RIJNSTREEK DUINSTREEK Gouden bruiloft in Noorden Praalwagens» speeches en stapels post ZATERDAG 10 NOVEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT Et'DE BLAD PAGINA 3 vüit Syxedekeett, m da MnaaAl f.225p. {deflate*. UeAJlAyybizah. ÓijIho UfUtAdieA. O (Advertentie) Naar aanleiding van de vele vragen welke ons dienaangaande bereiken, geven wij ten gerieve van belangheb benden hieronder een overzicht van de plaatsen, dagen, uren en gelegen heden waar het Kraamcentrum van het Wit-Gele Kruis in de Veenstreek, in de Rijnstreek zijn spreekuren houdt. Aarlanderveen: kamer van de wijk zuster: 2e Dinsdag van de maand van 2.30—3.30 uur. A,lphen a. d. Rijn: in het Sint Jo- sephpension (zij-ingang), de le Woensdag van de maand van 2.30 3.30 uur. Langeraar: in het St. Antonius Rustoord, elke le Dinsdag van de maand van 2.303.30 uur. Nieuwkoop: in het H. Hart-gesticht elke 3e Dinsdag van de maand van 2.30—3.30 uur. Nieuwveen: ten huize van dr. W. Nout, elke 2e Woensdag van de maand van 3.304.30 uur. Noorden: ten huize van mej. De Hartog elke 4e Dinsdag van de maand van 2.303.30 uur. Genoemd Kraam-Centrum is ge vestigd Essenweg 16, tel. K 1713420 te Roelofarendsveen. ALPHEN AAN DEN RIJN BADHUIS ZAL SPOEDIG IN GEBRUIK WORDEN GENOMEN. Als, waarschijnlijk begin Decem ber, het nieuwe badhuis, in beheer bij „Alphens Zwembad" in gebruik zal zijn genomen, zal een lang gekoes terde wens van velen in Alphen aan den Rijn in vervulling zijn gegaan. Het pogen om hier een badhuis te krijgen is niet nieuw. De plannen hebben al ettelijke jubilea achter de rug. Zijn zijn al in studie geweest zowel bij gemeentelijke als particu liere instanties. Het badhuis zou ge komen zijn in de van ouds Hotel „De vergulde wagen", waarin thans de Japonnenindustrie van Lambert Janssen is gevestigd. Later zou het komen achter dit gebouw, waar nu de showruimte is van de firma C. A. Bos. Ook bij de gasfabriek was er eens een plan geprojecteerd. Gebrek aan durf, doorzettingsvermogen en tekort aan vertrouwen bij de instan ties dat het een rendabel bedrijf zou kunnen worden, wijl men meer zag naar een gunstig financieel resultaat dan naar de noodzakelijkheid van een middel tot bevordering van de hygiëne, waren even zovele oorzaken, dat een badhuis in de Rijnstreek bij plannen bleef. Tot het huidig gemeen tebestuur de moed heeft opgebracht dit plan te verwezenlijken, in com binatie met de bouw van de nieuwe openbare school. In combinatie in zo verre, dat beide gebouwen vanuit één centrale stookinrichting kunnen worden bediend. De school, die reeds eerder in gebruik kon worden geno men, maakt met het badhuis ook uit bouwtechnisch oogpunt bezien één geheel. Een goed werk van de eerste ambtenaar bij de dienst van gemeen tewerken, de heer Visser, die al eer der de nodige waardering voor zijn bekwaam inzicht van het gemeente bestuur mocht ontvangen. Het badhuis is voorzien van 18 bad- cellen, 2 kuipbaden, een wachtlokaal en een kantoortje voor de beheerder, de heer G. Kaltenecker. Deze was voorheen badmeester van het Al phens Zwembad. Het ligt in de be doeling om het badhuis voorlopig op de drie laatste dagen van de week de gehele dag en avond open te stel len om vervolgens de openstelling uit te breiden naarmate de behoefte hieraan zich zal laten voelen. Het in terieur Taiedt een frisse aanblik, ter wijl er ook aan het exterieur veel zorg is besteed. In de voorgevel zijn een viertal plastieken betreffende het