien vervangen zou worden vol gens het blad met de dag geringer worden. In El Paso stonden zes gevangenen vrijwillig bloed af aan een plaatse lijk ziekenhuis. Na het aftappen klaagde een er over, dat hij zich niet goed voelde. Hij mocht even naar buiten om een luchtje te scheppen. Hij schept dit luchtje nog. DE STRIJD IN BIRMA. Maandag hebben naar schatting duizend welgewapende communisten een verrassende aanval gedaan op Tada Ceoe en Ava, twee kleine ste den in cenfraal-Birma. De steden werden bezet Garnizoen en politie, die in de minderheid waren, trokken zich terug naar Sagaing. Hedenochtend zijn versterkingen van de regeringstroepen aangekomen en er zijn gevechten gaande. Volgens de eerste berichten wor den de gezinnen van de militairen als gijzelaars vastgehouden. Vandaag wordt in Egypte de „Dag van de nationale strijd" gevierd ter herinnering aan een eis tot beëindi ging van het Britse protectoraat in 1918. In Alexandrië en andere steden ijn stille orochten gehouden. In de 'anaal-zóne zijn alle demonstraties verboden. BINNENLAND Geen goedkeuring hebben Ge deputeerde Staten van Utrecht ge hecht aan een post van 35.000 gul den voor de bouw van een spits op de Jacobitoren te Utrecht. De dubbelsporige brug bij Oos terbeek in de spoorlijn Arnhem Nijmegen nadert zijn voltooiing. De directie van de N.S. streeft er naar de brug 1 Mei 1952 gereed te heb ben. Terschelling heeft het voorbeeld van de overige Waddeneilanden ge volgd en de invoer van herkauwen de dieren en varkens stopgezet. Slechts voor vee, dat de volgende dag geslacht wordt, is een uitzonde ring gemaakt. In Delft hebben omstreeks hon derd studenten een proces-verbaal gekregen. Zij woonden de colleges aan de Technische Hogeschool bij zonder als student te zijn ingeschre ven. Zes Amsterdamse jongens, die het hadden begrepen op snoepgoed automaten, zijn aangehouden door de politie. Een winkelier had in een week tijd meer dan honderd gulden schade geleden door de practijken van deze knapen. BUITENLAND In het Deense plaatsje Ranülev kunnen de mensen drie weken lang niet naar de kerk. De veestapel van de pachter van de pastorieboerderij is namelijk door mond- en klauwzeer aangetast. Deze boerderij ligt vlak bij de kerk en om het risico te ver mijden, dat de kerkgangers de smet stof verspreiden, hebben de politie autoriteiten besloten het houden van diensten in de kerk gedurende drie weken te verbieden. Begin December a.s. komt de Japanse radio-omroep weer in de lucht. Toestemming hiervoor was door de geallieerden reeds in 1949 ver leend, doch financiële moeilijkheden waren er de oorzaak van dat eerst volgende maand met de uitzendingen wordt begonnen. Er zal uitgezonden worden naar China, de Philippijnen, India en Indonesië. Bij een botsing tussen twee sneltreinen op ongeveer 130 km. ten Noordoosten van Salt Lake City in de Ver. Staten zijn gisteren 21 per sonen oir? het leven gekomen. In de nacht van 8 op 9 Novem ber hebben onbekenden op het oor logsgedenkteken te Peine een krans gelegd, waarop een hakenkruis en de woorden „Uw kameraden van 1914 1951. NSDAP Peine" stonden. Uit protest hiertegen is Maandagmiddag op alle bedrijven in Hannover een uur gestaakt. Een Beierse firma begint van daag met het slopen van Hitiers „arendsnest" bij Berchtesgaden. De bouw daarvan heeft indertijd by na 800 millioen gulden gekost. Onlangs is in Duitse kranten geklaagd, dat, het gebouwencomplex een „heilig dom" dreigde te worden. ALS ER IETS IS, wat de laatste maanden in de gemeente Alke made aan critiek heeft bloot gestaan, is het de verbouwing van het raad huis Zeer weinigen waren van de noodzaak hiertoe doordrongen. Nu de verbouwing bijna is gereed geko men, kunnen wij gelukkig wat gun stiger geluiden vernemen. Wij wa ren daarom van mening dat het ten behoeve van de inwoners van Alke made wel prettig zou zijn, eens een kijkje te gaan nemen, en te trach ten onze indrukken