NederlandseVolksvertegenwoordiging stelt zich achter het plan Schuman Statpióie Statu Spiet 60 jacvc Sluit kantoren op Zaterdag MeÉl u Door kleinere oogst had tuinbouw betere resultaten fliemue. ïadaïUutaiCatie te ^maiden VRIJDAG 2 NOVEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA l Tweede Kamer Nadat in de vergadering der Twee de Kamer Woensdagmiddag een aan tal wetsontwerpen van eenvoudige aard was goedgekeurd, is de algeme ne beraadslaging over het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 18 April 1951 te Parijs ondertekende verdrag tot oprichting van de Euro pese gemeenschap voor kolen en staal voortgezet. De Minister van Economische Za ken, de heer VAN DEN BRINK, stelde vast, dat in ons land in het algemeen van instemming met het Schuman-plan is gebleken. Het ligt z.i. voor de hand, dat door de pro blemen van de dag in andere landen meer verschil van opvatting bestaat Voorts stelde hij vast, dat juist in Nederland het besef heerst, dat slechts de toekomst van het land en van Europa is verzekerd, als de ver deeldheid en verbrokkelheid in po litiek en economisch opzicht in Eu ropa worden overwonnen. Daaruit verklaarde hij ook de vrijwel alge mene instemming in de Kamer. Er kunnen z,i. zeker bedenkingen tegen het plan worden gemaakt, maar de tendens is voor ons land gunstig. Wordt de in het verdrag vastgestelde weg niet gegaan, dan zal het econo misch nationalisme terugkeren in een zodanige vorm, dat het verdere ontplooiing van ons dichtst bevolkt land zal verstikken. In een samen vatting van de algemene politieke en economische betekenis van het ver drag kenschets hij dit als een rea listische poging om de integratie van Europa op economisch gebied en de federalisatie op politiek gebied over het dode punt heen te helpen en naar zijn mening is deze poging ge daan op de beste wijze, welke onder de gegeven omstandigheden denk baar was. Spr. onderscheidde drie aspecten van het plan: een bovennationaal, een dat tendeert naar een interna tionale publiekrechtelijke bedrijfs organisatie en een van internatio nale samenwerking. Hij zeide te kunnen instemmen met de opmer king, dat het verdrag een compro mis-karakter draagt, indien men compromis wil zien als synoniem aan bijna-realistisch. Stilstand in de ont wikkeling zou z.i. ontoelaatbaar zijn. Na het zetten van de eerste stap zul len in gepast tempo andere stappen moeten volgen. De minister was het er mede eens, dat het van bijzonder veel belang is, dat spoedig na het tot standkomen van het verdrag een overeenkomst met Engeland wordt afgesloten. Het verdrag is ten aan zien van de te voeren economische politiek neutraal. Er is zeer veel overeenstemming tussen de grond gedachte van het plan en de rege- ringspolitiek en de industrialisatie- politiek vanNederland. Van een starre doctrinaire opzet is geen spra ke, er is gelegenheid tot aanpassing aan zich wijzigende omstandigheden. Het keert zich tegen concentratie verschijnselen. De minister zette als zijn opvatting uiteen, dat de hoge autoriteit geen politieke doelstelling heeft, het is een bestuurlijk college In de algemene vergadering staat het politiek element voorop, maar dat behoeft deskundigheid niet uit te sluiten. De specifieke taak der alge mene vergadering is de algemene controle op de gestes van de hoge autoriteit. Minister van den Brink verklaar de voorts, dat de regering er met klem op heeft aangedrongen Den Haag als zetel voor het hof te kiezen, Over de zetel van assemblee en ho- mededeling doen, maar van Neder landse zijde is Straatsburg aanbevo len. Zeer belangrijk achtte spr. de opmerking van mej. Klompé, dat Europa zich niet moet verenigen uit vrees, maar uit politieke doeleinden. De Nederlandse regering zal gaarne medewerking verlenen, als op ander terrein integratiepogingen worden ondernomen. Wanneer de heer de Groot zich verdiept in het vedrag dan zal hij niet kunnen volhouden, dat het doeleinden nastreeft, welke