is d£ shag! Middelpunt van Herkerstening en Hereniging Beperking credietwezen op smalle basis aangenomen Toespraak van voorz. Jac. Groen op de algemene vergadering N.V. „TRIO" ZATERDAG 10 NOVEMBER 1951 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 DE WERKINGS-DUUR WERD TERUGGEBRACHT TOT 1955 De Tweede Kamer heeft gister middag haar goedkeuring gehecht aan een aantal wetsontwerpen van eenvoudigen aard. Daarna heeft de Kamer de alge mene beraadslagingen over het wets ontwerp, houdende regeling van het toezicht op het credietwezen, voort gezet. Het ontwerp is tenslotet goed gekeurd met 55 tegen 31 stemmen. De heer OUD (WD) zeide, dat hy wel gesproken heeft over de minis ter als socialist, maar dat het woord staatssocialist niet over zijn lippen is gekomen. De heer Romme zegt op het con gres van de K.V.P., dat de K.V.P. er ook nog is en dat wordt dan bedoeld als tegenwicht tegen het socialisme, maar in de Kamer zorgt de K.V.P. voor versterking van het socialisme, zo betoogde de heer Oud tenslotte. De heer ROMME (K.V.P.) be strijdt de mening van de heer Wei ter, dat als het instrumentarium voor de controle er eenmaal is, men er niet meer zal afkomen. Hij constateert, met voldoening, dat de minister de twistvraag naar beide zijden heeft opengelaten. Voorts betoogt hij, dat een rege ling nodig was om mede de bankiers te helpen binnen het raam van wat het algemene welzijn eist. De houding van de K.V.P. ten op zichte van de P.v.d.A. is z.i. iets con sequenter dan die van de V.V.D. De opmerking van de heer Oud over de houding op een congres en in de Ka mer zegt de heer Romme met de daarbij passende geringe achting voorbij te gaan. De heer HOOGCARSPEL (C.P.N.) gaf te kennen, dat hij allesbehalve tevreden was over 's ministers ant woord. Hij wilde weten wat de mi nister met de te verlenen machtiging zal doen en wat er ten opzichte van de credietverlening aan kleine be drijven zal gebeuren. De heer WAGENAAR (C.P.N.) betoogde, dat de heer Hofstra zich nu nog meer van het adres van het N.V.V. heeft losgemaakt. Naar aanleiding van de opmerkin gen van de heer Welter, die zijn be toog gevaarlijk had genoemd, zeide de MINISTER, dat als hy daarmede heeft bedoeld te zeggen, dat het moeilijk weerlegbaar is, hij dat aan vaardde. Spr. las een deel der „han delingen" voor. waarin de heer Oud hem als staatssocialist heeft betiteld. Nu heeft de heer Oud gezegd, dat het er om gaat wat de minister met het schatkistpapier heeft gedaan. Dat is niet geheel de stelling, welke de heer Oud in eerste termijn heeft ge poneerd. Naar het oordeel van de minister zijn er geen symptomen van een ongezonde staatscrediet. Er is geen enkele reden om aan te ne men, dat voor de kleine credietne- mers gevaren te duchten zyn, zo zeide de minister, die voorts mede deelde, dat het geven van een be paalde richting aan de investeringen niet in het voornemen ligt. De algemene beraadslagingen zijn hierna gesloten. Bij de artikelen kwamen enige amendementen aan de orde. De heer HOOGCARSPEL (C.P.N.) verdedigde een amendement op het derde lid van art. 10, beogende te be palen, dat steeds een besluit tot goed keuring van algemene voorschriften binnen drie maanden aan de Sta- ten-Generaal ter bekrachtiging moet worden voorgelegd. De MINISTER noemde de voorge stelde wijziging ongewenst. Het amendement werd verworpen met 50 tegen 37 stemmen. Voor: V.V.D,, C.H., A.RC.PN. K.N.P., on S.G. Tegen K.V.P. en P.v.d.A. Tweemaal ingetrokken! Vervolgens lichtte de heer HOOG CARSPEL (CPN) een amendement toe, beogende om de voorschriften aan bankinstellingen te geven ook te doen gelden voor centrale instellin gen. ARGENTIJNSE ONDERSCHEIDINGEN VOOR NEDERLANDERS. De