Raad benoemde leden voor Burgerijfonds van Leiden Minder gelukkige samenloop W. K. A. Kring Rijnland hield drukbezochte jaarvergadering NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING DINSDAG 23 OCTOBER 1951 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Zonder katholieke burgers Slechts drie kwartier heeft de Ge meenteraad van Leiden, die gister middag onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot in openbare vergadering bijeenkwam, nodig gehad om de zes tien-puntige agenda af te werken. Eervol ontslag werd verleend aan de heer J. Wichers, als leraar in de wiskunde aan de H.B.S-, met 5-jar. cursus, en aan mr. dr M. V. Polak, als leraar in de Staatswetenschap pen aan de Meisjes-H.B.S. Bij de benoeming van drie leden van de Gemeenteraad en van acht andere ingezetenen van de gemeente tot leden van het bestuur van de Stichting „Burgerijfonds van Lei den", merkte de heer Van Dijk (K.V.P.) op, dat er zich geen katho liek bevond in de voorgestelde lijst van acht personen uit de burgerij. Hoewel spr. dit betreurde, wilde hij er B. en W. geen verwijt van ma ken, doch hoopte dat er in de toe komst, indien mogelijk, enigszins re kening mee gehouden zal worden. Tot leden uit de burgerij werden vervolgens benoemd P J. van Hoe ken, W. A. Kastelein, mevr N. C. KeyStuurman, J. H. v. d. Kloot, N. J. Moonen, A. J. v. d. Pompe, prof. dr. R. Remmelts en D. van 't Zelfde. Volgens de statuten is de burgemeester voorzitter van de Stichting, in het bestuur waarvan twee wethouders moeten worden op genomen. Het college heeft hiervoor de heren J. C. van Schailc en D. v. d. Kwaak aangewezen. Voorts zijn er drie plaatsen gereserveerd voor leden van de Gemeenteraad. Als zo danig werden gekozen mevr. Goud- waardKnipscheer (WD), de heer Aalders (KVP) en de heer Van Wel- zen (CPN). In antwoord op de opmerking van de heer Van Dijk, deelde voorzitter mede, dat de voorgestelde personen waren aangewezen door de betrok ken organisaties en dat het niet op do weg van B. en W. lag iemand IL BARBIERE Dl SIVIGLIA. MAGDA PICCAROLE. Onder auspiciën van de Concert en Theaterdirectie „Internationale" (waarvan de zakelijke leiding in handen is van de heer Meijer Ha mel) heeft de Italiaanse Operagroep, hiervoor de tweede keer Rossini's Barbiere gezongen. Ditmaal was de voorstelling in de Gehoorzaal. Deze zaal kan veel meer mensen het ge noegen geven de welluidende aardi ge opera te zien en te horen. Even wel, de sfeer ontbreekt, en het or kest, op zelfde hoogte zittend als de toeschouwers geplaatst zijn is gauw te sterk bij het secunderen van de solisten. In de aanvang was dit zelfs jammer te noemen. Wij wijten dit niet aan de dirigent Gino Barsanti noch aan het orkest. Onze zaal heeft een uiterst gevoelige acoustiek. Na wat ingespeeld te zijn, wist Maestro Direttore zijn klank uitstekend af te stemmen. Met gratie en zeer wel luidend heeft de artiste Magda Pic- carolo de omvangrijke en moeilijke rol van Rosina gezongen. De meest acrobatische coloraturen zingt zij duidelijk, met gemak en nagenoeg instrumentaal zuiver. Bovendien zingt zij tijdens haar les een bra- vour „aria con variazione" die naar wij menen van Heinrich Proch is. Betoverd wordt men door het Bel- Canto. Naast haar hebben wij geno ten van Vezzosi als Figaro, een le vendige tengere man. klein van ge stalte, in 't bezit van een prachtig barytongeluid. Zijn actie één en al leven en gevatheid, Gino Belloni als Don Basilio heeft