Pais VerplanÈ NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Woningen in de Boekhorst buiten gemeentelijk bouwvolume om De kampioensrit der K.N.M.V. startte hedenmorgen Na de oorlog 415 woningen gebouwd in 't Morskwartier Laatste Berichten Bekendmaking Handperen reclame VRIJDAG 19 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN VOGELOESKUNDIGEN VAN AVIFAUNA NEMEN ONTSLAG. Naar aanleiding van meningsver schillen over de beleidsvoering in Avifauna heeft de heer A. Noordzij, vogeldeskundige de directeur zijn ontslag aangeboden. De plaatsvervanger van de heer Noordzij, de heer J. Broekhuijzen heeft dit voorbeeld gevolgd. Filmochtend voor de jeugd. Uit gaande van de in 1947 opgerichte Stichting „Natuur en Jeugd" werd Donderdagmorgen voor de plaatselij ke scholen in het Nutsgebouw een tweetal door de heer Peter Tijssen vervaardigde films vertoond over de schoonheid van de natuur en het le lijke van de baldadigheid. Hoewel het doel van de vertoning, bij de jeugd liefde aan te kweken of aan te wakkeren voor de mooie na tuur, algemeen waardering verdient, blijkt van schoolbesturenzijde be zwaar te bestaan tegen dergelijke „onvoorziene" aanvullingen van het schoolrooster. Immers al duurt de filmsvoorstelling een goed uur, met de voorbereiding en de reis erheen is praktisch een hele morgen verloren voor het normale onderwijs, terwijl men niet mag onderschatten, zo wordt van deskundige zijde aangevoerd, dat de aandacht van de jeugd hierdoor voor een belangrijk deel is ontnomen aan de gewone lessen. Aan de filmsvoorstelling welke deels door de gemeente en deels door de scholen werd bekostigd, na men deel de R.K. Scholen, de ge meentelijke nijverheidsschool voor meisjes, de landbouwhuishoudschool, de chr. v.g.l.o. en de lagere school St. Jorisplein, alsmede de openbare scholen. Geboren: Johannes, z. van J. Blan ken en Johanna van Schip; Adrianus, z. van J. C. van Ewijk en A. Reu- merman; Jeanette Yvonne, d. van S. Wittebol en J. C. Sjoerts; Nini, d. van J. J. Boot en E. Arlman; Johan na Christina Pieternella, d. van P. Be zem er en J. S. C. Pieneman; Leen- dert, z. van L. v. Gaaien en J. Val len tgoed; Geertje, d. van J. Hoge- veen en J. van Dijk; Janny Johanna, d van M. de Hoog en J. C. de Fijter; Gijsberta, d. van A. Schouwenburg en A. Verheij. Ondertrouwd: L. G. M. Somers 24 j. en D. Th. M. J. A. Verleun 25 j.; W. Grandia 23 j. en H. W. Vonk 23 j.; J. C. van Toren 28 j. en A. van Eg- dom 28 j.; A. Rijlaarsdam en M. Stek; Jacobus A. J. Ruigrok 41 j. en C. M. van Niekerk 39 j. Gehuwd: C. G. Knijnenburg 46 j. en H. Schaper 33 j.; T. Mol 25 j. en M. Rorenburg 23 j.; P. A. van Tol 25 j. en R. Versteeg 21 j. Overleden: J. Bijl 64 j., echtgenote van W. Pauw; Hendrik Zwijn^nburg 54 j.; M. van der. Meer 72 we duwe van J. N. Bontje; Arie van Gog 77 j. AARLANDERVEEN K.A.B. Gisteravond vergaderde de K.A.B. afd. Aarlanderveen in de zaal van „Het Oude Rechthuis". Be sloten werd op 6 December a.s. niet de gebruikélijke pakjesavond te hou den; hiervoor in de plaats zal op die avond worden vertoond de film van Herwonnen Levenskracht „De he melse magiër" over het leven van de heilige Pastoor van. Ars. Medegedeeld werd nog, dat er. op 25 October a.s. te Nieuwveen een ka dervergadering zal worden gehou den, waarbij als spreker zal optreden de heer Smit van de K.AB.O. Hij zal het onderwerp „Gemeenteclassi ficatie" behandelen. De heer Weber besprak hierna op zeer duidelijke en interessante wijze het onderwerp „Wij en de maat schappij" en beantwoordde daarna enkele vragen, die door de vergade ring werden gesteld. ALKEMADE Geboren: Maria G. Th. dr van Tfo. W .Witjes en J. M. van Amsterdam; Ludwina A. M. dr van J. P. van der Hulst en J. A. van der Geest; Fran- ciscus M. zn van G. Plasmeijer en J. G. Baak; Vincentius G. M. zn van G. N. Kuiper en A. M. van der Meer; Damianus N. M. zn van Th. W. Hul sebosch en C. J. van der Poel; Teu- nic C. zn van W. Los en C. Vlugt; Veronica A. M. dr van A. J. van Vel- zen en C. W. Koek; Jeroen N. M. zn van M. J. W. M. Nieuwint en S.. Snij ders. BOSKOOP IN DE SLOOT GEVALLEN. Gisteravond half acht was mevr. V. wonende aan de Voorkade, even voor een korte bespreking be- betreffende haar schoolgaand doch tertje bij de onderwijzer geweest. Bij het afstappen van de draai voor diens woning aan de Zijde, had zij het ongeluk in de sloot te geraken. Door ijlings toegeschoten omwonen den werd het slachtoffer spoedig op het droge gebracht en weer binnen gedragen. Aangezien zij asthma-pa- tiënte is en nogal veel water had bin nengekregen achtte dr. Hamburger, die eveneens spoedig ter plaatse was, overbrenging naar het ziekenhuis „De Wijk" te Gouda voor een nader onderzoek noodzakelijk. Geboren: Johannes Adrianus, z. van W. C. de Kwaadsteniet en M. Couvee; Petronella Maria, d. van W. A. Nederhof en M. van Hemert. Ondertrouwd: F. H. A. Fonselius en M. H. Dekens. Overleden: F. J. Hooftman 90 j.; N. J. Uitenbroek 67 j. wat. iij anders geheim houden, door haar kleding, waaraan niet het geringste wordt toegevoegd of weggelaten zonder bepaalde redenenzei Hugo von Hoffmannsthal. Bij die kleding is ook het kapsel inbegrepen; de dracht en de verzorging van het haar verraadt veel van de bezitster, ook al in de keuze van de kapper. Wie daarom prijs stelt op een kapsel, dat het eigen wezen accentueert en de beste eigenschappen van de persoonlijk heid als het ware in een lijstje zet. kieze een kapper, wien dit psychologisch, ar tistiek en technisch volkomen is toever trouwd. Zo'n kapper moet niet alleen een kunstenaar zijn en een vakman, hij moet bovendien veel ervaring bezitten, van permanenten en watergolven tot blonderen en verven toe. En daarbij kunnen beschikken over een uitgebreid en technisch up-to-date instrumenta rium. De na-oorlogse jaren hebben im mers héél wat verbeteringen gebracht, ook op dit terrein. De zgn „lauwe" per manent bijv is al lajng geen min of meer gevaarlijke nieuwigheid meer, maar een ware uitkomst voor geblon deerde of geverfde haren en voor hen, die een gerechtvaardigde hekel hebben aan de hitte van de oude methode. Bo vendien is zo'n „lauiwe" permanent helemaal niet duur. Een .Perma-tiéda" kost op het ogenblik f. 17.50. Wie nodeloos bezuinigt op de uitga ven voor haar uiteriyke verzorging, be zuinigt op haar levensgeluk, zy ver raadt in haar verschyning geen vroiyke zorgeloosheid maar trieste onverzorgd heid. Het verschil is voor ledereen dui delijk en het werkt funest. Kies daarom kapsel en kapper zó. dat U het grootst mogeiyke rendement van het door U te besteden geld verkrygt. Ga naar STEENSTRAAT 57 TELEFOON 21721 en 20477. (Advertentie). Gemeenteraad Noordwijkerhout De raad van Noordwijkerhout kwam Donderdagavond in vergade ring bijeen. Afwezig was het lid Van der Ploeg. Bij de ingek. stukken was een goedkeuring van Ged. St. van het besluit van de raad tot aankoop van een stuk grond langs de 's Graven-- damseweg nodig voor de bouw van een tuinbouwschool met woning voor het hoofd en een proeftuin. In dit verband deelde de voorz. mede, dat binnenkort de grond aan de ge meente zal worden overgedragen. Tevens was bij de ingek. stukken een besluit van G.S., waarbij het sa laris van de wethouders