RIJNSTREEK DUINSTREEK Wim Jansen ondervroeg in Leiden twee verloofde paartjes MAANDAG 5 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Merie, dat is pas een vrouw! f80.000 voor Katholiek Thuisfront! Onze trouwe lezers sollen weten, dat Stadskok niet van overdrijven houdt. Zij hebben zich er daarom niet over verwonderd, dat wij ons tot op heden afzijdig hebben gehouden van de verkiezingsstrijd, die tussen de diverse K. R. O.-sterren gestre den wordt. U moet dat ons maar niet kwalijk nemen, wij houden er nu eenmaal niet van. Maar toen Zaterdagavond die 2x1 1 actie zelxs naar Leiden oversloeg, moest Stadsfcok er hét zijne van heb ben. Nu dient direct gezegd te wor den, dat Wim Jansen zijn man niet is, omdat Stadskok eenvoudig zó rede neert: 1 x 1 1 en niet anders! Trouwens, al dat gesol met die ver loofde paartjes leidt tot niets. Dacht U werkelijk, dat er iets terecht kwam van al die brave voornemens? Toe nou Had U Zaterdagavond moeten ho ren in de zaal van Evert Casteleir aan de Hooglandse Kerkgracht. Vroeg Wim Jansen aan zo'n toekom stige echtgenoot: Als U later op een bovenhuis woont en U bent gewend het eerst de krant te lezen, gaat U de krant dan zelf uit de bus halen of zal Uw vrouw dat doen? Zegt die jonge man: nou, oh.... om de beurt hè, net zo het uitkomt. Ja, moet U geloven. Als die mijnheer was het niet de heer J. van Berkel? een vrouw krijg' als Merie. O, dat wist U nog niet: Stadskok heeft op Merie gestemd,, 'n enige vrouw! Aan zo'n vrouw weet je ten minste wat je hebt! Welnu, als die mynheer een vrouw krijg als (onze) Merie. zal zij hem zeggen: wil jij eerst de krant lezen? Goed, maar dan ga je ook zelf naar beneden. Dacht U soms, dat Merie zou zeggen: O van daag is het mijn beurt, nu ga ik de krant uit de bus halen. Ja, moet U geloven Geen gedichtenbundel! En dan dat boek! Vroeg Wim Jan sen aan die mijnheer van Berkel: als Uw vrouw voor Uw verjaardag een boek zou kopen, nam ze dan een lief desroman, een gedichtenbundel, een detective-varhaal of een avonturen verhaal? Zegt die mijnheer: een ge dichtenbundel. Om je slap te. lachen. Dacht U, dat een vrouw als (onze) Merie er ook maar één ogenblik aan denken zou een gedichtenbundel voor haar man te kopen? Nooit van d'r leven niet! Als je de man van Merie bent, moet je geen dromer zijn, die in gedichtenbundels zit te bladeren, zo iets als „Een stille voorjaarsnacht; de bladeren ruisen zacht.Natuurlijk wordt die mijnheer niet de man van Merie. Hij trouwt straks met mej. Francien Bredeveld, die flink van zich afbeet: O 't zal wel een liefdes roman zijn; k heb nooit geweten, dat hij zo van gedichten hield. "sar dan d:e haringen en mosse len! Vraagt Wim Jansen aan mej. Magda van Berge Henegouwen: Als U getrouwd bent en U loopt met Uw man op straat langs een haring-stal letje, zou U dan een haring kopen? Zegt mej van Berge Henegouwen: Ik niet, h'i wel. Zegt die mijnheer Gilein even later: Zij niet, ik wel Ook niets voor Merie. Als (onze) Merie op straat loop' en ze heeft trek in een harinkje, dan neemt ze er eentje tussen duim en wijsvinger even door de uitjes en zó door het keelgat. Dat is tenminste een vrouw! Wie maakt later de mosselen schoon? Ik niet, zegt mej. van Berge Henegouwen Zal ik wel moeten doen, zegt mijnheer Gilein. Weet U wat Merie zou zeggen? Ik, natuurlijk: laat die man asjeblieft uit m'n