Alle Leidenaars gaan zich wassen met Margriet-zeep op Zaterdagmorgen Cadeaux en contante betaling in Leidse Kamer van Koophandel Gemeenteraad Katwijk VRIJDAG 26 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 VOOR HET KLEUTERDAGBEDRIJF: Al bestaat het Medisch Kleuter dagverblijf „Margriet" in Leiden reeds 6 jaar, toch zijn er nog Vele Leidenaars, die nog nooit van dit tehuis aan de Boerhaavelaan ge hoord hebben. Anderen denken, dat dit een inrichting is, waar men zijn kinderen voor een of meer dagen kan opbergen wanneer men op vacantie gaat! Binnenkort echter zal iedere Leidenaar kennis kunnen maken met „Margriet" en wel in de vorm van welriekend naamkaartje, dat, a.s. Maandag te beginnen, aan alle huis deuren in Leiden zal worden aange boden. Dat naamkaartje bestaat uit een heerlijk stukje toiletzeep in de vorm van een margriet, de witte bloem met het gele hart. Onze lezers begrij pen vanzelisprekend al, dat dit 'naamkaartje maar niet zonder meer wordt afgegeven; de brenger houdt z'n hand op en verwacht een kwartje! Wanneer alle Leidse gezinnen dat naamkaartje willen hebben en daar voor een kwartje geven, zullen de 20.000 stukken margriet-zeep, die de Leidse Zeepfabriek van Sanders heeft gemaakt, in de kortst mogelijke tijd op 20.000 wastafels liggen en aan 90.000 Leidenaars vertellen, dat zij met hun kwartje goed werk verricht hebben. Stukje geschiedenis. Want wat is er aan de hand? Eerst een s«.ukje geschiedenis. In 1945, toen zeer veel kleine kinderen wegens ziekte of zwakte een bijzondere ver zorging nodig hadden, zonder dat daarvoor opname in een ziekenhuis nodig was, werd de Stichting „Mar griet"' opgericht. Aan de Boerhaave laan werd het grote huis van de fam. Bijleveld aangekocht, met steun van Volksherstel en het Roode Kruis. Achter het huis lag een prachtige tuin en spoedig verrees daarin een grote open lighal, gemaakt uit hout van een afgebroken keet. In die lig hal spelen de 60 Margriet-kinderen wanneer het regent en doen zij, op grappig kleine bedjes, van een tot twee hun middag-slaapje. We nade ren nu deze zeep-actie. Ook in de winter slapen de kin deren buiten, maar eigenlijk is dat te koud. Daarom moet de lighal glas- licht gemaakt worden en wel zó, dat de hal bij nuoi weer toch open blijft. Dat kost geld, veel geld Nu is er dit jaar een Stichting „Vrinden van het Kleuterdagverblijf Margriet" opge richt, dat zich ten doel stelt gelden te verzamelen om verbeteringen aan te brengen. Men heeft gemeend dit te moeten doen door stukjes margriet- zeep ten verkoop aan te bieden. Dit doel is tweeledig, want de Stichting hoopt ook, dat er van deze zeep een propaganda uitgaat, die toekomstige acties een goed ont haal zal geven. In dit verband wordt o.a. gedacht aan uitbreiding en modernisering van de keuken, die thans niet geschikt is om dage lijks driemaal zestig maaltijden te leveren voor meestal op diëet-le- vende kinderen. Hele dag op „Margriet" Op „Margriet" komen kinderen van één tot zes jaar, wanneer het ziekenhuis of huisarts dit nodig oordeelt en de directeur, dr. Boek- holt, na een onderzoek tot dezelfde conclusie is gekomen. De kinderen worden 's morgens vroeg met een bus van huis gehaald en blijven de hele dag op „Margriet", waar zij regelmatig onder medische controle staan. Bovendien is er een paeda- goge aan het huis verbonden. Een staf van 20 verzorgsters staat da gelijks klaar om de kleuters te ver zorgen en bezig te houden met op dit werk afgestemd speelgoed. Als het maar even kan, vindt men de kinderen in de grote tuin, waar een schat van kostelijke kinder-speel- werktuigen, als klimhekken, een piasvijver, enz., hen wacht. Meestal blijft een kind 6 maanden in „Margriet" en nooit zal het door de dokter ontslagen worden voor dat het weer helemaal gezond is. Er zij nog op gewezen, dat kinde ren van ouders uit alle gezindten worden opgenomen en dat de ouders naar draagkracht de verpleging ge heel of gedeeltelijk betalen. Om met de zeep te eindigen: de stad is verdeeld in 35 wijken (met behulp van de speeltuinverenigin gen), die alle een wijkhoofd heb ben. Deze verzamelt medewerkers, I weersverwachting (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND DROOG. In de nacht en ochtend plaat selijk mist. Overigens droog weer met overdrijvende wol wolkenvelden. Zwakke tot ma tige Oostelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen. 27 October zon od 7.24. onder 17.23; maan op 3.24 en onder 16.02 uur. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. examen Ned. recht de dames G. Wetzel den Haag, J. C. Bruijn den Haag, H. G. van der Linde Voorburg; idem de heren J. M. van Batenburg Delft, G. R André de la Porte den Haag; Ch. Th. Hermans den Haag, F. Goudsmit Scheveningen, G. van der Gaag Ca- pelle aan de IJsel, J. R. van Hessen Amsterdam, F. G. van Hoogstraten den Haag, G. W. H. van Imhoff Over- schie, H. R. W. Gokkel Boelmendaal, J. G. Kuiper Overveen, W. F. Hen driks Heemstede, P. L. Wagenaar den Haag, J. A. Nagtegaal Voorburg, J. W. Meijer Oegstgeest, B. G. P. Rog mans Eindhoven, H. W. van Soest den Haag, A. E. Jansen den Haag, en Zó zachtjes konden we niet sluipen J J J- Matthijse Rotterdam, tijdens het nliddag-slaapuurtje, of een kleuter werd wakker, richtte I pjJ- QfoHhillQ Hipht zich half op en keek verbaasd in de LülUö OldUIIUlO UILIII lens van ons toestel. (Foto: „De Leidse Courant"). die huis aan huis een stukje zeep zullen aanbieden Is het nodig, dat wij deze actie aanbevelen? Er heeft zich een Co mité van Aanbeveinng gevormd, dat voor zichzelf spreekt: mevr. J. M. van KinschotDorhout Mees, weth. St. Menken, deken A. Homulle, ds. D. J. Vossers, dr. H. J. Westerink, ds. A. J. Snaayer, prof dr. E. Gor ter, dr. C. R. Zijerveld, directeur van de Geneeskundige Dienst, mr. H. F. A. Donders, voorzitter van het Katholiek Sociaal Bureau, mr. P A. van Toorenburg, secretaris van de Sociale Raad, en de oraeses van de Ver. voor Vrouwelijke Studenten te Leiden, mej. C. A. Kluyer. Leidse studt n en Tweede Kamer in Op initiatief van mr. L. G. Kor- tenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, tevens curator van de Leid se Universiteit, zal, onder auspiciën van de Vereniging voor Staatkunde te Leiden, op Zaterdag 15 December a.s. een Leids Studentenparlement bijeenkomen in het gebouw van de Tweede Kamer. Het Studentenpar lement zal een wetsontwerp, hou dende de nadere voorschriften van de candidaatstelling voor de Tweede Kamer-verkiezingen in de afdelin gen behandelen. Als verantwoordelijke ministers, die de Memorie van Toelichting te kenen. zullen optreden de heren Fraser en Jonkman jr. Beide heren zullen na de schriftelijke voorberei ding het voorstel in een tweede openbare vergadering in Januari te gen de bedenkingen van het Studen tenparlement verdedigen. De vergaderingen zullen door mr Kortenhorst gepresideerd worden en tijdens de eerste bijeenkomst zal een der vrouwelijke studenten-parle mentsleden een interpellatie houden, vermoedelijk over de gehuwde amb tenares. Wanneer dit experiment slaagt, zullen deze vergaderingen ook met studenten van andere uni versiteiten en hogescholen worden gehouden. In tegenstelling tot de grote ste den Amsterdam, Den Haag, Rotter dam en Utrecht heeft het gemeente bestuur van Leiden wel besloten om het Stadhuis en enkele andere ge meentediensten gedurende de winter op Zaterdagmorgen te sluiten. Ook het Rijk heeft een dergelijke rege ling getroffen t.a.v. de departemen ten en andere rijksdiensten, met de bedoeling kolen te besparen. Om toch hetzelfde aantal arbeidsuren te bereiken zal 't Rijkspersoneel Donder dagavond overwerken. Ook voor het gemeente-personeel van Leiden zal een avond worden vastgesteld waar op overgewerkt moet worden. Ver moedelijk zal h'ervoor eveneens de Donderdagavond gekozen worden, omdat in die uren contact met de rijksbureaux mogelijk is. Niet alle Leidse gemeentediensten vallen onder deze regeling. Zo moe ten b.v. „Endegeest", de Lichtfabrie ken e.d. normaal doorwerken. Het Stadhuis zal echter gesloten zijr. Deze regeling gaat reeds in op 3 Nov a.s. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha Jacoba dr van G. H. van der Hulst en E. A. Ruigrok; Jan Willem zn van J. Keu- ning en G. J. Vegter; Theodoras Jo hannes Maria z. van W. M van Em merik en J. W. de Jong; Jansje Ma ria dr van A. M. Staal en H. Ver- gunst; Wilhelmina Johanna Maria Louise dr van A. Kluivers en W. J. van Berkel; Maria Margaretha Anna dr van C. M. Ellebroek en G. W. Geerlings. Overleden: P. van Zuijlen man 72 jaar. Gehuwd: C. van den Kommer en J. van den Berg; M. L. Brandt en J. Colpa; H. W. Nelson en P. W. van Mourik; J. A. Brinks en R. J. Mid dendorp. UITVAART EN TERAARDE BESTELLING VAN PROF. DR. J. P. M. MENSING. Gistermorgen vond in de parochie kerk van de H. Willibrordus te Oegst- geest de uitvaartdienst plaats voor wijlen prof. dr. J. P. M Mensing, ad. viseur van de Hoge Commissaris der Verenigde Naties voor Libye, die de zer dagen op 50-jarige leeftijd in het St Elisabeth Ziekenhuis te Leiden overleed. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor J. Looijaard, met assistentie van de ka pelaans W. Keyzer en W. Wüszt. Op de begraafplaats waren o.a. aanwezig do heren di. J. Prins uit Utrecht, namens dc Utrechtse Uni versiteit, dr M. G. Emen uit Utrecht, eveneens namens de Utrechtse Uni versiteit en namens het Fonds voor Indologische Studieën en vele vrien. den en kennissen van de overledene. De beaarding werd door dezelfde geestelijken verricht als de uitvaart. GEEN ERERAAD VOOR ONTSLAG DR. C. P. VAN NES. In ons bericht van Dinsdag 1.1. over het ontslag van dr. C. P. van Nes als directeur-geneesheer van de Annakliniek, werd gemeld, dat het Gewestelijk Arbeidsbureau gewei gerd zou hebben het door de Ver eniging van Misvormden verleende ontslag te bekrachtigen en dat er I toen een ereraad gevormd zou zijn, waarin beide partijen en het Ar- I beidsbureau vertegenwoordigd wa- ren, welke ereraad het ontslag wel bekrachtigd zou hebben. Nader vernemen wij echter, dat de Ver eniging vergunning heeft gevraagd aan hei Gew. Arbeidsbureau dr. van Nes te ontslaan, welke vergunning na g:r.ime lijd door het Arbeidsbu reau is verleend. Er is dus geen ere raad aan te pas gekomen. Het cadeaustelsel en de actie tot contante betaling vergden gister middag in de door de voorzitter, de heer J. G. J. Verhejj van Wijk, ge presideerde vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland een langdurige be spreking. De onder-voorzittei der Kamer, de heer C. F. Meerpoel, leidde deze i bespreking in en deed de suggestie om in de nieuwe vestigingswet paal en perk te stellen aan het euvel van het cadeaustelsel. Indien men al be sluit tot het geven van cadeaux, zou het volgens de heer Meerpoel al zeer veel gewonnen zijn zo men zich beperkte tot het geven van geschen ken uit eigen branche. Nog beter oordeelde spr. het, dat men van het cadeaustelsel afstapte en het zocht in een concurrerende prijs Met het oog op de liquiditeit van vele bedrij ven, brak spr. een lans voor contan te betaling. Na een uitvoerige ge- dachtenwisseling werd besloten, dat de Kamer contact op zal nemen met de middenstandsorganisaties, welke hierover in eerste instantie hebben te beslissen. In de vacature van de heer Segers werd tot lid van de Kamer gekozen de heer W. Bergman te Sassenheim; het bestuur der Kamer kreeg voorts vrij mandaat tot het benoemen van een lid van de Commissie van Toe zicht op het M. O. Met het oog op de zeer precaire steenkoolpositie, drong de Kamer ten sterkste aan om het electriciteitsverbruik in de piekuren drastisch te bezuinigen. Enkele me dedelingen werden gedaan over het rapport van de Commissie der Zuid- Hollandse Kamers inzake de herzie ning der Woningwet en over de ter zake opgestelde nota