weer vermaakt met zijn onbetaalbaar gekke inval len. Hoofdzaak is zijn volumineurs basgeluid, dat hij prachtig gebruikt. Lindoro werd voortreffelijk vertolkt door Alexandro Barollo Norina Christofoli, als Berta, heeft een fraai altgeluid. Dot tor Bartolo door Um- berto Sartori was weer alleszins kos telijk. De sergeant van politie was als figuur wat gewild. Alles was vlot en levendig. Er was tussen gehoor en podium een wederzijdse aanvoe ling, zodat de artistcn de remmen losgooiden en aan de aarts-moeilijke opera gaven, wat maar mogelijk was. Wat een zang-, spreek- en speel- techniek is hiervoor nodig. Welk een ensemble werd er gemaakt' Geen wonder ,dat de volle zaal staande de Italiaanse zangers toe juichte. Hun werk was voortreffe lijk. Signora Piccarolo kreeg bloemen in de Leidse kleuren. De dirigent Pu santo was paraat om een leven dige wedergave van de boeiende partituur te geven, zodat 't orkest slagvaardig en fijn van zin musiceer de. De solisten deelden met hem het ovationeel applaus. J. Kortmann. daar tussen te voegen. Weth. Van der Kwaak vulde dit aan met de op merking, dat het moeilijk is voor B, en W. zich aan de wens van de heer Van Dijk te binden. Achteraf is ge- bieken, dat ook de Gereformeerde Kerk niet vertegenwordigd is. Hamerpunten. Tot leraar in de Wiskunde en Mechanica aan de H.B.S. met 5-jar. cursus werd benoemd de heer W. L. Langenberg, leraar aan het Gymna sium te Leiden. Het verslag inzake schoolvoeding en -kleding aan G.S. werd vastge steld en de machtiging tot het rooien van bomen opnieuw verleend. Aan de Lichtfabrieken werd 140 M2 grond beschikbaar gesteld a 20, nabij de Wassenaarseweg, voor de bouw van een hoogspanningsstation. Aan de N.V Leidse Apparatenfabriek werd 190 M2 grond verkocht a f 4, gelegen aan de Os en Paardenlaan. Medewerking werd verleend aan de sociëteit Amicitia aan de Steenstraat voor de verplaatsing van de kegel baan, door ruiling van de grond in erfpacht. Voor verbetering van de keuken in „Endegeest" c.a. werd een aanvullend crediet van 14.500 beschikbaar gesteld. Het voorstel inzake beschikbaarstelling van gel den voor de aanleg van een veela ding op het Veemarktterrein werd door B. en W. teruggenomen. De be groting 1952 van het College van Kraamvrouwenmoeders werd goed gekeurd, evenals de rekening van ontvangsten en uitgaven der ge meente en de rekeningen van de takken van dienst over 1949. De rondvraag. De heer Geertsema (WD) vroeg de wethouder van openbare wer ken nadere inlichtingen over 't com plex sportvelden aan de Haarlem mer trek vaart. waarover de Leidse Sportstichting, blijkens het jaarver slag, niet tevreden zou zijn Is er in derdaad een slechte verhouding tus sen gemeente en Sportsticchting? Wat is er waar van de klachten, dat te weinig overleg gepleegd is? En waarom zijn de velden nog steeds niet in gebruik genomen? Wethou der Jongeleen zegt beantwoording toe in de volgende vergadering. De heer Schüller (P. v. d. A.) die bij het punt „Amicitia" van de wet houder te horen kreeg, dat het uit breidingsplan hierdoor niet in ge vaar kwam vroeg de voorzitter, als hoofd van de politie maatregelen le nemen, opdat de Mooi Japiksteeg niet langer dusdanig door studenten als fietsenstalling wordt gebruikt, dat men er niet meer pasoeren kan. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer van Weizen (C.P.N.) wenste een duidelijker verkeersaan- wijzing bij de Zijlpoort. Wordt on derzocht. We moeten ont extra bezinnen, Eer wij met duur stoken Ik neem een BOOTZ' T$" Dan heb 'k in een wip Centrale verwarming van binnen I 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Mevr. F. R. te Ermelo ontv. I (I. TIP (Advertentie.) Er is één punt uit de Raadsverga dering van gisteren, waarop het nut tig is wat n-tder in te gaan. Zeer terecht merkte de heer A. van Dijk (K.V.P.) op dat er op de voordracht van 8 personen uit de burgerij, die naast de burgemeester, twee wethouders en drie raadsleden zitting zouden nemen in het bestuur van de Stichting Burgerijfonds van Leiden, niet één katholiek voor kwam. Spr. wilde het college van B en W. hierover geen verwijt maken, doch hoopte, dat er in de toekomst, indien mogelijk rekening mee gehou den zou worden. De voorzitter zette uiteen hoe men tot deze samenstel ling was gekomen, n.l via de organi saties, waaronder we dan te verstaan hebben de overkoepelende organisa ties van arbeiders-bewegingen, mid denstands verenigingen, vrouwen-be- weg:'ngen enz. Mer heeft dus alleen op de maatschappelijke groeperingen gelet, niet .p de godsdienstige Zo kon het gebeuren, dat iedere groepe ring naai wij gaarne willen aan nemen: geht-el te goeder trouw een niet-kalholiek aanbeval, niet wetend dat alle groeperingen dit zouden doen. Wethouder v. d. Kwaak ont- woordde, dai het moeilijk zou zijn zich voor d" toekomst aan de wens van de heer van Dijk te binden. Dit antwoord mag o.i. niet bevredigend worden geacht De heer van Diik heeft namelijk niet gevraagd of het college zich binden wil. Hij vroeg slechts, zeer voorzichtig geformu leerd, er in de toekomst, indien dijk, enigszins rekening mee te houden. Hierop had de wethouder r.i. met nen volmondig „ja" mogen antwoorden. De heer v d. Kwaak heeft' dat niet gedaan Dat spijt ons. Wanneer er uit de burgerij commissies e.d be noemd moeten worden, die zoals B. en W. in nun voorstel aan de Raad schreven in dit geval „zo veelzij dig mogelijk moet(en) worden sa mengesteld, dat personen uit zoveel mogelijk allt geledingen der Leidse maatschappij daarin moeten worden opgenomen' dan kan men hierbij or1- de godsdienstige overtuigingen in acht nemen. Dit is niet gebeurd. Ook wij maken er E en W geen verwijt van; het was een minder gelukkige samenloop van omstandigheden. Maar gaarne zouden wij gehoord hebben, dat B en W. in de toekomst ook met derge. lijkf wensen rekening zullen houden., Dat deze verzekering, zonder daarbij te spreken v&n .binden", niet gege ven is, moet op z'n zachtst gezegd ontactisch genoemd worden. Het moge voor de katholieken en voor ander godsdienstige groeperingen die zich te kort gedaan zouden voe len, aanleiding zijn bij volgende ge legenheden scherper toe te zien op dat herhalingen van deze situatie voorkomen kunnen worden. Afgemeten aan het aantal belang stellenden, dat gisteravond in café restaurant Peterzen te Leiden onder voorzitterschap van de heer J. van Elbürg bijeen kwam voor de jaar vergadering, mag de kring Rijnland van het Werkverband Katholiek Amateurtoneel zich in een gezonde groei verheugen. Bij de aanvang van de vergadering klaagden vele leden over het niet ontvangen van het periodiek Elcker- lic. De voorz. zeide, dat het kringbe- stuur hier weinig aan kan doen. Bin nenkort hoopt men echter een eigen orgaan te kunren uitgeven en dan is het leed geleden. De twee best geklasseerre vereni gingen in de kring-toneel-competitie van vorig jaar, „St. Matthias" uit Warmond en „De Speelgroep" uit