keu ken blijven. Laat hij de krant maar gaan lezen. Zelf uit de bus halen natuurlijk. O zo, dat is tenminste een antwoord. Echt iets voor die Merie van ons. Brood in papiei*! Ach, wat doen al die andere vra gen er toe? U hebt het gisteravond allemaal dooi de radio kunnen ho ren. Merie zat zich er aan te erge ren! Hoe gaat uw man brood halen, in napier, zonder papier, in boodschap pentas. in actetas? In actetas, zei de toekomstige echtgenoot. In actetas, zei z'n toekomstig vrouw. Maar daar is die actetas niet voor, zou Merie zeggen. Daar moet je acten in noen. Niet die van geloof, hoop en lietae. maar acten van een notaris. Brood in een actetas, 't lijkt wel Haegs met aardappelen in een vioolkist. De man, die voor Merie brood gaat halen, vraagt gewoon aan de bakker een stuk papier. De buren mog.'n het best zien. Als die man zich schaamt, dat hij boodschap ten doet voor Merie, nou dan zal Merie het zelf wel d-oen. Ze zit om geen hulp verlegen, die Merie van ons. Wie ruimt later Uw scheergerei op, U of Uw vrouw? Nou, dat viel mee. at wilde mynheer dan wel zelf doen. Had er nog bij moeten komen. Ja, Merie zou de scheerspullen van haar man gaan opruimenIn geen tach tig jaar! Trouwens ,mej. Bredeveld dacht er net eender over. Wat dat betreft heeft ze wel iets weg van (onze) Merie! Toch wel aardig. U voelt dus wel. dat Stadskok niets te maken w>. hebben met die flauwe kul van 2 x 1 1. Hij stemt op Me rie en op nic-mand anders! Daarom spijt het Stadskok een beetje, dat hij eerlijkheidshalve moet zeggen: het was toch wel aardig, Zaterdagavond. Wim Jansen kwam binnen en direct begon Evert Castelein te dirigeren of hij Eduard van Beinum zelf was. Een zaal vol verloofde paartjes begon een of ander scrijdlied te zingen, zoiets als: Wij zijr. voor Wim Jansen, twee. maal een i is een." Gé Hofenk bege leidde op de accordeon Toen kwam het „kletsijzer" aan de beurt (zo noemen ze in Amsterdam een microfoon). De twee paartjes stonden er een beetje zenuwachtig bij en iedereen ging op z'n tenen staan om toch maar niets te missen. Die Wim Jansen is toch wel een vlotte kerel (al kan hij niet tippen aan onze Merie) en hij wist z'n ver haaltje aardig te verkopen. Vandaar dat al die jongelui er intippelen, op gezweept aLs ze zijn door dat dolle geschrijf var. die Kronus van ons. Na een half uur was het afgelo- Van links naar réchts: mej. Magda van Berge Henegouwen, de heer Guus Gilein, mej. Francien Bredeveld de heer J. van Berkel en Wim Jan sen (voor de microfoon), tijdens de opname van het 2 X 1 1 program ma, dat Zaterdag, in Leiden werd op genomen en gisteravond door de K. R.O. werd uitgezonden. (Foto: „De Leidse Courant"). pen. Evert Castelein kwam met aar dige geschenken op de proppen voor Wim Jansen en z'n assistente! De mu. ziek werd aangezet en het dansen begon. Even later kwam pater Croo- nenburg (U weet wel, van het Kath. Thuisfront, dat die guldens van deze verkiezingsactie zo bitter hard nodig heef» voor de nieuwe militaire tehui zen) de verloofde paartjes nog een hart onder ce riem steken Er zijn al 80.000 stemmen binnen, dat wil zeg gen 80.000 guldens voor onze solda ten. Nog vec-1 te weinig natuurlijk, maar de rest komt ook nog wel. Na afloop hebben we pater Croo- nenburg op de man af gevraagd hoe veel van die 80.000 stemmen op (onze) Merie zijn uitgebracht. Wat denkt U? Juist, 