van de secre taris der Kamer. Uit de besprekin gen, welke mr. dr. P. G. Knibbe en de heer^ C. F. Meerpoel met deze Com missie hebben gevoerd, is wel geble ken dat men in deze kring rekening wenst te houden met de door de Ka mer gemaakte opmerkingen, j Voorts hechtte de Kamer haar toe stemming aan de toekenning van een groot aantal subsidies en ging zij ac- coord met de ingediende begroting voor het jaar 1952. Aan het begin der vergadering dankte de voorzitter de leden der Kamer voor de attentie bij zijn te rugkeer uit het ziekenhuis. Hoogheemraad schap van Rijnland De vergadering van hoofdingelan den van Rijnland heeft een aanbeve ling vastgesteld ter voorziening in de vacature van hoogheemraad, ont staan door het overlijden van de heer Zwetsloot. Op deze aanbeveling is als eerste candidaat geplaatst jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, burgemeester van War mond en hoofdingeland van Rijnland voor het gebouwd eigendom. De heer J. C. Rip, periodiek aftre dend, is aanbevolen voor herbenoe ming. De benoemingen zullen door H.M. de Koningin geschieden. Wat lezers schrijven MINDER GELUKKIGE SAMEN LOOP OF ONRECHT? Leiden, 25 October 1951 Met verbazing ^en ergenis heb ik het laatste raadsverslag en tevens Uw commentaar gelezen. Niet dat ik verbaasd was. dat er geen enkele katholiek uit de bus gekomen is bij de benoeming van leden van de Stichting Burgerijfonds, maar wel, dat zowel de heer van Dijk als Uw redacteur zich uitputten in het vin den van zéér voorzichtige uitdruk kingen om toch maar niemand eni germate reden te geven tot een lich telijk fronsen van de wenkbrauwen! Wij hebben van de heer van Dijk wel eens iets anders gehoord dus neem ik aan dat het in de raadsver gadering nodig v/as uit politiek oog punt hier zo mild op te treden. Ik kan dit niet beoordelen. Wel vraag ik mij af waarom Uw redactie hier op vilten pantoffels en met fluwelen handschoenen deze zaak moest behandelen. U noemt het ..een minder gelukkige samenloop". Waarom niet: een grof onrecht! U maakt er B en W. geen verwijt van! Waarom niet? Het zou zeker op zijn plaats geweest zijn. B. en W. hebben de plicht om een zodanige verkie zingsregeling te ontwerpen dat een dergelijke verkeerde -samenstelling niet kan voorkomen. De organisaties wisten van elkaar niets af, maar B. en W. kre?en een overzicht over de gehele lijst. Ik vraag mij af, wat zouden B. en W. gedaan hebben, als er door „een minder gelukkige sa menloop" eens acht katholieken voorgedragen waren. Denkt U niet, mijnheer de hoofdredacteur, dat B. en W .in overleg getreden waren met de diverse organisaties? En dat de Katholieken dit zeker gerechtvaar- di-'1 om^nden? Het antwoord van wethouder v. d. Kwaak i= b?I' "V Pat er c'ï niemand van de Gereformeerde Kerk in zou zitten zegt niets; er zyn ook nog Doopsgezinden, Remonstran ten enz. Maar dat er iemand in hoort uit de Protestants Christelijke groep zal ieder van de 28284 katholieken toegeven. Mijnheer de hoofdredacteur ver wisselt uw vilten pantoffels eens voor een paar stevige voetbalschoe nen, opdat u een goede penalty kunt nemen en uw fluv/elen handschoe nen zoudt u eens kunnen ruilen met die van onze Luc. van Dam. Een knock out zou dr. Schaepman hier zeker hebben toegejuicht. Misschien, dat de Katholieken zich I voortaan in de overkoepelingsorgani saties dan niet meer zo op zij laten zetten. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Een van de 28284. Aan de diplomatieke zegswijze „minder gelukkige samenloop" blij ven we in dr gegeven pms.ar.lig heden de voorkeur geven, evenals wij in de andersoor.ige) ge-even om standigheden welke de inzender van nabij bekend zijn vilten pan toffels verkiezen boven voetbal schoenen! Er is geen aanleiding de goede trouw van B. en W. van Lei den in twijfel te trekken en hier van Donderdag 25 October. Er gaan weer grote dingen gebeu ren in Leiden. We denken b.v. nu al- leen maar aan de Stationsweg en Steenstraat, die vanaf het kantoor van de Leidse Duinwatermaat schappij tot aan de Blauwpoorts- brug geneel opnieuw bestraal zullen worden. Niets bijzonder, zult u zeg gen. Goed. Maar het wordi iets bij zonders wanneer u bedenkt, dat te gelijkertijd de tramrails verlegd zul len worden naar het midden van de straat. Thans liggen de rails, ge dacht in de richting Station-Blauw- poortsbrug, meer op het rechter- wegdek, wat zowel voor het passe ren, ook van rijwielen, als voor het parkeren vaak moeilijkheden ople- I vert. Die moeilijkheden gaan ver- dwijnen; de rails verhuizen naar het midden van de straat. Hoera! Reeds volgende week wordt met het werk begonnen. Gisteravond was de grote Stads gehoorzaal stampvol met belang stellenden, die het Chr. Mandoline- en Toneelgezelschap „Sempre Avan- ti" wilden zien en horen. Er moes ten zelfs 300 mensen teleurgesteld worden, omdat de kaarten uitver kocht waren. Voor de pauze trad het muziek- en vocaal-ensemble „Jong en Jolig" met veel succes in een nieuw programma van leuke, popu laire melodietjes op. onder leiding van Koos Kukler. Na de pauze was het woord aan de toneelgroep, die „Elk z'n deel", onder regie van de heer H. v. d. Broek, met evenveel succes over het voetlicht bracht. Er was veel applaus en de aanwezigen toonden zich zeer enthousiast voor het geboden programma. Hedenmiddag om twee uur ge beurde er iets, dat veel erger had kunnen aflopen. Een boter-auto uit Zoetermeer parkeerde op de Nieuwe Rijn, vlak bij de Korenbrug. Plotse ling zakte een der achterwielen zo maar weg, dwars door het straatdek heen. Tot aan de as verdween de auto in het niet; het scheelde maar een haar of de wagen was gekanteld en in het water van de Nieuwe Rijn terecht gekomen. Nu viel het nogal mee. De Brandweer was direct aanwezig om met een kraanwagen de auto weer overeind te helpen. Aan de Bestra tingsdiens; de taak om uit te zoeken, hoe het in ons goede oude Leiden mo gelijk is, dat een auto zo maar door de straat kan zakken De politie heeft de 19-jarige G. S. en de 22-jarige S. L., beiden uit Lei den, aangehouden en op het politie bureau ingesloten. De jongelui wer den verdacht van diefstal van een belangrijke hoeveelheid afvalstof fen uit een Leids confectiebedrijf Gisteren zijn zij voor de officier van Justitie geleid. Hedenavond om acht uur wordt op Ket Leidse Stadhuis de Sociale Raad door de burgemeester geinstalleerd. U moet weten, dat die raad elke vier jaar aftreedt. Enfin, daarover hoort U morgen meer. STADSKOK. Gisterenavond kwam de raad van Katwijk in vergadering bijeen. De gemeente wil van het bestuur der Geref. Schoolver. een strook grond, gedeelte van de speelplaats der school, overnemen in ruil voor een stuk van de gemeentetuin naast deze school, pl.m. 154 M2. De grond moet dienen voor de te maken ver- keersverbetering Noord.wegAch- terkerkweg. De gemeente moet de scheidingsmuur in orde-brengen. De ruil gaat verder met gesloten beur zen. De raad had hier geen bezwaar tegen. Het voorstel tot het opnieuw aan gaan van een verzekering der ge meentegelden tegen fraude, bero ving, enz., door bemiddeling van de N.V. Incassobank te Amsterdam bij Lloyd's Underwriters te Londen, te gen een premie van 7 365,79 jer jaar en een verzekerd bedrag van 75;000,voor een tijdvak van vijf jaren werd aangenomen, nadat mr. v. d. Plas aangedrongen had op het op toerbeurt geven van deze posten aan de pl. verzekeringsagenten. Het voorste tot verhoging van het max. crediet in Rek. Crt. bij de Bank van Nederl. gemeenten omdat in November twee kasgeldleningen van 500.000,en 30.000,moe ten worden afgelost is meer een forqialiteit, want het geld moet er toch komen. De Bank v. Nederl. Ge meenten wil 1.880.000,tegen een rente van 31/4 voor de eerste 420.000,en voor de rest 4 y7 In bovengenoemd bedrag zijn niet opgenomen de uitgaven voor de bouw van 50 woningen aan de Rand weg, de 19 Marinewoningen en de 65 