Leiden, mogen in dit seizoen mede dingen naar de hoogste toneeleer in diocesaan verband. „St. Matthias'* zal van deze gelegenheid geen ge bruik maken en derhalve deed het kringbestuur een beroep op „De Speelgroep" om de eer van Rijnland hoog te houden. Aangezien er dit jaar geen offi ciële kringcompetitie is, werd beslo ten een soort co icours tc houden, waarin de verenigingen, die nog niet aan de competitie hebben deelgeno men, zich kunnen klassificeren. Voor de winnaars van de verschillende klassen worden medailles beschik baar gesteld. Verschillende toneelver enigingen kampen door de gestegen kosten en de onmogelijkheid om de toegangsprijzen te verhogen in finan ciële moeilijkheden. De kosten voor een jury worden vaak als een be zwaar gevoeld. Daarom zullen er voortaan drie mogelijkheden zijn: een puntenbeoordeling door de jury; een puntenbeoordeling plus een schrifte lijk commentaar; een puntenbeoor deling, een schriftelijk commentaar en een mondelinge toelichting. De kosten hiervan zijn verschillend. Voor spelers- en regiecursussen bleek veel belangstelling te bestaan. Men zal trachten tot de organisatie hiervan over te gaan met voorlopig als centra: Leidschendam, Roelof- arendsveen, Noordwij kerhout en -.angeraar. De bibliotheek neemt steeds in om vang toe. Weliswaar zijn de nieuwste boekjes vaak niet aanwezig, maar in dien men deze via de bibliotheek be steld, heeft men een korting van 10 pet. Van de aftredende bestuursleden werd mevr. G. Kaak-van Giezen her kozen. De heer Geijlswijk had zich niet herkiesbaar gesteld. Aangezien er geen candidaten waren gesteld, werd besloten op een volgende ver gadering in deze vacatüre te voor zien. De penn. kon de kring verrassen met een batig saldo van ƒ73.64. Om tegemoet te komen aan ver schillende verzoeken uit de verga dering zal aan het hoofdbestuur wor den gevraagd, of er een verlaging van contributie mogelijk is. De voorz. deed tenslotte een beroep op de aanwezigen na te gaan, of er in hun dorp wellicht verenigingen zijn, die voor het lidmaatschap van het W.K.A. in aanmerking komen. Naar aanleiding hiervan kwam de vraag naar voren wanneer men kan spreken van een bonafide toneelver eniging. De voorz zegde toe hierom trent de mening van het diocesaan bestuur te vragen of zonodig van het hoofdbestuur. Aangezien er tussen de agendapun ten door al heel wat vragen aan de orde waren gekomen, leverde de rondvraag niets meer op. OUDERVERENIGING L B S. VIERDE le LUSTRUM De grote Stadsgehoorzaal was Za terdagavond slechts half gevuld, toen de heer Steenbergen, voorzitter van de Oudervereniging der Leidse Buitenschool, de feestavond opende, die gehouden werd ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de ver eniging. Het programma vermeldde het optreden van de Personeelsvereni ging „D.S.B.", maar door verschil lende omstandigheden kon het aan gekondigde cabaret-programma niet worden uitgevoerd. In plaats daar van zagen de aanwezigen, waaron der zich vele oud-leerlingen bevon den, het gezelschap Paul Pabo voor het voetlicht treden. Men luisterde naar de Liwea's, drie accordeonnis- ten, en naar het Hawaiian-ensemble De Maunaloa-eilanders. Willy Al berto goochelde en sneltekende, „Ons Toneel" bracht enige schetjes de Larries kwamen met mondhar- monica-muziek en het orkest van de Stalen Band verzorgde de entre- act-muziok. ALPHEN AAN DEN RIJN DIRECTEUR P.T.T. GAAT HEEN. Aan de directeur van het post- en telegraafkantoor, de heer