hierover weer te geven. Het is voldoende bekend, dat het raadhuis van Alkemade de laatste jaren niet meer aan de te stellen eisen voldeed. Men moest al heel goed bekend, zijn, om in de donkere gangen, vooral op de bovenverdie ping, de diverse takken van dienst te vinden, en vooral ook de politie was bij de oude huisvesting, indien men haar nodig had, moeilijk te vin den. Het gebouw begon in een ver vallen toestand te geraken, en zelfs was de vrees niet ongegrond dat tij dens een raadsvergadering het pla fond naar beneden zou komen. Dat dit niet gebeurd is, is misschien al leen te danken aan de rustige sfeer, waarin de vroede vaderen vergade ren. De finantiële moeilijkheden wa ren te groot voor de bouw van een nieuw raadhuis. Daarom gaf het ge meentebestuur de gemeente archi tect de heer Th. Deen, opdracht de mogelijkheid te onderzoeken van restauratie. Dat hij hierbij succes heeft gehad, bewijst het thans gereed gekomen vernieuwde raadhuis. Douanebeambten aan de Duit se grens waren verrast te bemer ken, dat een kanon voor de Bel gische bezettingstropen in Duits land geladen was. Het was hun een verlichting, toen zij bemerk ten, dat de lading uit koffie be stond. Deze werd in beslag ge nomen. Het kanon ging ongela den verder. Een rondleiding. De heer Deen verklaarde zich op ons verzoek direct bereid, om ons de vernieuwingen te laten zien. Als men het gemeentehuis vanaf het West-Einde ingaat, heeft men in de nu ruime vestibule, aan de linker zijde de kamer voor Alg. Zaken, fi- nantiën, woning- en grondbedrijf. Aan de rechterzijde is het kantoor van de gemeente-ontvanger, Bevol king en Sociale Zaken Gelijkvloers zijn de oude muren zoveel mogelijk in stand gehouden en aan beide zij den van de vestibule ziet men nu een grote lokettenwand, zodat men op meerdere plaatsen geholpen kan worden. Een zeer grote verbetering is wel de nieuwe ingang vanaf het Noord-Einde naar politie en Sociale Zaken en Arbeidsbemiddeling. Voor het loket van deze laatste is een z.g. geluidshuisje geplaatst, zodat men de betreffende ambtenaar apart kan i spreken. Via deze afdeling kwamen i wij ook bij de politie. Naast het ge- i wone dienstbureau is er nu ook een privé-kantoor voor de groeps-com- I mandant, waarbij ons nog gewezen j werd op de aparte brandmelding met als telefoonno. 350. Voorts zagen wij hier een verhoorkamertje en twee cellen. Deze laatste geheel ge moderniseerd volgens de voorschrif ten van dienst. Tussen de politievel-- trekken en de garner van Alg. Za ken, vindt men recht tegenover het trappenhuis de kamer van de ge meentesecretaris. Het trappenhuis, aldus de heer Deen, had met de ver bouw nogal wat moeilijkheden ge geven, omdat de kluismuur, archief en ketelhuisje, welke hierin vallen niet te verplaatsen waren. Toch is hier met een trap met bordes, en een kunstzinnige smeedijzerwerk trapleuning een fraaie toegang naar boven verkregen. In het plafond bo ven dit trappenhuis wordt het oog direct getroffen door een prachtig tableau van glas in lood, geschonken door de Ned. Electro Lasmij. uit Oude Wetering. In prachtige kleuren - schakering stelt dit het bedrijf der firma te Oude Wetering voor. De trap op. Boven gekomen treft men aan weerszijden van de trap twee pila ren. Hierin is op vernuftige wijze on- zichtbaar de schoorsteen van ver- warming en de buizen verwerkt. Slaat men rechtsaf dan komt men aan het privé-kantoor van de ge meente-architect. Er is L.L.