RIJNSTREEK DUINSTREEK Niet Stalin maar Beria Dreigende spoorweg staking in de V.S. Perzische delegatie gaat vertrekken Kolentekort remt Europa s economie Koxte GOLF (hiantuten aan fBint CDE ontvoering van tante Cm' #i| WOENSDAG 7 NOVEMBER 1951 otL LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De gebruikelijke bombast over agressie en vrede 'T'ER GELEGENHEID van de 34e verjaardag van de Russische revolu- tie heeft niet zoals verwacht werd Stalin het woord gevoerd ir. het Moskousc Bolsjoi-theater, maar het hoofd van de beruchte ge heime politie (N.V.D.) Beria. Nieu ws bracht zyn rede niet; hij liet een felle waarschuwing horen tegen „die gentlemen, die een imperialistische oorlog tegen het Russische volk willen voeren". Beria, die voor het eerst werd ver kozen om deze jaarlijkse, zeer be langrijke rede uit te spreken, sprak twee keer met stemverheffing: de eerste keer toen hij hulde bracht aan de grote Stalin, de tweede keer toen hij waarschuwde, dat het Rus sische volk iedere agressor een af straffing zal geven, die hem voor altijd de lust zal benemen vredelie vende landen aan te vallen. Maar behalve, dat Beria met veel nadruk sprak over de „Amerikaans- Britse oorlogsvoorbereidingen", her haalde hy ook, dat Stalin de nood zaak tot commerciële samenwerking tussen de Sovjet-Unie en het Wes ten had beklemtoond. De Sovjet- Unie heeft voortbrengselen van het Westen nodig, terwijl Amerika en Engeland niet zonder Russische wa ren kunnen. Beria verklaarde, dat de Sovjet- Unie altijd de vrede heeft gewild, maar dat zjj "beschikt over de mo dernste wapens om iedere agressor een zware slag toe te brengen. .Iedere imperialistische aanval op ons land is nog altijd geëindigd in een smadelijke nederlaag", zo waar schuwde hij. „Indien imperialisti sche aasgieren onze wens voor vrede uitlegger} als een teken van zwakte, dan zullen zy een beslissender ne derlaag lijden dan enig ander voor hen. Het is duidelijk, dat Truman dezelfde weg heeft gekozen als Hit- Ier en de mensen in een derde we reldoorlog wil storten. Een nieuwe wereldoorlog zou de volkeren van de wereld tonen, dat het kapitalistische systeem niet zon der oorlog kan bestaan", aldus Beria, die verder sprak over zwakte in het imperialistische achterland, als voor beeld waarvan hy de strijd om grondstoffen noemde, die Amerika en Engeland zowel in Europa als in Azië zouden voeren. Hoe groter deze geschillen tussen Engeland en de V. S. worden, des De status van Nieuw Guinea De Indonesische minister-president, dr. Soekiman, zal vandaag de Neder landse Hoge Commissaris, de heer Lamping, inlichtingen vragen over het bij het Nederlandse parlement ingediende wetsontwerp in zake de grondwetsherziening, waarbij West- Irian als „Nederlands Nieuw Guinea" zal worden opgenomen in het grond gebied van het Koninkrijk der Ne derlanden. Tot deze stap werd besloten op de kabinetszitting van gistermiddag, die ruim 4 uren heeft geduurd. Op vragen van de pers antwoord de de minister van Voorlichting, A. Mononoetoe, „dat het standpunt van de Indonesische regering in deze kwestie zal afhangen van het ant woord van de Nederlandse Hoge Commissaris", dat op Woensdag 7 November zal worden gegeven. President Truman heeft Dinsdag een noodraad gevormd, welke een oplossing moet vinden ter beëindi ging van een dreigende staking van ongeveer 75.000 stokers en machinis ten op vier grote spoorlijnen in de Ver. Staten. De staking zou Donderdag zijn begonnen, maar de maatregel van de president verhindert volgens de wet een staking gedurende minstens zestig dagen. De president verklaar de, dat het geschil de handel tussen de staten zo ernstig dreigt te onder breken, dat bepaalde delen van het land verstoken zouden zijn van es sentiële