A. Huis man, is op zyn verzoek per 1 Nov. eervol ontslag verleend. ALKEMADE 662 flessen bloed, In de afgelo pen week heeft de bloedtransfusie dienst van het Roode Kruis in de verschillende dorpen 662 flessen bloed bij de ingezetenen afgetapt. Dr. v. d. Bijl uit Oude-Wetering vertelde in een onderhoud, dat de bevolking zich goed heeft gehouden. Dit eerste beroep op de inwoners is een groot succes te noemen. BOSKOOP Toneeluitvoering Met het blij spel „In een andere wereld" van Joh. Blaaser Sr en Jr heeft St. Ge- nesius Zondag een talrijk pu bliek weten te vermaken, 's Mid dags werd een opvoering gegeven als onderdeel van het parochieel jeugdprogramma en 's avonds ten bate van dit jeugdwerk. Het stuk laat ons de verwikkelingen zien, die ontstaan, wanneer de zakenman van Runten, wiens vrouw en doch ter méér uitgeven dan hun man en vader kan verdienen, zich associeert met een rijkgeworden man uit het volk. Wanneer de oudste zoon van Koopman de nieuwe compagnon uit Amerika terugkomt, ziet deze handige zakenman terstond, dat zijn vader het geld in een wankele on derneming heeft gestoken. Hij werpt zich echter met al zijn ener gie op de zaak teneinde deze weer tot een bloeiend bedrijf te maken. De houding van Koopman jr blijkt een openbaring voor de moeder en de dochter en de laatste treedt met hem in het huwelijk. De spelers wa ren goed in hun rol en speelde vlot. Het toneel zag er goed verzorgd uit. HAZERSWOUDE De bejaarde mevr. A. Elswijk, wo nende in de Loete viel in de sloot voor haar woning. Gelukkig hield zij de stoep vast en riep om hulp. De brandstoffenhandelaar C. Kam- meraat die toevallig passeerde, zag de vrouw in het water liggen en bracht haar op het droge. Bij de val had zij een hoofdwond opgelopen, doch deze was niet van dien aard, dat zij zich daarvoor onder genees kundige behandeling moest stellen. Verder heeft zij geen nadelige ge- volgen van het koude bad ondervon- j den. PSEUDO VOGELPEST Nadat de vorige week bij de poelier W. van Vliet vogelpest was gecon-1 stateerd en een aantal kippen werd j afgemaakt, werd nu weer dezelfde ziekte bij de kippen van Th. v. d. Werf vastgesteld. Een 18-tal kippen moest er aan geloven. Geboren: Bernardus Joannes Jo seph, zn van N. A. Boere en J. M. v. d. Laan; Anna Maria Antonia dr van J. A. Groen en M. Vervloet; Wille- mina Jansje dr van J. Slappendel en P. Meel; Jansje Cornelia, dr van P. de Kleer en M. S. Brommers; Jo hannes Adrianes Petrus, zn van N. C. T. Koot en E. G. M. de Jong. Getrouwd: Marinus Monster en Neeltje Peters. Overleden: Jacobus Hassefras 63 j. DE KWAKEL KDO 1Argonout 1 02 We derom heeft KDO het onderspit moeten delven en zij zal, als het zo doorgaat spoedig onder aan de rang lijst bengelen. KDO won de toss en verkoos met de wind in de rug te spelen. Direct werd er goed aange pakt en voor de rust speelde de strijd zich grotendeels op de helft der tegenstander af. De verdediging was daar echter zo hecht dat er geen doorkomen aan was. Met blanke stand ging de rust in. Na de rust zakte het sDe" van KDO af en reeds na tien minuten werd door Arge- nout gedoelpunt, Hoewel KDO na dit doelpunt wat meer kwam opzet ten, wist ze toch niet te verhinde ren, dat na een half uur de stand 02 werd. Tijdens het laatste kwar tier ging 't spel vlug op en neer De doelveraediger van KDO wist nog een paar gevaarlijke ballen onscha delijk te maken. In de stand kwam geen verandéring meer. Overige uitslagen: Roda 4KDO 2 32; DCG jun.