baden, vervaardigde door de Goudse kunstenares mej. S. Meijer. Zowel met het gebouw als met de centrale verwarming, die in een ruimte on der de openbare school is geïnstal leerd, bereikbaar vanuit het badhuis, vanwaaruit ze ook bediend zal wor den ,is rekening gehouden met een mogelijke uitbreiding in Noordelijke richting in de Javastraat. De politie is er nog niet in ge slaagd de bedrijver(s) van het erger lijk gekladder op de muren van de R.K. Scholen aan de Paradijslaan te achterhalen. Intussen is men twee dagen be zig door middel van alle mogelyke preparaten de muren schoon te krij gen en zulks is slechts halverwege en dan nog maar deels gelukt. De letters zijn met koolteer op de mu ren getekend, een chemisch pro duct, dat zich blijkbaar enkele mil limeters in de steen heeft gedron gen. Slaagt men er in de letters gro tendeels onleesbaar te maken, dan nog zal een lelijke vlek voor altijd aan deze wandaad blijven herinne ren. Omtrent de motieven tast men evenzeer nog in het duister, want de tekst hoewel beledigend, is van zo weinig samenhang, dat men ook hieruit de beweegredenen niet kan afleidén. Het staat wel vast, dat het iemand moet zijn geweest die enige vaardigheid in het hanteren van de verfkwast bezit. Deskundigen ver klaarden, dat met het „werk" min stens uur gemoeid is geweest bij enige vlotheid in letterschilderen. Hoewel het communistisch em bleem, de sikkel en de hamer on der een deel van de tekst prijkt, gelooft men in R.K. en politionele kringen niet in een politieke „propa ganda", een propaganda, die overi gens toch een averechtse uitwerking heeft. De Paradijslaan heeft tot nu toe nog nimmer een zo'n grote be langstelling gekend als de laatrte dagen. Komt er een R.K. Tafeltennisclub? Door de R.K. Tafeltennisclub wor den pogingen in het werk gesteld tot oprichting van een tafeltennisclub. Deze behoefte wordt gevoeld in krin gen die de tennissport in de zomer maanden beoefenen en gedurende de winter zich hiervan moeten distan tiëren. Men kan zich als lid opge ven bij de heren G Ponsioen, van Mandersloostraat 40, W. Verwegen, Julianastraat 63 of W. Allart, Sta tionsstraat 17. Jeugdige oplichters gevat. -r- De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen de 16-jarige G. E. H. v. d. L., de 14-jarige L. K., de 20- jarige A. K. en de 21-jarige C. J. K. De laatste drie zijn gebroeders. Deze jongelui hadden zich tot praktijk gemaakt om bij een sigarenwinke lier op gezette tijden rookartikelen te halen op naam van een te goeder naam en faam bekend staande in gezetene. De winkelier, die na enkele malen gevolg te hebben ge geven aan de verzoeken van deze knapen wantrouwen koesterde, mengde de politie in het geval. Door een nauwkeurig signalement op te geven is het de politie gelukt aan deze praktijken bijtijds een einde te maken. Het is gebleken, dat C. J K. de leiding hierin had. De Zondagdienst wordt morgen waargenomen door dr. H. v. Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Apo theek Allart, Raadhuisstraat 206, HAZERSWOUDE Twee ribben gebroken. Toen Donderdagmorgen de boomkwekers knecht L. Staring bezig was in de kap van een schuur van de boomkweker J, H. enige rietmatten op elkander te leggen, gleed zijn rechtervoet van een der rietmatten af, waardoor hij van een vijf meter hoog in die schuur liggende bint, kwam te vallen. In zijn val kwam hij met zijn lichaam tegen een andere bint aan en bezeerde zich zo ernstig, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Het bleek, dat hij twee ribben had gebroken en enige had gekneusd. Na door dokter Meijst ie zijn verbonden, moet hij op diens advies voorlopig het bed hou den. RIJNSATERWOUDF Geboren: Anthonius Theodorus zn van W. v. Schagen en M. M. Hogen- boom; Hendrikus Johannes zn van M. A. Vink en H. C. Langeslag. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Plechtige intocht van pastoor van Leeuwen De parochianen van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Zoeter- woudeLeiderdorp hebben giste ren hun nieuwe pastoor ontvangen. Afgehaald van het station te Lei den door kapelaan Wesseling, de le den van het kerkbestuur, burge meester Smeets en twee leden van de Kath. Actie naderde de pastoor, onder feestelijk klokgelui het kerk gebouw. Op het kerkplein waren de Wel pen, de Gidsen en de Verkenners :n rijen opgesteld. Voorafgegaan door de Jeugdbe weging, bruidjes en misdienaars be trad pastoor van Leeuwen ter wijl. door het zangkoor het feeste lijke 4-stemmige „Jubilate Deo'" werd gezongen door een grote rij van bruidjes de kerk. Kapelaan Wesseling sprak een kort welkomstwoord en noemde het zinvol, dat de pastoor zijn eerste kennismaking met de parochianen wenste te doen plaats hebben, niet in de pastorie of het parochiehuis, maar voor het oog van Christus in de kerk. Reeds nu zeggen wij u, aldus ka pelaan Wesseling, als parochianen, cnze volle medewerking toe en op recht wensen wij u vele jaren van vruchtbaar apostolaat toe. De feestelijke intocht werd be sloten met een plechtig Lof door de nieuwe pastoor, geassisteerd door rector de Groot, de weleerw. heer van Dijk en kapelaan Wesseling. KATWIJK De doktersdienst wordt Zondag waargenomen door dr. H. Hueting, Rijnstraat. KATWIJK AAN DEN RIJN Begrafenis Jac. Timmermans Vrijdagmiddag is onder grote belang stelling ter aarde besteld op de alge mene begraafplaats te Katwijk aan Zee het stoffelijk overschot van wij len de heer Jac. Timmermans de op 56-jarige leeftijd overleden maga zijnmeester bij de - bedrijven. Gedu rende 23 jaar had hij die functie on berispelijk vervuld. Hij ruste in vre de. Op 5 Oct. IJ. werd de heer A. Verhoef, lid van de Harmonie Kat wijk, by de luchtmachtmuziekkapel opgeroepen om in een proefspel exa men te doen voor plaatsing bij dit korps. Vrijdag 9 Nov. kreeg de heer V. zijn aanstelling als geëmployeerde in de rang van korporaal bij de Luchtmachtkapel LEIDSCHENDAM Zaterdags dicht In verband met brandstof-schaarste zal de gemeente secretarie ingaande 17 Nov. op de Zaterdagen gesloten zijn. Het bureau van de burgerlijke stand zal echter geopend zijn tussen 11 en 12 uur al leen voor aangiften van geboorten of overlijden. Boeren en Tuindersbond De Boeren- en Tuindersbond afd. Leid- schendam heeft een zeer goed be zochte vergadering gehouden, waar op gesproken werd door Dr C. Ver- Op 22 Nov. a.s. hoopt het echtpaar J. v. d. Meerde Leeuw zijn gouden bruiloft- te vie ren. Zij zijn beiden op 22 Oct. geboren, de bruidegom in 1883 en de bruid in 1887 resp. te Nieuwkoop en Ouder Amstel. Beiden genieten nog een goe de gezondheid. Uit dit huwelijk werd één zoon geboren. De brui degom gaat nog iedere morgen naar zijn werk. doch op 21 Nov. legt hij het bijltje er bij neer en gaat dan van zijn welverdiende rust genieten. Bij I vangen, sluiten wij ons met de de vele felicitaties, die het bruids- beste wensen aan. paar van de parochianen zal ont-1 doorn, dierenarts te Rijswijk over het hier momenteel zo veelvuldig voorkomend mond- en klauwzeer en runder t.b.c. De heer N. Olieman be stuurslid van de vereniging gaf een overzicht van de onderhandelingen omtrent de voor 1952 geldende rn'elk- prijs en tot slot deelde de heer T. Borst, secr.