vervoersdiensten, terwijl ook het leger hinder zou ondervin den. De Perzische minister-president Mossadeq denkt aan het eind van deze week met zijn delegatie uit Washington naar Teheran terug te keren, aldus heeft de plaatsver vangend minister-president Fatemi aan Reuter meegedeeld. Het vertrouwen in de mogelijk heid van het bereiken van een over eenkomst op basis van hervatting der onderhandelingen met de En gelse regering is hierdoor minder geworden, aldus Reuter. De onderhandelingen op Korea Op de ochtendzitting van vandaag (Woensdag) te Panmoendjon is geen vooruitgang gemaakt. Op deze bij eenkomst, die twee uur duurde, heb ben de communisten hun nieuwe voorstel uiteengezet, dat de vijande lijkheden „de facto" langs de huidige frontlijn zonder enige wijziging wil laten staken, hoelang ook de verde re behandeling van de overige pun ten der agenda mag duren. Op een vraag van een verslaggever of de besprekingen op een dood punt wa ren aangeland, antwoordde de woordvoerder van de Verenigde Na ties, generaal Nuckols, dat Woens dagmiddag de besprekingen zullen worden voortgezet. te beter; zo sprak Beria, die tevens voorspelde dat de omschakeling op een oorlogseconomie zou leiden tot een grote economische ineenstorting. „Iri het kamp van de vrede bestaan dergelijke interne tegenstellingen niet". De voornaamste hinderpaal voor de economische expansie van West- Europa is het feit, dat dit gebied zijn kolenproductie niet sneller heeft kunnen opvoeren, zo verklaart de E CA in haar dertiende kwartaalver slag aan het Amerikaanse Congres. In dit verslag, dat betrekking heeft op het tweede kwartaal van 1S51 wordt voorts opgemerkt, dat de on voldoende stijging van de West- Europese kolenproductie tevens oor zaak is van grote dollaruitgaven. De kolen die dit jaar uit de Verenigde Staten moeten worden ingevoerd bijna 25 millioen ton "kosten West- Europa met inbegrip van het scheeps- vervoer byna 500 millioen dollars. De ECA deelt verder mede, dat de economische toestand in West-Euro pa in het tweede kwartaal van dit jaar wederom enige achteruitgang te zien heeft gegeven. De inflatoire druk was krachtig en de omstandigheden waren nog steeds niet gunstig voor het bereiken van een evenwicht op de handelsbalans, doordat de kosten van de invoer hoog bleven. Deze toestand schijnt West-Europa voor de keuze te stellen de invoer te ver minderen of de uitvoer te verhogen teneinde te voorkomen, dat de be talingsbalansen zich in ongunstige richting zullen ontwikkelen Overi gens zal elk van beide maatregelen vermindering van het aanbod voor burgerlijk verbruik inhouden. De inspanningen, die West-Euro pa zich op het gebied Van de herbe wapening getroost, worden in het verslag van de ECA geprezen. Amerikaans schip in vlammen Dinsdag heeft het 7.000 ton meten de Amerikaanse vrachtschip „Geor ge Walton", dat met een lading tar we van Amerika op weg was naar Bombay, geseind, dat zich aan boord een ontploffing heeft voorgedaan. Drie van de 39 leden van de beman ning waren om het leven gekomen, anderen waren gewond. De beman ning had met achterlating van een nood-bemanning het schip verlaten. Het bevond zich op ongeveer 300 myl ten Westen van kaap Flattery (ten Zuiden van het eiland Vancouver aan de Westkust van Amfcrika). Het Japanse m.s. „Kenkon Maroe" meldt, dat de „George Walton" van voor- tot achtersteven in brand staat en de het oppikken van de schip breukelingen ernstig wordt bemoei lijkt door ruwe zee. Een vliegtuig van de Amerikaanse kustwacht werpt boven de plaats waar de „Kenkon Maroe" zich bevindt lichtfakkels uit. OP HET NIPPERTJE. Een Constellation van de Brazi liaanse luchtvaartmaatschappij Pan Air Brazilio maakte gisteren een noodlanding op het vliegveld