met ingang van Maart 1951 werd verhoogd tot 925,per jaar. Bij punt 2 van de agenda werd behandeld een verzoek van de heer J. C. van Schie, om verlenging van de pachttermijn van het perceel Dorpsstraat 10. B. en W. stelden de raad voor de termijn te verlengen met één jaar. Met dit voorstel ging de raad accoord. Vervolgens kwamen diverse voor stellen ter tafel tot verhuring van verschillende percelen grond, verhu ring van de woning Zeestraat 29 en verhuring van het visrecht in de Schippersvaart. Al deze voorstellen werden door de raad aangenomen. Ter tafel kwam een voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen langs de Heren weg. De voorz. zei, dat de N.V. Stan- daardbouw te Den Haag een perceel bouwgrond te koop heeft gevraagd, groot ongeveer 6700 M2, liggende in de Boekhorst langs de Herenweg. Deze N.V. wil 7,65 per M2 betalen. De bedoeling is, dat er huizen op gezet worden zonder vermindering van het gemeentelijk bouwvolume, j Het lid Jansen vroeg hoeveel wo ningen op de grond gebouwd zullen j worden. De voorz. antwoordde, dat I het er 23 zullen zijn. De raad ging met het voorstel accoord. Bij punt 7 van de agenda werd be- handeld een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van hondenbelasting. De wijziging houdt in, dat de belas- ting voor waakhonden gebracht wordt van 2,50 op 7,50. Als motief voerden B. en W. aan, dat iedereen maar probeert van zijn luxe hond een z.g. bedrijfshond te maken. Na enige discussie ging de raad met de wijziging accoord. Een voorstel van B. en W. tot aan koop van diverse percelen grond, welke percelen ingesloten worden door de Dorpsringweg, Havenstraat en Schoolstraat en bijzonder geschikt zijn om er kleine woningen een z.g. „hofje" ap te bouwen, kreeg de in stemming van de raad. Een lid vroeg of de smidswerkplaats van Vermin er ook bij behoort. De voorz. ant woordde, dat deze eigendom is van A. M. Warmerdam en dat die niet bereid is het perceel te verkopen omdat hy het zelf nodig heeft. By de wijziging begroting 1951 werd een post van 270,74 als uit gaaf geraamd voor het verbreden van de Kerkstraat. Voor het perceel van Th. v. d. Berg zal de gemeente ten behoeve van laatstgenoemde een eenvoudige perceelsafscheiding aan brengen. Door deze verbreding krijgt I men ter plaatse een mooie aanslui- 1 ting aan de verbreding die onlangs tot stand is gekomen bij de Haven, i Ten slotte werd op voorstel van j B. en W. de bouwverordening ge wijzigd en enige .reclames tegen be- I lastingen behandeld. Het anders zo rustige Roermond daverde gisteravond van het rumoer, dat ruim 100 motoren kunnen op brengen. Het was de vooravond van de start voor de kampioensrit 1951 van de KNMV en de meeste deelne mers gaven acte de presence bij de keuring van de machines, waarbij voor de eerste keer elf onderdelen van de motoren met een speciale soort verf werden gemerkt om ver wisseling tijdens de wedstrijd te voorkomen. Hedenochtend de stad lag nog onder de mist om 8 uur precies startte de voorzitter van de KNMV, dr. N. Roodenburg, de eerste deel nemers van de circa 110 rijders, de junior rijder Groeneveld uit Baren- drecht. Toen hij eenmaal weg was volgden de anderen, steeds met een RIJP WETERING HOOFD GEKNELD IN GOEDERENWAGON. Gistermorgen om half elf heeft zich op het goederenstationnetje van de N.S. aan de Herensingel te Leiden een ernstig ongeval afgespeeld. De 17-jarige C. Beelen, Oud Adeseweg 2, Rijpwetering, stond in een goederen, wagon, toen een vrachtauto zo dicht mogelijk langs de wagon reed om te laden. Het achterbord van de laad bak raakte het handvat van de wa gondeur, die