-penn. van de Coöp. Veiling Veur, het een en ander me de omtrent zijn informele reizen naar Oostenrijk en Italië. Ook de teeltregeling en de brandstoffenposi- tie kwamen ter sprake. Over al deze onderwerpen ontspon zich een uitgebreide gedachtenwisseling. G^en ongekookte melk Van of ficiële zijde wordt er op gewezen dat het aantal gevallen mond en klauwzeer in deze gemeente zeer klauwzeer in deze gemeente buiten gewoon groot is. Iedere dag neemt het aantal nog toe. Daarom wordt met de meeste aandrang aangeraden vporal geen ongekookte melk te ge bruiken. NOORDWIJKERHOUT j V.V.S.B.-nicuws. Zondag a.s. gaat het le elftal voor de 2e maal naar Graaf Willem. Het 3e elftal gaat naar Warmunda 3 en het 4e naar Oranje Groen 4. Het 5e elftal krijgt UVS 11 op bezoek. Aanvang van de ze wedstrijd om 12 uur. Het A-elftal gaat naar Teijlingen A en de B-Ju nioren krijgen MMO A op bezoek. De adspiranten gaan naar Docos a en de b's naar UDO a. VVSB c krijgt ten slotte Docos b op bezoek. SASSENHEIM Winkelweek De pl. middenstand zal weer een winkelweek organise ren ter gelegenheid van St. Nicolaas. Op 14 November zal er een etalage wedstrijd gehouden worden, waaraan verschillende middenstanders zullen meedoen. Vanzelfsprekend komt St. Nicolaas op bezoek. Echter niet voor de hele gemeente ineens. Op 21 No vember komt het Westelijke gedeel te aan de beurt en op 28 November het Oostelijke. Het fanfarecorps „Crescendo" zal gedurende de win kelweek zyn medewerking. DE KWAKEL Damclub „Kunst en Genoegen". Deze week speelde K. en G. I een competitiewedstrijd tegen Oost- zaan II en won deze wedstrijd met 155. Het 2de tiental van K. en G. bracht het er slechter af en verloor van „Ons Genoegen" I uit Lands meer met 218. Donderdag 15 Nov. gaan beide tientallen op bezoek bij D.C.G. te Amsterdam. Geboren: Adriana Catharina d. van M. van Doorn en M. Sitvast; Bernardina Theodora Maria d. van J F. Eradus en H. K. Vernooij; Hendrikus Hubertus z. van C. Glans- dorp en M. W. Walison; Cecilia Alida Wilhelmina d. van G. W. Voorn en A. A. Meijer; Anna Jo hanna Maria d- van W. Zonneveld en J. M. Tromp; Cornelis Johannes z. van J. P. Voortman en J. C. van Zaal; Wilhelmus Maria z. van A. M. Konst en W. J. M. de Jong. Ondertrouwd: Gerardus Herma- nus Joseph de Groot en Anna Adriana van Egmond. VOORSCHOTEN HET WIT GELE KRUIS VERGADERDE. Op de vergadering van het Wit- Gele Kruis, welke gisteravond in het Bondsgebouw gehouden werd, wer den enige nieuwe gezichtspunten ontvouwd. Het huidige Kraamcen trum te Leiden, dat een gemengd centrum is, wordt ontbonden en daarvoor in de plaats zullen komen twee aparte zelfstandige centra. De zorg voor het Katholieke Kraamcen trum komt dan op de schouders te rusten van de gezamenlijke Wit- Gele Kruisverenigingen van het Dis trict Leiden. Een commissie van on derzoek is bereids ingesteld. Onze plaatsgenoot drs. J. R. Eysink Smeets, tevens penn. van het Wit-Gele Kruis van de afd. Voorschoten ,is naar deze commissie afgevaardigd en heeft daarin de functie van vice-voorzit- ter. Het is de bedoeling, dat het Ka tholiek Kraamcentrum te Leiden per 1 Januari 1951 gaat draaien. De oprichtingskosten zullen gedragen moeten worden door de leden van het Wit-Ge'e Kruis. Deze bedraagt 0,50 per lid. De leden worden hier voor niet extra belast, want deze gelden worden gestort uit de kas. In de toekomst zal het fnogelijk moe ten zijn, dat het centrum financieel onafhankelijk wordt. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de taken van de verschillende kraamcentra wette lijk geregeld zullen worden. Zo kun nen dan de kosten van de kraamver pleegster uit 55,die krachtens de sociale voorzieningen aan a'len die in loondienst zijn, verstrekt worden, worden bestreden. Reeds nu kunnen meisjes uit Voorschoten zich melden bii het plaatselijk bestuur om opge leid te worden tot gediplomeerd kraamverzorgster. In deze vergadering werden ook de statuten van de vereniging door genomen en vastgesteld. Het is niet de bedoel'ng van het bestuur aan ieder lid de statuten toe te zenden. Doch, zij die dit wensen, kunnen deze desgewenst bij het bestuur ver krijgen. Bii de rondvraag kwam nog even het Gezondheidscentrum ter sprake. De plannen daartoe zijn gereed en wanneer dit gebouw komt, krijgt Voorschoten een bijzonder mooi ge bouw, maar de bouw van dit cen trum hangt van meerdere factoren af en is voorlopig „toekomst". Zondagsdienst. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. C. Kuypers, Leidseweg 51, Tel. 520. WARMOND BEGRAFENIS Ds. G. J. G. DE BEL. Dat ds. De Bel in hoog aanzien stond en achting genoot bij alle in gezetten bleek gisterenmiddag dui delijk bij zijn begrafenis, die onder zeer grote belangstelling plaats vond. Vele predikanten en enkele R.K. geestelijken bevonden zich onder de aanwezigen. Toen het stoffelijk over schot in de kerk voor de kansel was geplaatst trad allereerst naar voren ds. K. de Bel uit Hollandse Rading, broeder van de overledene, die sprak naar aanleiding van Rom. 14 vers 7 en 8. De volgende spreker was de heer W. Moret uit Warmond, diaken der Ned. Herv. Gemeente. Vervolgens sprak ds. Warmgaar, Ned. Herv. pred. uit den Haag. Namens de gemeente Vuuren sprak de heer v. d. Giezen. Ds. Reynders uit Amsterdam was de laatste spreker. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de kerkvoogdij en kerkeraad'van Warmond, pastoor J. Gussenhoven en mgr. H. J. v. Deur- sen, president van het seminarie, wèth. J. Dekker, notaris P. H. Ro- meyn en vele vrienden en kennissen van de overledene. WASSENAAR Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Door allerlei omstandigheden kon pas Donderdagavond jl. de jaar vergadering '51 van de pl. afd. van het Wit-Gele Kruis worden gehou den. Het bestuur had laten weten, dat het in zijn geheel zou aftreden, welk besluit door de voorz., mr. P. J. M. Aalberse in zijn openingswoord werd toegelicht. Het bleek, dat een aantal leden met het bestuur van mening verschilde over het gevoerde en te voeren beleid. Er werd op deze vergadering uit voerig over deze aangelegenheid ge sproken, nadat de jaarstukken wa ren behandeld. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat het leden tal der afd. per 1 Januari jl. 1315 be droeg. De gemiddelde contributie ir .50 bedroeg ƒ5.65. Tegenover een to taalbedrag aan uitgaven van rond ƒ21.000 stond een totaalbedrag aan subsidies van slechts 4.500. Het jaarverslag sprak in dit verband van een wanverhouding. Aleen dan, wan neer de subsidiebedragen aanzien lijk worden verhoogd, zal het Wit- Gele Kruis in staat zijn haar werk naar behoren voort te zetten, aldus de secr. Wat de bestuursverkiezing