Argentijnse regering heeft de orde van verdienste met de rang van Groot-Officier verleend aan de Ne derlandse gezant in Mexico, C. J. H. Daubanton, die Prins Bernhard op zijn tocht door Zuid-Amerika heeft vergezeld. Dezelfde orde met de rang van Commandeur werd verleend aan ma joor C. C. Geertsma, majoor G. Son- dermfin en kapitein D. A. F. Eibers, alle leden van Prins Bernhards ge volg. President Peron heeft in April j.l. een decreet getekend, waarbij hij de prins benoemde tot Groot-Kruis in de orde van verdienste. EMIGRATIE NAAR AUSTRALIë. Aanmeldingen voor emigratie naar Australië zullen met ingang van 17 November gedurende enkele dagen niet door de aanmeldingskantoren in ontvangst genomen kunnen worden. Dit vindt zijn oorzaak in nieuwe in structies, welke aan die kantoren zullen worden toegezonden Voor on geschoolde werkkrachten, gehuwden en kinderen inbegrepen, zullen de cmigatiemogelijkheden ruimer wor den gemaakt; voor de geschoolden worden de mogelijkheden geringer. De aanvragen van hen, die zich vóór genoemde datum melden, zullen vol gens de thans geldende bepalingen worden behandeld. De MINISTER meende, dat er geen behoefte aan het amendement was, doch hij was bereid door een aan vulling aan de gedachte van het amendement tegemoet te komen. De heer HOOGCARSPEL (CNP) trok daarop zijn amendement in. De heer ROMME (K.V.P.) merkte op, dat door de inmiddels door de minister ingediende aanvulling de wet onduidelijker wordt. De MINISTER trok de voorgestel de wijziging in. De VOORZITTER gaf de heer Hoogcarspel gelegenheid zijn amen dement weer in te dienen, doch de ze wenste het als ingetrokken te blijven beschouwen. Op artikel 5, waarin bepaald wordt wat de algemene voorschrif ten uitsluitend kunnen inhouden had de heer HOOGCARSPEL (C.P.N.) twee amendementen ingediend; In het eerste wordt vastgelegd, dat geen bepalingen kunnen worden op genomen over credieten tot een be drag van 50.000. De MINISTER had overwegende bezwaren tegen de* amendementen. Ze werden verworpen met 81 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De heer JANSSEN (K.V.P.) ver dedigde een amendement om de wet met ingang van 1 Januari 1955 bui ten werking te doen treden, in plaats van per 1 Januari 1956. De heer HOFSTRA (Arb.) zeide de voorkeur te geven aan het rege ringsvoorstel. De heer HOOGCARSPEL (C.P.N.) vond, dat de werkingsduur zo kort mogelijk moet zijn. De MINISTER zou handhaving van de oorspronkelijke datum waar deren, maar hij zeide het amende ment niet onaanvaardbaar te kun nen noemen. Het amendement werd daarna aangenomen met 64 tegen 21 stem men, die van de P.v.d.A. Ten slotte is het wetsontwerp goedgekeurd met 55 tegen 31 stem men. Voor stemden: K.V.P., P v.d.A. en C.P.N. Tegen: V.V.D., A.R, C.H., K.N.P. en S.G. Tegen kwart over zes werd de ver gadering gesloten. Vakgroep Tuinders L.T. B. De algemene vergadering van de vakgroep tuinders van de L.T.B. is hedenochtend te Haarlem geopend met een rede van de voorz., de heer Jac. Groen Azn. De heer Groen wees er op, dat de regering inzake steun, om tuinbouw bedrijven in stand te kunnen hou den, nog niets heeft gedaan. Het be treurenswaardige in deze kwestie is, dat een dergelijke steunverlening ook in tuinbouwkringen nog tegenstre vers vindt. Men mag niet zeggen, dat de knoeiers hiervan alleen profijt zouden hebben. Als er over hulpver lening gesproken wordt, betreft het de economisch verantwoord beheerde bedrijven, die door conjunctuur schommelingen of anderszins in moei lijkheden zijn gekomen. Straks zullen er uit de Marshall hulp credieten beschikbaar worden gesteld, maar hiervoor komen alleen tuinders in aanmerking, die ook zon der regeringshulp wel