Casa blanca, met nog slechts enkele drup pels benzine in de tank. Enkele se conden nadat de wielen de landings baan raakten, stopten d* motoren. Wegens slecht weer kreeg de piloot in Lissabon en Madrid geen vergun ning om te landen. Hy besloot daar om, met nog slechts voor 25 minuten benzine aan boord door te vliegen naar Casablanca. De 35 passagiers kregen de raad hun schoenen uit te trekken en boorden en dassen los te maken. Alle passagiers en leden der bemanning werden in zwemvesten gestoken. Biddend wachtten verschil lende passagiers het einde af. Toen er nog voor vijf minuten benzine in de tanks was. kwam Casablanca in zicht. Met de laatste druppels werd het vliegveld net op tijd gehaald. EVA PERON GEOPEREERD. Mevrouw Eva Peron, echgetnote van Argentiniës president, is giste ren „met succes" geopereerd, aldus een officiële bekendmaking door de radio. Haar toestand werd „bevredi gend" genoemd. Er werden geen bijzonderheden verstrekt over de aard van deze ope ratie, die als „ernstig" beschreven werd en die volgens Argentijnse nieuwsagentschappen drie uur en 20 minuten duurde. De president is, sinds hij Zaterdag zyn vrouw naar het ziekenhuis bege leidde, vrijwel zonder onderbreking in haar nabijheid geweest. OORLOGSSCHIP OP HOL. Het voormalige Braziliaanse oor logsschip „Sao Paulo", dat voor sloop naar Engeland wordt gebracht, is tijdens een hagelstorm ten Noorden van de Azoren op drift geraakt, met acht man aan boord. Het schip was 4000 myl gesleept uit de haven van Rio de Janeiro door twee Britse sleepboten, toen het los sloeg. Een der sleepboten, die ernsti ge schade opliep, heeft koers gezet naar de Azoren. De andere sleep boot maa :t jacht op het losg ag.n schip, dat niet op eigen kracht kan varen. ALPHEN AAN DEN RIJN Pseudo-vogelpest. Op last van cie gezondheidsdienst voor vee zijn bij de heer P. Boere aan de Steek- terweg een 15-tal kippen afgemaakt toen pseudo-vogelpest was vastge steld. Pro Juventute. In de zaal van het Leger des Heils, Noorder Nas- saustraat hield de vereniging Pro Juventute „Rijnland", afd. Alphen aan den Rijn haar eerste bijeen komst. Behalve tal van instanties die met de kinderbescherming in enigerlei opzicht wat te' maken heb ben, woonden deze bijeenkomst o.m. bij drs. M. Hins, secr. van het hoofd bestuur te Leiden, weth. A J. Dekker en mevr. J. D. v. d. Waals, chef afd. sociale zaken gem. secretarie, ds. L. J. G. Veenendaal. De heer G. H. F. Mertens gaf een uiteenzetting omtrent het doel van de kinderbescherming en wees op de samenstelling van het bestuur. Pro Juventute is geen politiewerk. Het toezicht vraagt speciale eisen. Hulp naar vermogen is noodzakelijk. De kinderbescherming is een werk van eerste rang. Hierna sprak mej. mr. H. A. Snel ler, hoofd van de kinderpoliti£ te Hilversum, in zeer duidelijke be woordingen over de taak van de kinderpolitie. Na eerst de ontwikke ling van het politiewezen in het al gemeen geschetst te hebben, wees spr. erop hoe vooral de laatste eeuw de politie ook preventief is gaan NIEUW FABRIEKSSCHIP VOOR DE WALVISVAART w erken. In 36 steden bezit men ook een afd. kinderpolitie. Rotterdam was de eerste. Zeer interessant was hetgeen mr. Sneller vertelde over de wijze van de werkzaamheid der kin derpolitie en over de voorvallen en de gevallen waarin zij voornamelijk els eerste hulp bij morele ongeluk ken optreedt. Zij brengt de zaken aan het rollen bij de betreffende in stanties en laat ze hierna los. Samen werking met de scholen, algemene politie-instanties, reclasseringsin- stanties, Pro Juventute etc. is van zeer groot belang. Sterk benadruk te mr. Sneller in haar slottoespraak, dat de kinderpolitie niet gezien mag worden als een boeman, maar als een instantie, die op eigen wijze