78.000 cn geen stem minder! Waarmee we maar willen zeggen: 1x1 1. En: Merie. dat is pas een vrouw! Wij stemmen op Merie!!! STADSKOK. DAHLIA-VERENIGING JOHAN MATER. De ledenvergadering van de Leid se Dahlia Vereniging ,,Joh. Mater", een afdeling van de Leidse Bond van Volkstuinders, werd Zaterdag avond gehouden in het clubgebouw van de speeltuinvereniging Ooster kwartier. Het hoogtepunt van de avond was de vertoning van de film ..Hollands Glorie", de kleurenfilm over Keukenhof. Verder stond op het programma de prijsuitreiking aan hen, die op de laatste dahlia-tentoonstelling de bes te indruk maakte. De heer L. Ger ritsen, de docent, vond dat men zich nog meer moet toeleggen op het schikken van de bloemen. Volhou den, dan zal het steeds beter worden! De namen van de prijswinnaars pu bliceerden wij reeds in ons Blad van 10 September j.l. PATER DUINDAM BIJ DE DERDE ORDE KRING LEIDEN. In de zaal Hooglandse Kerkgraoht 48, van Evert Castelein, kwamen Za terdag de oesturen bijeen van de communiteiten Aatlanderveen, Hoog- inade, Katwijk, Leiden (Hartebrug en St. Leonardus), Noordwijk, Oegst- geest, Stompwijk, Voorhout. Wasse naar, de Zilk en Zoeterwoude. Pater Abel Duindam O.F.M., commissaris van de Derde Orde in Nederland, bracht het ideaal nog eens in herin nering. De Derde Orde is geen massa beweging, doch een kern geen bid- vereniging, maar een werkelijk be leven van de regel, leven naar het Evangelie. De leden maken daarvoor gebruik van de heiligingsmiddelen voor de leek in de wereld, voor de gezins- en beroepsheiliging. De gedachten wisseling over deze materie getuigde van een goed in zicht in de nieuwe koers, die de Derde Orda in de laatste 12 jaar heeft genomen. Pater visitator be sprak nog er.ige huishoudelijke kwes ties. Na een dankwoord van de heer E. Castelein gingen de aanwezigen met heilig enthousiasme bezield, naar huis. LEDENVERGADERING „ST. ANTONIUS". Morgennacht houdt de afdeling Leiden van de Ned. Kath Bond van hotel-, Café-, Restaurant Geëmpl. „St. Antonius' haar ledenvergade ring in het café van de heer H. Rooijakkers, Korevaarslraat 11. Gezien de vele moeilijkheden, wel ke de leden in de bedrijven onder vinden, kunnen deze besproken wor den, waarbij de Bondspenningmees- u;- neer W. J. L. v d Bol, voor toelichting zal zorgen, terwijl hij te- een causerie zal houden over: „Het gesprek met de H. Vader de Paus". Het afd. pestuur stelt de aanwe zigheid van werkgevers zeer op prijs, omdat niet alleen van werknemers maar ook van werkgevers moeilijk heden naar voren gebracht kunnen worden. Het gaat tenslotte om het gemeenschappelijk belang, de plich ten en de rechten met een menswaar dig bestaan van werkgevers en -nemers Het bestuur verwacht een behoor lijk grote opkomst, nu -het seizoen voorbij is en de leden meer de gele genheid hebben, deze vergadering te bezoeken. Komt allen morgennacht en neemt een ongeorganiseerde collega mee. alleen collega's, die hetzij Ka tholiek of de Christelijke beginselen zijn toegedaan en ook het belang om georganiseer:! te zijn, inzien. Tevens deelt het bestuur mede dat a.s. Donderdag 8 November circa 7.15 uur de bijeenkomst van het dames comité zal plaats vinden bij de eerw. Zusters Carmelitessen, ingang Haze- windsteeg. De dames zullen tevens de gelegenheid krijgen, het kindertehuis te bezichtigen en vanzelfsprekend de band