aan crediet kunnen komen. Nu het zó staat en er aan getwijfeld moet worden, of de regering nog iets van betekenis voor de tuinbouw zal doen, is het hoog tijd, om aan de minister te vragen, wat hij precies met de tuinbouw voor heeft. Naar aanleiding van enkele sane ringsvoorproefjes vroeg spr. wat de minister wil saneren, nu regerings hulp van sanering afhankelijk is ge steld. Er kan toch moeilijk beweerd worden, dat er teveel fruit is of in algemeenheid gezien zoveel groen ten, dat er een teeltbeperking nood zakelijk is. En als men dit laatste zou willen, wie draagt dan de gevolgen in de komende jaren? Spr. vestigde er de aandacht op, dat hij geen voor stander is van absoluut vrije teelten, maar maakte evenzeer zijn mening kenbaar, dat een ongunstig jaar niet wil zeggen: Er moet worden ingegre pen. Het teeltvraagstuk. gekoppeld aan de bestaansmogelijkheid van de tuinder en de voedselvoorziening, is een vraagstuk wat ons wel altijd zal bezig houden. Wat ik nu heb willen betogen is, dat men met ingrijpen als door de Minister bedoeld, wel heel erg voorzichtig moet zijn. Als er iets is wat men niet in een leg kaart kan passen men doet dit nogal graag en werkt met prognoses die bijna nooit uitkomen dan is het de tuinbouw. Als ik in dit opzicht hieraan nog iets mag toevoegen, aldus spr., dan is het deze goede raad, dat men zich, ondanks minder goede of zeer goe de uitkomsten, aan een zo vast mo gelijk teeltplan houdt, om niet altijd achter de feiten aan te lopen en daar door ook de markt te verstoren. Wat ik óók wil vragen: toont door Uw medewerking te beseffen, dat ook in onze dagen aansluiting in de kath. standsorganisatie dringend nodig is en spoort anderen daartoe aan. De P.B.O.! Er is kans, dat ze nu spoedig komt. En nu is die P.B.O. zeker geen panacée voor alle kwa len, maar behalve d samenwerking tussen alle bedrijfsgenoten om de so ciale vrede te bevorderen, mogen wij tevens bedenken, dat deze instelling beoogt de maatregelen t.a.v. het be drijfsleven zoveel mogelijk in eigen hand te nemen en niet te doen uit voeren door de Overheid, doch slechts onder toezicht van de Overheid. Nie mand kan dat koud laten. Op de vertegenwoordigers der organisaties die straks in de besturen van de P. B.O. zitting zullen nemen, rust een zware plicht en een grote verant woordelijkheid. Maar ook op de orga nisaties, dus de leden, die hun in vloed op het beleid van dit publiek rechtelijk orgaan dienen te blijven uitoefenen. Een sterke standsorgani satie blyft ook dan nodig: maak Uw organisatie dus krachtig en steunt haar door Uw lidmaatschap en Uw medewerking. Naar aanleiding van het feit, dat het C. B. van Veilingen aan de S.E.R. heeft medegedeeld voorkeur te ge ven voor een apart Tuinbouwschap zeide de heer Groen: Laten wij ho pen, dat het C.B. van de dwalingen zyns weegs terugkomt, maar als dat niet zo zou zijn, rust op de katholie ke leden van de veilingen toch ze ker de plicht om tegen die houding verzet aan te tekenen en dit zon der dat zij er in gekend zijn niet te nemen. Spr. eindigde zijn toespraak met de wens, dat allen zich voor de orga nisatie zouden blijven inspannen, op dat ook in deze moeilijke omstandig heden veel goeds zou worden bereikt. H. MIS VOOR HONGAREN IN „GROENENSTEIJN" TE DEN HAAG De Hongaarse zielzorger in Neder land, pater dr. G. Mihalyi, zal op Zondag 18 November om half twaalf in de kapel van de Maria-stichting „Groenensteijn", Loosduinseweg 529 te Den Haag een H. Mis opdragen en in het Hongaars een preek hou den voor de in Zuid-Holland verblijf houdende Hongaren en hun vrien den. Op Zaterdag 17 November van 4 tot 6 uur in de namiddag en op Zon dag, een half uur voordat de H. Mis