—KDO jun. 1—3; KDO adsp.-Nea adsp. 70. LANGERAAR Filmavond Kath. Jeugdbeweging. Ter opening van het nieuwe pro grammajaar heeft de Kath. Jeugd beweging van Verkenners en Wel pen van de St. Bavo-groep een film avond georganiseerd. Daarnaast was deze avond bedoeld om de kas van de beweging wat te versterken, want ook de verkennerij kan haar taak niet naar behoren vervullen zonder geld. Voor deze avond was een zeer grote belangstelling. De gro te zaal van het Parochiehuis was bij na te klein. Hopman T. Hoogervorst sprak aan het begin van de avond zijn vreugde uit over deze grote op komst waardoor Verkenners en Wel pen financieel gesteund worden. Hierna werd een begin gemaakt met het uitgebreide filmprogram ma. Eerst draaide een film met nieuws en actuële gebeurtenissen uit vele landen. Het voorprogramma werd gecompleteerd door een twee tal alleraardigste tekenfilmpjes. De hoofdfilm van de avond was de film IJsco-toeristen. In deze rolprent zorgden de bekende filmartisten Stan Laurel en Olivier Hardy er voor dat de schaterlach niet van de lucht was. Tijdens de pauze werd voor versterking der kas nog een verlo ting gehouden. TER AAR Dammen en schaken. „Nooit Ge dacht speelde een damwedstrijd te gen Kamerik II te Kamerik en won met 153. Uitslag onderlinge schaakcom petitie: B. Rietveld—Jac Rietveld 1 1; M. HeijnsC. Zevenhoven 10; J, W. F. de BruynH. Aaftink 10. De heer A. J. Bocxe, sinds 9 Dec. 1948 als vrijwilliger in dienst bij de Kon, Marine za op Zaterdag 27 Oct. a.s. als stoker le kl. met het oorlogsschip „Pieter Florisz" in Den Helder uit Indonesië thuisvaren. WOUBRUGGE Raadsvergadering De raad van Woubrugge komt Vrijdag a.s. 19.30 uur in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: Bouw van arbeiderswoningen te Hoogmade; Herzien uitbreidingsplan, onderdee Woubrugge; Ggk. raadsbesluit tot het aangaan van een geldlening van 100.000.— bij de Ned. Handels Mij te Amsterdam; Ontslag van mf;. J. van der Doe en benoeming tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school; Aanbieding begroting der gemeente en gemeente-bedrijven dienst 1952. ZOETER WOUDE Geboren: Maria Helena Alida dr van C. Zandbergen en M M. Koek; Petrus Franciscus Maria zn van C. J. Berg en P. C. Haak; Wilhelmina Catharina Maria dr van G. A. J. v. d. Harg en P. A H. Ammerlaan; An nie Caroli, dr van H. van der Stoel en C. Roest, Ondertrouwd: M. D Palmer 26 jr en A. van der Kloot 26 jr; N. van Teijlingen 25 jr en C. Hulsbos 29 jr; A. van Straten 20 jr en H. Peter 23 j. Gehuwd: H. v. d. Berg en L. Huls bos. ZWAMMERDAM Geboren: Cornelia Elizabeth dr van C. Boeijenga en M. J. Beijer; Aldegonda Alberta dr van F. v. d. Poll en E. A. Voorbij. Ondertrouwd: A. Wiegman 27 jr. en B. M. Bleker 21 jr te Rietveld. Gehuwd: A. de Vos 30 jr te Wad- dinxveen en J. C. Droogh 24 jr. Overleden: E. de Vlieg 21 jr. KATWIJK Aan de universiteit te Utrecht slaagde de heer N. Verkaik voor het tandartsexamen. Bouw van rederijlokaal. Het bouwen van een rederijlokaal waar in gelegenheid voor de afslag van vis enz., is voor ƒ85.000,— gegund aan de aannemer de heer Joh. Par- levliet. Met de bouw wordt nog dezer dagen aangevangen. Geb.: Jannetje, d. v. C v. Duijn en L. Kloos; Catharina J., d. v. P. Ouwehand en K van der Plas, Jan na H., d. v. K. Durieux en L. van Duijn; Dirk, z. v. C Hoek en D. Kloos; Johannes, z. v. S. Zwaan en C. G. van Egmond; Jacob, z v. J. van Duijn en J. Kloos; Trijntje, d. v P. Kuijt en G. van der