hij stelt, zo zeide de minister o.a. Ten aanzien van de kolenprijzen in ons land zeide spr. te menen, dat deze lager zullen zijn mèt het ver drag dan als het verdrag er niet zou zijn. Het verdrag verbiedt het han teren van loonsverlaging als middel tot deloyale concurrentie. Tot de heer Gerbrandy zeide de minister, dat het niet gaat over de keuze: deze organisatie of geen or ganisatie, maar over de keuze: deze organisatie of een organisatie van particulier kartelachtig karakter. Met de strekking van het betoog van de heer van Thiel zeide spr. het geheel eens te zijn. O.m. deelde de minister mede, dat hij voornemens is binnenkort een voorstel te doen aangaande de ontginning van het mijn veld Vlodrop. Hoeveel Nederlanders zitting zul len hebben in het raadgevend comi té kon spr. nog niet zeggen. Hij acht te het streven naar centralisatie der internationale rechtspraak gewenst. Naar het oordeel der regering en der meerderheid van de Kamer is er geen sprake van, dat het wetsont werp in strijd zou zijn met de grond wet. Herinnerend aan de belangstel ling vart de jeugd voor het onder havige vraagstuk zeide de minister tenslotte: zaken, waarvoor de jeugd strijdt, zijn de strijd alleszins waard. Bij de replieken merkte de heer GERBRANDY (A.R.) op, dat de mi nister hem niet heeft geantwoord op zijn vraag inzake Duitsland en de schadevergoeding. Ook vroeg hij 's ministers oordeel over de termijn van vijftig jaar, waarop men zich ten aanzien van de kolen vastlegt en dit terwijl de energievoorziening in vol le ontwikkeling is. De heer STOKVIS (CPN) diende een motie in, waarin wordt gevraagd een nader onderzoek in te stellen met betrekking tot de grondwettig heid van het verdrag en waarin ver der wordt voorgesteld de stukken te stellen in handen van de commissie van voorbereiding met verzoek om rapport daaromtrent. De MINISTER merkte op, dat de problemen van het deelnemen door Duitsland aan de gemeenschap er van eventueel bij het vredesverdrag te stellen eisen tot schadevergoeding geheel los van elkander staan. Hij zeide voorts niet in te zien hoe aan vaarding van het verdrag de over heid zou kunnen belemmeren in haar energiepolitiek. De motie van de heer Stokvis ontried hij ernstig. De ze motie werd daarop verworpen met 63 tegen 6 stemmen (CPN). De heer GERBRANDY (A.R.) stelde voor de stemming over het ontwerp te doen geschieden a.s. Dinsdag. Dit voorstel werd bij zitten en op staan verworpen. De heer Gerbrandy verliet daarop de zaal. Het wetsontwerp werd aangeno men met 62 tegen 6 stemmen (CPN) Tegen zes uur is de vergadering ge sloten. INEENS. TERWIJL GIJ EEN KRANT OPRAAPT schiet de pijn in Uw lenden en kunt ge U niet meer oprichten. Omstanders hebben moeite om U te geloven en denken dat U overdrijft, zo snel overvalt U wat men „spit in de rug" noemt. Laat U niet kwellen door de hevige pijn die de geringste beweging U veroorzaakt. Driemaal daags flink wrijven met Akker's Kloosterbalsem, het onvolpre zen middel waarvan de warmte-opwekkende bestanddelen diep In de weefsels door dringen en de oorzaak van de pijn snel ver jagen. In korte tijd zult gij zeggen: Akker's kloosterbalsem - „geen goud zo goed". (Advertentie) Afgezien van de grote belasting van ons d'eviezenbudget, die deze ge autoriteit kon hij geen concrete import betekent, kost het de groot- Minister van der Brink vraagt: IN zijn schrijven aan de provinciale en gemeentebesturen de uiterste zuinigheid met brandstoffen te betrachten, waarbij hij aandringt op sluiting van de diensten en kantoren op Zaterdag, zegt de minister van economische zaken het volgende over de kolensituatie in ons land: ste moeite importkolen te verkrij gen. In verband met de onmogelijk heid voldoende kolen uit de Euro pese sfeer te betrekken in geheel West-Europa is er momenteel ko- lennood moeten kolen in de Ver enigde Staten worden aangekocht. Terwijl ons land in 1950 geen kolen in de Verenigde Staten behoefde aan