begint, geeft Pater Mihalyi gelegen heid tot biechten. Deze H. Mis is de eerste, die Pater Mihalyi in Nederland voor de Hon garen opdraagt. Hij is sinds kort als zielzorger voor de Hongaren in Ne derland benoemd door Mgr. Dr. J. Zagon, Apostolisch Visitator der Hongaren buiten Hongarije. Pater Mihalyi houdt verblijf in de Norber- tijner abdij te Heeswijk. RIJKSKANTOREN GESLOTEN OP 24 EN 31 DECEMBER. Op 24 en 31 December zullen de kantoren van de rijkoverheidsdien sten wegens brandstoffenbesparim gesloten zijn. Zij zullen wel op Za terdag 22 en Zaterdag 29 December van 8.45 uur tot 13 uur zijn ge opend. De minister van binnenlandse zaken heeft de gemeentebesturen gevraagd evenzo te handelen met inachtneming van plaatselijke om standigheden. GRATIS-KOOPDAG OVERTREDING LOTERIJWET De Maastrichtse kantonrechter ver oordeelde Vrijdag die Maastrichtse winkeliers, de heren M., gebroeders A. en S. uit Vaals, die deze zomer z.g. gratis Ttoopdagen hadden geor ganiseerd, wegens overtreding van de loterijwet. De winkeliers hadden tevoren een dag laten vaststellen, waarop personen hun inkopen gratis kregen. Na de reclame-weken werd de datum bekend gemaakt, en kre gen de klanten op vertoon van de dagbon het bedrag van aankoop te rug. De heer M. uit Maastricht kreeg 50 boete (eis 300), de drie an deren tegen wie 40 boete was eist, kregen ieder f 25.boete. De motivering van het schriftelijk te vellen vonnis zal nader worden vastgesteld. DE GOUD-GELE VIRGINIA Alkmaar: Paters Dominicanen, Nassaulaan 4 Amersfoort: Paters van het Godd. Woord, „St. Joris, Weversingel 7 Amstelveen: „Oecumenisch Centrum", v. d. Veerel. 95 Amsterdam: Mission v. d. H. Familie „Opén Deur" Heilige weg 37 Idem, Hoofdweg 13 Vrouwen v. Bethanië, Marnixstraat 285 Paters Capucijnen, Lijnbaansgracht 48 Paters Jezuieten, Singel 448 Paters Carmelieten, v. Hiliegaertstraat 33 Arnhem: Mission, v. h. H. Hart Una Sancta, Velpevw. 94 Breda: Paters Capucijnen. Schorsmolenstraat 13 Bilthoven: Vrouwen van Bethanië, „Zonnehuis", S weelinklaan 12 Culemborg: Paters Augustijnen Ridderstraat 1 Delft: Paters Franciscanen „Open Deur, Vlamingstr. 20 Deventer: Paters Carmelieten, .Carmel", Noordenb. Singel 4 Drachten: Paters Franciscaneo Minderbroedersklooster Eindhoven: Mission van het II. Hart, Una Sancta, Prins Hendrikstraat 37 Paters Augustijnen, „Mariënhage" Enschedé: Paters Capucijnen, „Via Pacis", Glanerbrug Groningen: Paters Jezuieten, „Hoeksteen", Gelkinge- straat 17 Den Haag: Paters Jezuieten, Laan 27 Mission, van het H. Hart, Una Sancta, Bezuidenh.- weg 51 Vrouwen v. Bethanië, „Aldeneyok", Elandstr. 126 Paters Redemptoristen, Laan Copes v. Cattenb. 70 Catechisten v. „Laetare", Rusthoekstraat 5 Haarlem: Paters Franciscanen, „Open Deur", Kruisstr. 25 Helmond: Paters Capucijnen, Molenstraat 195 Den Bosch: Paters Capucijnen, v. d. Does de Willeb. Singel Hilversum: Mission, v. d. Har4, Emmastr 7, Una Sancta Hoogeveen: Paters Carmeliet-.n, Carmelietenklooster Laren: Huize „Sonnewijck", Torenlaan Leiden: Vrouwen v. Bethanië, Verbum Dei, Plantage 16 Nijmegen: Paters Jezuieten, 3;ijn Buysstraat 11 Rottterdam: Paters Jezuieten, Kath. Sociaal Centrum, Eendrachtweg 10 Vrouwen v. Bethanië, „De Haven" Randweg 45 Mission, v. h. H. Hart, Una Sancta, Mathen.laan 309a Zrs. Eeuwigd. Aanbidding, Kathechismuswerk, Eendrachtstraat 97 Tilburg: Paters Capucijnen, Kcrvelseweg 165 Utrecht: Vrouwen v. Bethanië, „Beiaard-", Rijnkade 5 Paters Augustijnen. Rozenstraat 1 Witmarsum: Paters Augustijnen, „Vinea Domini", Arum, weg 63 Woudrichem: Paters Franciscanen, R. K. Pastorie. Gevangene even naar huis Een gedetineerde, die Woensdag nit het Huis van Bewaring in Utrecht wist te