hierdoor dichtgescho ven werd. Het gevolg was, dat B met zijn hoofd bekneld raakte tussen deur en deurpost. In zeer ernstige toestand werd hij met een schedelba- sisfractuur door de E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Aanvan kelijk vreesde men voor zijn leven, doch hedenmorgen was de toestand redelijk wel. KOUDEKERK Geboren: Johanna dr van K. Ver- gunst en B. van Schellingerhout; An- netje dr van J. A. Henry en A. Pe ters; Maria dr van J. H. van Stuij- venberg en M. van Wieringen. NIEUWKOOP Nieuwkoop. Om 2.30 uur zal Nieuwkoop 1 een wedstrijd gaan spe len tegen Nieuwerkerk 1, Op eigen terrein vinden ontmoetingen plaats tussen Nieuwkoop H en R.V C. I uit Reeuwijk en Nieuwkoop III en V.E.P IV uit Woerden. OUD-ADE WOA vergaderde. Woensdag avond werd in café v. d. Hulst de reeds aangekondigde vergadering ge houden. Na een openingswoord door de voorz., de heer v. d. Tits, kwam pa- tei Camilianus aan het woord. Spr. zette in een begeesterde rede de boom vervolgde met enkele deel a ware betekenis van de voetbalsport I maties, waarvan wij o.a. willen noe uiteen en wees er met nadruk op men „Gebed voor het Gemenebest" altijd fair te so'len. De plaats in de van Wim Snitker. competitie-ranglijst is van minder Vervolgens verkreeg de heer belang, daar het er om gaat de sport j George de Vos uit Gouda het woord beschaafde stijl te beoefenen. I voor zijn lezing over „Beroeps- te de spreekbeurt was er gele- j keuze". Tot s!ot van de avond wer- genheid om de spr. vragen te stel- den nog enkele liederen gezongen len, waarvan veel gebruik gemaakt j en verschillende gedichten gedecla- werd. meerd. omdat het de laatste dagen droog is geweest en het terrein in prima staat verkeert. Dit eerste traject bijna 260 km. lang telde 8 vaste tijdcontroles, terwijl in Valkenburg na 171 km. een uur verplichte rust genoten moest worden. De finish lag weer in Roermond. De gemiddelden voor de diverse klassen variëren van 36 km. voor de kleintjes (125 cc juniores) tot 45 km. (zware klasse seniores). De deelnemerslijst vermeldde alle cracks en ook de kampioenen van het vorig jaar waren present, behalve de zyspankampioen Wuys. De mili tairen ontbreken thans. Een van de eerste dee nemers, die hedenochtend zyn papieren kwam halen, was de sportieve voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Athletiek Unie, ir. vuigueij ue auueieii, bbeeua met een A r» j;, oer» rr - A. Paulen, die een 350 cc Royal En- minuut tussenruimte. Zij stormden i i mApi/onirtomp het eerste traieot teeemoet dat hen field ^reed. BU de merkenteams t «S was het volledige Jawa-team, dat bij lepl nntpvprpn de internationale zesdaagse in Italië zoveel moeilijkheden zou opleveren, de Zilveren Vaas veroverde. Het BSA-team, dat in Italië strafpunt- loos eindigde reed ditmaal niet mee. Piet Knijnenburg en Jan Flinterman vormden nu samen met Jan Veer een DKW-team cn hebben van de Duitse fabriek splinternieuwe 250 cc machines gekregen, waarover de fa- brieksmonteur angstvallig waakte. Het zijn n.l. motoren, die voor het eerst in de internationale zesdaagse waren gestart en waarvan de serie- bouw pas kort geleden is begonnen. Men hoopt met deze motoren de Jawa's die tot nu toe in deze klasse niet te benaderen waren, ernstige concurrentie aan te doen en het zal interessant zijn de strijd tussen deze twee ploegen te volgen. ROELOFARENDSVEEN Slecht bezochte avond van „raad en overleg". Voor de lezing over beroepskeuze, georganiseerd door de raad van overleg, bestond slechts een zeer matige belangstelling. Ongeveer 30 personen waren aanwezig in café „De vier