betreft, was door een aantal leden een elftal candidaten ingediend. Een er van trok zich terug; de overige tien werden bij acclamatie gekozen. Omdat het aantal bestuursleden on even behoort te zijn, zal in deze va cature in een volgende vergadering worden voorzien. De namen der ge kozenen, die de functies onderling zullen verdelen zijn: mevr. L. ten HerkeiChenevert, mevr. J. Claas- sen—Ammerlaan, mevr. L. J. M. TimmermansSistermans en de he ren drs. W. Lubsen, J. W. A. M. Eysenck, mr. L. A. F. J. Kamp Van het Verkiezingsfront Wc hebben een paar onrustige dagen achter de rug. Een afgrijselijke stapel post, die harder aangroeide, dan wij kondon lezen, werd een nacht merrie voor ons. Nadat we er echter een volle middag aan hebben kunnen besteden, zijn we er door gekomen. Denk niet, argeloze lezeres en optimis tische lezer, dat dit zonder sensatie gepaard ging. Naast een respectabel aantal brieven, die getuigden van verknochtheid aan de Partij van Blijheid en Romantiek, waren er ook enkele dreigbrieven. Daar wij alleen maar dapper zijn op papier, schoten ons zo nu en dan de koude rillingen over de rug. Iets echter hadden alle brieven gemeen: Iedereen eiste opname en nog wel volledige opname van zijn mening. Eerlijk gezegd heeft dit laatste ons het meest benauwd, want als het enigszins mogelijk is, zouden we zelf zo nu en dan ook nog graag een paar regeltjes in deze rubriek blijven schrij ven! Verder waren er een paar anti-Blijheid en Romantiek-inzendingen. zonder ondertekening. Deze zijn in de papiermand verdwenen. In het ver volg komen alleen die inzendingen voor opname in aanmerking (en dan nog slechts voor zover er plaats is) die niet uitgebreider zijn dan 60 woor den en die voorzien zijn van naam en adres, terwijl moet blijken, of de opsteller een dame of heer is. Voordat we het uitgebreide verkiezings- nieuws mededelen, eerst even ter lering (hardnekkigheid in de boosheid) en ten vermake een inzending van de lawaai-man uit Oegstgeest. Deze koer hebben we ook voor hem nog een uitzondering gemaakt, wat betreft de 60 woorden, om iedere aantijging van onderdrukking der minderheid te voor komen. Antwoord aan de schrijfsters en söhrijvers: „De maatschappij van straks moet gebouwd zijn op frisse stoere Neder landers; edele bewoners van dat mooie landje aan de zee, dc rustplaats van het „Ding". Wim Jansen doet ons meer aan, met het Ding, hij komt er weer mee voor de dag om zich te verdedigen. Het gaat niet om het „Ding", het gaat om de muziek. Met muziek door het leven, dan kan men Blijheid en Romantiek tfewaren. Grote advertenties en artikelen kondigden weken van te voren' aan, dat Wim Jansen in Leiden komt. Slechts een beperkt aantal kaarten zijn nog beschikbaar. Wat was het resultaat? Zogenaamd door het slechte weer hadden een aantal leden verstek laten gaan maar men zat thuis achter de radio naar Gèr te luisteren! Men had de kaarten niet eens verkocht toen „de Leider" in al zijn volheid binnen kwam huppelen (7 minuten te laat). Nu zeven minuten te laat voor de vergadering, straks te laat voor de zevenduizend gulden! Alsof St. Nicolaas binnen moest komen, stond de kudde opgesteld en op commando begon men te zingen. Helemaal niet spontaan en hartelijk gebeurde dit; het moest er uit getrokken worden. Geen wonder, een strijdlied op walstempo; belachelijk! Laat ik maar niet verder gaan; het is zo pijnlijk. Met deze enkele voorbeelden, raad ik de Leidse Courant aan, maar over