ontsnappen, heeft slechts kort van z'n vrijheid genoten. Want hij ging rechtstreeks zijn familie in Losser begroeten en de rijkspolitie kon hem in zijn woning arresteren. De ontsnapping is te wijten aan een fout van de -bewaker. Terwyl de gedetineerde aan het werk was, schijnt de aandacht van de bewaker een ogenblik te zijn verslapt. De man uit Losser heeft daarvan handig ge bruik gemaakt door zich uit het werklokaal te verwijderen en over de hoge muur de Gansstraat te be reiken. Daar hij niet over geld be schikte heeft hij liftende Losser be reikt. De gladde vogel, die nog enkele jaren straf moet uitzitten, is weer in zijn cel opgesloten. De bewaker zal disciplinair worden gestraft. (N. v. d. D.). Een uitkomst zijn onze BETON-KDLENHOKKEN onverwoestbaar, inhoud 7 H.L. Leidsche Schelpkalkbranderij Bouwmaterialen handel Zoeterw.weg 26, Leiden, Tel. 21747-21748 (Advertentie.) SCHRIJVEN NAAR JONGENS IN AUSTRALIË. „Veel Katholieke jongelui, die Ne derland verlaten en in Australië een nieuwe toekomst hebben gevonden, zouden graag in correspondentie treden met Katholieke meisjes in Nederland; daartoe wil men een correspondentieclub voor Katholieke jonge mensen opzetten. Meisjes, die iets voor dit plan voelen en daar door meer op de hoogte te raken van onze Katholieke pioniers in den vreemde en van de levenswijze in Australië, wordt verzocht zich te wenden tot het Catho'ic Dutch Hostel, 276 Cotha Road, Kew. E. 4, Mel bourne, Victoria, Australia". Dit deelt ons de directeur van de Katholieke Centrale Emigratie Stichting, Drs. Jos van Campen, die momenteel met de bisschop-coadjutor van Roermond in Australië vertoeft, uit Melbourne mede. Leo Prins blijft Leo Prins, de 15-jarige jongen uit Zwyndrecht, die zich op 2 October schuilhield, toen hij met zijn moeder naar Canada zou emigreren, zal voorlopig in Nederland blijven. Hij is toevertrouwd aan een broer van zyn vader, die in 1941 in de strijd tegen Japan sneuvelde en on langs posthuum werd onderscheiden. De kinderrechter in Dordrecht heeft hiertoe, in overleg met Leo's moeder, die in Canada woont, be sloten. („Tel."). KIND BLEEF HANGEN AAN AFSLUITBOOM. Op de feestelijkheden ter gelegen heid van de opening der Spinozabrug te Utrecht werd een schaduw ge worpen door een ongeluk, dat een 6-jarig meisjes overkwam. Nadat een schip onder de brug was doorgevaren, aldus de Tel., en de brugwachter door het ophalen der afsluitbomen de brug weer voor het wegverkeer wilde openstellen, ging het 6-jarig meisje M. K. aan een der bomen hangen. Toen deze ongeveer 4 m. de hoogte in was gegaan, liet het kind los. Met ernstige verwon dingen werd het naar het ziekenhuis gebracht. STERFTE DOOR MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 28 October4 No vember j.l. hebben zich de volgende sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer voorgedaan: runderen 33, kalveren 39, varkens 10, biggen 56. Bromfiets: motorrijtuig? De officier van Justitie van de Utrechtse rechtbank eiste twee we ken voorwaardelijke gevangenisstraf en 30 gulden boete tegen een brom- rietsrijder. De 32-jarige Th. D. uit Zeist bereed op 9 Mei een brom fiets, terwyl hem krachtens vonnis van het gerechtshof te Amsterdam voor de duur van een jaar de be voegdheid tot het besturen van een motorrijtuig was ontzegd. De politie rechter zal over 14 dagen uitspraak doen. Dodelijk schot in burgemeesters-kamer Vrijdagmorgen werd de 50-jarige brigadier van de gemeentepolitie B. door de burgemeester ter verant woording geroepen. Bij het onder houd in de burgemeesterskamer aldus de Volkskr. waarbij ook de inspecteur van politie aanwezig was, wond brigadier B. zich zo op, dat hij zijn dienstrevolver trok en zichzelf