tussen de eerw. Zusters en de kinderen te verstevigen. Gezien de tijd worden de dames vriendelijk ver zocht Op tijd aanwezig te zijn voor de rondgang. Universiteiten en het bedrijfsleven Het Nederlands Comité van de i .World University Service" heeft het initiatief genomen, het vraagstuk van de universiteit en haar betrek- kingen tot het bedrijfsleven onder de j loupe ie nemen tijdens 'n conferen- i tie, die op 15 en 16 December op j „Woudschoten" te Zeist wordt ge- j houden. j Men mag er van uitgaan, aldus dit j comité, dat de academie dient aan te sluiten op de maatschappij, waar van zij een integrerend bestanddeel behoort te zijn. In feit is dit slechts voor een deel het geval; de opleidin gen zijn immers voornamelijk gericht op het zelfstandig beoefenen der we tenschap, waarvoor slechts een ge ring percentage der studenten, gelet op aanleg en interesse, in aanmer king komt. Nieuwe opleidingen kunnen daar voor nodig zijn. Blijkens de ervaring in het buitenland, kunnen zg. „he terogene" faculteiten, speciale rich tingen, voorzien van een grote mate van zelfstandigheid, en combinaties van faculteiten, ook van verschil lende academies, zeer goed in de be hoefte voorzien. De studenten zyn nauw bij dit probleem betrokken, doch hebben meestal geen idee van de bestaande moeilijkheden. Deze moeien dus voor hen worden uiteengezet, niet al leen voor die categorieën, die er aan den lijve mee te maken krijgen, maar ook voor a.s. sociologen en dergelij ke, die aan de oplossing daadwerke lijk zullen kunnen medewerken. De maatschappij, en het bedrijfsleven in het bijzonder, staat aan de aadere j kant; zij is in grote mate geïnteres seerd in de opleiding der academici, die zij immers op velerlei terrein nodig heeft, zowel voor weten schappelijk werk als voor velerlei leidende functies. In zekere zin heeft zij er dus be lang bij, aan de verbetering der op leidingen mede te werken en daar aan steun te verlenen, aldus het Ne derlands Comité van de- „World University Service". De verhoudingen tussen de uni versiteit en het bedrijfsleven zullen ter conferentie worden beschouwd door: 1. een fabrieksdirecteur die geen academici in dienst heeft; 2. een fabrieksdirecteur, die veel academi ci in dienst heeft; 3. een buitenlands expert. ALPHEN AAN DEN RIJN AFSCHEID VAN DIRECTEUR P.T.T. Zaterdagmiddag heeft de direc teur van het postkantoor te Alphen aan den Ryn, de heer A. Huisman, wegens het behalen van de pen sioengerechtigde leeftijd, te zijnen huize afscheid genomen van zijn personeel en van de onder hem res sorterende kantoorhouders. Van de dienst is de heer Huisman Woensdag al gescheiden, toen een inspecteur de werkzaamheden overnam en toever trouwde aan de heer D. M. Versluijs thans wrn. dir. Op 1 April 1905 kwam de heer Huisman in dienst bij de PTT. Hij werkte in Eindhoven, Rotterdam en 32 jaar lang in Amsterdam. Bijna tien jaar was hij in Alphen aan den Rijn. Daar genoot hij aller achting door zijn humaan karakter, zijn correct optreden en vooral door zijn per soonlijke belangstelling voor ieders eigen noden verwierf hij aller sym pathie. Dit is duidelijk gedemon streerd toen bijna alle err/ployé's van de onderscheiden diensten van hoog tot laag op het laatste appel van de directeur verschenen. De gesproken woorden en de aangeboden geschen ken waren even zovele uitingen van waardering