te gaan tot de Lijst zonder Naam cn pro paganda voor te maken, het zal de partij zijn, die de 100 000 vol maakt. Die propaganda voor 2 X 1 =1 is van nul en generlei waarde. Een handje vol kuddedieren, dat opgezweept is. Merie en Stadskok halen dit ook nog aan. Niet Kobus Kuch, Merie, v. Tutte, de Gewone Man, noch Twee maal Een, maar de Lijst Zonder Naam wordt de party, die het wint. Op j.l. Zaterdag kwamen 600 stemmen voor Ger de Roos binnen, tegen 100 voor Wiim Jan sen, vertelde aalmoezenier v. Croonenburg me nog. Dus dat wijst genoeg op onze voorsprong. Stemt de Lijst Zonder Naam, de lijst van de Toekomst- Muziek". (propagandist van de winnende partij). Denk er aan leden van de Partij van Blijheid en Romantiek, commentaar niet uitgebreider dan 60 woorden! Om wat olie op de golven der veront waardiging te gieten, laten we hier het beloofde gedichtje van Mej. A. N. C. Koch, Witte Rozenstraat 58a, Leiden, volgen: Als een vurig lezer van De Leidse Courant, Ben ik geheel cn al op uw hand. En al doe ik niet bijster veel aan politiek, De Partij van Blijheid en Romantiek vind ik magnifiek. Maar altijd zyn er nog mensen, die dit niet willen zien, Daarom helpt het volgende hen nog misschien: Heb toch maling aan die „Kobus Kuch" Die voert een veel te hoge rug. Met „Merie" ben ik helemaal niet ingenomen, Mannen, zoudt u bij haar onder de plak willen komen? Laat „van Tutte" met zijn schorre stem maar knerpen Die is net goed genoeg om voor de leeuwen te wei-pen, Dan dat „Lawaai zonder Naam" gedoe, Dat ben ik al wekenlang moe. Ook is er nog een „Gewone Man" Die zijn Nederlandse' taal nog niet eens kan. Neen! Ééntje blijft er bovenaan: dat is „Wim Jansen", Blijheid en Romantiek, dat heeft de meeste kansen. Dus aarzel niet langer meer: vul in uw kaart, En stem op 2 X 1 1, het is een hoofdprijs waard. Nu moeten wij vlug ons verkiezingsnieuws afwerken. Vele bijvalsbetui gingen ontvangen van dc dames uit Leiden en omgeving, maar als dc dames niet poot aan speien, zullen de heren het deze week nog van hen winnen, want om een greep te doen uit de vele activiteiten, die de heren op touw zetten en reeds gezet hebben: Roelofarendsveen: Stuur onmiddellijk 50 stembiljetten; Zocterwoude: Een actie met praalwagen onder het motto: Op voor het thuisfront enstemt 2 X 1 1 en een grootse dansavond over 'n week; uit Noorden ontvingen we bericht, dat de dansavond 18 gul den voor thuisfront opgebracht had, maar de K.A.J. aldaar is hier niet te vreden mee en gaat door met een huis-aan-huis actie (er is Zondagavond een verkeerde das meegenomen uit café wed. Kuijf, even terugbezorgen op dat adres, vraagt het bestuur). Dan zal Zondag a.s, tijdens de uitzending van „De Pottebaas" Evert Castelein een aantal stemmen op dc lijst van Wim Jansen aanbieden, die alle tot nu toe aangeboden aantallen stemmen met glans zal slaan, terwijl ons een verrassing wacht tijdens het 2 X 1 1 programma van a s. Zondagavond. En hedenavond gaan we naai- Wassenaar, om daar de nieuwe zege van Wim Jansen te beluisteren, die daa? in debat zaf treden met Kobus Kuch. Wassenaarders denk aan de enige kans om dc 7000 gulden in de wacht te slepen. Uw partij is de winnende party en deze partij is de Partij van de Toekomt, de Partij van Blijheid en Romantiek, de Partij van Wim Jansen, de lijst van 2X1 1, die op 2 December a.s. dc zeven-, vijf-, vier-, drie-, twee- en een duizend gulden zal verloten onder zijn trou we leden die 8 weken