Heemskinderen". Allereerst zong mej. C. Stokman uit Nieuw- Vennep op verdienstelijke wijze een drietal liederen, waarbij de p'ano- begeleiding werd verzorgd door de heer Jos. v. d. Meer. Harry Hoogen- WETHOUDER ONTHULDE STEEN Laatste 59 en 5 winkels nu in gebruik In het Morswegkwartier staan thans 415 nieuwe woningen, een respectabel aantal, dat in deze zich sterk uitbreidende wijk na de oor log is gezet. Ter gelegenheid van het gereedkomen van de laatste 59 woningen, welke indertijd zijn toe gewezen aan de Woningbouwvereni ging „De Tuinstadwijk", heeft de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen, gistermid dag een gedenksteen onthuld. Een plechtigheid, welke, althans voorlo pig, de bouw van woningen in dit kwartier afsluit. Thans is in deze omgeving nog het wachten op de bouw van een Hervormde Kerk, de Maranatha-kape.', en van een Gere formeerde school. Alvorens tot de onthulling van deze gedenksteen overgegaan werd kwam men bijeen in het gymnastiek lokaal van de Ohr. Ulo-school aan de Hoge Morsweg. Met de wethou der van Openbare Werken waren hier o.a. aanwezig enkele leden van de Commissie van Openbare Wer ken, ambtenaren, die nauw bij de uitvoering van deze bouw betrokken waren, afgevaardigden van de Fede ratie van Leidse Woningbouwvereni- VAN ONZE ADVERTEERDERS. WINKEL VAN B. DE KONING AANMERKELIJK UITGEBREID. Groot was de belangstelling waar onder hedenmiddag de winkel van de firma B. de Koning, hoek Haar lemmerstraatDonkers teeg, werd heropend, radat de verkoopruimte aanmerkelijk was uitgebreid. Reeds enige jaren geleden werd het pand Haarlemmerstraat 137 bij het bedrijf getrokken als pakhuis- en opslag ruimte. Men heeft dit pand thans bij de winkel gevoegd; zowel op de be gane grond als op de eerste étage werd daardoor een overzichtelijker geheel verk'egen. Op de begane grond zijn de afde lingen voor kinderkleding, wit goed en baby-kleaing gevestigd Vooral de laatste maakt een zeer prettige in druk. Behalve een winst van 200 M2. verkoopruimte, heeft deze verbou wing het voordeel gebracht van een twee toegangdeur, zodat men nu ook vanaf de Haarlemmerstraat de win kel kan betreden. Op de eerste verdieping is de afde ling tapijten en kleden in de nieuwe ruimte gevsiigd. Bovendien werd de hele winkel ran een nieuwe, moder ne verlichting voorzien Het aantal kassa's werd van 1 op 3 gebracht, zo dat opstoppingen bij het betalen nu voorkomen worden. gingen en vertegenwoordigers van zusterverenigingen. Dr.- voorzitter van de W. B. V. ,,De Tuinstadwyk", de heer M. I. Smit, heette hen welkom. Spr. dankte alle instanties, die zich voor deze bouw hebben geïnteresseerd en het hare er toe hebben bijgedragen, dat een en ander zo vlot is uitgevoerd. In het bijzonder bracht spr. hulde aan wethouder Jongeleen, die zich met groot enthousiasme aan de verwe zenlijking van diverse bouwpannen heeft gezet. De heer Smit deelde voorts mede, dat het bestuur van de W.B.V. „De Tuinstadwijk" het p an heeft opgevat om binnenkort onder de bewoners van duplex-woningen een enquête te houden, waarin hun oordeel zal worden gevraagd over deze woningen. Met het oog op het verlenen van service aan de bewo ners, was in dit laatste bouwplan ook de bouw van 5 winkels opgeno men, t.w. een groente- en fruithan del, een drogistery, een sigaren- en kruidenierswinkel en een manufac- turenhandel. Veel waardering. Wethouder Jongeleen, die een kort overzicht gaf van de bouw in het Morswegkwartier, had eveneens zeer veel waardering voor het werk van architecten en aannemers. Ofschoon spr. zich terdege bewust is, dat in Leiden nog zeer veel