voor diens leiding. Het allereerst voerde de heer Ver sluijs het woord en bood namens het personeel een antiek wandkastje aan, alsmede een Delftsblauw wand bord van Cees Sluijter en een kist sigaren. Mej. Trix van Dorp bood mevr. Huisman bloemen aan. Namens de telefonisten sprak mevr. Abbekerk. Zij deed haar woorden vergezeld gaan van een sier hangpot met plant alsmede een oorkonde. De heer G. Vroonhof uit Noorden sm-pk namenc de kantoor houders, de heer N. v. Vliet namens de bestellers en de heer T. de Jong namens het kantoorpersoneel. ,De heer Huisman, die zich te Voor- bi"-T gaat vestipen. sprak mede na mens zijn echtgenote een woord van dank. HAZERSWOUDE Twee maal aardbeien. Mej. G. van Dorp, wonende in het Rietveld, plukte Vrijdag j.l. voor de tweede maal aardbeien van dezelfde stoof van de koude grond. LEIMUIDEN Oogsldankdag. In een leden vergadering van de L.T.B. afd. Lei- muiden en Rijnzaterwoude werd met algemene stemmên besloten ook dit jaar weer een Oogstdankdag te hou den om God te danken voor de was dom. Het programma yan de Oogst dankdag, die op Woensdag 7 Nov. zal worden gehouden ziet er als volgt uit: Om 8.05 een gezongen H. Mis tot intentie van de overleden en le vende leden der L.T.B. Onder de of ferande zal door bruidjes de aange boden offergave naar het altaar wor den gedragen. Na de kerkelijke plechtigheid volgt een gezamenlijk ontbijt in café Keijzer. Hiei zal de bondsadviseur der L.T.B. rector v. d. Hoogte een zeer practisch en ac tueel onderwerp behandelen, n.l. „Massamens of persoonlijkheid". Het bestuur deed een oproep aan de leden met milde hand gave in natu- ra te schenken, welke later aan de armen en religieuze instellingen zul len worden afgestaan. Men besloot voor deze gelegenheid ook huisgeno ten en niet leden uit te nodigen, niet met de bedoeling hen lid te maken, maar om te laten waarnemen hoe mooi een eigen boeren en boerinne- dag kan zijn, en om hen te laten zien, dat de L.T.B. veel presteert op materieel terrein, maar ook actief is op geestelijk en cultureel gebied. Het bestuur verwacht dat deze mooie geste de volle medewerking geniet van alle Katholieke boeren en tuin ders. „St. Odilia". De jaarlijkse pro- paganda-avond van de R.K. Blin- denbond afd. Leiden en omstreken St. Odilia kan zich de laatste jaren verheugen in 'n goede belangstelling. Ook gisterenavond was de zaal van mevr. Sneeboer voor dit doel weer goed gevuld. Het programma werd verzorgd door de Toneelver. „Utile Dulci" uit Woerden. Kwart over acht ging het gordijn open voor het to neelspel van Kees Spierings „Als de Kinderen maar eens groot zijn." Dit spel gaf een blik in de sociale ont wikkeling van 1891 tot heden. Een collecte bracht op ruim 41.Het was een goed geslaagde avond waar bij ook de pastoor en kapelaan van hun belangstelling blijk gaven. DE KWAKEL Geb.: Jacoba Adriana Maria, d. v. H. P. de Groot en G. G. M. Smits; Wilhe mina Cornelia Maria, d. v. W. A. Bootsma en K. M. Noordermeer. Geh.: J. van der Neut en P. Her- manides. NIEUWKOOP Nieuwkoop—Bodegraven 3—1. Nieuwkoop nam spoedig de leiding en de spelkwaliteiten van beide ploe gen waren gelijk opgaand. Het zag er naar uit, dat dit tot de rust zo zou blijven, doch Nieuwkoop's voorhoe de bedreigde 'steeds meer het Bode- gravense aoel en ondanks stevig ver dedigen kwam van de Nieuwkoop's linksbuiten een