woningen op „Het Witte Hek". Het voorstel werd aangenomen. Aan W. Ouwehand te Wassenaar werd een stuk grond verkocht gele gen op de hoek van de Parklaan te gen 14,— per M2. De oppervlakte is 825 M2. Het bestuur der Herv. Scholen te Katwijk a. Zee kreeg medewerking voor de aanschaffing van een hoe veelheid leer- en hulpmiddelen. Kosten 7 607,45. Het bestuur der Ver. tot Stichting en Instandhouding van een Chr. School voor .ager en M.U. Lager On derwijs kreeg financiële medewer king voor de aanschaffing v. school- meubelen en leermiddelen. Kosten 71196,85. Het bedrag der kosten voor het openbaar gewoon- en voortgezet ge woon lager onderwijs over 1950 was per leerling 7 18,50. Het meer uitge geven bedrag was 7 246,74. Daarna werd vastgesteld de ver een onrecht, en dan nog wel van een grof onrecht te spreken. Inzender is er zeker van, dat dr. Schaepman een knock-out hier zeker zou hebben toegejuicht. Waarop steunt die zeker heid? Toch niet op waardering voor dr. Schaepmuns diplomatieke talen ten en rijpe overweging van alle gegevens bij het stelling-nemen. Zo hij die waardering wel bezit, zij navolging daarvan hem tey zeerste op het hart gebonden! Red. goeding ex. art. 101 1ste lid der L.O.- Wet 1920 over 1950 t.b.v. de bijzon dere scholen en de scholen voor B.L. O., de Openluchtschool van het Rot terdams Zeehospitum, De Leidse Bui tenschool en de Ds. J. de Liefde- school. De heer A. L. Oudshoorn vroeg te gemoetkoming in de kosten van het vervoer per tram van zijn zoon A. P Th. naar de R.K. Lidwinaschool voor b.l.o. te Leiden.. De vervoer kosten bedragen 71.35 per week. B. en W. stellen voor deze aanvraag af te 'wijzen. De raad was het er niet mee eens. De heren A. Wassenaar, C. van der Plas, Nasveld, Haasnoot, Dijksman, mr. v. d. Plas voerden het woord, waarna B. en W. hun voor stel introkken en het verzoek werd togestaan. Krachtens art. 6 der Hogeronder- wijswet moet in elke gemeente met meer dan 20 000 zielen door het ge meentebestuur een gymnasium wor den opgericht behoudens hiervoor verkregen ontheffing. Om verschil lende redenen menen B. en W. voor deze ontheffing in aanmerking te kunnen komen. Het aantal leerlin gen is te gering. Op 5 verschillende instellingen waren in totaal 73 leer lingen ingeschreven. B. en W. stelden voor aan de Koningin vrijstelling te vragen, waarmede de raad accoord ging. B. en W. vroegen een crediet van 7 1100.t.b.v. de instelling van de z.g. „Natuurwacht". Ook dit voorstel werd zii.st. aangenomen. In Mei 1.1. kocht de gemeente grond met opstallen en water langs de Val- kenb.weg van de Zandexploitatie Mij. te 's Gravenhage. Een en ander in verband met de plannen in het „Mo- lenblok". Thans doet zich de moge lijkheid voor aan het complex de de oorspronkelijke bestemming van cultuurgrond terug te geven. De Rijksdienst voor de Uitv. van Wer ken Insp. Z.-Holland heeft toegezegd, dat het als D.U.W.-werk kan worden uitgevoerd. De gemeente kan dan te gelijk 3000 M3. vuilnis kwijt, gelegen in de Nieuwe Zanderij. De kosten worden geraamd op: Loon 7 12.000. andere kosten 7 6180.totaal 7 18.180. Af Rijkssubsidie op het loon 90 pet. is 7 10.800, blijft ten laste der gemeente 77380.—. De raad kon zich hiermede verenigen. Op de vraag in vorige vergadering over de bunker hoek Kerkstraat- Achterweg te Katwijk a. d. Rijn, zei- de de voorz. dat het Rijk het oprui men hiervan geen algemeen belang acht en dus niet wenste bij te dra gen in de kosten. De heer Nasveld vroeg hoe het staat met de doorlichting op T.B.C. Weth. van Leeuwen zei dat een Pro vinciale Stichting in wording is, waardoor dit onderzoek massaal zal kunnen plaatshebben. Binnen afzien bare tijd zal de raad er meer van horen. De heer D. van der Marei vroeg of er al iets bekend was over de defen- siegronden. De voorz. zei, dat alleer bekend is, dat de gemeente op eig kosten de bunkers mag opruimen

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2