te kopen, zal dit quantum in dit ka lenderjaar niet minder dan 2 millioen ton bedragen. Ook de invoer uit de VS is dit jaar beperkt, enerzijds in verband met onze dollarpositie, anderzijds ten ge volge van het gebrek aan scheeps- ruimte. Een strenge winter of het uitval len van invoeren, die in het pro gramma zijn opgenomen, zal tot voorzieningsmoeilijkheden en daar door tot verdere maatregelen mijner zijds aan'e'ding geven. In dit ver band wil ik u niet verhelen, dat de voorraden steenkool bij de industrie en bij de gas- en electriciteitsbedrij- ven laag zijn. Het accent van de moeilijkheden in de huisbrandsector ligt bij de cokesvoorziening. Zowel voor mijn- cokes als voor gascokes zal, tenge volge van verschillende omstandig heden, naar schatting in 1951/1952 in totaal 150.000 ton minder beschik baar komen dan in 1950/51. De huidige kolen- en cokessituatie is voor mij aanleiding geweest reeds een aantal maatregelen te nemen in het belang van een zo goed moge lijke voorziening. Een van de door mij voorgestelde maatregelen is ge weest de sluiting van de diensten en kantoren van rijk, provincie en ge meente en ook van de scholen op Zaterdagochtend, waardoor een be langrijke besparing wordt verkregen. Ook de adviescommissie voor de huisbrandvoorziening heeft mij in deze geest geadviseerd". Kolenpositie dwingt tot grote zuinigheid „Vergeleken met voor de oorlog is het verbruik van vaste brandstof fen in ons land in de na-oorlogse ja ren sterk gestegen. Bedroeg het ver bruik in 1938 rond 14 millioen ton, zo moet dit voor 1951 op rond 18 millioen geste" d worden. Aangezien de productie in de Limburgse mij nen, alle terzake van de verhoging genomen maatregelen vermoedelijk in 1951 niet veel hoger zal zijn dan 12,3 millioen ton moet dit jaar bijna 6 millioen ton worden geïmporteerd om de nationale behoeften te kun nen dekken. Uw stembiljet met postzegel, ree'ds in huis???? Zondagavond door ieder gezin Minstens één stem de stembus in! De uitzending van de opname 2 x 1 1 in dansinstituut Evert Casteleir» zal Zondagavond niet geschieden om half negen maar om 5 over negen. De minuut voor het gezin is daardoor ver schoven naar twaalf minuten over Negen. PRINS BERNHARD TERUG Vliegtuig 1 uur boven Schiphol Prins Bernhard is gisterochtend omstreeks halftien op Schiphol terug gekeerd van zijn bezoek aan de Ver. Staten, waar hij o.a. president Tru man heeft ontmoet en verscheidene marine-installaties bezichtigde. De K.L.M.-Constellation „Friesland", waarmede de Prins de overtocht maakte, verscheen omstreeks halfne- gen boven Schiphol, doch moest een uur blijven cirkelen wegens de dich te mist, die zelfs een radarlanding on mogelijk maakte. H.M. de Koningin, die met Prinses Beatrix naar de luchthaven was gekomen om de Prins af te halen, moest dan ook al die tijd wachten totdat de „Fries land" was „binnengepraat". Luitenant ter zee eerste klasse A. F. Albers, de marine-adjudant van de Prins, die de tocht naar de Ver. Staten meemaakte, keerde niet met de „Friesland" terug. Hij zal eerst over enige dagen met een Ameri kaans legertoestel naar ons land ver trekken. De Prins heeft een groot deel van de overtocht in de cock pit van de „Friesland" doorgebracht naast Captain Griffin. Gistermiddag reeds was Prins Bernhard in IJmui- den aanwezig om de radarinstallatie aldaar officieel in gebruik te stellen. GIFT VAN MOSSADEQ AAN K.L.M.-PERSONEEL. Uit grote dankbaarheid en respect voor de perfecte vlucht en de onder vonden service aan boord tussen Te heran en New York heeft de Perzi sche premier Mossadeq een bedrag van duizend dollars geschonken aan de bemanning van de Douglas DC6 van de K.L.M., met welk vliegtuig hij enige weken geleden van zijn hoofdstad naar de vergadering van de Veiligheidsraad is gereisd. Bij aan komst te New York, stelde hij de ste ward Van den Brink het bedrag ter hand met de mededeling, dat dit on der de vijfentwintig leden van de be manning (het waren twee bemannin gen, waarvan de ene de andere op Schiphol afloste) moest worden ver deeld. Het ontvangen van fooien is het K.L.M.