voor het hoofd schoot. B. werd on middellijk per ziekenauto naar het Diaconessenhuis overgebracht. Hulp kon echter niet meer baten. I Omtrent de aanleiding tot deze tra gedie vernemen we dat de man j slechts ter verantwoording werd ge roepen in verband met enkele klach ten die over zijn persoonlijk gedrag waren binnegekomen. Hij dronk wel eens wat en had onvriendelijke opmerkingen gemaakt over reserve- personeel. Er stond hem niets an ders te wachten dan een lichte dis ciplinaire straf. Achteraf heeft men de indruk gehad dat de brigadier reeds vóór het onderhoud met de burgemeester, die hem als hoofd van de politie in aanwezigheid van zijn chef hoorde, het plan heeft ge had zich te zelfmoorden. Geen poederdoos nodig Dezer dagen stonden twee dames een etalage te bekijken van een zaak in de Haagse binnenstad. Een pas serende dame bemerkte, dat de schoudertas van een van de dames open stond. Zij ging achter hen staan en deed een greep in de tas. Een poederdoos en andere vrouwelijke attributen had zy te pakken, maar geen portemonnaie. Daarom graai de zij nog eens en ditmaal met suc ces. Nog steeds achter de niets be merkende dames staande hoorde zij hen praten over een bezoek aan een andere zaak. Zij volgde hen daar heen en probeerde toen om de een of andere duistere reden de poeder doos, lippenstift en andere voorwer pen met uitzondering van het beurs je, weer in de tas terug te laten glij den. Dit werd bemerkt. De dievegge, de 33-jarige mej. H. J. Z. nam de vlucht maar werd nog in de zaak staande gehouden. Na eerst alles ont kend te hebben, heeft zij later een volledige bekentenis afgelegd. Zij is in verzekerde bewaring gesteld. Ambtenaar-orgelbouwer In de huiskamer van een eenvou dige woning te Apeldoorn aan de Mendelssohnlaan nr. 48 staal een concertorgel. Nog wel niet helemaal kant en klaar er zit nog 'n half iaar werk aan maar toch wel zo ver gereed, dat zijn maker, de heer G. Sohuiteman, er al met veel ple zier op kan zitten spelen. Nu zou dat nog niet zo heel bij zonder zijn, als mijnheer Schuite man orgelbouwer van beroep was. Overdag is hij douane-ambtenaar en het orgel, dat hij geheel in vrye tijd bouwt, is niet anders dan een stuk huisvlijt, maar dan van een uitzonderlijke soort. Hoe hij er toe is gekomen? Wel, van jongsaf hield hij al bijzonder van orgelmuziek. Maar een orgel kopen kost veel geld en bovendien kon zo'n gewoon huisorgel hem niet bijzonder bekoren. „Bouw er zelf een" adviseerde de Apeldoornse or gelbouwer Koch hem. En zo begon de heer Schuiteman ruim drie jaar geleden met een betrekkelijk een voudig orgel, eigen ontwerp. En al knutselende groeiden zijn aspira ties, zodat ten slotte een orgel ont stond, dat met recht op de naam concertorgel aanspraak mag maken. Het telt niet minder dan 350 pijpen en daarenboven een z.g. carillon. Twee klavieren, veertig registers en een vrij pedaal geven de organist ruime mogelijkheden. Hoewel het orgel o.a. nog moet worden gestemd en geïntoneerd, heeft een bekende Apeldoornse or ganist, die het instrument heeft be speeld, zich waarderend over de klank uitgelaten. Wilt U iets weten? Vraag inzake het gladstrijken van een ruwe cementen vloer. Antwoord: Een ruwe cementen vloer is glad te krijgen, maar het is de vraag of het doel, waarvoor U dat wenst, de kosten rechtvaardigen. Wend u eens tot een metselaar. Vraag inzake huuropzegging van een woning boven de winkel, na aankoop van het gehele pand. Antwoord: Zonder meer kunt u de huur niet opzeggen, althans de huurder er niet uitzetten. Daarvoor is toestemming van de kantonrechter nodig, die de wederzijdse belangd tegen elkaar moet afwegen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6