fel schot, waarbij Bo- degraven's keeper met bal en al in doel werd gewerkt (20). Toch wist de voorhoede van Bodegraven ook te scoren, waardoor de rust inging met 21. Na de rust besloot Bodegraven blykbaar de rollen om te keren; vooral hun rechtsbinnen trad zeer op de voorgrond en hij bezorgde zijn voorhoedespelers verschillende ge makkelijke kansen. Het was onbegrij pelijk. dat die kansen zo slecht wer den benut, door hopeloos langs, naast en over te schieten. Nieuwkoop zag zich zeer bedreigd en deed hevige pogingen zich te ontlasten van de voordurende druk. Zij slaagde daar ook in en er kwam zelfs tot verba zing van de gasten nog een treffer, waardoor de stand op 31 kwam voor de thuisclub. ROELOFARENDSVEEN KAPELAAN BERKHOUT GAAT HEEN Kapelaan Berkhout, die ruim twee jaar in de parochie van St. Petrus Banden werkzaam is geweest, gaat Roelofarendsveen verlaten. Hij is be noemd tot kapelaan aan de parochie van de H. Agatha te Lisse. Er is nog geen opvolger aangewezen. Aan de Ned. Slagers Vakschool te Utrecht slaagde voor het Vak diploma Slagerij de heer P. M. Dis seldorp. ZEVENHOVEN DOKTER LUCARDI IN HOGER BERO-EP. De onlangs door de rechtsbank te 'sGravenhage tot een maand voor waardelijk en 1000,boete ver oordeelde arts A. Lucardi te Rijswyk Z.H., aan wien dood door schuld te laste werd gelegd in verband met het stikken van een patiënt te Ze venhoven, bij wie hij samen met een andere arts narcose had gegeven en tanden en kiezen had getrokken, is van dat vonnis in hoger beroep ge- gegaan. De zaak zal te zijner tijd voor het gerechtshof te 's Graven- hage dienen. Hij zal ook in hoger beroep worden 'bijgestaan door dr. mr. W. Schuurmans Stekhoven, arts- advocaat te Scheveningen. KATWIJK AAN DEN RIJN Jubileum. Donderdag 8 NovemT ber zal het echtpaar C. van der KampHenneman in net goud fubi leren, dan zijn ze n.l. 50 jaar in de echt verbonden De heer van der Kamp heeft zich vele laren in het verenigingsleven verdiensten ver worven. Nog hij de voorz. cn de stuwende kracht van „St. Deus De- dit"; Herwonnen Levenskracht zon der de heer van der Kamp is niet denkbaar. Het tijdelijke met het eeuwige verwisselen zonde- mede weten van Cees van der Kamp is niet raadzaam, want hij zal het volk kond doen van de grote stap als aanspreker en zorgen voor een passende uitvaart. De penn van hel „Wit Gele Kruis" zou hopeloos van streek geraken als hij v. d. K. zou moeten missen bij het innen der contributiepenningen. Donderdag zal blijken hoeveel waardering er voor zijn werk bestaat. Beide fees telingen bezitten nog een uitste kende gezondheid. LEIDSCHENDAM Geboren: Niesje dr van A. in 't Veld en F. van der Kuij; Leonardus Theodorus Maria zn van J. W. War merdam en B, C. van der Voort. Ondertrouwd: Johannes W. Over- devest te Zoeterwoude en Cornelia C. W. Lambo; Antonin Rollinger te Brunssum en Bertha de Korte; Adrianus van Riet te Halsteren en Maria J. P. van der Poel; Wilhelmus J. Halverhout en Johanna F. P. Ver- braaken te Den Haag; Bartholomeus H. van Veen en Maria W. Th. Kerk vliet; Cornelis J. Sneldervaart te Wassenaar en Adiana Bolleboom. Getrouwd: Franciscus H. van Leeuwen en Maria C. F. 