lang gestreden hebben onder de leuze: WILT GE DE BESTE IIUWELIJKSKANSEN????? BRENGT DAN UW STEM UIT OP WIM JANSEN. KRONUS Jan Musch trad op. Gistermid dag en gisteravond is in het R.K. heid voor het welslagen van de oogst, tijdens welke de offergaven worden aangeboden en de leden van de drie standsorganisaties ter H. Tafel zul- Verenigingsgebouw onder auspiciën na£ieren. de kerkelijke vie- van het Comité voor Jeugd- en ™ng 's er een vrolijke avond en Volksconcerten, dat telkenjare een daarom zal Zondag 18, Dinsdag 20 serie kunstmiddagen en -avonden en Woensdag 21 November des nv. organiseerde tegen een zeer popu-.om uur buitenkerkelijk laire prijs. Met het optreden van Jan' worden gevierd. Onder regie van de Musch heeft dit comité voorlopig SiJT .Leeuv£? zal ,WOrfLC,n 6 opgevoerd het prachtige spel „Als de kinderen maar eens groot zijn". De avonden zullen worden aange vuld met muziek en zang. LTJ-vergaderde. Na de gebrui kelijke opening door de voorz. werd overgegaan tot de bestuursverkie zing. De heer H. Windmeijer stelde zich niet meer herkiesbaar. Na 3 stemmingen behaalde de heer A. de Groot de meerderheid en deze nam 23-jarige loopknecht alhier en een 17-jarige jongeman uit Zoeterwoudc, die ten nadele van hun patroon, de heer B,, een partij lood hadden ont vreemd. Zij werden in verzekerde bewaring gesteld. Hedenavond en morgen wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen Jac. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676 en A. H. Bertels, Lange Kerk- dam 33, tel. 2679 De apothekersdienst wordt tot en met dc volgende week Zaterdag morgen waargenomen door de Wes- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. ZOETERMEER Viering Oogstdankdag 1951. Ge zien het grote succes van het vorig jaar, is er 'besloten om ook dit jaar op dezelfde wijze de Oogstdankdag te vieren. Het past katholieke orga nisaties een dergelijk feest ook ker kelijk te vieren en daarom zal Zon dag 18 November 9 uur de H. Mis schöer, A. J. Noordover, P. J. Vente, worden opgedragen uit dankbaar- haar werkzaamheden beëindigd, om dat de belangstelling voor de kunst avonden steeds kleiner werd. Dat wil zeggen, dat er steeds minder abon nementen voor de gehele serie van zes werden gekocht. Het optreden van Jan Mussch, 's middags voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen werd een groot succes. Twee dieven gepakt. Door de recherche werden aangehouden een j dc functie aan. Daarna kregen alle aanwezigen de gelegenheid om over een van tevoren vastgesteld onder werp enkele minuten te spreken. Niettegenstaande dat zc pas korte tijd aan het oefenen zijn is er al een grote vooruitgang te bemerken. Daarna nam de g.a., kapelaan Schut, het woord en behandelde op een zeer interessante en leerzame ma nier een van de brieven van Paulus. Motor- en autoclub. De MAC Zoetermeer en omstreken organiseer de een avondpuzzlerit van 110 km. Deze rit was de zwaarste en langste van de tot nu toe door haar georga niseerde. Het weer speelde een grote rol, aangezien het de geheie avond regende. Ondanks dit feit versche nen er 20 rijders aan de start waar onder 5 automobilisten. Als over winnaars kwamen uit de strijd: 1. P. Koetsier (Mac Zoetermeer e.o.); 2. M. Turkenburg (Bollenstreek); 3. A. v. d. Tas (Mac Zoetermeer e.o.). Dc wisselbeker welke tweemaal achter een in handen is geweest van P. de Dreu gaat thans naar de heer Koet sier.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7