-personeel ten strengste verboden, maar voor dit geval werd een uitzondering gemaakt. De Neder- landsche Bank heeft toestemming ge geven, dat de duizend dollars in de oorspronkelijke valuta worden ge" tribueerd. NIEUWE TWEEDE KAMERLID. De heer J. Roorda te Terapel, die benoemd werd tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Tuin (P. v. d. A.) heeft die benoeming niet aan vaard. In zijn plaats is nu benoemd verklaard de heer mr. G. L. P. War burg, advocaat en procureur te Gro ningen. Verzorging en opvoeding van pleegkinderen Verschenen is het voorlopig ver slag van de commissie van rappor teurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende voorzie ningen betreffende het toezicht op de verzorging en opvoeding van pleegkinderen. Verscheidene leden verklaarden van oordeel te zijn, dat de ontworpen regeling haar doel ver voorbij schiet. Met erkenning derhalve van de juiste grondgedachte der voorgestel de regeling, wensten deze leden er bepaaldelijk op te wijzen, dat de om schrijving van het begrip pleegkind in artikel 1 van het wetsontwerp de mogelijkheid opent het rijkstoezicht uit te strekken over een veel te ruim terrein, waar van misstanden geen sprake is. Artikel 1 bepaalt, dat on der een pleegkind in de zin van deze wet wordt verstaan een minderjarige beneden de leeftijd van 18 jaar, die meer dan 2 maanden bij anderen dan zijn ouders, voogd of bloed- en aan verwanten toe en met de derde graad wordt verzorgd en opgevoed. Enkele categorieën vallen echter niet on der deze definitie. Volgens deze omschrijving toch zouden onder de werking van de wet alle internaten vallen, derhalve ook die, verbonden aan onderwijsinstellingen. Zij noem den in dit verband kweekscholen, kostscholen, seminaries, enz. De wetgever behoeft zich niet tot taak te stellen, een overheidsingrij pen mogelijk te maken overal daar, waar „het gevaar voor misstanden niet steeds uitgesloten is". Deze leden waren van oordeel, dat het wetsontwerp moeilijk aanvaard baar is. Sommige leden, die voorshands de hier geopperde bedenkingen deelden, wensten het antwoord van de minis ter af te wachten, alvorens hun standpunt ter zake nader te bepalen. Verscheidene andere leden konden zich niet onttrekken aan de indruk, dat op een geforceerde wijze in dit ontwerp van technisch-practische aard gezocht is naar mogelijke prin cipiële gevaren. BOSSCHE BAKKERS-RUZIE VOORBIJ. In de gisteren gehouden vergade ring is overeenstemming bereikt tus sen de Bossche afdeling van de R.K. Bakerspatroonsbond „St. Honoratus" en de afdeling van de R.K. Bak- kersgezellenbond „St. Joris" inzake de kwestie van de vacantie-toeslag. De Bossche patroons, die op het standpunt stonden, dat uitkering van de 2 pet. vacantie-toeslag onmogelijk was door de onbevredigende bedrijfs resultaten, hebben voor de argumen ten, die de gezellen aanvoerden, moe ten zwichten. Wanneer een patroon meent niet bij machte te zijn de vacantie-t slag uit te keren kan hij daarvan ontheffing vragen mits hij tegelij kertijd een borgsom stort van 50. Mocht na accountantsonderzoek ko men vast te staan, dat de patroon, die ontheffing heeft aangevraagd, in staat is aan de overeenkomst met de gezellen te voldoen dan zal hij verplicht worden over 1951 2 pet. uit te keren en dan zal de borgsom ten goede komen aan een liefdadige in stelling. De bakkersgezellen achten deze overeenkomst ook met de ongeorga niseerde patroons te zijn aangegaan en bij in gebreke blijven van een ongeorganiseerde patroon zullen te gen hem middelen worden aange wend, waarover de werknemersorga nisaties beschikken. De zevende November viert de harpspeelster Rosa Spier haar zestigste verjaardag. Zij is namelijk 7 November 1891 te 's-Gravenhage geboren Na het diploma van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag met hoogste onderscheiding behaald te hebben, studeerde zij bij Otto Müller te Berlijn. In 1905 trad zij voor het eerst op als soliste in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen en was enige jaren eerste solo-harpiste bij het Residentie orkest. Rosa Spier was van 1932 tot 1946 verbonden aan het Concertge bouw Orkest. Sedert dien speelt zij bij het Radiophilharmonisch Orkest, en is tevens lerares aan de conservatoria van 's-Gravenhage en Amsterdam en van de Muziekschool te Rotterdam. Volgens het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begro ting van landbouw 1952 konden vele leden zich nagenoeg verenigen met wat de minister in zijn memorie van toelichting heeft gezegd over de taak van de Nederlandse landbouw, doch zij zouden het zeer gewaar deerd hebben, indien de minister te vens de nadruk zou hebben gelegd op de belangen van het landbouw bedrijf zelf en die van de boeren en landarbeiders. Verschillende leden waren van oordeel, dat geen bedrijfs tak in Nederland zo sterk wordt be heerst door de geleide economie, als de landbouw. Wat meer vrijheid lijkt gewenst, teneinde verstarring te voorkomen. Verscheidene leden betwistten, dat de verdeling van de producten in drie groepen een principiële verandering in het landbouwbedrijf zou zijn. Ook nu zijn er reeds drie productencate gorieën. Vele leden -zouden gaarne vernemen, waarom de minister wij ziging in het prijsbeleid noodzakelijk heeft geacht. Dit is niet geschikf het vertrouwen in de overheid te schra gen. Sommige leden achtten het aan- vaardbaae, dat de boer zich moet aanpassen aan de eisen van de con sument; het gevaar doet zich ech ter voor, dat de laatste zijn politiek- economische positie gaat misbruiken om eenzijdig de prijzen voor te schrijven. Vele leden zouden be zwaar hebben tegen het stellen van vestigingseisen voor de landbouw. De financiële uitkomsten in de tuinbouw in 1951 steken gunstig af tegen die van 1950. De oogsten wa ren kleiner en als gevolg van het minder fraaie zomerweer kwamen minder hoge topaanvoeren voor, wat aan de prijsvorming ten goede kwam. De tuinbouw is in hoge mate afhankelijk van de exportmogelijk heden. Verscheidene leden drongen er bij de minister op aan te willen toezeggen, dat de regering zal bij springen voor het geval de markt volledig zou ineenstorten. Sommige leden waren getroffen door de mededeling, dat de export van vlees naar Amerika ingevaar wordt gebracht door bedrijven, die vleeswaren van slechte kwa liteit exporteren. De Nederlandse producenten hebben er recht op te weten, welke bedrijven dergelijke schandelijke practijken hebben bedre De nieuwe radarinstallatie die giste ren door Prins Bernhard in gebruik werd gesteld, staat broederlijk naast de vuurtoren van IJmuiden. Beide steken de zeeschep een hel pende hand toe bij het binnenlood sen. Bij goed zicht stevent de zee man op de oude getrouwe baken op het havenhoofd af; bij slecht weer en moeilijk zicht vangt de radarin stallatie hem op 10 km afstand op en praat de schepen de haven binnen., EERSTE HAVENRADAR OP EUROPA'S CONTINENT. Door Prins Bernhard in werking gesteld. Gistermiddag om vier uur heeft Prins Bernhard op de IJmuidense kustwachtpost aan de monding van het 75-jarige Noordzcckanaal de eer ste havenradarapparatuur op het vasteland van Europa in bedrijf ge steld. Hij deed dit met een draai aan een schakelaar, waardoor de binnen komende loodsboot „Belletrix" als een lichtende stip verscheen op de beide grote schermen van deze hy permoderne apparatuur. De prins heeft geruime tijd belang stellend naar de gesprekken tussen de kustwacht en de schipper van de „Belletrix" geluisterd bij dit perfecte binnenloodsen, dat ondanks de zware vloedstroom voor de kust precies langs een rechte lijn gebeurde. En Z. K. H. had onverbloemd lof voor de manier waarop de Nederlandse indus trie in zo'n korte tijd de opdracht tot bouw van een havenradar in IJmui den heeft uitgevoerd. Na