't Hoen; Gerhard us J. Huls en Hendrica E. Breukers. Overleden: Hinne Brander 37 jaar echtgenoot van N. Honcoop. NOORDWIJK Geboren: Alida H. dr van J. Hoo- gervorst en A. J. Meckel; Gerardus C. zn van W. J. K. Cortenbach en A. W. Volk; Petronella J. dr van A. G. Brekelmans en P. J. v. Steijn; Marinus C, zn van M. C. Janssen en D. Tanda; Leonardus P. J. zn van H. Plug en H. J. Langras; Theodorus A. zn van N. Hermans en P. M. M. Caspers; Royale A., dr van E. Gold- bohm cn Chr. F. Schor; Petronella C. G., dr van J. P. Steenvoorden en J. A. Steenvoorden. Ondertrouwd: J. Bedijn 25 jr en G. Smit 18 jr; M. Plug 24 jr en W. v. d. Loo 22 jr; H. v. Zonneveld 32 jr en A. L. M. Nordén 34 jr; J. J. R. Folmer 28 jr en H. C. Blommestein 31 jr; A. J. Vink 26 jr en M A. van Westerop 27 jr; A. J. W. Kampman 31 jr en M. E. A. Verhoef 30 jr; J. G. M. v. d. Bosch 26 jr en A. E. M. van Went 27 jr. Getrouwd: J. Freke en W. Was sing; N. v. d. Lof en A. J. Roskam; A. A. Westgeest en S. Vink. Overleden: Hermine Gorter 52 jr. OEGSTGEEST Geboren: Gabriëlle M„ d. van A. J. Sauer en M. E. van den Bos; Eli sabeth, d. van H. J. van Iterson en A. van Weinlich; G.. z. van G. Ver haar en K. C. Reedijk. Ondertrouwd: R. C. Calderwood 23 j.en T. A. Eisen 25 j.; H. J. C. Zwijsen 26 j. en J. Maas 29 j. Getrouwd: H. Lijsse en M. E. Bal four van Burleigh; J. M. Logeman en A. Drop. Overleden: G. Bakker, echtgenoot van A. Zeestraten, eerder weduwnr. van C. Koningin. 74 j.; J. C. Jung wed. van A. H. Wijdam 75 j.; A. van Duijn, weduwnr. van F. G. E. van der Veen, eerder weduwnr. van A. Kruyff 85 j. VOORSCHOTEN Muziek- en toneelavond. - Za terdagavond gaf de St. Laurentius Harmonie een muziekuitvoering in het Gebouw van Chr. Belangen. Het is de bedoeling van de Harmoniever eniging St. Laurentius om in het bezit te komen van een eigen vaan del, aldus de heer Lelyveld in zijn welkomstwoord en om daartoe de no dige gelden bijeen te krijgen, zullen enkele uitvoeringen gegeven worden. Het is dan alleen maar te hopen, dat de volgende uitvoeringen beter be zocht zullen zijn, want aan de uit voering van Zaterdag zal St. Lau rentius wel niet veel verdiend heb ben. De zaal was slechts half gevuld. De leden van de harmonie hebben daar niet minder om geblazen, want er werd op zeer verdienstelijke wij ze gemusiceerd. Met ambitie en vol toewijding voor de muziek speelde de harmonievereniging de diverse num mers van het programma. Het twee de gedeelte van de avond werd gevuld met toneel, dat verzorgd werd door de toneelgroep „De Gezellen" uit Leidschendam. Zij brachten voor het voetlicht het spel „Zo waarlijk helpe mij". Deze toneelgroep beschikt over een aantal goede krachten, feitelijk te goed voor het spel wat onderhan den was. Een goed type was de ver dorven boer Laus. De oude v. d. Mor tel deed niet voor hem onder. Albert Laus kreeg in zijn rol van de ver drukte onschuld niet veel kans, hij kan meer. Zijn tegenspeelster Tonny zong teveel, iets waar de regie op had moeten letten. De zaal waardeer de het gebodene zeer en het was voor al de aanwezigen een prettige avond. Jubileum. Dinsdag 6 November a.s. herdenkt het Timmer-, Metsel- en Aannemersbedrijf M. W. Meijer aan de Rijndijk het feit dat het bedrijf 50 jaar geleden werd opgericht. De oprichter van het bedrijf, de heer W. Meijer, zal daarvan getuige zijn, hoe wel zijn zoon. de heer M. W. Meijer, het bedrijf in Januari 1944 heeft over genomen en thans de zaak voortzet. Tevens herdenkt dan de heer P. van Leeuwen van de Molenlaan het feit, dat hij 50 