beschermend wil optreden in het belang van kinderen, dis gevaar lo pen. Na haar toespraak beantwoord de de spreekster enkele door de aanwezigen gestelde vragen Vervolgens werden een drietal films vertoond o.a. „An adventure in Frienschip". H.D.C. Groep 1: Hk. de Vos T. Lagerwey 02, J. v. d. EntR. v. Klaveren 11, M de GrootJ. Zaad 20, C. VerboomHb. de Vos 1—1. Groep 2: J. DisselE. Megchelse 20, G. v. WinkelW. Baart 02. Groep 3: A. BijlKt de Leeuw 2—0. BOSKOOP Schalkwijkse Muziekver. bracht serenade in Boskoop. Het was voor het bruidspaar G. v d. Werf Blom Maandagavond een grote ver rassing toen zij hun huwelijksfeest vierde in de lunchroom van de heer P. v. d. Toorn, dat de Harmonie „St. De directie van de Nederlandse Cecilia" uit Schalkwijk hen een se- Maatschappij voor de Walvisvaart, I renade kwam brengen. De brulde- gom was n.l. reeds 12 jaar lid van N. V. heeft aan de dok- en werf- maatschappij „Wilton-Fyenoord" te Schiedam opdracht gegeven tot de bouw van een modern uitgerust groot fabrieksschip met een laad vermogen van 26.500 ton en een waterverplaatsing van 44.000 ton, waarvan de oplevering in 1955, voor de aanvang van het vangseizoen 1955/1956 kan worden tegemoet ge zien. De financiering zal kunnen geschieden uit 7.500.000 nieuw uit te geven kapitaal en verder uit de door de regering gegarandeerde af schrijvingen. Aldus wordt medegedeeld in het heden verschenen verslag der maat schappij over het boekjaar 1950/51. AMELAND UIT ISOLEMENT VERLOST. De postboot, die de dienst Nes I'olwerd vice versa onderhoudt, heeft vanmorgen weer langs de normale route gevaren, zodat het isolement hiermede is verbroken en post en passagiers weer geregeld kunnen worden vervoerd. WET TOEZICHT CREDIETWEZEN. De heer Janssen (K.V.P.) heeft op het thans in de Tweei*; Kamer in be handeling zijnde wetsontwerp tot re geling van het toezicht op het cre- dietwezen een amendement inge diend, waarvan de strekking is de wet met ingang van 1 Januari 1955 buiten werking te doen treden. In het wetsontwerp is bepaald deze datum 1 Januari 1956 te doen zijn. In zijn toelichting schrijft de heer Janssen, dat voor een periode om er varing te krijgen drie jaar voldoende wordt geacht, voor de regeling van zaken, die nu tot een noodvoorzie ning aanleiding geven, lijkt een pe riode van drie jaar eveneens voldoen de, aldus verder de toelichting. MUIZEN BEDREIGEN DE OOGST De plaag van veldmuizen, die reeds enige jaren de Nederlandse oogst teistert, zal. indien de komen de winter zacht zal zijn, aanzienlijk in omvang toenemen. Reeds thans zijn tekenen aanwezig dat de muizen ..een goed jaar" heb ben gehad: onder winterkoren en koolzaadaanplantingen wordt reeds danig huisgehouden. Enige brandpunten van de muizen plaag zijn de Bommelerwaard, som mige delen van Brabant en de Noordoostpolder. genoemde vereniging en niet min der dan 6 broers zijn eveneens lid, waarom deze gelegenheid werd aangegrepen om de muzikale fami lie eens een verrassing te bereiden. In het heldere schijnsel van twee meegebrachte electrische lampen werden de muzikale gevoelens ver tolkt. Dat een en ander op hoge prijs werd gesteld, behoeft geen nader betoog. Een gul onthaal was het antwoord van de dankbare familie. Vereniging voor ouden van dagen. Evenals in andere gemeenten worden ook in Boskoop pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een vereniging voor ouden van dagen, waardoor de mogelijkheid geschapen wordt dat de oudere generatie op verschillen de manieren met elkaar in contact kunnen komen. De plannen zyn reeds zover gevorderd dat binnen afzienbare tijd een oprichtingsver gadering zal plaats vinden. Het ligt in de bedoeling om de heer J. v. d. Spelt uit Gouda, die op dit terrein deskundigheid