de inge bruikstelling van het kostbare in strumentarium heeft de prins aan de voet van de kustwachtpost een bron zen gedenkplaat onthuld. GRIEP T -< Mijnharde'* Gricppoedcr*. Do> J^EURS- (^VERZICHT VRIENDELIJKE STEMMING, OLIES VAST. Levendige belangstelling heerste er beginbeurs voor Kon. Olie, waarin een drukke hoek werd gevormd en de notering van 303M tot 306H steeg. Wef luwde daarna de belangstelling enigszins, doch de vaste stemming werd niet onderbroken. Tegen slot werd een notering van 306 vernomen. Ook in Unilevers heerste er geen bui tenlands aanbod, zodat dit fonds zich licht kon herstellen tot 224, waarme de slechts een klein gedeelte van het verlies der vorige dagen is ingehaald. In hoeverre van een opdroging van het buitenlands aanbod sprake is, valt moeilijk te beoordelen. Er zijn beur zen in het buitenland, die wegens de feestdag van Allerheiligen gisteren gesloten bleven (Parijs en Brussel), doch of dit een beëindiging van de arbitrageverkopen impliceerde, dien de te worden afgewacht. De overige hoeken waren mede door de betere stemming voor Olies en Unilever eerder iets vriendelij ker. De affaire bleef echter ook gis teren minimaal, mede daar vele gro te zaken en de kantoren in de zui delijke provincies op 1 November ge sloten blijven, maar zowel de scheep vaart-, cultuur- als industriemarkt was dooreen genomen goed prijshou dend tot licht verbeterd. De Staatsfondsenmarkt opende iets hoger en trok hierna verder aan, zo dat hier van een vaste stemming ge sproken mocht worden. Dit is geen ongebruikelijk verschijnsel na de maand wisseling, daar verscheidene grote instellingen voor de vervallen coupons nieuwe beleggingen zoeken. Het agio voor Amerikanen liep een fractie achteruit tot ruim 13 pet., de dollarleningen waren aan de lage kant. Prolongatie 2% uct. SCHRIFTELIJKE VRAGEN De bromfietsen Het lid van de Tweede Kamer de heer Roolvink (KVP) heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat de volgende vragen schriftelijk ge steld: 1. Is het de minister bekend, dot de kantonrechter te Enschede een veroordelend vonnis heeft uitgespro ken wegens het berijden van een rij wielpad met een rijwiel met hulp motor, daarbij overwegende, dat de daarvoor door burgemeester en wet houders der gemeente, bij welke dit pad in beheer was, verleende onthef- gcen rechtsgeldigheid bezat, omdat die ontheffing alleen dan kan wor den verleend, wanneer voor het voertuig een kentekenbewijs is af gegeven, hetgeen in casu niet het geval was? 2. Is het juist, dat voor een rijwiel met hulpmotor een zodanig kente kenbewijs niet kan worden verkre gen, omdat daarvoor de administra tieve regeling ontbreekt? 3. Acht de minister het niet in het algemeen welzijn gewenst, dat ton spoedigste de verlening van onthef fing wordt mogelijk gemaakt, met name voor hen, die belast zijn met zielzorg of met bet bevorderen van de volksgezondheid en daartoe ge bruik maken van een rijwiel met hulpmotor? 4. Wil de minister, bij bevestigen de beantwoording van de vragen 2 en 3, dan de totstandkoming van de daarvoor nodige administratieve voorschriften bevorderen? Gaan autobuschauffeurs voorbeeld geven? De Toeristenbond A.N.W.B. heeft de directies van busondernemingen verzocht hun chauffeurs te vragen, overdag bij dichte mist de koplam pen vol te laten branden, opdat juist deze openbare middelen van vervoer een „lichtend" voorbeeld zullen zijn voor de particuliere weggebruikers. Zoals bekend, dringt de A.N.W.B. er met klem bij de automobilisten op aan om, wanneer het overdag mist, de koplampen .van hun voertuigen vol te doen branden. In art. 54 van het nieuwe Wegenverkeersreglement wordt dit trouwens voorgeschreven. Toch blijkt nog steeds, dat niet elke automobilist dit voorschrift opvolgt, vandaar dat de Bond de buschauf feurs verzoekt in het goede voor te gaan. Rijdt niet „met de drank in". Verbond voor Veilig Verkeer

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5