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Maandagavond zal in „De grote Vink" bij deze gelegenheid een Personeels-feéstavond worden be legd. Ter gelegenheid van het zaken- jubileum zal er Dinsdagmiddag van 35 uur op Rijndük 68 receptie zijn. Raadsvergadering. Hedenavond om half acht is de Raad van Voor schoten bijeengeroepen voor een spoedeisend» openbare raadsvergade ring inzake het aangaan van een vaste geldlening ten behoeve van de wo ningbouw. Geboren- C-ornelia Adr., d. van J. G. Lekkerkerker en W M. van der Eijk Antonius F. M., z. van A. Knura en H. G. Lamboo. WASSENAAR WIM JANSEN TWEE DAGEN IN WASSENAAR. Zoals reeds bekend was, zal de K. R. O.-stcr Wim Jansen, de leider van het programma voor verloofde paren 2 x 1 1 te samen met zijn rivaal Kobus Kuch Zondagavond a.s. optreden in het Verenigingsgebouw te Wassenaar, waar deze twee ver- kiezingscandidaten elkaar op het toneel in de haren zullen vliegen. De belangstelling voor deze avond was echter dermate groot, dat reeds een paar uur na het bekend worden, de zaal uitverkocht was. In overleg met Wim cn KoLus is nu besloten, dat er ook Zaterdagavond een uitvoering gegeven zal worden. Naar men ons berichtte, zijn voor deze avond nog enkele kaarien beschikbaar. Als bij zondere attractie zal het tweetal wanneer hiervoor van gemeentewege toestemming wordt verleend Zater dagmiddag een rondrit door het dorp maken. Parochie-avond St. Josephparochie. In het nieuwe verenigingsgebouw „Sion" werd gisteravond een paro chie-avond gehouden, voor de paro chianen van St. Joseph. Na een korte inleiding door dr. Burgers sprak pastoor W. Q. Ver- steegen in zijn openingswoord de wens uit, dat op deze eerste paro chie-avond, er nog vele mogen vol gen en dat door deze avonden de onderlinge band zou moge worden versterkt. De R.K. Oratoriumveren. ..Stella Maris" verzorgde onder leiding van de heer Q. H. J. Calis het eerste ge deelte van het programma. Het koor zong een drietal geestelijke liederen. Jos Molenkamp declameerde ver volgens enkele verzen o.m. „Adams Dodendans" en „De Rode visioenen" van Ernest Claes. Het eerste ge deelte van het programma werd be sloten met het optreden van de goochelkunstenaar Willy Albert. In de pauze draaide het rad van avontuur. „Stella Maris" bracht vervolgens een luchtiger programma en Jos Mo lenkamp droeg enkele geestelijke ■werkjes voor van pater Van Meurs, Piet Paaltjens en Godfried Bomans. Nadat Willy Albert nogmaals een serie goocheltrucs had gedemon streerd dankte, dr. Burgers de mede werkenden aan deze avond en zong Stella Maris tot slot „Dona nobis pa- cem" uit een Mis van Haydn. Geb.: Willem, z. v. Goedhart en M. de Jong; Jozef Lukas, z. v. W. L. J. Q. van der Ham en J. H. Tak; Arend M. G„ z. v, S. P. W. van der Ham eii P. W. C. Gras; Jantina J., d. v. R. Riksen en J. J. de Boer. Ondertr.: L. P. Peereboom en K. Smith; E. R. H. van der Wort en C. J. Parqui; P. J. van Os on H. A. Reijst, H. E. Dyxhoom £n A. Bracht; J. W. van der Veen en C. van der Laan; P. L. Onderwater cn H. C. v. Beek. Getr.: R. van 't Slot en C. H. van Veen. Overl.: Maurits Esser, 74 j„ man v. A. G. M. Kuijlman; Henri J. Mom- mers, 46 Nj„ man v. E. Cramer; Krijntje Ruijgrok, 86 j., weduwe v. H. T. van der Salm; Jules M. H. Keu- nen, 71 j., man v. C. J. J. Kersse- makers.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3