Plas. Ondertr M. van der Marei en N. Klinkenburg; A. J. Goslinga en E. Rozema; M. B. Eichenwald en A. Hommel; A. F. van Leeuwen y A. van Rijn. Getr.: A. Parlevliet en J. C. Haas noot; P. van der Bent en E. A. van Beelen. Overl.: D. Minnee, 90 jaar, wedr. van G. Meurs. LEIDSCHENDAM Samenwerking VoorburgLeid schendam. Bij het voorlopig on derzoek van de gemeentebegroting voor Voorburg wordt aangedrongen op nauwer contact met Leidschendam o. a. met hel oog op het bouwvraag- stuk langs de Vliet Ook wordt ge dacht aan net gemeenschappelijk ex ploiteren van sportterreinen en par ken B. en W. van Voorburg zeggen, dat zij herhaalde pogingen voor een goede samenwerking hebben gedaan, welke pogingen slechts gedeeltelijk succes hebben gehad. Bij deze pogingen wordt niet ge dacht aan wijziging van de gemeen tegrenzen of aan samenvoeging van beide gemeenten. Als echter mocht blijken dat de besturen van beide ge. meenten en de belanghebbende inge zetenen voorstander mochten zijn van grenswijzigug dan zullen B. en W van Voorburg wel het initiatief voor grenswijziging nemen. DIAMANTEN BRUTD PLOTSELING OVERLEDEN. Enige dager geleden berichtten wij dat het echtpaar P J A Wolters— Lamers a.s. Zaterdag het diaman+en huwelijksfeest zouden vieren. De dokter had het echtoaar aangeraden niet te druk te zijn. De inzet van het feest, op Zaterdacr jl., blijkt echter teveel van de bruid te hebben ge vergd. Gisternacht is zij plotseling overleden. LISSE TWEE AUTO'S IN BOTSING. Op de hoek Kanaalstraat-Oranje laan- Gladiolenstraat kwamen gis teren een luxe auto en een bestel wagen met elkaar in botsing. Ge lukkig kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor en bleef de schade beperkt tot het materiële. Niet genoeg kan er op gewezen worden om bij deze gevaarlijke hoek langzaam te rijden. De politie was terstond aanwezig en maakte van een en ander proces verbaal op. KA.J. De K.A.J. van de St. Agatha-parochie hield haar jaarlijk se donateursuitvoering in het KAB- gebouw. De K.A.J.-voorz., de heer Van der Veek, sprak een kort welkomst woord, waarin hy het werk der K.A.J. in het a.s. seizoen uiteen zette. Door eigen krachten, aangevuld met enige dames, werd het toneel spel „Pietje de duivel" van Henri van Daele en bewerkt door Piet Massenhof opgevoerd. Het stuk werd goed gespeeld en de aanwezigen amuseerden zich kos telijk. Kap. Van Wel dankte op het einde van deze gezellige avond de tonelis ten voor hun sublieme spel. Hij spoorde allen aan om het werk van de K.A J. te steunen. Tussen de bedrijven zorgde de K.A.J.-mondorgelclub voor een mu zikale afwisseling. NOORD WIJK Geb.: Johan F. W., z. v. P. Koot en L. Hazenoot; Theodorus W., z. v. W. Th. G. v. Klaverweijden en H. Th. Verheugd; Corenlia A. M., d. v. P. H. Wijnands en C. M. v. Dam; Pieter M., z. v. P. F. Korbee en A. v. Duin; Bartholomeus J., z. v B. J. Bouwman en H. J. O ver beek; Gijs- bertus L., z. v. G. M. L. Steenvoor den en J. M. Assendelft. Ondertr Th. v. d. Holst, 22 j. en W. v. d. Berg, 18 j.; F. W. J. Vink, 26 j. en T. Hazenoot, 25 j. Getr.: J. Plug en A. Vink; G. F. C. H. Schmidt en J. L. Schipper; C. v. Duin en M. Hoek; D. Plug en J. Kloos. Overl.: A. H. M. Verweij, 1 dag. SASSENHEIM Geboren: Leendert Johannes, zn van J. A. L. Schrama en H Th. El- fering; Elisabeth Maria, dr van J. M. Josemans en C. J. M. Gij bels; Alida Geertruida Anna, dr van J. H. Kor- tekaas en A. A. M. Berg. Ondertrouwd: Harm üartelds 30 j. te 's-Gravenhage en