-verlich-j ting welke met de in zacht groen en grijs gehouden verf een zeer rus- tig sfeer geeft. Naast deze kamer vindt men de garderobe e.d. voor de raadsleden. Komende van de trap krijgt men linksom toegang tot de bestuurskamer van B. en W tevens commissie vergaderkamer Recht voor de trap heeft men de hoofdin gang, een dubbel openslaande deur, naar de raadszaal. Rechts hiervan is I de burgemeesterskamer. Wij troffen j de burgemeester van Alkemade J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht achter zijn bureau aan. De burge meester was enthousiast over het j mooie resultaat van de verbouwing. De raadzaal heeft een waardiger sfeer gekregen. Foto v. d. Horst. troffen wij diverse prachtige schil derijen aan van Jac. Haman, Roe- lantsen en Toon Koster, welke wer ken door het Rijk kosteloos in bruik leen waren afgestaan. Alle mogelijkheden, aldus de burg., die de doelmatigheid konden verho gen zijn door de heer Deen aange bracht. In de burgemeesterskamer staat een antieke archiefkist, welke afkomstig is uit de de heerlijkheid De Vrije Lage Boekhout te Oud- Ade en er zijn mooie glas in loodra men, geschonken door de Jachthaven en Paviljoen „De Brasem", alsmede door de jachthaven „Vennemeer". De raadszaal. f De heer Deen merkte op met de verbouwing te zijn uitgegaan van de gedachte: eerst de raadszaal en daarop het overige gedeelte laten aansluiten. Bij het betreden van de raadszaal hadden wij altijd nog de vertrouwde benedenzaal in onze ge dachte, maar wat wij nu te zien kre gen mag wel de climax van de ver bouwing genoemd worden. Het is geen luxueus vertrek, maar meer een I rustige indrukwekkende zaal. Aan j het hoofd zijn op een verhoging de I zetels van B. en W. geplaatst en rondom de grote hoefijzervormige ta- I fel, die de raadsleden. Meer naar achter met een iets lager plafond de pers en publieke tribune. In de 1 raadszaal, welke aan de voorkant van het raadhuis boven is gelegen, zijn ramen van glas in lood aange bracht, welke geschonken zijn resp. door de fa. Maarse en Kroon, de drie gemeentelijke Boerenleenbanken, de Boerenstand, het dorp en de Kaag, de Veiling en de plaatselijke Midden stand. Al deze ramen zijn op prach tige wiize vervaardigd door het ate lier Jilleba uit Leiden. Zij brengen in haar voorstelling tevens tot uiting door welke tak van nijverheid zij schonken zijn. De heer Deen vertelde ons tenslot te nog dat hij op zeer prettige wijze met de aannemer en onder-aanne mers had mogen werken. Een bij zonderheid is wel dat de aannemer de fa. J. L. Zoet uit Oude-Wetering ook de vorige verbouwingen had uit gevoerd nl. in 1883 en 1928. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERWEGEND ZWAAR BEWOLKT Hier en daar tijdelijk mist. Overigens zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, maar la ter enkele verspreide opklarin gen. Matige wind hoofdzakelijk tussen Noord en West. Weinig verandering van temperatuur. 14 Nov.: zon op 7.56 en onder 16.52; maan op 16.37 en onder 9.17 uur. de uitwisseling van gedachten in de manufacturenbranche. Voor deelna me aan de cursus angstvrij-spreken (begint Jan, a.s.) kan men zich spoedig opgeven bij de heer Win ninghoff. Locale verbindingsweg. De nieuwe locale verbindingsweg van uit het centrum der gemeente, via de Dr. Lovinklaan, achter Eet raad huis om naar de Hoorn, zal deze week gereed komen. De weg is 9 me ter breed en zal, zodra het laatste gedeelte vanaf de Karei Doorman straat naar de Rijksstraatweg in wijk Hoorn gereed zal zijn een zeer goede rechtstreekse verbinding vormen, waardoor het doorgaand verkeer aan het Westen der gemeente eveneens buiten de kom geleid zal kunnen worden. :nd van de Beurs stapte binnen En gaf me een „tip" om te winnen. Maar na heel korte tijd, Was 'k mijn duiten kwijt: ret ik met „Bootz" Tip mijn zinnen Inz. Mevr. H. P.—H, 7U1 M'>H Zandvoort ontv. 1 fl. TIP (Advertentie.) ALPHEN AAN DEN RIJN TRAILER IN DE SLOOT. Een grote trailer, met oplast van plm. 18 ton aan stenen, is Maandag middag omstreeks 2 uur op de Kort- steekterweg gekanteld en in de naast de weg lopende sloot gegleden. De bestuurder de heer J. B. Z. uit Ha- zerswoude kon zich door een der zij ramen in veiligheid brengen De ma- teriëele schade is niet gering. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de trailer die in de richting van de gemeente-kom reed, plotseling moest uitwijken voor een tweetal tegen liggers (volkswagens) welke met flinke snelheid om de bocht kwamen rijden. Om een botsing te voorkomen week de chauffeur van de trailer sterk naar rechts uit doch kwam in de zachte berm terecht en kantelde daarna de sloot in. De bestuurders van de volkswagens hebben dit blijkbaar niet opgemerkt en zijn doorgereden. De trailer is van de firma Van Noort te Leiden en was op weg naar Leiderdorp. Het uitbreidingsplan. Nadat op 10 Nov. 1950 het uitbreidingsplan in hoofdzaak en de partiële uitbrei dingsplannen in onderdelen „West" en „Oost I" door de raad waren in getrokken besloot men op 21 Nov. reeds tot vaststelling van een nieuw plan van uitbreiding. Het architectenbureau Verhagen, Kuiper, Gouwetor en de Ranitz is met het ontwerp hiervan beslast. Op 27 April 1951 diende het een nieuw plan in voor wat betreft de uitbrei dingsplannen in onderdelen „West" en „Oost I". Het adviseerde de ge meente om met de vaststelling van het uitbreidingsplan voor de gehele gemeente te wachten tot de com missie van advies voor de uitbrei dingsplannen in Zuid-Holland haar goedkeuring had gehecht aan het plan in onderdelen. Inmiddels had dit bureau ook een uitbreidingsplan in onderdelen bij de gemeente inge diend „rioolwaterzuiveringsinrich ting". Hoewel deze plannen op 5 Ju ni aan genoemde commissie waren toegezonden, blijkt ze niet in staat te zijn vóór de vervaldatum (21 Nov. 1951) van de ontwerpen met haar visie klaar te komen. Een en ander maakt het noodzakelijk, dat een nieuw voorbereidingsplan wordt vastgesteld waartoe een voorstel i de e.v. raadsvergadering zal worden voorgelegd. NRKM. Op de 2de winteravond van de pl. afd. der NRKM, Maandag in hotel „Centraal" dankte de voorz. de heer H. v. Deuren de St. Nicolaas- commissie en de Santos-commissie voor haar activiteit. De collecte van Zondag voor Santos bracht ruim 125.— op, zo deelde de heer N. J. Verkleij mee. Vervolgens compli menteerde de voorz. de heer C. J. Winninghoff, secr., voor zijn verkie zing in het hoofdbestuur en de afd. met het feit, dat het contact dat des tijds op zo'n eminente wijze met het hoofdbestuur werd onderhouden door wijlen de heer C. Y. Ponsioen, in de ze benoeming bestendigd is geble ven. In de e.v. bestuursvergadering zullen enkele door de leden gegeven suggesties worden bezien, o.a. om bezoekers aan Avifauna wat meer naar het centrum der gemeente te trekken. De g.a. kapelaan Duym sprak over het St. Willibrordus-apostolaat. dat iedere dag beoefend moet worden. Spr. vroeg meer begrip voor de taak van de handelsreiziger, die een grote behoefte heeft aan vriendelijkheid en prettige ontvangst. Drs. G. W. J. Vlek, secretaris van de NRKM, hield een inleiding met als titel ..Onder nemer zijn stelt eisen, juist in deze tijd". Na gewezen te hebben op een chaos van moeilijkheden waarmede thans iedereen kampt, mede tenge volge van onze nationale verarming door de oorlog en de internationale oorlogstoestand, verklaarde spr., dat een der mogelijkheden om deze drei gende achterstand in te halen is een zo rationeel en efficient mogelijke bedrijfsvoering. In deze tijd van re latieve schaarste heeft de midden stander deze plicht vooral tegenover de gemeenschap. Durf en deskundig heid moeten hier hand in hand gaan. De schrikbarend vergaande techni sche vooruitgang op allerlei gebied brengt het vraagstuk naar voren van de permanente wisseling o.a. in de verbruiksgoederen, de distributie vormen (coöperatie en zelfbedie ningswinkels etc.), en de interna tionale verhoudingen. Dit vergt in zicht, voorlichting en veel cijferma teriaal, wil men en dat is noodza kelijk al deze wisselingen bewust volgen. Belangrijk om de moeilijk heden het hoofd te bieden noemde spr. samenwerking, mits het maat schappelijk belang niet in het ge drang komt, van de onderscheidene branches. Maar spr. liet een voor zichtige waarschuwing horen voor samenwerking op de meest essen tiële punten van de detailhandel