moet worden gebouwd, achtte hij het toch een verblijdend teken, dat sinds April 1949 in deze omgeving 415 woningen zijn gebouwd. Tenslotte wenste de wethouder het bestuur van „De Tuinstadwijk" geluk met de uitbrei ding van zijn woningbezit. In aan sluiting hierop deelde men ons van bestuurszijde mede, dat deze wo ningbouwvereniging in 1923 met 208 woningen is gestart en thans 800 woningen in exploitatie heeft. Woorden van gelukwens en dank werden hierna nog gesproken door de heer J. J. van Stralen, namens de gezamenlijke winkeliers, en door de heer H. M. Nooteboom namens de Federatie van Leidse Woningbouw verenigingen en zusterverenigingen. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Lage Morsweg, waar het wethouder Jongeleen was, die de aan één der woningen aangebrachte gedenksteen onthulde, om vervol gens alle winkelhuizen persoonlijk te openen. Wethouder Jongeleen, die deze middag blijkbaar van zijn echtgenote een boodschappenbriefje had meegekregen, deed in alle win kels inkopen en gaf op deze wijze aan de winkeliers handgeld. Een voorbeeld, dat al spoedig door vele buurtgenoten werd gevolgd. PRINS BERNHARD KOMT NAAR LEIDEN Op Woensdag 31 October a.s. zal de Leidse Studentenweerbaarheid „Pro Patria" het 85-jarig bestaan vieren. Ter gelegenheid daarvan zal Z.K.H. Prins Bernliard een bezoek aan Leiden brengen en een défilé van „Pro Patria" afnemen. Nadien zal in de sociëteit „Minerva" gedi neerd worden. ITALIAANSE OPERA. Maandag a.s. komt de Italiaanse Opera in de Stadsgehoorzaal een her haling geven van de „Barbier van Sevilla". Di. is mogelijk geworden, omdat het gezelschap zijn tournee heeft verlengu tot de laatste dag, dat het ensemble in ons land kan blijven nl. 1 November. Daarna moeten de Italiaanse zangers vertrekken naar Scandinavië. „De Barbier van Sevilla"' is een der weinig operVs, die geen koor en geen groot orkest vereisen Daardoor is het mogelijk, dat deze opera ook op een beperkt toneel kan worden gegeven. Hieraan en aan het feit dat de werk vergunning van de Italianen zich niet uitstrekt tot de grote steden, heeft Leiden het te danken, dat het reeds voor de tweede maal in eigen ge bouw de Italiaanse Opera kan bijwo nen en zangers en zangeressen van wereldformaat kan horen. NIKKEL-ANODE GESTOLEN DOOR EEN LEIDENAAR De politie te 's Gravenhage heeft de 34-jarige metaalslijper C. F. H. uit Leiden aangehouden. H. was als wikkelaar ontslagen bij een electro- technische fabriek te Den Haag, ver dacht van diefstal van nikkel-anode. Toen ergens een partij nikkel-ano de ter waarde van 1000 werd aan geboden, kreeg de politie argwaan en het bleek dat deze partij door H. bij zijn werkgever was gestolen. H. heeft bekend en is in verzekering gesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Apolinia Maria Gijsber ta d. van F. de Laaf en Th. C. Rijs- dyk; Auke z. van S. Geertsma en T. Lootsma; Marinus Cornelis z. van M. C. Janssen en D. Tenda; Maria Clementina Christina d. van C. F. M. Langezaal en C. M. L. Wijten- burg; Geertje Ariaantje d. van K. Kuijt en J. Plug; Johannes Hendri- kus Cornelis z. van A. van der Wiel en G. Nievaart; Antoinette d. van M. Mulder en A. D. Marijt. Ondertrouwd: A. van Tongeraen en K Kromhout; S. F. Klein en A. J. M. Kriek; J. F. Gunter en M. W. Philippo; J. Hoogeveen en J. van Steenis; P. J. Kukler en M. B. Jong bloed; J. C. van Schravendijk en G. M. B Aniba; J. C. Ligtvoet en M. Jephanion; P. A. L. Brinkman en W. Zwart; J. Klink en W. A. van der Laken; G. Rijsdam en A. M. Over- dijk; G. Zierikzee en M. G. van der Veer; T. J. Wijsman en J A. T. Rijs- bergen; M. B. W. van