Lily Pas, 22 jr. Getrouwd: J. J, G. Grimbergen en J. A. M. v. d. Meer; G. v. d. Wal en A. Kuijt; P. Koek en L. A. v. Keste- ren; A. Balkenende en G. Faas. VOORHOUT R.K. Middenstand. De pl. mid denstand wil een nieuwe weg inslaan en trachten door een betere saamho righeid, het vergaderingsbezoek enz. te bevorderen. De g.a. kapelaan Koenekoop zette hierna nieuwe plannen uiteen, die spontaan door alle aanwezigen wer den goedgekeurd, spr. beklemtoonde dat men het leven niet te veel moet vermaterialistren. In verband hier mede zullen onderwerpen worden be sproken, groepsgewijze b.v. 78 le den, bij een der leden aan huis. De g.a. zal dan deze avonden inleiden. Onderwerpen als: „De plaats van een vader in het godsdienstig leven van het gezin"ontspanning het ide ale huwelijk e.a. zullen worden be handeld. Van deze avonden verwacht men een betere toenadering. 1819 Novembed is er een grote Santos uit voering; 9 Dec. Patroons viering. Hieraan is tevens een gezellige avond verbonden. In Januari is er een avond prijs- jassen. In Februari jaarvergadering. Woensdag 7 November is in de Stadsgehoorzaal de vergadering van de Centrale Raad. Als afgevaardigde gaat hier naar toe de heer M. van Dam. Door het H.B. is verboden kaart avonden te organiseren met collega's uit de omgeving. Hierover was men niet te spreken. De voorz. zette uit een wat de reden van dit besluit is. Met algemene stemmen werd een voorstel aangenomen voor het verga- derbezoek verplichtend te stellen. Bij niet opkomen, zonder geldige reden en zonder bericht, betaalt ir/en 50 ct. boete De pogingen om te komen tot het organiseren van een winkelweek, on dervonden- grote moeilijkheden hoe wel de noodzaak er voor wel werd ingezien. Het feit echter, dat de bakkers, sla gers en sigarenwinkeliers niet mee mogen doen van hun bonden, schept moeilijkheden In ieder geval zal men iets doen. Misschien een grote st. Nicolaasvie- ring? De C.C.I. (Centrale Contributie Tn- ning) geeft ook al niet het verwachte resultaat In het Bisdom Haarlem blijft maar een groep bestaan, die van de Bouw- vakoatroons. Voor de rest komt in 1952 een nieuwe regeling De contri butie wordt verhoogd tot ƒ1. 16.50. Dit bedrag kan in term'inen betaald wor den b.v. per maand. De vraag, wie zal dat incasseren, bleef nog onbe antwoord. WARMOND Gunning. Door B en W. is het maken van rioleringswerken en be- stratingswerken voor de aanleg van een straat in deze gemeente gegund aan J. Splinter te Voorschoten voor het door hem ingeschreven bedrag van 7875.—. De heer J. van Kesteren is be noemd tot ambtenaar bii het hoofd kantoor van de Posterijen te Am sterdam. Geboren: Maria A A. d. van A. v. d. Meer en P. van Oostwaard- Ja- coba Th. M., d. van Chr de Winter en A. van Tongeren- Margaretha C d. van W. F. Leenen en Th. Martijn: Paulus J. M z. van Th Verwoerd en C. Verberg, Theresia B M. Adr., d. van C. J. Pennings en W van Veld huizen. Gehuwd' G Zwaan 42 jaar en A. Vermeij 36 iaar. Overleden- P. J. H. I Verwoerd 63 iaar echtgen van M. M de Bakker. W. J. G. de Gooijer 67 jaar. ZOETERMEER Geboren: Johanna P., d. van A. A. Groenheyde en J. P. de Graaff; Catharina A. M., d. van P N. A v. d. Bosch en M. J. C. van Uffelen; Dina M., d. van W. v. d. Mars en E. M. Koster. Ondertrouwd: W. Molenaar 27 j en P. van Maanen 21 jaar; A. J. Smits 30 jaar en G. M. Gahrmann 23 jaar. Overleden: D. S. Versprille 72 jaar weduwe van W. Vonhout.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2