Dan opent men de deur voor onge wenste situaties en gevolgen. Het moet bij uitwisseling van gedachten blijven. Voortgaan in isolement is ongewenst. Ook hier ligt tussen bei de uitersten de gulden middenweg. De spr. beantwoordde tot slot een groot aantal interessante vragen. De heer Winninghoff ging nader in op de economische samenwerking AARLANDERVEEN Auto te water. Gistermiddag om half een raakte in de Dorpsstraat ter hoogte van perceel No. 4. een auto in de sloot. Het ongeluk ont stond, toen de chauffeur trachtte te keren en hij, in plaats van op de rempedaal, op de gaspedaal drukte. Met een nat pak kwam de onfor tuinlijke bestuurder er af. onze tocht door het raadhuis! Een kijkje in de kamer van de burgemeester. Foto v. d. Horst. TER AAR Geboren: Barbara G. M., d. van W. Schuurbiers en G. W. v. d. Laan; Dirk, z. van J. C. Lok en L. v.Vliet; Gerardus N„ z. van J. B. Kleijn en C. S. Markwat; Hendrik G., z. van A. Leune en C. Mesbis; Margriet, d. van L. G. Besemer en Tr. Verduijn. Overleden: P. Houniet 88 j. ZOETERWOUDE (H. R.) Een kantelende vee-auto. Gis terenmiddag om 2 uur reed een 6 meter lange vee-auto van de fa. Langeveld uit Sassenheim, vervoe rende 4 paarden van de markt te Utrecht langs de Hoge Rijndijk. Na bij de Ommedijkse weg geraakte het buitenste achterwiel los en hoepel de de sloot in, direct daarop volgde het binnen achterwiel en geraakte de wagen aan het slingeren en kan telde al zeer spoedig, waardoor de auto dwarss over de Rijksweg kwam te liggen. De chauffeur en twee me- depasagiers in de cabine, alsmede de 4 paarden werden ongedeerd uit de auto gehaald. Een jeep met Kon. Marechaussee's welke achter de vee wagen reed kon nog bijtijds stop pen, de militairen regelden het ver keer tot de Rijkspolitie aanwezig was Door gebruik aan de ene zijde over 'het voetpad en aan de andere zijde over het rijwielpad kon het drukke verkeer doorgaan. ZOETERWOUDÉ— LEIDERDORP Willibrordusfeest K.A.B. De K.A.B.-leden met hun huisgenoten waren Zondagavond uitgenodigd voor de viering van het Patroonfeest in het parochiehuis. Voorz. Goddijn herinnerde aan de welgeslaagde her denking van het 35-jarig bestaan, maar was niet zo tevreden over de belangstelling der leden bij de drie gehouden praatavonden, welke ook mede namens de K.A.B. georgani seerd waren. Hij achtte deze ont wikkelingsavonden hard nodig voor de leden. Onder daverend applaus deed pastoor van Leeuwen, waar van reeds bekend .was dat hij het adviseurschip zou aanvaarden, tij dens dit openingswoord, zijn intrede in de zaal. Na dit intermezzo heette dt voorz. de nieuve g. a. welkom en gaf de pastoor de verzekering, c'at de K.A.B. het op hoge prijs stelt, dat pastoor dit adviseurschap wilde aanvaarden. Dankbaar was de voorz. voor het vele werk van kapelaan Wesseling als adviseur gedurende anderhalf jaar en hoopte dat de vriendschap welke er gegroeid was, zeker niet zou verminderen. Daarna volgde de opvoering van „Het offer van Aart Donus" van A. Boere. Dit goed gespeelde en span nende toneelstuk in drie bedrijven, was voor de toneelvereniging „Lief de voor Toneel" een tweeledig suc ces, voor wat betreft het spel en voor de goede strekking van het stuk. Ook de restauratie van het to neel en de verlichting, door een dei- leden, de heer Jo Vervoorn belang loos verricht, heeft hieraan medege werkt. Pastoor van Leeuwen dankte na afloop de voorz. voor zijn vriende lijke woorden en de hartelijke ont vangst en kapelaan Wesseling bij I zyn afscheid als adviseur voor alles J wat hij voor de K.A.B. had gedaan. Over het snel en de muziek was pastoor bijzonder tevreden. Hij noemde het een welgeslaagde avond cn verheugde zich er over, dat de K.A.B. ook de culturele verzorging van de leder behartigde Hij ver zocht de aanwezigen, propaganda te maken voor de tweede opvoering, i welke a.s. Zaterdag zal worden ge- I geven.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2