bezit, uit te nodigen deze vergadering te willen bijwo nen, hetgeen de oprichting waar schijnlijk ten goede zal komen. Neemt Boskoop deel aan Flora '53. In het voorjaar van 1953 zal in het wandelbos „Groenendaal" te Heemstede de internationale bloe mententoonstelling „Flora 1953" wor den gehouden. Voor deze tentoonstelling vraagt het hoofdbestuur van bloembollen-, cultuur te Haarlem ook de belang- ste'ling van de boomkwekers. Wat de boomkwekers betreft, zal vooral de belangstelling uitgaan naar de rubrieken „Model-voor- jaars-, stadstuintjes, tuinschappen met bloembollen en inzendingen van bomen, planten, heesters en coniferen in groepen of alleen ge plaatst". Als leidraad voor inzenders van boomkwekerij-artikelen zijn een 20 tal prijsvragen ontworpen. DE KWAKEL DE 6000STE INWONER Gistermorgen vervoegde zich ten gemeentehuize G. W. Voorn Boter- dijk 78 om aangifte te doen van de geboorte van een dochter. Hem werd medegedeeld, dat met deze aangifte het aantal inwoners de 6000 had be reikt. Na de felicitaties werd een spaarbankboekje met f 100.op naam van de pasgeborene aan de ge lukkige vader overhandigd. In de na middag werd het kind door de echt genote van de burgemeester ten doop gehouden, waarbij ook de bur gemeester tegenwoordig was. Toe vallig was dit kind het 60ste. dat dit jaar hier in de kerk gedoopt werd. HAZERSWOUDE Autobotsing Maandag had een aanrijding plaats tussen twee vracht auto's. Terwijl de vrachtrijder H. v. R. achteruit met zijn auto van zijn erf reed, de Dorpsstraat op. zonder op het verkeer te letten, kwan? de vrachtrijder A. V. met zijn auto uit het Westeinde rijden. A. V. remde nog met alle kracht, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen, en reed* de vrachtauto van R. in de flank aan. Beide auto's liepen be langrijke schade op, doch persoonlij ke ongelukken hadden niet plaats. ROELOFARENDSVEEN Afscheidsavond Kap. Berkhout Morgen, Donderdagavond te 8 uur zal in de Pancratiuszaal voor de ge hele parochie, alsook voor oud-paro chianen. gelegenheid zijn om' af scheid te nemen van kap. C. Berk hout. Op de wachtlijst van de Hol land-Amerika lijn staan momenteel naar schatting 5000 emigranten, die naar Canada wensen te gaan. Het vorig jaar vervoerde de H.A.L. 16.000 emigranten naar Canada. De predikant uit Okkenb*"oek, die het afgelopen weekend met zijn bromfiets tegen een vrachtauto bot ste, is in de afgelopen nacht over leden. De Volcndam, die de laatste jaren gebruikt werd voor troepen vervoer van en naar de tropen en die gedurende de oorlog o.m. dienst deed als evacuatieschip voor Engel se vrouwen en kinderen, is uit de vaart genomen. Het zal hoogstwaar schijnlijk verkocht worden. WATERSNOOD IN SCHOTLAND. Schotland heeft te kampen met de ergste watersnood sedert 1927. De ri vier de Don is daar buiten haar oevers getreden en heeft het omlig gende land in een woestenij herscha pen. Uit Aberdeen werden redding boten landinwaarts gestuurd om ge- isoleerde boerengezinnen te redden. In de plaats Kintore dreven tiental len bijenkorven de hoofdstraat bin nen en de bewoners kregen de bijen zwermen in huis. Als gevolg van de zware regenval is ook het water van de Theems bij Windsor en van de Severn en de Avon ver boven het normale peil gestegen. LISSE EN HILLEGOM BIJ HAARLEMS ARRONDISSEMENT Naar wij vernemen zal met in gang van 1 Februari 1952 Hillegom en Lisse komen te vallen onder het Arrondissement Haarlem. Beide plaatsen vielen sinds jaren onder het arrondissement Den Haag BOND VOOR BEROEPSPERSONEN- VERVOER. Op Dinsdag 13 November aanstaan de belegt de Nederalndse Katholie ke Bond voor het Beroepspersonen- vervoer een vergadering, waarop al le katholieke vervoerders uit de Kring Bollenstreek zijn uitgenodigd. Op