der Poel en K. B. H. Keijzer; D. J. Wassenaar en A. H. Fraij. Gehuwd: P. Barendsen en L. A. Cleveringa; H H. Nijhuis en G. Stikvoort; J. Chaudron en R. Mos selman. ENGELAND EIST SCHADE VERGOEDING VAN EGYPTE. Groot-Brittannië heeft heden Egypte een nota gezonden, waarin vergoeding geëist wordt voor aan Britse eigendommen bij de jongste ongeregeldheden in de Suez-kanaal- zóne toegebrachte schade. Groot-Brittannië zal de Egyptische regering eveneens verantwoordelijk stellen voor elders in Egypte aan Britse eigendommen toegebrachte schade en zich het volle recht op ver goeding voorbehouden, aldus dc nota. Dat „Britse levens in gewaar kwa men en het voor de Britse troepen noodzakelijk werd tussenbeide te ko men" wordt door de Britse rege ring geheel geweten aan de „onbe kwaamheid van de Egyptische auto riteiten om de orde te handhaven". Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Over sym- plectische transformaties", de heer T. A. Springer te den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlandse taal- en letter kunde de heer W. Blok, den Haag. Rectificatie. De promotie van de heer T. A. Springer tot doctor in de wis. en natuurkunde op Woensdag 17 October j.l. geschiede cum laude. Geslaagd voor het cand. examen Nederlands recht de dames S. M. J. Grevelink, Rijswijk, A. C. Olivier, Amsterdam en W. C. A. Noorland, Rotterdam. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 October. Vee. Aan voer: 12 fokstieren, 8 slachtstieren, 45 kalf- cn melkkoeien, 278 vare koeien e.a., 370 vette koeien. 45 vaar zen 35 pinken, 99 graskalveren, 21 vette kalveren, 66 nuchtere slachtkal- veren, 633 vette schapen. 350 weide- schapen, 350 vette lammeren, 24 zeu gen. 541 schrammen, 602 biggen, 4 paarden, 20 bokken of geiten, totaal 3403 stuks. Prijzen: kalf- en melk koeien 625940, varekoeien e. a. 475—700. vette koeien f 750—950, 1.902.60 per kg. levend gewicht, vaarzen S 450750 pinken 340 460, graskalveren 160—300, nuchte re slachtkalveren 4070, vette schapen f 95—135, weideschapen 90130, vette la/mmeren 85—105 schrammen 6095, biggen 3055, bokken cn «eiten 15—40. Handel in alles matig. Kaas. Aanvoer: 64 partijen Goudse en 4 partyen Leidse kaas. Totaal 68 partijen. Prijzen: extra kw. Goudse 2.65. Ie soort f 2.412.46, 2e soort 2.352.40 en lc soort Leid se kaas 2.30—2.34 per kg. Handel goed. VEUR, 18 October. Groente. Tomaten 2169 cent. sla 2.00—2.40. andijvie 56 90, staimbonen 8075 cent, snijbonen 6088 cent, stokbo- nen 6083 cent, pronkbonen 3044 cent. postelein 20—22 cent, spinazie 20—39 cent, bospeen 8—16 cent, knol- selderie 2025 cent, bleekselderij 9 15 cent. druiven 0.701.08, boeren kool 78 cent. Muziekschool Maatschappij v. Toonkunst Rapenburg 22, Leiden, Tel. 21720 Dir HENK GEIRNAERT. Eerste les BALLETKLAS voor kind. van 4 t/m 7 jaar Maandag 22 Oct. 16 15 17.15 uur. Voor kind. van 8 jaar en ouder Maandag 22 Oct. van 17.15—18.15 uur. 8815 Belangstellenden welkom! MORGEN ACHT UUR 1 2 k Andijvie 2 k Rodekool 2 k Savoyekool 2 k Friese rapen 2 k Stoofperen 2Y> k Goudreinetten 25 ct 30 ct 30 ct 30 ct 65 ct 75 ct Iedere klant ontvangt IV, kilo rijpe handperen voor 40 cent. ZATERDAGOCHTEND BEGINT DE VERKOOP OM ACHT UUR. Alleen over het WAAGGEBOUW bü: tilIll mini it i it n niiiiiii» I WOLLEN DIRECTOIRS EN CAMISOLES I WOLLEN ONDERJURKEN I WOLLEN KOUSEN grjjs - beige - zwart ZWANENDONS NACIII HEMDEN ook in extra groto maat ZWANENDONS PYAMA's keurige pasvorm Fa. Wed. M. Overduin Alléén: HOOIGRACHT 62 LEIDEN - TEL. 23650 llllllllllllllllllllllllllllllli'

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3