de vergadering zal o.a. worden gesproken over de structuur en po sitie van de Katholieke Bond voor het Beroepspersonenvervoer in de Federatie van Nederlandse Organi saties voor het Personenvervoer en over de problemen, waarmede het personenvervoer op het ogenblik te kampen heeft. De vergadering wordt gehouden in „Het Bruine Paard"' te Sassenheim en vangt aan om 15.00 uur. KATWIJK AAN ZEE Teraardebestelling J. de Vreugd en D. Vooijs. Gistermiddag vond onder grote belangstelling op de Alg. Begraafplaats de teraardebestelling plaats van de 60-jarige D Vooijs en de 58-jarige J de Vreugd die de vo rige week Vrijdag het leven verloren toen de vrachtauto, waarin zij zaten, op een overweg op het terrein van de voormalige R. I. M. I. werkplaat sen by de Maaldrift te Wassenaar werd gegrepen door de motorwagen van een tramstel der H T. M. Aller eerst werd de heer D Vooys in het familiegraf bijgezet, waarna Ds D. Bonman een rede hield welke op alle aanwezigen een diepe indruk maakte Hierna vond de bijzetting plaats van de heer J. de Vreugd in het fa miliegraf. Ds. P. Pras hield eveneens een grafrede Namens de directie en personeel van de expediteur der firma G. Dek ker uit Nieuwenkerk aan de IJssel was aanwezig de heer ir. J. C. de Goede uit Rotterdam. LEIDSCHENDAM Het 8e lustrum van de pl. afd. van de R.K. Middenstandsver. wordt Zondag a.s. begonnen met een plechtige Hoogmis waaronder pater Rembertus O-F.M.Cap. de feestpre- dicatie zal houden. De officiële re ceptie wordt gehouden tussen 15 16.30 uur in het verenigingsgebouw en des avonds wordt een program ma afgewerkt van kunst en vrolijk heid waar aan medewerken John Kelly met zijn gezelschap en het Leidsendams Dilettantentoneel. De feestrede wordt uitgesproken door kapelaan Raadschelders, tot voor kort geestelijk adviseur van de vereni ging. NOORDWIJK JUST IMTHORN f Op 72-jarige leeftijd is alhier over- leden de heer Justus Imthorn. De overledene was een zeer gezien fi- j guur in Noordwijk, hetwelk wel het beste uitkomt door de vele en lang- durige functies welke hij in het openbare en kerkelijke leven ver vulde. Hij was sinds 1906 hoofd- brandweermeester, ere-voorz. van de Harmoniekapel „Crescendo", waar ven hij ruim 50 jaar lid was, Kerk voogd van de Ned. Herv. Gemeente te Noordwijk-binnen. ere-bestuurslid van de Noord wij kse IJsclub, waar van hij ruim 40 jaar lid is geweest. Sinds 1928 beoefende hij als liefheb ber het IJmkervak. Ook in deze richting heeft hij zich zeer verdien stelijk gemaakt door het geven van WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). TIJDELIJK REGEN. Aanvankelijk enkele opkla ringen en hier en daar mist, maar vervolgens weer tijdelijk regen. Zwakke tot matige Zui delijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. 8 Nov.: zon op 7.45 en onder 17.01. maar op 15.04 en onder 1.22 uur. vele lezingen over de bijenteelt, ter wijl hij ook zitting had in het be stuur van de IJmkervereniging Lei den Omstreken. Hij ruste in vrede. St. Nicolaas-actie Onder leiding van het Middenstandactie-comité zal ook dit jaar door de gezamenlijke winkeliers van Noordwijk van 20 Nov. tot en met 6 Dec. a.s. grote St. Nicolaas-actie worden gehouden. Bij aankoop van waren zullen bonnen worden verstrekt, welke recht geven op deelname van een loterij met ze ven trekkingen, waarvoor waarde volle prijzen beschikbaar zijn. De trekkingen zullen plaats hebben te Noordwijk-binnen 22, 27 Nov. en 1 Dec.; te Noordwijk-Zee 24 en 29 Nov. en 4 Dec., terwijl de hoofdtrekking zal plaats vinden op 6 December te Noordwijk-binnen. Op Zaterdag 24 Nov. zal St. Nico- laas officieël zijn intrede maken te Noordwijk met het houden van een rondrit door de beide Noordwijken, terwijl de H. Bisschop zijn bezoek op 1 Dec. nogmaals zal herhalen. HILLEGOM Deserteur. De dienstplichtige M. J. H., die gedeserteerd was, is door de marechaussee aangehouden en op transport gesteld. Konijnen dieven. Bij meerdere bewoners werden des nachts konij nen gestolen; men zij gewaarschuwd. DE ZILK W. G. Kruis. Het W. G. Kruis vormt een onderafdeling van het W. G. Kruis te Hillegom. Gedurende de 3 jaar, dat de afd. bestaat is ge- we dig veel tot stand gebracht: er is een consultatiebureau voor zuigelin gen, een wijkverpleging met eigen zuster, terwijl binnenkort een kleu terbureau zal worden opgericht. Vermoedelijk zal de afd. eind dezer maand zelfstandig worden. In het prikkeldraad gevallen. Mej. Van K. viel door de duisternis van de berm nabij „Duinpoort" met haar rijwiel. Zij kwam in het prik keldraad terecht en liep vrij ernstige verwondingen op. Zilverreiger. In de duinen be vindt zich een grote zilverreiger; dit is een grote zeldzaamheid. LISSE AFSCHEID KAPELAAN WIEGERINCK Donderdagavond om 8 uur zal er in het Patronaatsgebouw, Bondstraat gelegenheid zijn voor verenigingen en particulieren om afscheid te ne men van de kapelaan A. Wiegerinck, die te Rotterdam is benoemd. K.A.J. In verband met het ver trek van kap. Wiegerinck gaat de bijeenkomst van de K.A.J. waarop door de kapelaan van der Spek een lezing zou worden gehouden, niet door. Na het afscheid van kap. Wie gerinck is de gewone wekelijkse bijeenkomst. VOORSCHOTEN 50-jarig jubileum. Gisteren heeft het Timmer-, Metsel- en Aan nemersbedrijf M. W. Meijer het feit herdacht, dat het bedrijf 50 jaar ge leden werd opgericht. In de ochtend uren werd dit feit eerst kerkelijk ge vierd en in de middag vond ten hui ze van de heer M. W. Meijer op de Rijndijk 68 een receptie plaats, waar zowel de oprichter van het bedrijf de heer W. Meijer en de huidige eige naar de heer M. W. Meijer,alsmede ae naaste familieleden door talloze vrienden, bekenden en vele zaken relaties werden gecomplimenteerd met dit gouden jubileum. De vele toegezonden bloemen gaven aan de receptie een feestelijk aanzien. Bur gemeester C. J. v. d. Hoeven kwam persoonlijk om zijn gelukwensen aan te bieden en reikte aan de medejubi laris, de heer P. van Leeuwen, die 50 jaar lang als timmerman aan het bedrijf zijn beste krachten heeft ge geven, een koninklijke onderschei ding uit. Het was de bronzen me daille van de Orde van Oranje Nas sau. Wij twijfelen er niet aan of de viering van het gouden jubileum is voor de betrokken jubilarissen een dag geworden, waarop zij met vreug de kunnen terugzien. De St. Lauren- tius Harmonie van Voorschoten trok er 's avonds nog op uit en bracht aan de heer P. van Leeuwen op de Molenlaan een serenade. iflFwy fa- 63 63. De inbreker die Mugli Basli was voorgegaan, trok zich in de volgende ruimte terug en liet de verdere be handeling van de zaak over aan een onmogelijk klein kereltje. Dit man netje was in alle opzichten een zeld zaam exemplaar. Hij had een diepe basstem en sprak kort en afgebeten: Wachtwoord en snel", riep het man netje. Basli moest even denken. „Ko gel wacht niet", zei het dwergje weer Orfder deze werkelijke ernstige be dreiging kreeg de detective een inge ving. „Koekoek Eenzang", zei hij plotseling. „In orde loop door", zei het mannetje met de grafstem. Toen ontdekte hij Bim. „In welk zieken huis zal ik jou slaan?" vroeg het man netje terwijl zijn snor naar voren ging staan als bij een kat „Geef me de vijf, trouwe koekoek", zei Bim en deed alsof hij de revolver niet zag. „Raak me niet aan en schiet op alle bei" riep het ventje en maakte daar bij een elegante buiging. Langzaam ging Mugli Basli een volgende deur door. Bim bleef naar alle richtingen uitkijken.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2